Pernix I en II boekten weer succes SPRINGBOK Afvalwedstrijd van de Leidse schaakbond RIJNSB. BOYS WON WEER MET FLINKE CIJFERS gelijk met '«-Gravenz. S.V. speelde Quick Boys Lisser Boys verspeelde onnodig een punt Auto uit de bocht: drie doden G.W.S. VERLOOR MET 3-2 PITTIGE LEIDSE DERBY MET GEFLATTEERDE UITSLAG Koudekerk won van Bodegraven (3-1) 's-Gravenzaiiclse S.V. won punt op Quick Boys A.R.C.-Ter Leede had geen prettig verloop Excelsior-R.C.L. liep uit op een debacle NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 17 SEPTEMBER 1936 Vit het oranje witte kamp Onder ideale omstandigheden kon zaterdag in de C.K.B.-competitie naar hartelust gekorfbald worden. Dait mag na alle nattigheid wel eens gememoreerd worden. In de hoofdklasse west werd er in twee wed strijden dapper op los gescoord. En wel in beide wed strijden, waar Leidenaars bij betrokken waren. Per nixV.E.S. was wel een bijzonder grillige ontmoeting, 'waarover elders meer. Pernix won met 107. Het is zaterdag tussen Pernix en VES wel een heel eigenaardige wed strijd geworden. Dat blijkt al duide lijk uit de ruststand en eindstand. Halverwege de wedstrijd was de stand n.l. 8-0 en de eindstand werd.... 10-7. De Lekienaren traden aan met Gerard Boter als invaller voor Dlck Ottevanger. Het zat de Leidenareti in de eerste helft niet tegen. Bij V.E.S., dat overigens niet mee viel, hikte weinig of niets, bij Per nix aWe6. Nu dient gezegd dat de oranje uitslagen goed op dreef waren, maar 8 doelpunten zonder tegenpunt wa6 toch een veel te grote beloning. Ook nu lieten de Leidee dames zich niet onbetuigd. Ine de Gelder en Hannie Pierhagen zorgden voor 20, en gebroeders Favler voor 4—0. Gerard Boter en aanvoerder De Die maakte er 60 van en Gerard Kuipers bleef met 2 doelpunten niet achter (80). In de tweede helft was er vooral van Leidse zijde weinig goed spel meer te zien. De ware aard van V.E.S. kwam toen boven Het werd snel 80 o.a. door een etrafworp, waarna Bob de Die de stand op 93 bracht. VES sjouwde door en weer kwamen er Haagse doelpunten. Met nog een kwartier te «pelen werd het 96. Rola van Oittert maakte echter aan alle Haagse illusies een eind via een handige doorbraak (106). Het was maar goed dat het einde in zicht was, want het ze vende Haagse doelpunt kon beslist niet door de beugel (107). Een verdiende Leidse zege met voor rust een veelbelo vend Pernix. Daarna was echter goed merkbaar dat de Leidse ploeg zwakker is dan vorig seizoen. Voor de reserves van Pernix zijn de vooruitzichten in deze competitie lang niet slecht. De 6terk verjongde ploeg leverde weer goed werk. Boven verwachting zelfs, want de verwachtingen voor de strijd tegen Vriendenschaar 2 waren niet hoog gespannen. Vooral wanneer enkele spelers, ook in het middenvak, wat be heerster en zonder show gaan spelen is de titel zeker niet uitgesloten. Het begon overigens niet bepaald hoopvol voor Pernix 2, dat in het eerete kwartier zwakker was. De Hardioxvelders troffen twee keer de roos (0—2). Na de wisseling een uitstekende Leidse verdediging met aan het andere einde van het veld aan voerder Siemons, die het getij deed keren. Met twee handige doelpunten gaf hij het goede voorbeeld. Een steeds sterker wor dend Pernix 2 kwam door Wim de Die en invaller Wim van Zwleten op 42 en Adrie van Ees zorgde voor vrij veilige ruststand (52). Ton Tieleman deponeerde na rust uit een fraaie doorbraak nr. 6 in de korf. Tineke Vis-Wyrdeman accentueerde het Leidse overwicht door een kleine kan6 te benutten (72). Het achtste doelp-int wa6 prima van opbouw. Zeer snel kwam de bal door het Leidse middenvak, waarna Jac. Ommering zijn tegenstander onmid dellijk verraste met een doorbraak. Het laatste kwartier was door slordig uit werken en middenvakken van Pernix 2 voor Vriendenschaar. Het werd 83, maar door Wim de Die had Pernix 2 het laatste woord (93). Een verdiende, maar ge flatteerde zege voor de oranjekTagen. Het was een sportieve strijd en dat was maar gelukkig, want de leiding van de Haagse scheidsrechter die het middenvak bijna niet uitkwam, was dan ook zwak. Het zeer verzwakte Pernix 4 leed een zware nederlaag tegen Velocitas in Lel- 'n Moscatel BaTmportaard door OUD-ttaarloa derdorp. Het werd 172 en daar valt weinig over te vertellen. De junioren B Fluks en Pernix kampten in Noord- wijk, waar de thuisclub met gering ver schil (10) aan de puntjes kwam. Oog en oor te gast op elektronisch feest Van 8 tot 15 oktober a.s. zal in de R.A.I.-gebouwen te Amsterdam de „FIRATO-radlotentoonstelling" gehouden worden. Deze expositie wordt georgani seerd onder auspiciën van de F.I.A.R., de Vereniging van Fabrikanten, Importi en Agenten op Radiogebied. Ze is ui groeid tot meer dan een „radiotentoon stelling" en omvat allerlei gebieden de elektronika, waarvan het nieuwste op deze expositie wordt getoond. Zo zal er een „elektronische schildpad" rondlopen, die uit zich zelf uitwijkt voor obstakels, of zich verwijdert van iemand, die hem aanraakt. Lucht- en landmacht zullen naast radar en telex, ook dr; loze telex demonstreren, waarbij het gelijk zal zijn, dat iemand op één der kendste pleinen van Amsterdam zichzelf een briefje schrijft, dat hij dan later op de fentoonstelling kan afhalen, of omge keerd. Er wordt een televisieprogramma voor de opgestelde apparaten verzorgd, terwijl er voorts een militair met een walkie-talkie rondloopt, die, als een standhouder het volume van zijn appa raten wat al te veel opvoert, aan de cen trale controle opgaaf daarvan doet, op dat deze matiging kan vragen. Geen verrassingen in eerste ronde Koppenaal (Saesenheim)11. Mod derman (LSG 0—1; 21. V. d. Lip (Saseen- heim)—48. V. d. Oord Sr. (LSG) 1—0; 14. De Jong (Leiderdorp)2. V. d. Nat (LSG) 0—1; 9. Van Dijk (LSG)—10. rector De Groot (Leiderdorp) 1—0; 23. Wakka (Phi lidor)41. Sterk (Leiderdorp) 10; 53. Betke (Philidor)68. Ra6ser (Leiderdorp) 1—0; 47. Van Haas-ter (VTL)—37. Braam (Leiderdorp) 10; 17. Den Bak (Sassen- heim)—15. Beyk (Lisee) 1—0; 32. Geyer (Philidor)51. Hooltman (LSG) 10; 67. De Wekker (LSG)—64. Verkuyl (SPW) uit ges tl.; 19. Post (Alphen)—5. Verduyn (Caïssa) 01; 22. Padding (Philidor)52. Jansen (Caïssa) 1—0; 20 Hooyer (Alphen) 39. Etmans (SPW) *6—Yz (Etmans naar 2e de); 16. Van Wijnen (Leiderdorp)13. Maarseo (Voorschoten) Yz(Van 'V1J- naar 2e ronde); 65. Hofstee (SPW) 57. J. J. B. Braggaar (Voorschoten) 10; Spek (VTL>—17. Teleng (Vrienden schaar (0—1); 50. De Mik (Philidor) -69. Sluyts (Vriendenschaar) 0—1; 54. Vreeken (LSG)49. Rozemeyer (Vriendenschaar) ViYz (Vreeken naar 2e ronde); 59. Olyer- hoek (Roelofarendsveen)—«3. Bernard (Vriendenschaar) 01. De paring voor de tweede ronde is: 25. d. Berg (Philidor)29. Van Klaveren (LSG); 18. P. J. Segi r (Voorschoten) 1. A. Barkema (Philidor); 38. Horee (Caïs sa)—26. J. G. L. Tervooren (VTL); 31. Bloem (LSG)—24. Dingjan (VTL); 8. J. Beij (Philidor); 3. A. Smit (VTL); 60 Ver- Vers-traaten (LSG)—44. V. d. Willik (War- lond); 46. ing., Venema (Sas^cnheim)34. Barkema (Philidor); 21. C. v. d- Lip (Saeseniheim)—4. E. Ketting (Philidor); 30. P. J. Planjer (Leithen)43. Van Meygaar- den (Saseenheim); 65. Meyer (Vrlénden- •haar)—23. Wakka (Philidor); 12 Schus6 (Philidor)—27. De Jong (Alphen), 47. Van Haaster (VTL)—66. Plantfeber (Alphen); 45. Verlind (Philidor)58. Karaten* (Lei derdorp); 28. dr. Bakhuizen v. d. Brink (Philidor)36. P. C. v. d. Leek (Leider dorp); 42. W. F Smit (VTL)—6. Brant (Al phen); 69. Sluyts (Vriendenschaar)62. Verwijs (Leiderd.); 40. Luhrman (LSG) 61. Slegtenhorst (SPW); 65. De Wekker (LSG)—64. Verkuyl (SPW); 32. Geyer (Phi lidor)56. V. d. Burg (Vriendenschaar). JODAN BOYS UIT GOUDA MOEST MET 3-0 NEDERLAAG NAAR HUIS Het treffen tussen de geelzwarte Rijnsburgers en Jodan Boys is zonder spanning en sfeer verlopen, omdat de afwerking van de dikwijls toeh niet onaardig opgezette aanvallen door gebrek aan tempo geheel ontbrak. De thuisclub-aanval trof driemaal de roos, maar verder is het Goudse doel vrijwel niet In gevaar geweest. Ook de bewoners van de Pijpenstad bleven wat de aanval betreft ver beneden de maat, en kwamen vrijwel niet tot een behoorlijk schot. In tegenstelling met de Goudse verde diging, die een weinig betrouwbare In druk maakte, was de Rijnsburgse defensie, met rechtsback V. d. Gugten en 6topper V. d. Sleet, als de besten, van behoor lijke kracht. De strijd begon veelbelovend, en het hoge tempo, dat de thuisclub al dadelijk ontwikkelde, deed veel verwachten, maar de energie was spoedig verdwenen. Toch hadden de geelzwarten spoedig succes. Het zwakke Goudse linker verdedigings- blok werd na 12 minuten vlot uit positie gespeeld, en de rappe rechtsbinnen De Mooy kon met een schot, van korte af stand gelost, de score openen: 1—0. Jodan Boys werd hierna wat actiever, en oefende een tijdlang enige druk op het Rijnsburgse doel uit, zonder dat Heems kerk voor moeilijke problemen werd ge plaatst. In deze periode moest de geel zwarte rechtsbuiten Rijs zioh door Scho- nevcld laten vervangen, hetgeen een ge duchte verzwakking betekende. Vlak voor de rust kregen Jaap van Duin en Heems kerk nog enkele aardige kansen, maar deze gingen door onbeheerst spel ver- Na de hervatting waren de partijen vol- KATWIJK KLOPTE LUSTELOOS NOORDWIJK: 3-2 De eerste wedstrijd in het nieuwe sei zoen is voor de Noordwjjkers op een bit tere teleurstelling uitgelopen. Niet zozeer om het feit dat verloren werd. als wel om de manier waarop dat gebeurde. Er ging namelijk van de Noordwjjkse ploeg totaal niets uit, zowel individueel als in ploeg- verband faalden vrijwel alle spelers vol- Het was dan ook volkomen verdiend dat „Noordwijk" nog voor de rust reeds tegen een 03 achterstand moest optornen. Niet dat „Katwijk" klasse-voetbal demon streerde, integendeel, maar de aanvallen, die de gasten opzetten waren door goed positie kiezen en enthousiast doordrukken meestal vrij gevaarlijk. O-l, 0-2, 0-3 Het eerste doelpunt kwam al vrij spoe dig ter wereld gescoord door Spiering Even leek het erop, dat de thuisclub met gelijke munt zou gaan betalen, er kwam wat meer vaart in de aanvallen, maar door onnauwkeurig plaatsen en slecht afwerken had de verdediging van de gasten weinig moeite met dit onsamenhangend gedoe. Geheel volgens het spelbeeld en de ver houding was het, dat na een half uur Knetsch er met een fraai schot 20 van kon maken. Het werd zelfs 3—0 toen Spie ring goed doorliep en na een enigszins Katwijkers hielden het spel veel te weinig open Quick Boys is ook tegen de 's-Gravenz. S.V. ndet verder gekomen dan een gelijk spel. Wellicht hebben de Katwijkers de Westlanders onderschat. Onbegrijpelijk was overigens, dat de blauwwitten bleven volharden in te kort spel. De S.V. achterhoede had hiermee niet veel moeite en was de Katwijkers ook dankbaar voor het feit, dat ze middenvoor Arie v. d. Oever te weinig in het spel betrokken. Een grote verdienste van de 's-Graven- zanders was, dat ze van het begin tot het einde met groot enthousiasme hebben ge speeld. Geen moment gingen ze gebukt onder de faam van de Katwijkers, ook niet toen ze met een 1—0 achterstand gin gen rusten. De scheidsrechter, voor wie overigens niets dan lof, hielp hen bij het streven naar een goed resultaat een handje, door een keer een Katwijks doel punt af te keuren wegens een overtre ding van een S.V.-er en daarna een goal wegens een dubieus bultenspelgeval. Arie v. d. Oever stelde al spoedig kee per Molenaar met een hard schot op de proef. Laatstgenoemde slaagde schitte rend voor het examen en toonde ook ver der zijn klasse. De Katwijkse doelman Den Hollander begon niet zo best. Hij liet de bal bij een ver schot van mid denvoor C. Boon uit zijn handen vallen: het ronde ding rolde tot zijn opluchting net naast de verkeerde kant van de paal. Quick Boys leidt Van den Oever lanceerde daarop zijn rechtsbuiten Van Duyvenbode, maar diens schot vloog naast. En toen kwam good-old Gelijk tegen Robaver Lisser Boys ls zaterdag één punt rUker geworden. De Boyi speelden gelijk (2—2) tegen Robaver en men mag zich met recht afvragen, of de Llszese fana met deze puntenverdeling wel ao geweldig In hun schik z«n geweeat. Het waa namelijk helemaal niet nodig, dat de zwartwltten voor de rust een 2—0 voorsprong verkre gen. Maar door slap en nonehalant spel konden de Amsterdamse rondhemden de Llssese defensie tweemaal In de luren leggen. Voor rust was Lisser Boys heer en meester, ook al bereikte het spelpeil nim mer een flinke hoogte. De Bank-mensen waren echter In alle opzichten de min deren en de 2—0 voorsprong. Lisser Boys de eerste helft afsloot, was dan ook verdiend. Het had voor hetzelfde geld ook 40 kunnen staan, want Jan Romijn miste twee haast niet te missen kansen. Jans schoten gingen hoog over de Amsterdamse lat. Na de thee pakte Lisser Boys de zaken niet energiek genoeg aan. En toen men nog een paar keer hopeloos had gefaald, kreeg Robaver moed en werd een aanval over de rechtervleugel afgemaakt met een fel schot, warnaar Muller tevergeefs greep: 21. Tien minuten voor tijd maak te Robaver er nog 2—2 van en daarmee kregen de Amsterdammers wel een tikje meer dan ze verdienden. Zuijderduijn, die in elke wedstrijd goed is voor één of meer doelpunten, op het Westlandse doel afrennen. Hij passeerde een aantal tegenstanders en gaf ook Mo lenaar geen kans: 10. 's-Gravenz. S.V. reageerde op dft doel punt met een aanval, die resulteerde in een schot van rechtsbuiten Van der Schaft, recht in de handen van De Hol- Kortte kort Het spel van de Katwijkers verloor steeds meer het verrassend element: het werd veel te kort gehouden, waardoor de gecompliceerde aanval kon scoren. De speeltijd van-de eerste helft was ongeveer verstreken toen „Noordwijk" een penalty kreeg toegewezen, die werd benut door Smit. Iets beter De tweede helft was wel iets beter, de ploegen wogen wat meer tegen elkaar op. De gasten poogden hun voorsprong te con solideren wat hun aanvankelijk gelukte, vooral keeper Vreeken onderscheidde zien door kundig ingrijpen. Na 29 minuten wist P. v. d. Lippe de achterstand tot 32 te verkleinen. Hierbij bleef het, al verdienen nog enkele ver dienstelijke pogingen van de Katwijkse voerhoede vermelding. De nederlaag die „Noordwijk" te slik ken kreeg was al met al tenvolle verdiend. Op de Bosscheweg onder Vught is za- irdag een auto uit de bocht gevlogen, waarbij drie mensen om het leven zijn gekomen en drie mensen werden gewond. De wagen, bestuurd door de 25-jarige N. uit Borne, is met vrij grote snelheid uit een bocht gevlogen en tegen i boom terecht gekomen, waarbij N. slag werd gedood, evenals de heer W rsink (53 Jaar) en zijn 49-jarige echt genote. beiden uit Borne. Twee kinderen dit echtpaar, een 22-jarigé dochter en 16-jartge zoon. werden zwaar ge wond. Een 16-jarige vriend van de fa milie, W. van G. uit Heerlen, wérd licht gewond. De wagen, die totaal vernield werd, was vermoedelijk op weg naar Oostende, waar één der inzittenden op de boot i Londen zou gaan. komen aan elkaar gewaagd, waarbij de thuisclub door agressiever spel iets ge vaarlijker bleek. Toen Jaap v. Duin bij 'n Rijnsburgse aanval fel doorzette, greep de Goudse stopper juist iets te laat in en hard en hoog vloog de bal langs doelman Bloot: 20. De aanvallen van Jodan Boys, meestal geleid door de vleugelspelers De Jon^ en Slappendaal waren dikwijls wel aardig van opzet, maar de afwerking bleef te Geheel in strijd met de krachtsverhou ding kon de thuisolub de voorsprong hogen. De pittig spelende Hnkebii Heemskerk loste van flinke afstand schot, dat tot veler verbazing in het Goudse doel verdween: 30. Daarmede as de 6trijd vrijwel beslist. Internationaal V. d. Nagel, die als links back een zwakke indruk maakte, liet zich vervangen door Gerrit Zandbergen. Het werd een eentonig heen en weer getrap, alleen een hard schot van De Mooy, dat de Goudse doelman op fraaie wijze stopte ls het vermelden waard. Bij het eindsignaal had de thuisclub ;n verdiende, maar gewatteerde zege behaald. Van R.C,V. in Woerden G.W.S. leek In Woerden, tegen de Ra- clngctub Verheul (R.C.V.) op een grote overwinning af te stevenen. Het ls ech- anders uitgepakt. De snel verkregen 0—2 voorsprong van de Sassenheimers verkeerde In een 3—2 achterstand, die iet meer ingelopen kon worden. Het veld van R.C.V., dat uit de Goudse voetbalbond naar de vierde klasse van de K.N.V.B. is gepromoveerd, was moei lijk bespeelbaar. G.W.S. vond dit blijk baar geen bezwaar en nam reeds na 2 minuten door Van Resteren de leiding. En toen dezelfde speler voor de strijd vier minuten oud was. voor een 0—2 stand had gezorgd, dacht ledereen. dat G.W.S. met grote cijfers zou gaan winnen Het liep evenwel anders. R.C.V. reageerde fel. Tot twee keer toe ontsnapte het G.W.S.-doel aan groot gevaar. Een minuut na de rust was het raak: M. Hofstege verkleinde de achter stand tot 12. G.W.S. speelde rustig verder. Het keer- int in de strijd kwam toen de Sassen heimers een strafschop mochten nemen misten. R.C.V. gooide daarna alles op de aanval en maakte gelijk: 22. Wel kreeg G.W.S. nog de beste kansen op de én door enkele fraaie reddingen van de R.C.V.-keepeT én door blunder van de G.W.S.-doelman gin gen deze teloor. Laatstgenoemde liet na- ingeschoten bal glippen, waar door de Woerdenaren met 32 voor kwa- staan. En deze voorsprong stonden heden kwam. Aan de overzijde miste de gevaarlijke Boon een prachtige kans op de gelijkmaker door te zacht in te schie ten. Op de doellijn wist een Katwijker de bal nog te onderscheppen. Gelijk Toen rechtsbuiten Van der Schaft spoe dig na de rust met een flitsend schot de balans in evenwicht had gebracht. de strijd veel aantrekkelijker. Het tempo werd belangrijk opgevoerd, er kwam vechtlust en er kwamen flitsende aan vallen. De beide stevige verdedigingen wisten de zaak echter meester te blijven, waarbij vooral linksback De Koning van de S.V. en Vis, De Best en Schoneveld bij Quick Boys zich onderscheidden. Beide partijen moesten bovendien er varen. dat palen en lat een grote rol kun nen spelen in een voetbalwedstrijd. En er werd ook nogal eens slordig omge sprongen met goede kansen, zodat het geen verwondering behoeft te wekken, dat het einde van deze strijd kwam met on- 'rdediging niet in moeilijk- gewijzigde stand (1—1). Leiden won met 7—4 van V.W.S. Mede door het volkomen falen van de doelman van V.W.S. heeft Leiden een grote overwinning weten te behalen op de technisch beter spelende bezoekers. Het spel van beide ploegen was typisch dat van een derby pittig en met een stevige dekking. In de eerete minuut van de wedstrijd was het al raak. Rechtshalf Hoogervoret van Leiden lanceerde een voorzet, doch het werd een half mislukt echot. Keeper Gijbele wist de bal niet klemvast te krij gen en De Jong schoof het leer in het doel: 10. In de zevende minuut het weer raak: opnieuw ldet Gljbels de nu met effect ingeschoten bal los en mldvoor Starre trof de roos: 20. VWS combineerde goed en voerde het tempo ->p. Er kwamen enige gevaarlijke momenten voor het roodwitte doel en na een kwartier spelen bracht linksbuiten Schouten de 6tand op 21. Dit gaf VWS kracht, doch linksbuiten V. d. Kraan had zijn schot weer meegenomen; hij 6choot in de 23ste minuut keihard in: 31. Toen was het hek v8n de dam en Leiden scoor de er door De Jong en Key lustig op los S1- Met deze «tan ging men rusten. ISog niet genoeg Na rust spelde Leiden i< digeod. Toch was het wi toen linksachter Kok ee fout maakte en Rietkerken er als de kippen bij om de bal van zijn 6choen te pikkei er 61 van te maken. VWS dat in het veld absoluut niet de mindere wa- zelfs technisch beter bleek, gaf de moed niet op. Toen dan ook VWS wegens h ongeoorloofd aanvallen een penalty 1 ee toegewezen, dachten we het spel te zie veranderen. Visser echoot echter de bal te zacht ln. Toch bleef VWS doorvechten voor een draaglijker resultaat. In de 9de minuut was het Ouwehkerk. die er 62 van maak te. Negen minuten later maak links achter Schuchard hands en de penalty werd door Schoutan ïhoudbaa. inge schoten: 63. Starre deed echte de vreugde hierover weer te niet. door van afstand een schot te lossen, waar keeper Gljbels overheen dook (7—3). •t nog 3 minuten te spelen was het Schouten die de stand op 74 bracht Leiden kreeg nog een kans de stand te -eranderen. doch het schot g .ig net over. Gezien de verhouding in het veld. was •en gelijk spel het beste res laat ge af. De eerste competitiewedstrijd, die Kou dekerk op eigen terrein speelde, werd een overwinning, maar en de thuisclub en Bodegraven hebben zaterdagmiddag laten zien, hoe er niet gevoetbald moet wor den. Waren er ln de eerste helft af en toe werkelijk aardige momenten, over het algemeen werd cr te veel geknoeid aan weerszijden. Daar Bodegraven met vier invallers in de voorhoede in het veld kwam, was het niet te verwonderen, dat deze zeer zwak was. De volledige achter hoede van Koudekerk was gelijk een zeef, en de lage score van Bodegraven is vooral te danken aan het prima werk van kee per De Boer. De leiding was in goede handen. Er kwam al spoedig tekening in de strijd en er werd snel fors spel te zien gegeven, dat onmogelijk kon worden vol gehouden. Na enige tijd kreeg T. v. Vegten de bal onder controle. Hij gaf het leer goed door naar G. Bruines, die scoorde: 1—0. We kregen hierna enige tijd werkelijk goed spel van de Koudekerkse voorhoede te zien. Na een goed opgezette aanval, waarbij de bal tegen de lat belandd< ontfermde de rechtsback van Bodegraven zirh over het leer en deponeerde di» eigen doel: 20. Het begin van de tweede helft liet v snel spel zien, maar het tempo zakte al spoedig af. Na een poosje voor het doel van Bodegraven te hebben staan knoeien, kwam Koudekerk er wat beter in zette een aardige aanval op. Eerst n de lat het ontgelden, maar toen Albert Zweris de bal op de schoen kreeg, wat het tijd voor het derde doelpunt: 3—0. Toen Bodegraven Koudekerk had terug gedrongen, bewerkte back Van Wetten in het strafschopgebied de bal met de hand, waarvoor de scheidsrechter eer penalty toekende, die prompt werd be nut: 31. Dat werd ook de eindstand. Hoe de voetbal zaterdag rolde 2e klasse: Quick Boys—'s-Gravenzandse S —1. SSS—Zwaluwen 2—1, Hoogvliet—Excels!.. 2—2. ARC—Ter Leede 1—2, VVGZ—RWg 1. 3e klas A: Excelsior MRCL 7—1, Rijnshuri ïovs—Jodan Boys 3—0, Schev. Holland Spon Jrnas 1—1, TSBCSVD 2—0. B: Zuidlant Capclle 6—2, Zwart Wit '28—Groote Llndt 4- talburgZwaltn RCI. 2—Rijnsburgse Boys 2 1—6, Jodat Quick Boys 3 1—4 B: CSVD 2—M< HBSS 2—TSB 2 2—6. Oi 2 73. Exc WÊKÊÊÊt—Dl SV 2—Zwart 2Quick Boys 2 0—3. C: Quid I—Kozakken Boys 2 1—4. NSW 2—VVG] DQTO 2 7—0. Capelle SSS 2 2—2. Groote Lindt 2—TOGR 2 2—3. Afdeling Leiden 1 A: AlphenSleutels 01; Hazersw, B.-T.A.V.V. 1-3; Oegstgeest-Alphia 3-D; WoubruggeKagia 20. IB: ARC. 3—Lisser B. 2 6—3; Kat wijk 2Leiden 2 01; Rijnsb. B. 3Kou dekerk 2. 34; Noordwijk 3Quick B 2 A: G.W.S. 2—Rijnsb. B. 4, 9-3; Rouw- koop 2Ter Leede 3, 03; N.S.A. 1- Leiden 3. 3—1; V.W.S. 2—R.C.L. 3, R.C.L 2B: Koudekerk 3—Woubrugge 2. 4-1 Katwijk 3—Noordwijk 4, 3—1; Quick B. Oegstgeest 2, 11. 3 A: Leiden 4—G.W.S. 3. 4—2; R.C.L. Hazersw. B. 2. 43; S.V.O.W. 3Lisser B. 3. 1—6; Quick B. 7—Katwijk 4. 7—3. 3 B: Alphia 2—N.S.A. 2. 6—0; A.R.C. —Koudekerk 5, 110; Kagia 2Wou brugge, 3, 6—1; Hazersw. B. 3—Alphen J, 1—6. 3 C: Lisser B. 4—V.W.S. 3. 12-4; Quick B. 8—G.W.S. 4, 10—2; Ter Leede —Katwijk 5, 1—7. Nederlagen van A.R.C.Duinoord en R.A.S. S.S.S. behield leiding in tweede klasse De tweede wedstrijddag van het nieuwe competitieseizoen heeft hier en daar verrassende uitslagen ge bracht. De voornaamste wapenfeiten wa ren het verdienstelijke gelijke spel van 's-Gravenzandse SV tegen Quick Boys en de nederlaag van ARC. Duinoord en RAS gingen opnieuw ten onder. In de tweede klasse behield S.S.S. de leiding door een bescheiden 21 zege op Zwaluwen. Hetzelfde resultaat bereikte Ter Leede op A.R.C. Goed werk leverde 's-Gravenzandse S.V. dat tegen Quick Boys een gelijk soel wist te bereiken. V.V.G.Z. en R.V.V.H. deelden eveneens met 1—1 de punten. In 3A zette Rijnsburgse Boys de over- winningreeks voort, thans werd Jodan Boys met 30 het slachtoffer. De record- schore kwam op naam van Excelsior M dat R.C.L met 7—1 eronder hield. Sch. BEZOEKERS WONNEN DANK ZIJ PRODUKTIEF BEGIN MET 2-1 De eerste thuiswedstrijd van het rood-zwarte A.R.C. is zowel wat uitslag als spel betreft op een grote teleurstelling voor de Alphenaren uitgelopen. Ook Ter Leede gaf een verre van gaaf spel te zien, waarbij het fysieke element teveel naar voren kwam. Dat de ontmoeting zonder ernstige in cidenten verliep is voor een groot deel te danken aan de prima leiding van de heer Wurms uit Den Haag. De Sassenheimers begonnen, gesteund door de krachtige wind. in een hoog tem po met als gevolg, dat de ARC-ers, die aanvankelijk met tien man moesten aan treden. (Last had autopech gekregen) én bovendien met enkele invallers moesten uitkomen, o.m. ontbrak rechtsachter Krijgsman, sterk in de verdediging ge drongen werden. Aangezien het ln de ARC-defensle In het begin niet al te best klopte, verwonderde het feitelijk nie mand, dat toen de wedstrijd acht minu ten oud was de middenvoor van Ter Lee de. Harskamp, voor de tweede keer kon juichen en doelman v. d. Mark schouder ophalend de bal uit het net mocht halen' 0—2. Druk De gasten bleven ook nadien druk uit oefenen, maar Bos c.s. wisten steeds meer vat op het aanvalsspel der bezoekers te krijgen, waardoor verdere doelpunten uit bleven. Wel knalde Harskamp nog een maal via de handen van v. d. Mark kei hard tegen de staander, maar de aanval len van ABC werden toch steeds talrijker Daar bovendien de verdediging van Ter Leede niet hepaald het sterkste deel van het elftal bleek, moest doelman De Vries nogal eens zijn overigens niet geringe talenten tonen. Strafschoppen Nadat eerst De Hoed. die als linkshalf- spelér maar matig voldeed, een strafschop veroorzaakt had. die door K. Molema on benut werd gelaten, wist aan de andere kant v. d, Linden een strafschop wegens hands van linksachter II. Thljssen in een doelpunt om te zetten: 1—2. Enkele malen scheen de gelijkmaker voor ARC nabij, maar toen de heer Wurms de rust aan kondigde was de stand nog ongewijzigd. Na de thee was het de beurt aan ARC felle aanvalsstoten af te geven op het loei van de pasten. Doelman De Vries moest met formidabele duiken zijn doel voor doorboring beschermen, maar het overigens verdiende ARC-doelpunt kwam niet. Gevaar Voor de ARC-ers schuilde overigens in el verre opdringen wel enig gevaar dat dan meestal kwam van de rechtsbuiten K. Molenaar die door linksachter Bos veel te veel vrijheid werd gelaten. Doelpunten leverde dit echter niet op. Ook een laatste krachtsinspanning var de thuisclub bracht wel de nodlgo span ning voor het doel der gasten, waar mer met hand en tand de voorsprong verdedig de. Toen de heer Wurms voor de laatste maal floot, betekende dit, dat de bezoc kers beslag hadden gelegd op de beidi punten dank zij een produktieve-bui in d< eerste minuten van de wedstrijd. Zij nog vermeld, dat v. d. Linden zich in de tweede helft liet vervangen door De Bruin. U.S. stond tegen Orn-as voor de pauze met l—0 achter, dank zij een treffer van invsi- Ier Keus, maar ln de tweede helft wist Den Heycr gelijk te maken. C S.V.D. d«t een goede start had, moest thans tegen T.S.B. met 20 het onderspit delven. Het gepromoveerde D.E.V.J.O. is op de goede weg, dank zij de 2—2 uitslag in tegen Spirit na eerst met 2—0 te hebbes achtergestaan. R.A.S. toog naar P.P.S.C dat met 1 zegevierde. Die Kaghe hsd nog al wat moeite met Duinoord, wist ten slotte met 32 te zegevieren dOM doelpunten van de 42-jarige V. d. Broes, Knip en Vierhout, terwijl Gou en W. A Laar- de makers der doelpunten Duinoord waren. In een vooral i pauze te fors gespeelde wedstrijd hebben punten gedeeld, treffers van Eversdljk Semper Albius en H.B.S.S. met 2—2 di verg. 1935 wist zowaar tegen H.V.O. Kalksma, bij H.B.S.S. waren Sleeuwen- koek en Riethof de scherpschutters. Sport- 3—0 achterstand ln een 33 resultaat te zetten dank bij de activiteit van Lag-as (2) waarvan één uit een strafschop Uit de afdeling Leiden De eerste ronde van de afdeling Leiden is zaterdag verspeeld, althans voor seni< res. Zoals bekend is. heeft de jeugd vi kantie tot midden oktober. In de eerste klas A is geen enkele wed-' strijd in gelijk spel geëindigd. Oegstgeesij kwam tot het beste resultaat. Deze club' won met 3—0 van Alphia, dat het vorigs seizoen een matige prestatie leverde. Di Alphenaren waren voor de rust vrijwef opgewassen tegen de gastheren en lieten slechts één doelpunt van de voet van Olivier toe. Na de hervatting was Oegst) geest sterker en drukte dat in twee doel punten van Van der Valk uit. Spannend was 't treffen tussen Hazers-j woudse B., dat zich opnieuw in de hoogstó klas heeft gewerkt en TAVV. De mannen)' uit Ter Aar namen de leiding, ma thuisclub bracht de balans weer in wicht. Opnieuw kwam TAVV aar voorsprong. De thuisclub spande daarna tot het uiterste ln om de kansen te doen keren en juist toen ledereen dacht dat dit zou gelukken, kwam er een doel punt van TAVV: 13. De gasten verde digden deze voorsprong verder met succes Zeer fair werd een gespeeld ln de wed strijd tussen Woubrugge en Kagia. Wou brugge was wat sterker, maar niet bij zonder produktief. J. Kinkel en M. vac Lui ing zorgden ervoor, dat Woubrugge met een voorsprong kon gaan rusten. De ruststand werd ook de eindstand. Ook Alphen 1 is tot 1 A opgeklommen en ontmoette in de eerste wedstrijd Sleu tels, dat vorig seizoen hekkesluiter was De Leidenaren kregen toestemming on in de eerste klas te blijven en onderstreep ten hun goede voornemens door mi te winnen. Als een elftal na twee competitiewedstrijden onderaan de ranglijst staat met een doelgemiddelde van twee voor en elf tegen, dan bewijst dat wel, dat er iets niet in orde is. Dan kan men geen deel van dat elftal daarvan de schuld geven, doch dan ligt het aan de hele ploeg. Tot deze trieste con clusie komen we ten aanzien van R.C.L., welks uitwedstrijd zaterdag tegen Excelsior M in een debacle eindigde. Met 71 kregen de roodwitten klop we kunnen niet eens zeggen, dat er ook maar iets geflatteerd aan was Wel was RCL, we zouden haast zeggen natuurlijk weer. gehandicapt door enkele invallers, waaronder ook een reservedoelman, want Mulder, tegenwoordig zo'n beetje de kurk waar het elftal op drijft, was nog niet hersteld, En dat gaf de roodwitte ploeg nog een morele klap ook. Ondanks de 7—1 nederlaag werd voor de rust een aantrekkelijke wedstrijd ge speeld, die het aanzien volkomen waard was. Excelsior was uiteraard wel sterker, maar het was toch geen spel van kat en muls. omdat RCL meermalen tot tegen aanvallen kwam. Maar de Excelsior- voorhoede was veel gevaarlijker dan die van de bezoekers en met snelle en open aanvallen werd de RCL-defensie meerma len voor onoverkomelijke puzzels ge plaatst Met de rust stond het daardoor al 40. dank zij een doelpunt van links buiten Hartog en drie voltreffers midvoor Vermeer, die er kennelijk zin ln had en bovendien van Maas teveel vrijheid kreeg. Deze achterstand depri meerde RCL kennelijk dermate, dat hel na de rust snel bergafwaarts ging en hel figenlijk nog maar alleen Excelsior was, dat aantrekkelijk voetbal speelde, hoewel de Maasslulzonaren het kennelijk wat kalmer aan deden. Mldvoor Vermeer stil de zijn doelpuntenhonger door nog een vijfde doelpunt te scoren. Het zesde doel punt werd gemaakt door rechtshalf Pas terkamp, wel een bewijs hoe oppermachtig Excelsior na rust was. Eerst daarna slaag de RCL erin de eer te redden, maar alsof het nog niet genoeg was, maakte Vink voor Excelsior nog een zevende doelpunt en liet daarmede RCL met een droevigs 7—1 nederlaag zitten. Het wordt tijd, dat RCL zich gaat bezinnen op wat er moet gebeuren om de dreigende gevaren af ts wenden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 6