Leidsche Houtschool mars werd dank zij fraai weer groot succes V.V.C.Z. vocht zich naar een geforceerd gelijkspel Afval wedstrijd van de Leidse schaakbond Slordig R'dam-Zuid verloor met 0-9 van Pernix Russische schakers verzekerd van wereldkampioenschap Zomerse dag bracht groot aantal verrassende uitslagen Nutsspaarbank passeerde drie miljoen de ÜEUWE LEIDSCHE COURANT 6 MAANDAG 24, SEPTEMBER 1956 Honderden tippelaars op stap Leeftijd deelnemers varieerde van 5 tot 90 jaar 4 LS VOORLOPERTJE VAN het zilveren jubileum, dat de Leidsche Hout- a school volgend jaar hoopt te vieren, werd zaterdag een wandelmars ehouden. Om 1 uur was het in de Adr. Pauwstraat al een drukte van be ing. Vele jeugdige enthousiastelingen verdrongen zich voor de schooldeur n dat.op een vrije zaterdagmiddag! In de gang van de school stonden e starttafels klaar en ook de lijsten met 400 voor-inschrijvingen lagen ereed. De groen-oranje vlag van de N.B.v.L.O. sierde de wand, aangezien Ie school lid is van deze bond. Van de toren wapperde de nationale drie- :leur. Voor de geneeskundige verzorging had de afdeling Oegstgeest van c% EHBO zich beschikbaar gesteld. Kwart voor acht kwam het laatste groepje binnen en het festijn ten einde. De heren G. Groe nendijk. J Berg. P. H Bitter en A. Heusden. die met zoveel zorg deze mid dag hadden georganiseerd, mogen met voldoening op hun werk terugzien. De volgende clubs liepen mee: Buurt vereniging Donklaan. Voorschoten; Her vormde meisjesvereniging Margriet. Pr Marijkeschool, Noordwijk aan Zee; Gid- sengroep, Rijpwetering; W.O.W., Oude Wetering. Huize Bijdorp, oorschoten; Vrij en Blij. Den Haag; W.S.V Zwieten. Zoe- terwoude; Amicitia, Katwijk B S V., Zoe- termeer; Steeds Voorwaarts. Katwijk; Voorwaarts Mars, Rijnsburg; De Kieviet, Hazerswoude en de Leidsche Houtschool Om half twee begon de uitdeling van ie startkaarten, een levendig tafereel dat ■en uur duurde. Gelukkig bleken de men en achter de tafels volkomen voor hun aak te zijn berekend. Bij de na-lnschrij- dng heerste nog groter bedrijvigheid. On- {eveer 500 tippelaars gaven zich hier nog 'P Het hoofd der school, de heer v d. Berg gaf om 2 uur precies het startsein. Even svas het een heen- en weergeroep van partners, die elkaar kwijt waren Maar al spoedig begon het kleurige lint van wandelaars zich te ontrollen. Het was een fleurig gezicht, al die enthousiaste wandelaars. Het parcours liep allereerst achter de Leidsche Hout om. waar de deelnemen een prachtig kijkje kregen op de uitge strekte sportvelden-in-aanleg. Dan ging het door de mooie lanen var Oegstgeest. langs het pas gerestaureerde Groene Kerkje naar de schitterende omstreken van Voorhout en Warmond. Het zeldzame weer, dat we deze zomer al te zeer ben moeten missen, gaf aan dit festijn exrta kleur. In groepsverband liepen vele bekende afdelingen uit Leiden en omstreken onder andere het kleine, maar stoere groepje veteranen, het fleurige Amiciti; uit Katwijk, de padvlndsters van Rijpwe tering. en maar liefst zeven groepen uit Voorschoten. Maar het leukst waren toch wel de vele. vele jeugdige individuelen. die meest met twee of drie man tegelijk liepen. We zagen zelfs een jongetje drie turven hoog. net vijf jaar, dat dap per meestapte. Een bijzonder applausje viel Vrij en Blij ten deel. met twee jeugd groepen helemaal uit Den Haag gekomen Ouderen Maar niet alleen Jeugdige tippelaars deden mee, ook ouderen, ja zelfs zeer ouden, deden hun best. Opa de Wekker, in de 90. vertelde ons dat dit voor hem eigenlijk maar een peuleschilletje wa had dit jaar meegedaan aan de Nijmeeg se Vierdaagse. En dan mogen we ook de heer Beekman niet vergeten, die mei 81 jaar nog kras meeliep. Een hartelijk applaus viel deze wandelaar ten deel toen hij zich meldde; een doos sigaren er korte toespraak van de heer v. d. Berg kreeg en hij naast de zeer mooie medail le op de koop toe. Die geste werd ze op prijs gesteld. Aardig was het ook de controleurtji allen leerlingen of oud-leerlingen van school, in actie te zien. Voorzien van e gele band fietsten Hermientje ost en A Kromhout als hoofdcontroleurs de rou langs. Op één post stonden zelfs drie broers, Daan, Arjaan en Dimmy Jansen, gewapend met vervaarlijke tangen. zelf. Oost- en Westduitsers in één atletiekploeg Atletiek-autoriteiten van West- en Oostduitsland zijn overeengekomen, een gezamenlijke Duitse ploeg van 110 at leten naar de Olympische Spelen in Mel bourne te zenden. Het besluit werd ge nomen na een reeks besprekingen tussen Oost- en Westduitse vertegenwoordigers Zowel Oost- als Westduitsland zullen voetbalelftallen kiezen, die te zamen zul len oefenen, alvorens het Duitse Olym pische elftal wordt samengesteld. Dit elf tal zal op 16 oktober bekend worden ge maakt. Tevens zal dan de atletiekploeg bekend gemaakt worden. Duitsland neemt deel aan boksen, schermen, voetbal, kanowedstrijden, at letiekwedstrijden. wielrennen, roeien, schieten, worstelen, gewichtsheffen. zeilen en gymnastiek. NIEUW WERELDRECORD SNELWANDELEN De 32-jarige Australiër. Ted Allsopp, verbeterde in Melbourne in het Olym pisch park het wereldrecord snelwandelen over 2 mijl. Hij legde een afstand af var 26.110 km (16 mijl 401 yards). Het oude re cord. dat op naam staat van de Rus Ana- toly Vediakov met 25.865 km, werd in 1955 in MoskOu gevestigd. Afbraakvoetbal op „Nieuw Zuid" Toen scheidsrechter Bronkhorst een minuut of zeven voor tijd vragend naar de Katwijkse grensrechter keek en deze „neen" zag schudden, bete kende dat, dat V.V.G.Z. zich op goedkope wijze, via een buitenspeldoelpunt, naar een gelijk spel had gevochten. We gebruiken met opzet dit woord, omdat het spel van de Zwijndrechtenaren naar ons en veler oordeel hard en vaak zelfs te hard was. Enkele spelers overschreden deze grens zelfs wel eens. Indien dit de wijze is, waarop het 2e klas voetbal zal zijn ge baseerd, dan geloven we niet, dat we er op vooruitgaan. Aan de andere kan zal Quick Boys moeten begrijpen, dat er in deze klas heus wel eens „geknokt" zal moeten worden, waarmee we maar willen zeggen, dat de Katwijkers het nog moeilijk genoeg zullen krijgen. Westduitse tennissers versloegen Nederland De uitslagen van de op de eerste dag gespeelde partijen van de tennis landen- wedstrijd West-Duitsland—Nederland lul den: Huber (D.) versloeg Van Dalsum (N.) 6—2 7—5; Balland (D.) versloeg Van Mee geren (N.) 6—1 4—6 64; Gerloff (D.) ver loor van Dehnert (N.) 2—6 5—7; Sehmrau (D.) verloor van Karamoy (N.) 16 75 4—6. Veteranen: Tuebben (D.) versloeg Bo- chardt (N.) 6—1 6—1; Kuhlmann (D.) ver sloeg Karsten (N.) 7—5 6—4; Tuebben en Kuhlmann (D.) versloegen Bochardt en Karsten (N.) 6—2 6—2. Dames: mevr. Zehden (D.) versloeg mevr Van der Storm (N.) 46 64 75; mej. List (D.) verloor van mevr. Roos (N.) 36 46 Gemengd dubbelspel: mej. Koeller en Huber (D.) verloren van mevr. Van der Storm en Dehnert (N.) 4S 46; mevr Zehden en Balland (D.) verloren van mevr Roos en Karamoy (N.) 57 26. De stand na de eerste dag is 65 voor Duitsland. Overigens was het een spectaculaire wedstrijd, waarin alle vier de doelpun ten pas na de rust werden gescoord, nadat daarvoor Quick Boys in een voort durend offensief vergeefs storm had ge lopen op de V.V.G.Z.-veste, zich daar bij voldoende kansen had geschapen, maar die èn door slecht schieten èn door goed doeknanswerk van Nouwen verlo ren zag gaan. Speciaal V. d. Oever zocht het doel voortdurend od de verkeerde en te hoge plaats. De wijze echter, waarop hij ver in de eerste helft een vrije schop nam, liet toch wel zien. hoe tactisch hij kan zijn. De Zwijndrechtse doelman had de groot ste moeite met de listige boogbal. Het Katwijkse offensief werd meerma len onderbroken door gevaarlijke uitval len van de roodhemden. wier voorhoede- spel echter bepaald pover was. Hard trap pen en hard lopen waren de voornaam ste 'kenmerken daarvan en voor een ste vige charge ging men ook bepaald niet opzij. De wijze waarop linksbuiten Ver maas voor rust. vlak voor Den Hollan der een gemakkelijke kans miste, zal hem best zwaar aangewreven zijn- Vrij soepel Had Quick Boys voor rust nog volop gelegenheid gehad zijn vloeiende, gave spel te ontplooien, na rust ging dat veel minder gemakkelijk. De vrij soepel lei dende scheidsrechter liet veel toe. wel hij de touwtjes vrij goed in de hand hield. Quick Boys bleef in de aanval en eindelijk zag rechtsbinnen Hoek de kans schoon, toen zich een wirwar van spelers voor het V.V.G.Z.-doel bevond. Hij kreeg de bal op de rand van het strafschopgebied in zijn bezit en met een geraffineerde boogbal liet hij de vergeefs springende Nouwen kansloos. Verkeerd Wie gedacht had, dat daarmee de voor een Katwijkse zege vrij gemaakt had verkeerd gedacht. Want met verdub belde energie hervatten de roodhemden H. Meyers (Vriendenschaar, rangnum mer 55) heeft een uitstekende kans de prijs voor het winnen van een partij met he' grootste bordverschil in de wacht te sle pen. Hij speelde namelijk tegen W. F. Wakka (Philidor, rangnummer 22), die dp 1—0; partij met een daverend vuurwerk in zijn voordeel dacht te beslissen. Toen de mat aanval net niet doorsloeg, bleef Wakk; niets anders over dan zijn tegenstand.) geluk te wensen. E. Ketting (Philidor, rangnummer moest zich wegens drukke werkzaam heden terugtrekken. De uitslagen van -e tweede ronde zijn 25. Th. P. v. d. Berg (Philidor)—29. A. va.i Klaveren (LSG) 0—1; 18. P. J. Segaar (Voorschoten)—1. A. Barkema (Philido* 01; 38. G. W. Horree (Caïssa)—26. J. G L. Tervooren (V.T.L.) 1—0; 31. M. Bloem (LSG)—24. H. J. Dingjan (VTL) 1—0; 8 J. Beij (Philidor)—3. A. Smit (VTO (Beij gaat over natr de derde ronde); 60 P. A. C. D. Verstraaten (LSG)44. K. W v. d. Willik (Warmond) uitgest.; 46. in4 R. Venema (Sassenheim)—34. P. Barkem - (Philidor) V» (Venema naar de derd. ronde); 21. C. v. d. Lip (Sassenheim)— E. Ketting (Philidor) 1—0 (regl.); 30. P. Planjer (Leithen)— 43. B. van Meijgaardcn (Sassenheim) 0—1; 55. H. Meijers (Vrieo denschaar)—23. W. F. Wakka (Philidor- 1—0; 12. W. F. Schuss (Philidor)—27. P. d- Jong (Alphen) 1—0; 47. A. van Haaster (VTC)—66. N. E. Plaatfeber (Atphen) 1—0 45. G. Verlind (Philidor)—58. A. Karsten* (Leiderdorp) 1—0; 28. dr. R. C. Bakhuizen v. d. Brink—36. P. C. v. d. Leek (Leider dorp) 1—0; 42. W. F. Smit (VTC)—6. C Brunt (Alphen) 0—1; 69. G. P. Sluigts (Vriendenschaar)—62. A. Verwijs (Leider dorp) 1—0 (regl.); 40. G. J. Luhrman (LSG) —61. H. Slegtenhorst (SPW) i_o; 65. P. de Wekker (LSG)—64. J..A. G. Verkuijl (SPW> A. Geijer (Philidor)56. C. v. d Burg (Vriendenschaar) 10. Er zijn nu nog 32 deelnemers over, die in de derde ronde als volgt tegen elkaar uitkomen: 9. R. H. van Dijk (LSG)17. J J. den Bak (Sassenheim); 63. G. Bernari (Vriendenschaar)22. J. Padding (Phili dor); 47. A. van Haaster (VTC)—45. G. Ver- Lind (Philidor); 16. P. van Wijnen (Leider dorp)8. J. Beij (Philidor); 53. J. G. Beth*? (Philidor)—1. A. Barkema (Philidor); 67 P. de Wekker (LSG)—32. A. Geijer (Phili dor); 11. A. E. J. Modderman (LSG)— 28 dr. R. C. Bakhuizen v. d. Brink (Philidor). 54. J. Vreeken (LSG)—2. W. H. v. d. Na- (LSG); 5. J. Verduyn (Caïssa)—29. A. van (LSG); 11. W. F. Schuss (Phili dor)6. C. Brunt (Alphen); 55. H. Meijers (Vriendenschaar)—43. B. van Meijgaarder (Sassenheim); 31. M. Bloem (LSG)40. G J. Luhrman (LSG); 65. T. P. Hofstede SPW)—38. G. W. Horree (Caïssa); 21. C. v. d. Lip (Sassenheim)—7. F. Teling (Vrien denschaar); 46. ing. R Venema (Sassen heim)—C9. G. P. Sluyts (Vriendenschaar! winnaar 60. P. A. C. D. Verstraaten (CSG) —44. C. v. d. Wilk (Warmond)—39. M. D Etmans (SPW). Mijnenveger. Donderdag zal op de werf van L. Smit en Zoon's Scheeps werven N V. te Kinderdijk de kustmijnen- veger „Veere" te water worden gelaten. NOC geeft Dini Hobers en Nel Zwier een kans Het Nederlandsch Olympisch Comité heeft besloten de hoogspringsters Nel Zwier en Dini Hobers een laatste kans te geven om zich een plaats te veroveren in de Nederlandse ploeg voor Melbourne. Beiden zullen deelnemen aan de interna tionale wedstrijden in Dresden. Het NOC heeft als eis gesteld, dat tenminste een sprong van 1.64 meter zal moeten worden gemaaftt. Het verzoek van de K.N.A.U. om Henk Visser naar Melbourne te zenden werd in gewilligd. terwijl de benoeming van Groo- tewal als leider van de ploeg werd aan- Uitvoerig is van gedachten gewisseld rer de voorstellen, door de K N.W.U. in gediend om een wielerploeg naar Mel bourne te zenden. De delegatie van de K.N.W.U. was van oordeel dat ook een ploeg zonder Frans Mahn goede kansen heeft op een medaille bij de Olympische wielerwedstrijden. Het bestuur van het NOC besloot een Neder landse wielerploeg uit te zenden en in te schrijven voor de ploegachtervolging op de baan en het kampioenschap op de weg. Lisser Boys haalde volle winst binnen S.M.A. verslagen 3-1 In een pittig gespeelde wedstrlid heeft Lisser Boys zaterdag in de schaduw het Olympisch Stadion te Amsterdam de volle winst behaald op SMA. de ploeg var de Stoomvaart Mij Nederland, Amster dam. En de zwartwitten verdienden de zege volkomen. Ze hebben er stuk v stuk werkelyk voor gevochten. En buitten de geboden kansen ook uit. Met 13 z(jn de bollenstreekbewoners in feite nog maar karig beloond. Het begon anders niet zo mooi. Want twee minuten sneed de SMA-aanval door de Lissese verdediging en het was rechts binnen Koudenburg, die het net achter Muller liet trillen 10. Lisser Boys veerde echter pittig terug. Fel werden de ballen naar voren gecenterd en na zeventien minuten werkte rechtsbinnen Warmerdam een voorzet van Gijs Hagen rustig er heerst af. Leen Broekhuizen, opnieuw de grote man in de Lissese voorhoede, 1 delde na negenentwintig minuten spelen in ^ijn eentje door de complete Amster damse verdediging en verschalkte ook de doelman 12. Ook na de thee ga de Lissers voorlopig de toon aan. Toch het een half uur duren voor In 't Veld het overwicht in een goal uitdrukte 13. Tegen het slot begon het er op te lijken, dat de Lisser Boys hetzelfde zou overkomen als verleden week. Opnieuw lieten ze volkomen onnodig terug dringen, 1 kreten van het kleine plukje supporters e.i aanwijzingen van trainer Klein hadden het gewenste resultaat en in de stand kwam geen verandering meer. Llit het oranje-witte kamp Ook winst voor Pernix 2 en junioren V.E.O versloeg derde team Voor zover wij ons kunnen herinneren heeft de strijd tussen R'dam Zuid en Pernix in Rotterdam nog nooit zo'n resultaat gehad als zaterdag. Vaak werd dat een nederlaag voor de oranjekragen, maar daar heeft het nu geen ogenblik naar uitgezien. De hele Pernix-ploeg speelde een goede wed strijd en had enkele scherpschutters in de gelederen. Do oorzaken van de grote nederlaag van de Rotterdammers waren wel in hoofdzaak een groot gemis aan schot vaardigheid en een teveel aan slordig heid. Stellen wij het veldspel tegenover elkaar dan was het verschil veel kleiner dan de 09 uitslag doet vermoeden. Per nix was en bleef sterker en werkte voor rust vijf maal met succes een aanval af. dus 05 bij rust! Ditmaal na rust geen ineenstorting van de ploeg zoals vorige week tegen V E.S. De Leidenaren scoorden nog viermaal en de Rotterdammers verstonden die kunst ook toen niet en zo is de 09 uitslag ver klaard. Zeer geflatteerde cijfers, maar een uitslag die Pernix moed geeft voor de strijd van zaterdag tegen Vr'schaar Gerard Kuipers en Henk v. d. Vegte scoorden driemaal en Bod de Die, Dick Ottevanger en Niek Favier elk éénmaal Mocht het resultaat van Pernix 1 ver rassend zijn, de reserves deden wat ver wacht werd. Blauw Wit zag zich de ge hele wedstrijd tegen een sterker Pernix 2 geplaatst. Toch konden de Rotterdammers aanvankelijk de balans in evenwicht hou den. Na twee Leidse doelpunten kwamen er twee van Blauw Wit en via 23 en 33 leidde Pernix 2 bij rust pas met 34 Daarna kwam Blauw Wit niet meer aan bod, terwijl Pernix 2 de vijandelijke korf nog vijfmaal wist te vinden. De cijfers 19 geven een juist beeld van de strijd Ton Tieleman en Chris Siemons waren met resp. drie en twee doelpunten de Leidse topscorers. De vier andere heren scoorden elk eenmaal. moest worden aan getreden. Overigens ontbrak het die re serves niet aan enthousiasme, maar ge brek aan routine was er in hoge mate. In de beginopstelling konden de oranje kragen geruime tijd stand houden. Toen het echter 0—2 voor V.E.O. werd bleek pas goed hoe slecht de krachten bij de Leidenaars waren verdeeld. Bij rust was de stand dan ook 0—4 en pas vlak tegen het einde de stand was toen 09 wist. aanvoerder Joost Boter de Leidse hun tegenaanvallen en het gebeurde he- 'aas niet altijd volgens de regels van het spel. Daarvan werd allereerst spil Aan- dewiel het slachtoffer. De omzetting bij de thuisclub, die daarvan het gevolg was. bracht onrust in de Katwijkse de fensie. Zandbergen werd linksachter. De Best spil en de zwak spelende Van Duijn kwamen het elftal completeren. Het was goed gezien, dat V.V.G.Z. zijn aan vallen nu over rechts ging leiden en een daarvan bracht gevaar voor het doel. De Best redde de zaak met een omhaal, juist tegen de uitgestoken armen van een aan valler, die aldus een gemakkelijke kans kreeg en doelpuntte. Onverdiend Quick Boys hervatte zijn offensief en na enkele vergeefse pogingen scoorde V. d. Oever een zeldzaam mooi doelpunt. Het speQbeeld wettigde het vermoeden, dat daarrtfee de zaak bekeken was, maar het boven gememoreerde buitenspeldoel- ount gaf V.V.G.Z. toch nog een volko men onverdiend gelijkspel. De laatste minuten zijn het vermelden niet meer waard, hoewel de bezoekers toch nog met grof spel de zaak trachtten te for- Fidetoernooi in Moskou Nederland vijfde in kwalificatiegroep In de tiende ronde van het landen- schaaktoernooi in Moskou heeft Rus land een 21 voorsprong genomen op Zuidslavië. Daarmee behaalde de Sow jetunie een totaal van acht-en- twintig punten en is het met nog één ronde te spelen niet meer door Zuid slavië (23% punt) en Hongarije (23 pnt.) in te halen Spel van korf en bal Pernix 1 en 2 aan de kopdrie kampioenen leden verlies Zaterdag heeft de competitie van de C.K.B. onder zomerse temperatuur vele verrassingen opgeleverd. Drie kampioenen van 't vorige seizoen LJsvogels (IA), Fluks (2A) en Warmond 2 (3A) leden puntenverlies. Voorts enkele opmerkelijke uitslagen en tenslotte een onbegrijpelijke af keuring van het Vr'schaar-terreinR'dam ZuidPernix was in de hoofd klasse-west de „big match" met een verrassende 09 zege van Pernix, dat aan de leiding kwam. Mede door de nederlaag van D.E.S. tegen V.E.S. in Den Haag. D.E.S. leidde 7 minuten voor tijd nog met 57, maar toen kwamen er nog drie Haagse doelpunten. De laatste in de laatste secon de (8—7)! 3 3 0 0 6 31—9 2 2 0 0 4 8—5 PKC won volgen6 verwachting van Dl") (6—2). Met DIO staat Ons Eiland onder- De roodbroeken verloren in Rotter dam van TOP met 5-^4. De cijfers hadden hetzelfde geld andersom kunnen zijn. Pernix TOP DES VES R'dam Zuid Vr.schaar PKC Excelsior Ons Eiland DIO 12—18 13—5 7—7 3 2 0 1 4 110 0 2 3 10 2 2 2 0 0 2 0 7—11 3 0 0 3 0 14—25 3 0 0 3 0 2—21 De verrassing in IA was de nederlaag van Ijsvogels, kampioen van vorig sei zoen. Op eigen veld verloren de Hage naars van stadgenoot VES 2 met 46 en daarmee hadden de groenzwarte reser ves een beste start Het zwak geachte DES 2 verloor slechts met 45 van To nego dat door deze magere winst de lei ding van Ijsvogels overnam. Met vele reserves was Pernix 3 kansloos tegen VEO. De oranjekragen begonnen Je com petitie met een 19 nederlaag. Pernix 2 ts in IB de eerste fase van de strijd uitstekend doorgekomen. Blauw wit werd zaterdag op eigen veld het derde slachtoffer in 6ucces6ie met 39. Or. Nas sau zorgde er voor dat Pernix 2 alleen aan de kop kwam. want het Dordtse Snel keerde met een 53 nederlaag uit Vlaar- dingen terug ODI boekte duidelijke winst op Oranje Wit met 6—3. Evenals de strijd tussen de eerste twaalftallen in de hoofdklasse-west ging hier de ontmoeting tussen Vr.schaar 2 en Excelsior 2 wegens terrein-afkeuring niet door. Pernix 2 3 3 0 Or. Nassau Snel ODI Or. Wit Vr.schaar 2 Excelsior 2 Blauw Wit 3 2 0 1 4 3 2 0 1 4 3 2 0 1 4 3 10 2 2 10 0 10 2 0 0 2 0 28—9 13—8 15—13 11—43 12—12 2 0 0 2 Spannend In 2A belooft de competitie heel wat spannender te worden dan vorig seizoen. Werd toen het Noordwijkse Fluks onge slagen kampioen, de Noordwijkers leden nu in hun eerste wedstrijd een nederlaag. Fluks trad onvolledig aan, waarna in de wedstrijd een speler door een blessure het veld moest verlaten. Tegenstander Ons Eiland 2 liet sportief eveneens uitvallen en won verdiend met 63. Een misschien wat ongelukkige start van de Noordwij kers en een veelbelovend resultaat van Ons Eiland 2. Het Alphense Tempo trof Fiks 2 in Oegstgeest in sterke 'ormatie en streek eervol de vlag met 43. VEO 2 Ons Eiland 2 Velocitas Fiks 2 Fluks Perni> 4 2 2 0 0 4 3 2 0 1 4 110 0 2 10 0 10 17—5 19—9 17—2 9—11 9—26 3-6 2—17 en de Hamilton-Russellbeker te wir In de laatste ronde, die vandaag wordt ge speeld, heeft Rusland slechts één punt nodig om als eerste te eindigen. Doch de kans bestaat ook, dat na het uitspelen der afgebroken partijen Rusland al niet mee: Zuidslavië zal waarschijnlijk zijn tweed* plaats aan Hongarije kwijtraken. Tegen de Joegoslaaf Gligoric speelde Mikail Botwinnik gisteren in echte wereldkampioenstijl. Tegen een koning- Indische verdediging zette hij al vroeg een vleugelaanval op touw. Hij won lang zaam maar zeker terrein, omsingelde de positie van zijn tegenstander, won pion en op de 30ste zet de partij. De Deen Bengt Larsen is in de overv naarsgroep nog steeds ongeslagen met score van 8 uit 10. Hij maakte in 15 ten remise tegen de Hongaar Szabo. Op grond van zijn resultaten in dit toernoi heeft hij recht, de Fide om de grootmees terstitel te vragen. De stand na de tiende ronde is in de winnaarsgroep als volgt: Rusland 28, (1 afgebr.), Zuidslavië 23% (2), Hongarije 23 (2), West-Duitsland 20%, Argentinië 19% (3), Bulgarije 19, Tsjechoslowakije 18 (1), Engeland 17% (1), Zwitserland 16% (2), Denemarken 16 (2). Roemenië 15 (4). Israël 12 (4). De wedstrijd tussen Nederland en len in do negende ronde van de eerste kwalificatiegroep is in de gelijke stand (1%1%) geëindigd met een afgebroken partij. Nederland staat nu op de vijfde plaats met 20% punt. De stand in deze groep luidt: Oostenrijk 23% (1), IJsland 22% (2). Zweden 22 (2), België 22, Nederland 20%, Colombia 20, Frankrijk 19, Finland 18% (2), Oost-Duits- land 18. Chili 17 (1). Polen 16 (2) en Noor wegen 15. verliespunt op. TOP bracht het tot een gelijk 6pel (33) en gaat met 5 punten drie wedstrijden aan de kop. Fluks 2 vereloeg Unitas met 81. Pas 1 wed strijden zijn hier gespeeld. Het wedstrijd-aantal kwam in 4A op 5, want ook hier werd het mooie weer dit maal benut Het verjongde SVOW ver sloeg TOP 3 met flink verschil (61). Warmond 3 verloor met gelijksoortige cijfers van Fluks 3 met 2—8. TOP 2 gaat hier met 2 gewonnen wedstrijden aan de kop. Bij de junioren A gingen alle drie wedstrijden gelukkig door. Ons Eiland A heeft kennelijk trek in de titel en Fiks A met 110 kansloos. Fluks A doet het eveneens prima en won met 7—1 zijn tweede wedstrijd van TOP A en Pernix A werd de eerste punten rijk tegen Veloci tas (7—3) Ons Eiland A 3 3 0 0 6 28—0 Fluks A 2 2 0 0 4 16—3 Pemix A 2 1 0 1 2 7—5 Fiks A 2 10 12 3—12 SVOW 1 0 0 1 0 0—15 Velooitas 2 0 0 2 0 5—16 TOP A 2 0 0 2 0 2—10 Hoofdkl. west: R'dam ZuidPernix 09, VESDES 87, Vr.scSiaar--Excelsior terr afgekeurd, TOPOns Eiland 54, PKC DIO 62; le kl. A: IjsvogelsVES 2 46, DES 2—Tonego 4—5, Pemix 3—VEO 1—9; le tol. B: Blauw Wit—Pernix 2 3—9, Or. NassauSnel 53, ODIOr. Wit 63, Vr-schaar 2Excelsior 2 terr. afgekeurd. 2e tol. A: Ons Eiland 2Fluks 63, Fiks 2—Tempo 43; 3e kl. A.: TOP—Warmond 2 33. Fluks 2—Unitas 8—1; 4e kl. A: Warmond 3Fiuk6 3 2—8, SVOW—TCP 3 61. Jun. A: Ons Eiland AFiks A 11—6, Fluks A—TOP A 7—1, Pemix A- Velocitas 73. :r te redden en op veel meer had Pernix De juniorenn A stonden er 5 minuten na rust tegen Velocitas niet best voor. De Leiderdorpers brachten toen de stand na melijk op 13. Binnen een kwartier wa ren de bordjes echter geheel verhangen door vier Leidse doelpunten (53). Het werd zelfs nog een flinke zege met 73 Wel verdiend, maar geflatteerd. Nieuw Europees record 110 meter horden Bij het eerste nummer van de landen- wedstrijd Duitsland—Finland in Hamburg werd reeds een Europees record verbe terd. Martin Lauer (Did) liep de 110 meter horden in 13.9 sec., waarmede hij 0.1 se conde beneden het Europees record van Hakkon Lidman (Zweden) bleef. Lidman bracht dit record 16 jaar geleden op zijn in Merano. Ook de als tweede ein digende Duitser, Bert Steines, noteerde ;n uitstekende tijd. Hij egaliseerde met I sec. het Europese record van Lidman. Het wereldrecord staat met 13,4 sec. op aam van Jack Davis (V.S.). Gevan gen isstraf voor voetbalfan Een bezoeker van een voetbal wedstrijd. in Zuid-Afrika was zo ontevreden geweest met de leiding van de scheidsrechter, dat hü na afloop de arbiter molesteerde en hem daarbij verwondde. De recht bank achtte dit feit later zo ern stig, dat deze al te grote sport- enthousiast tot -drie maanden gevan genisstraf veroordeeld werd V.W.S. met 3-4 verslagen Spel van RVC maakte goede indruk TJET EERSTE BEZOEK, dat het Waddinxveense R.C.V. aan Lei den bracht, had een aangenaam ka rakter, want de gasten gaven vlot en sportief spel te zien, tegen een even eens behoorlijk op dreef zijnde V.W.S.-ploeg. Bij R.C.V. traden doel man Plomp en midvoor Hofstede, een bijzonder actief en handig speler, bij zonder op de voorgrond. V.W.S. de monstreerde een aardig veldspel en vooral de blauwe aanvalslinie met Schouten en Van Kampen als uit blinkers. maakte het de verdediging van de gasten uiterst moeilijk. Na een periode waarin aan beide zijden snelle en aantrekkelijke aanvallen wer den opgebouwd, nam RCV na een kwar tier na uitstekend solospel van midvoor Hofstede de leiding 01. Zwak optreden van stopper Stikvoort bij de thuisclub gaf linksbinnen Van Rijn even later gelegen heid de score op 0—2 te brengen. In deze voor VWS weinig rooskleurige situatie kwam een gunstige wending, toen Van Kampen twee minuten later de achter stand verkleinde 12. Met een prachtig sohot bracht Schouten een minuut later zelfs de partijen op gelijke voet 22. Een strafsohop veroorzaakt door Visser lie ten de gasten hierna onbenut. Toch zou RCV met een voorsprong de eerste helft afsluiten. Hofstede bracht op kundige wijze de VWS-verded'iging uit positie en scoorde onhoudbaar voor Schoonbeek (2—3). Na de hervatting weer een spelbeeld met snel wisselende kansen. Met een mooi ver schot bracht Schouten de balans weer in evenwicht 33, en daarna bleef het 6pel zeer aantrekkelijk, omdat beide ploe gen bleven trachten met opbouwend spel tot succes te komen. Dit lukte RCV na een half uur, toen Hofstede weer eens op tactische wijze een goede aanval met een uistekend doelpunt afwerkte 34. Alle pogingen van de Leidenaars om de ach terstand nogmaals in te lopen faalden en bij het eindsignaal hadden de gasten een niet geheel verdiende overwinning be haald. Alphen aan den Rijn Op het kantoor van de nutsspaar bank heerste vrijdagavond spanning, want de mogelijkheid bestond, da een inleg zou worden gedaan, die hi aan deze instelling toevertrouwde geld op een bedrag van drie miljoen gul den zou brengen. Die mogelijkheid werd werkelijkheid door de inleg van de 24-jarige Jacob Huisman uit de Karel-Doormanstraat. Wij waren zaterdagavond bij een kleine plechtigheid in de bestuurskamer het Nutsgebouw. Hier waren bijeen de president-commissaris, de heer F. P. Bos, de voorzitter van het Nutsdepartement Alphen. de heer W. Plomp, de secretaris penningmeester, de heer P. Hoogendijk, en het personeel. Namens de heer Huis man was diens moeder er, mevrou' Huismanvan Essen. In 1900 was het totaal van het inge legde geld ƒ274.000, in 1936 ƒ830.000, in 1946 1.482.000 en nu dus 3 miljoen. In 1900 waren er 1216 inleggers en nu er 10.450. Wanneer men weet. dat in 1900 op elke tien inwoners van de toen aparte gemeenten Aarlanderveen, Alphen en Oudshoorn één bij het Nut spaarde nu één op de drie, dan is het niet te verwonderen, dat men trots ls op deze gang van zaken. In de heer Huisman wil de de heer Bos dank brengen aan het gehele spaarderskorps. Hij noemde het een goed voorbeeld van het jeugdsparen. Dank werd gebracht aan de heer Hoo gendijk en de personeelsleden. Mevrouw Hulsman ontving voor haar zoon enveloppe met inhoud. Met het verzoek dat hij dit als aanvulling op zijn spaar- bedrag zal gebruiken. Dorpshuis moet een beurt hebben Het dorpshuis te Aarlanderveen moet worden uitgebreid en verbeterd. Het plan is klaar. Het dorpshuis moet zo worden. ïr les in gymnastiek in kan worden gegeven. Het plan zit goed in elkaar. Het is opgesteld in overleg met de inspecteur het lager onderwijs in de inspectie Alphen en in overleg met de consulent de lichamelijke opvoeding. Er moet bergruimte komen voor de gymnas- tiektoestellen, een filmcabine en een en tree worden gebouwd en de voorgevel zal zat aardiger gaan uitzien. Dit kost geld. ƒ37.150 in totaal. B. en W. willen de gemeenteraad dit geld vragen. Wika Van Vliet voor Open-Deur-werkers Wika van Vliet uit Arnhem sprak za terdagmiddag in het IJsclubgebouw voor groot aantal medewerkers van „De open Deur" over het evangelisatiewerk. Olympische Spelen Dertien landen doen mee aan hockeyen Waarschijnlijk zal de poule-indeling van het Olympisch hockeytoernooi opnieuw ingrijpend gewijzigd worden. Het bestuur van de Internationale Hockey Federatie heeft indertijd de poule-indeling bekend gemaakt, toen bleek, dat er zestien lan den aan het toernooi zouden deelnemen. Sindsdien heeft eerst Egypte en later Ja pan en Duitsland zich terug getrokken, terwijl Rusland's deelname ook nog niet helemaal vaststaat. Voorlopig zal nog geen nieuwe poule-indeling worden ge maakt. daar het niet uitgesloten is dat nog meer landen verstek zullen laten dat onder deze naam vanwege de Her vormde Kerk wordt verricht. Aan de hand van in Arnhem opgedane ervarin gen heeft wika Van Vliet tal van sugges ties voor het werk hier gegeven. Gespro ken werd onder meer over een goede publikatie en organisatie. Het is nood zakelijk, een plan de campagne op te maken. Van groot belang is ook het el kaar vormen en scholen in het O.D.-werk. Na de inleiding van wika Van Vliet heeft men in discussiegroepen de naar voren gebrachte mogelijkheden bespro- ken. Er werd meegedeeld, dat voor het O.D.-werk een gift van ƒ250 was ont vangen. C. Zijlstradamkampioen van Alphen Het heeft dit jaar wel heel lang geduurd voor de damkampioen van Alphen bekend j was. In mei speelden vijf dammers in de finale, van wie de heren C. Zijlstra en J. I Vrolijk met een gelijk aantal punten op de eerste plaats eindigden. Een match van z' drie partijen was noodzakelijk om tot een beslissing te komen. Door een langdurig verblijf in het buitenland van de heer Vrolijk kon eerst vrijdag aan deze wed- strijden worden begonnen. In de eerste 1{ partij liet Vrolijk zich al in de opening d verrassen door een mooie slagzet. Na een R half uur had Zijlstra de partij gewonnen. ri Direct hierna werd de tweede partij ge- d speeld, waarin lange tijd beide spelers n' gelijke kansen hadden. In het eindspel 61 wist Zijlstra echter in het voordeel te d komen. Op bekwame wijze wikkelde hij het eindspel af en dwong Vrolijk tot.' opgave. Door deze overwinningen is Zijl stra opnieuw kampioen geworden. Tijdens deze beslissingswedstrijden speelde HDC I een oefenwedstrijd tegenj HDC II. Na een zeer geanimeerde wed strijd won het eerste met 14—8. Aankoop Emmalaan 21 Het is voor de gemeente van belang, dat ze Emmalaan 21, groot 246 ca en een perceel, dat daar gedeeltelijk achter ligt b' en dat 1537 ca groot is, in eigendom krijgt. J' Samen kost dat 12.500. B. en W. heb- d( ben met de eigenaar, de heer A. van der m Meer, een voorlopige koop gesloten, die; doorgaat als de raad en G.S. het goed Uitstapje voor personeel j Ter gelegenheid van het jubileum varv de heer Joh. Westmaas heeft het personeel re zaterdag met de leiding van het bedrijize en alle dames per bus een uitstapje ge-te maakt. In Rotterdam werd Blijdorp be- m zocht, in Delft de Nieuwe Kerk, in Der de Haag het Panorama en in Voorschotel Wl „De Gouden Leeuw" (om te dineren). DfE€ heer H. Verhagen dankte de héér en me vrouw Westmaas voor de geslaagde dag HAZERSWOUDE Geanimeerde vergade- k> ring van C.B.P.B. De C.B.P.B.-afdeling heeft een geanl;"° meerde vergadering gehouden, waaro|va mej. M. Binnendijk, die met haar zuste'__ het programma vulde, een interessanti lezing hield met als titel „Grepen •erloskunde van vroeger en nu". I levendige bespreking, die op een band ecorder werd opgenomen, lieten de da nes Binnendijk, oud-plaatsgenoten, m lantaarnplaatjes zien. Film, demonstratie voor huisvrouwen De Ned. huisvrouwenvoorlichtingsdieni geeft vanavond in samenwerking met vrouwenorganisatie van Hazerswouc filmvoorstelling en demonstraties Timmermans. De avond begint half 8.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 6