mjÈp' DOOR: LEVENSMIDDELEN NIEUWE LEIDSCHE COURANT 8 WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1956 BIESJES. het bekende heerlijke koekje, iedereen emult rC ervan 250 gram U.00 Originele ENGELSE DROP Import. 150 gram 0.43 Frambozen VRUCHTENWIJN, altijd welkom op Uw feestjes rjn en avondjes. Per literfles 1 Onze wekelijkse LUNCHSCHOTEL bestaat uit: Gelderse ham Procureurspek Tongenworst Wildpastei. 200 gram KOFFIEBONEN, een geurige melange van Guatamala - Santos, enz. 250 gram KOFFIEMELK. 8 Te vetgehalte. Altijd gemakkelijk om een paar blikken in huis te hebben. 2 blikken De steeds grotere vraag naar onze produkten De toenemende rationalisering in onze Europese fabrieken Onze plannen om ook in Nederland een fabriek te stichten zijn wij in staat de prijzen van onze telmachines belangrijk te verlagen. Het is thans mogelijk een AMERIKAANSE TELMACHINE tegen EUROPESE PRIJS te kopen Alleen in telmachines fabriceert Burroughs reeds meer dan 60 modellen. U kunt dus bij Burroughs precies die machine aanschaffen, die U voor Uw berekeningen nodig heeft. U hoeft dus niet te betalen voor technische extra mogelijkheden, welke U toch nooit gebruikt! Laat U volledig inlichten. Personeel gevraagd Gevraagd een nette werk ster voor maandagmorgen en vrijdag. Joh. Noordam, Ho- geveenseweg 322, Benthuizen, post Hazerswoude. O Personeel gevr. voor licht werk, aanm. Eikenlaan 8. Leiderdorp, van 78 uur. Overdag kantoor, Potten bakkerij Vermeulen, Hoge Rijndijk 333, Zoeterwoude. Gevr. meisje in huisgezin met 3 kinderen, 11 jaar, 9 jaar en 2 maanden voor hele of halve dagen. Wijttenbach- weg 69. Oegstgeest. Tel no. 20246. Gevr. flink meisje. Zelfst. kunn. werken. Tot 's middags 3 uur- Niet ben. 19 jaar Aanm. na half 7. Rijnsbur- gersingel 22B. Gevraagd hulp in de huls. houding. In klein gezin, 8.31 —17 uur. Zaterdagmiddag er zondag vrij. Br. No. 8019 Bur. Blad. Net meisje gevraagd halve dagen van 9 uu half één. Mevr. G. Noort Bloot Rijnsburgerweg 140a, Rijnsburg. Fabriek zoekt voor tijde lijk t.b.v. haar chef-monteur kamer met pension. Br. No. 8023 Bur. Blad. Te huur gevraagd Ond.es zoekt gestoffeerde zit-slaapkamer, met (gebruik van) keuken. Eventueel met centrale verwarming en ge bruik van badkamer. Br. No. 8018 Bur. Blad. Te huur aangeb. Uit en thuds in 1ste klas pension „De Rembrandt", Hobbemalaan 3, Velp G. Te lefoon 3944. Vanaf heden ka mers disponibel voor kort en langer verbijf. Beleefd aan bevelend Zr. Hofma. Woningruil Wie ruilt hoekhuis bij Het Witte Hek voor soortgelijke woning? Liefst bij Rijn mond. Inl. Jan van Gaalen straat 31. Katwijk aan Zee. Te koop gevraagd Bremmer vraagt te koop antieke meubelen, ronde ta fels, bronzen en koperen beelden, pendules tellen, kris tallen kronen, goud, zilver, dekenkisten, koperen voor werpen, Perzen, enz. enz. Bremmer, Morsstraat 41, tel. 26918. Goegerribsteeg 1. Tele foon 22791. Te koop aangeb. Te koop 125 cc Eysink of te ruilen tegen bromfiets. V. Kempenstraat 21 Voorscho ten. 2e hands motoren van 98 tot 200 cc. In goede en slech te staat. In diverse prijzen en jaartallen. Valk, Haagsche Schouw. Voorschoten. Z.g.a.n. Veile gashaard koop. Van Noort. Zonne bloemstraat 13A. Katwijk d. Rijn. Wegens vertrek aangeb.: 2 fauteuils (nieuw bekl.) salon tafel met glaspl., lichtkroon- Vliet N.Z. 93. Rijnsburg. Te koop aangeb. z.g. haardkachel met grond- achterplaat. Mar. Poststraat 13, Valkenburg. N'aumann handnaaimach. In prima staat. Met garantie. Prijs f 45. Te zien na 5 Herenstraat 23. Leiden. Eiken boekenkast met lessenaar f 35, 4 stoelen met 2 armfauteuils, mooi stel f 25, nachtkastje, eiken f 5, thee kastjes f 5 p. st. Goed lopen de elektr. wasmachine f 45. divan f 10. 4 huiskamerstoe len f 15. Te bevr. Janvossen- steeg 51. Auto aangeboden merk Ford Anglia van 1949. Ben zineverbruik 1 14. In prima staat, prijs f 425. Janvossen- steeg 34. Te koop aangeboden een goed onderhouden damesrU- wlel. Br. No. 8024 Bur. Blad. Bromfietsenverhuurü De nieuwste Berini M 21 1956. ïur, dag of langer. All Risk verzekerd materiaal v. binnen- en buitenland. J. de Jong, Varkevisserstraat 66 Katwijk aan Zee, Tel. 2795. Voor een schuimrubber matras moet u in 't Schuim rubber- en Plastic-huis zijn Mare 70. Wij confectioneren u in elke vorm schuim rubber en schuimplastic leveren u dit ting. Naaimachine defect. Wij repareren perfect ei direct! Regelmatig aanbie ding gebruikte naaimachines. „Naaimachine-Service", de Sitterlaan 106, Leiden. Tele foon 32915. Goede vriend(innen) vindt u bij de Algem. Correspon dentieclub! Postbus S 6057 Rotterdam. Vraagt gratis lichtingen. Nieuwe babybox met hoogde vlonder en telraam 17,75. Plastic boxmatrasje 7,95. Kinderstoel ƒ17.25. - Hooglandse Kerkgracht 40a, Leiden. Telefoon Diversen Weggelopen: acht mnd. oude bouvier. Niet gecou peerd. Naam: Ti es an. Tegen beloning terug te bezorgen: Kave, Nieuwe Rijn 12. Het huwelijksgeluk beiden begint met 'n fc Pijl uit Leiden. Laat o mooie reportage van uw nu- welijk maken. Foto Pijl, Haarlemmerstraat 108, Tele foon 24889. Wilt u een fototoestel ko pen? Kom dan bij Pijl binnen lopen. Speciaal adres rolfilms, ontwikkelen, afdrukken en vergroten. Let op het juiste adres: Haarlem- Met zoveel regenbuien iedere dag denkt schijnilijk aan een overdekt vervoermiddel..? Ook deze kunnen wij leveren, beneden de 500 cc. Valk a d Haagse Schouw, Voorschoten. TeL 25191—K 1710. Dokters- en tandartsas sistente, dierenarts ass., leer ling med. en chem. analist, apothekersass., laborant, kin derverzorgster, massage.pe- dicure en manicure. Oplei dingen door het gehele land. Gratis prosp. voor de ge wenste cursus bij I. Me. Vo., Baljuwenlaan 22b, Amster dam-Zuid II. Duitse, Oostenrijkse en Zwitserse Dames en Heren 1465 jaar wensen corres pondentie met Holland, in lichtingen gratis. Wereldkoe rier Postbus 6057, Rotterdam. Tel. 33421. Fridor-naaimach. reeds vanaf f 295. Elektrische kof fer. Gratis les aan huis. 100 pet service. Fa. P. J. Steyn en Zn., Nieuwe Rijn 46B, tel. 24809. Bakt u zelf een verjaar dagstaart? Wij leveren prima taartkaarsjes in diverse kleuren. taartkaarshouder- tjes, ouwel garneerroosjes. taartvlaggetjes, taartcartons taartranden. caisses. Papier handel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11, Wasmachines. Koopt geen kat in de zak. Koopt een merkwasmachine, bijv Brres Edy, A-E.G., vanaf 2,50 p. week. .Joop Nieuwenhuis K. Mare 6. Uw rijwiel als nieuw, le kl. gemoffeld, nieuwe kogel lagers, nieuwe handsvaten, keurig afgebiesd, vakkundig gemonteerd, 30.Joop Nieuwenhuis. K. Mare 6. Kinderrijwielen. Ontvan gen een pracht collectie voor leeft. 6—9 jaar en 9—12 jaar. Reeds vanaf 2,- per week. Joop Nieuwenhuis K Mare 6 Kunstgebit stuk? Repara tie in één uur gereed. Ook maand.-, woensd.-. en vrij dagavond. P. J. Olivier, G. Doustraat 19. Tel. 30307. Dames en H.H. brommers Tob niet langer. Geef uw brommer, scooter enz. onze speciale brandstof, wat hem toekomt. Het staat geselec teerd voor u klaar, volgens fabrieksvoorschriften. Voor komt veel moeilijkheden. Visser's Esso Station, Haag- weg 52. WU betalen veel geld voor gebruikte auto's, motorfiet sen, bromfietsen en fietsen. G. van Vliet, Janvossensteeg No. 34. GEBR. ZOMER KEUNINGS UITGEVERSMIJ. WAGENINGEN 41. De Lachende Beer schudde zijn hoofd. „Hoe kunnen Brommende Wezel dat aan (Jpaka hebben verraden", zei hij." Hij ach tergebleven in kamp. Hij.." Doch opnieuw moest hij zijn zin onderbreken, omdat de stem van de Zwijgende Horzel weer op be velende toon door het duister schalde. Zijn woorden deden cok thans een knarsentandenc gehuil onder de Piekoesies opgaan. De La chende Beer sprak zijn mannen sussend en overredend toe. Dan zag Blekkie hoe zij een voor een hun paard bij de teugel gre pen en schoorvoetend naar de uitgang stap ten, waar zij door de Upaka werden weg gevoerd. Blekkie en de Lachende Beer wa ren de laatsten die de rotskom verlieten Zij werden onmiddellijk geboeid en dooi sterke handen over het smalle pad wegge dragen. Ongeveer een honderd meter ver der, waar een soort plateau was, stonden de Upaka met hun nieuwe gevangenen, die allen op hun paard waren vastgebonden. Ook Blekkie onderging eenzelfde lot. Een van de Upaka voerde zijn dier aan de teu gel mee. Zodra de weg iets mee- begaan baar werd. bestegen hun vijanden echter hun rijdieren en ving een korte, maar bij zonder onaangename tocht door het duister aan. Blekkie hotste op pijnlijke wijze op de rug van zijn paard heen en weer. Geluk kig zag hij al vrij gauw het licht van ver scheidene kampvuren in de verte. Toen zij deze bereikt hadden hield de troep halt Blekkie zag een groot aantal tenten staan Hij speurde om zich heen. of hij ook iets van de passagiers van de ..Pluimdam" kon ontdekken maar hii zas alleen m=ar uitge laten set uwende ld met hun arm zwaaiende Wildianen. De riemen waai mee hij aan zijn paard was vastgebonden wer den losgemaakt, dan tilden twee armen hem op en droegen hem naar een van de ten ten, waar hij op onzachte wijze op de grond werd gedeponeerd. „Wie is daar?" hoorde hij een angstige stem vragen. „Spekkie" riep hij verheugd uit. „Hoe is het ermee?" „Blekkie", schreeuwde zijn vriend gesmoord. „Hebben ze jou ook al gevangen genomen? We hadden juist zoveel hoop op jou geves tigd, toen we merkten dat jij niet bij ons was. Hoe moeten we nu ooit nog in vrij- ieio komen?" „Maak je maar niet benauwd Spek", antwoordde Blekkie troostend. „Wij redden ons er heus nog wel uit". Maar hij voelde zich heel wat somberder, dan zijn voorden klonken. De situatie, waarin zy waren geraakt, kon haast niet hachelijker zijn. De toekomst zag er donker, om niet te zeggen pikzwart uit.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 8