Salarisverhoging ambtenaren leverde stof tot debat Raad Leiderdorp werkte agenda vlot EB DD REMINGTON FOUR-MOST SHAVER ,DE LANDBOUWER" VISSERIJGOLFJES Agenda werd binnen het uur afgewerkt NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1956 ND Raad van Rijnsburg Ook verschil van mening over verplaatsingskostenhesluit ISTERAVOND KWAM de voltallige raad van Rijnsburg bijeen voor het afwerken van een lange agenda. Hoewel de meeste punten hamerstuk ken waren, duurde de vergadering toch nog drie uur, omdat over enkele zaken nogal verschil van mening bleek te bestaan. De voornaamste geschil punten waren wel de datum van ingang van de 6 pet loonsverhoging voor het gemeentepersoneel en het voorstel van de leden D. van der Mey en J. Kromhout tot volledige toepassing van de rijksregeling betreffende het verplaatsingskostenhesluit. Verder was belangrijk, dat de heer C. D. van der Vijver, die het wethouderschap van financiën wegens ziekte enige tijd niet kon vervullen, zijn taak weer op zich nam. Burgemeester Höweler feliciteerde wet houder Van der Vijver met diens herstel. Hij dankte hem voor de bereidwilligheid tot hervatting van zijn taak. De heer Zand bergen, die het wethouderschap heeft waargenomen, werd lof toegezwaaid voor de kundigheid en toewijding, waarmee hij werkzaam is geweest. Bij de ingekomen stukken was een goed keuring door G S. van het raadsbesluit voor de aanschaffing van een nieuwe vuilnisauto en uniforme vuilnisbakken. Vervolgens werd de gemeenterekening 1955 en de rekening van het waterleiding bedrijf 1955 aangeboden. Een commissie, bestaande uit de heren H. de Mooy, W. L. van der Gugten en J. Kromhout, zal deze rekeningen onderzoeken. Cijfers Uit de gemeenterekening blijkt, dat de gewone dienst sluit met een batig saldo van f 11.770,21. Dit saldo is evenwel geen uerkelijk slot, want op 31 mei 1956, de datum waarop de dienst is gesloten, wa ren verscheidene inkomsten en uitgaven, welke hadden moeten plaats hebben, nog niet verricht. Te verhalen was op dat moment nog f 6683,30 en er moest nog f 2477,22 worden uitgegeven, zodat het voorlopig netto batig saldo f 15.976,29 be draagt. Door de gemeente is voor diverse doeleinden tot en met de dienst 1955 een bedrag van f511.195,11 gereserveerd, aan eigen kapitaal was een bedrag van f228.611,09 beschikbaar en aan waarborg sommen bevatte de gemeentekas een be drag van f 129.152.17, zodat uiteindelijk zou kunnen worden beschikt over f 768.958.47. Het batig slot van de kapitaaldienst be draagt echter slechts f 193 051.84, waaruit blijkt, dat de eigen middelen bij het slui ten van de dienst niet beschikbaar waren. Dit komt doordat de gemeente uit eigen middelen f 575.906,63 heeft geïnvesteerd. Wat de rekening van het waterleiding bedrijf betreft, is in 1955 een winst van f 3014,65 gemaakt. Dit bedrag is geheel aan de reserve van het bedrijf toegevoegd. Zonder commentaar delegeerde de raad aan het college de bevoegdheid om wegen af te sluiten. De noodzaak hiertoe kan immers zeer plotseling ontstaan. Met vrijwel algemene stem men werden de heren K. Zandbergen. W. van Tilburg, J. J. van Dijk. M. van Egmond en J. Heemskerk tot lid van de woonruimtecommissie herkozen. De voorzitter van de commissie, de heer K. Zandbergen, deed een beroep op het vertrouwen van de gemeente naren. De gebouwde woningen zijn druppel op de gloeiende Woningbouw De kosten per leerling van de openbare school over 1955 werden voorlopig op 32,95 vastgesteld. De raad ging akkoord met een reiskostenvergoeding van f560 voor bezoek van Rijnsburgse kinderen aan de Mytylschool te Leiden. Goedge vonden werd eveneens de toekenning van een grondvoorschot van ruim f 101.000 en een bouwvoorschot van ruim f 546.000 ten behoeve van de woningbouwvereniging Spinoza". Het beding werd gemaakt, dat het geld kan worden geleend tegen vier procent rente. De bedragen zijn bestemd voor de bouw van 36 eengezinswoningen (geschikt voor zeven personen), die in de bloemenwijk zullen worden gebouwd. Een hiervoor nieuw aan te leggen zij straat zal Dahliastraat worden genoemd. De huur van de woningen zal ongeveer f 12 per week bedragen. De heer H. de Mooy wilde graag weten, of door de diverse huurverhogingen geen geld beschikbaar komt om de huren enigs zins gelijk te maken. De voorzitter meen de. dat dit zal afhangen van het huurbe leid van de nieuwe regering. De Piet Heinstraat was aan de west zijde niet diep genoeg om daar nog woningen te bouwen. Door een han dige manoeuvre van wethouder Kralt komt hier thans echter driehonderd vlerkante meter grond gratis in het bezit van de gemeente. Dit stuk grond kon namelijk worden aangekocht voor f 600 en dit bedrag wordt tegen het recht van overpad door enige huur ders van daarachter gelegen lande rijen In de gemeentekas teruggestort. Op het stuk grond sullen zes bedrijfs woningen kunnen worden gebouwd. De gemeente zal slechts f900. zijnde de kosten van het verplaatsen van een sloot, behoeven te betalen. Gesprekstof Bij de behandeling van het voorstel be treffende toekenning van de zes procent loonsverhoging aan het gemeenteperso neel per 1 september 1956 kwamen de tongen los. De heer D. van der Mey wil de de datum verlegd zien naar 1 juli 1956. aangezien de erkende vakbonden dit tegen het advies van de regering in, ad viseren. De heer C. van Egmond sloot zich hierbij aan. omi^t de achterstand ten opzichte van vele andere bedrijven toch al groot is. „We mogen deze gelegenheid zeker niet missen", aldus de heer Van Egmond. Extra-subsidie voor bejaarden Wethouder Kralt zei. dat ook hij de da tum liever op 1 juli had gesteld gezien, maar nu dit niet het geval is dient het overheidsadvies te worden opgevolgd, om dat deze de zaak in het algemeen belang heeft bekeken. Als overheidsorgaan moe ten wij de plannen van de regering niet doorkruisen, aldus de wethouder. Wet houder Van der Vijver voegde hieraan nog toe, dat aangenomen moet worden, dat er belangrijke redenen zijn geweest, die de regering tot dit advies deed be- De heer C. van Egmond meende, dat de gemeente Rijnsburg blij mag zijn met gemeentepersoneel waar men van op aan kan en hij was dan ook voor vaststelling op 1 juli. De heer H. de Mooy merkte op. dat de morele kant niet uit het oog moet worden verloren. Men houdt zich steeds minder aan overheidsadviezen en -voor schriften en aan deze degradatie mag de gemeente niet meedoen. Bij stemming werd het voorstel van B. en W. met 7 tegen 3 stemmen aangenomen, zodat de verhoging toch pas per 1 september in gaat. Tegenstemmers waren de heren C. van Egmond, D. van der Mey en J. Krom- Inconsequent De heren D. van der Mey en J. Krom hout verzochten de raad over te gaan tot volledige toepassing van de rijksregeling voor de verplaatsingskosten. B en W ad viseerden afwijzend en zij verzochten de raad hun de vrije hand te geven dit be sluit volledig toe te passen. De heer D. van der Mey noemde dit inconsequent. In het ene geval staat men principieel achter de overheid en nu wil men een rijksregeling niet accepteren. Hij zag het liever op papier vastgelegd, omdat men niet weet. met welk collego van B. en W. men in de toekomst te doen krijgt. Tevens onttrekt men een deel van de verantwoordelijkheid aan de raad. om dat ingeval het voorstel van B en W. zou worden aangenomen, de raad geen zeg genschap meer heeft. Wethouder Kralt zei. dat het voorstel van B. en W. eerlijker is. omdat de ver- plaatsirjgskostenregelvng volgens rijksbo- sluit een paragraaf bevat, waarin aan B en W. het recht wordt voorbehouden elk geval te beoordelen. Wethouder Van der Vijver zet, dat de toezeggingen van B. en W. genotuleerd worden, zodat het college later toch ter verantwoording kan worden geroepen. Bij stemming werd het voorstel der initiatiefnemers verworpen me'. 3 te- *en 2 stemmen en het voorstel van B. en W. in dezelfde verhouding aangenomen. De 2 tegen- en voorstemmers waren de heren D. v. d. Mey en J Kromhout. De voorzitter zei, dat op de begroting 1957 een tekort is te verwachten ten gevol ge van het doen van grote investeringen. Rijnsburg zal om verhoging van zijn rela tief loge uitkering uit het gemeentefonds verzoeken. De raad ging hiermee akkoord. Ten slotte stelde de raad 1000 beschik baar voor aankoop van een fotokopieer toestel. Prijzenoverzicht Flora s kennelük De ..hausse" bij de bloemen over. Er was een zeer grote prijzen, dte weinig reden tot hoerageroep gaven Ondanks de verhalen over een minder beste stand der chrysanten werd men er in de afgelopen week zo onge veer onder bedolven. Van de geplozen kon een beste soort als Day Dream zich niet handhaven en men moest al mooie par tijen hebben om ze op f 0.10 per stuk af gedrukt te zien. Millersdale bracht nau welijks meer op en Yellow Corona ook niet. Migoli, die wat gewilder was, liep tot f 15. Silvia Rilley en White Diamond tot f 13. Voor f 12 en f 13 per 100 ging ook Arnhem van de hand. Wat de tros- chrvsanten betreft: het aanbod van de |Shirley-soorten was groot en men betaal- Ide er dan ook niet meer voor dan f 0.50 per bos. De septembersoorten noteerden tot f 0.65. Horwood lag rond f 0.50. Chats- bh a J JLVF %4- worth idem, Mosquitto eit Bright Eye kwa- 5®*) I men n^et hoger dan f 0.35 en Silvia Rilley |mët Samaria kwam tot f 0.60 per bos NDER VOORZITTERSCHAP van burgemeester Van Diepeningen kwam Hehanthus snarcifoiius vond kopers de gemeenteraad gisteravond in openbare zitting bijeen. Meegedeeld p^boï werd, dat in de volgende vergadering de diverse begrotingen over 1957 Anemone de Caen v00r f 8 per 10o en zullen worden aangeboden. Nu echter werd reeds bekend gemaakt, dat de ornithogalums voor f 10 tot f 15 per ion. gemeentebegroting gewone dienst sluit met een nadelig saldo van f 175.000, Van de gladiolen zagen we een beste partij terwijl het nadelig slot van de kapitaaldienst f 1.079.042,30 bedraagt. De heren Van der Stoel, Broxterman en De Graaf werden in de begrotings commissie benoemd. O De „Bond tegen het schenden door vloeiden van Gods Heilige Naam" zal met ingang van 1957 jaarlijks een subsidie van 10 ontvangen. De voorgestelde wijzi gingen betreffende de verordening op de algemene begraafplaat- werden goedge keurd. Dit houdt in. dat in vak F. rechts van de stenen trap die toegang geeft tot de begraafplaats, nu het plaatsen van monumenten en andere gedenktekenen is toegestaan. Vervolgens besloot de raad de salarisverhoging (6 pet.) van het gemeen tepersoneel per 1 Juli 1956 te doen In- Subsidies Het comité voor ontspanning van ouden van dagen zal 100 extra-sub- sldle ontvangen, omdat deze zomer In verband met het tienjarig jubileum een grote dagtocht Is gemaakt. De kosten hiervan waren zo hoog. dat het comité nog niet over voldoende geldmiddelen beschikt, om nu ook de jaarlijkse feestavond te organise ren. Het medisch opvoedkundig bu reau te Lelden krijgt een subsidie van 30 per onderzocht kind. De vergadering verliep zo vlot moge- gelijk. Als antwoord op ren door de heer Nievaart gestelde vraag over de ..groene sloten" In het Zijlkwartier, werd mede gedeeld. dat dit waarschijnlijk een ge volg is van een zich in de natuur afspe lend chemisch proces, waartegen niets is te doen. In de rondvraag bracht de heer Nie vaart de prikkeldraadafzetting in de Zijl ter sprake. Hij vroeg of het draad wel op de juiste wijze is aangebracht Wet houder Snel sprak naar aanleiding van deze vraag over de ergerlijke verwaar lozing in het Zijlkwartier. De gemeente besteedt grote lommen om alles in orde te houden en de jeugd vernielt maar De heer Los vroeg A de N.Z.H. advies van B. en W. heeft gevraagd vor de nieuwe busdienstreg®ling. De gemeente secretaris. die r-t de N Z.H. een bespre- ffng had gevoerd, m rkte op. dat de af te !egg»n afstand moest worden be in verband met het tyc schema. De v rltter stelde voor, dat de raad zich al Insinuatie De heer Van der Stoel vroeg ophelde ring over de door G.S. gevoerde bespre kingen over de weg door de Munniken- polder. Mr. v. d. Brink zou een insinuatie hebben uitgesproken aan het adres van de heer Van der Stoel en dus eigenlijk aan het adres van de raad van Leider dorp. Burgemeester Van Diepeningen ging uitvoerig op de kwestie in en merkte op niet te hebben gehoord, dat mr. Van der Brink de opmerking heeft terugge nomen. Deze zou hebben gezegd: „De heer Van der Stoel is voorzitter van de Munnikenpolder en ook wethouder!" Op dat ogenblik was de heer Van der Stoel evenwel geen wethouder meer. Spr. noemde het dan ook een ..domme opmer king". Burgemeester Van Diepeningen ver klaarde de uitspraak eveneens te be- Feestavond Vrijdag 19 oktober organiseert de per soneelsvereniging „Ouderzorg-De Ridder" een feestavond in het Dorpshuis. De jubi larissen Bavelaar, Rietveld, De Lange en Van Es zullen dan worden gehuldigd. Filmvertoning Gisteren werd door de „Vereniging tot Behartiging der Belangen van t-b.c.- ënten in Nederland" een filmavond ;ven in het Dorpshuis. Men vertoonde ilm „Wit wint" en het Leldse muziek- lsehap „De Algemene" verleende medewerking. In de pauze werd gesproken door de secretaris-penningmeester, de heer C. Bergh. Deze merkte op, dat men de tuber culose over 25 jaar hoopt te hebben onder drukt. Toch zijn er th- is nog jaarlijks tienduizend n eiw» gevallen. De heer Bergh oe'f'~mtooi. -e het belrng van de nazorg en In vi band h>err.iee vroeg hij de verei.l:'ng te steun n. Zondagsdienst De Lenst wordt waargenomen door Europa nog verkopen voor f 5 pei 100 Grootbloemige dahlia's brachten tot f 4 per 100 op en kleinbloemige tot f 2 75. (Adv, Voor Centrale Verwarming Fa Grimbergen - Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg CHEMISCH REINIGEN VOOR IEDEREEN BLOUSE WOLLEN VEST COLBERT JAPON (EENV) PANTALON ROK C0STUUM MANT..C0STUUM MANTEL OVERJAS PRIMA CHEMISCH GEREINIGD MACHINAAL GEPERST IN 3 DAGEN KLAAR rin U kunt ru voor slechts 59,75 "n echte Remington hebben. H. BEDEKER D. en H. Kapper Voorstraat 73 Telefoon 2584 Katwijk aan Zee Onze apparaten zijn all risk verzekerd WIST U DAT VOORSTRAAT 35 TEL 2136 uitsluitend KAAS snijdt van de maanden mei en september? IJmuidense trawlers naar buitenland Bini De Medan, IJM 57 er 97 van de rederij Medan-Batavia zijn beide naar net buitenland verkocht, de Medan aan een particuliere rederij in Brazilië er de Soeraoaia gaat naar St. Pierre in Ca nada. De Medan zal bij Boot te Woubrug- ge eerst een koelinstallatie krijgen. Begir OKtober wordt het schip uit de vaart ge nomen. De Soerabaia gaat begin oktoDer al naar Canada. De schepen worden opge volgd door de „Bonaire" en de „Aruba", zusterschepen van de Curagao, IJM 99, db resp. bij Boot-Woubrugge en te Alphei aan den Rijn worden gebouwd en om streeks mei-juni volgend jaar gereed zul- riei is met de visserij de laatste weken niets gedaan. De vleetvangsten blijven aonormaal laag. Het gemiddelde kwam deze week niet boven de 15 kantjes. Het weekgemiddelde was 38 kantjes. De zand- haring laat zich in het geheel niet zien. Met deze visserij gaat het de laatste jaren steeds in dalende lijn. Over de trekvisserij De binnenlandse handel haalde de ha nig uit de hal voor f 1621 per kist en de makrelen gingen weg voor de brand- prijs van f 4041. Wijiting noteerde f 16 1 grote en groobmiddelschelvis haalde f 3540. terwijl de klei«middel f 3944 haalde en de pennen f 36—40 noteerden. •raad deed f 1924 en de grote gullen gingen voor 1 4044 van de hand. De middelgul haalde f 3026 en de tori f 1820. terwijl de schol II verkocht f 30—35 en de drietjes f 17—26 i teerden. In i i uit dez« Een NOORDWIJK Zondagsdienst De zondagsdienst der huisartsen wordt /aargenomen door dokter De Beer. noore nijKERuouT Aquarium ereniging Voor de eerste keer in d enkele dag waren er behoorlijke vang sten, maar de meeste dagen bleven ze ver beneden normaal. Dbor de geringe aanvoer blijvan de prij zen goed en de ijle haring, die andere jaren om deze tijd nog al eens doordraai de, gaat nu vlot van de hand. Dit komt ook, doordat er gebrek is aan verse haring, doordat inleggerijen nu ijle haring gaan Met de export gaat het goed. Er kan ge rust worden gezegd, dat er op dit ogen blik bijna geen haring in voorraad is. Alles wat wordt aangeroerd, is binnen een paar dagen al weer verwerkt. Nog steeds worden er enkele kantjes groene haring aangevoerd De prijs, die hiervoor wordt betaald, is van f 70 tot f 80 per kantje. Volle haring deed f 30 tot f 34; steurharing f 23 tot f 39 en ijle haring f 25.60 tot f 27. Aan de Katwijkse afslag werden deze week aangevoerd 4213 Kantjes. Aan de markt van vrijdag De IJmuidense vrijdagmarkt werd be zocht door de hele Urker kottervloot, die naar binnen was gewaaid en die in totaal een hoeveelheid van 19.000 kilo tongen meebracht. Van de trawlers io6te giste:en de Curagao (van 17 septemoer) en de Vios van 24 september. De Curagao had na eltf dagen 100 kisten haring buitgemaakt en de View had na vier dagen 1050 kisten haring meegebracht. Ook de Mercator was er deze oohtend met 420 kisten ha ring, terwijl de SGH 135 300 kisten aan bracht, 50 varia en 80 6tuiks stijve ka beljauwen. De Coen Bot had 200 kisten .haring en 20 varia, de Limanda bracht 400 kielen schelvis mee. alsmede 20 makreel i en 30 varia, terwiji de KW 51 voor 180 j kisten zorgde, waarvan 10 platvis, 100 innengekomen: KW 59. 162, 51, 92, 68, 60. 33, 71. 56. 30, 35, 77. 160, 94, 21, 62, 88. Vertrokken: KW 85. 35, 77. 92, 68. Vandaag De zaterdagmarkt werd vanmorgen be zocht door de Deining, die van 20 sep tember is en met 600 ki6ten haring ver scheen plus 20 varia en de Bergen van 19 september met 850 kisten vis, waarvan 800 haring en 50 met diversen. Voorts de Amsterdam van 17 september aan de afslag met 790 kisten. De Claesje van 20 september was er met 700 kósten vis, 665 haring en oegstgeest Ds. Brussaard legt lie evangelisatiewerk neel Naar wij vernemen zal ds. Brussaaj zondag afscheid nemen van het evangj lisatiewerk. Hij zal weliswaar niet ga) „rusten", maar wel van 1 oktober af ge^ r zijn van de evangelisatie In de avonddienst zullen enkele zijn catechisanten geloofsbelijdenis gen en daarmee zal dan officieel einde zijn gekomei? aan het evangelis werk van de predikant. Aangereden ou ii Gistermorgen is een zesjarig .iongett1'1 3 in de Geversstraat door een slippen<Pet auto aangereden. Na ter plaatse te zij^^ verbonden kon het ventje naar de oudeloor lijke woning worden gebracht. fsc^ Niet opgelet nens< Ben fietsende dame lette bij het ovefaan steken van de Rijnzichtweg niet voldoet M de op het verkeer. Zij werd door een b£ver stelauto aangereden. Tram tegen auto Lie Bij het Haagse Schouw is opnieuw e«Jen personenauto door een tram van H.T.M. gegrepen. De bestuurder kwal met de schrik vrij, doch de auto wen flink beschadigd. Zondagsdienst De dienst wordi waargenomen dokter Held. schelvis. 40 gulden en 10 wijting in dit seizoen kwam 6Char. De kleine vaart had buiten de ton- g bijeen. Er zal geen'^»n 900 kisten schol en verdween schielijk Urk. De exportprijzen Benoeming Voor de export werden gisteren de 1. gemeentesecretarie is rege.]s kabeljauwen afgenomen voor tot benoemd de hee- M. L. Bode te Oude-1128i de kiell„e 1 6o-65 j gingen en de kisten van f 106114 deden en de grote tongen f 4 204.90 opbrachten, f een nieuwe De grootmiddel deed f 3.303.40 en de defileei rnars. welke de eerste prijs kreeg kle nmid'del f 3.303.40 met f 3- bij een wedstrijd van het regiment „Men-de kleuvroiddel en f 2 50—2.75 no van Coehoorn". De mars is georkes- enen. De slips haalden f 2.102.30. De treerd voor harmonie en fanfare. export nam de grote en middelschol Hugo de Nieuws van en voor Katwijk KATWIJK erktuigkundige 3or motordrijver, sveld, Wassenaar Bij de door de afdeling kusttelegrafie in de PTT aldaar afgenomen examens radiotelefonist is geslaagd Corn. Bezoek Het comité doorlichting bevolking deel de ons mee dat de huisbezoekers met hun taak zijn begonnen. Een ieder kan dus één der eerstvolgende dagen of weken be- Hoek Dzn. van de Beatrix, IJm. 73, alhi zoek verwachten. Beide geslaagden werden opgeleid Zondagsdienst de visserijschool te Katwijk. De dienst der tandartsen wordt waar genomen door dokter Reynders, Kon. Wilhelminaboulevard 1. katwijk aan zee Vergadering KRB Maandagavond om acht uur wordt i Unizaal de algemene ledenvergadering de Katwijkse Reddingsbrigade gehou- Bljeenkomst Vanwege het comité „De Unie, school met de Bijbel", wordt dinsdagavond icht uur in Irene een vergadering ge houden ter inleiding van de Unie collecte. Als spreker komt prof. dr. K. Dijk. Het onderwerp luidt: „De struis en haar jon gen". Geslaagd Bij de te 's-Gravenhage door de rijks commissie voor de examens van scheeps- Raad van Sassenheim P ISTERAVOND KWAM de Sassenheimse gemeenteraad in apenbare ver- Ny gadering bijeen. De zeventien punten tellende agenda werd binnen een uur afgewerkt. De begroting 1957 werd aangeboden. Eind oktober kan ze in handen van de financiële commissie worden gesteld, waarna in de tweede helft van november de openbare behandeling plaats heeft. Bij de benoeming van leden van de oonrulmtecommissie stelde de heer Duindam de vraag, of voortaan ook een van het C.N.V. in de commissie kan den opgenomen. De heer Van Breda stemde met dit voorstel in en hij verzocht het college te overwegen de commissie te breiden, zodat een C N V -afgevaar digde kan worden benoemd. De voorzitter e toe de zaak te zullen bekijken De zitting hebbende leden, de heren S. Dijk stra, J. W. Kortekaas, J. B. Langendonk. v. d. Nouland en J. Schram, werden oor een jaar herkozen. Aan het bestuur van de „De Visser- school" werd een bedrag van f 1200 toe gezegd voor de aankoop van leermiddelen in verband met de uitbreiding van het leerlingenaantal. De plaatselijke artsen werden benoemd tot gemeentelijk lijk schouwer. Geen tegenstand De verpachting van een strook wei'and achter de Charboniaan aan dc heer V«n der Mey voor f 100 per jaar ondervond geen tegenstand. Bij de behandeling van het voorstel om op het woonwagenternin aan de Warmonderdam een toilet te plaat sen en waterleiding aan te leggen, ver zocht de heer Van Breda een goede rege ling te treffen voor het gebruik. De heer Verschoor zag gaarne regelmatig controle op de hygiëne. De voorzitter zegde dit waarna een bedrag van f 1400 werd ge voteerd De huur van de twee gemeente- woningen aan de Willem Warnaar- laan werd vervolgens vastgesteld op f 58 per maand. B. en W. stelden voor de huur per 1 januari 1957 niet verder te verhogen. De heren Van Breda en Bergman hadden er bezwaar tegen hierover nu reeds te beslissen, terwijl nog niet bekend is. hoe de nieuwe huurr-.geling wordt. Na enig heen-en- weer gepraat nam het eollege dit laat- LJ de comptabiliteitsbesluiten werd aan de heer P Moolenaar een premie van f 50 toegekend voor het aanbrengen van een ni"i e w c. In zijn won'ng Het krediet .an f 83.300 voor de verbetering van de zestien woningen in de Rurchtstraat werd r>e f 2500 verhoogd. Met de werkzaam heden zal nu spoedig worden bezonnen. Zondagsdienst Voor de artsen Visser, Slagmolen. Cle- veringa. Borleffs en Hagen wordt de dienst waargenomen door dokter Lodder. Andreasplein 2. Hoog en laag water Zondag 30 september, hoog water 11.52, laag water 7.14 en 19.44 uur. Maandag 1 oktober, hoog water 0.22 en 12.57, laag water 8.33 en 20.55 uur. katwijk aan den rijn Wie zal dat betalen Bezoekers van het K.R.V.-terrein aan de Sandtlaan hebben dezer dagen vergeten het hek te sluiten, waardoor een aantal koeien het veld kon verlaten om op de naastliggende tuinen een kijkje te nemen. Uiteraard is flink wat schade aangericht en de vraag is nog maar. wie dat zal moe ten betalen. Zondagsdienst Voor de artsen Van der Laan en Berg- Voor verfwerk aan de ambtswoning van de burgemeester werd f 1229,50 uitgetrok ken Het bestuur van de Hervormde school kreeg f 900 toegewezen voor het aankopen leermiddelen en f 425 voor de aan schaf van leermiddelen voor het verkeers- onderricht. Ten slotte Aan de agenda werden ten slotte twee punten toegevoegd. Allereerst een ver- het bestuur van de Chr. kleuter school om een bedrag van f 3000 voor de ankoop van meubilair en van f 2100 voor de aankoop van gaskachels. De heer Van Breda vroeg, of het nodig is deze bedra gen in dit oude gebouw te investeren. De voorzitter antwoordde, dat voorlopig geen nieuwbouw in zicht is en dat het oude gebouw daarna toch zal worden gehand haafd. Zonder hoofdelijke stemming werd het verzoek toen goedgekeurd evenals de ruil van een strook grond aan de Linden- laan met het architectenbureau Prinsen en Den Ouden. Zondagsdienst De zondagsdienst van de huisartsen ln de gemeenten Sassenheim, Warmond en Voorhout wordt waargenomen door dok ter Kwint te Sassenheim en dokter Bots te Voorhout. Predikbeurt In tegenstelling tot hetgeen ln de pre dikbeurten staat vermeld, zal in de mor gendiensten van de Ned. Hervormde ge meente niet ds, Walvaart. maar ds. Op- penheimer van Leiden voorgaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 6