Prima start van Ter Leede tweedeklassers en S.S.S. T.SJB, legde R.C.L. zijn wil op: 14 A.R.C. kwam niet verder dan gelijk spel 4-3 TER LEEDE WON MET VAN HOOGVLIET 7-2 Veelbelovende Rijnsb. Boys op zege van Ornas Eerste wedstrijd bracht Quick B, halve winst NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 10 SEPTEMBER 195< Quick Boys en A.R.C. speelden uit gelijk Op alle fronten is zaterdag het nieuwe KNVB-voet- balseizoen weer ingeluid. De voornaamste gebeur tenissen waren dat 's Gravenzandse SV in de nieuw gevormde tweede klasse gelijk wist te spe len, dat Ornas en Devjo flinke nederlagen te incas seren kregen en dat Duinoord weer een moeizaam seizoen tegemoet gaat, getuige de zware nederlaag tegen PPSC. In de tweede klasse nam SSS de lei ding door een 31 overwinning op Excelsior P. 's-Gravenzandse SV, dat met enkele jeugdige spe lers in het veld kwam, wist het tegen VVGZ tot een 00 resultaat te brengen. Quick Boys startte met een gelijk spel 33 tegen Zwaluwen. Ter Leede zegevierde met 43 over Hoogvliet. Het gepromo veerde A.R.C. deelde met RVVH met 22 de punten. In 3A zette Ornas het seizoen in me een zware 7—2 nederlaag tegen Rijns burgse Boys. Uit deze wedstrijd zullei de mannen van Jaap Smit en Oldenburg wel lering getrokken hebben. TSB won met 41 van RCL, terwijl Jodan Boys met dezelfde cijfers tegen Excelsior ten onder ging. CSV begon bemoedigend door Monster met 21 eronder te houden. F. Groot redde de eer. Sportver. 1935 dat in het vorige sei zoen een bescheiden rol vervulde, deed het nu in 4B uitstekend door het gepro moveerde DEVJO met52 te klop pen. RAS stelde zijn aanhang teleur door een 41 nederlaag tegen Spirit. Duin oord gaat opnieuw een zwaar seizoen tegemoet. De eerste wedstrijd tegen PPSC werd met 60 verloren. Semper Altlus. het vorige seizoen één der kans paarden, sneuvelde met 41 tegen het gepromoveerde .HVO. HBSS en Die Haghe speelden gelijk 3—3. Voor Die Haghe was het weer een pechmiddag want Herfkens moest weldra wegel een ernstige enkelblessure het veld ve laten. In 4A kon de wedstrijd Bodegraven— Noordwijk wegens terreinafkeuring niet doorgaan en kwam in 4D bij de wedstrijd Good LuckAalburg de aangewezen rechtspreker niet opdagen In de reserve-klassen deden Quick Boys 3 en 2 het voortreffelijk en brachten met resp. 110 en 103 op RCL 2 en 's-Gra venzandse SV 2 de record score op hun Uitslagen 2e klas: 's-Gravenzandse SV—WGZ 0—0. Zwaluwen—Quick Boys 33, Excelsior PSSS 1—3, Ter Leede— Hoogvliet 4—3. RWH—ARC 2—2. 3e klas A: ROLTSB 14, Jodan Boys —Excelsior M I4, Ornas Rijnsburgse Boys 27, SCVDMonster 21. Koudekerk won van Rouwkoop (2-3) Rouwkoop, dat zijn eerste wedstrijd tegen „Koudekerk"' moest spelen en dat nog wel op het prachtige, nieuwe terrein heeft aan de ver plichtingen die zo'n gebeurtenis met zich brengt, niet kunnen voldoen. Het verloor namelijk van de beter spelende bezoekers. In het begin van de wedstrijd zag het er echter niet naar uit dat Rouwkoop aan het kortste eind zou trekken. Enkele goede aanvallen, waarbij vooral de beide half- spelers stuwend werk verrichtten, ver oorzaakten soms grote verwarring in de Koudekerk-achterhoede. Maar langza merhand kwam Koudekerk er beter in en uit een prachtige driehoekscombinatie wist middenvoor De Jong de stand op 01 te brengen. Nu golfde het spel op en neer. Bij een der Rouwkoop-aanvallen raakte keeper De Boer geblesseerd. Hij moest worden vervangen. Na de rust zette Rouwkoop even door en werd het 11 door K. Verrips. Onmid dellijk sloeg Koudekerk terug. Sweris liep goed door op een scherpe pass en scoorde beheerst: 12. Dezelfde speler maakte in de 27e minuut een fraai doel punt waardoor Koudekerk zich veilig stelde. Tegen het einde wist Vonk de achter stand terug te brengen op 2—3. Kouderkerk was vooral in de tweede helft sterker. Joop de Mos (Den Haag) kampioen tennisleraren Het Nederlands kampioenschap enkel spel voor tennisleraren, te Velp gespeeld op open banen is voor de tiende maal in successie in het bezit gekomen van Joop De Mos uit Den Haag. In de finale ver sloeg hij de Hagenaar M. Buytelaar met de cijfers 1 6—2 4—6 6-0. Het dubbelspel eindigde in een over winning voor H. Hemmes en J. B. Mulder. In de eindwedstrijd wonnen zij van G. W. Mulder en J. Schuuring met 61 64 3—6 6—3. 3ë klas B: Groote LindtZuidland 2 3, De Zwerver—Zwart Wit '28 1—2 NSWDOTO 31, SpijkenisseKozak ken Boys 12. 4e klas A: Rouwkoop—Keudekerk 2— 3. VWS—Sportlust '46 2—6, GWS—Lei den 3—2, Katwijk—RCV 1—0. 4e klas B: Sportver. 1935—DEVJO 2. RAS—Spirit 1—4, Duinoord—PPSC 0-6 HBSSDie Haghe 33, HVOSemper Altius 4—1. 4e klas C: Bolnes—IFS 2—1, ASWH— TOGR 7—2, Heerjansdam—SHO 2—1, Unicum—WE 34. MFB—Wieldrecht 2—1. 4e klas D: Wijk—The Gunners 32, AalstDinteloord 13 o.p., Woudrichem- Veen 40. Zwaluwse BoysSprang 00. Reserve 3e klas A: ARC 2Jodan Boys 2 72, Schev./Holland Sport 2Ter Lee de 2 0—0. Rijnsburgse Boys 2—SVOW 2 2—1, Quick Boys 3—RCL 2 11—0. Reserve 3e klas B: Monster 2Zwalu wen 2 2—1, TSB 2— CSVD 2 3—3, Die Haghe 2—HBSS 2 3—2, Zwart Wit '28 2Ornas 2 41, Quick Boys 2's-Gra venzandse SV 2 103. Reserve 3e klas C: Kozakken Boys 2 Groote Lindt 2 1—0, WGZ 2—Quick Boys 4 5—1, NSW 2—DOTO 2 4—0, SSS 2—Excelsior P 2 5—3, TOGR 2—Capelle Teleurstellend begin De start van R.C.L. in de nieuwe competitie was wel buitengewoon teleur stellend, niet alleen omdat de Racingclub een flinke nederlaag in ontvangst moest nemen, maar meer nog om het geringe perspectief, dat het vertoon de spel bood. Tegen de snelle en goed combinerende Vlaardingers was de thuisclub volkomen kansloos. De verdediging bleek traag en weinig trap- vast, en het aanvalsspel slap en doorzichtig. T.S.B. was niet alleen technisch veel beter, maar de ploeg speelde in een veel hoger tempo, terwijl de schotvaardigheid wel zeer gunstig bij die van de tegenstan ders afstak. Hoewel de strijd aanvankelijk niet veel krachtsverschil te zien gaf, bleek al spoe dig dat de gasten door een veel betere spelopvatting R.C.L. voor een zware taak zouden stellen. Eerste succes Na een kwartier kwam het eerste succes voor de Vlaardingers toen stopper Maas juist voor de handen van ddfelman Mulder de bal naar linksbinnen Papavan kopte, welke speler het leer daarop hard en scherp in de R.C.L. touwen joeg. De thuis club kwam hierna wel tot enkele, meestal door Hiensch geleide, aanvallen, maar de afwerking bood weinig uitzicht op succes. Veel gevaarlijker bleken de T.S.B.-aan- vallen en uit een uitstekend door rechts binnen Madestijn genomen hoekschop, kopte de bijzonder actieve midvoor v. d. Berg de bal feilloos achter Mulder 0—2. Toch kon R.C.L. even later de achter stand verkleinen toen stopper Goedknecht van T.S.B. in het beruchte gebied de bal met de hand speelde en Van Telgen de toegekende strafschop langs doelman De Jonge kogelde: 1—2. Er kwam even een kleine opleving In de R.C.L. gelederen, maar de uiterst hechte Vlaardingse defensie bleef de situatie volkomen meester. Sprekend Na de hervatting was het T.S.B.-c wicht nog sprekender. De Vlaardingers joegen 't leer met korte berekende tikjes, of lange zuivere trappen op de juiste wijze over de prachtige grasmat, waardoor de R.C.L.-ploeg volkomen van haar stuk werd gebracht. Succes bleef voor T.S.B. Katwijk-R.C.V. 1-0 Katwijk en R.C.V. hebben zich in de eerste wedstrijd van het nieuwe sei zoen niet het vuur uit de sloffen ge lopen. Het is een kalm partijtje ge worden waarbij de defensies de aan vallers gemakkelijk de baas konden blijven. Katwijk won met 10. In de eerste helft speelde R.C.V iets beter dan de gastheren. Verder dan een aantal hoekschoppen brachten de bezoe kers het evenwel niet. Vooral stopper Van Egmond en linksback Verdoes zorgden er voor. dat doelman Freke weinig te doen kreeg. Zijn collega Plomp kreeg nog min der te doen en dat typeert toch wel de onmacht van de voorhoeden. R.C.V was aanvankelijk ook na de rust iets sterker. Maar lieverlede nam Kat wijk het initiatief over en na een kwar tier kwam het enige doelpunt tot stand. Linksbuiten Herbert omspeelde toen de rechtsback van R.C.V. en schoot fraai in. Katwijk ging na de openingstreffer nog beter spelen, maar doelpunten kwamen r niet meer. Zaterdag dubbele ontmoeting NederlandZwitserland De keuzecommissie van de Zwitserse en Nederlandse voetbalbonden heeft de spelers aangewezen voor de wedstrijd Ne derlandZwitserland, die zaterdag 15 september te Lausanne wordt gespeeld. Hoewel het de laatste jaren een gewoonte is geworden van de Zwitsers om pas op de dag zelf de definitieve ploeg bekend te maken, mag men aannemen, dat het Zwitserse elftal niet veel zal afwijken van de onderstaande opstelling. Doel: Pernumian (Bellinzona); achter: Kernen (Chaux-de-Fonds) en Perruchoud (Lausanne Sports); midden: Zurmuehle (Lugano), Vonlanden en Wëber (beiden Lausanne); voor: Eschmann (Lausanne). Antenen (Chaux-de-Fonds), Meier (Young Boys), Ballaman (Grasshoppers) en Riva (Chiasso). Reserves zijn: doel: Pariier (Urania), achter: Dutoit (Servette); midden: Roesch (Lausanne) en voor: Pastega (Servette). De keuzecommissie van de K.N.V.B. heeft het Nederlandse elftal voor Lausan ne als volgt samengesteld. Doel: De Munck (Fortuna); achter: Wiersma (PSV) en Kuijs (NAC); midden: Schaap (Gooi), (aanvoerder). Van der Hart (Fortuna), en Notermans (Fortuna); van der Gijp (Feyenoord), Lenstra (Sport club Enschede) en Koopal (Willem 2). Reserves zijn: Landman- (Scheveningen- Holland Sport), Kerkum (Feyenoord), Klaassens (VVV) en Van der Kuil (Ajax) De Zwitserse bond heeft ook een aantal spelers aangewezen, waaruit de B-ploeg, die eveneens zaterdag 15 september te Arnhem tegen Nederland-B uitkomt, ter plaatse zal worden samengesteld. Doel verdedigers. Schley (Basel) en Ar- muzzi (Young Fellows); achter: Koch (Grasshoppers), Robustelli (Bellinzona) en Morf (Grenchen); midden: Jager. Frosio en Müller (allen Grasshoppers), alsmede Schneiter (Young Boys); voor. Chiesa (Chiasso). Hamel (Young Boys), Robbiani (Lugano), Regaemay (Fribourg), Scheller (Young Boys) en Kuhn (Luzern). Het Nederlands B-elftal is als volgt sa mengesteld. Doel: Feyt (Willem-2); achter: Walhout (Noad) en Boskamp (Amsterdam); midden: De Kubber (Amsterdam), Van Bun (MVV) en De Wit (Willem-2); voor: Timmermans (ADO) (aanvoerder). Clavan (ADO), Van Melis (Rapid J.C.). Schouten (Feyenoord) en Moulljn (Feyenoord). Reserves zijn: Pieters Graafland (Ajax). Claus (Helmondia). Rutten (MVV) dan ook niet uit en toen aanvalsleider v. d. Berg de bal, uit een voorzet van links buiten Zevenbergen, op verbazend knappe wijze langs Mulder joeg, was de strijd eigenlijk reeds beslist. Doorzichtig De Leiderdorpse aanvalslinie bleef met haar doorzichtige en onbeheerste storm lopen ongevaarlijk en toen de rood-witte verdediging even later de dekking weer eens volkomen verwaarloosde was het wederom v. d. Berg, die van af het mid denveld met de bal een snelle ren onder nam, enkele tegenstanders omspeelde om ten slotte ook de uitgelopen Mulder kans loos te passeren 14. Wel werd R.C.L. hierna wat sterker maar Hiensch, Maas, Geel en Van Telgen liepen zich door te zelfzuchtig spel steeds vast in het solide verdedigingsblok van de tegenstanders. Tegen het einde zakte het spelpeil onrustbarend en bij 't eindsignaal hadden de gasten een volkomen verdiende overwinning behaald. Op een eerste cómpetitiedag kunnen rare situaties voorko- Hier is er een. Harskamp van Ter Leede (met rechter been hoog in de lucht) wordt door twee spelers van Hoog vliet een krachtig „halt" toege roepen. Foto Bleuzé A.R.C. 2-Jodan Boys 2: 7-2 Het tweede elftal van A.R.C. is Ln de eerste competitiewedstrijd goed v gestoken en het Goudse Jodan Boys 2 werd met rake cijfers geklopt, terwijl men toch met invallers moest uitkomen, o.m. voor de beide achterspelers. Van de invallers speelde Russenberg een prima In de weinig aantrekkelijke eerste helft gaf rechtsbinnen J. Spierenburg ARC 20 voorsprong. Even na de rust werd het 21, maar toen kwam de thuisclub op toeren. Eerst bestrafte Timmer non chalant spel van de defensie der gasten (31) en verder zagen wij nog doelpunten van C. Spierenburg. J. van Duin, nog maals J. Spierenburg en T. de Graaf, die als rechtshalf ver was opgedrongen. Toen het 51 was, scoorden de gasten hun tweede doelpunt. Het einde kwam alzo met 7—2. De uislagen van de honkbalwed- oor de eerste ronde het wereldkampioen schap amateurs luiden: Verenigde Staten-Hawai 53. Mexico-Columbia 8—5. Pórte'Rico-Nederland 142. strijden, gespeeld In Ridderkerk tegen R.V.V.H. Hoewel men over de kracht van deze tegenstander niets wist, leefde bij de ARC-aanhang toch enigszins de verwachting, dat men de volle buit zou behalen. Maar op het moeilijk bespeelbare terrein van RVVH te Ridder kerk bracht men het niet verder dan een gelijk spel en daarmee mocht men ook tevreden zijn.. Wel was ARC technisch beter dan de gastheren, maar het enthousiasme bij RWH was groter. Behoudens de laatste tien minuten ging het vrij gelijk op en er was in die periode van sterk overwicht van RWH dat v. d. Mark zijn ploeg nog van een ne derlaag wist te redden door bij een fel slotoffensief van RWH enkele malen op verdienstelijke wijze redding te brengen. Als er verder nog aanmerkingen te ken zijn op het spel van A.R.C. betreft het Krijgsman, die- er zich voor moet hoeden de bal niet langer dan nodig is bij zich te houden en sneller weg te werken. Dit liet zaterdag nogal te wensen over, v door de A.R.C. verdediging onnodig ln ge- A.R.C. begon op verrassende wijze er reeds na een minuut spelen was het Oos terloo, die de rood-zwarten aan de lei ding bracht. Ondanks het moeilijk be speelbare veld en de beweeglijke bal wisi AR C tal van goede aanvallen op ti bouwen. Uit één hiervan schoot Oosterloo juist naast de verkeerde kant van de paal Gelijk Wat de gastheren aan techniek tekort schoten werd vergoed door het enthou siasme waarmede gespeeld werd en n£ ongeveer 15 minuten mocht Van Muilwijk het genoègen smaken voor R.V.V.H. gelijk te maken. Lang bleef deze stand niet be houden. Reeds bij de volgende aanval var A.R.C. gaf Noomen (die De Bruin verving) op fraaie wijze A.R.C. opnieuw een v sprong. Kort hierop ging voor A.R.C. fraaie kans om de voorsprong te vergroten verloren toen Verbokkum, kort tot doel doorgebroken, hopeloos faalde in de af werking. Tussen dit alles door lieten de gastheren zich evenmin onbetuigd en toen na een half uur spelen v. d. Mark onzuiver uit schoot kreeg Dekker een gemakkelijke Bosselaar (Sparta), Wilkes (VW), Cor Schenkel (Volewijckers). Basketbal in Damaskus Tweede nederlaag van Ned. militairen In het toernooi om het militaire we reldkampioenschap basketbal, dat te Da maskus wordt gespeeld, heeft Amerika Nederland zaterdagavond verslagen met 7843. De Amerikaanse ploeg, waarbij zich twee leden van de Harlem Globe Trotters bevonden, leidde met de rust met 3923. Het was de tweede achter eenvolgende nederlaag van de Nederlan ders. die vrijdagavond met 57—32 tegen Fgypte ten onder gingen- Nederland moet thans nog spelen tegen Syrië en Turkije. In het algemene klassement heb- oen de Verenigde Staten en Egypte thans ct leiding met elk vier punten en geen enkele nederlaag. kans de stand weer gelijk te maken. Drie minuten voor rust was het Last die voor A.R.C. nog een goede kans kreeg, maar hier geen gebruik van wist te maken. Rust 22. Gelijk op Over het verloop van de tweede helft kunnen we kort zijn. Vrijwel steeds is het een gelijk opgaande strijd geweest waarin de voorhoeden maar weinig schotvaardig heid aan de dag legden. De laatste tien minuten heeft A.R.C. alle zeilen moeten bij zetten om de gelijke stand te behouden. R.V.V.H. ging sterk op aanval spelen en het A.R.C.-doel kwam onder zware druk te staan. Van der Mark hield zijn heiligdom echter schoon en het einde bracht een verdeling van de punten Een wat moeizaam begin 'TIER LEEDE HEEFT DE PUNTEN in Sassenheim weten te houden. Met A 43 werd zaterdag Hoogvliet verslagen en met deze uitslag mogen de Sassenheimers niet ontevreden zijn. Weliswaar hadden de roodgelen een overrompelende start, waarin een voorhoede-vol-vaart, met Harskamp als briljant aanvalsleider, binnen zeven minuten drie knappe doelpunten had gemaakt, maar daarna wachtte voetbal-Sassenheim tevergeefs op die zelfde flitsende aanvallen. En toen na rust Hoogvliet meer in de aanval kwam en de achterstand tot 32 inliep zat er voor de roodhemden een zeer redelijke kans op een gelijk spel in. Toen Ter Leede bij een opleving er nog 42 van maakte, kon er niets meer gebeuren. Ook al wist Hoogvliet enkele minuten voor tijd de achterstand te reduceren tot 43. Ter Leede startte bijzonder goed. De voorhoede draafde met veel gemak door de Hoogvliet-defensie, die keer op keer mis greep op de centertjes van een Tijssen een Moolenaar. En Harskamp was speerpunt het eerste kwartier beslist fameus. Fel sprintend rukte hij zich schillende keren los en zijn spelverdelen in deze eerste fase van de strijd wer kelijk èf. Het duurde slechts vijf minuten, toen stonden de Sassenheimse fans al breedu.t te glunderen langs het lijntje. Kees Moo lenaar van de bal gezet door Vermeer, kreeg bij de hoekvlag een vrije trap te :n, die hij goed voor de doelmond prikte. „Jan" riep Van Os, Hoogvliets jeugdige doelman. Maar hij had buiten Harskamp gerekend, die hem koppend vóór was en een schitterend doelpunt deed •en: 1—0. maker, die in de lucht scheen te hangen, viel er niet uit, ook al deed zich verschil lende malen daartoe de kans voor. Langzaam maar zeker wisten de rood gelen zich uit de greep los te maken er scoorde invaller Heyl na ruim 30 minuten spelen zowaar het vierde doelpunt voor Ter Leede. Hiermee was het pleit beslecht. Zelfs het feit, dat Langstraat de stand en kele minuten voor tijd tot 4—3 terug bracht, betekende geen „warming up oor Hoogvliet. Over het geheel: een wedstrijd, die niet meeviel en het eerste kwartier uitgezon derd, stellig niet op een tweede klasse- peil stond. Masaru Furukawa heeft zaterdag Tokio de tweehonderd meter school slag gezwommen in 2.32.2 Het wereldre cord op deze afstand staat reeds met Zeldzaam'2-33'' °P z>in naam. De tijd die hij maak- r„. 1-» mta„, r Ite kan niet als een nieuw record worden h„?i«rv™J erkend, daar werd gezwommen in 50-m het leer knap door en Harskamp in het bassIn, terwW voor erkenn,„g van re_ centrum Het etch door Struik noch Ca- C0Pds aen 25 m basln varaiït la mijn intimideren. En voor Van Os zich realiseerde wat er gebeurde, boorde de bal zich hoog en hard in de hoek. Een -Het .Indonesis<*e voetbalelftal heeft te doelpunt, zoals men zelden ziet maken 2—0. En het was enkele minuten later wéér Harskamp, die in zijn eentje door brak en er met een laag schot 3—0 van maakte. Hoogvliet was er tot dan toe nog n te pas gekomen. De roodhemden eenvoudig nergens en leken een débacle tegemoet te gaan. Uit cadans Toen werd de „ijzeren" Huybregtse ge blesseerd en dat maakte alles plotseling anders. Ter Leede was zijn cadans kwijt vond hem niet meer terug ook. De strijd ging nu verder gelijk op en hoogte punten waren er niet meer. Een vrije trap tegen Ter Leede, werd door de kanonnier de roodhemden, linksbinnen D. Sluimer, hard schot in een doelpunt om gezet, maar daar bleef het voor de rust ook bij. Sterker Na de thee werd Hoogvliet beslist Belgrado met 24 van de Zuidslavische nationale ploeg verloren. Bij de rust stond Indonesië met 0—2 achter. Lisser Boys won in Haarlem (1-0) Lisser Boys is de competitie ln een voor hen „vreemde" afdeling niet onverdies stelijk gestart. Telefonia. dat het Siz; verleden jaar een der gegadigden voo promotie naar de derde klasse was, boi den de zwartwitten zaterdag in Haarlet met 01 aan hun zegekar. De overwinning werd nog zwaarder ai men weet dat de Lissers met drie ;nval Iers binnen de lijnen kwamen: voor Jj Meijwaard. Bent en Imanse. leiding door een goal van Blijleven. d. een door Broekhuizen aangegeven bal c; de juiste wijze inschoot: 0—1. Broekhu.! zen, die opnieuw de' beste man in d- voorhoede was. schoot voor de Ihee de bi tegen de deklat. Na de rust kwam Telefonia meer aa: bod, maar de Lissers gaven de voorspa om niet meer prijs. Het was vooral het iaalj ste half uur duidelijk te zien, dat <j. meeste spelers in een drukke periode me veel overwerk leven. De zwartwitte raakten tegen het 6lot leeggespeeld, mar Telefonia kon niet voldoende kracht op brengen om de Lissese verdediging o de knieën te brengen. V.W.S.-Sportlust 2-6 V.W.S. is slecht gestart. De blauwwitte verloren van Sportlust '46 met 2—6, cijfert die echter geflatteerd zijn, daar de scheldt rechter de Woerdenaren twee doelpun ten cadeau deed. Aanvankelijk waren de partijen aan elj kaar gewaagd. V.W.S. nam na een kwar tier door Van Kampen de leiding (10) De gasten verhoogden toen het tempo et het Leidse doel kwam herhaaldelijk it gevaar. De mooie kansen werden echte: niet benut en een fout van de Leidse doel-1 man was nodig om Sportlust aan de ge-! lijkmaker te helpen (11). Niet ontmoedigd speelde V.W.S. verder en het zat hem een paar keer beslist nie1 mee. Sportlust daarentegen opereerde me-, meer succes. Door een fraai schot vai Sulkers werd het 12 en dezelfde 6pelet bracht even voor de rust de stand o; 13, waarbij de referee hands van Sul kers over het hoofd zag. Een verdediger van Sportlust verhinder de, dat een schot van Van Kampen d# de keeper had verrast, een voltreffer werd. Even later werkte de Leidse doel man bij een hard schot de bal in eiger veste en hoewel V.W.S. zich nog niet ge wonnen gaf. wist Sportlust tot 1—6 uit it lopen. De vijfde goal van de gasten cni- stond na een scheidsrechterlijke dwa'inj maar daar stond tegenover, dat het twee de doelpunt van V.W.S. een sterk buiten! spelluchtje had. Schouten was de make: „Ronde van Sas" in water van achttien graden Onder grote belangstelling is zaterdajj de jaarlijkse „ronde van Sas" gezwom- wedstrijd over twee km voor dames en heren in het kanaal Terneu- ■Gent'. Er namen 61 zwemsters et deel, hetgeen minder wai dan het vorige jaar. De temperatuur vat het water bedroeg 18 graden. De voornaamste uitslagen waren bij d< dames: 1 Corrie Schimmel ('t Gooi, Bussum) 20 min. 35 sec. 2 Lenie de Nijs (De Rob ben, Hilversum) 30.28. 3 Tineke Lagerberp ('t Gooi, Bussum) 30.48. 4 Betsy Zweers ('t Gooi, Bussum) 35.01. Bij de heren: 1 J. Boogaart (Gentse Zwemver., Bel gië) 34.i4. 2 J Dirkse (Luctor, Middelburg 34.44. 3 N. van Poppelen (Krabben, Ber gen op Zoom) 34.50. 4 F. Visscher ('t Gooi Buusum) 35.12. ker liet i béter kan voetballen, dan men tot dan toe op de Sassenheimse grasmat had laten zien. En toen de Sassenheimse linksback vol komen onnodig en bovendien opvallend slordig en slecht terugspeelde, zat de rappe midvoor Langstraat en n venop en scoorde beheerst: 32. Ter Leede moest hierna voortdurend rrein prijsgeven en het was Hoogvliet at de klok wenste te slaan. Aanval op aanval werd gelanceerd maar de gelijk- We mogen aannemen, dat het Rijnsburgse Boys ernst is met de wens om zo spoedig mogelijk weer terug te keren in de hoogste klasse van het zater dag voetbal, waarin de geelzwarten vrijwel steeds hebben verkeerd. In de eerste wedstrijd van het seizoen zijn de Rijnsburgers maar meteen resoluut van wal gestoken, door het arme Haagse Ornas, dat voor het eerst in een hogere klasse speelde, met 72 te kloppen. niet al te moeilijk was, want er vielen ontstellend grote gaten in de Haagse de- Pas bij een 61 stand voor de geelzwar ten zag Lagendijk kans voor Ornas stand iets gunstiger te maken. Maar daar bij bleef het niet, want door een zev treffer zorgde Rijnsb. Boys voor een treffelijk openingsdebuut. Alleen in de eerste helft is er van strijd sprake geweest, hoewel toen reeds duide lijk bleek, dat de Rijnsburgers technisch de beste ploeg vormden. .Ongetwijfeld is het verloop van de wedstrijd beïnvloed door het ongelukkige doelpunt waarmee :ore werd geopend. Het werd gemaakt door een Ornas-back, maar het zou onzin zijn, daaraan de nederlaag toe te schrlj- De ontreddering was echter aan leiding tot een dadelijk daarop gescoord tweede doelpunt. Wel zorgde Boon daar- let een verrassend ver schot voor ver kleining van de achterstand, maar verder kwam het voorlopig niet Van leien dakje Na de rust sloeg Rijnsburgse Boys zijn slag, waarbij vooral midvoor Van Duijn toonde dat hij lust had in het maken van doelpunten. Met vier treffers was hij ln ieder geval de held van de Rijnsbursche aanval, waarin echter De Mooij een zo voortreffelijke wedstrijd als rechtsbinnen speelde, dat hij in deze vorm. stellig de aandacht op zich zal vestigen. Regelmatig werd na rust de score verhoogd, hetgeen Het Amerikaanse tenniskampioenschap dames enkelspel is gewonnen door Shirly Fry. die Athea Gibson in de finale sloeg met 63 64. Miss Fry won dit jaar de Wimbledon-tltel eveneens. De 23-jarige Don Thompson uit Londen heeft zaterdag de jaarlijkse snel wandelwedstrijd van Londen naar Brigh ton in de recordtijd van 7 uur 45 min. 32 sec. over de 84,5 km. Deze tijd is 8 min. 18 sec. sneller dan het record van Harol Whitlock, daterend van 21 jaar geleden. George Checkley eindigde als tweede in r 29 min. 52 sec. en de Italiaan An- Resta werd derH» in 8 uur 33 min. 27 Enerverende strijd in Vlaardingen gaf 3-3 stand Quick Boys heeft met zijn drastisch gewijzigde ploeg de eerste wedstrijd niet tot de volle winst kunnen brengen. In de uiterst spannende en enerve-J rende strijd hebben de Katwijkers een punt moeten afstaan aan het Vlaar dingse Zwaluwen en hoewel deze uitslag toch wel over het algemeen de veldverhouding goed weergeeft, hebben ze toch wel voornamelijk aan zich zelf te danken, dat het zover kon' komen. Want tweemaal hebben de blauwt witten de winst uit handen gegeven, eetmaal na een 20 voorsprong en daarna nog nadat de stand op 32 was gebracht. Voor het echter zover was is wel z een en ander gebeurd, dat het vermel den waard is. Er waren zeker 2.000 toeschouwers bij deze wedstrijd aanwezig en die zullen zeker aan hun trekken zijn gekomen. Quick Boys begon met een overwicht, dat al spoedig werd overgenomen door Zwa luwen. De eerste kansen kregen de Vlaar dingers door toedoen van hun jonge links binnen Van Oosten en de gevaarlijke rechtsbuiten Bergwerf, die De Best her haaldelijk te glad af was. Vogler bleek echter niet in staat de enkele kansen te benutten en zo kon doelman Den Hollan der zich dapper door zijn debuut heen- werken, waarbij hij wel wat foutjes maak- voornamelijk doordat hij niet steeds onmiddellijk de bal onder controle had. Toen kwam Quick Boys gaandeweg in e meerderheid en nadat eerst Zandber- en voor het eerste gevaarlijke moment had gezorgd door een keihard schot rake lings over de lat te jagen, namen de Kat wijkers na een kwartier de leiding. Zuij- derduijn ontdeed zich van zijn hardnekki- bewaking en lanceerde voortreffelijk Van Rijn, die vrij kwam en toen geen moeite had de eerste treffer te plaatsen. Quick Boys bleef tot aan de rust in het offensief, maar doelpunten leverde dat niet op. Aan de andere kant kregen de Vlaardingers ook nog wel enkele goede kansen, maar ook nu weer faalde Vogler. Heft in handen Na de rust was het aanvankelijk op- ieuw Quick Boys, dat het heft stevig in handen nam en door goed opgezette vallen de Vlaardingse veste keer op keer in het nauw bracht. Het wekte dan ook geen verwondering, dat na een kwartier spelen de voorsprong verhoogd werd door »n prachtige hoge treffer van rechtsbin- en Hoek. Daarmee leek het lot van Zwaluwen be zegeld te zijn en Quick Boys ging de za- vat makkelijker aanpakken. Hoe fu nest dit was bleek al spoedig, want fel kwamen de hun kans ruikende Vlaardin gers opzetten. Uit een voorzet van links buiten, Hoogerboord ontstond er een ver warde situatie voor het Katwijkse doel die. Zandbergen trachtte te klaren doo: een terugspeelbal, die echter den Hollan der niet bereikte. Integendeel, de anderf Hoogerboord buitte de kans handig uit et de stand had een ander aanzien gekregen Terui Keer op keer kwamen de Zwaluwen nu terug en door goede aanvallen vooral vat Bergwerf kwam er opnieuw gevaar, dl(, ten slotte resulteerde in een goed doelpun: van linksbuiten Hoogerboord. Toen pa- ging Quick Boys het gevaar beseffen e: dat bracht hen opnieuw ln het offensiet Zuijderduijn kreeg een kans en zijn hard schuiver werd wel gekeerd, maar niet ge stopt en dat gaf Hoek kans zijn club op euw aan een voorsprong te helpen. Wie verwacht mocht hebben, dat he j was gebeurd, kwam bedrogen uit, kort voor tijd maakte den Hollander werkelijk flinke fout, door een houdbaa: schot van Hoogerboord te laten glippen. De resterende tijd bracht zowaar nog df beste kansen voor de thuisclub, maar goed als Bergwerf in het veld speelde, slecht was hij in het benutten van z> geschapen kansen. Het was een wedstrijd die weliswaar geen topvoetbal bracht aanleiding geeft tot de veronderstel ling. dat het begrip 2e klas geen fictie is. Om de nationale titel in de drakenklasse Op het IJsselmeer is zaterdagmiddag bi gunstig zeilweer het kampioenschap vat Nederland in de drakenklasse begonnenj De uitslag van de eerste wedstrijd luidt] 1. „Windekind" stuurman S. F. M. Bak ker; 2. „Tijl Uilenspiegel" strm dr. J. R Blickman; 3. „Oranje" strm S. de Wil: I. „Tannin" strm E. G. van de Stadt; 5. .Blizzard" strm F. J. Buys; 6. Puzzle 3" :trm G. van Wijk. Het Amerikaanse kampioenschap here: enkelspel is gewonnen door de Austra liër Ken Rosewall. Hij versloeg in de fi nale zijn landgenoot Lew Hoad met 4-f 6—2 6—3 6—3.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 4