Verlenging pachtovereenkomst kan woningbouw beletten Tweede Geref. school zal er volgend jaar kunnen staan O bij de Marijke werd eerste kortebaandraverij Reservepotje van 4,5 ton voor gemeente gunstige factor Oegstgeester confeetiehandel showde in Witte Huis NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1956 Raad van Warmond Ged. Staten akkoord met verbouwing en uitbreiding van raadhuis GED. STATEN gaan akkoord met het raadsbesluit inzake verbouwing en uitbreiding van het gemeentehuis. Dit kon burgemeester Von Fi- senne gisteren de op de heren J. v. Vliet en A. Schepers na voltallige War- mondse raad meedelen. Maar de beslissing over de aanvrage om verhoging der algemene uitkering uit het gemeentefonds is niet te verwachten vóór de minister van wederopbouw en volkshuisvesting het plan goedkeurt. Er is nog altijd een bouwstop. De rijksi edkei lagd dus geduld geoefend moeten worden. De heer Willemsen vestigde de aandacht op het schrijven van Ged. Sta ten, waarin ook staat, dat de gevraagde uitkering uit het gemeentefonds ver delijk kleiner zal zijn, dan voor de bouwing en uitbreiding nodig is. Ei vervolgde de heer Willemsen, de raad heeft indertijd bes'oten, alleen dan tot de uitvoering van het bouwplan over te gaan, als de hieruit voortvloeiende kosten, en zeker die van het eerste jaar, volledig gedekt zouden worden door een extrs kering uit het gemeentefonds. Burgemeester Von Fisenne moest dit be amen, maar, zo merkte hij op, er kunnen zich voor de gemeente gewijzigde finan ciële omstandigheden voordoen, die d( zaak in een ander licht plaatsen. B. en W zullen er in ieder geval naar streven, da het genomen raadsbesluit uitgevoerd kan worden. Matiging De heer Willemsen wees er vervolgens op, dat Ged. Staten in verband mei betreffende besluit aandringen op i ging van verdere investeringen. Spr. trouwde erop, dat de verbouwing en breiding van het gemeentehuis geen be lemmering zal betekenen voor de ui ring van andere belangrijke werken. De voorzitter stelde hem gerust. Bij K.B. is goedgekeurd hel raadsbeslui inzake de vaststelling resp. wijziging var de verordening op de heffing en invorde ring van de haven- en kadegelden. Verweer Aan de orde kwam vervolgens het 1 stel van B. en W. tot het voeren van weer tegen de door de heer J. van Winsen gevraagde verlenging van pacht van grond gelegen in het uitbreidingsplan oost. De pachtovereenkomst is aangegaan voc tijd van zes jaar en eindigt 31 augustus 1957. Zou de overeenkomst worden ver lengd, dan zou de gemeente geen grond meer tot haar beschikking hebben vooi de bouw van woningen. En gezien de grot» woningnood in Warmond is het betrachten van haast bij de bouw van woningwet woningen gebiedende eis. Zowel de heer Weijers als de heer Wil lemsen betreurden het, dat er geen andere plaats is voor de bouw van woningen. Zij drongen erop aan, dat de heer Van Win sen, de grond, die niet direct nodig is voor de bouw, kan blijven betelen, en dat ge zocht zal worden naar andere grond voor de betrokkene. De voorzitter antwoordde, dat niets onbeproefd gelaten zal worden om tot een bevredigende oplossing komen. Het voorstel van B. en W. w Visserijgolfjes de irkt De woensdagmarkt kreeg vanmorgen de „Deining" te gast met zijn 1300 kisten van 14 september: 1250 haring en 50 varia. Voorts marktte de burgemeester Heus- dens met 675 kisten van 3 september. 575 met haring en 90 wijting, 5 kool en 5 ka beljauw met gul. De Albertha Hendrlka had van 11 september 515 kisten en gisteren al binnen; de vangst bestond uit 330 haring, 85 makreel en 100 varia. De Mercator (van 10 september) voerde aan 400 kisten en de Norma Maria, die gister avond met 1000 kisten arriveerde van 7 september, zette 800 kisten haring. 150" wijting, 20 makreel en 30 varia in de markt. Aanvoeren van gisteren Dinsdag was de Haarlem binnen met 1000 kisten haring (4 september) en 100 varia. De Eveline (7 sept.) had 750 kisten haring, 30 makreel en 10 varia en de Bergen was er met 800 kisten haring plus 20 varia van 5 september en de Soh 135 voerde aan 440 kisten, waarvan 300 haring. 100 wijting, 20 koolvi6 en 20 makreel. De KW 176 loste 350 haring, de Wiron 3 300 schelvis, 75 kabeljauw en gul, 100 makreel cn 50 stuks stijve kabeljauwen en de KW 108 zorgde voor 200 varia, terwijl de KW 59 150 varia en de KW 80 450 haring, 70 wijting, 20 kool, 10 makreel en 40 stijve bracht. Dure vis De haring ging gisteren voor f 26—18 van de hand en de makreel deed f 30 5 f 20. Voor export ging - de goede haring weg voor f 23 f 25 en de conservenfa- brieken moesten er voor f 1718 aan ge loven. Grote gul, diie het binnenland in ging, haalde f 60 k 65; de middel deed f 5560, terwijl de kleinmiddel f 42 f 40 opbracht en de pennen f 36 f 33 haalden Biaadjes maakten f 2822 en wijting boekte f 2016, terwijl de zwarte kolen f 70 f 80 deden. Schol II is met f 33 geho noreerd en schol III met f 15 k f 17. De 500 kilo tong van deze markt i6 weer erg duur verkocht. F 5.40 voor de lappen, f 4.10 voor de grootmiddel en f 4 voor de kleinmiddel met f 3.50 f 3-60 voor de enen en f 2.40 f 2.50 voor de tong II. In en uit Binnengekomen: KW 123, 64, 108, 20, 59. 170, 176, 38, 80, 81. 58. Vertrokken: KW 125, 51. 159, 26, 17, 126, 155, 107, 162, 161, 57, 70, 169, 25, 166, 114, 28, 65, 36. 35, 178, 60. 34, 133, 53. 30, 77, 94, 56, 21, 7 160, 12. Op De trawlers vissen nog steeds op op kuitzieke haring: dagvangsten tussen 200 en 500 manden De Claesje meldde trekkers van 200 en 80 manden, zodat de haringvisserij eindelijk wat gunstiger lijkt te worden. De Amsterdam westkust veretomen, als de Belgische trawlers daarmee succes blijken te heb- Om de Noord In het Noorden viste de Maria Hattem op de Vikingbank: 80 manden per trek; de Elie meldde hier trekken manden hoops. De dagvangsten variëren hier van 200 tot 400 manden hoops. hierna met algemene stemmen aanvaard. Goedkeuring kon de raad ook hechten aan het voorstel van B. en W. betreffen de de subsidiëring van het jeugdwerk. Dc woningbouwstichting Warmunda krijgt een grond- en bouwvoorschot voor dc bouw van vijftien woningwetwoningen aan de Herenweg en tevens een jaar lijkse bijdrage in de exploitatietekorten van deze woningen. Commissie Tot lid van voor de woonruimtewet werden voor de periode van 1 oktober 1956 tot 30 septem ber 1957 benoemd mevrouw C. Weijers Sikking en de heren J. v. d. Voet, P. J. van Rijn, J. Breedijk en J. C. C. Nieuw- veen. De voorzitter sprak de scheidende leden J. van Bladel en F. Walraven zeer waarderend toe, bij welke hulde de heer Willemsen zich, namen de r.k.-raadsfrac- ïsloot. Aankoop De gemeente Leiden bleek de boerderij c.a. aan de Jan Steenlaan 36 aan de ge meente Warmond te willen verkopen voor 24.000. Gezien de redelijke koopsom en de planologische ontwikkeling van de gemeente, waren zowel B. en W. als de raad van oordeel, dat tot aankoop moet worden overgegaan. Besloten werd nog de minister van Binnenlandse Zaken te verzoeken tot ver hoging van het bedrag per inwoner van de algemene uitkering gemeentefonds LEIDERDORP Eerste steen voor Chr. u.l.o. Zaterdagmorgen om 10 uur wordt de eerste steen gelegd van de u.l.o.-school op de hoek van de B. G. Cortslaan Dokter De Bruijnestraat. De school gaat uit van de vereniging voor Chr. u.l Leiderdorp. Na afloop van de steenlegging is er een bijeenkomst in het jeugdgebouw van de Hervormde Gemeente aan Eikenlaan. Foto-amateurs bijeen De amateur-fotografenvereniging hield de jaarvergadering in Het Wapen Leiderdorp. De voorzitter, de heer Van der Sterre, zei. dat het vorige seizt voor de vereniging vrij druk is gewei In het jaarverslag werd opgemerkt, dat de vereniging is vertegenwoordigd in dt culturele raad van de gemeente Leider dorp. Het verslag van de penningmeester meldde een klein batig saldo. In de plaats van de heer Vonk werd tot penningmees ter gekozen de heer G. P. de Gunst. Het vergaderschema is zo vastgesteld, dat de ene maand tweemaal en de andere maand driemaal een clubavond wordt gehouden. Na afloop van het huishoudelijke ge deelte vertoonde de heer Vonk een serie kleurendia's. De eerstvolgende werkavond wordt gehouden op maandag 24 septem ber met als onderwerp „Fouten in eigen foto's". NOORD WIJKERHOUT Burgerlijke stand Geboren: Theodorus A J, z v G E Gijlswijk en J C den ElZ"en; Petrus H C M. z v C M Gecrlings en H A van Berkel Cornelis B G. z v L A A van Schooten en M J van Velsen; Sabilla C Th, d v P C Duivenvoorde en B T Trompert. Ondertrouwd: C P van den Berg, 30 en L C van der Slot, 27 j; E. Bagmeij 31 j Gehuwd: P W van der Hulst, 27 j i Broeke, 22 j. Kativijk aan Zee :eds lang bestaat •eformeerde school. De school Sluisweg is reeds jaren veel en veel te klein en vorig jaar werd een tweede school gesticht. Daar deze nog geen eigen gebouw heeft, werd de oüde school in de Bur- gersdjjkstraat betrokken, waar men de tijden zal afwachten, dat er een nieuwe school verrijst. Het is bekend, dat wie bouwen wil, een lange adem moet hebben. In dat opzicht gaan de officiële instanties niet over één nacht ijs. Was er in december 1950 al een hoerastemming, al spoedig bleek, dat te gauw was gejuicht. Op dat tijdstip immers nam de gemeenteraad van Kat wijk het besluit om medewerking te ver lenen voor de bouw van een nieuwe Ge reformeerde school. Wie dacht, dat daar mee een grote stap dichter naar de ver wezenlijking van een nieuwe school was gezet weet nu wel, dat dit maar zeer betrekkelijk was. Want nu, september )56, is er nog geen schoolgebouw ver- ;zen. Maar de meeste mo'eilijkheden zijn verwonnen en de Gereformeerde school- ereniging is nu zo ver, dat de hoop ge- ■ettigd is, dat in september 1957 de school er zal staan en geopend kan wor de bedoeling deze school te bou- het bouwplan Overduin, onge- ir, waar de Parklaan zal worden doorgetrokken bij de Rondweg. De plannen zijn kant en klaar en zodra de toestemming er is en de verlengweg VOORHOUT De eerste dag van de feesten Voorhout heeft de eerste dag van zün feesten gevierd met een opmerke lijke spontaneïteit. Het begon met een kinderoptocht. Wat de versieringen betreft werden de verwachtingen be slist overtroffen. Telken jare wordt daar veel werk van gemaakt. De tal rijke kijkers hebben dan ook genoten van wat langs hen trok. Na de op tocht werden de schoolkinderen ge- tracteerd. 's Middags was er een behendigheids- wedstrijd voor bromfietsen. Was het voor de bromfietsers een plezier, bij de toe schouwers heeft dit punt van het pro gramma niet geheel aan de verwachtin gen voldaan. De stoelendans maakte weer veel goed. Deze werd nu in het Overbos gehouden. Er was zeer grote belangstel- ng voor. Ook buitenlanders toonden hun De volgende prijswinnaars zijn giste- •n bekeodgemaakt: etalagewedstrijd: 1 P. van Kampen. 2 van Gerven, 3 Nic. van Dam. 4 B. van elzen. 5 A. Dijsselbloem; kinderoptocht (voor versierde step): 1 ia van Schooten. 2 het meisje Verhoeven •oor versierde fiets). 1 Sjaantje Kpppen, 2 Harrie en Bert Prins; kinderoptocht (kleine groepen): 1 Van Dijk (Chineesje), 2 jongens Buck, 3 kin deren Emmerik (rovers), (voor origina liteit) 1 meisjes Bakker. 2 meisjes Weve; kinderoptocht (grote groepen): 1 heli kopter, 2 Zwaan kleef aan, 3 boerderij 4 kabouter met veertien paddestoelen: kinderoptocht (enkelingen): 1 Arubaan- 2 gelaarsde kat, 3 kerstman Schuu- rink, 4 clown Veenhof (deze prijzen voor fraaiheid), (voor originaliteit) 1 Frank eve. 2 Hans de Winter, 3 Van der Klauw; bromfietswedstrijd: 1 C Kortekaas. 2 C. Borst. 3 J P van der Hulst. 4 Nic. van Dam, 5 C. van den Berg H.zn, 6 Ria van Emmerik; stoelendans: 1 mei. v. d. Hulst, 2 J. L. ijssen, 3 C. Spierenburg. zal zijn aangelegd kan de aanbesteding worden gehouden en zal het hoofd der school, de heer Gilhuis, met zijn staf met nog groter verlangen uitzien naar het einde van de lange weg. Het zal een halschool worden met een hal, die een afmeting heeft van 16 bij 7^4 njeter, eventueel te vergroten tot 26 bij wanneer men de harmonica afsluiting tussen hal en handenarbeid- alias handwerklokaal verwijdert. Op de benedenverdieping rondom de hal zullen, behalve het genoemde lokaal, nog drie leslokalen worden gebouwd, een hoofdenkamer en toiletten. Op de boven verdieping komen dan 4 leslokalen, een keuken en bergruimten. Architect is de heer Van der Bom uit Amsterdam. Opening jeugdwerk Morgen wordt in de Oranjezaal van het Jeugdhuis de openingsavond gehou den van het CJMV-werk. De districts secretaris van Zuid-Holland, de heer Koerselman. zal spreken. Vrijdagavond wordt op dezelfde plaats het jongenswerk geopend. Hier zal spreken de heer H. Verhaar. Hoog en laag water Donderdag 20 september: hoog water 3.22 en 15 39. laag water 11.31 en 23.47. KATWIJK AAN DEN RIJN Wandelsportclub in oprichting De deze zomer in Katwijk gehouden wandelmarsen hebben bewezen, dat er bij de Katwij'kse ingezetenen grote belang stelling bestaat voor deze sport. Enkele Katwijk aan den Rijn heb- nu het plan opgevat een wandelsport- miging op te richten. Wandel'! ie fheb- van 6 jaar en ouder kunnen mee doen en de heer J. van der Mark, Tulp- heeft zich bereid verklaard zijn kapperszaak als inlichtingenkantoor be schikbaar te stellen, terwijl men zich bij hem ook reeds kan opgeven als lid. Traditiegetrouw zijn op de Van den Endelaan gisteren weer kortebaan- draverijen gehouden, die zeer veel belangstelling trokken. Hier zien we twee deelnemers in volle actie. Foto Bleuzé HILLEGOM De laatste dag van de Hillegomse najaarsfeesten begon met een reveille door de beide plaatselijke muziekkorpsen. Om negen uur werd het start sein gegeven voor de diverse volksspelen, die voornamelijk op het terrein naast het Lunapark werden gehouden. Voor tonknuppelen en tobbetje steken bestond grote belangstelling. Er was trouwens voor de volksspelen meer animo dan vorige jaren. Hier volgen de prijswinnaars: Turfrapen voor meisjes: 1. Beppy Ber- ;e; 2. Rietje Krook; 3. Thea Jansen; 4. Clary de Groot. Zaklopen voor jongens: 1. Dirk de Boer; 2. Wim de Groot; 3. Jan Slobbe; 4. Rudi Lafeber. Tonknuppelen: 1. S. P. Zonneveld; 2. F. H. v. d. Linden; 3. C. Meskers. Poprijden voor meisjes: 1. Leny v. d. Linden; 2. Anny Hoogervorst; 3. Alie Mes kers; 4. Greet Ruigrok. Hardlopen met hindernissen voor jon- ens: 1. Nico Keizer; 2. Paul Schupala; 3. Age Veldhuyzen van Zanten; 4. Piet v .d. Ringrijderij met auto's: 1. J. Rijnbeek; 2. Nic. de Groot; 3. Jaap Kramer; 4. W. Witteman. Tobbetje steken: 1. Bas Winkelaar en Buckens; 2. koppel Hartman; 3. koppel Van GerveKerkvliet; 4. koppel Elde- broekv. d. Lans De nationale kortebaandraverij was het hoogtepunt van de dag. Wel waren de wedstrijden niet zo spannend als vorig jaar, maar enkele nek-aan-nek races ver goedden veel. Populair was de negen jarige O Marijke van de gebroeders Knij- nenburg, die luide werd aangemoedigd. O Marijke, die volgend jaar niet meer in wedstrijdverband mag uitkomen, be schaamde de verwachtingen niet en legde Albert Vogel en zijn nieuwe programma De voordrachtkunstenaar Albert Vo gel zal in het komende seizoen weer een aantal nieuwe voordrachten aan zijn re pertoire toevoegen, t.w. „De Typhoon" van Joseph Conrad. „De Leugenaar" van Jean Cocteau, „Ambtelijke Siesta" van Alphons Daudet en „De Vulkaan" van C'urzio Malaparte. De vertalingen zijn van Gerard Messelaar. Albert Vogel zal ook in België optreden en voorts in Berlijn, Aken, Bonn en Kleef een programma gehore brengen van Ned. literatuur in Duitse vertaling. Opiumsmokkel. Aan boord van het Ne derlandse 9161 ton metende schip Straat Banka van de Kon. Java-China Pakket vaart is te Brisbane in een verfbus een pakket opium gevonden ter waarde van 80.000 gulden. beslag op de eerste plaats. Thea Cornelia, ook van de gebroeders Knijnenburg werd tweede en Surprise G (stal Arctic) derde. De vierde prijs werd gedeeld door Petu- lanse (stal Hammeijer) en Quelle Veine (stal Vrees). Burgemeester Van Nispen tot Panner- den reikte de prijzen uit. Een prijsje kre gen ook Jaap van Dijk, Rietje Imanse, Willy v. d. Lans en Lidy v. d. Aartweg, die in het kader van de jeugdwedstrijd „Welk paard wint de eerste prijs", O Ma rijke hadden aangewezen. Crescendo besloot het jaarlijkse feest met een taptoe in het Hof en rondgang door de gemeente. LISSE Dank zij Keukenhof wordt voor vermakelijk heidsbelasting f90.000 geraamd Hebben wij in ons nummer van gisteren een globaal overzicht gegeven van de financiële en economische toestand van de gemeente Lisse, thans zullen wij onze blik richten op enkele onderdelen van de begroting. De vroegere dienstjaren, zo merken B. en W. op, konden tengevolge van enkele mee vallers vrij gunstig worden afgesloten. Voor 1957 resteert in de reservepot f 301.752,92. Hieraan moet het batig slot van 1955 ad f 140.000 nog worden toegevoegd, zodat de gemeente Lisse de beschikking heeft over een reserve van f 450.000. Wat de brandweer betreft zijn de gaven over het algemeen lager ger dan voor het voorgaande jaar. De ooi hiervan is de aanvulling van het mati in vorige dienstjaren. Voor straatverlich ting is f 7.000 minder uitgetrokken, aange zien de verlichting van de Hereweg bij de reorganisatie en modernisering door het Rijk wordt betaald. Voor het waterlei dingsbedrijf wordt een batig saldo ge raamd van f 6.400, tegen f 600 in 1956. Di1 gunstige cijfer is een gevolg van tariefs verhoging Voor de kruisverenigingen is f 6.000 be groot voor instandhouding van wijkge- bouwen, cursussen, consultatiebureau, enzovoort. Als de rioolbelasting er t oktober doorkomt brengt dit de gemi f 30.000 extra in het laatje. t aantal leerlingen der bijzondere scholen wordt geraamd op 2227, tegen in het voorgaande jaar. Voor he wordt de vergoeding per leerling gebracht f 60 op f 70, voor het b.l.o. van op f 85. Voor de nazorg van bJ.o.-leerlin- en is f 900 uitgetrokken. Voor subsidie van de Prot.-Chr. huis houdschool is geen bedrag geraamd. Met verwacht niet, dat deze school in 1957 kan worden gebouwd, daar men steeds wacht op de beslissing van ministerie. Voor de gemeentelijke gymnastiekzaal een aparte begrotingopgemaakt, die tekort te zien geeft van f 1 800. Zolang de outillage niet is verbeterd kunnen hier, aldus B. en W., geen verho gingen van de vergoeding worden inge voerd. De sportstichting vraagt f 1.500 subsidie om de begroting van sportpark sluitend te kunnen maken. Voor Oranjecomité en handelsavondschool is elk f 1.000 geraamd. De muziek- en zang- ïigingen zullen weer subsidie naai ledental krijgen, met een prestatiesubsidie aar gelang de resultaten, behaald op con- Voor sociaile zorg is f 90.000 geraamd, jor de jeugdverenigingen f 5.000. Voor de stichting Bloemlust wordt gerekend op subsidie van f 1.500. tegen f 2.500 het jaar tevoren. De verlaging is het gevolg verminderde bezoeken. Voor de makelijkheidsbelasting wordt gerekend op .000, gezien de stijging van het aantal bezoekers van Keukenhof. De belasting- uitkering kon door stijging van het aantal inwoners en verhoging van het uitkerings percentage f 48.000 hoger worden geraamd Kwarteeuw bakker De heer A. Verbeek heeft het feit her- muzikale dacht, dat hij vijfentwintig jaar werkzaam geweest als broodbakker bij de Rijnsburg Propagandabijeenkomst van Gerefjeugdverenigingen ~\E GEREF. JEUGDVERENIGINGEN hebben gisteravond een propa- A gandabijeenkomst gehouden in de Maranathakerk. Ds. J. Bijleveld had van deze bijeenkomst de leiding. Ds. Groenev?ld van Urk hield een toespraak over het onderwerp „Het kan nu nog". Nadat de spreker door ds. Bijleveld was ingeleid wees hij op de aan de komst van Christus voorafgaande Antichrist, waar- r in de Bijbel wordt geschreven. Als de steeds toenemende vervlakking be- ouwen, zo zei hij, dan krijgen we er oog voor hoe het christelijk stempel op het leven steeds meer wordt weg- geradeerd. Hij citeerde een gedeelte uit de Bijbel, waarin staat, dat de Antichrist de gelovigen zal overwinnen, waaruit hij concludeerde, dat er steeds minder plaats zal zijn voor kerkenbouw en dat de open bare erediensten misschien uiteindelijk weer in catacomben zullen moeten plaats vinden. Verleiding, dat is één van de grootste krachten, die de jeugd van alles, wat christelijk is, afhoudt, zo zei ds neveld. Hij besloot zijn toespraak met de ouders erop te wijzen, dat het hun plicht is hun kinderen naar de christelijke jeugdvereniging te sturen. t tweede gedeelte van deze Gerei jeugdavond werd gewijd aan voordracht en een wedstrijd tussen leden van de plaatselijke reclteerclub. De eerste vijf prijswinnaars waren: 1. Jaap de Mooy, 1. Dicky Zandbergen. 3. Rie v. d. Eijkel, 4 Arie Ravensbergen. 5. Trijntje Post Ds Bijleveld sloot de avond. N.Z.H.-schaaknieuws Gisteravond speelden vijftien leden van de schaakclub „De zwarte pion" en vijf tien van de N.Z.H. hun tweede bekerwed strijd van dit jaar. Zou „De zwarte pion" die reeds twee vorige jaren de wisselbe ker won, ook deze keer weer winnen, dan kreeg de club de beker definitief in eigen dom. Dat was wat de N.Z.H.-leden wilden voorkomen. Ze hadden de vorige ontmoe ting met 12^42'4 in hun voordeel be slist; ze zetten de tanden op elkaar om de drie puntjes, die ze nu nog slechts dagavond om a nodig ha-ten. ook te verzpm°ten Jam^c-. Chr. G 'o-pv maar het lukte hun niet, Met 8—7 won van de G fo. Mode van omstreeks 1920, compleet met pothoed, heeft overwinning behaald Het js de coupe die in samenwerking met de kwaliteit van de stof de chic van een kledingstuk uitmaakt. Dit is ons gisteravond op de eerste show van de Eerste Oegstgeester Confeetiehandel in het Witte Huis weer duidelijk gebleken. Een model in mindere kwaliteit stof kan nog zo ingewikkeld zijn, de japonnen van wevenit een dubbel geweven jersey, die goed vorm houdt, maar ook duurder is dan gewone jersey spanden toch de kroon, als het ging om werkelijke éléqance. Een prachtige collectie zagen we in |c. Broeren de mooiste kleuren, gebracht door vier mannequins, onder wie ook een' grote maat. Deze is het beste gekleed in donkere kleuren en zeker niet, zoals we een japon zagen, in een lichte bruine tint met horizontale streep- verwerking, iets wat beslist dikker maakt. operatie „Vooruit". Het bestuur ontving hem maandagavond in de recreatiezaal van het personeel, waar tegenwoordig waren de bedrijfsleider en de leden van de personeelsvereniging en ondernemings raad. De voorzitter, de heer Fakkel, fefli- citeerde de jubilaris namens het bestuur. Hij sprak vol lof en waardering over de wijze, waarop de heer Verbeek zijn beste krachten heeft gegeven voor de coöpera tie. Spr. bood een geschenk onder couvert aan. De bedrijfsleider, meesterbakker en vertegenwoordigers van personeel en on dernemingsraad spraken ook nog en over handigden stoffelijke blijken van waar dering. Na afloop van de officiële huldi ging bleef men nog enige tijd gezellig Bij de geklede middagjaponnen zat de taille veelal op haar plaats, maar di eocktailjaponnen vertoonden nogal geva rieerde lijnen: h-lijn, empire-lijn en eer enkele op de plaats zittende taille. Dc swagger Is In trek, maar ook de aange sloten jas doet het weer. Veelal zijn de mantels het komend seizoen gegarneerd met bont: persianer. of indisch lam. We zagen een heel gedistingeerd model luisgriis. dat gevoerd was met een licht rijze tint teddy. De imitatie-mink-man- tel kon maar matig bekoren. De teen-ager gaat gekleed als kost schoolmeisje, zoals we dat kunnen zien op oude foto's; de hals wordt tot boven aan gesloten met een stijf wit boordje, al of niet gegarneerd met een zwarte zwarte pion". De totaaluitsjag dus in het voordeel van „De zwarte pion" 10',4— 19V4. gedetailleerde uitslagen luidt: P. Koetsheid (Zwarte pion)M. J. Goudriaan V4P. BeykH. Tijsterman 01. P. Langeveld—A. Vletter 0—1, G. Scholten— H. Binnendijk 1—0, H. van DlemenJoh Schoneveld 10, C. van Ruiten jr.—L. J Goudriaan 01, J. GrimbergenH. v. d. Westen 10, N. GoedemansJac. P. Noort t4—V4, S. van Ruiten—A. v. d. Eykel 01, Jac. van der MeyD. Schoneveld Vz— !4, A. Rotteveel—J. P. Kwestroo 1—0, j. GeerlingR. L. Hoogewoud 10, A. GoemansW. Leeuwenburg !4, C. v. Ruiten—G. van Egmond 1—0, D. de Leeuw W. Binnendijk 01. Collecte De collecte voor he 'onds D.E.L. heeft 3 E.L. Ouders van knapen en meisjes Morgenavond om 8 uur houdt de ouders- vereniging een vergadering voor alle ouders van leden der knapen- en meisjes- Spreckbenrt Ds. H G. Abma ui* Monster spreekt vrij- t uur in de zaal achter de de '.:?r' voor de afd^Hpg jide Bond. strik; de rok is veelal geplooid. Voor de middag zijn de rokken zowel nauw wijd met plooien of plissé mas avondjaponnen waren kokernauw even boven de enkel om dan plotseling wijd uit te klokken. Dit staat bijzondi elegant, voor wie de kunst van goed lo pen verstaat, anders ls het ronduit sma keloos ztch er in te bewegen. Van het nieuwe waterafstotende, piet- vrije materiaal Velcorex waren ook en kele mantels vervaardigd, die vanwege deze eigenschappen ook als regenmantel gebruikt kunnen worden. De hoeden staan deze winter In het centrum van de belangstelling. De firma Messcher uit Leiden liet stuk voor stuk mooie exemplaren zien, die ln volkomen harmonie waren met de kleur van de ja ponnen of mantels, uitgezonderd de rood groen gegarneerde hoed bij een groen-paarse japon. Havannah-bruin. kersenrood, petrol jn wel dé kleuren, maar hoe goed ko- renblauw een blondje staat toonde de nequin „Conny". Ook zwart staat alttid flatteus voor blonde mensen. Zoals gebruikelijk bij de firma Van Strien werd de show weer besloten met de bruid, vergezeld van de bruiloftsgas- Duidden de voorgaa e richting, thans is het duidelijk dat de mode van omstreeks 1920 ook in Neder land de overwinning heeft behaald: lagere taillelijn door draperingen, ceintuurs en strikken gesuggereerd, pothoeden of diep over het voorhoofd getrokken modellen en puntschoenen. Christen-vrouwen over De Hoge Veluwc De afdeling van de Christen-vrouwen bond zette het winterprogramma maan dagavond in „Irene" in, waar een groot ital leden aanwezig was. Na het huis houdelijke gedeelte, waarin een excursie het bouwcentrum van Rotterdam op 27 september werd aangekondigd, werd iet woord gegeven aan de heer Wigman he al 27 Jaar werkzaam is in het nationa- VOORSCHOTEN Eloralia-tentoonstelling Vrijdag en zaterdag wordt 4n het Geb. voor dhr. belangen de tentoonstelling ge houden van de m het voorjaar aan de schoolkinderen uitgereikte plantjes. Vrij dagavond om kwart over 8 zal loco-burge meester Schrama de tentoonstelling offi cieel openen. Behalve deze planten zul- ook inzendingen zijn van de plaat selijke kiwekers en bloemwinkeliers. Ver der wordt de tentoonstelling opgeluisterd si er-vogels en een verzameling bio logische voorwerpen in' plastic. Uit de Herv. Gemeente De centrale kerkeraad van de Hervorm de Gemeente alhier heeft enige tijd ge leden besloten om enkele malen per jaar predikant voor de „minderheden" in de Gemeente te laten voorgaan. Die min derheden zijn in Voorschoten de vrijzinni ge modaliteit en die van de Geref. bond. Zondagmorgen om 10 uur gaat ds. Hubeek Leiden voor. Ds. Hubeek is voorgan- van de vereniging van vrijzinnig-Her vormden te Leiden-Oegstgeest en is door zijn bevestiging in een dienst ook aan de Hervormde Gemeenten van Leiden en Oegstgeest verbonden. De modaliteit van de Geref. bond heeft i Voorschoten de mannenvereniging „Onderzoekt de Schriften", waarvan de heer E. van Asselt, Langenhorststraat 2, voorzitter is. De vrijzinningen zullen ln het komende winterseizoen enkele malen i samenkomst hebben onder leiding van Hubeek. De belangstellenden voor deze modaliteit volgen bovendien het Bijbel- kringwerk van de Hervormde Gemeente. Het contactadres ls: mevrouw dra. A. Stoker, Papelaan 32. Opbrengst collecte De zaterdag gehouden collecte ten bate m het fonds „Draagt elkanders lasten" heeft opgebracht f 351,49. Geen spreekuur Burgemeester C. J. v. d. Hoeven is ver hinderd vrijdag zijn gewone spreekuur te houden. Duivensport De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Moes. Afstand 189,22 km. De duiven werden gelost om 10 uur met noordelijke tot noordoosten wind. Aan komst eerste prijeduif 13.21.30 uur; snel heid 939,04 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 13.49.35 uur, snelheid 822,96 meter per minuut. De prtj- werden als volgt behaald: P. N. van wn 1, 2, 3; P. J d'Haens 4, 6; F. C. Heueden 5; A. de Graaf 7. Burgerlijke Stand GEBOREN: Hendrika Johanna, dr van J. W. Th. Gerritsen, Hya cinth 6 tra at 12. ONDERTROUWD: W. A. Overgaag, Delft. Beestenmarkt 16 en J. W. M. van Velsen, Kniplaan 2. GEHUWD: Ohr. J. de Vos, Kon. Marine laan 2 en S. A. M. de Bruyn, Vredenhoeff- straat 34; A. Tennissen, Donklaan 4 en F. R. Mahabier. Donklaan 4. „Le Roi David" in Ned. vertaling Het oratorium „Le Roi David" van Ho- negger zal dit seizoen door de Vara wor den uitgezonden in een Ned. vertaling, waarvoor overleg gaande is met de lite rator Adr. Morrien. De uitvoering ge schiedt door het Radio Filharmonisch Or kest, het Groot-omroepkoor en Ned. 60- listen o-l.v. de Franse dirigent Albert Wolff. Deze dirigent zaïl ook een concert uitvoering voor de Vara lelden van Masse- opera „Hérodiade". ook m.m.v Om roep koor en Omroeporkest. Van Darius Milhaud wordt uitgezonden „Service 6a- cré pour le 6amedi matin", een integrale letting op muziek van de synagogale le park „De hoge Veluwe". Voor de pauze vertelde hij iets over het ontstaan van het park, dat het particuliere bezit van de familie KröllerMiiller was. Ook werden prachtige lichtbeelden vertoond. Na de pauze volgde de vertoning van een groot aanta! opnamen van dc wildbaan, de flora en de fauna in verschillende jaar getijden. In de pauze was er gelegenheid tentoonstelling van „Het Boekhuis" te Leiden te bezichtigen, die bestond uit ïn keurcollectie boeken over het park i de natuur in het algemeen. Mevrouw Schotel nam in verband met haar vertrek naar Amerika afscheid van de afdeling. De volgende bijeenkomst is op 15 oktober Dan zal Nieuw Guinea in de belangstelling staan. Opbrengst Het batige saldo van de propaganda- ivond van de Ned. Blindenbond, die hier orige week in het Patronaatsgebouw werd gehouden, is 354.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 7