Optocht met muziek en bloemen bracht gezelligheid Emma- en Julianaschoolkiiideren kamperen in het Gooi Trawler „Estoril" wordt naar Brazilië gebracht NYLONS GOEMAAT Verkoop heetwatertoestellen nu enigszins afgeremd NffilWIL LEIDSCHE COURANT 4 VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1956 HAARLEMMERMEER Bij het voorstel van B en W. van Haarlemmermeer tot aankoop van genie- gronden te Hoofddorp ter grootte van 8 30.45 ha van het rijk voor een prijs van 101.875, werd kritiek van de zijde der raadsfractie van de P.v.d.A. uitgeoefend op het feit. dat de overheid een hoge prijs vraagt voor grond, die bestemd is voor woningbouw. Met 15 tegen 9 stem men werd het voorstel aanvaard. NIEUWVEEN Opgraving militair Katwijk aan Zee 17" ATWTJK AAN ZEE heeft gisteravond onder een dreigende lucht de -IV drukte van de optocht, die was aangekondigd als een kinderbloe mencorso, maar die noch een aangelegenheid voor alleen kinderen, noch een zuiver bloemencorso bleek te zijn, verwerkt. De optocht fleurde de on der het trieste weer gebukt gaande badplaats echter op, vooral door de muziekkorpsen, die tussen dikke hagen toeschouwers doortrokken en per slot van rekening was het daarom begonnen. Het was de bedoeling, dat om half acht het startsein zou worden gegeven voor de optocht. Het is er niet van gekomen, maar dat kon waarschijnlijk moeilijk anders, gezien de korte tijd, die men ter voorbe reiding had. Toen de zaak eenmaal rolde, liep alles verder vlot van stapel. Langs de hele route was de belangstelling groot. Met Uni vaardig spelend voorop trok de stoet met bloemen versierde personen auto's en autopeds en praalwagens en met de rare ..mensaap" en de dansende „beer" de Parklaan af en de Annastraat in. De geluidswagen ging vooraf langs Zeeweg, Voorstraat, Kon. Emmastraat, Kon. Wll- helminastraat, Slulsweg, Boulevard en Secretaris Varkevisserstraat. Op de Park laan, waar de jury, gevormd door de heren C. de Koning uit Rijnsburg, Cor van der Berg Smit uit Noordwijkerhoul en Albert Riel uit Leiden voor het ver trek de prijzen had toegekend, werd de stoet weer ontbonden. Over het geheel maakte de bloemver- siering op de wagens, zowel op luxe wa gens als praalwagens, geen overdadige in druk. Hier en daar, vooral op enkele reclamewagens, was de versiering zelfs bepaald mager te noemen en het reclame element had duidelijk een sterker accent gekregen dan het versieringselement. Men had overwegend gebruik gemaakt van dahlia's, gladiolen en anjers, rose en witte. Er waren toch een paar wagens, die een niet onverdienstelijke indruk achterlieten Zo bijvoorbeeld de praalwagen van het aannemersbedrijf Van der Bent, waarop de „bemanning" goed „speelde", maar later op de Boulevard ook een beetje té veel stemgeluid liet horen, althans wal één der „bouwers" betrof. De gymnastiekvereniging T.O.P. en de wandelsportvereniging „Amlcltla" sloegen een goed figuur. T.O.P. won dan ook een eerste prtjs en „Amlcitia" kreeg een eervolle vermelding. Uitstekend Een verrassing vormde de enorme con fetti rondblazende Pepsi Cola-„fles". De luxe wagen van D. Schoonenberg, die in zijn rubriek de eerste prijs won, maakte inderdaad een uitstekende indruk. Men zag verder een uitbeelding van het sprookje van Hans en Grietje en om nog KATWIJK AAN ZEE Nogmaals 1500 meter Morgenmiddag wordt voor de tweede keer een zwemtocht over 1500 meter In zee gehouden. De prestatietocht zal ditmaal worden gezwommen door leden van de Katwijkse Reddingbrigade, die vorige week niet hebben kunnen meedoen. Om kwart voor vijf zal van de Zuiderpos t worden gestart. Concert Wlm v. d. Panne De organist Wim van der Panne geeft dinsdagavond half negen, in samenwer king met het Chr. zangkoor Sursum Cor- da uit Nieuwendam onder leiding van Jan van der Waart, een concert in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat. Het pro gramma luidt: Koor O Bone Pesu er Adoramu6, Palestrina; orgel Dorische toccata, J. S. Bach; koor Ecce Quomodo Moritur, Handel, en Sanctus, Lotti; orgel Allegro, HMndel; koor Barmherzig- keil, Bruckner, Jesu komm doch selfost zu mir, Bruckner, Du Hlrte Israels. Bort- nlanski; orgel Allegro vivace, allegro cantabile, toccata, uit de vijfde symfonie van Wldor; voorspel en koraal Psalm 68 vers 1, Jan Zwart. Muziek Morgenavond om acht uur speelt de band van de C.J.V. „U.K.S." op het kam peerterrein. V.V.V.-bridgedrive Hedenavond om 8 uur wordt in café restaurant Marina een V.V.V.-bridgedrive gehouden. Inleggeid f 3 per jaar. Hoog en laag water Zaterdag 18 augustus: hoog water 1.18 en 13,49; laag water 9.17 en 21.40 uu_ (Advertentie) van 20 tot en met 25 augustu» GESLOTEN Woninginrichting j. BUIS EN ZOON Slulsweg 25, Katwijk aan Zee. iets te noemen een ponywagentje met een jeugdig bruidspaar en daarachter kinde die met een aan duidelijkheid niets te en latend opschrift op een bord te kennen gaven, dat zij nog niet aan trou- dachten. Terecht overigens. Met ver sierde fietsen en autopeds werd de stoet gesloten. Uni en het C.J.M.V.-tamboer en pijperkorps D.V.S., de muziekvereniging .Harmonie" uit Katwijk aan den Rijn en C. en G. uit Leiden gaven het hele toch wel gezelligheid brengend schouwspel de muzikale omlijsting, die het behoefde. De Hoog, maar jammer genoeg niet droog, zit Maartje Ket ting hier op de praalwagen van de dienst gemeentewer ken Katwijk. Het weer werkte niet erg mee, maar de bloemen waren mooi. Foto D. Kruyt. belangstelling was minder groot dan vo rige jaren bij soortgelijke evenementen. Prijzen Praalwagens: 1. Wandelsportvereniging T.O.P. uit Noord-wijk; 2. firma Van Bree- en; 3. Gemeente Katwijk. Personenauto's: 1. D. Schoonenberg; 2. Katwijkse taxi-ondernemingen; 3. G van Duijn; 4. K. F. Rombouts. Kindergroepen: 1. Kinderen Van der Plas-Vingerling; 2. Amicitia; 3. kinderen Parleivliet. Individuelen: 1. no. 37; 2. no. 47; 3. no. 43; 4. no. 40; 5. no. 35. Ereprijs: Kinderen Van der Pias-Vin gerling. Prijzen voor verlichting: 1 Praal wagen gemeente Katwijk; 2 praalwagen bouwbedrijf Van der Bent. Eervolle ver meldingen voor de verlichting: W. C. Kruijt en Amicitia, groep 3. Eervolle ver meldingen: Pepsi Cola, praalwagen van „Hero", groep 1 van Amicitia. Gistermiddag zijn op de algemene be graafplaats de stoffelijke in 1940 in Niei militair opgegraven. De opgraving verricht door personeel van de graven dienst van de Koninklijke Landmacht. De resten zullen worden herbegraven op een nr.litair kerkhof In IJsselstein nabij Venray. Burgemeester Kammenga was bij de op- DF. KAAG Goed speurwerk G menibehar delaair P. Biemond kwam gistermorgen tot de onaangename ontdek king, dat ongewenste gasten zich toegang tot zijn magazijn hadden verschaft, waar uit firui-t en blikken 'groente waren mee- g Onder leiding van adjudant De BiO stelde de rijkspolitie met behulp van een speurhond een onderzoek in. Het spoor liep naar een van de aanlegsteigers voor zeilboten, waarop de politie de scheepjes ging doorzoeken. In een met drie jeugdige personen bemande boot werden de ver- goederen gevonden. Op het politie bureau in Roelofarendsveen bekenden de jongelui de diefstal te hebben gepleegd, via zij weer in vrijheid zij-n gesteld. De meeste gestolen goederen waren nog aan boord, doch wat zij reeds hadden op gemaakt. hebben zij onder aanbieding van hun verontschuldigingen betaald. De daders zijn afkomstig uit Amster dam. Den Haag en Rotterdam. Rlienens hotel begint actie tegen V.V.V. Een hotel te Rhenen. dat niet bij de plaatselijke V.V.V. was aangesloten en niet op de hotel- en pensior.lijst van Rhenen is geplaatst, is een actie begonnen het uitsluiten van plaatselijke leve ranciers voor levering aan het hotel. Hei wil hen hiermede dwingen, de betrekkin gen met de V.V.V. te verbreken. Terwijl in het hotel nog plaats is. zou de V.V.V. gasten naar hotels en pensions bui ten Rhenen sturen, zo verklaart d? hotel directie. Wanneer de actie via de leveranciers geen succes heeft, zou de hoteldirectie een Tv,it<o»l'cort geding tegen het V V V. aanhangiE omgekomen Duitse |wUIen maken De verenlginB wordt ge-' subsidieerd met overheidsgelden, zo werd verklaard en de hotels zijn er niet voor de V.V.V.. maar de V.V.V. voor de hotels Zo uit rijden te gaan is een genoegen, dat de moderne mens maar al te vaak blijft ontzegd. En de jeugd helemaal. Waar vindt men nog zo'n fraai landauertje, anders dan in een bloemencorso? Foto D. Kruyt. Rijnsburg pEN LANGE GROEP RIJNSBURGSE KINDEREN van de Emma- en Julianaschool trok naar het Gooi, waar ze hun vakantie doorbren gen. Op de heenreis werd nog even een speeltuin aangedaan. In 's-Graven- land werden bedjes in het stro gespreid en pruimen- en appelbomen wer den aan een grondige inspectie onderworpen. Direct daarna werd de strijd aangebon. den met de rover „de Goj er Andries", individu, dat de meisjes de stuipen op net lijf joeg. Die eerste avond „wandelde er ook iemand slaap". Het kamp stond op stelten. Toen de hele kampleiding in op tocht naar de „slaapwandelaarster" ging kijken, bleek ze toneel te hebben gespeeld. Woensdag werd de speeltuin Oud Valke veen bezocht. De grotere namen zelfs een bad in het IJsselmeer, hoewel dat bad mocht toch geen naam hebben, want ver der dan de knieën werden ze niet nat. 's Avonds deed het verhaal over de „witte wiven" de rillingen over de rug lopen. Een bezoek aan de N.C.R.V.-studh wa6 een groot evenement. De kinderen zagen hoe voetstappen worden nagebootst en hoe het geluid van een orkaan in een hoorspel wordt gemaakt, ,,'t Is nep" zet een van de jongens en dat is het. Het heeft natuurlijk ook geregend, n werden gezelschapsspelen gedaan bleef de stemming er best in. Dat hebben ie eerste ouders, die op bezoek kwamen, duidelijk geconstateerd en de vele ouders, die maandag worden verwacht zullen dan 'aareohijnlijk ook wei kunnen doen. Geloofsappèl De leden van het Geref. kerkkoor wor- en eraan herinnerd, dat morgenavond m 8 uur op de Oude Beestenmarkt in Lelden een geloofsappèl wordt gehouden. Repetities beginnen Maandag beginnen de repetities van het Hervormd kerkkoor weer. Het Hervormd meisjeskoor hervat de repetities ook, om 7 uur. De kleuterkoren A en B beginnen er een week later weer m-e, dus op 27 augustus. Burgerlijke stand Geboren: Gerrit z.v. S. van Egmond en P. Heemskerk, Burg. Meijboomstraat 2f; Helena Catharina den Haan, d.v. G. J. den Haan, en C. Ravensbergen, O. Vlietweg 7; Jan z.v. L. van der Meij en M. Zwaan. Tulpenstraat 8; Pieter z.v. D. A. de Mooij en J. Ouwehand, Moleneind 10; Lijdia d.v. J. Noort en J. Veldman. Burg. Hermans- straat 51; Wilhelmina Aletta d.v. C. Vianen en J. Zandbergen, Burg. Meij boomstraat 2g. Gehuwd: G. van Egmond, 28 j. en M Tijsterman, 27 j.; J. van Andel te Katwijk 29 j. en J. Glasbergen, 19 j. Opening A'an liet oester- en mossel-seizoen Met o.a. een vlootschouw op de Ooster- schelde en de intocht van Pieter Corne- lisz. een oester- en mosselkenner uit om streeks 1574. zal donderdag 6 september het nieuwe mossel- en oesterseizoen in Yerseke worden geopend, De toespraak van de oude mosselspecia list zal worden beantwoord door de com missaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F C. de Casembroot. Daarna zul- ,en de aanwezigen worden vergast op -.-esters „zo-uit-de-put". Monty"" bij filmpremière Veldmaarschalk Montgomery zal tijdens zijn bezoek aan Nederland, komende dag, in Nijmegen de première bijwonen van „The man who never was" in het Luxor-theater Veldmaarschalk Montgomery is erebur ger van Nijmegen. KATWIJK AAN DEN RIJN Geslaagd Mejuffrouw Willie de Ruiter is aan de Pitmanschool in Den Haag geslaagd het examen typen. (Advertentie) i super-kwoliteif interlock, vervaardigd de fijnst gekamde 'Scipio*-garens. Visserijgolf OP DE SCHEVENINGSE WERF is de trawler „Estoril" gebouwd, die bestemd is voor Brazilië en die door kapitein Molenaar uit Wierin- gen dezer dagen naar Rio de Janeiro zal worden overgevaren. Van Rio uit gaat de Estoril vissen op corvinas, een vissoort die veel van'de goud karper weg heeft en op de grote garnalen, die men hier wel als Chinese krabben kent. >e „Estoril" meet 33.75 meter over alles is 7 meter breed. Het schip zal uitslui tend de trawlvisserij uitoefenen. In de machinekamer staat een 430 pk Werk spoormotor. Een bemanning van 16 kop pen, Portugezen en Brazilianen, zal met het sohip varen, Er is uit Rio in verband met de reis van de „Estorffi" een Neder lander overgekomen, de heer W. de Man Jr. uit Den Haag, die verbonden is aan een Portugees visserijbedrijf in Rio. De heer De Man wil in Nederland een onge veer 30 meter lange trawler laten bou wen, die de mogelijkheid moet bieden voor omschakeling op de zogenaamde lijn- visserij. Dat wil zeggen, dat het schip 28 zogenaamde „fishdorries" aan boord i (Ingez. Med.-Adv.) Tricotbest 3.25 Danton 3.50 Ten Cate 4.50 Glaser3.95 Jacques Fath 4.50 De bekendste merken in tien tallen kwaliteiten en een ..keur" van modieuze tinten. KOOP PRETTIG EN VOORDELIG BIJ ZUIVER WOLLEN DAMESVESTEN Patentsteek gebreid. Modern lang model met een uitstekende pasvorm. Tinten: wit, bleu, mais- 27.50 WOLLEN HEREN- cn JONGENS- SPORTPULLOVERS Patentsteek gebreid. Met Noorse pas rondom. Zeer goed model. In de kleuren zwart, Raf petrol Herenmaten 21.75 JOnE"!n"t™., 12.50 (1.50 stijging p. maat) RIJNSBURG KATWIJK a. ZEE kunnen nemen, lichte sloepjes, die in de buurt van koraalriffen te water kunnen worden gelaten. De man ln zo'n notedop vist met behulp van lijnen vlak onder ter op vissen van 1580 kilo. Dit ni te bouwen schip heeft dus behalve de wone bemanningsleden ook nog de 28 man van de s-loepenvloot te herbergen, Er dense markt: de Johannes Polderman er met 250 kisten schelvis, 200 makreel, 120 haring en 50 gul met kabeljau' wijting, 10 varia en 150 stuks stijvi Elie Chénévière voerde aan 400 kisten schelvis, 80 gul en kabeljauw, 100 koolvis, 30 wijting, 60 open wijting. 110 makreel, 60 haring en 10 varia met 80 stuks stijve. De Postboy verscheen met 1125 kisten haring, 20 makreel, 60 varia, 100 kleine kistjes haring, 150 stijve en de Herman was binnen met 130 schelvis, 15 gul kabeljauw, 25 kool, 30 wijting, 250 i kreel, 800 haring en 200 kleine kisten ha ring. Dan was er nog de SCH 27 met 351 haring en 100 varia. De kleine vaart zorg de voor 3500 kilo tongen en 250 kister schol. Voor export Het buitenland nam de grote regels ka beljauwen af tegen f 71 f 84, terwijl de kleine f 40 tot f 45 deden en de kister grote voor f 94 tot f 75 weggingen. Kister kleine haalden f 80 tot f 94. Grove schel vis, eveneens voor de export, is betaald met f 19 tot f 27 en voor de grootmiddel kwam f 18 tot f 26, terwijl de grove tong f 3.90 tot f 4.20 opbracht en de groot middel f 3,70 f 4 gold. De kleinmiddel deed f 3 20 tot f 3.70 en de enen ma; f 3.20 tot f 3,25 met f 2,50 tot f 2.75 de slips. BinncnlandprUsjcs Voor het binnenland ging de grov- weg tegen f 28 f 33 en de middel f 23 tot f 30. Voor de torren is f 14 tot f 22 gekomen. Zwarte kool haalde tuss de f 70 en de f 80 en de grote gullenm; kool ging voor f 19 tot f 22. terwijl de kleine gullenmaat kool f 12,50 opbracht. Dat kwam er op neer, dat daarvan prak tisch de hele voorraad bleef staan. Dit is namelijk een onderlinge opvangprijs. De kleinmiddelschelvis ging de hal uit voor f 22 tot f 30 en de pennen lieten zich betalen met f 17 tot f 30, terwijl braadjes f 12 tot f 29 kwam en de wijting voor f 10 tot f 14 van de hand ging. De lengen zijn betaald met f 70 f schol I haalde f 52 h f 58 de kist. Schol II ging voor f 43 tot f 48 en de drietjes deden f 34 tot f 24 Makreel boekte f 10 en de haring deed deze donderd; tot f 16. Alphen aan den Rijn Voor die nieuwe woningen, waarin dc mogelijkheden daarvdor aanwezig zijn, besloot de gemeenteraad op 18 mei 1955 tegen gemakkelijke betalingsvoor waarden heetwatertoestellen, via de plaatselijke Installateur te leveren, ter beschikking te stellen. De betaling kon geschieden via de periodieke rekeningen voor gas, water en elektriciteit. Er werd een proefjaar vast gesteld van 1 oktober 1955 tot en met 30 september 1956. Van 1 oktober 1956 tot en 30 juni 1957 zijn met toepassing van de regeling via zes Installateurs 196 gas- geysers en één elektrisch heetwatertoestei •erstrekt. De regeling heeft uitstekend •oldaan. Op grond van de afbetalingsbe- schikking 1956. vastgesteld door de minis- ati economische zaken en in werking getreden met ingang van 18 juni 1956. moet in geval van verstrekking In huur koop van heetwatertoestellen voor huis houdelijk gebruik tenminste 20°/o v-a koopprijs contant worden betaald en overige in een tijdvak van ten hoogste achttien maanden. Vermoedelijk zal deze beschikking de afzet in huurkoop heetwatertoestellen wel min of meer De voorwaarden vobr de verstrek king in huurkoop moeten dus enigszins ;ewijzigd worden, maar overigens zijn 3. en W. van mening dat de huurkoop- •egeling na afloop van het proefjaar ge continueerd kan worden. Verouderde schoolmeubelen verband met de aanvraag van het bestuur van de Chr. school aan de Hooft- straat wordt, aan de raad voorgesteld medewerking te verlenen tot vernieuwing van het sterk verouderde meubilair de klassen 1 en 2. Chr. kleuterschool Het bestuur van de stichting ter bevor dering van Ohr. kleuteronderwijs heeft de raad medewerking verzocht voor de bouw van een bijzondere kleuterschool aa Tolstraat. Bit schoolgebouw dient ter ver vanging van de thans door de stichting voor haar kleuterschool gehuurde lokalen in het wijfcgebouw Bethel, die echter niet geschikt zijn voor dit doel. B. en W. advi. seren de raad die medewerking te ver Boekhoudmachine nodig Sedert 1939 is bü de administratie van de water- en lichtbedrjjven eer boekhoudmachine in gebruik voor hel vervaardigen van de verbruikskwitan- ties en van de loon- en salarisstaten. De machine vertoont ouderdon breken, welke haar bruikbaarheid ernstig aantasten. Het college heeft overwogen, welke wjjze het beste in de verzorging van de verbruiks- en loonadministratie voorzien kan worden. )en eerste mogelijkheid is om de bruikskwitanties elders te doen ver\ digen. Het behoeft geen betoog, dat het door derden doen verrichten van een zo belangrijk onderdeel van de administratie van ideaal is. In de behoefte het mechanisch maken van de loonstaten wordt op deze manier niet voorzien. Een tweede mogelijkheid is het schaffen van een kwitantie-statistiek- machine. Een dergelijke machine kan uit buitend gebruikt worden voor het ver vaardigen van kwitanties. Zij is onge schikt voor het maken van loonstaten er het maken van andere boekhoud kundige of administratieve bescheiden. Een derde mogelijkheid is het aanschaf- in van een boekhoudmachine. Een der gelijke machine voldoet volledig aan d« behoeften van de water- en lichtbedrij- In tegenstelling tot de statistiekma chine heeft een boekhoudmachine eer grote próduktie-capaciteit Laatstgenoem de mogelijkheid biedt derhalve uit admi nistratief oogpunt de meeste voordelen. Daar zij bovendien tot lagere jaarlijkse lasten leidt, verdient het aanschaffen boekhoudmachine de voorkeur, en W. geven in overweging ten e van de aankoop f 26.000 beschik baar te stellen. ALPHEN AAN DEN RIJN Voor zo spoedig mogelijk gevraagd een bezorger voor ons blad Onbewoonbaar verklaarde woningen In de vergadering van 4 februari 1955 besloot de raad overeenkomstig een 1 stel tot onbewoonbaarverklaring van een twaalftal woningen. Na het verstrijken van da ontruimingstermijn op 10 septem ber 1955 waren van deze woningen ei acht bewoond. In de vergadering van 18 augustus 1955 werd besloten de ontrui mingstermijn met een Jaar, derhalve tot 10 september 1956, te verlengen. Naar het zich laat aanzien zullen op genoemde da tum nog vier van deze woningen niet ont ruimd zijn, te weten Hoflaan 10. 14 en en Dorpsstraat 83. Hoeveel het college steeds streeft ni een zo spoedig mogelijke ontruiming v onbewoonbaar verklaarde woningen dit jaar zijn er tot heden 8 ontruimd ls> 't er tot nu toe nog niet in geslaagd de bewoners van genoemde panden aan sende woonruimte te helpen. In verband hiermede wordt opnieuw voorgesteld de ontruimingstermijn van deze woningen »e verlengen tot en met 30 Juni 1957. Reparatie gashouder Aarlan der veen Op verzoek van de gemeente heeft de Gasstichting een onderzoek Ingesteld de toestand, waarin de gashouder te Aar- landerveen verkeert. Uit dit onderzoek Is gebleken, dat het noodzakelijk is, aan de gashouder belangrijke reparaties uit te Blijkens de raming zullen de kosten van reparatie ongeveer 26 750 bedragen. B. en W. geven de raad in overweging het in 1956 af te schrijven gedeelte van dit bedrag, zijnde 5350. beschikbaar te Er moet geld bij Bij de definitieve afrekening blijkt, dat de totale stichtongskosten van het complex an 26 woningen aan de Tolstraat nog met iim 2000 moeten worden verhoogd en ie van de zes woningen en vier winkels j an de Van Nesstraat nog met bijna 500. BENTHUIZEN Burgerlijke stand Ondertrouwd: L, J. Wieriks. 40 j. te Zoetermeer en E. Ch. Frijmann, 28 j. Overneming bedrijf Naar wij vernemen heeft de koper van het schildersbedrijf Boevé, de heer J. Land uit Zoutkamp, zich teruggetrokken. Het bedrijf is nu verkocht aan de heer van Waaij. NOORDWIJK Ongeval De 5-jarige Kareltje Huls stak, zonder op te letten, de Quarles van Uffordstraat over. Het jongetje, dat in een pension alhier vertoeft, werd door een juist pas serende personenauto geraakt. Met een hoofdwond en een gebroken scheenbeen werd het ventje op advies van dokter Mulder naar het A.Z. te Leiden vervoerd. Dronken bromfietser Op de Herenweg kwam een berijder van een bromfiets, die in kennelijke staat ver- j keerde, in botsing met een personenwa gen. De bromfietser, een militair, liep enkele verwondingen op en werd door de marechaussee ingerekend. Zwemfeest in golfbad Na het grote succes van het zwemfeest, dat de zwemclub „Haarlem" in juli in het golfbad heeft gegeven, zal op verzoek van de Stichting V.V.V. Noordwijk hiervan vandaag een herhaling worden gegeven. In verband met de reeds vroeg invallende duisternis zal om 8 uur begonnen worden met de waterpolowedstrijd Sleutelstad (Leiden) tegen de zwemclub „Haarlem". In deze laatste ploeg speelt o.a. de aan voerder van het Nederlands waterpolo- zevental Gerrit Bijlsma. Door leden van „Haarlem" worden daarna uitgebreide zwemdemonstraties ge- geven alvorens met het tweede hoogte punt van het programma te beginnen nl. j het kunsfzwemmen. De internationale kunstzwemploeg van „Haarlem" heeft in j Noordwijk al een reputatie opgebouwd en ook difmaal zal de volledige ploeg ver schijnen. De grote zittribune van de ge meente Noordwijk zal weer geplaatst wor den. zodat ieder van een goede plaats ver zekerd kan zijn, terwijl door de speciaal aangebrachte verlichting in kleuren het effect van de verrichtingen van de dames bij het waterballet nog verhoogd wordt. Gevonden voorwerpen Aan het hoofdbureau van politie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: jongensjasje, wit lederen por temonnee, muntbiljetten, rode kinder- schoen, stranwagen, portemonnee met in houd, kraag van Japon, strandschep, rieten siagersmandje, rode plastic regenjas in hoes, bankbiljet, aansteker, zwart suède j portemonnee, kerkboek, verchroomd da mespolshorloge, kinderleesbril, postduif, bronskleurige broche, lipssleutel. wit lede ren kinderschoentje, portemonnee inhou- j dende Engelse munten en een sleutel, zadeltasje met inhoud, zwarte portemon- nee met inhoud, vulpen, zonnebril, drie dozen sigaretten, pakje shag en tweepak- Rlzla-vloei, ribfluwelen badtas, bril met paarsachtig montuur, autowieldop, jongensjasje, damespolshorloge, vogel (kauwtje), gummi strandemmertje, bruine bal. schaal van groentenweger, gouden damcspolshorloge, grijs kindersokje, zwar te portemonnee met inhoud, witte pet, zakmesje, rood wollen kindervestje, plas tic bal, zwarte dameshandschoen, hooi vork, zonnepakje, portemonneetje (souve nir) met inhoud, bruine jongensschoen (links), damesregenkapje. kinderschepje, gebloemde badtas met inhoud. Inlichtin- gen uitsluitend woensdag en zaterdag van 23 uur aan het politiebureau Oude Zee- j weg 10. Agenda V.V.V. - Vrijdag 17 aug.: Groot zwemfeest in het golfbad. Zaterdag 18. aug: rolechaatofeest op het terrein van de speeltuin, 8 uur. Dinsdag 21 auig.: poppentoastvocurstolLtog op het strand. Donderdag 23 aiug. Concert Crescendo. Vrijdag 24 aug.: Orgelconcert Fedke Asma Gereformeerde kerk. Tafeltennis ln Huls ter Duin werden tafel-tennis wedstrijden gehouden, waaraan door di verse bekende spelers werd deelgenomen. Na een spannende strijd werd de eerste prijs behaald door A. Timan, 2e werd B. van Dij-k, 3e F. van Dij-k en 4e dokter Pee- ters. Bij de dames werd mevr. Peetere le, mevr. Mo-ppes 2e en mevr. Motse-Herun- ga 3e. De wedstrijden hadden een geani meerd en sportief vertoon. Benoemingen Tot hoofdleidster van de nieuw te ope- i non Ohr. kleuterschool van de verenlgnmg j „Een school met de Bijbel" is benoemd mej. N. van Leeuwen uiit Zwammerdam. Zij zal op lö november a.6. haar functie aanvaarden. Tot tijdelijk hoofd is be- noemd mej. L. van Rijssel uit Lisse. Duur ritje Een 21-Jarige schippersknecht uit Den Haag kwam met grote vaart in een auto de Prins Hendrikstraat afgereden. Tijdens deze dolle rit werden een tweetal langs de weg geparkeerde nieuwe wagens ge ramd en zeer ernstig beschadigd. De auto van de schipper werd im beslag genomen door de verkeerspolitie, daar er wel het een en ander aan bleek te mankeren. De man was niet verzekerd. Concert uitgesteld Het concert, dat gisteravond gegeven I zou worden door „De echo der Duinen" werd wegens de slechte weersomstandiig- heden uitgesteld tot een n-ader te bepailen datum. VOORHOUT Er is gespaard Bij de rijkspostspaarbank te Voorhout werd in juli ingelegd f 15.360,99 en terug- betaald f 8.280,18. Er werden vijf nieuwe j spaarders ingeschreven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 4