Jlieuwe geiltsrije (ütmrnitt Engels-Franse resolutie wil internationaal beheer r Selwyn Lloyd: Vastbesloten rechten te handhaven Eden naar het ziekenhuis Kabinetsformatie is geen partij-, maar landsbelang Geen slaaf van brede- basis-politiek SALARISMAXIMA HOGERE AMBTENAREN VERHOOGD II li 2 \TERDAG 6 OKTOBER 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; J 0.35 per week. Postrekening 68936 ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter Directie. Redactie. Abonnementen- eD Advertentie-afdeling: Tel. 81441. Zevenendertigste jaargang No 10773 Mensen zonder haast Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJKEATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Stflntvastlcft Is gVSUotn "min bert ia bjiiinspiitt ZIE PAGINA 7 SUEZKWESTIE IN VEILIGHEIDSRAAD 'U'NGELAND EN FRANKRIJK hebben gisteren een beroep gedaan op de Veiligheidsraad, om het westelijke plan voor een internationaal be heer van het Suezkanaal te steunen en aan te bevelen. Dit voorstel is in de vorm van een resolutie mede namens Frankrijk bij de Raad ingediend door de Engelse minister Selwyn Lloyd. Amerika heeft de resolutie niet onder tekend, maar wel hebben de ministers van buitenlandse zaken van de westelijke Grote Drie, zo is bekend gemaakt voor de Veiligheidsraad begon, er volledige overeenstemming over bereikt. De Veiligheidsraad vergadert onder voorzitterschap van minister Pineau, daar Frankrijk aan de beurt was voor de pre sidentszetel. Intussen confereerde Mennon, de ver tegenwoordiger van premier Nehroe var India, drie uur lang met president Nasser van Egypte. De Engelse minister van buitenlandse zaken, Selwyn Lloyd, diende een resolu tie in waarin de Veiligheidsraad wordt gevraagd: 2 Het principe van de vrijheid scheepvaart in overeenstemming met de conventie van 1888 te er kennen. 2 De rechten en waarborgen te ver zekeren, die de gebruikers van het kanaal genoten volgens het stelsel, dat bij de conventie van 1888 ir het leven was geroepen. Dit bete kent dat een internationale instan tie het kanaal exploiteert. 3 Het optreden van de 18 landen öp de eerste Londense conferentie goed te keuren wat betreft het in dienen van voorstellen voor een in ternationaal beheer van het kanaal. 4, De Egyptische regering aan te be velen op grond van deze voorstel len onderhandelingen te voeren. „Wij zijn vastbesloten onze rechten te De Britse premier, Sir Anthony Eden, is wegens een met koorts ge paard gaande verkoudheid in het zie kenhuis opgenomen. Eden was gisteravond op bezoek bij ziji vrouw, die in het ziekenhuis verblijft voor controle van haar gebit. Hij bleek toen zwaar kou te hebben gevat, waarop hem geadviseerd werd eveneens in het ziekenhuis te blijven. Naar verluidt, neemt de koorts thans af en hoopt Eden binnen enkele dagen weer aan het werk te gaan. Westduitse dienstplicht gaat op 1 april in De Westduitse regering heeft bekend gemaakt, dat de eerste dienstplichtigen voor de nieuwe Bundeswehr op 1 april 1957 onder de wapenen geroepen zullen worden. Men verwacht, dat na deze da- jtum 100.000 jongemannen in militaire I dienst zullen moeten voor een opleiding van twaalf maanden. Het Westduitse le ger bestaat dan in 1960 uit 500.000 be roepssoldaten en dienstplichtigen. Eisenhower zegt: Atoomproeven wor den niet gestaakt 1 President Eisenhower heeft giste ren verklaard, dat het nemen van proeven met kernwapens „een on misbaar deel" zal blijven van het verdedigingsprogramma van de Verenigde Staten. Hij kritiseerde zijn democratische politieke tegen standers, omdat zij deze aangelegen heid in de sfeer van de verkiezingen jhadden betrokken. De manier waarop men de zaak heeft opgeblazen, kan slechts tot verwarring tin het binnenland en misverstand in het 'buitenland aanleiding geven, aldus de (president. Er is geen onderwerp, waar over het Amerikaanse volk het. vrij van alle verwarring of partijpolitiek, meer eens had moeten zijn, zo zei Eisenhower. Razzia's op Cyprus VEERTIG ARRESTANTEN; DRIE DODEN De razzia's in de bergen op Cyprus hebben tot resultaat gehad, dat reeds veertig personen zijn gearresteerd. Het is nog niet zeker, wanneer er een einde komt aan het uitkammen van het Kyre- nia-gebergte door 2500 parachutisten en infanteristen, onder wie reeds drie slacht offers zijn gevallen. De troepen hadden in de bergen grot ten gevonden, welke de guerilla- Istrijders gebruikten als schuilplaatsen. Deze worden nu opgeblazen. handhaven," zo zei minister Selwyn Lloyd ,,In deze handelen wij niet louter voor onszelf, maar voor allen, die van het ka naal afhankelijk zijn." En hij voegde eraan toe: „Wij streven naar een vreedzame oplossing door mid del van onderhandelingen. Wij hebben een basis van onderhandeling opgesteld, die naar onze mening zowel voor de ge bruikers als voor Egypte rechtvaardig is Hiervoor zoeken wij steun van de Raad.' Voorzitter Pineau liet in zyn rede dui delijk uitkomen, dat ofschoon de Suez- kanaalmaatschappjj onderworpen is de Egyptische wetten zy in zeker opzicht ook onderworpen is aan de Franse ten en het internationaal recht. De n schappij werd opgericht onder de Fi wetten met haar administratief hoofd kwartier in Parijs. Alleen de Fran: rechtspraak is competent in rechtszaken tussen de aandeelhouders en de n: schappij. Pineau noemde de nationalisatie vergeldingsmaatregel van Egypte. In zijn woord van welkom had de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Foster Dulles, de bijeenkomst van de Veilig heidsraad een historische zitting genoemd- Verdachte in Poznan „Politic trad op als de Gestapo" In het derde proces tegen deelnemer: aan de opstand in Poznan heeft gisteren de hoofdbeklaagde, de 20-jarige chauffeur Janusz Kulas, zijn bekentenissen inge trokken. „De politie heeft tegen mij Ges- tapomethoden gebruikt om een bekente nis af te dwingen," zeide hij. Een groep van tien man wordt ervan verdacht, politiemannen ontwapend te hebben, een tank in brand te hebben ge stoken. een trolleybus omver te hebben geworpen en alles kort en klein te hebben geslagen in een omroepstudio, de gevan- lis en het politiebureau. Culas zei, dat de politie hem met de isten en met geweerkolven had gesla- i. „Er komt een moment", zo ver klaarde hij, „dat je alles toegeeft als ze je laar verder met rust 'latèn". Deze verdachte hield een betoog ovel' de ellende van de Poolse arbeiders en zei „Ik bemoeide me alleen met mijn werk, waarmee ik met moeite mijn dage- brood verdiende. Ik ben een arm en wie spreekt een oordeel over mi] uit? Een rijk man, want de president van de rechtbank verdient drie keer zoveel als ik". „Het feit, dat er zoveel ministers van buitenlandse zaken aan de raadstafel zit ten, weerspiegeld de belangrijkheid van de kwestie," aldus Dulles. Op voorstel van de Zuidslavische mi nister van buitenlandse zaken, Koca Po- povic, werden de verzoeken van Iraël en zeven Arabische landen nog niet in be handeling genomen. De zitting van de raad is verdaagd tot West- Irian-stunt begonnen Djakarta beschikt nu over „autochtonen" De instelling van een provincie West Irian door Indonesië, die enkele afgelegen eilandjes van de Molukken omvat, is geen leeg gebaar,- doch is bedoeld als een pu bliciteitsstunt. Immers men heeft nu een stuk grondgebied, dat „West Irian" (Nieuw-Guinea) heet en kan de bevolking als „West-Irianers" la-ten optreden. Men is in Indonesië reeds begonnen de ze mogelijkheden uit te buiten. Zo werden op het vliegveld Kemajoran te Djakarta regeringsvertegenwoordigers bij hun te rugkeer van „West Irian" begroet door Westirianse jongeren, die hen met bloe menslingers omhingen. Deze jongelui zijn lid van de Gerakan Patriot Tjenderawashi en heten autochtone „West Irianers", die volle steun aan de Indonesische regering beloofden. De regeringsvertegenwoordigers en parlementsleden hebben o.a. het eilandje Gebe bezocht, vanwaar men op Neder lands gebied het eilandje Gak kan zien, het toneel van Indonesische infiltratie. Volgens Indonesische beweringen ver toeven deze Indonesische infiltranten nog op Gak in gevangenschap. Op Gebe kon den de regeringsvertegenwoordigers „zich op de hoog-te stellen van de strijd- geest" der bevolking om Nieuw-Guinea te annexeren. De plaatselijke bevolking zou tot „hetzelfde" ras behoren, als die van Nederlands Nieuw-Guinea en vroeg wan neer de strijd om „West Irian" zou be ginnen. „Deze is al begonnen", luidde het antwoord. Leidse hoogleraren waarschuwen Onmachtig beraad wekt wrevel (Van een onzer verslaggevers.) T7"RIJWEL alle hoogleraren van de faculteit der rechtsgeleerdheid te Leiden zij wier namen ontbreken, waren niet te bereiken hebben heden aan de voorzitters van de bij de kabinetsformatie betrokken Kamer fracties de hieronder afgedrukte brief doen toekomen. Hoezeer van deze hooggeleerde zijde het uitblijven van een kabinet in strijd geacht wordt met het landsbelang, moge blijken uit het feit, dat bij de ondertekenaars aan hangers van de belangrijkste politieke partijen van ons land behoren. De brief luidt: I machtig beraad, dat bij de burgers slechts 1 wrevel en afkeer wekt. „Aan de by de kabinetsformatie betrok- ken Kamerfracties. Ten teerste verontrust Politieke partijen hebben tot taak en geschokt door de staat van feiteiijke 'stands belangen te dienen overeenkom- regeringloosheid, waarin ons land sinds s' meer dan honderd dagen verkeert, voelen h gedrongen het volgende onder aandacht te brengen. Door de wijze, waarop nog steeds antwoordelijke raadslieden (de van het nieuwe kabinet Red.) aan Hare Majesteit de Koningin worden onthouden, is een toestand ontstaan, waarin de ge hechtheid van de bevolking aan ons demo cratisch staatsbestel, de eerbied voor de overheid en het aanzien van ons land in den vreemde teloor dreigen te gaan. Tal van dringende, voor ons land en volk be langrijke vraagstukken, nationale en in ternationale, wachten op behandeling. Inmiddels verglijden de dagen met on- ACHT MAANDEN lang was de Duitse chirurg dr. Georg Uhrmann op Celebes de gevangene van de Daroe-l-lslam, die van zijn diensten gebruik had willen ma ken. maar door gebrek aan geneesmidde len en instrumenten, kon hij niet veel doen. In een bamboe hut leefde hij te zamen met de ontvoerde Nederlandse missionaris Jutten. Op aandrang van Duitse regering doorzochten de Indt sische troepen de wildernis en eindelijk werd hij door een nachtelijke overval bevrijd. Helaas werd hij daarbij in de linkerhand getroffen en het staat te vre zen, dat deze stijf zal blijven. De Indo nesische regering heeft hem een schade vergoeding toegekend. Na drie jaar af wezigheid is hij, 32 jaar oud, te Miinchen teruggekeerd tezamen met zijn echtge note. die te Djakarta op hem had ge wacht. Hij heeft de sarong, welke* hij tijdens de gevangenschap droeg, in de Beschuldiging van Le Monde ALGERIJNSE GEVANGENEN LAAT MEN MARTELEN EN VERMOORDEN laten, dat Algeryi teld en vermoord gen zouden voora iep, die 1 gevangen w van beschuldigd, toe te nse gevangenen gemar- worden. De martelin- 'ooral z(jn toegepast op de in communistische stryd- Oran in westelijk Algerije genomen. Gisteren zijn vlak bij de Tunesische grens acht Franse soldaten en zestien Al gerijnse rebellen gedood tijdens hevige gevechten. Zestien Franse soldaten wer den gewond en men nam een gewonde rebel gevangen. Volgens berichten uit Franse bron wa ren de Algerijnse opstandelingen bewa pend met machinegeweren. De bende had twee dagen geleden een Franse grens- patrouille verrast, veertig jonge Franse rekruten gedood en 58 gewond. Latere berichten meldden, dat het overschot van de bende omsingeld was en dat 24 re bellen zouden zijn gedood, terwijl men.er 11 gevangen nam. Bij Algiers werden gisteren negen Mo hammedanen gedood en twaalf gewond toen in de bus een zware tijdbom ont plofte. vlak nadat deze bij een militaire jdh 'controlepost had gestopt. PROF. ZIJLSTRA VERKLAART „Wij A.R. zyn niet bereid slaven te wor den van de brede basis politiek. Wy wil len wel volwaardige partners zyn. wy zyn bereid onze last mee te dragen in het be leid, een taak, die niet geraakkeiyk zal zün". Dit zei gisteravond prof. dr. J. Zyistra in de bijeenkomst van de A.R.- toogdag te Leeuwarden, waar hy het woord voerde over de kabinetsformatie. Prof. Zijlstra herinnerde in dit verband aan een rede van prof. Oud, in 1937 te Leeuwarden uitgesproken, toen men ook bezig was een Kabinet te formeren. Prof. Oud heeft het toen de formateur moeilijk remaakt door te verklaren dat de V.V.D. geen slaaf wenste te worden van de coalitie. t was niet de bedoeling van prof. tra met zijn uitspraak dat de A R. geen slaaf wensten te worden van de brede basis politiek het de tegenwoordige informateur moeilijk te maken. Als oorzaak voor de A.R. verdrietige erkiezingsuitslag noemde prof Zijlstra de Wraak van Putli over Datia De beruchte bandieten-koningin Putli, heeft volgens berichten uit, 400 kilometer ten zuidoosten toenemende onkerkelijkheid, de aantrek kingskracht van de persoon van Drees en de moeilijke problemen tussen praktijk en beginsel in de doorbraak. In de middagbijeenkomst hebben de heren D. W. Berghuis uit Kampen en prof. dr. Zuidema uit Utrecht vragen over de kabinetsformatie beantwoord. De partij als zodanig is niet by de formatie betrokken, zei dr. Berghuis. Wy laten onze mensen vry, maar volgen het verloop met grote belangstelling. Het is voor ons geen prin cipiële zaak, maar een zaak van beleid. Dr. Berghuis achtte het terugbrengen van de christelyke combinatie in het Kabinet tot twee zetels niet in overeen stemming met de verkiezingsuitslag. ;ig de beginselen en op de wijze, welke ihangers juist oordelen. Zy ver in plicht, zo zy zich by hun be sluiten laten leiden door andere overwe gingen dan dc belangen van de volksge meenschap als geheel. Een politieke party, welke geen bezwaren van principiële aard heeft tegen een voor een ministerie ont worpen regeringsprogram, moet daarom in beginsel bereid zyn aan de vorming van dat kabinet mede te werken. Het getuigt van een gebrek aan verant- woordelykheidsbesef, als men die bereid verklaring afhankeiyk stelt van voorwaar den, welke vreemd zyn aan de behartiging van 's lands belang. By de samenstelling van een ministerie heeft men zich te onthouden van bereke ningen, welke de rekenmeester zouden sieren maar de staatsman misstaan". De volgende hoogleraren tekenden de brief: F. M. van Asbeck, W. Banning, J. M. van Bemmelen, R. P. Cleveringa, J. Drion, W. J. M. van Eysinga, R. Feenstra, Sj. Groenman, G. de Grooth.F. van Heek, J. E. Jonkers, R. D. Kollewyn, V. E. Korn, P. B. Kreukniet, G. E. Langemeyer, W. L. G. Lemaire, J. H. A. Logeman, W. H. Nagel, A. van Oven, C. H. F. Polak, L. W. G. Scholten, P. C. van Traa, M. H. van der Valk, J. van Rypperda Wierdsma en D. Wiersma. Indonesië weert schepen van Formosa Dr. Subrandio, secretaris-generaal van het Indonesische ministerie van buiten landse zaken, heeft bekend gemaakt, dat geen schip onder de vlag van Tsjiang Kai- sjek vergunning zal krygen een Indone sische haven aan te doen. Deze maatregel genomen om politieke redenen. Dit is ook medegedeeld aan de Verenigde Staten jn briefwisseling over de verscheping overtollige landbouwvoortbrengselen Indonesië, daar sommige Amerikaan hepen onder die vlag varen. Propaganda-actie in Den Haag TTET DEMISSIONAIRE KABINET heeft inmiddels besloten zijn oor- In-j IX spronkelijke voorstel inzake de bezoldiging van de hogere rijksambte- De president van Costa Rica, Don José de Figueres en zijn echtgenote zijn gisteravond door minister president dr. W. Drees in hotel Wittehrug in Den Haag ontvan gen. Van links naar rechts mevr. Drees, Dona Karen Olsa de Fi gueres, Don José de Figueres, dr. W. Drees, mevrouw Luns, minister Luns. Vijftig jaar s.o.s. J^EZE WEEK vijftig jaar geleden, h oktober 1906, besloten in Berlijn eei Duitse en een Engelse maatschappij dat hun schepen in geval van nood zouden uitzenden, bestaande uit drie pun ten. drie strepen, drie punten: hel s.o.s Deze overeenkomst werd door 27 lan den bekrachtigd en twee jara later ovei de gehele wereld aanvaard als het alge meen geldende noodsein. Voor de eerste maal werd een interna tionale zeereddingsdiensi geschapen, on geacht de nationaliteit van de schepen of het gebruikte code-systeem, wat in ht verleden moeilijkheden had gegeven. Ht kwam voor, dat een schip, dat dringend hulp behoefde, deze niet kreeg omdat zijn seinen eenvoudig niet werden begrepei Waarom speciaal s.o.s. werd gekozen Niet, zoals romanciers dat later graa hebben willen uitleggen, als een afkor ting van „save our souls" (redt onze zie len), maar omdat dit eenvoudige teken gemakkelijk herkenbaar was uit de des tijds nog primitieve apparaten. Twee doden in verkeer In de Heikestraat in Tilburg werd gisteren het negenjarig meisje M. J. H. Baarmans by het oversteken door een vrachtauto aangereden. Zij overleed ter Op de ryksweg by Hardinxveld botste gisteravond de 26-jarige motorryder P. M. Gremmen uit Appeltern (Gr.) met volle vaart tegen een vrachtauto, die uit zyweg de rijksweg op reed. De motor rijder werd zwaar gewond naar het zie kenhuis vervoerd, Waar hij kort na aan komst is overleden. De vrachtautobestuur der heeft de motorryder in het slechte vermoedelyk niet gezien. In Golf van Biscaje TWEE AMSTERDAMMERS DOOD OP HUN JACHT GEVONDEN rp\VEE AMSTERDAMMERS, die eer gisteren dood aan boord van hun jacht Nirwana gevonden zyn, zyn van daag in het Spaanse dorp Cedeira begra ven, nadat een lykschouwing verricht Jacob Kroon, 41 jaar, en Christiaan Jacobus de Haan, 51 jaar, waren onder weg naar La Coruna. Twee Spaanse stu denten, die op het jacht werkten, troffen de twee Amsterdammers dood aan, toen zy het ontbyt kwamen brengen. De twee studenten waren enige dagen geleden in Santander in dienst genomen, ter vervan ging van matroos De Vries, die in Castro Urdiales de Nirwana ziek verlaten had. De politie heeft verklaard, dat de re sultaten van de lykschouwing niet be kend gemaakt zullen worden, voordat zy bestudeerd zyn. In scheepvaartkringen werd evenwel vernomen, dat de dood het gevolg schynt te zyn van giftige gassen, afkomstig uit een defecte uitlaatpyp van de motor. Met de mogelykheid van voed selvergiftiging wordt echter ook rekening gehouden. Beide slachtoffers waren gehuwd. Scheepshandelaar Kroon, die de eigenaar van het jacht was, laat drie zoontjes van 8, 4 en \i jaar achter en zyn medeopva- rende De Haan een dochtertje van 9. De polis van de ongevallenverzekering (f 60.000) van Kroon is door de lange pech- reis, die op 14 juli begon, sedert drie we ken verlopen. Kroon handelde in ple viervaartuigen, die hy zelf over placht te varen, zoals ook in dit geval. New-Delhi, een wraakoefening gehoudi j in het dorp Datia, waarvan de inwone j inlichtingen over haar aan de politie zo i den hebben verstrekt. Putli reed te paard met haar bende Dacoits het dorp binnen liet negentien dorpsbewoners grypei en aan bomen binden, waarna ze het bevel gaf hen dood te schieten. Veertien stier- an, de vyf anderen werden Vervolgens verdween Putli met haar bende weer, enige dorpelingen als gevan ïnen mee de bergen invoerend. Men zegt van Putli. dat zy tussen d< vintig en dertig jaar oud is. Zy zou he wersvak geleerd hebben van haar man ïn bendeleider, die later door de politie edood werd. Zy zou te paard op ro< uitgaan met in de ene arm haar kind c in de andere haar geweer. Onrust onder Britse soldaten op Cyprus In verband met de onrust onder de rc servisten, die zyn opgeroepen als gevolg van de naasting van het Suezkanaal. heeft het Engelse ministerie van oorlog gisteren bekend gemaakt, dat alle reser visten in Duitsland en het Verenigd Ko ninkrijk in aanmerking komen voor ze- dagen extra verlof plus eventueel één reisdag. De maatregel volgde op talrijke aan wijzingen, dat de ontevredenheid onder de 20.000 man, die zyn opgeroepen, het kookpunt nadert. Nog deze week heeft ten demonstratie om naar huis te mo len terugkeren geleid tot de arrestatie ran 21 korporaals en soldaten op Cyprus. Het Britse ministerie van oorlog heeft nmiddels bekend gemaakt dat vele re- lervisten, die tengevolge van de Suez- irisis weer onder de wapenen waren ge- ■oepen. een week verlof zullen krygen. „Dodenmarssergeant" niet ontslagen De Amerikaanse minister van marine Charles Thomas heeft vrijdag besloten ran de sergeant van het marine korps Matthew C. Mckeon aanzienlyk te erlagen. De sergeant heeft enige tijd ge leden terechtgestaan, omdat zes rekruten >y een mars door een moerassig gebied -erdronken. De minister haalde een streep door het ontslag wegens wange drag waartoe Mckeon veroordeeld was. Bovendien werd zyn gevangenisstraf teruggebracht van negen tot drie maan den, terwyl de boete van 270 dollar hem kwijtgescholden werd. De degradatie van Mckeon tot gewoon soldaat is echter ge handhaafd. naren (van de rangen referendaris, ingenieur en wetenschappelijk ambte naar af) in te voeren. Het besluit komt er op neer, dat de periodieke verhogingen verbeterd zullen hogere ambtenaren hun maxima met drie zien, zodat alleen zy, dde reeds het maxi- Ter herinnering aan de februari- ramp zal op 1 februari op de dijk van Zuid-Beveland bij Kruinin- gen een twee meter hoog beeld van brons worden onthuld. Het is vervaardigd door de Amsterdam se beeldhouwer Jan Wolkers en stelt een vrouw voor, die onder haar mantel een verdronken kind draagt. mum-salaris ontvangen, direct voordeel hebben. De anderen hebben du6 6lechts in financieel opzicht een betere toekomst. De verhogingen komen er op neer, dat de referendarissen, ingenieurs en weten schappelijke ambtenaren, wier maximum thans f 863 bedraagt, zullen kunnen op klimmen tot f 950 per maand, du6 onge veer 10,2 procent meer. De iets hoger ge- klassificeerde ambtenaren, wier salaris maximum iets hoger ligt. doch die even eens periodieke verhogingen van f 2-9 per maand krijgen, komen dus aan een iets lager percentage (circa 9 pot.) Voor de hoogste ambtenaren komt de verhoging neer op 13 a 14 pot. De verwachting is, dat de gemeentebe sturen binnenkort eveneens voor hun ho gere ambtenaren de verhoging der maxi ma zullen invoeren. HET WEER IN EUROPA S e lil «e 1 ti 3 85 Zh SiüZa Stockholm Oslo onbew! wzvv" 1 l'l 1 9 0 Abcrdeengtr NW 8 10 11 Amsterdam Luxemburg Parijs W 4 1<2 15 Bordeaux rC"reg»n WNW 2 windstil 13 2 is 20 Berlijn zw. bew. Ew i 12 3 lunchen 'C 'regen WZW 6 9 1 14 5 Genève IkhtS!" ZO 3 12 14 Innsbruck reg^n WNW 3 i| 30 Rome licht bew. windstil 22 0 Mallorca half bew. ONO 7 25 0 Koud en buiig Tot morgenavond verwacht De Bilt: Koud weer met op de meeste plaatsen enkele buien, afgewisseld door op klaringen. Vannacht en mor genochtend hier en daar mist. Langs de kust af en toe krachtige, elders matige tot zwakke wind tussen noord west en Noord. (Opgemaakt te 11.15 uur). ZON EN MAAN Zondag: zon 6.53—18.06, Maan 10.56— 1933. Maandag: Zon 6.55—18.04, Maan 11.58- 20.18. Op 11 oktober E. K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1