A M STL EVE N levensverzekering Gemeentebegroting 1957 Lisse is sluitend gemaakt UNIVERSITEITEN KAMPEN MET RUIMTEGEBREK L. Hoek kreeg wisselbeker voor beste aanwinst van het jaar HOE D Paal en per aan houden rk wordt gesteld van varkens DE NIEUWE LEIDSCHE COURANT O DINSDAG 18 SEPTEMBER 1956 RECTO RA A TSO V ERDRACHTEN OVERAL Delfts eredoctoraat voor prof. Von Karman DE NEDERLANDSE UNIVERSITEITEN hebben met een groot gebrek aan ruimte te kampen. Dit is weer duidelijk gebleken uit de toespra ken, die de verschillende rectores-magnifici bij de overdracht van hun rectoraat gisteren hielden. Een andere kwestie, die in deze toespraken naar voren kwam, betrof de bezwaren, die in universiteitskringen leven tegen de voorgestelde nieuwe wet op het hoger onderwijs. Verder besteed den de rectores aandacht aan het probleem van de specialisatie in verband met de algemeen wetenschappelijk vormende taak van de hogeschool. De buitengewone vergadering van senaat der Technische Hogeschool Delft droeg een bijzonder karakter Hier werd namelijk het dipli tor in de technische wetenschap honoris causa uitgereikt aan prof. dr Theodore von Kérmén. Utrecht Prof. dr. Chr Raven van de rijksuni versiteit te Utrecht vroeg een forse aanpak van het ruimteprobleem Ironisch zei deze rector magnificus „de nleu' bouwplannen zijn voortreffelijk en koesteren ons in d" gedachte aan de ideale toestanden, die zij teweeg zullen bren gen. over vijftig jaar Wanneer al thans in die tijd de universiteit niet door verstikking is gesuccombeerd. Prof. Ra ven zei, dat de bouwstop strop dreigt te worden. Een tweede strop was de persqpeelsstop rijksdiensten. Het aantal ingeschreven studentent bedroeg in Utrecht 5176 Na zijn rede droeg prof. Raven prof. dr. H. W. Obbink Groningen In Groningen stelde de scheidende rector-magniflcus prof dr T A. Rom- pelman, de vraag of de waarde van df onderscheiding cum laude niet zal deva lueren door een te veelvuldige toeken ning. De uitbreidingspla.me demiegebouw zijn het stad nen helaas nog niet gepasseerd Vooral voor de faculteit,van letteren en wijsbe geerte is in Groningen het ruimtevraag stuk nijpend Het toenemend aantal werk studenten en de huisvesting van de stu denten vormen problemen, die volgens prof. Rompelman in landelijk verband moeten worden opgelost, desnoods ten koste van veel geld. Het rectoraat werd overgedragen aan prof. dr. J. Ariëni Kappers. Wageningen De rector-magnificus van de landbouw hogeschool te Wageningen droeg het rectoraat over aan zijn opvolger prof. ir W. de Jong. De nood aan de landbouw hogeschool is zo hoog gestegen, dat men denkt tot tijdelijke barakkenbouw over te gaan. Bovendien is dringend behoefte ontstaan aan meer congresruimte. Aan gezien het aantal nieuwe landbouwkun dige ingenieurs niet toereikend Is om alle beschikbare plaatsen in binnen- en bui tenland te bezetten, heeft de senaat mid delen beraamd om de toevloeiing naa hogeschool te bevorderen Het college curatoren heeft een plan uitgewerkt een stichting „studentenhuisvesting" IS ij me gen Prof. dr. A. G. M. van Melsen die hel rectoraat van de R.K. Universiteit te N ij- m e g e n overdroeg aan prof. D. van Eek deelde in zijn rede mee dat de oprichting van een wis- en natuurkundige faculteit spoedig een feit zal zijn. De medische fa culteit groeit voorspoedig Deze maand reeds wordt het academisch ziekenhuis geopend. Prof. Van Melsen merkte op, dat ongeveer vijf procent van de studenten hun studie normaal beëindigen namelijk als doctor in een van de wetenschappen De overgrote meerderheid volstaat, zoals ook op de andere universiteiten in Ne derland, met het doctoraal examen. Ti Nijmegen waren vorig jaar 1874 studen ten ingeschreven. Tilburg Prof. H. A. .Kaag van de R K sche hogeschool te T i 1 b u r g liet ber geluid horen over dê examen OECSTCEEST Opbrengst collecte De collecte voor Sonnevanck, Zonne gloren en D.E.L., die vrijdag en zaterdag werd gehouden, heeft 495,40 opgebracht. Aanrijdingen Zaterdag werd het 6-jarige jongetje A. Z., dat aan het spelen was, op de hoek AbtspoehvegKwaaklaan aangereden door een bromfietser. Het kereltje liep een stige hoofdwond op. Zondag reden op de Leidsestraatweg een bus van de N.Z.H. en een personenauto tegen elkaar op. Het bleef bij materiële schade. LEIDERDORP Kind aangereden op Hoofdstraat Bij het uitgaan van de Willem de Zwij- gerschool gebeurde een ongeluk, dat noe goed is afgelopen. Een kind van de fam Van Ek in de Koningstraat stak de Hoofd straat over, zonder goed uit te kijken. Een bromfietser, de heer Bosman, kon een aanrijding niet voorkomen. Na ter plaatse te zijn verbonden, kon het kind naar huis gaan. Kindje viel van balkon Gistermorgen wilde mevrouw Rasser in de Dokter de Bruljnstraat op haar bal kon de was ophangen. Zij had niet be merkt, dat haar dochtertje van bijna 2 jaar naar boven was gekomen. Het kind je viel van het balkon naar beneden en is in ernstige toestand in het academisch ziekenhuis te Lelden opgenomen. Rodc-Krulsfilm In het Dorpshuis wordt donderdag 20 september de Rode-Kruisfilm „De laat ste brug" vertoond. ten. Ongeveer 25 pet. van de kandidaten moest voor het propaedeutisch examen worden afgewezen Prof. Kaag droeg het rectoraat over aan prof. dr. J. J. J. Dalmuller Rotterdam In Rotterdam werd het rectoraal aan de economische hogeschool door prof dr W. E. Boerman overgedragen aan prof dr. J. Wisseling. Ook hier is het ruimte gebrek nijpend Er waren 1310 studenten ingeschreven Lange tijd stond prof. Boerman stil bij het internationale bemiddelingswerk. waardoor er dit jaar 81 Nederlanders als werkstudent naar het buitenland gingen (35 van hen uit Rotterdam) en 86 buiten landse studenten naar ons land kwamen Delft In D e 1 f t sprak dr. O. Bottema de rectoraatsrede uit. Er waren 5138 studen ten ingeschreven. Na de rede van de rec tor werd door prof. dr. Ir. C. B. Bie- zeno het diploma van doctor in de tech nische wetenschap uitgereik' aan prof dr. Th. von Kórmén, die reeds vereerd is met 15 wetenschappelijke onderscheidin gen en 130 publikaties op zijn naam heeft staan. In het bijzonder heeft prof Von Kórmén, die in Hongarije is geboren maar sedert 1930 in de V.S. werkzaam is. zich verdienstelijk gemaakt op het gebied der hydro- en aërodynamica. Prof. Von Kérmén sprak een dank woord. Belastingen omhoog Over woningbouwactiviteit mag niet worden geklaagd naar huis gekregen: de gemeentebegroting van Lisse, die maandag 29 oktober in een openbare raadszitting zal worden behandeld. In de daar aan voorafgaande sectievergaderingen kunnen alle mogelijke onderwer pen aan de orde worden gesteld, waarop het college een schriftelijk ant woord zal geven. De toelichting op de begroting 1957 is soberder dan vorig jaar, omdat in vele gevallen naar de toelichting van 1956 kan worden verwezen B. en W. hebben er naar gestreefd de begroting sluitend te maken en zij zijn daarin zij het dan ook met voor de gemeentenaren niet onbelangrijke consequenties uiteindelijk geslaagd. Daarnaast vormt het investeringsprogramma voor de jaren 19571961 een belangrijk deel van de begroting en toelichting. Over de financiële positie van de ge- ieente schrijvend, deelt het college at voor de dienstjaren 1955 en 195 korten van 100.000 en 150.000 werden geraamd. Inmiddels is evenwel gebleken, dat het dienstjaar 1955 met een batig sal- an niet minder dan 140.000 zal slui- Dit betekent een meevaller var ƒ215 000. die is ontstaan door een gunsti- uitkering van het gemeentefonds, be lastinguitkeringen, grondbelasting en sonele belasting, winstuitkering gas- waterleidingbedrijf, terwijl ook nog vele andere posten aan dit gunstige resultaat hebben meegewerkt. Een verzoek hoging van de rijksuitkering zal derhalve thans niet worden ingediend. Wekelijkse keuring te Haarlem Maandagmiddag rond half één gebeurden er in de keuringszaal van het Haarlemse Krelagehuis enige minder gebruikelijke dingen. De uitvoerige keuringscommissie van de -dahlia-sector had zo juist uitgerekend welke dahlia als de beste aanwinst van het jaar beschouwd kon worden en kreeg de heer L. Hoek van de heer J. F. Ch. Dix met de complimenten de grote wisselbeker voor de beste grootbloemige dahlia van Nederlandse oorsprong in zijn handen gedrukt. De heer Hoek had de trofee veroverd met de mooie oranje s.c. Priscilla, die vorige week ook de beker voor de best houd bare dahlia in de wacht had gesleept. En toen gaf men gelijk ook aan de open baarheid prijs welke dahlia's de ander* wisselbekers hadden f-wennen. De best* buitenlandse dahlia was de Tartan, donkei fluweelrood met witte pui.'en van Ballego Zn, Leiden, de beste andere in de klass» andere dan grootbloemige decoratieve was de klcinbloemige rode Maori van K Maarse, Aalsmeer, die op het eerste ge zicht precies een pompon gelijkt, maai daarvoor blijkbaar een aantal bloemblaad e kort komt het zal allemaal wel verwarrend gaan worden, zowel liefhebber als vakman de beste pompon de oranjerode Magnificat van de fa Bakker, Heemstede en de plaquette de Nederlandse Dahliavereniging voo beste dahlia geen decoratieve en geen pompon zijnde, werd gewonnen door de fa Ballego, Leiden met de eenkleurig gele halskraag Aureoline. Zo maakte men dan toch nog uit wat ds beste dahlia's van 1956 waren ook al gebeurt dat anders altijd op de grote nationale dahliashow. Zoals men weet deze voor het begin september ge- plannend in Treslong te Hillegom, maai besloot l.v.m. de sle'hte kwaliteit dei bloemen ditmaal een kras door de plannen Sr waren voor deze keuring uiteraard heel wat dahlia's. Zo zagen we bij Hoek Den Haag. naast Priscilla, de fraaie rose dec. Preludium, de witte s.c. Hoek's Whiti- de bloedrode Eclipse, de bijzonder mooi getinte John J. Leigh en de dec. gele Yellow Show. Mooie collectie Bruidegom, Baarn. voerde opnieuw een mooie collectie ten tonele, waarvan de al bekende Golden Haert naar onze smaak de ereplaats innam. Een praent dahlia. Van enorm grote afmetingen was de dof karmijnrode zaailing 931. die ge flankeerd werd door s.c. Firework. Ver der noteerden we in deze groep de rose 1106,.de purperrose Forward Look en de dec. lichtlilarose Sati-faction. C. S Weijrers Zn, Hillegom. toonden even een mooie collectie. We noemen o.m de flonkerend rode kleinbloemige Saladin met het rode kruid. De bloem is jammer genoeg niet regelmatig van vorm, maai heeft een sterke, dunne stengel en o goede eigenschappen voor de snij Heel goed was ook de midd. grote rode Cycloop, de witte Josephine Mense de diep-rode Doris Day, de forse Jo Vin cent, rose met geel centrum en de rose c. Day Dream. Best Béste dahlia's bracht de fa Van Oosten. Den Haag, naar vor-.i. Naast de forse gele Caesar prijkte de zalmkleurige midd. grote ia, de kleinbloemige Saffier mei vurigrode bloemen op een stengel die de bloem ver boven het blad steekt en de s.c. Van klasse Dahlia's van klasse zagen we van Lud- wig Co. Hillegom: dc bekerwinnaar verleden jaar, de rode, wit-gepunte Piquant, de fraaie rode s.c. Casino, de kleinbloemige dec. Olympia met de bal- vormige lilapurperen bloemen, de oranjf pompon Pomona, de middelgrote helder rodo s.c. Amulet, wat een zeer goede snij dahlia lijkt, de witte pompon Baseball er tot slot de mooi gevormde zwartrode Storry Night. Merkwaardig Uit het groepje van Topsvoort, Aals meer, noteerden we de merkwaardige ge tinte Teen Agers, amberkleurig met witte punten, de mooie s.c. Pandorra, rose met geel centrum en de prima oranje dec. Jan Teulings. Van Geerlings, Heemstede, was er een fraai bloemstuk van gemengde halskragen en uit de groep van Maarse Aalsmeer, sprongen de volgende naar voren: de typisch gevormde rode Alarm met „ster"-achtige bloemen die op een wa erg dikke stengel stonden, de fraaie zalm kleurige s.c. Cordiality, de buitengewoon mooie dec. Guidin Star. die zo op het eer ste gezicht wel iets aan een rode Golden Heart doet denken en verder Red Tornado en dr. Philips Memory Ballego, Leiden besloot deze keuring met de aparte hals kraag Woody Woodpecker, de donkerrode wit-gepunte Mrs. McDonald Quill, de uit stekende fèl-gele -.c The Colonel en de gele dec. First Lady. Gladiolen waren er nog een paar: Fireflash van C. S. v. Dob- ben de Bruin jr., Noordwijk, die met zijn lange, slanke tak en aparte kleur: felrood paars merk een uitstekende indruk maakte de bekende Rose Flower Dream van JonkmanHulsebosch. Sassenheim. RIJNSBVRG Geen repetities Morgenavond worden geen repetities ehouden van de zangvereniging „De Lof- tem" en van de beide meisjeskoren. VALKEISBURG Schakers beginnen irgenavond om 8 uur opent de Val- kenburgse schaakvereniging het nieuwe en met een vergadering in de chr school. Men zal doen wat op een derge lijke vergadering te doen gebruikelijk is. d.w.z. plannen bespreken. Spreekbeurt Donderdagavond om acht uur spreekt ds. J. Lekkerkerker van Bergambacht in zaal De Vries voor de afdeling van de Geref. bond. Het is evenwel een feit, dat de uitga ven van de gemeente Lisse geen gelijke trek met de inkomsten houden, zodat moest worden gezocht naar middelen, waardoor het evenwicht kan worden her steld. Daartoe zijn de uitgaven aan een kritische beschouwing onderworpen, doch daarnaast moest naar verhoging van de inkomsten worden uitgezien. Rioolbelasting B. en W. zijn van oordeel, dat naast verhoging yan bestaande belastingen en retributies nieuwe belastingen moeten worden opgelegd. Wat de bestaande be lastingen betreft is het college van me ning. dat deze gezien de kostenverhogin gen in dè laatste jaren ten achter zijn gebleven bij het verhoudingspeil van las ten en balèri, waarop zij bij de invoering waren gebaseerd. Voorgesteld wordt de tarieven voor werkeh, die ten behoeve van derden worden uitgevoerd door gemeentebe drijven en de haven- en kadegelden met 25 procent te verhogen, terwijl de reinigingsrechten met 20 procent moeterrworden verhoogd, dus met 1 per emmer per Jaar. Dè enige mogelijkheid om de inkomsten verder op te voeren is het invoeren van een rioolbelasting. De bijdrage zal wor den gesteld op 15 per perceel, waar door voor 1957 een opbrengst van 30.000 wordt verkregen. Door verder andere inkomsten, zoals de vermakelijkheidsbe lasting uit de Keukenhoftentoonstelllng. op een aanmerkelijk hoger bedrag te ra men, is een sluitende begroting ver- Met vreugde constateren B. en W. ver der, dat de woningbouw in 1956 gunstig verloopt. Het college is er In geslaagd alle mogelijkheden van bouw. die zich In 1956 hebben voorgedaan, door snel op treden uit te buiten. Door een bijzondere activiteit konden bij de invoering van de oprichting van een bouwdistrict Leiden 66 woningen in de wacht worden ge sleept. Daarmee kreeg het uitvoerings niveau in Lisse een hoogte, die in voor gaande jaren nog niet was bereikt, te weten ruim 140 in aanbouw zijnde wo ningen. Het college heeft bij voortdu ring getracht nieuwe bouwmogelijkheden te scheppen. Een toezegging van 18 wo ningen vooV de bouw in het Nassaupark en 3 andere reeds lang ingediende pre- miebouwgevallen ter goedkeuring voor gedragen. zullen worden uitgevoerd met dien verstande, dat de firma Beukering daarnaast nog 18 woningen in de vrije sector zal bouwen. In de gemeente Lisse wordt dus als volgt gebouwd: 61 woning wetwoningen door aannemers gebr Randsdorp, 37 woningwetwoningen, aanne mer Horsman Co, 29 woningw woningen aann. Langeveld en De Boek, 18 premie woningen, bouwondernemers gebr. Van Beukering. 18 premiewoningen, bouw ondernemer Eboma, 6 premiewoningen door verschillende aannemers. 9 halve Dremiewoningen, bouwondernemers gebr. Van Beukering. 18 premiewoningen bouw ondernemer Eboma. 18 vrije sector-wo ningen bouwondernemers gebr. Van Beu kering en 5 vrije sector-woningen door diverse aannemers. In totaal zijn dus 219 woningen in aanbouw, waarvan in 1956 reeds 17 hulzen met premie gereed kwa- 100 per jaar Bovendien zijn reeds nieuwe bouw plannen in een vergevorderd stadium van voorbereiding, voorlopig uitsluitend wo- ningwetbouw in het nieuwe uitbreidings plan „Meer en Duin"'. In verband met de huidige bouwcapaciteit dient rekening te worden gehouden met de jaarlijkse bouw van 100 woningen voor 1.500.000 Het investeringsprogramma 1956 kon niet geheel worden uitgevoerd. In het programma voor 1957 wordt onder meer vermeld, dat de bouw van een zwembad zeker niet voor 1958 kan worden verwe zenlijkt en dat er plannen in voorberei ding zijn om beide Loosterwegen te ver binden door aanleg van een weg door de Lageveensepolder. De aanleg van parkeerterrein voor De Keukenhof hierin opgenomen. De bouw van een i ziektent is eveneens overgebracht r rtSSERIJGOLFJES Medan (van 4 september) met 950 kisten haring en 100 varia; de „Amsterdam" 900 kisten haring van 5 september e Sch 171 Cornells Vrolijk met 1100 kisten haring van 5 september plus de KW 122 „Arie Ouwehand" (3 september) met 700 kisten haring. 110 makreel. 50 wijting. 40 schelvis, 10 kabeljauw en gul, alsmede 30 stuks stijve kabeljauwen. Zestien loggers en 23 kotters hadden men 350 kisten makreel. 100 wijting, schelvis. 10 kabeljauw en gul. 80 stuks stijve kabeljauwen. 60 radio, 10 kool, 10 heek, 6000 kilo tongen, 1700 schol, 20 bot en 200 varia. De regels grote kabeljauwen maakten 135 a 155 voor de Belgen, kleine 70, cn de kisten grote kabeljauwen deden 136 160 met 134 tot 140 voor de kleine. Grote schelvis deed f 48 55 en grootmiddel 43 tot 46. Voor de grote tong kwam 5.40 per kilo; vooi de grootmiddel 4,10 en voor de kleinmid- del 3.70 a ƒ3.90, terwijl de enen ƒ3,40 en de tweeën ƒ2.70 deden. Bini inland Voor de binnenlandse handel is de ha ring voor 19 24 weggeeaan en de makreel deed liefst 24 tot 34 per kist. Grove gullen zijn betaald met f 50 tot 60 en de middelgul deed 38 a 50. met f 17 tot 30 voor de torren. Voor zwarte kool betaalde men 75 90 en voor wijting 15 tot 20. terwijl de kleinmiddelschel- vis 3843 noteerde en de pennen 29 37 met 18 26 voor de braadjes. Schol II is voor 25 weggegaan en schol III voor 16 20. Vandaag De dinsdagmarkt kreeg de „Haarlem" (4 september) op bezoek met 1100 kisten vis; waarvan 1000 haring en 100 varia; de „Bergen" (5 sept.) had 820 kisten, 800 haring en 20 varia en de „Eveline' er (van 7 september) met 800 kisten, van 750 haring, terwijl de Onderne IV met 440 kisten verscheen, haring en 100 wijting. Aan Prinses Beatrix Grootkruis verleend Bij een Koninklijk 3e6lu<it van 18 sep tember is aan prinses Beatrix verleedd het Grootkruis in de orde van de Neder landse Leeuw VOORHOVT Volksfeesten geopend Gisteravond zijn de Voorhoutse volks feesten geopend. Om te beginnen maakte de plaatselijke muziekvereniging eép rondgang door de gemeente, waarna bij de ingang van het feestterrein aan de Dinsdagse Wetering het woord werd ge voerd door de heer G. M. Prins, voor zitter van de oranjevereniging. Burge meester Smolders deed een beroep op ieders medewerking om het feest zio goed mogelijk te doen 6lagen. N WARMOND Collecte t W. Deze week zal in ons dorp een huig aan-huis-collecte worden gehouden tap bate van de tuberculose bestrijding. Vergadering Jonge Kerk De Jonge Kerk vergadert morgenavoi Waarneming Kerkvoogdij De penningmeester van de kerkvoogdij an de Hervormde gemeente, de heer W. Oudshoorn, Herenweg 91, heeft zijn taak hervat, zodat de secretaris, de heer J. v. d, Welle, zijn waarnemend penning meesterschap heeft neergelegd. Binnengekomen: KW 161, 169, 28, 166, 114, 162, 57, 130, 122, 19, 37. Vertrokken: geen Katwijkse sche- RAAD VAN LISSE En maar bouwen Er wordt in Lisse nog meer ge bouwd. In de vrije sector zal de firma Beukering 36 woningen laten verrij zen, waarvan de helft komt aan het Nassaupark rond de nieuwe r.k. kerk en de andere helft aan de Hyacin- thenstraat. De gemeente verkocht daartoe een perceel grond van 4000 m2 tegen de prijs van 16 per m2. Een'perceel bouwgrond aan de Broek- weg werd verkocht aan de firma Butter Het bestuur van het medisch maatschap pelijk consultatiebureau voor alcoholisme krijgt een subsidie van f 50 per jaar, daar ook gemeentenaren vrij veel van dit iu gebruik maken. De begroting van de dienst van Soc. Zaken werd goedge keurd. Voor verbetering van het gas- nnet in De Engel werd een krediet f 30.000 toegestaan. De druk in de verschillende gedeelten Is te gering. Op Ontroerende hulpvaardigheid een klacht van de heer Mesman, dat raadsleden op een commissievergadering in het gemeentehuis niet telefonisch be reikbaar zijn, antwoordde de voorzitter, dat B. en W spoedig met een voorstel zullen komen inzake verbeterde telefoon installatie voor het gemeentelijke appa- RAAD VAN LISSE besloot gisteravond, dat per 1 maart 1957 paal en perk gesteld zal worden aan het houden van varkens. Het ligt zelfs in de bedoeling, een „uitstervingssysteem" toe te passen. Over de scherpte van het toe te passen systeem waren de vroede vaderen het evenwel niet hele maal eens en ook bleek er verdeeldheid te bestaan over het begrip mest vaalten. In een volgende vergadering zal hierover nog eens worden ge sproken. Het verlenen van een verhoogde bij drage in de bouwkosten van een nieuw* brug over de Leidsevaart bij het station Lisse ad f 50Q0 werd goedgekeurd. Ook het voorstel van B. en W. o woningbouwvereniging Volksbelang het aanbrengen van geisers in een hon derdtal huizep een krediet te verlenen van f 30.000 vond algemene instemming. Een suggestie1 van de heer Van Leeuwen om een gemiddelde huurverhoging i.v.m de aanleg vap de geisers in te stellen, zal worden .doorgegeven aan Volksbe lang. De heer Steenwinkel vroeg of het niet mogelijk was ook in vooroorlogse woningen een geiser aan te brengen. Het bestuur van de woningbouwvereni ging zal dit onderzoeken. De bouwmaatschappij Eboma, die 36 hulzen in aanbouw heeft tussen de Hya- cinthenstraat en de Irissenstraat kreeg toestemming om bij een aantal van deze woningen een garage te bouwen. Een perceel grond ..werd voor dit doel kocht. Het voorstel van B en W. om een nieuw woonwagenkamp aan te leggen, waarmee een bedrag van ƒ7000 gemoeid zal zijn werd aangenomen. De heren Tibboel en De Vries waren bevreesd, dat de brug in de Eerste Poellaan bij de Ringsloot te steil zou zijn voor de woonwagens, door hogere kosten te vrezen zij rekening van soc. zaken wegens malheur aan de wagens, enz. De voorzitter en wet houder Lefeber trachtten deze vrees weg te nemen. De heer De Vries wilde deze mensen niet op fluweel zetten, doch wel een behoorlijke gelegenheid verstrekken om hier, zij het tijdelijk, te kunnen ver- Brutale inbraak In de nacht van zaterdag op zondag heb ben tot nog toe onbekende personen zich toegang verschaft tot de woning fam. J. K. in „De Engel". Terwijl de be woners boven rustig sliepen, heeft de beide kamers bijna allees overhoop ge haald. De vangst was niet bijster groot. Er wordt slechts een bedrag van 50 vermist. De sieraden, die ook beneden be waard worden, heeft men blijkbaar niet ontdekt. Naar mevr. K. mededeelde, werd een lege portefeuille door een politiehond gevonden. De duiven vlogen De postduivenvereniging „De Lucht" khevers" heeft met 31 duiven deelgeno men aan een wedvlucht uit Mons, over een afstand van 205 km. Om 10 uur wer den de duiven gelost, waarna de eerste om 13.44 uur in Lisse arriveerde De laat ste prijswinnende duif bereikte zijn hok om 14 uur. De uitslag luidt: 1 R. H. Holl, 2 Th. Visser. 3 en 4 H van Diest, 5 J. van Es. 6 P. v. d. Zwet. Niet opgelet De heer B. was op de Keukenhof ge weest en wilde bij het verlaten van het terrein het rijwielpad oversteken, waarbij hij niet lette op een bromfietsrijder. De botsing had tot gevolg, dat belden aan het gezicht gewond werden en door dokter Duymaer van Twist verbonden moesten orden. De bromfiets werd beschadigd. Fotoclub „Bloembollenstreek" De fotoclub „Bloembollenstreek" zal vrijdagavond in de filmzaal van het Laboratorium voor bloembollenonderzoek bijeen komen ter bespreking van het voor gestelde winterprogramma. De heer Kamerbeek zal voorlopig tijdelijk voor zitter zijn wegens vertrek van ir. Mulder.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 9