Beatrixschool in Rijnsburg werd officieel geopend Draaiorgeldag muzikale inzet van Oranjefeest Garantie van f 2 miljoen voor stichting bejaardencentrum de NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1936 De driekleur in top Klassen van andere scholen vinden hier onderdak T7"OOR HET BESTUUR en het onderwijzend personeel van de vereniging tot stichting en instandhouding van Chr. scholen is het gisteren een blijde udg geweest. De nieuwe Beatrixschool, de vierde Chr. school in Rijnsburg, werd officieel in gebruik genomen en tegelijk werd het hoofd van deze school, de heer H. Groeneveld, geïnstalleerd. Omdat onder het voorzitterschap van de heer G. D. Kralt al het voorbereidend werk is ver richt had hij bij de opening de leiding. In zjjn openingswoord deelde de heer Kralt mede, dat de inspecteur verhin derd was tegenwoordig te zijn. Hij was dankbaar dat het college van B. en W., de gemeente-secretaris, het hoofd van gemeentewerken, afgevaardigden van de Hervormde scholen en de tuinbouwschool en alle hoofden van de andere scholen met hun dames aanwezig waren. In het bestuur heerst ook dankbaarheid dat de spaarzaamheid van onze ouders het mo gelijk heeft gemaakt de stap tot stich ting van deze school te doen. Naast de waarborgsom was echter veel meei nodig. Dat de raad de verlangens zonder veel bezwaar heeft ingewilligd bewijst, dat dit college een open oog heeft gehad voor onze moeilijkheden. Vooral het grondvraagstuk was moeilijk. In eerste instantie hadden we de school meer in het centrum van het dorp gedacht, maar nu hebben we een rustiger plek, en daar voor is ook veel te zeggen. Op voorstel van die inspecteur heeft het bestuur meteen een hoofd benoemd Wie? In deze school zullen een onderdak vin den de tweede klas van de Julianaschool, die gesplitst was. en de eveneens gesplit ste vierde klas van de Emma*chool Voorts de zevende en achtste klas van de Julianaschool, terwijl het vierde lokaal ls Ingericht voor handenarbeid. Het doel van de schoolbouw is nog steeds dat uit 1890: kinderen bekwamen voor het leven en hen onderwijzen uit Gods Woord. De heer Kralt richtte zich tot de heer Grodneveld en verklaarde, dat zijn taak zwaar zal zijn maar dat hij hoopte, dat hij deze met blijdschap zal vervullen. Felicitaties Burgemeester Höweler feliciteerde hel bestuur namens de gemeente met deze prachtige aanwinst; een goed geoutilleerd gebouw kan slechts bevorderlijk zijn voor goed onderwijs, zei hij. Van deze school gaat in de jachtige tijd, waarin we leven, een voorname rust uit. Harten var. kinderen vormen ls een verheven taak. en die taak is des te moeilijker omdat de kinderen worden opgevoed in de vreze des Heren. Moge deze school met haar personeel daartoe tot in lengte van dagen een Instrument zijn, zo besloot de heer Höweler. Ds. Post. die op de hem eigen wijze de gelukwensen van de Geref. kerkeraad overbracht, hoopte dat Gods zegen rijke lijk zal rusten op de school. Op de cate chisatie blijkt telkens weer. dat de kin deren, die pas van school komen, goed thuis zijn in de gewijde geschiedenis Daarom stelt de Kerk zeer veel belang in dit onderwijs. Ds. Kampman, sprekend namens dc Chr. Geref. kerkeraad, noemde de Bea trixschool een sieraad voor het dorp „God zegent hen die Hem trouw bewij zen, God zij met u en uw werk", aldus de predikant. Namens het Hervormd schoolbestuur feliciteerde ds Groenewoud. Hij gewaag de van de goede verstandhouding tussen beide besturen. De heerlijke roeping van onderwijzend personeel kan des tc beter worden vervuld, als de mogelijk heden goed ziin Smokkel met Planet in Rotterdam berecht De koopman Th. N. uit Düsseldorf en de directeur W C. van 't W. uit Rotter dam zijn dinsdag in Rotterdam veroor deeld, omdat zij betrokken waren bij dc smokkel van strategische goederen naar Oost-Duitsland met de kustvaarder Pla net. N. kreeg zeven maanden gevangenis straf, waarvan drie voorwaardelijk (ei« negen maanden, waarvan vier voorw.t Van 't W zes maanden, waarvan drie voorwaardelijk (eis zes maanden, waar- i drie 1 v.). Kadetten worden beëdigd op Ypenburg De chef van de luchtmachtstaf, luite nant-generaal waarnemer A. Baretta. zal zaterdagmorgen ®H uur op de vllegbasi- Ypenburg vierendertig tot tweede luite nant benoemde kadetten *an de Konink lijke Luchtmacht beëdigen. Ter gelegen heid van deze plechtigheid zal een défilé worden gehouden door lucht- en grond- eenheden van de Koninklijke Luchtmacht aangevuld met twee batterijen van ds 939ste afdeling lichte LUA. Vier dingen De heer Versteeg voerde het woord namens alle collega's. Hij richtte zijn woorden speciaal tot de heer Groene veld. Deze kan op vier dingen rekenen: in de eerste plaats dat God de Heer heeft gezegd dat Hij geen bidder zal lati staan, voorts op de volle medewerkii van 't bestuur, ten derde dat 't persone u steeds zal steunen en ten slotte op ei hartelijke samenwerking met ons. Als laatste sprak de heer Groeneve zelf. „Wij leven in een tijd, dat we all gauw gewoon vinden", zei hij. „Vandaag openen we de school; gaan we mo gewoon over tot de orde van de dag? Of vragen we ons af of het wel zo vanzeli sprekend is dat deze school werd g( bouwd? Zien wij nog wel dat de bou' van elke Chr. school genade van Go is? In de vorige eeuw was zoiets ee daad van geloof. Zal er voor deze school ook gebed blijven? We kunnen alleer or.ze moeilijkheden overwinnen als w< elkaar ontmoeten bij het kruis var Christus. Als we elkaar in liefde dienei komt het wel goed". De aanwezigen bezichtigden hierna he gebouw en kwamen tot de conclusie, da: de inrichtingen voortreffelijk is. De heei Kralt bracht, na een dronk op de heei Groeneveld te hebben uitgebracht, dank aan het architectbureau Kraan en Va Nieuwkoop. Ook 't publiek maakte va de gelegenheid tot bezichtiging druk gc Aan het hoofd van de tafel spreekt het hoofd van de nieuwe Beatrix school zijn rede uit. Naast de heer Groeneveld het bestuur, met geheel op de voorgrond de heer G. D. Kralt, die de school ook opende. Foto N. van der Horst. Katwijk aan den Rijn De oranjefeesten werden gisteren geopend met een draaiorgeldag. Het be stuur van de Oranjevereniging had kans gezien Nederlands beroemdste pierement ,,De Arabier" voor een dag naar Katwijk te krijgen. In de nacht van dinsdag op woensdag was het orgel vanuit Groningen gekomen en reeds in de morgenuren trok het onder zeer grote belangstelling door de straten van het Rijndorp, om omstreeks 12 uur op het veilingterrein aan te komen. LISSE Ongeluk op dc Hercweg Gistermorgen stak de bromfietser G. H. J. V. uit Lisse ter hoogte van slagerij B. op het Vierkant de Hereweg over. Vermoedelijk zag hij een auto uit Noord- wijkerhout niet. die uit noordelijke rich- bing naderde. De bestuurder kon een aan rijding niet voorkomen. De bromfietser liep verwondingen op aan het gezicht en ontvellingen aan de handen. Dokter Van Dijk verleende de eerste hulp. De fiets werd zwaar beschadigd. Jaarvergadering Volgende week dinsdag om 8 uur wordt in café Van Diemen aan de Derde Poel laan de jaarvergadering van de schaak club De zwarte Pion gehouden. Geboren: Leo Willem, zn. van E. Mat- thiesen en A. C. Botti; Neeltje Maria, dr. van P. van Rijssel en A. A. Hagen; Wil- helmina Adriana. dr van S. Baaij en G Kuipers; Barend, zn. van B. Smink en van Embden. Ondertrouwd: K. Verloop en A. Kozijn; B. J. Veldhuis en M. Boot. Gehuwd: D. M. van Warmerdam en J. Ch. M. Ch. Duineveld; K. de Graaff en N. Trommel. Overleden: Simon Nicolaas Berkhout, echtgen. van A. Snaar, 75 jaren; Trijntje Zuijdam, wed. van G. van Houten. 86 j. Lonen grafisch bedrijf Nu over de Thoging van de lonen in de grafische drijfstak geen overeenstemming is be- ikt. hebben beide partijen het College van Rijksbemiddelaars verzocht, een be slissing te nemen. Raad van Oegstgeest Jubilerende dr. Simon Thomas kreeg zilveren erepenning Twee zaken trokken de aandacht op de gisteravond gehouden raadsver gadering van Oegstgeest. In de eerste plaats werd er langdurig gediscus sieerd over het agendapunt inzake garantieverlening van rente en aflos sing voor de bouw van het bejaardencentrum, en voorts werd het 25-jarig raadlidmaatschap van wethouder dr. Simon Thomas herdacht. Het eerst werd het woord gevoerd door de heer Oosterom (Prot. Chr) die enige opmerkingen maakte over de exploitatiebegroting van het toekomstige bejaardencentrum. Hij achtte de posten onderhoud en personeelskosten te laag. Mr. Valentgoed (Prot. Chr.) vreesde, dat de geraamde inkomsten te hoog waren en had bedenkingen tegen de pension- en huurprijzen die de goedkeuring van B. en W. behoeven. Mr Valentgoed zeide dat hij verschil lende zaken niet uit de gegevens kon be delen en dit toch moeet kunnen wilde zijn fiat aan de gevraagde garantie verlening van 2 miljoen gulden geven Mevr. Smits (VVD) was van mening dat de voedingskosten te laag waren geraamd meende dat deze van f 1.25 op f 1.55 per persoon per dag moesten worden ge bracht. Daardoor waren de peneionprlj- ;n nu reeds te laag. Burgemeester Du Boeuff refereerde aan het rapport van het verificatiebureau, dat schreef dat het voor de geraamde bedra gen wel kon. maar dat het niet overhield. Do consequenties wanen volgens de voor zitter in hun uitersten niet te overzien. voorzien is dat volgend jaar beweging al komen in lonen en prijzen door huur verhoging en ouderdomsvoorzieningen- voeding6prijzen kon 6pr. niet oor- i en hij liet dit graag aan een der welijke raadsleden over. Krap Het geheel was volgens de nderdaad aan de krappe kant, maar mis schien is het thans geraamde over enige iaren, als het centrum werkelijk is ver rezen. nog aan de veel krappere kant Blijkt dit inderdaad zo te zijn, dan zal het de taak zijn van het stichtingsbestuur deze materie onder ogen te zien. Wam het stichtingsbestuur gaat besturen en niet de gemeente. Dit nam echter volgens de heer Du Boeuff niet weg. dat de toekomstige b"- woners eerlijk gezegd moet worden hoe di zaken liggen, want het geheel moet tuurlijk exploitabel zün. Hoger De heer Van Nieuwkoop (Prot. Chr.), die terloops opmerkte dat aanvankelijk in principe besloten was tot f l!'- miljoen, zei dat het te garanderen bedrag dan wel eens hoger zou kunnen zijn dan f2 mil joen. Dat kon volgens de voorzitter wel zijn, maar de raad garandeert slechts f2 miljoen. Ook wees mr. Slinge- berg (VVD) er nog op dat loon- en (daar door) de bouwkosten wel veel hoger Kun- Het laatste woord in deze aangelegen heid was aan het raadslid Van Weizen (Prot. Chr.) die in zijn kwaliteit van se- Hier werden kooplieden en tuinders errast door een langdurig pierementcon- ;rt van de beste soort. In de middaguren trok het orgel] door het verdere deel van Katwijk Rijn en vooral toen was de belangstelling, en zeer speciaal van de jeugd, enorm. De gehele dag zwermden de bestuursleden van de oranjevereniging rond het spelen de orgel, om de bewoners op te wekken te geven voor de vereniging. Het or gel kwam immers niet gratis naar Kat wijk! In de avonduren stroomden de bewo ners, en velen uit omliggende plaatsen, naar de Turfmarkt, om getuige te zijn van of om deel te nemen aan de draaiorgel wedstrijd. Ruim 50 Qiefhebbers meldden zich om enkele minuten te draaien, ter wijl een jury. bestaande uit de heren J. van Dijk uit Groningen en J. Verhart al hier voor de moeilijke taak gesteld werd de prijswinnaars uit te zoeken. Omstreeks 10 uur maakte de voorzitter van de oranjevereniging, de heer J. Berg man, de prijswinnaars bekend en over handigde hij de prijzen. Het waren: Da mes: 1. Van Gent. 2. C. de Jager, 3. H. van- der Horst. 4. D. van der Perk. 5. A. Hento. troostprijs mevr. De Haan. Heren: 1. Van der Putten, 2. P. Klein, 3. C. van Rijn, 4. C. Driebergen, J. Sin- gerling en Mink; troostprijs: M. Ouwer- ling. Postkantoor vroeger dicht Met ingang van 1 september zijn de sluitingsuren van het postkantoor iets ge wijzigd. 's Avonds gaat het kantoor na melijk een half uur eerder dicht. Het laatste loketuur ls nu namelijk niet meer van zes tot zeven uur, maar van half zes tot half zeven. cretaris van het stichtingsbestuur terzaki kundig genoemd mocht worden. Hij wa van oordeel dat er nu niet gesproken moe6t worden over lonen en prijzen v over twee of drie jaar, daar niemand wi hoe de zaken dan 6taan. Het ging nu v gens hem over een exploitatierekeni gebaseerd op thans bekende cijfers, personeelskosten ziin daarom zo laag o dat van de Salarissen reeds zijn afgetrok ken de kosten voor voeding e.d. vai tem personeel. Het waren dus n lonen. De prijzen der voeding warer gezet en berekend aan de hand van welke thans gelden in ongeveer tien tra en men moest er volgens spr. wel od bedacht zijn, dat massa-voeding goed koper is dan die in een individueel huis houden Op een vraag van de heer Veec (PvdA) kon de heer Van Weizen antwoor den. dat het centrum reeds meer dan vol geboekt is. Het stichtingsbestuur zal er voor zorg dragen,, zo besloot spr., dat hel gemeentebestuur er niet aan te pas be hoeft te komen. Na deze vele woor-der werd het voorstel van B. en W. zondei hoofdelijke stemming aangenomen. Jubileum Toen dertien van de vierentwintig pun ten tellende agenda waren afgewerk werd de vergadering enige ogenblikken door de voorzitter geschorst en richtte hij zich tot de jubilerende wethouder dr. K. Simon Thomas (VVD), die op 1 september 1931 als opvolger van dr Varekamp lid van de raad werd voor de Vereniging Ge meentebelangen, en na de oorlog optrad als raadslid voor de VVD, De voorzitter Het beroemde draaiorgel „De Arabier" op het veilingterrein te Katwijk aan den Rijn. De jeugd vooraan maar daarach ter kooplieden en tuinders luisterende naar deze echt Hollandse muziek. Allen in wondering voor de bellende trommelende, knikkende dansende poppen, die zijn ai gebracht op het front van het orgel. Foto D. Kruyt gewaagde van de grote waardering, die uitgebreide kringen voor de persoon en het werk van dr. Simon Thomas hebben, en het vertrouwen, dat de jubilaris geniet bij zijn mede-raadsleden. Met veel ern6t en verantwoordelijkheidsbesef heeft de jubilaris zijn ambt steeds vervuld en medegewerkt aan de uitbreiding en ver fraaiing der gemeente Oegstgeest, die de liefde van zijn hart heeft. Hierna maakte de burgemeester mel ding van het besluit dat aan dr. Simon Thomas de ere-medaille in zilver der gemeente Oegstgeest was toegekend, die hij hem met dc bqbehorende oor konde overhandigde. Namens de raad bood burgemeester Du Boeuff vervolgens een bureaulamp en een Sigarettendoos aan. terwijl een bloem stuk voor mevrouw Simon Thomas het ge heel completeerde. Na epn woord van hartelijke gelukwensen werd een dronk uitgebracht op de gezondheid van de ju bilerende wethouder. Dr. Simon Thomas bracht dank voor de hem toegezwaaide lof en voor de toeken ning van de medaille. Hij had naar beste weten voor de gemeente gewerkt, hoewel .hij het gevoel had meer te hebben mopten doen De geschenken waren voor hem een groie verrassing, waarvoor hij hartelijk dank bracht Vervolgens memoreerde spr. zijn ambtelijke loopbaan en bracht ten slotte dank aan alle raadsleden en ambte naren voor de prettige samenwerking. Waardering Een volgend punt, derende woorden werden gesproken. wa6 net rapport van de commissie van maat schappelijke zorg. Hulde en waardering kwamen allereerst uit de mond van mevr, Smits-Witvliet (VVD), welke woorden door de voorzitter der commissie, wethou der Den Ouden, aan de leden zal worden overgebracht. Ook mr. Valentgoed sprak waarderende woorden en vond dat he' rapport zelfs een „prozaïsche inslag" had. De getallen vond spr. niet verontrustend en het geheel ademt een humanitaire (niet te verwarren met humanistische) geest die spr kon waarderen. Brandweer Waardering werd ook uitgesproken voor de leden van de vrijwillige brandweer, toen het voorstel ter sprake kwam tot het opnieuw vaststellen van de verordening Inzake rangen en vergoedingen aan deze dapperen. Dit woord kwam uit de mond van mr. Sldngenberg, die er voorts op wees dat het een zegen genoemd kor worden dat in onze gemeente een derge lijk korps bestaat, dat heel wat_ goed koper is dan een beroepsbrandweer. In deze vergadering, waarin mevrouw Kramers (PvdA) en de heer Van Kerkhoff (KVP) re6p. wegens vakantie en ziekti KATWIJK AAN ZEE Afscheid ds. Bos Ds A. L. Bos hoopt zondag in de avond dienst van 5 uur afscheid te nemen var Gereformeerde Kerk. alhier. Veilig-vcrkeersfilm Hoewel het aantal badgasten reeds sterk terugloopt, daar de vakanties te ind'e spoeden, bestond voor de film, di gisteravond op het Andreasplein werd vertoond door de vereniging voor Veilig Verkeer, nog zeer goede belangstelling, was een goede gedachte van deze niging gebruik te maken van het nog voorbije badseizoen, om opnieuw aoor middel van de film te wijzen op en te aüerwijzen in veilig verkeer. Rqnmtfnders vloog De postduiven club „De Rijnmonders" kwam met een aantal jonge duiven uit •edvlucht van Noyon. Afstand 308 km. In concours waren 59 dieren. Gelost verd om 10 uur bij zuidwesten wind. De erste duif werd geklokt om 13.43.45 uur; gemiddelde snelheid 1379.9 mejer per mi- De uitslag is H. M. Tjebbes 1. 6. 8 en 15; J. Jungerius 2; B. Pauw 3; J. Heems kerk 4; W. van Rijn 5, H. Grimbergen 7. 12: C. Kraaijenoord 10; E. van der Hooff 11; P. Varkevisser 13 en A. J. Hus 14. Er werd ook gevlogen met oude en jonge duiven van Breda. Afstand 72 km. en hier 96 dieren, die om gelost werden bij zuidwesten wind. Eerste duif kwam aan 14.09 uur; gemid delde snelheid 1030.2 meter per minuut. De uitslag was als volgt: W. van Rijn 6 en 8: B. Pauw 2 en 15; E. van der Hooff 3. 10, 14, 19, 20 en 31; H. Grim- 23: P. Varkevisser 7; J. Jungerius 11; bergen 4, 9, 13 en 16: J. Heemskerk 5. 17 I. van Essen 12 en 22; H. M. Tjebbes 18 n J Vranin 24. Hoog en laag water Vrijdag 31 augustus: hoog water 10.28 n 23.11, laag water 5.44 en 18.22 uur. Als een ander aan vakantie denkt, beleeft de bollenstreek hoogste drukte. Het parti culiere leven van de bollen- ligt dan geheel in de Vorige week zaterdag méldde onze medewerker, dat de veilingen in Lisse records hadden bereikt. Deze foto geeft een overzicht van de grote toevoer in een der hal- de H.B.G. aldaar. Foto Mieloo Lisse niet tegenwoordig waren, werden voorts z.h.s. aangenomen de reeds door on6 ge publiceerde voorstellen in verband met de bouw der 55 woningen door „Buitfcnlust", betering van de toegang tot de vuilnis stortplaats, 6ubs.die aan de stichting Rembrandt-herdenking, het aangaan van een geldlening van f300.000, aankoop van een luidklok in het raadhuis, overneming van grond aan de Geversstraat en toepas sing van de regeling bevordering eigen- woningbezit. Openbare school Bij het voorstel tot het verlenen van een krediet voor de bouw van de tweede o.l. school vroeg de heer Oosterom of het op dit momnt wel noodzakelijk was, ge zien de fraaie noodschool. die aan de Rhijrigeesterstraatweg is verrezen en die voor de eerstkomende jaren wel voldoen de zal ziin. Dr. Simon Thomas wees er ale wethouder van Onderwijs op, dat een jaar geleden reeds een extra lokaal in gebruik genomen moest worden, We zijn nu reeds anderhalf jaar bezig en er zal, als de vo lumegoedkeuring af komt, nog wel een jaar bijkomen voor de school er staat. De voorzitter voiegde hieraan nog toe dat eigemlijik geen noodschool had moeten worden gebouwd en dat de definitieve school er nu had moeten staan, doch de bouwmoeilijlkheden hebben hiertoe ge noopt. Wanneer het krediet nu wordt ver leend kan te allen tijde tot aanbesteding worden overgegaan. Tot slot zij vermeld dat de rekening van het H. G. Armbestuur werd goedgekeurd, de gemeenterekening over 1955 en de be groting voor 1957 werden aangeboden en de raad geloot heeft voor twee afdelingen voor het begrotingöonderzoek. dat zal plaats hebben wanneer volgende maand de Memorie van Toelichting zal zijn ver- Burgerljjke stand Geboren: Cornelis. z. van P. Ravensber- gen en E. Star; Nellie Christa, d. van A. Chr. van der Schee en M. C. Hjerkstra; Robbert, z. van A. Zaalberg en C. Ver biest; Cornelia Anna. d. van D. A. Stra- vers en F. van der Linden. Getrouwd: J. Blankert en A. A. Blans- jaar; A. C. Buikstra en P. C. Hooger- vorst; C. Barnhoorn en M. C. Ketting. Overleden: W. Peute 68 jaren; C. M. Borst-Kup 76 jaren; J. Striening 71 jaren. NOORDWIJK Afscheidsavond VVV De evenementencommissie van V.V.V. had in Casino een afscheidsavond geor ganiseerd, die door zeer velen werd be zocht. Onder hen bevonden zich burge ester mr. G. F. W. van Berckel, de gemeentesecretaris, de heer B. Ike, en de directeur van gemeentewerken, de heer C. van Vliet. Het Cabaret der Onbeken den voerde een vokaal en instrumentaal programma uit, afgewisseld met voor dracht en acrobatiek. De door de stich ting V.V.V. beschikbaar gestelde beker voor de beste prestatie werd door de heer W. van Haselen, directeur van V.V.V., met een hartelijk woord uitgereikt aan het duo Rudi en Trudi. Het was een ge daagd initiatief. Cocktail wedstrijd In de Miramarbar werd gisteren een goed geslaagde bartender en cocktail- ijd gehouden. De wisselbeker van de Horecaf, beschikbaar gesteld voor de beste allroundprestatie, viel ten deel aan de heer F. Hoogeveen. tweede barkeeper n Palace. De heer F. van Sterkenburg kte het kleinood uit. Er waren 12 deel- VALKEKBURG Concert Zaterdag 1 september 's avonds 8 uur zullen de plaatselijke zang- en muziek verenigingen een gecombineerd concert geven in de muziektent. Het programma luidt als volgt: 1. „Trafalgar'' mars, 2. ouverture „Die beide blinden", Mehül; 3. „Holland" J. W. Onck (zang); 4. „Klokke Roelandt". J. Destoop (zang); 5. „Gammatique", mars. Ger. Boedijn; 6. „Fête de Nuit", ballet, Deneufbourg; 7. „Middernacht", S. Wel- (zang); 8. „Suite Heroïque", Hendr. Altink; 9. „Washington Grays", mars. Grafulla. Schip te zwaar belast: Omdat kapitein A. B. van de Hi.irica B zijn schip te diep heeft afgeladen voor eis van Teignmouth naar Amster- tussen 15 en 18 december 1955. heeft de Raad voor de Scheepvaart zijn be- legdheid ontnomen voor de tijd van een

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 6