Jlieuiue geihsctfe GTmtront Inadembare lucht wekt nieuwe op 907 meter hoop Vandaag zekerheid over omvang van ramp te Marcinelle? Socialisten kwamen in het geheim bijeen Amerika rechtvaardigt naasting Suezkanaal Vrouwen en kinderen uit Egypte teruggekeerd ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. ABONNEMENTEN: J 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening 58936 ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimetet Directie. Redactie. Abonnementen- eD Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Zevenendertigste jaargang No 10726 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRIST ELIJK-N A T ION AAL DAGBLAD Voor Leiden err Omstreken Stantvatticl) Is ahfblmn "tnyit bert ia tegijeospoet Lijdendende beeldhouwer ZIE PAGINA S J De mijn brandt nu niet meer OP EEN DIEPTE van 907 nieter kan geademd worden. Deze 6impele mededeling deed gisteravond de hoop herleven in de harten van de honderden wachtenden bij de ingang van de Belgische kolenmijn Bois du Casier. Redders hadden het vermoeden uitgesproken, een labora torium bevestigde het later: de lucht op de zojuist bereikte plaats, niet ver meer van de grote groep ingesloten mijnwerkers, wier levens heel misschien nog niet zijn afgesneden door giftige dampen en intense hitte, was zuiver genoeg om zonder schadelijke gevolgen te worden ingeademd. Bovendien was daar de hardnekkige stoom- of gaswolk verdwenen, waardoor onder veel betere omstandigheden kan worden gewerkt aan de nieuwe geleidebalken van de grote lift in de schacht. met een uiterst modern uitgeruste auto bevindt zich apparatuur om d( dampen uit de mijn te ontleden. Hij kreeg mmiddeliijk dezelfde bevoegdheden als :ijn Belgische collega's. Men gebruikt bij het reddingswerk nu ook Franse radiote- lefonische apparatuur. Rouw Op de 907-meter verdieping troffen de reddingsploegen heel weinig belangrijke brandsporea aan. Verder werd men een kleine instorting gewaar, die evenwel een verdere verkenning niet belemmerde. Verse reddingsploegen daalden laat in do avond in de mijn af om de gangen op deze diepte verder te onderzoeken. Men hoopte ook daar een redelijke atmosfeer aan te treffen, waardoor het mogelijk zou wor den, grotere aantallen redders naar be neden te sturen Gedurende de dag zal men vermoedelijk weten, of deze hoop gerechtvaardigd ia of niet. De mijnautoriteiten hebben nooit geheel de gedachte laten varen dat ar beiders zich hebben kufihen verschuilen «an de "uiteinden van de laatste verdie ping, waar rook en gas mogelijk niet zijn doorgedrongen. Hel nieuws over het succes werd door een priester aan de wachtende menigta meegedeeld. „Geliefde Kinderen", zei hij: „ik heb het laatste nieuws. Zij hebben de 907 meter bereikt. Men kan daar adei Bemoedigend DE Vlucht uit trein Uit alle delen van het land stromen gelden voor de getroffenen binnen. Reeds reie honderdduizenden Belgische francs :ijn beschikbaar gesteld, vooral door beidersorganisaties. Eerste minister Van Acker heeft bekend gemaakt, dat de rege ring bij het verlenen van hulp geen on derscheid zal maken tussen Belgische er of andere gezinnen. Koning Boudewiin en Koning Leopold hebben ieder 500.000 frank geschonken. Onder de ingesloten mijnwerkers zijn 166 gezinshoofden, die in totaal 406 kin deren hebben. Een van hen, Joseph Han- necart. bevindt zich met zijn zonen Michel en Roland in de mijn. Hij heeft thuis nog tien kinderen. 'Het laatste nieuws, dat in de vroege ochtend afkwam, was, dat men om acht uur zover hoopte te zijn, dat de reddingsbrigades zouden kunnen worden samengesteld om de donkere galerijen af te zoeken naar overle venden. Dan zou odk de reparatie van de grote lift voltooid kunnen zijn, evenals het verkenningswerk in de omgeving daarvan. Door de galerij BELGISCHE premier Van I op 907 meter diepte hoopt men dan Acker heeft bekend gemaakt, via andere gangen te kunnen komen dat maandag de negen tot dusverre)in de galerij op 1035 meter, waar op geborgen doden ter aarde zullen wor- de dag van de ramp 130 mannen den besteld. Die dag zal België rou- Russin kreeg spijt van repatriëring In Neurenberg heeft zich gisteren een tragedie afgespeeld, waarbij een Rus sisch echtpaar was betrokken, dat daar na vermoedelijk voorgoed werd ge scheiden. Toen de trein naar Oost-Duits- land daar een minuut stopte, sprong 40-jarige Russin eruit, nadat zij eerst haar bagage naar buiten had gewerkt. Haar man werd tegengehouden door Russische bewakers. Het echtpaar was uit Rusland na West-Duitsland gevlucht en had e visum voor België gekregen Eenmaal Brussel aangekomen, besloten man ouw toch maar te repatriëren. De terugreis werd gemaakt in gezel schap van enkele Russen. Dezen wek- argwaan bij het echtpaar door het compartiment op slot te doen. Bovendien n van de begeleiders, dat het echtpaar in Rusland vijftien jaar ge' genisstfaf stond te wachten. Dit was Anna Baroska te veel. Zij is naar België teruggekeerd. Poliocentrum 2 miljoen Nog dit jaar zal de stichting Bio- vakantie-oord beginnen met de bouw van een polio-revalidatie-centrum a Amsterdamseweg in Arnhem. De kosten zullen ongeveer twee mil joen gulden bedragen. wen. Van alle openbare gebouwen zal de vlag halfstok waaien, en men wil om tien uur enkele minuten stilte in acht nemen. Op het grote plein van Marcinelle, achter de twaalfde- eeuwse kerk. worden maandag rouw diensten gehouden. Mijnwerkers uit heel België zullen daarbij in 'hun werkkleding aanwezig zijn. moedigend, nadat gistermiddag de hoop bjjna was vervlogen. Het reddingswerk op hoger gelegen verdiepingen gestaakt omdat aaar geen overlevenden meer zondert kunnen zijn. Het ging slechts om de ongeveer 130 mannen, die zich moeten ophouden op een diepte van 1935 De directeur van het Belgische mijnwe zen, de heer A. van den Heuvel, ver wachtte niet, dat in de loop van de nacht al enige van de ingeslotenen zouden wor den gevonden. Hoogstens zou men de stoffelijke resten van omgekomenen kun nen vinden. ..Als er iemand leeft, dan zal dat vermoedelijk aan het uiterste einde van de gang zijn en de mannen, die op het ogenblik naar beneden gaan, zullen vannacht met zo ver komen", zei hij gis teravond. Terwijl de heer Van den Heuvel deze mededeling deed. liepen twee ploegen van acht man elk. door het duister naar ae schacht voor een nieuwe afdaling. Ze waren uitgerust met zware rubber laarzen en zuurstofmaskers. De Belgische mijnautoriteiten, die de eerste dagen van de ramp alle buitenland se hulp geweigerd hadden, accepteren nu dankbaar de bijstand van de Duitse expert Von Hoff uit heit Ruhngebied. Deze lei'd|=T van de red'dingscentrali Essen kwam naar de plaats van de ramp ln Algiers Ontploffing eist zestien doden Vannacht heeft een ontploffing in de Mohammedaanse wijk van Algiers ten minste 16 doden en 14 gewonden eist. Vier gebouwen werden totaal woest. Reddingsploegen, die nauwelijks door de smalle straatjes konden komen hebben urenlang naar slachtoffers ge zocht. De oorzaak van de ontploffing de onbe kend. In deze wijk plegen de opstand" idngen voortdurend aanslagen, terwijl de politie nog zeer onlangs bij een razzic grote hoeveelheden munitie in beslag nam In de buurt van Blida werd door re bellen een autobus aangehouden en ir brand gestoken- Twee Senegalese militai ren werden weggevoerd, de mohamme- daanse passagiers, zestig in getal, werden verder niet lastig gevallen. In de pro- i vinoie Consbantine werden drie Moham medanen verhoord, terwijl twee boerde rijen in brand werden gestoken. Statutenwijziging KLM en Amerika Naar aanleiding van het door de Lon- dense Times uitgesproken vermoeden, ds de statutenwijziging van de K.L.M. ver band zou houden met de besprekingen tussen de Verenigde Staten en Nederland over luchtvaartrechten, vernemt de zijde der K.L.M.dat deze besprekin gen geen uitgangspunt zijn gewe deze wijziging. Deze was immers al lan ge tijd voorbereid nog voordat luchtvaartbesprekingen sprake i derdaad heeft de K.L.M. het vo te zijner tijd op de Nederlandse kapitaal markt te verschijnen, evenals op de bui tenlandse. Anderzijds acht de K.L.M. de door de Times genoemde relatie als fac tor zeker niet van belang ontbloot. In de Kinkerstraat bij de Nic. Beets- straat te Amsterdam werd gisterer de 72-jarige wielrijder J. D. Cooper door j een bestelauto aangereden. Ernstig ge wond werd hij in het ziekenhuis opge- nomen, waar hij is overleden. De burgemeester van Charleroi heeft de bevolking opgeroepen, onderdak beschik- stellen voor tweehonderd Italia- kan worden gebruikt. Nog geen program-Lieftinck werkten. De mijn schijnt thans niet meer te branden. De hitte in galerij 907 bleek vanmorgei zo groot, dat de redders de gang niet kon den betreden. De heer Vandenheuvel con cludeerde hieruit, dat zich een grote vuurhaard op deze verdieping moet be vinden. Aangezien deze galerij de enige Is. waarlangs de ingeslotenen kunnen wor den bereikt, zal de bestrijding van d brand zo krachtig mogelijk ter hand wor den genomen. De hoofdlift wordt zodanig. hersteld, dat zij tot de gewenste diepte I De informateur Lieftinck werkt nog steeds met grote vaart (Van onze parlementaire redacteur) de samen stelling van zijn program. Ook zijn pad blijkt niet over rozen te gaan. Dè tijd van voorbereiding is langer dan de heer Lieftinck aanvankelijk had gehoopt. In politieke kringen heeft het echter de meeste aandacht getrokken dat het dagelijks bestuur van de socialistische Tweede Kamerfractie voor de tweede maal in twee dagen heeft vergaderd. Gistermiddag is dit bestuur vier uur in het geheim bijeen geweest, in het gebouw an „de Centrale Arbeidersverzekcringsbartk". De ministers Drecs, Mansholt en d. Kielt woonden deze langdurige bespreking bij. Deze samenkomst is des te op- lerkelijker omdat de meeste andere fracties nog geen aanleiding zien om bijeen te komen. Weliswaar -heeft de c.b.-fractie gister middag ook vergaderd, maar een belang rijk deel. van de tijd werd besteed aan huishoudelijke zaken en het bespreken vam enkele internationale kwesties. Na tuurlijk heeft de c.h.-fraotie ook over de formatie gesproken, maar zij is -net zo min ails.de -andere niet-soci-alis-tische frac ties nog in staat zioh een beeld te vor men van de pogingen va-n de heer Lief tinck. die zoals het officieel heet nog steeds oriënterend bezig is. waarom moet het dagelijks bestuur van de P.v.d.A.-fractie dan tweemaal in twee dagen vergaderen, u.aarvan eenmaal in het geheim? Probeert de heer Lieftinck eerst in het reine te komen met zijn par tijgenoten. alvorens hij de K.V.P. gaat benaderen? Deze indruk krijgt men langzamerhand wel heel sterk. De moei lijkheden waarmede de informateur te maken heeft zijn dan ook niet gering. Hij heeft niet alleen te maken mei de vijf K.V.P.—eisen. maar ook met tien socialistische wensen op het oude con cept-program van de heer Drecs De P.v.d.A. Is akkoord gegaan met het pro gram van de heer Drees. maar zi? heeft te kennen gegeven, dat. aan tien wensen niet was voldaan. Nv is het begrijpelijk, dat als de K.V.P. vasthoudt aan haar vijf eisen, waarop Drees is gestruikeld, de socialisten dan ook weer hun 10 pun ten naar voren brengenn. Prof. Lieftinck heeft gister-middag de lunch gebruikt met de minister van nanciën, de heer Van de Kieft. Het bekend dat deze bewindsman niet me op het departement aan de Kneuterdijk wil terugkeren. De heer Van de Kieft heeft de vergaderingen van het dagelijks bestuur van de socialistische Tweede Ka merfractie lang niet altijd bijwoond. Daarom trok het de-aandacht dat hij gis termiddag wel in de geheime vergadering aanwezig was. Dat was voor de socialis ten een goede gelegenheid om het laatste nieuws te horen. Intussen neemt men aan dat in infor mateur werkt aan de oplossing financiële probl erfien waarvoor ons land is komen te staan. Noch de heer Drees. noch de heer Romme hebben in hun pro gram een behoorlijke financiële gedrags lijn uitgestippeld. Zij lieten dót aan hel komende kabinet over. Het ligt in de lijn van de informateur om dit wel te doen. Aan de h-and va-n de uitkomsten financiële stud-ie kan de heer Lieftinck dan proberen de controverse tussen de K.V.P. en de P.v.d.A. te overbruggen. De woordvoerder van de formateur heeft heden medegedeeld dat de informa teur gisteravond van de heer Burger, de voorzitter van de socialistische Tweede- Kamerfractie. een nadere schriftelijke re actie heeft ontvangen, over een aantal es sentiële punten die beide heren met elkaar in de eerste ronde hadden besproken. Daarvoor was de geheime vergadering gisteren dus nodig. De socialistische ingens zijn uitgewerkt. Hedenmorgen heeft dc heer Lieftinck een onderhoud ge- met de heer Rommc. Vandaag heeft hij de gehele dag gewerkt aan het opstel- zan zijn program, dat nu wel bijna gereed zal zijn. De heer Lieftinck zal de idag in acht nemen, maar hü hoopt dat weer het toelaat dat hij k: Honderdduizenden zijn samenge stroomd op het stadhuisplein in Frankfort, waar de Evangelische Kirchentag van Duitsland wordt gehouden. Deze mensen komen van heide kanten van het IJzeren Gordijn, maar ze voelen zich één, niet alleen als Duitsers, maar vooral door hetzelfde geloofver zameld rondom het Kruis. Huiseigenaren tot regering: Helft huurverhoging niet blokkeren De Vereniging van bestuurders van in stellingen tot exploitatie van onroerende goederen heeft bij de ministerraad be en ingebracht tegen de blokkering de helft van de 25 procent huurver hoging, die zal worden bestemd voor ver bouw of nieuwbouw. Aangevoerd wordt dat de bestemming in de geblokkeerde gelden niet door de eigenaar kan worden verwezenlijkt, tenzij hij verhuurder is of zelfbewoner. Realise ring van de tegoeden zou, gezien het grote aanbod van relatief kleine tegoeden, slechts mogelijk worden door overdracht aan bouwers of verbouwers. Door het optreden van „opkopers" zouden deze te goeden dan ver beneden de nominale waarde worden verhandeld, mede door de lage rente die over de tegoeden wordt uit gekeerd en onzekerheid over de deblokke ringsmaatregelen. Voorts zou uit de geblokkeerde tegoeden het evenredig deel der verschuldigde ven- nootschaps- of inkomstenbelasting moeten kunnen worden voldaan. Indien dit niet geschiedt, zou de verruiming van het on derhoud achterwege blijven, wat weer ontevredenheid bij de huurders tot gevolg zou hebben. Kaiserslautern door raketten beschermd Het gebied van Kaiserslautern in de Westduitse Palts, waar de Amerikanen luchtbases hebben, zal als eerste gebied in Europa beveiligd worden door een ring van installaties, waarmede raketten van het. type Nike kunnen worden afge schoten. In de Verenigde Staten zijn reeds achttien steden op deze manier be schermd. Brand in olietank te Nijmegen Gistermiddag :s een tank met zestien ton stookolie van de isolatie-materialen- fabriek Rhenania aan de Handelsweg in Nijmegen in vlammen opgegaan. De brandweer, die met groot materiaal uit rukte. wist het vuur te beperken tot d« tank. De fabriek liep nagenoeg geen 6cha- p. De schade wordt geraamd op vijf tigduizend gulden. Over de oorzaak van de brand tast men in het duister. Een der fabrieksarbeiders, die had ge tracht het vuur met een schuimblusser te stuiten liep ernstige brandwonden op aan armen en handen. Engeland vermindert zijn militaire maatregelen in midden-Oosten DE VERENIGDE STATEN hebben in een memorandum voorstellen gedaan voor de conferentie van 16 augustus te Londen over de toe komst van het Suezkanaal. Amerika beveelt de instelling aan van een internationaal gezagsorgaan voor waarborging der vrije doorvaart van het Suezkanaal. Egypte moet een redelijk bedrag ontvangen van de opbrengst der kanaalgelden, welke een belangrijke verhoging inhoudt van het bedrag van veertig miljoen gulden, die Egypte thans ongeveer ontvangt. Het memorandum impliceert de recht vaardiging van de nationalisatie van het Suezkanaal door Egypte, daar gesproken wordt van een billijke vergoeding door Egypte aqn de Suezkanaalmaatschappij. Tenslotte wordt verklaard, dat indien Egypte en de maatschappij het niet eens kunnen worden, de zaak moet worden onderworpen aan arbitrage door een com missie. aangewezen door het Internatio nale Hof van Justitie te Den Haae. De toenemende druk op Engeland om Is dit het enige, wat zal blijven herinneren, aan de mijnwerkers, die diep onder de grond in de mijn werden opgesloten? Tweehonderd eenenzestig bundeltjes kleren han gen daar nog steeds sinds woens dagmorgen zes uur. De vierde dag is ingegaan en de hoop is zo ont stellend klein geworden. ill'illlll Reeds twaalf doden in Bombay De onlusten ln de stad Ahmedabad in de staat Bombay, ontstaan door het besluit tot tweetaligheid, nemen in hevigheid toe. Ondanks het uitgaansverbod werden be togingen gehouden, waarbij de politie ten slotte het vuur op de menigte opende. Er vielen wederom vijf doden, waardoor het aantal slachtoffers tot twaalf is ge stegen. Een school werd in brand gestoken en een posttrein uit New Delhi door een woedende menigte aangevallen. Minister Yrausquin is dezer dagen op Aruba teruggekeerd na zijn bezoek aan de Verenigde Staten. Voor alle zekerheid geëvacueerd AM negen uur gisteravond zijn met het KLM-Hjntoestel uit Kairo de eerste vrouwen en kinderen teruggekomen van Nederlandse employé's, die voor de Shell in Egypte werkzaam zijn. „Wij zijn niet gekomen omdat we in paniek geraakt zijn. want het is in Egypte volkomen rustig," vertelde mevrouw H. Dokter-Van Rijn, wier man als aannemer in dienst is van Werkspoor en voor deze firma in Suez uitbesteed is aan de Anglo Egyptian Oil Fields Ltd. „Zowel de direc ties van de B.P.M. als die van Werkspoor hebben de Nederlandse employé's gead viseerd hun vrouwen en kinderen zeker heidshalve naar Nederland terug te stu ren. De maatschappij betaalt de reis. Er zijn slechts weinig Nederlanders bij |de Shell In Suez werkzaam. Zij allen heb ben besloten hun vrouwen en kinderen naar Nederland terug te sturen. In het eerste toestel, dat uit Egypte arriveerde, bevonden er zich zes. Later op de avond kwamen er nog enkele in het vaderland terug. „Onze mannen worden in Suez verzorgc door onze koks." vertelde mevrouw J. var Leeuwen, die met drie kinderen terug' keerde. Alie Nederlandse families in Sue: hebben nl. een kok in dienst In Egypte heerst een hitte, die men zich ln Nederland eenvoudig niet kan voorstel len, deelden de dames verder mede. In dat opzicht is het reisje naar Nederland dus een aangename verkwikking. Sommige van de vrouwen hebben nog geen vaste bestemming in ons land. Daar om zijn in het gebouw van de A.M.J V. te Amsterdam enkele kamers gereser veerd. waar zij de eerste dagen op hun gemak kunnen komen en naar een riitieve verblijfplaats kunnen uitzien overigen trekken voorlopig bij famili" Tivee dodenzes gewonden Ontploffing op Duits vrachtschip Acht bemanningsleden van het 1595 ton metende Duitse vrachtschip Heidberg zijn gisteravond vlak voor de Amerikaanse kust ernstig gewond door een explosie in de machinekamer. De ontploffing ver woestte de brug en de bemanningsverblij- ven onder het dek. De gewonden zijn door een schip van de Amerikaanse kust wacht aan wal gebracht De Heidberg vaart ln charter voor de Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij en is eigendom van de firma August Bolten in Hamburg. Het schip was met een lading ijzererts en andere goederen uit het ge bied van Orinoco-rivier op weg naar de baai van Delaware. Vlak voor het binnenvaren van de baai deed zich de explosie voor. Vliegtuigen en schepen van de kustwacht spoedden zich naar de Heidberg. Een van de sche pen nam de gewonden aan boord. Een brand, die na de ontploffing was uitge broken, was men spoedig meester, maar het schip kwam zonder stoom te liggen. Volgens de laatste berichten zouden twee zwaar gewonden overleden zijn. Twee verkeren nog in levensgevaar. Jongen vertironxen. In het Helders kanaal te Den Helder is gisteren de zes jarige invalide jongen P. J. MiiaijK ver dronken. Hoewel de iongen slechts enkel* minuien in het water heeft gelegen, wai kunstmatige ademhaling vergeefs Heden in ons ZONDAGSBLAD Onze redactie heeft voor een groot deel de vakantie achter de rug en in plaats van het gebruikelijke kolommetje brieven uit de lezerskring is nu die hele voorpagina gewijd aan de buitenlandse avonturen van de afzenders van een lange sliert prentbriefkaarten, die een hoek van het „bureau van dit blad" sierden. Overigens ook aan de bin nenzijde boeiende lectuur: een kort verhaal van Jan van der Maas. de radio rubriek, een zwaluwenge- schiedenis en dan op Blad Zij een vergelijking met de strandgewoonten van vroe ger en nu. Hoe men zelf een (aardig) hoedje kan maken, leest u eveneens op de pagina der dames. Op de bladzij Gees telijk Leven wordt aan dacht geschonken aan een nieuw boek van Billy Gra ham. Wij beginnen daar ook een serie over de moeilijk heden van jonge mensen. Twee geloven op één kus sen Het Cultureel Venster be spreekt de nieuwe roman „De Mooie Priester" en be vat tal van bijdragen, die de kunstminnenden onder onze lezers zullen interes- niet door militaire maatregelen de kans op een vreedzame oplossing van het con flict te verhinderen, heeft invloed gehad. Twee bataljons parachutisten komen te rug uit het Midden-Oosten, om naar ver luidt, in Engeland hun militaire oplei ding voort te zetten. De grote troepen transporten naar het Midden-Oosten zijn onderbroken. Inmiddels is bekend gemaakt, dat het koninklijk jacht Britannia, dat eind augus- Mombasa vertrekt om prinses Margaret, die een bezoek aan Oost-Afrika :ngt, te halen, niet door het Suezkanaal zal weg 4500 kilometer rond Kaap de Goede Hoop taakt. De Prinses zal aan boord van de Bri tannia een bezoek brengen aan Mauritius, Zanzibar en Dar es Salam en vandaar op 18 oktober naar Nairobi vliegen, vanwaar e óer vliegtuig op 25 oktober naar Lon- len terukgeert. (Zie vervolg pag. 5). Koeler en buien TZ'RACHTIGE westelijke winden zul- ten het komende weekeinde koude oceaanlucht ons land doen binnen- sromen. Naast opklaringen zullen in deze luchtstromingen ook enkele buien voorkomen, zo verwacht het K.N.M.I. Een onweersstoring uit Frankrijk bracht vannacht plaatselijk enkele onweersbuien, die het hevigst waren in het noorden van het land. Achter de onweersstoring stroomde vandaag koelere en vochtige lucht ons land binnen, waarmede de tem- perat uursstijging van de afgelopen dagen weer geheel teniet werd gedaan. Het weer komt nu geleidelijk meer onder depressie-invloed. Een depres sie uit het zeegebied ten zuiden van IJsland koerst naar het noorden van de Noordzee en een bijbehorend front met regen kwam vanochtend over En geland naderbij. WEERBERICHT Winderig Tot morgenavond verwacht De Bilt: Zwaar bewolkt met aanvankelijk regen. Morgen overdag opklaringen, maar ook plaatselijk enkele buien. Overwegend krach'Age weste lijke wind. Koel weer. ZON EN MAAN. 12 Aug. Zon op 5.21, onder 20.12; maan op 13.17, onder 22.25. 13 Aug. Zon op 5.22, onder 20.10, maan op 14.25, onder 23.00.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1