Ilicuive gcütsrfje (ütmrcint Minister Abdulgani arrestatie ontsnapt aan Corruptie in Indonesië noopt leger tot ingrijpen Prof. Lieftinck is aan de laatste poging toe Tachtig doden uit mijn naar hoven gehaald Eden moet beloven dat Engeland geen aanvaller zal zijn DINSDAG 14 AUGUSTUS 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. ABONNEMENTEN: 7.per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening 58838 ADVERTENTIES: J 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten J 0.18 per millimeter Directie. Redactie. Abonnementen- eD Advertentie-afdeling: TeL 31441. Zevenendertigste jaargang -No 10728 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEME] Chef-red.: H. W. J. ENSERINS CHRISTEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „StanttmsUcfi Is gljeblmn "tngn bert ia Ugljenspoct" Ontstellende wreedheid ZIE PAGINA 5 J NET OP TIJD NAAR LONDEN Door tijdbom van Eoka Brits jacht ging ten onder bij Cyprus Cyprische verzetslieden hebben gisteren op de rede van Cyrene een Brits jacht door middel van een tijdbom tot zinken gebracht. De bom was beneden de water lijn tegen de kiel aangebracht. Men ver moedt, dat de Eoka beschikt over kikvors- mannen. Door deze taktaek zou een be dreiging kunnen ontslaan voor de Britse oorlogsschepen, die naar het eiland zijn of worden gedirigeerd in verband met de kwestie van het Suezkanaal. De bom ontplofte, toen 2 leden van. de bemanning aan boord van het jacht wa ren. Deze mannen, de Duitsers Hans Al bert (kapitein) en Kurt Hirsch (technicus) bleven ongedeerd. De eigenaar van het 63 ton metende jacht is de Britse kapitein Charles Wontlhington. belast met de be scherming van gouverneur John Harding. Hij i6 miljonair. In Liimassol arriveerde maandag het Britse vUiegdeksohip Ocean met kanon niers, genie- en verbindingstroepen. Za terdag was in Famagusta ai de Theseus aangekomen met de zesbiende onafhanke- lijke parachubi stentorigade, de „Rode Dui vels". Rode Kruis helpt Marcinelle Het N ederhcunidsche Roode Kruis heeft onder nummer 777 een spe ciale girorekening geopend om het Nederlandse volk in die gelegenheid te stellen, blijk te geven van zijn medeleven met de nagelaten be trekkingen van de slachtoffers van de mijnramp in Marcinelle. Het Nederlandsche Roode Kruis heeft daarop zelf een bedrag van 1000 gestort. Stortingen kunnen worden vér- richt ten name van het Nederland- sche Roode Kruis, onder vermei- thing „Mijnramp België". TT\E INDONESISCHE minister van buitenlandse zaken, Ruslan Abdul- AJ gani, is nauwelijks aan een arrestatie ontsnapt, voordat hij gisteren naar Londen vertrok om deel te nemen aan de conferentie .over het Suezkanaal. Er vervoegden zich volgens A.N.P. enige geüniformeerde personen hij hem om „hem enige vragen te stellen in verband met een geval van corruptie". Zij verklaarden dit te doen in opdracht van de militaire bevelhebber van West-Java, kolonel Kawilarang. Door telefonische tussenkomst van pre mier All Sastroamidjojo en van de chef staf Nasution. werd de minister echter in itaat gesteld toch nog tijdig naar Londen te vertrekken om daar de conferentie over het Suezkanaal bi) te wonen. te mislukte arrestatie houdt naar uit vele berichten blijkt, verband met een root corruptieschandaal, dat op aandrang an het leger tot uitbarsting is gekomen. Het blad Indonesia Raja weet te mel den, dat de-oud-minister van voorlichting i het kabinet-Harahap, Sjamsuddin Su- i iVlakmoer, en de directeur van de atsdrukkerij. Oom Piet de Queljtfe, ge- esteerd zijn. De laatste vertoefde on langs ten tijde van het bezoek van Su karno tc Bonn en heeft meermalen onder handelingen gevoerd over de mogelijkheid n Nederland vertoevende Anibone- )«er te halen naar Indonesië te ver trekken. Volgens het blad Is het mogelijk, dat minister Abdulgani gearresteerd zal wor- wanneer hy van de conferentie te Londen terugkeert. Schandalen Er gaat geen dag voorbij of de kranten melkten een corruptiesehamd'aal, waarbij regeringsambtenaren en hoogwaardig heidsbekleders betrokken zijn, en in felle ikelen wordt de regering verweten zij niet krachtig genoeg optreedt. Volgens gezaghebbende bronnen Is de staat voor honderden miljoenen roepiah' benadeeld door manipulaties met in- e: uitvoervergunningen en deviezentoewij- zingen. Rechtszaken zijn er gaande over verduisteringen ten bedrage van mi roepiah's door ambtenaren. Vice-pre sident Hatta heeft gewaarschuwd, dat het land dezelfde weg zal opgaan als het ;giem van Tsjlang Kai Sjek, als liet niet iel cie corruptie de baas wordt. Een verkeersinciden-t, gevolgd door een echtpartij tussen een Chinees zaken- an en een legerofficier heeft onlangs geleid tot een actie van een groep jon- De kabinetsformatie (Van onze parlementaire redacteur) 1 De P.v.d.A. Tweede Kamerfractie heeft de zeven bemiddelingsvoorstellen van informateur Lieftinck aanvaard. De K.V.P.-fractie is. met zes voor stellen akkoord gegaan, maar heeft nog een voorbehoud gemaakt t.a.v. de bezitsvorming. Zo zal de heer Lieftinck heden zelf moeten besluiten of het zin heeft het gesprek met de twee grote fracties nog voort te zetten. Wel- licht dat hij als laatste poging nog zal proberen een gesprek met de heren 1 Romme en Burger te arrangeren. Op de 58ste dag van deze kabinetscrisis duurt de strijd tussen de twee politieke groqtmachtcn nog steeds voort. En eerlijk gezegd: langzamerhand worden de ge schilpunten tussen de P.v.d.A. en de K.V.P. dermate minimaal dat men zich moet afvragen of nu werkelijk het probleem van de fiscale faciliteiten ter bevordering van de bezitsvorming zo belangrijk is dat zij beslissend kan zUn voor de handhaving van de brede basis. geren, die zich „Uitvoerders de- revolu- noemt en zowel optreedt legen de staatsburgers van Chinese afkomst als te- de corruptie. In bijna gelijktijdig te Bandoeng. Djakarta en Semarang ver spreide pamfletten treedt deze groep op spoort de Chinezen aan op te geven, - zij hebben omgekocht. De invloedrijke Times of Indonesia waarschuwt de re gering dat zij snel in actie moet komen, daar anders anderen de taak overnemen. "De massa heeft slechts een goed georgani seerde leider nodig om zich onstuitbaar te werpen op het voorwerp van haar haat. Regeringsambtenaren hebben snelle li- ines en paleisachtige huizen, terwijl het volk nauwelijks in staat is zich een bestaan te verzekeren, schrijft het blad. Ook andere bladen dringen aan op snel ingrijpen daar anders een catastrofe Het blijkt echter, dat het leger niet gewacht heeft op het ingrijpen der rege- en zelf begonnen is met arrestaties i merkwaardige bijzonderheid is, dat Kawilarang juist heden zyn commando >verdragen aan luitenant kolonel Su- igi, daar hy tot militair attaché te Washington is benoemd. Hy heeft dus juist voor die tijd zyn slag geslagen. Politie durfde niet Nader wordt gemeld, dat de arrestaties gevolgd zijn op de inhechtenisneming en kele weken geleden van Lie Hok Tay, waarnemend directeur van de staatsdruk kerij. Oud-minister Sutan Makmur is •ergebracht naar Bandoeng, waar kolo nel Kawilarang zijn hoofdkwartier heeft. Een luitenant van het militaire com mando te Djakarta, dat onder Kawilarang ressorteert, had hem maandag uit zijn woning gehaald. Twee hoofdambtenaren zijn ministerie, Jusuf Puar en H. Djalaluddin, zijn eveneens in verzekerde bewaring. Ruslan Abdulgani was vroeger als staatssecretaris aan het ministerie van voorlichting verbonden, waar ook de staatsdrukkerij onder ressorteert. In regeringskringen betreurt men de wijze van arresteren. Indonesia Raja meldt, dat de politie de taak aan het leger had opgedragen, omdat zij zich niet sterk genoeg gevoelde om op te treden tegeD ;n minister en een oud-minister. President Sukarno heeft hedenochtend ;n langdurig gesprek gehad met de pre- iier Volgens gezaghebbende bronnen erden de arrestaties van hoogwaardig- Wat is namelijk aan de hand. De heer Lieftinck heeft voorgesteld om de faci- liteiten die binnenkort gegeven zullen worden voor het bouwsparen ook van toe passing te verklaren op andere vormen ter bevordering van duurzaam bezit, zoals byv. het geld sparen of het sparen voor een huwelijksuitzet. De socialisten, die meer voelen voor collectieve bezitsvor ming, hebben dit ten slotte met veel pijn aanvaard. De KVP-fractie vindt dit voor stel echter tc weinig. In de brief die de beer Romme gisteren aan de informateur, namens zijn fractie heeft geschreven, is teruggevallen op het aanvankelijke voor stel van de informateur, waarin ook werd gesproken over een onderzoek naar wel ke belastingfaciliteiten voorts nog moge lijk zouden zijn. De PvdA Tweede Kamer fractie heeft zich tegen deze zinsnede met hand en tand verzet. De heer Lief- ik bezweek voor de druk van zyn par tijgenoten en haalde deze passage uit het program. De KVP-fractie heeft dus niet instemming betuigd met het voorstel de informateur over de bezitsvor- omdat zij heeft aangehaakt aan een formulering die de heer Lieftinck zelf heeft laten vallen. Bezitsvorming struikelblok bij kabinetsformatie Wat nu Prof. Lieftinck staat nu voor de vraag at hij verder moet doen. Het is bekend dat hij de zaak van de bezitsvorming hoog opneemt. Sinds 58 dagen is dit dan ook het belangrijkste strijdpunt tussen de KVP en PvdA. Wij zijn dus nu in de tuatie beland dat de vraag of er verdere fiscale faciliteiten gegeven moeten wor- om de bezitsvorming te stimuleren orming van een kabinet bemoeilijkt, is wel wat wonderlijk nu ons land de kamende parlementaire periode te ma ken krijgt met grote financiële proble- i. Er zal een voorzichtige begrotings- conjunctuurpolitieik gevoerd moeten worden, maar noch de heer Romme, noch de heer Drees zijn bereid geweest tijdens hun formatieperiode een behoorlijke fi anciële gedragslijn op te stellen. De zaak wordt zo ridicuul dat men am er meer kan aannemen dat dit ene punt eslissend kan zijn. Zou dit wel zo dan heeft de KVP het spel in deze de formatie wel bijzonder zwaai speeld. De gedachte om de bezitsvor: langs fiscale weg te stimuleren kan trekkelljk zijn. maar het is te betwijfelen of zij deze lange slepende crisis waard is. Het komend kabinet zal waarlijk di handen vol hebben aan de oplossing vai het financiële probleem en de woning- Andere punten ....als doft alles if". Informateur Lieftinok gaat wat Nieui Guinea betreft uit van de handhaving v: de bestaande rechtsorde bij de ontwikke ling van de bevolking tot het zelfbeschik kingsrecht. De KVP en de PvdA zijn me' deze formulering akkoord gegaan, waar uit blijkt dat Nederland de soevereinitei over dit gebiedsdeel heeft. Wat zending en missie betreft spreekt de heer Lief- Ook op 1035 meter diepte kan nauwelijks meer leven zijn MARCINELLE, dinsdagmorgen EEN DIEP ONTROERDE menigte voor de hekken van de Belgische ko lenmijn te Marcinelle heeft gistermiddag onder doodse stilte de mededeling aangehoord, dat de stoffelijke resten van 80 mijnwerkers nog in de loop van de avond en de nacht naar boven zouden worden gehaald. Gisteravond om kwart over tien bereikten de eerste omgekomenen van deze grote groep de oppervlakte. Zij bleken gestikt te zijn op een diepte van 835 meter. Nog was toen alle hoop voor de op 1035 meter diepte op- geslotenen niet geweken, maar niet lang daarna meldde een volgend com muniqué, dat de atmosfeer daaralthans in de hoofdgalerij, elke vorm van leven uitsluit, zodat alleen nog in de verst gelegen galerijen op deze ver dieping enige kans bestaat op het aantreffen van overlevenden. ging zelf naar het hek de in de mijn i de istig dende menigte toe te spreken. Hij Het het hek openen voor een Vlaamse mynon- zichter, die als vrijwilliger in de mfin wilde afdalen, maar niet mocht omdat hij niet getraind is in het dragen van een zuurstofmasker. Deze man, wiens naam onbekend moet blyven, vervulde van toen af de belangrijke rol van tussenpersoon om de beproefde familieleden uit de eer ste hand verslag te doen van het red dingswerk. Zijn zoon is onder de ver misten en dit schiep een vertrouwensband tussen hem en de zwaar beproefden aan de poort. Een groep nonnen met witte kielen en rubber handschoenen begaf zich gister avond naar de uiterst streng bewaakte derde mijnschacht. Zij zouden de doden op rijen leggen in de legervrachtwagens. die al klaar stonden om de droeve last naar de chapelle ardente te brengen. Voor men de stoffelijke resten via een gat in de betonnen muur naar de schacht in aanbouw kon vervoeren, moesten de red dingsploegen eerst de kadavers van twee Ook soldaten zijn ingeschakeld in cbe strijd om het behoud van de imgeslo- tenen. Zij vullen de zandzakken waar mee men diep onder de aarde het vuur tracht te keren. Helaas is al het zwoegen van de reddingsploegen tot dusverre tevergeefs gebleken. Telkens weer worden er doden naar boven heidsbekleders besproken, die waren richt door kolonel Kawilarang. De pre mier gelastte zijn reis naar Bandoeng af. waar hij Kawilarangs commando-c dracht wilde bywonei. Om 12 uur werd de procureur-geiieraal 'door de premier ontboden. Inmiddels heeft de waarnemend chef staf, Locbis, in een persgesprek verklaard niet te kunnen instemmen met de tussen komst van de premier en de chef-staf. Nasution, ten behoeve van minister Ab dulgani. Volgens Indonesia Raya had de premier dc officieren, die zich bij het huis van Abdulgani vervoegden, gesmeekt aan het prestige van de staat tc denken. Volgens Indonesia Raja heeft Lie Tok Hay by zyn arrestatie bekend aan Abdul gani een bedrag van anderhalf miljoen roepiah te hebben geschonken en aan Sutan Makmur een gemeubileerd huis te hebben cadeau gedaan. Een beeld van de Arabische wereld, die als een blok de Rode Zee omsluit. De legersterkte dezer landen is niet overweldigend, maar zy beheersen de grote oliebronnen, waaruit Europa gevoed wordt. Dat Irak, de deelgenoot van Enge land in het Pact van Bagdad, zich bij monde van zijn premier Noeri-el-Said, by de Arabische Liga heeft geschaard is verder wel een van de belangrijkste aspecten. Krachtige oppositie Labour TVE BRITSE Labourpartij heeft premier sterker dan ooit door Amerika is gezon- Eden gevraagd openlijk te verklaren, den- Ook ,Oost-Dult8land (dat niet is uitge- dat Engeland niet in strijd zal handelen met het handvest der Verenigde Naties door Egypte aan te vallen in verband met de Suezkanaal-kwestie. De leiders van di party eisen, dat Eden duidelyk laat uit komen, dat genomen militaire maatrege len uitsluitend bedoeld zyn als een ver dediging tegen een eventuele agressie. De Britse Labourparty dringt er ten slotte by de regering op aan, dat het parlement van zhn zomervakantie wordt teruggeroe pen voor een onmiddellyke bespreking van de situatie na de Londense conferen tie over het SuezkanaaL' In een verklaring corrigeren de Labour- leiders de wijdverspreide mening, dat de oppositieparty van ganser harte instemt de politiek van premier Eden t.a.' heit Suezkanaal. Zij stellen voor, ds Engeland de eventuele besluiten van d Suezkanaal-conferentie zullen voorleggen een bijzondere bijeenkomst vai algemene vergadering der V.N. Weliswaar de Labourpartij van mening, dat de unilaterale daad van Nasser veroordeeld moet worden, maar zij wijst er tevens met klem op, dat het gebruik van geweld niet toegestaan is of het moet in overeen stemming zijn met de beginselen van de Verenigde Naties. Verzoek aan V.N. Het Engelse kabinet zag zich gisteren plotseling geplaatst tegen deze krachtige oppositie, terwyi de Arabische Liga offi- aankondigde, dat een aanval op Egypte beschouwd zal worden als aanval op alle Arabische landen. Egypte heeft de secretaris-generaal der V.N. voorstel doen ttfe-komen om een confe rentie te houden, waarop het verdrag Konstantinopel zou worden herzien. Amerika heeft inmiddels nogmaals officieel verklaard dat de Verenigde Sta ten volledig instemmen met de me Engeland en Frankrijk, dat er inter nationale middelen moeten zyn om he praktische en efficiënte functioneren vat het kanaal te verzekeren. De Russische minister van buitenlandsi zaken, Sjepilof, is vanmorgen met zijp gevolg naar Londen gereisd. De Ameri kaanse delegatie zal 22 man sterk zyn. nek in zijn bemiddelingsvoorstellen over en doervoering van de decentralisatie, waardoor dc zelfstandige positie van zen ding en missie zal worden versterkt. De financiële moeilijkheden heeft de infor- ur aldus opgelost, dat de overheids- niet navenant m. 't nat. inkomen mogen stijgen En de commiisie 's Jacob, zich bezig houdt met de bestudering het subsidiesysteem voor het byzon- der Hoger Onderwijs zal haar taak moe ten bespoedigen, terwijl zy uit moet gaan van een gelijkwaardige ontwikkeling van bijzonder en openbaar Hoger Onderwijs. Op deze punten hebben de twee grote partijen elkaar dus gevonden. Mochten de heren Romme en Burger toch nog de hoofden koel houden en ook nog een op lossing vinden voor de bezitsvorming, dan kan men nog niet zeggen dat de in- ateur Lieftinck is geslaagd. Dan eerst zal hij zyn program gaan ontwerpen. Een program, dat het midden zal houden tus sen de werkstukken van de heren Drees en Romme. Met één uitzondering; de heer Lieftinck zal ongetwijfeld een oplossing geven voor het financiële vraagstuk. In politieke kringen in Den Haag kan men nu reeds horen verluiden dat die oplos sing niet makkelijk genade zal kunnen vinden in de ogen van de heer Romme. Daarvoor is de anti-Lleftinck stroming ir de KVP-fractie te groot. Zo staat de heer Lieftinck voor de vraag wat hy heden moet gaan doen. Zyn in- formaticpoging is in ieder geval zeei waardevol. Zy zal een testcase kunnen zyt voor de PvdA en de KVP. Kunnen zy op eigen kracht tot elkaar komen, of niet? Nieuwe stad op Siberische grens CWERDLOWSK is e fabrieksstad, die de Oeral aan de grens v Siberië uit de Ru: uiorden als moedér werkt, verzorgd in kinderbe waarplaatsen, waarin „aandoenlijke zorg" aan bodem oprijst. Een Neder- hen wordt besteed. Van heel het gezin lands journalist heeft op bewaarplaats naar school worden. De grond wordt voor 300 roebel per jaar in erfpacht afgestaan Om dat te bereike zondag dit oord be zocht. Hij kon dat overi gens slechts moeilijk con stateren aan de gedrogin- schrijft hij, wel gingen op de kerk staat een bordje „museum". Ook waren er optochten van pioniertjes, maar die zijn er elke dag. Op zondag echter is het bijzonder druk in de winkels, om dat de vrouwen dan de tijd hebben om bood- party uertepei schappen te doen. In de en wel door fabrieken, waar zware sikkel e\ machines worden gemaakt plafonds zijn dertig procent der woningei arbeidskrachten vrouwen, kan een en jeugdbeweging ts mc één stap. Ook in net huis norm. een arbeiders :s de berekend Slechts hooggeplaatste functionarissen in het politieke, culturele en economische leven kun nen zich deze luxe uit een enkel salaris veroorloven. De hoogte van het loon van de arbeiders hangt geheel en al af van hun prestatie, of liever van de prestatie van hun ar- beidsgroepen Het loon hoge lonen irdigd worden alleen dan be- keurige reikt. hoog boven deze uitgaan. Zij die ■t. Wi? teil honderd of tweehonderd die er het z i On eigen huis bou- pre 18.000 roebel komen worden als lich- roebel is ongeveer vaariijkste werk doen. krijgen hetzelfde loon als de mannen. Hun kinderen (men schatte het aantal wat maar voor de he per gezin op drie d uier) terugbetaald behoeft >rbeeld genoemd iig4) zal eén delegatie naar Londen zenden. Maar deze delegatie is niet ge nood en zal niet op de conferentie wor den toegelaten. Nassers vrienden De „dansende majoor", de hoofdredac teur van een Egyptisch blad en grootste vriend van Nasser, Saiah Salem, is gis teren in Londen aangekomen om de con ferentie voor zyn krant te verslaan. Hy herhaalde zy_n in Kairo reeds meerdere malen geuite dreigement, dat het Suez kanaal by het eerste Britse schot op Egypte vernield zal worden. Koning Hoessein van Jordanië heeft naar koning Feisal van Irak en de pre sident van Syrië boodschappen gestuurd, waarin hij plannen uiteenzet om de Ara bische steun aan Egypte te versterken. Griekenland Verscheidene vooraanstaande personen uit de Griekse regeringspartij hebben geprotesteerd tegen het besluit, dat Grie kenland niet zal deelnemen aan de Lon dense conferentie. Oud-premier KaneHo- poulos zeide, o.a. dat Griekenland dc kwestie Cyprus niet met het probleem rond het Suezkanaal moet verwarren en zich niet uit de internationale politiek moet terugtrekken. In Kattegat Coaster Hondsrug vergaanvijf doden De Nederlandse Coaster Hondsrug var de vrachtmaatschappy Devety te Rotter a is in de afgelopen nacht om één nui het Kattegat gezonken. Slechts twe« i de zeven opvarenden zyn tot dusver gered. Men heeft de hoop nog iemand levend te vinden opgegeven. Het scheepje, dat 227 ton meet, had noodseinen uitgezonden, waarop onmid dellijk een Deens marinevaartuig naar de aangeduide plaats bij het eiland Samsoe voer. Men zag echter niets anders dan olievlekken en luchtbellen aan de opper vlakte. De overlevenden zyn een lid van de be manning en de vrouw van de kapitein, zij zyn in volkomen uitgeputte toestand in een ziekenhuis opgenome. De Indonesische schulden Nederland doet paarden uit de weg ruimen. Dit alles gebeurde terwijl het gewone reddingswerk op de oude voet voortging. In de 907 meter galerij stuitte men op nieuwe moeilijkheden. Een hitte van 60 graden Celsius hield de mannen tegen en men stuitte bovendien op een grote instorting. Pogingen om een deel van deze galerij af te sluiten en daarmee de nog steeds woedende brand te localiseren, mislukten aanvankelijk, doordat een schot vernieuwd moest worden. De redders stonden voor de schier onmogelyke taak. zich een weg te banen door het puin. Nadat men erin was geslaagd, luchtmonsters van de 1035 meter galerij te trekken, werd al spoedig duidelyk, dat alle hoop, nog iemand le vend op de hoofdgalerij aan te treffen, vervlogen is. Geen sprankje hoop Toen de bergers hun uitputtend werk op 835 meter diepte voorlopig voltooid hadden cn uitgeput aan de oppervlakte kwamen, was er onder de redders, die vergeefs hadden ge probeerd, tegen hitte en rook in nog dieper dan 907 meter in de mijn af te dalen, niemand meer, die een sprankje hoop had op het vinden van een levende makker. Buiten de mijn deelden deskundigen deze opvatting, hoewel nog altijd angstvallig wordt vermeden, dit officieel bekend te maken. De 80 doden werden in vrachtauto®' naar de school naast de dichtbij gelegen kerk gebracht. En op de begraafplaats ronkte de bulldozer, die een nieuw mas sagraf aanlegde. Een graf. dat groot ge noeg zal zijn om méér slachtoffers ts bergen dgn de 80 van gisteravond. Het is intussen bekend geworden, dat de Ita liaanse regering opdracht heeft gegeven, de omgekomen Italiaanse mijnwerkers op kosten van de staat naar Italië over te brengen. De identificering van de stoffelijke res- m wordt bemoeilijkt door het feit, dat zij werden gevonden in schachten waar temperaturen tot zestig graden Celsius heersten. De slachtoffers werden aange troffen in galerijen op 835 en 907 meter diepte. Van elke familie, waarvan een lid in deze schachten aan het werk was toen het ongeluk zich vorige week woens dag voordeed, zijn twee leden uitgenodigd helpen bij het identificeren van de stoffelijke overschotten, die naar een school te Marcinelle zijn overgebracht. Minister Rey heeft thans verklaard geen hoop meer voor de slachtoffers te hebben. Arme prins Foead stappen De Nederlandse regering heeft in het buitenland stappen gedaan naar aanleiding van de schrapping der Indonesische schulden aan Neder land. Het heeft zich gewend tot de zogenaamde Unci-mogendheden, dit wil zeggen de landen, die zitting hadden in de commissie der Verenig de Naties voor Indonesië (Unci), de Verenigde Staten, Australië en Bel gië, en er op gewezen, dat deze daad een nieuwe en flagrante verdrags schennis betekent, die in wezen veel ernstiger is dan de naasting van het Suezkanaal door Egypte. 'm In een villa aan de oevers van het meer van Genève leeft een klein jongetje: prins Foead, de zoon van ex-koning Faroek van Egypte. Nooit mag hij een stap buiten dc hoge muren van de villa zetten, want men vreest voor de wraak van nationalistische fanatici. Hij heeft een Engels kin dermeisje en een Albanese lijfwacht. Op de foto ziet men het vier jaar oude kereltje met zijn twee halfzusters, de prinsessen Ferial (18) en Fawzia (16) de dochters uit het eerste huwelijk van Faroek met ex-koningin Farida. WEERBERICHT Wisselvallig weer Tot morgenavond verwacht De Bilt; Aanvankelijk op de meeste plaatsen droog weer met op klaringen, later weer toene mende bewolking en kans op regen. Krachtige tot matige westeiyke wind, morgen krimpend naar zuid. Weinig verandering in temperatuur. [Opgemaakt te 11.15 uur).

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1