Jlkuute £ciJisd|c (Courant Besprekingen Kairo in kritiek stadium Egypte wil interventie door de Ver. Staten Socialisten slikten van Lieftinck meer... Groenen blusten mee bij brand in centrum van Delft Baby Cynthia werd gedood Arnhemmer wilde zijn wraak op wethouder koelen Engeland heeft enorme bronnen kernenergie BULTHUIS VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. ABONNEMENTEN: 7.per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening 58986 ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimetet Directie. Redactie. Abonnementen- eD Advertentie-afdeling: Tel. 31441 Vierenveertigste jaargang No 12234 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIOISAAL DAGBLAD Voor Leiden er Omstreken „Stantnastlcfi Is gfjebltoen "tnyn bert ia tegenspeel" Oostdorp wordt elke dag gezuiverd ZIE PAGINA 5 Nasser wijkt geen duimbreed pVE BESPREKINGEN tussen premier Nasser van Egypte en de commits.- k eie-Menzies in Kairo zijn in een kritiek stadium gekomen en volgens pmmige berichten zelfs vastgelopen. Een Egyptische woordvoerder feoemde ze wellicht voorbarig mislukt. Gisteren heeft Menzies zich (n verbinding gesteld met de Britse minister van buitenlandse zaken Sel- ivyn Lloyd. De kern van de moeilijkheden is, dat na dagenlange discussies Kasser vast blijft houden aan het onbelemmerde beheer over het Suez- (anaal, terwijl de afgezanten van de Londense conferentie geen bevoegd heid hebben, buiten de richtlijnen van het plan-Dulles te treden, dat jnmers een internationaal toezicht op deze vitale waterweg inhoudt. i Als gevolg van deze ontwikkeling zal nen het officiële gesprek in Kairo niet (oor zaterdag voortzetten. Intussen heb- len de ministers van buitenlandse zaken lan Perzië en Ethiopië beide leden (an de commissie zich afzonderlijk met iun Egyptische collega, d>r. Mahmoed fawzy verstaan. Dit legt men in diplo matieke kring uit als een teken, dat op jgypte een dringend beroep wordt ge- aan, een compromis te aanvaarden, prwijl men anderzijds poogt, het weste- [jke voorstel te verzachten. Een woordvoerder uit Egyptische re- leringskringen heeft gezegd, dat de beide landpunten in Kairo in evenwijdige ba len lopen en dat geen kans op verzoe- ling schijnt te bestaan, omdat du com- Bissie-Menzies niet voldoende bevoegd- y leden bezit om tot een compromis te rannen komen. Toen Nasser voorstelde, .Jat de missie vérstrekkender bevoegdhe- len zou vragen, zou Menzies verslag heb- len uitgebracht aan Lloyd als voorzitter >an de Londense conferentie. „Natuurlijk en Lloyd niet bereid tot een compromis", |eï de Egyptische woordvoerder. Maandag ou de commissie Menzies uit Kairo ver rekken. Britse stappen Het Britse parlement is tegen woensdag 'an het zomerreces teruggeroepen om de lieuwe situatie te bespreken. Eerst echter een debat over Cyprus worden ge- jouden. In Kairo vreest men. dat Eden el voorstellen, de Britse loodsen hun i frerk te doen staken, waarna de Fransen I eker zouden volgen, met het gevolg dat let scheepvaartverkeer in het Suezkanaal last zou lopen, wat een gewapende actie pn gevolge zou kunnen hebben. Echter is b Londen verklaard dat de volgende lappen niet van militaire aard zullen ijn. Premier Eden zal zaterdag verslag •an de toestand aan koningin Elizabeth II litbrengen. Het Britse vakverbond, de TUC, heeft pch met overweldigende meerderheid ge plaatst achter het plan-Dulles, doch iringt er in een resolutie op aan, dat de legering zonder toestemming van de Ver- Inigde Naties geen geweld dient te ge- Epken. Van Egyptische zijde is alle hoop ge vestigd op een krachtige interventie van de Ver. Staten. In dit verband is het van belang, dat de Amerikaanse gedelegeerde in de commissie-Menzies, Loy Hender son met Nasser heeft gesproken tijdens een diner, dat de Egyptische president de vertrekkende Amerikaanse ambassa deur ten afscheid aanbood. De E^/ptena- ren hopen, dat Henderson er in zal sla gen, een formule op te stellen, waardoor de situatie gered zou kunnen woi.ien. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, John Foster Dulles, heeft donderdag alle in Washington aanwezige leden van de commissies voor buiten landse betrekkingen uit de Senaat en het Huis van Afgevaardigden ingelicht over de stand van zaken der besprekingen tus sen de vijf-Iandencommissic en president Nasser te Kairo. Zorg om Cyprus Op Cyprus is het eerste grote contin gent Franse militairen gisteren 3angeko- i. Het waren 2500 man parachutisten personeel van de luchtstrijdkrachten. Op het eiland zijn de laatste dagen zeven schepen met Franse militaire voorraden ongeveer 1000 man troepen gearri veerd. Naar verluidt zou het „S" r-garni- van de Fransen op Cyprus onge- 7000 man sterk worden. De Engelsen hebben er nu 25.000 man gelegerd. Irak en Jordanië hebben zich „zeer be zorgd" getoond over de Brits-Franse troe penconcentraties op het eiland. „Elke agressie van Britse en Franse zijde in het Midden-Oosten moet onmiddellijk leiden en gezamenlijke tegenstand van alle Arabische landen", heeft radio Kairo in het Arabisch verklaard. Hieraa.. werd toegevoegd, dat „vrijwilligers uit alle landen te hoop zullen lopen om een der gelijke aanval te keren". Morgen in het ZONDAGSBLAD een uniek landbouwbedrijf, wat u morgen in het Zondagsblad kunt lezen en bekijken. Dat de fotogra fie in de beginperiode ook kunst was, blijkt uit het andere verhaal op de voorpagina. O Op pagina 2 een fotoserie uit het leven van de ransuil, voorts een kort verhaal, een impressie en de Volkswijk. Blad Zij vertelt hoe hard de vrouwen achter het IJzeren Gor dijn moeten werken. Het belang van de elektriciteit wordt nog eens naar voren gebracht en ook kunt U lezen, dat de mode-ontwerpers Jean Patou en Victor Stiebel dit jaar de voorkeur geven aan tweed. In het Cultureel Venster be spreekt ds. Okke Jager enkele bij genomen met de kunstenaar Hugo Godron en vindt u weer de gram- mofoonplatenrubriek Via naald en Op de bladzij Geestelijk Leven wordt aandacht gewijd aan de Ame rikaanse multimiljonair Le Tour- neau, die vrijwel zijn gehele ver mogen wegschonk ten behoeve van het brengen van het Evangelie. Het omstreden Suezkanaal. Terwijl heel de wereld in ang stige spanning het oog gericht houdt op Kairo, waar Nasser en de commissie-Menzies de toe komst van het kanaal trachten te bepalen, gaat de scheepvaart door. En ook het onderhouds werk, waarvoor Nederlanders, Italianen, Belgen en bagger molens van de oude kanaal maatschappij bezig zijn. De Penelope zien we hier in actie, terwijl bij de Bittermeren de Ham 111 en de Ham 108, ge reed met hun taak, wachten op een uitvoervergunning. Nina in een Brits politieblad Nina Ponomareva is thans als dievegge van vijf hoedjes opgenomen in het Britse politieblad. Ze is op de lijst van gezochte personen no. 201843. Nina wordt als volgt beschreven: 5 feet 9 inches lang, zwaar gebouwd, bleke gelaatskleur, haar tussen kastanjebruin en blond, blauwe ogen, spreekt geen En gels en draagt bruine regenmantel. Poolse premier Poznan les voor twee partijen Het vooronderzoek (n Poznan is nc steeds niet afgelopen, aldus de Poolse pre mier in het parlement te Warschau. In totaal zijn 323 personen in voorarrest. Bij het oproer van 28 juni werden 53 personen gedood en 300 gewond. De terechtzitting zal openba; aldus de premier, „Wij hebben in deze zaak niets te verbergen". Maar de Poolse regering is niet van plan, zoals door „zekere reactionaire kringen" en „ver schillende buitenlandse organisaties' wordt gewenst, waarnemers tot de recht zaal toe te laten". Premier Cyrankiewicz zei, dat het op roer te Poznan en andere steden heeft ge leerd, dat de manier van protesteren, die de arbeiders hebben gekozen, zeer gevaar lijk is voor hen en voor het vaderland. De premier wilde echter in geen enkel opzicht de schuld en verantwoordelijkheid verkleinen van degenen, die niet te juister tijd gereageerd hebben op de gerechtvaai digde eisen van de arbeiders te Poznan. „Het is geen geheim", zo zei hij, „Dat er enig wantrouwen is ontstaan tussen de communistische partij en bepaalde lagen van de bevolking. Dit was misschien nie: tijdig bemerkt. Het wegnemen van di: wantrouwen wordt gezien als een drin gende ongave". Ambtenaren-overleg Organisaties niet één over topsalarissen (Van een onzer verslaggevers) Dacht men aanvankelijk, dat de ambte- narenorganisaties na de teleurstellende regeringsbeslissing over de salarisverho ging van zes procent wel afwijzend zou den staan tegenover de voorgestelde extra-verhoging van de salarissen der top functionarissen, niet alle bonden blijken op dit gebied een eensluidend standpunt nemen. De Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel is deel, dat belde zaken niet aan elkaar ge koppeld moeten worden. De kwestie van de salarissen der top functionarissen is vanmiddag ter sprake gekomen in een vergadering van een kleine subcommissie van de Centrale Commissie voor georganiseerd overleg inzake ambtenarenzaken. Het was de be doeling, de salarissen van groepen van functies afzonderlijk aan een beschou wing te onderwerpen. Wat ten aanzien de verhoging is besloten, zal aan de Centrale Commissie als advies worden overgelegd. Op de vergadering van de subcommissie zou tevens worden vastge steld, wanneer de Centrale Commissie bijeenkomt. Iedere stem heeft zijn waarde Tyu DE nationale con venties der beide gro te partijen in de Verenig de Staten achter de rug zijn, is de grote campagne begonnen om op 6 no vember, de dag der ver kiezingen, zoveel moge lijk kiezers naar de stem bus te brengen. Het zijn niet alleen de politieke partijen met hun organi- bus niet bereiken. Men tracht deze moeilijkheid zoveel mogelijk te onder vangen door de stemlo kalen open te houden es. die déze toren en fabrieken en door voor de huisvrou wen en speciaal de moe ders, naar wier stemmen ijverig wordt gedongen, baby-sitters te engageren vati de stembus te orga- winnen. Er zijn ook tal loze onpartijdige organi saties van Amerikaanse burgers, die zich tot taak hebben gesteld een re cord-aantal kiezers de stemlokalen te bren gen, daar zij 't als de kern der democratie zien, dat de burger van zijn recht om elke vier jaar zijn na tionale regering te kiezen ook werkelijk ten volle gebruik maakt. Het re cord, dat men dit jaar voor het stembusbezoek wil bereiken, ligt uiter aard boven de 62,7 pet. van 1952, om niet te spre ken van het schamele percentage van 51,5, dat 1948 te zien gaf. Een van de eerste ob stakels, die op de weg naar de stembus moeten worden overwonnen, is het zuiver fysieke pro bleem van het reizen over grote afstanden, zoals sing wacht, is de moeilijk heid, dat zovele Ameri kaanse burgers hun stem recht tijdelijk hebben verloren, omdat zij intus sen in een ander stern- district zijn gaan wonen. Dit klemt vooral voor hen die van staat veranderd zijn, want in 37 van de 48 schrijft dit jaar een zes miljoen kiezers hun stem niet door verhuizing. Dan is er nog het pro bleem dat overigens ook in Nederland niet onbekend is namelijk het in beweging brengen van de groep der „on verschilligen", de mensen die „het wel geloven" of hun keuze met kunnen of willen maken, de bur gers die menen, dat 't ook zonder hun stem wel zal Er is natuurlijk ver schil tussen de campagnes die door de politieke par tijen worden gevoerd en de ijverige pogingen der niet-politieke groeperin gen om de kiezers naar de stembus te brengen. De partijen is het er in de eerste plaats om te doen zoveel mogelijk stemmen voor hun kandidaat te winnen, terwijl, de andere groepen, 130 in getal, er teer op u andig ei dat het lidden- De november- kunnen op de eerste dinsdag van no vember duizenden kie- hinderen dat zij maar thuis blijven of de stern- één jaar inwoner van de betreffende staat moet zijn om het stemrecht te mogen uitoefenen. Vijf staten hebben deze ter mijn nog steeds op twee jaar vastgesteld en in 17 staten geldt de bepaling, dat men minstens zes maanden In één en het zelfde countymoet hebben gewoond om zijn stem te mogen uitbren- Naar schatting zullen i weldoordacht" >nder het motto: „Stem Een belangrijke bijdra ge in de campagne voor het winnen van de ac tieve belangstelling van bepaalde groepen kiezers zal ongetwijfeld de jaar lijkse bijeenkomst van de „National Conference on Citizenship", zijn die op 17, 18 en 19 september in Washington gehouden wordt en waar 800 open bare en particuliere or ganisaties door ongeveer 1000 afgevaardigden uit alle 48 staten vertegen woordigd zullen zijn. Prinses Beatrix op het congres over menselijke verhoudingen in Nijmegen in vrolijk gesprek met mejuffrouw Pecson, een afge vaardigde van de Philippijnen. President moet thuisblijven... Het parlement van Costa Rica heeft vandaag met 24 tegen 21 6temmen ge- gerd president Jose Figueres toestem ming te verlenen een reis van 45 dagen Europa te maken om er een moge lijke lening aan Costa Rica te bespreken.] September: de school is weer begonnen hier, maar ook in Schot land, waar vele buitenlanders meehelpen het onderwijzerstekort te be strijden. Een van hen is mejuffrouw Marianna Vermeulen (26) uit Baarn. Ze is blijkbaar goed op haar gemak met de kinderen van de Halbeathschool in Fife Het einde van de brede basis (Van onze parlementaire redacteur) Nu de poging van informateur De Gaay Fortman om een extra-parlemen tair kabinet op brede basis te formeren is mislukt door de weigering der socialisten, is er weer een korte pauze ingetreden. Prof. De Gaay Fortman is vastbesloten verder te gaan. Daartoe is hij door H.M. de Koningin ge machtigd, die daarvoor advies heeft ingewonnen van de vicepresident van de Raad van State, de heer Rutgers, van de voorzitter der Eerste Kamer, de heer Jonkman, en van de minister van staat, de heer Van Schaik. In politieke kringen neemt men aan dat deze adviezen do plannen van de heer De Gaay Fortman in geen enkel opzicht hébben gedwarsboomd. hebben, hij kan zulke personen voor een deel van het kabinet echter ook aantrek ken. Welke richting wordt ingeslagen zal spoedig blijken, want de heer De Gaay Fortman is vastbesloten er geen gras over te laten groeien. Zijn stelling dat er een kabinet moet komen is niet voor bestrij ding vatbaar. Daarbij kan hij natuurlijk trachten nog socialisten voor zijn plan- te winnen, maar de kans daarop is twijfelachtig. Deze informateur die onafhankelijke positie had opgebouwd tegenover de twee grote partijen, geheel In overeenstemming met de opvattingen an de Prot. Chr. fracties, is nu door één an die partijen in de steek gelaten. Het ligt voor de hand dat er nu intern beraad is over de gang van zaken. In dit verband kan de fractievergadering van de C.H.U. van het grootste belang zijn. In deze fractie vindt men de voorstan ders van een reconstructie van het demis sionaire kabinet. H.M. de Koningin zou dan de ontslagaanvrage van het kabinet moeten weigeren. De meeste fracties voe len echter niets voor dit denkbeeld, daar (Zie vervolg pag. 11). t leek er gisteren wel wat op dat lie socialisten zelf geschrokken zijn afwijzende houding. Zij hadden gehoopt de informateur tot verder praten te bewegen, maar deze hoop is slagen ijdel gebleken. In de kringen de P.v.d.A. was gisteren grote bedrijvig heid te constateren, waarbij de heren Jonkman, Drees en Burger nauw betrok waren. „De P.v.d.A. wacht het ver dere verloop met een goed geweten en gerust gemoed af. En voor de opposi tie, die zij niet heeft begeerd, is zij niet bevreesd", zo schrijft het socialistische dagblad Het Vrije Vólk. Volgens Het Volk is ook nu weer de K.V.P. geweest, die deze formatiepoging deed stranden. Zij heeft overspannen eisen ge steld, waaraan de informateur tegemoet is gekomen door druk van confessionele kant. „Als de P.v.d A. tot oppositie wordt gedwongen, in flagrante strijd met de uit spraak van de stembus, staat de verant- zulk f i situatie bij De feiten Dat weten we dan weer: niet de cialisten, maar de K.V.P. heeft een de gemaakt aan deze laatste brede basis poging. De feiten liggen echter wel enigszins anders. Volgens Het Vrijt Volk wensten de socialisten niet verder meer te gaan dan de concessies die zij tijdens de informatiepoging van de heer Lieftinck hebben gedaan. Welnu: Lief tinck én De Gaay Fortman hadden di' gemeen dat zij noch de heer Drees, noch de heer Mansholt in het kabinet v ten op te nemen. Bovendien wa landbouwparagraaf van prof. De Gaay Fortman gunstiger voor de boeren dan die van de heer Lieftinck. Wil de P.v d.A. nu doen geloven dat dan bezitsvor ming de aanleiding was om de infor matiepoging te laten mislukken? De in formateur had een formulering gevon den die zowel bij de P.v.d.A. als bij de K.V.P. op moeilijkheden moest stuiten. Maar de K.V.P. heeft in ieder geval te kennen gegeven de brede basis toch nog te willen. De socialisten daarentegi hebben zich verkeken op de onmogelijk heid om een extra-parlementair rechts kabinet te vormen en meenden dat daarom nog wel wat te schipperen zijn. En daarmee staat de schuldvraag dan wel voldoende vast. Hoe nu De situatie die nu ontstaan is, is verre van eenvoudig. De informateur heeft de dag van gisteren gebruikt om een plan op te stellen. Het intermezzo- of personen- kabinet dat hij nu moet gaan formeren kan nl. nog op verschillende wijze worden samengesteld. Hij kan proberen een kabi net te formeren, waarin geen parlemen tariërs of demissionaire ministers zitting T GROENEN van een aantal studen ten in Delft is voor hen niet zo r" geworden, als het ernaar uitzag In het huis aan de Oude Delft te Delft zij onder handen genomen werden brak gisteravond om half twaalf door kortsluiting brand uit, zodat zij haastig ingeschakeld werden bij de blussings- en reddingswerkzaamheden. t was wél nodig. Het huis lag ge vaarlijk dicht bij Prinsenhof en Oude Kerk en de vonken spatten in het rond. De brandweer was evenwel spoedig ter plaatse en kon de brand tot dat ene per ceel beperkt houden. De brand werd ontdekt door een teke- aar van de architect H. Postel, die het huis in gebruik heeft. Deze mgn heeft trouwplannen en was enige kamers aan het inrichten. Plotseling viel het licht uit. Toen hij ging kijken, ontdekte hij de brand. Zij was uitgebroken op de'zolder, •zeven studenten, die ook in het huis in, gewoon zijn, de nacht door te brengen. De „groenen" zijn snel ingeschakeld, de brandweer evenzo. Twee spuiten en een ladderwagen zijn bezig geweest met het blusslngswerk. Hoewel de vlammen uit het dak sloegen, had men het vuur om één uur onder de knie. Tijdens het blus- singswerk brachten de groenen de eigen dommen van de architect in veiligheid. De zolderverdieping is geheel uitgebrand. De omvang van de schade staat nog niet Oud-S.S.-ers mogen vrijwilligers worden Het Westduitse ministerie van defensie heeft vandaag bekend gemaakt, dat taan ook voormalige SS-ers, tot en met de rang van luitenant-kolonel tot de nieuwe Westduitse strijdkrachten zul len mogen toetreden. Zij zullen echter eerst moeten bewijzen, dat zij volkomen gebroken hebben met hun nationaal-socialistische denkbeelden en dienen de persoonlijke goedkeuring van de minister van defensie te hebben. Ook over het lot van de zes weken oude Cynthia Ruotolo, die zaterdag werd ont voerd toen haar moeder boodschappen deed in een winkel te Hampden in de Amerikaanse staat Connecticut, bestaat nu droeve zekerheid. Twee jongens en een man. die aan het vissen waren, zagen het stoffelijk overschot drijven in een meer, nauwelijks drie kilometer van de plaats, waar de baby werd ontvoerd. Het lichaampje was gewikkeld in een plastic boodschappentas. De politie heeft het zwaar beproefde ouderpaar, dat al eerder twee kinderen verloor, per auto naar onbekende be stemming gebracht. Van hen was voor het kindje geen losprijs gecist. Volgens de politie, die het onderzoek krachtig voortzet, is gezien, dat een korte, don kere vrouw de kleine uit de kinderwagen Nog 92 lijken in mijn Marcinelle Gisteren zijn weer 29 slachtoffers van de mijnramp te Marcinelle begraven. On der hen bevonden zich verscheidene Ita lianen. De namen van nog vier Italiaanse slachtoffers zijn bekend gemaakt. In to taal moeten nog de stoffelijke resten van 92 slachtoffers geborgen worden. Katoen voor Japan. Export-Importbank geeft Japan 60 min dollar krediet voor aankoop 400.000 balen Am. katoen; dit 6de krediet van dien aard sinds 1951, totaal 320 min. Het is een deceptie geworden. De grote verwachting, waarmee gouverneur Van Tilburg in ons land werd begroet, bleek ijdel. Ook hijzelf was er blijkbaar mis troostig onder, toen hij gisteren „Het Torentje" verliet. En waar is het eind van deze lijdensweg? Zijn praatlust heeft het plan verijdeld, dat een Inwoner van Arnhem ten koste van de Arnhemse wethouder van volks huisvesting heeft beraamd. De Arnhem mer is boos op de wethouder, omdat deze naar zijn zeggen, door aan zijn v een huis toe te wijzen, de scheiding sen beide echtelieden definitief heeft ge maakt. Had de vrouw geen huis gekre gen. dan zou ze wel bij haar man geble- en zijn. De wraak was origineel. Dé Arnhem ier zette in een krant een advertentie jor 6,80 een huis te huur. Natuurlijk bestond dat huis niet, maar de tachtig belangstellenden, die op de advertentie schreven, wisten dat niet. De tachtig mensen kregen van de Arn hemmer eenzelfde raad: op een gegeven tijdstip zich te vervoegen bij een huis de Adema van Scheltemastraat te Arnhem, de woning van de wethouder. De wethouder zou inderdaad ongeveer tachtig mensen tegelijk aan zijn deur ge kregen hebben, als de Arnhemmer zijn mond niet voorbij had gepraat. Nu vertelde hij ervan tegen iedereen zelfs de wethouder. Dat was dom. De politie werd ingeschakeld. Enige dagen lang werd gepatrouilleerd in de buurt van Sir John Cockcroft, directeur van het Britse centrum voor atoomonderzoek te Harwell, heeft in een radiorede in de Verenigde Staten verklaard, dat de Britse industrie waarschijnlijk binnen enkele jaren de beschikking zal krijgen over reusachtige bronnen van kernenergie. Engeland, aldus sir John, is de grootste leverancier ter wereld van radio-actieve Isotopen. De eerste Britse kernkrachtcentrale te Calder Hall noemde hij de eerste fase van een program voor de bouw van twaalf grote dergelijke centralen voor de Britse elektriciteitsvoorziening. De nieuwe cen tralen zouden waarschijnlijk veel meer produceren dan Calder Hall. Engeland hoopt tegen 1975 tenminste veertig miljoen ton steenkool per jaar te kunnen vervangen door kernenergie. de wethouderwoning, om hen, die naar het huis kwamen informeren, van de werkelijke situatie op de hoogte te stel len. Dat kan de politie natuurlijk niet tof in het oneindige doen. Daarom heeft zij thans openlijk gewaarschuwd tegen deze wraakzuchtige Arnhemmer. TAFELKLEDEN van Laren's Kunstweverij artistique dessins LOPERTJES 32 x 80 8.50 SIERKLEEDJES 70 x 70 17.50 100x 100 35.— 140 x 170 v.a41.— tot 59,— Ook in ROND leverbaar 115 diameter 42, BOTERMARKT 23 WEERBERICHT Opklaringen Tot morgenavond verwacht De Bilt: Wisselende bewolking en vrijwel nergens meer buien. Matige tot krachtige zuidwes telijke wind. Weinig verande ring in temperatuur. (Opge maakt te 11.15 uur). ZON EN MAAN Zon: 6.05—19.13; Maan: 10.57—20.25. Op 12 september eerste kwartier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1