Con gres doet zijn naam alle eer aan Meer organisaties weigeren een zetel produktschap Zuivel Vrouwenoverschot van 40.000 in Nederland nen gaven" NET DAGMEISJE MACHINALE HOUTBEWERKERS FLINKE JONGENS secretaresse JONGENS en MEISJES elektrotechnisch tekenaar LEVENSMIDDELEN Koerier ISl.-.t, VV E LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1956 Menselijke verhoudingen Koninklijke belangstelling gaf de eerste dag bijzondere glans (Van onze sociale redacteur) TTET CONGRES over de menselijke verhoudingen drukt zijn stempel J- op Berg en Dal niet alleen, maar ook op het versierde en feestelijk verlichte Nijmegen. Gisteren vooral was het een grote dag, omdat de Koningin het congres bijwoonde, terwijl prins Bernhard als president op trad, een gebeurtenis, die zich nog wel enkele malen en met name in de slotzittingen zal herhalen. Dat de belangstelling van het Koninklijk Paar niet maar van formele aard is, bleek uit het feit, dat zowel Koningin als Prins de hele dag bleven. Het gebouw wa6 van binnen en van I buiten voor deze grootse gebeurtenis prachtig met tapijten en bloemversierin-1 gen getooid. Bij de aankomst van Konin gin en Prins in het gebouw, had een har telijke begroeting plaats. Daarvoor waren vele autoriteiten aanwezig; o.m. de minister-president, dr. W. Drees. de com missaris der Koningin in Gelderland, jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford. de bur gemeester van Nijmegen, mr. Ch. Hus- tinx, de vierjarige Hansje Crijn, zoon tje van de secretaris van het congres en een vijfjarig zoontje van prof. K. A. Bu- 6ia van de Goudkust, die H.M. op par mantige wijze bloemen aanboden. In de zaal. waarvan het podium de de vlaggen van de 24 deelnemende landen droeg, gegroepeerd om de afkorting van het congres, de letters CHR (Congress Human Relations), waren naast de twee honderd deelnemers vele gasten aanwe zig: de ambassadeurs van Frankrijk, Enge land, Venezuela, Columbia en Peru. de gezanten van Uruguay, Joego-Slavië. en Hongarije, de pauselijke nuntius, diploma tieke vertegenwoordigers van België, Tur kije. Roemenië en Duitsland. Voorts de ministers De Bruyn, Cals en Suurhoff. staatssecretaris Van Rhijn, de voorzitter der Eerste Kamer, de voorzitter van de Sociaal-Economische Raad. de Commis saris voor de Emigratie, representanten van C.N.V. en K_A.B.. werkgevers- en middenstandsorganisaties en vele anderen, een bewijs van de grote belangstelling, die vooral het buitenland heeft. Met hartelijk applaus werd het Koninklijk paar bij zijn binnenkomst en later bij zijn vertrek gegroet. Prins Bernhard toonde zijn polyglottische capaciteiten door zijn vlot voorgedra gen welkomsttoespraken in het Ne derlands (tot de Koningin), Frans, Spaans, Engels en Duits. De Koningin kon een glimlach niet onderdrukken, toen Z.K.H. haar als „Majesteit" be groette.. Applaus Het congres is uitnemend verzorgd. Een 6taf van vijftien vertalers, speciaal uit Genève overgekomen, geeft een zeer vlot te vertaling, zo voor de vuist weg, die ieder in één der congrestalen door de koptelefoon kan volgen. Regering, provin cie en gemeente hebben tezamen met het bedrijfsleven de gelden bijeengebracht, om de kosten van dit congres te dekken. In de middag werden de eerste alge- ene inleidingen gehouden door dr. J. olliet fLyoh) en prof. O. Brachfeld (Ca racas) over het onderwerp, dat feitelijk doorlopend op het congres aan de orde i6: veranderingen in de menselijke verhou dingen en de weerstanden er tegen. Gis terennamiddag werden de deelnemers ontvangen door het gemeentebestuur van Nijmegen. Zaterdag worden excursies ge houden naar het westen van het land. Volgende week woensdag is er een excur- e naa rde Noordoostpolder. Donderdag is een zeer belangrijke dag, omdat dan Prins Bernhard een algemene samenvatting van het besprokene zal geven. Die avond concerteert het Con certgebouworkest voor de congressisten. Ten slotte worden op vrijdag 14 septem ber nog twee algemene vergaderingen gehouden, waarbij o.m. dr. D. U. Stikker, ambassadeur in Londen, spreekt. Groot gat in Britse reserves geslagen De gouden dollarreserves van het ster- linggebied zijn in augustus met 490 mil joen verminderd tot 8648 min. of slechts 1048 min. boven de gevaarlijke grens Gedurende de eerste zeven maanden wa ren de reserves geleidelijk weer opgelopen nadat zij vorig jaar tot 8056 min. warer gedaald. Een daling is normaal in augus tus wegens betaling van reeds eerder ge kocht graan en grondstoffen, en toerisme, maar deze grote daling geeft reden ernstige ongerustheid. Voorts moest geland 16.7 min. betalen voor deelne ming i nde International Fiance Corpora tion. Aan de Europese Betalings Unie is 194 min. betaald, benevens 11% min. aan crediteuren in de unie. Van Amerika werd 15 min. ontvangen als verdedi- gingssteun. Het tekort in de E.B.U. c augustus is 170 min. Schat opgegraven Bij een perceel aan de Nieuwesloot in Arnhem hebben werklieden een kist op gegraven, waarin zich een groot aantal half-vergane vooroorlogse bankbiljetten en effecten bleken te bevinden. De Nederlandsche Bank in Amsterdam Is van de vondst in kennis gesteld. Men zal trachten de eigenaar van de schijn lijk zeer veel waard zijnde papieren op te sporen. Conferentie in Scheveningen Jamboree in Engeland met 35.000 padvinders Z.K.H. prins Bernhard heeft vandaag op het paleis Soestdjjk de leden van het Boy Scouts International Committee ontvan gen. het hoogste gezagsorgaan in de pad vinderswereld, dat dezer dagen in het Kurhaus een tweejaarlijkse conferentie houdt. De conferentie is maandag begonnen en zal morgen worden geëindigd. Het belang rijkste punt van bespreking is wel de 'ereldjamboree, die volgend jaar van 1 tot 12 augustus in Sutton Park bij Bir mingham (Eng.) ter gelegenheid van het vijftig-jarig bestaan van de padvinders beweging en de honderdste geboortedag de oprichter van de padvindersorga nisatie, Lord Baden Powel wordt gehou den. Ongeveer 35.000 padvinders (vorige jamboree 13.000) overal uit de wereld zul- r aan deelnemen en Nederland zal vertegenwoordigd zijn met 2000 padvin ders. Hieruit blijkt wel hoe de padvinders organisaties groeien. Had men in 1949 ruim drie miljoen leden, thans is dit tal uitgegroeid .tot zeven miljoen. Aan de conferentie nemen deel verte genwoordigers uit Canada. Syrië, Frank rijk, Zweden. Duitsland. Engeland er Amerika. In Nederland zijn zij de gast var de heer J. Volkmaars. wnd. hoofdcommis saris van het N.P.V.. voorzitter van d» nationale padvindersraad en hoofdkwar- ercommissaris voor het buitenland. Hof auto tegen boom Tijdens de middagzitting van het congres deed zich een klein inci dent voor met de Koninklijke auto, die naar Berg en Dal terug was gezonden, om een tas, die de Prins had laten staan, te halen. Bij het passeren van een hoek, aarzelde een van rechts komende auto. De chauffeur van de Koninklijke auto, die aanvankelijk ingehouden had, maar daarna weer gas gaf, omdat hij dacht, voorrang te krijgen, moest zijn stuur omgooien, om een aan rijding te vermijden. Daarbij slipte de wagen en kwam tegen een boom terecht, waarbij de voorzijde van de auto zodanig werd ingedeukt, dat de wagen later weggesleept moest worden. Een student, die als verzorger van het congres dienst doet. liep bi; dit incident een lichte hoofdwond op f Prins Bernhard heeft zijn tas toch gekregen, want tegelijkertijd dat de hof auto naar Hotel Berg en Dal snelde, zond de directeur van het hotel een auto met tas naar Nijmegen. Ned. Zuivelbond F.N.Z. zullen weigeren bestuurslid aan te wijzen om zitting emen in het op 15 oktober in werking tredende produktschap zuivel. Zo heeft de Vereniging voor zuivelindustrie en melkhygiëne besloten, dit niet te doen omdat zij ernstig bezwaar heeft tegen de geest van dwang, die blijkt uit de wij^e, waarop de regering niet slecht6 de tot- andkoming van het produktschap voor iivel heeft doorgezet, maar vooral ook nadien de inwerkingtreding heeft voor- De ..F.N.Z. houdt het been stijf", zeide gisteren de voorzitter G. H. E. M. van Waes tijdens de algemene vergadering te Enschedé. Hij argumenteerde dit al6 volgt: ten eerste hebben minister Mans zijn medewerkers een ontworpen regeling tot uitbetaling van „industrie- melk" naar kwaliteit met controle daarop de privaatrechtelijke sfeer willen laten, doch onder het produktschap in de publiekrechtelijke 6feer willen brengen; tweede is men niet voldoende betrok ken geweest bij de benoeming van Dam, die niet het genieten van de betrok ken organisaties. Tijdens de vergadering moest de heer Van Waes kritiek op minister Mansholt Hij waarschuwde ernstig tegen stemming van zelfgenoegzame flink heid. Het na rijp beraad genomen be sluit vervult het F .N.Z.-bestuur met grote zorg. De heer Van Waes betreurde het hoge mate. dat de minister, noch zijn departement, zoals anders vertegenwoor digd waren. „Men moet toch beseffen, dat wij niet uit rebellie handelen." meen de hij. Ook de Bond van coöperatieve zuivel- verenigingen heeft geweigerd stuurslid voor het produktschap aan te wijzen. Naar in zuivelkringen wordt ver wacht, zullen de drie landbouworganisa- een afwachtende houding aannemen, mening zijnde, dat indien drie orga nisaties geen bestuursleden benoemen, het ook geen zin zal hebben, bestuurs leden te benoemen namens K.N.L.C., K.N.B.T.B. en C.B.T.B. Paradijsvogels uitgekomen in Zweden De Zweedse ornitholoog dr. Sten Berg man, die in 1950 en 1953 Nederlands Nieuw- Guinea bezocht, heeft aan dr. J. Bierdra ger, directeur van gezondheidszorg, ge schreven dat na 17 dagen broeden twee iongen van de tweestaartdradige konings paradijsvogel uit het ei gekomen zijn in een op tropische temperatuur verwarmd vertrek van zijn woning te Rönningen, op 25 km van Stockholm. Dit is de eerste maal, dat een paradijsvogel in gevangen schap met succes heeft gebroed buiten de tropen. West-Europa over hoogtepunt heen Moeilijkheden voor Neder land worden verwacht De reële stijging der Westeuropese volkshuishouding wordt trager, aldus het Hamburgse Welwirtschaftsarchiv. De op waartse krachten verloren aan betekenis. Expansie in sommige landen werd ge compenseerd door daling in landen met overspannen arbeidsmarkt. De stijging der industriële produktie bereikte vorige zomer een piek van 12*/». In het eerste kwartaal van 1956 was zij 5V« en in het 2de kwartaal is deze ontwikkeling voort gezet. De expansie staat op natuurlijke grenzen: uitputting van arbeidsreserves en verminderend percentage van produk- tiviteitsstijging. De reële stijging zal blij- veh afnemen. Het kweken van kasover- schotten door de overheden zal remmend werken. De loonsverhogingen gaan de stijging van de produktiviteit aanzienlijk te boven en veroorzaken prijsstijging, waardoor de wanverhouding tussen vraag en arbeid niet verdwijnt en remmende maatregelen onvermijdelijk zullen zijn. Het is de vraag of voor Nederland gun stige export verhoudingen, zullen blijver voortbestaan, en of er niet soortgelijke moeilijkheden zullen komen als vooi Ir. C. J. van Meel (kath. v.) heeft de regering gevraagd een uiteenzetting te geven van.de procedure, welke is gevolgd bij de benoeming van de voorzitter van het productschap voor zuivel. Week lang op stap in gestolen auto's In Den Haag werd de negentienjarige nonteur H. van H. uit Nuenen (N.B.) ge arresteerd, die een week lang door Ne derland heeft gereden in drie verschillen de auto's, zonder rijbewijs, zonder geld en zonder enige papieren. Op 26 augustus sta-1 hij in Maastricht een personenauto. In Geleen raakte de auto defect, maar Van H. huurde een busje, -waarmede hij het gehele land door reisde. Na een lange reis belandde hij in Venlo, waar ook het busje in reparatie moest. Hij stalde het en huurde een nieu we auto. waarmede hij naar Den Haag toerde. Hier werd hij ten slotte gearres- Elfduizend ouder dan 85 jaar "VTEDERLAND telt 40.259 meer -L vrouwen dan mannen, aldus blijkt uit een telling van het Cen traal bureau voor de statistiek op 31 december 1955. Er waren: Inwoners 10.821.661 Mannen 5.390.751 Vrouwen 5.430.910 Ongehuwden: Mannen 2.818.292 Vrouwen2.678.702 Gehuwden: Mannen 2.370.004 Vrouwen 2.376.397 Weduwnaren 140.762 Weduwen 325.065 Geseheidenen: Mannen 31693 Vrouwen 50.746 Uit de statistiek blijkt voorts, dat in de leeftijdsgroep van vijftien tot negentien jaar 987 mannelijke inwoners en 9.013 vrouwelijke inwoners waren gehuwd. Er i vijf totaal Kawilarang moet zich verantwoorden De chefstaf der Indonesische landmacht, generaal-majoor Nasution, heeft kolonel Kawilarang verzocht rekenschap af te leg gen over zijn poging de minister van bui tenlandse zaken. Rusland Abdulgani. te arresteren, aldus de correspondent van het A.N.P. te Djakarta Het blad van de Fartai Nasional Indo nesia, Merdeka, beweert, dat Kawilarang voor de arrestatiepoging overleg gepleegd had met de socialistische partij van Sjah- nir en dat het doel was de regering omver te werpen. Meisje verdronken. In de Waalhaven te Rotterdam is maandagmiddag de 3-jarige Ineke van de 26-jarige schipper E. Knot senburg verdronken. Bij het spelen is zij tussen de wal en het schip van haar va der, „La Rochelle", geraakt. waren voorts 11.100 personen o 85 jaar, waarvan 4.072 mannen vrouwen waren gehuwd. Eveneens in de leeftijdsgroep tien tot negentien jaar hadden wen de weduwstaat, terwijl in dezelfde groep vier mannen en veertig waren gescheiden op een 420.266 mannen en 408862 deze groep. In de leeftijdsgroep van 20 tot 24 hadden 26 mannen en 187 vrouwen de weduwstaat en waren resp. 283 mannen wen gescheiden. Samenwerking kan 't vrije Europa vrij handel geven De Belgische minister van buitenlandse zaken Spaak en de Britse minister financiën MacMillian hebben als resp. voorzitter van de zeslandengroep voor de Gemeenschappelijke Europese markt en de Organisatie voor de Europese Econo mische Samenwerking, waarin zestien landen verenigd zijn, te Londen bespre kingen gevoerd om te komen tot de op richting van een tolunie en een gemeen schappelijke tariefvrije binnenmarkt vooi de vrije landen van Europa. Hierdoor zou een vrijhandelgebied in Europa ontstaan. Door medewerki Engeland aan het zeslandenplan, waartoe het wel geneigd schijnt te z mogelijkheid bestaan, dat de r tinentale tariefschikkingen gekoppeld worden aan de regelen met de overige landen van het gemenebest. Voor definitieve regeling is echter de toestem ming van deze landen vereist. Labordayaantal doden tot 545 gestegen Het aantal doden bij verkeersongeluk ken in het afgelopen weekeinde op La borday in de V.S. is gestegen tot 405 Door verdrinking en andere oorzaken kwamen 141 personen om. Dit brengt het totaal op 545. Het Suezkanaal en de olie Oliedeskundigen zijn van mening, dat A voor West-Europa het tekort aan tank schepen voor de langere route om de A Kaap een groter probleem vormt, dan de A extra-kosten, die de vaart om de Kaap j A zou veroorzaken. Men zou de olie uit a: het Midden-Oosten tijdelijk kunnen ver-| A angen door aanvoer uit het Westelijk: A; halfrond en de extra-kosten zouden niet ruïnerend zijn. Op de langere duur zou- A len supertankers, die om de Kaap varen, •oordeliger zijn dan normale schepen, die A het Suezkanaal gebruiken, doch ten slotte A. zou het kanaal niet kunnen worden ge mist. alleen zou de capaciteit van het ka- A naai moeten worden verdubbeld. De moei-; lijkheid ligt niet in de hoeveelheid olie,' x die Europa thans nodig heeft, doch in de enorme groei der behoeften. In 1955 werd- A 67 min. ton olie door het kanaal vervoerd. In 1965 zou 150 min. nodig zijn en in 1975i A 350 m.ln A Morgen vertrekken 40 Ambonezen Veertig Ambonezen gaan morgen met -v de Willem Ruys naar Indonesië terug A Zij hebben enige tijd vertoefd in het a doorgangskamp De Golflinks in Arnhem. A Deze eerste „proef-repatriëring" is een A uitvloeisel van de besprekingen, die vo- a rig jaar in ons land zijn gevoerd over het terugzenden naar Indonesië van diej A Ambonezen, die daartoe de wens te ken- Vele hoogleraren spreken A op bejaardencongres a Het Nederlandse Congres voor Open-I bare Gezondheideregeling heeft in samen- a werking met de Nederlandse Federatie! voor Bejaardenzorg en de Nederlandse A Vereniging voor Gerontologie op woens-IA dag 10 en donderdag 11 oktober in Sche- veningen een bejaardencongres georgani", B seerd. Om half elf zal prof. W. F. J. M. Krul, voorzitter van het Ned. Congres B voor Openbare Gezondbei dsregeling het b congres openen. De bedoeling is. dat door B verschillende hoogleraren uit onze uni-1 B versiteitsteden problemen aan de orde b worden gesteld, waarna zogenaamde co- referenten hun visie op het behandelde B geven. Zo zullen onderwerpen als ouder- dom naar jaren, constitutie en sociale E rol, huisvesting, levensverrijking en pro- i b duiktdeve arbeid voor bejaarden uitvoerig B besproken worden. - B Frans protest tegen j Duits voorkeurrecht De Franse regering heeft zich opnieuw b tot de Hoge Autoriteit der Europese Ge- i meenschap voor Kolen en Staal gewend, e om haar te wijzen op het" discriminerende c karakter van de voorkeurrechten, die voor c bepaald kolenvervoer in West-Duitsland c worden toegepast. c Hierdoor worden voor het vervoer van c Duitse brandstoffen, bestemd zijn' voor j ijzer- en staalbedrijven, op grote afstand van het Roergebied en van de kolenmij- c nen van Aken, veel voordeliger tarieven c toegepast (de verlagingen bedragen ge middeld 30 procent) dan voor de export c van dezelfde brandstof naar ijzer- en c staalbedrijven in Frankrijk of het Saar- c gebied. Personeel gevraagd j Huish. hulp gezocht door Geref. weduwnaar met ge rieflijk huis te Leiderdorp gevr. wed.: of alleenstaande vrouw. Adres: T. Rasser, Kastanjelaan 4, Leiderdorp. Nette Jongen gevraagd v. fiets- en winkelwerk, 15 j. A. Korenhoff, Breestraat 15. Gevr. meisje van 14 jaar voor de morgenuren. Aanm. 's avonds na zessen. Mevr. Seinstra, Regentesselaan 59, Oegstgeest. 9 Kraamcentrum „Noord- wijk" vraagt vrouwen en meisjes van 1940 jaar om opgeleid te worden tot kraamverzorgster. Cursus begint 1 oktober. Inlichtin gen bij de leidster docente, Nieuwe Zeeweg 82, Noord- wijk aan Zee. Flink Meisje gevraagd in de huish. 4 halve dagen van 81 uur. Niet ouder dan 25 j. Nieuw huis, goede ver diensten. Pers. aanb. Mevr. de Groodt, Jul. van Stolberg- laan 10, Voorschoten. Gevraagd leerling monteur voor werkplaats alsmede leerling dragline machinist. Aann. bedrijf Gebr. Schouls N.V., Kanaalweg 171—177. Flinke jongens gevraagd voor de fabriek. Chem. fabr. „Eureka', Leimuiden. Net meisje gevraagd van 8.30—2 uur f 20. Aanmelden tussen 78 uur 's avonds. Durieuxstraat 27, Leiden. Nette werkster gevraagd voor enkele ochtenden per week. Mevr. Diemer, De Sit- terlaan 13, Leiden. Personeel aangeb. Nette jongeman, 17 jaar z. prettige werkkring. Liefst omgeving Leiden. Br. no. 7923 bur. blad. Nette jongeman 18 jaar z. thuiswerk in de avonduren. Pakwerk of iets derg. Br. no. 7922 bur. blad. Man b.z.a. voor werk in avonduren. Ook bekend met banketbakkerij. Br. no. 7917 bur. blad. Bevoegd leraar wis- na tuurkunde en mechanica b. z.a. tot geven van bijlessen en toezicht op huiswerk ged enige avonden in de week. Br. no. 7919 bur. blad. Te huur gevraagd Verpleegster zoekt kamer met stook- en kookgelegenh. op goede stand, tegen 1 no vember. Br. Zr. W. Koop- mans, Kromme Rijn 53 Utrecht. Gevr. door jongeman b.b. h.h. (geen student) lege of gestoff. ait-slaapk. in Leider dorp, Zoeterwoude, Oegst geest (tunnelomg.) of Voor schoten. Br. no. 7916 bur. bL Med. analiste zoekt per 1 oktober gem. zit-slaapk. in omg. Acad. ziekenhuis. Br. no. 7918 bur. blad. Door heer gevr. (geen stu dent) gestoff. of ongestoff. zit-slaapk. in Leiden of om streken. Br. no. 7915 bur. bl. Gevraagd een net kost huis voor heer. Van maan dag tot zaterdag. Liefst met huis. verkeer, in Chr. gezin. Br. no. 7925 bur. v. d. blad. Te huur aangeb. Gemeub. kamers voor Am. studentengezin o.d., woonk., slaapk., keuken, ga rage enz., in Katwijk. Brie ven no. 7910 bur. v. d. blad. Inwoning aangeboden aan vrouw met enig inkomen, m opgewekt zacht karakter, m. 1. P. G. door echtpaar z.k., mooi huis bew. Welke gene gen is om de vrouw, die bij ziende is. behulpzaam te zijn. Uitv. brieven aan J. Both, Kerkplein 3 Hillegom. Woningruil Aangeb. ruim en zonnig bovenhuis, huurprijs 6,—. Gevr. 2 of 3 kamerwoning of flat. Hogere huur geen be zwaar. Br. no. 7924 bur. bl. Te koop gevraagd Goed onderhouden da mesfiets. Tevens een lief kl. jong huishondje, reu. G. de Mooij Rijnsburgerweg 28. Oegstgeest. 9 Brommer vraagt te koop antieke meubelen, ronde ta fels. bronzen en koperen beelden, pendulestellen, kris tallen kronen, Saksisch por selein, goud, zilver, deken kisten, koperen voorwerpen. Perzen, enz. enz. Bremmer, Morsestraat 41, Telef. 26918, Goegerritsteeg 1, Tel. 22791 Tuindersmotorvlrt, 4 ton. H. R. Troost, Haven 14, Leiden. Te koop aangeb. 9 Een mooie, goed onder houden Haardkachel. Merk Tiger, met voor- en achter plaat. Prijs ƒ90. Tib. Sie- genbeekstraat 6. 9 Orgels, diverse modellen v.a. ƒ150. betaalb. met 7.50 p. maand. Harporgels vanaf 410. Vraagt prijslijst bij W A. Gouw. Terweeweg 100 Oegstgeest. 2e hands motoren van 98 tot 200 cc. In goede en slech te staat. In diverse prijzen en jaartallen. Valk. Haagsche Schouw, Voorschoten. 7 Witte kippen. Tegen elk aann. bod. A. Heemskerk, Haagsestraatweg 7 (bij Veld- heim). Te koop een Hoover was machine 100. Irissenstraat 13, Rijnsburg. Te koop een antiek mah. buffetje. Br. no. 7920 bur. bl. Philips radio type BX 500A m. bandspreiding, spot koopje f 135. Dames- en he renfiets met lamp en prima banden f 35 per stuk. Haven kade 20. Diversen Winkler Prins Encycl. in g. st. t.o. gevr. Brieven onder no. R 4774 bur. van dit blad. Naaimachines. Voor een goed en prima werkende naaimachine: De Naaimach. specialist Dernee, Haven 7. Tel. 25365 Waaigat 17. Kat wijk aan Zee. Telef. 2278. Kunstgebit stuk? Repara tie in één uur gereed. Ook maand.-, woensd.- en vrij dagavond. P. J. Olivier, G. Doustraat 19. Tel. 30307. Meisje, 25 jaar, zoekt leu ke vriendin. P. G. Br. no. 7921. bur. blad. Meisje (u.l.o.) zoekt leuke vriendin 15 jaar (N.H. of Ger.) Katwijk of Rijnsburg. Br. no. 7926 bur. blad. Filmvoorstelling Luxor theater. Zondag 9 september 10.15 uur. v.m. uitgaande van het Bijzonder Kerkewerk Hervormde gemeente. Vrije toegang. 9 Wilt u een fototoestel ko pen? Kom dan bij Pijl eens binnen lopen. Speciaal adres voor rolfilms, ontwikkelen, afdrukken en vergroten. Let op het juiste adres: Haarlem merstraat 108. 9 Het huwelijksgeluk van u beiden begint met 'n foto van Pijl uit Leiden. Laat ons een mooie reportage van uw hu welijk maken. Foto Pijl, Haarlemmerstraat 108. Tele foon 24889. 9 Was u reeds in het Schuimrubber- en Plastic huis, Mare 70? U vindt daar alles op gebied van schuim rubber en schuimplastic. Het is geschikt voor alle doelein den, onovertroffen veer kracht. onverwoestbaar, duurzaam en goedkoop. 9 Verhuur zonder chauf feur, Ford, Simca, Vaux- hall, V.W. 8.— p. dag, 8 ct per km. Werkhoven, Van 't Hoffstraat 11, Telef. 22300. 9 Bromfietsenverhuurü De nieuwste Berini M 21 1956. per uur, dag of langer. All Risk verzekerd materiaal v. binnen- en buitenland. J. de Jong. Varkevisserstraat 66 Katwijk aan Zee, Tel 2795. Wij leveren u solide rui me hangkasten voor f 49, lin nenkasten, 6 vakken, f 53. Dekplanken voor opklapbed f 15. Alles handwerk uit eigen werkplaats. „De Tim- merwinkel", Uiterstegr. 168, Tel. 20051. Bij de oude Rijn. 9 Naaimachine defect Wij repareren perfect en direct! Regelmatig aanbie ding gebruikte naaimachines Naaimachine-Service". de Sitterlaan 106. Leiden. Tele foon 32915. 9 Goede vriend(innen) vindt u bij de Algem. Correspon dentieclub! Postbus S 6057 Rotterdam. Vraagt gratis in lichtingen. KEEIP/JN? e-* PACTOLAN Gedeputeerde Staten van Z.- Holland maken bekend, dat het voornemen bestaat om het gedeelte van De Stroom- sloot vanaf 120 meter ten noorden van de provinciale weg Leiden Rijpwetering tot aan de Hofdijksloot en de Hofdijksloot gelegen in de gemeenten Alkemade. Lei derdorp en Woubrugge door demping af te sluiten voor de scheepvaart. Bezwaren hiertegen kunnen tot 3 oktober 1956 schriftelijk worden ingediend bij het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Korte Voorhout 1 te 's-Gra- venhage. gevraagd n gezin van 2 personen. Gaarne telefonische afspr. r. de Flines, tel. K 1751- 9 U steeds nat????? met die vele regenbuien! Koop een Scooter, daar blijft U behoorlijk schoon en bijna droog op. Valk levert ze U en m e t service. Aan de H. Schouw, Voorschoten. 9 Uitgaande van de klein handelaren vereniging voor bloemen en planten zal er bij voldoende deelname een cursus worden gegeven in bloemschikken en -binden. Opgeven bij W. A. v. d. Mey. Brouwerstraat 100, Rijns burg, na 7 uur. 9 Prima kaftpapier, 62 x 75 cm, bruin ƒ0.10, groen ƒ0.11. blauw 0.14. rood 0.16, bij elke vijf vellen, één vel gra tis. Grootverbruikers extra korting. Papierhandel Pad denburg, Nieuwe Rijn elf. Unieke aanbieding!!! En kele gebruikte Singer hand-, trap- en elektrische naai machines, ver beneden nieuwprijs. Deze machines verkeren in uitstekende staat en worden verkocht onder garantie. Haagweg 172a, Lei den. Tel. 25510. Bi{ de N.V. Kon. Ned. Grof smederij te Leiden kunnen ge plaatst worden: 1. volslagen- en aankomende draaiers, machine-bankwerkers en constructie-bankwerkers 2. half- en ongeschoolde krachten ter opleiding tot frezer ol machinefabriek. 3. jeugdige bankwerkers met A.B.S.-opleiding ter verdere oplei ding in het bedrijf en op de bedrijfs- school. 4. hulparbeiders o.a. in de gieterij (5-daagse werkweek) Aanvangsloon bruto f 68,50 per week. Eventuele reiskosten worden vergoed. Sollicitaties dagelijks aan de personeelsafde ling: Zuidsingel 6G68, Leiden, bovendien don derdagavond van 7 tot 8 uur. HOUTINDUSTRIE NORHTCO N.V. te Noordwijk vraagt voor direct en in de rang van schrijfster of schrijfster A (afhankelijk van ervaring en leeftijd). Diploma machineschrijven en stenografie vereist; einddiploma middelbare school strekt tot aanbev. Salaris volgens rijksregeling. N.V. Cacao Chocoladefabriek. „BARONIE" Alphen aan den Rijn vraagt nette voor diverse afdelingen van het bedrijf. Ook GEHUWDE DAMES kunnen geplaatst worden. Wij bieden U een prettige werkkring in een modern bedrijf. Voor reisgelegenheid wordt gezorgd en bedrijfskleding wordt verstrekt. U kunt zich aanmelden: donderdagavond, 6 sept. a.s. tussen half acht en negen uur in Rest. „LIBERTY", Stationsstraat 2. LEIDEN. N.V. PLAATWERKERIJ VERTINNERIJ D. W. SLOTBOOM SANDTLAAN 40. KATWIJK A. D. RIJN FLINKE MEDEWERKERS in haar fabriek voor verschillende werkzaamheden. Modern machinepark. Ook voor hen die zich wel inte resseren voor de metaal-industrie doch nog geen ervaring hebben, bestaat gelegenheid zich te bekwa men op dit gebied. leerling-verpleegsters en leerling-verplegers Tevens kunnen meisjes van 17 j. geplaatst worden als VERPLEEGHULP Salaris leerlingen le jaar: 87.per maand, boven vrije kost 2e jaar: 101.— en inwoning en vrije ge- Se jaar: 119.neeskundige behandeling. Reisgeld boven 2.50 wordt 2 maal p. m. vergoed. De eerste aanschaf van dienstkleding wordt door de inrichting verstrekt. Sollicitanten van Prot. Chr. huize gelieven zich te wenden tot de Geneesheer- Directeur, die gaarne verdere inlichtingen zal geven Stedelijke Fabrieken van Cas en Eleetriciteit te LEIDEN kan geplaatst worden een Bekendheid met het opmeten en intekenen van ge legde kabels, alsmede het verrichten van eenvoudig kadastermeet- en tekenwerk, strekt tot aanbeveling. ANANAS WAFELTJES. 'MM Mi de the» SYMPHONIE, een leuke sortering lijke zuurtjes 200 gram NAPOLITAINS, zuiv» Onze 'wekelijkse LUNCHSCHOTEL als altijd BEN FEESTELIJKE BELEGGING! Bestaande nit: 1.20 PUDDINGSAUS, onze bekende kwaliteit in de smaken: citroen, sinaasappel 0.69 Voor direct gevraagd EEN KOK en een LEERLING KOK Aanmelden AVIFAUNA Alphen NET MEISJE gevr. voor huish. en winkel. Afwisselend werk Aanm. na 19 uur. De Lange, Hoofd straat 26, Leiderdorp. Mnl. kracht gevraagd voor werkzaamhe den in de wasserij. Wasserij Rhijnstroom, Hoge Rijndijk No. 166. EEN HUISHOUDSTER i.v.m. overlijden van de moe der des huizes. Brieven on der No. R 4784 bur. v. d. blad. 't is dè manier

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 6