Jücuiue gtütórfje (üimrant Een bemiddelende rol voor oud-minister Lieftinck Informateur moet breuk tussen grote partijen helen Tien doden in het verkeer Militaire activiteiten in record-tempo Kustvaarder liep vannacht bij Ter Heij de aan de grond Ambonezen in conflict met politienegen gewonden Ter dood veroordeelde vroeg genade voor gijzelaar MAANDAG 6 AUGUSTUS 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. ABONNEMENTEN: J 7.per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening 58936 ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting) Familieberichten J 0.18 per millimetei Directie. Redactie. Abonnementen- eD Advertentie-afdeling: Tel 31441 Zevenendertigste jaargang No 10721 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRlSTELIJK.NAT10y.4AL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stanttiasticfi fs gfieblmn "myn hert iQ tegtjcaspoct" Corso overtrof verwachtingen ZIE PAG. 3 EN 4 Onverwachte wen ding (Van onze parlementaire redacteur) 17" ONINGIN JULIANA heeft vanochtend prof. mr. P. Lieftinck op het EN- paleis Soestdijk ontvangen. De socialistische oud-minister van financiën was bezig aan een vakantiereis door Europa. Gisteravond is hij in ons land aangekomen. Men kan aannemen, dat voor de heer Lieftinck een bemiddelende rol is weggelegd. Waar schijnlijk zal hij als informateur moeten pogen de kloof tussen de P.v.d.A. en de K.V.P. ie overbruggen. Een kloof, die juist verbreed is door het mislukken van de formatiepogingen van de heren Drees en Romme. OP DE AUTOWEG Brémen—Ham burg bij Ottersberg sloeg zater dagmiddag een Nederlands autobusje met acht inzittenden over de kop, waarna de wagen in brand vloog. Hierbij kwam de 32-jarige mevrouw P. Oudega uit Arnhem in de vlam men om. Op een plaats, waar aai weg gewerkt werd, bleef de bestuur der met een snelheid van ongeveer 70 km rijden, hoewel maximaal der tig was toegestaan. Hij kon de wagen niet meer houden en reed de zachte grasberm op. Toen de wagen enkele malen over de kop sloeg, ontplofte de benzinetank. Weg werkers sloegen met houwelen de portie ren open en redden de inzittenden op mevrouw Oudega na, die bekneld zat. Twee van hen werden met brand- en snywonden in een ziekenhuis opgenomen. De echtgenoot van de omgekomen mevrouw Oudega is ongedeerd met de overigen naar huis teruggekeerd. Een personenauto( komend uit de rich ting Maastricht, reed zondagavond laat van achteren in op de boerenkapel van de harmonie St. Petrus en Paulus uit Wolder. De kapel was op weg naar huis na op èen concours- te St. Geertruid een eerste prijs te hebben behaald. Vermoedelijk misleid door de lichten van het korps, merkte de automobilist M. L. uit Maastricht de marcherende muzi kanten teJaat op. Drie van hen werden zwaar en vier licht gewond. Ernstig letsel kregen de heeren Th. Nelissen. P. Marres en de dirigent, de heer M. Heusschen. De gewonden zijn overgebracht naar een Maastrichts ziekenhuis. Bij het remmen achter een file wach tende auto's is zaterdagmiddag de 62-ja- rige heer J. Houting uit Amsterdam met zijn motor te Weert geslipt. Zijn 60-ja- rige echtgenote vielvan de duo en was op slag dood In Haaksbergen reed zaterdag morgen de 40-jarige Duitser Stroink uit Altstatt met zijn motor in een onover zichtelijke bocht tegen een tegemoetko mende autobus. Hij overleed ter plaatse. De heer Van Hogendorp werd zondag middag te Drunen met zijn bromfiets aangereden door een slippende auto. Hij en zijn negenjarig dochtertje werden in zorgwekkende toestand naar een zieken huis te Den Bosch overgebracht waar het meisje later is overleden. In Veenendaal Is zaterdagmorgen de 21-jarige bloemist Huuting met zijn motor tegen een auto gereden. Hij ver leende geen voorrang en was op slag Dezelfde fout maakte in N ij m e g e n ce 66-jarige H. W. Theunissen. die met zijn bromfiets in de St. Annastraat reed. Door een vrachtauto is hij aangereden Ook hij kwam om het leven. In Venray verleende de 17-jarige bromfietser A. van As geen voorrang. Ook hij werd door een auto overreden en stierf. In Amstelveen reed zaterdag de 57-jarige bromfietser Van M. tegen een andere bromfiets. Hij viel en overleed ter plaatse. In Haarzuilen stak de fietser Th. W. van S. overwacht de Amsterdamse straatweg over. Een autobus reed over hem heen. Later overleed hij in het zie kenhuis. In IJ s e 1 s t e i n stak het vijfjarig doch tertje van de familie Van A. bij het spe len plotseling de Paardenkopweg over. Zij werd aangereden en kwam om het Rembrandt tentoon stelling mf hlWjl sK,/ Het bericht, dat gistermiddag werd bekend gemaakt, kwam als een grote ver rassing. Wie had er gedacht aan de heer Lieftinck, de knappe financiële expert, die een groot aandeel heeft gehad in de fi nanciële wederopbouw van ons land? Van 1945 tot 1952 was hij mi nister van fi nanciën, vaak spijkerhard en daarom bij ve len niet erg ge liefd. Sinds eni ge tijd woont de heer Lieftinck m de V.S. Hij is vertegen woordiger van Nederland - bij de Internatio nale bank voor herstel en onl wikkeling en bij het Internationale Monetair Fonds Van woensdag (toen prof. Romme zijn opdracht heeft teruggegeven) tot vandaag er dus weinig schot geweest ih de ka- Tietsformatie. Zaterdag j.L zijn wij de achtste week ingegaan. Op de vijftigste is een beroep gedaan op de heer Lieftinck. Voordat deze goed aan het werk kan tan zal zeker nog een dag verlopen, daar de oud-minister zich eerst in de stukken zal moeten inwerken. En de for matie-dossiers bereiken langzamerhand een aardige hoogte Dat i6 dus een voordeel voor de heer Lieftinck. Hij staat geheel onbevangen tegenover de situatie. Dat is ook een na deel. Na zijn vertrek uift Nederland in 1952 heeft hij zich niet meer met de bin nenlandse politiek beziggehouden. De parlementaire correspondent van De Volkskrant vindt het verrassend, dat al leen wordt gesproken van de heer Lief- binck. ,,De zaken zouden wat naar één kant worden getrokken als "het bij hem bleef. Hij is lang de steen des aanstoots geweest voor verschillende groepen. Hij heeft een typisch socialistische visie", zo schrijft dit rik. blad En De Volkskrant laat dan ook niet de naam van de heer Steenberghe te r men, de oud-minister van economische zaken is ook in 1952 formateur geweest. Hij zou met de heer Lieftinck gemeen kunnen hebben, dat hij niet bereid weer een actieve rol in de binnenlandse politiek te vervuillen. Hoe het zij, het be richt dat de heer Lieftinck op het paleis wordt ontvangen, en waarschijnlijk ook wel met een informatie-opdracht zal worden belast, is een teken, dat de Ko ningin niet het advies van de K.V.P. er de P.v.d.A. Tweede Kamerfracties heeft gevolgd, om iemand uit de Prot. Chr. kring te benoemen. Het is verheugend dat de formatie die kant niet op gaat. Wij vinden het be zwaarlijk, als het de rol van de Prot. Chr. partijen moet zijn om steeds te bemiddelen tussen de K.V.P. i P.v.d.A. Deze twee partijen die elkaar om het felst bestrijden, willen elkaar toch ook niet loslaten. Evenals in 1952 roepen zij de hulp in bij de Prot. Chr. partijen Toen heeft de heer Staf ten slotte dc zaak gelijmd. Als dat gewoonte zou worden, is dit naar onze mening bedenkelijk. De tv groten moeten eerst zelf maar probei met elkaar in het reine te komen. Dat is zuiverder voor de politieke verhou dingen. Dat wil natuurlijk nog niet zeg gen. dat men in Prot. Chr.-kring bereid zou zijn om een bemiddelende rol te vervullen. Maar het is de of daarvoor het moment reeds i „We komen Nasser!" schreven de Britse soldaten op de treinen, die hen naar Portsmouth brachten. De 16de onafhankelijke Britse para chutistenbrigade is daar ingescheept in het 15550 ton metende vlieg tuigmoederschip Theseus, dat. in koortsachtig tempo gereed werd ge maakt. Een jeep van de parachutisten wordt ingeladen. De Thesèus is gisteren naar de Middellandse Zee vertrokken. Geen antwoord van Nasser PRESIDENT NASSER van Egypte heeft nog steeds niel geantwoord op de Britse uitnodiging voor de Suezkanaalconfercntle, welke op 16 augustus te Londen be gint. Nasser pleegt onafgebroken overleg met diplomaten uit het buitenland cn politici uit het binnenland. Zowel de Russische als de Amerikaanse ambassadeurs zijn ver scheidene malen door hem ontvangen voor een langdurig gesprek; ook met de Neder landse gezant werd geconfereerd. De Arabische landen en communistisch China heb ben officieel hun steun aan Egypte toegezegd. De meningen over het al dan niet deel nemen van Egypte aan de conferentie zijn zeer verdeeld. Men rekent met de moge lijkheid, dat Egypte niet zal willen deelnemen, maar wel waarnemers zal zenden. Intussen worden zowel in Egypte als in Frankrijk en Engeland met haast voorbereid selen getroffen om klaar te zijn bij een militaire actie. Alle Egyptische reservisten zijn opge roepen; in jeugdhuizen e.d. zijn aanmel- dingsbureaus voor vrijwilligers geopend; de luchtbeschermingsdiensten zijn gemo biliseerd. „Nasser is bereid te vechten", zo werd te Kaiiro verklaard. Echter werd ook ge zegd, dat Nasser de heftige reactie van Engeland en Frankrijk op militair terrein niet verwacht had; hij had slechts gere kend op diplomatieke en economische maatregelen. In Engeland wordit met grote voortva rendheid. verder gewerkt aan de troepen verplaatsing naar de Middellandse Zee. Nagewuifd door honderden vrouwen, die met tremen in de ogen. hun mannen, ver loofden en zonen zagen vertrekken, ver liet de Theseus, het grote vlAegtuigmoe- derschip, gisteren de haven van Ports mouth met de 16e onafhankelijke parachu tisten-brigade, de „Rode Duivels" aan Over de railing hangend wuifde de Egyptische bemanning van de torpedo- bootjager. die ook in de haven van Ports mouth ligt. mee. De conferentie De Zwitserse regering heeft geweigerd .oestemming te geven de internationale Suezconferentie in Genève te doen hou den, daar zij dit in strijd acht met de neutraliteit. Zwitserse bankiers, wie zocht was steun te verlenen aan de fi- Misleid door de mist (Van een onzer verslaggevers) QMSTREEKS half drie is vannacht de vierhonderd ton metende kustvaarder Crescendo uit Groningen voor de strand- afgang bij Ter Heüde (dam 12) aan dc grond gelopen. Het schip was met een ladling stukgoed an tachtig ton van Hamburg naar Rot terdam. toen het. misleid dóór de zee- uit de koers raakte. Het kwam op afstand van enkele meters van een golfbreker te liggen en het mocht dan wonder heten, dar het niet op de keiien terecht was gekomen. Vanmor gen lag het schip zo hoog, dat men er omheen kon lopen. Hoe het mogelijk is dat het schip is vastgelopen, is nog steeds een raadsel. ,.Ik had kooiwacht". vertelde Kapitein Schouwstra ons vanmorgen, „en de stond op de brug. Plotseling voelde ik een sohok en direct renden we het dek. Tot onze schrik merkten it we vast zaten. Gelukkig is de zee nogal kalm. zodat we op het ogenblik geen gevaar lopen." Nadat de stranding Ter Heijde bekend was geworden, be gaf de schipper van de reddingboot, de Van Dam, zich onmiddellijk naar het strand. Het bleek echter dat de red dingboot niet behoefde te worden inge schakeld. Vanmorgen vroeg vertrokken de sleep boot Argus en 't bergingsvaart.uig Bruin- uit Rotterdam om zo nodig assistentie verlenen. Het schip zou echter eerst proberen op eigen kracht vlot te komen. De schroef lag namelijk voor een groot deel onder water, zodat er nog een kansje bestond, dat het vaartuig bij hoog water Prof. Oud weer thuis De fractievoorzitter van de V.V.D., prof. mr. P. J. Oud, die zondag 22 juli een acute blindedarmontsteking in het Havenziekenhuis te Rotterdam werd opgenomen, heeft dit zaterdagmiddag ver laten. Hij zal nog enige tijd rust moeten houden. De Groningse coaster Crescendo, die vannacht bij Ter Heijde aan het strand is gelopen, lag van morgen zo hoog, dat men er om heen kon lopen. Inzet: de kapi tein,, de heer B. Schouwstra. Lieftinck morgen weer naar de Koningin (Van onze parlementsredactie.) Het Kabinet der Koningin deelde van middag mee, dat prof. mr. P. Lieftinck naar aanleiding van het gesprek, dat hy hedenmorgen met H.M. de Koningin heeft gehad, enige besprekingen zal voeren en vervolgens morgen een nader onderhoud il hebben met Hare Majesteit. Uit deze mededeling blijkt, dat de ge- ezen minister van financiën de dag van vandaag zou gebruiken om zich te oriën teren over de stand y;\n zaken. Aan de hand van zijn bevindingen zal hij dan morgen aan de Koningin kunnen meedelen of hij bereid zal zijn (en of het zin heeft) een informatieve opdracht te aanvaarden. IJmuider staking opgeheven De stakende IJmuider vissers hebben, zaterdag het bestuur van de O.V.B., niet-erkende vakbond die zich achter de staking had gesteld, opdracht gegeven het college van rijksbemiddelaars mede te de len dat de schepen weer kunnen uitvaren- Zij vertrouwen echter dat het college de nieuwe arbeidsovereenkomst, waarovei door reders en vakbonden reeds overeen stemming is bereikt, spoedig zal goedkeu- Geschenken voor jarige Prinses Een deputatie van het garderegimen' fuseliers Prinses Irene heeft vanochtenc de zeventien jaar geworden prinses Irene als verjaardagsgeschenk een Japonikoffer aangeboden. Kort daarna kwam een deputatie de Koninklijke Luchtmacht, die Jaar men6 de dirie strijdkrachten-onderdelen optrad, de Pninse6 de gebruikelijke sette tafelzilver aanbieden. De Prinses heeft te kennen gegeven een bedrag van 1893,95 te bestemmen een fonds dat zich belast met de verzor ging van mdliitaare Slachtoffers en betmehkMngen. Het is duur een bruid te halen fïE BUREAUCRATIE Ottawa bel, liefdeleven vai 3000 eenzame Chinees- Canadese jongelingen, concludeert Foon Sien, president van de Vereni ging tot Steun aan Chi nezen te Vancouver. Veel Chinezen, die naar Cana da geëmigreerd zijn. ver langen naar een gezellin uit het oude China, om Hef en leed mee te delen. De heer Sien was juist teruggekeerd van zijn jaarlijkse pelgrimage naar de minister voor emigra tie en burgerrecht. Dit vergunning was zijn zevende expedi tie naar Ottawa in zeven wooi jaar tijds. Maar ditmaal boot oelooft hij toch. dat zijn onderneming eindelijk succes zal hebben. Hij wil namelijk van de regering gedaan zien te krijgen, dat deze Chinese Romeo's hun Julia's op eigen gelegenheid Canada kunnen overkomen, waart dan 1000 borg zouden slechts 4 pet., moeten stellen en beloven hij er spijtig binnen 30 dagen met haar te zullen trouwen. Zoals de toestand nu (nog) is. moet -Ike bruidegom in De huidige Canadese hebben geen p: het wet schrijft voor, dat Chi- rissen dan nees-Canadezt bruid uit Hong Kong wil len hebben, da, trouwen; anders vrouw geen vestigings kost heel wat. Bij zijn terugkeer uit moeten Ottawa richtte Foon Sien dt de zich tot een menigte geestdriftige jonge Chi nezen, ook kreeg hij weer vele dringende telefoon tjes van hen. Zij stellen hun probleem kort en bondig, in de geest van: „Meneer Sien?" „Ja, met Sien" „Ik 1 zelf x Canada verstrekt. woorden: de huwelijks- in dit geval eer C.P.A.-.vliegtuig een enkele reis wooi bruid plus een retoui voor de bruidegom. „Er is weel behoefte vertelde Sien, ,,96 pet. van naar de ongehuwde Chinees- laten Canadese bevolking be- spê zijn zelf gaan halen. nde bruid laat ouwelijk' De meeste wan hen, die een bruid zoeken, zijn vliegtui jonge mannen, die de emigrant vijf jat ken stoppen, mijn potje koken en ik heb het zo koud 's nachts. Wan neer maakt xi het in orde in Ottowa?" Honderden andere echt genoten in spé hebben het kost eindeloze wachten op de de wetgevers maar opgege ven, spaarden wat zij sparen konden en gingen met de „Wedding Bell Express" van de Canadian Pacific Air Lines naar de Oriënt. Een derde van de rei- m en zigers op de route Honp voegde KongVancouver zijn toe. „is pasgetrouwde Chinese emigranten voer Canada! In 1955 brachten C.P.A - 1747 Chinese Incidenten in woonoorden TAE RIJKSPOLITIE heeft Zaterdagavond alle mannelijke bewoners van -L-' het Ambonezen-woonoord Westkapelle gearresteerd, nadat de Ambo nezen bij het verlaten van het kamp de politiemannen te lijf waren gegaan. De politie had zich met vuurwapens moeten verdedigen. Na in cellen in omliggende gemeenten ondergebracht te zijn, zijn de 28 Ambonezen die zich ook schuldig gemaakt hadden aan diefstal, gisteren vervoerd naar het huis van bewaring in Middelburg. Daar bevonden zich reeds 12 Ambonezen uit het woonoord aan de Nadorstweg te Middelburg, die eveneens zaterdag avond waren opgepakt. Op bevel van de burgemeester van Middelburg is dit kamp afgesloten. Tijdens het gevecht zaterdagavond Iesteerd. De politie moest hem in bescher- met de politie in Westkapelle zijn negen Ambonezen gewond. Zij zijn' in het gasthyis van Middelburg op genomen. nanciering van het Assoeanproject, heb ben geantwoord, dat zulks onmogelijk is voor particuliere instellingen. Pakistan, Turkije, Australië, Ceylon, Griekenland, Italië, Noorwegen en Portu gal hebben de uitnodiging voor de con ferentie thans officieel aanvaard. Honga rije heeft verzocht ook tot de conferentie uitgenodigd te worden als representant van het oude keizerrijk, dat mede onder tekenaar was van het verdrag van 1888. Panama, dat niet is uitgenodigd, heeft bekend gemaakt zich niét gebonden te achten door eventuele uitspraken van de conferentie. De republiek Panama acht de resulta ten wel uitermate belangwekkend, daar er een parallel te trekken is tussen het Suezkanaal en het Panamakanaal. Bezoeken De premier van Australië, Menzies, die in de Verenigde Staten vertoeft, heelt zijn bezoek aan het Verre Oosten voor onbepaalde tijd uitgesteld, Koning Saoed van Saoedi-Arabië deed hetzeifde met de aangekondigde bezoeken aan Indonesië en Afghanistan, terwijl president Nasser waarschijnlijk niet naar Moskou zal ver trekken. Het enige bezoek dat wèl wordt afge legd, is dat van de Russische vloot aan Syrië en dat uitgerekend op 15 augustus aan de vooravond van de Londense con- (Zie vervolg pag. 7) Nu toch warmer H De gearresteerden zijn allen leden van de niet-erkende P.N.M.S. Zij verzetten zich tegen de bestaande regelingen en weigerden formulieren te tekenen om voor steun van de overheid in aanmerking te komen. In hun partijprogram staat, dat als de Nederlandse regering niet in hun on derhoud voorziet, zij zelf levensmiddelen mogen wegnemen. Avondklok Dit hebben de Ambonezen dan ook ge daan. Zo werden in Westkapelle in de nacht van donderdag op vrijdag voor de tweede maal kippen gestolen by boeren in de buurt. Om verdere diefstallen te voorkomen stelde de politie vrijdagavond de avond klok in. Zaterdagmiddag waren de Ambonezen vrij en trokken zij het dorp in. In enkele winkels in Westkapelle „kochten" zy levensmiddelen en brood, evenwel zonder te betalen. De Ambonezen zeiden, dat de Nederlandse regering dat wel zou doen. Zaterdagavond wilden twee Ambonezen het woonoord per fiets verlaten. De politie hield hen tegen, maar zij probeerden de politiemannen omver te duwen. Onmiddellijk daarop kwamen nog meer Ambonezen uit het kamp opzetten. Op dat ogenblik zag de politie zich genoodzaakt De avondklok in Westkapelle is gehand haafd. Overdag mogen de vrouwen en de kinderen het kamp verlaten. Kamp gesloten In Middelburg begonnen de ongeregeld heden zaterdag toen een aantal Ambone- ;n op een akker in de buurt aardappelen it de grond haalden. De politie nam een antal mannen mee voor verhoor. Uit protest stalen enkele vrouwen fles- »n melk van een melkkar op de weg. Ook •erden ruiten van het kantoor van de kampbeheerder ingeslagen Een bakker, die voor de wekelykse af betaling in het kamp kwam, werd gemo- ming nemen. Morgen zal er in Den Haag een bespre king worden gehouden voor het treffen van maatregelen om aan deze ongewenste toestand een einde te maken. gunstige nieuws van het K.N.M.I. is dat het overdag ge leidelijk warmer zal worden. De ko mende nacht zal het echter nog vrij koud zijn. Reeds gedurende het weekeinde is de luchtdruk vrijwel overal in Europa gaan stijgen. De depressie, die zater dagochtend nog bij Schotland lag, is thans opgevuld bij Bretagne aange land. In Midden- en Oost-Europa kwam een gebied met hoge barome terstanden tot ontwikkeling, dat door een boven het Noordzeegebied aan wezige rug van hoge luchtdruk in ver binding staat met een maximum op het midden van de oceaan. Onder invloed van deze rug neemt de buiigheid nu snel af. Morgen zal het weer een overwegend zonnig ka rakter hebben en zal het bijna overal droog blijven. Niettemm bevindt Nederland zich nog steeds in een gebied x>an polaire lucht. Dit bleek de afgelopen nacht, toen t\jdens opklaringen in De Bilt de temperatuur tot vijf graden daalde, wat ook voor deze tijd van het jaar tot de hoge uitzonderingen behoort. Harold Stassen heeft, ondanks de verklaring van Herter, dat hij zich geen kandidaat wil laten stellen voor het Amerikaanse vice-presi- dentschap, vastgehouden aan de combinatie Eisenhower-Herter. Vlak bij het Witte Huis te Washington heeft Stassen het hoofdkwartier voor zijn actie ge opend. Met voldoening ziet Stas sen toe hoe werklieden een reus achtig spandoek aan de gevel bevestigen. Hong dat Kong zijn gekomen. Zij 1954. 303 1 Onderxvijzer (78) op Cyprus vrijgelaten JOHN CREMER. de 78-jarige Britse ge- schaafwonden aan de polsen ligt hy pensioneerde onderwyzer, die door Grieks-Cypriotische verzetsstrijders werd ontvoerd, is zondagmorgen vrijgelaten. De Eoka had gedreigd hem te doden als de doodvonnissen aan drie van haar leden voltrokken zouden worden. Eén van deze ter dood veroordeelden had echter ver zocht, het leven van de oude man in elk geval te sparen. Hij werd na zyn driedaagse gijzeling zes kilometer van zijn huis neergezet HU zag kans, zich van zijn boeien te bevrij den en liep naar huls terug, waar politie hem opving. Met een shock paar dagen in het ziekenhuis om by te komen. Men had hem niets ver teld van de eis van de Eoka om de doodstraf van de drie rebellen ongedaan te maken. Eén van deze drie, de 25-jarige An dreas Zakos, had een uur voordat het Eoka-ultimatum afliep, via zUn advocaat de Eoka verzocht, het leven van de oude Engelsman te sparen „daar deze niet ver- antwoordeiyk is voor onze daden of het optreden van de regering'. Dc Eoka Het later weten, dat Cremcr vrijgelaten zou 'worden omdat hy oud cn ziek was. HET WEER EV EUROPA S £l li onbevv WNW Jicht bew. NO zw. bew. WZW zw. bew. windstil zw. bew windstil half bew ONO nevel WZW nevel ONO mist Z zw. bew. N zw. bew 1 WNW rtgen O WEERBERICHT Iets warmer Tot morgenavond verwacht De Bilt: Droog en vrU zonnig, maar in het zuidoosten van het land kans op enkele buien. Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen. Iets hogere temperaturen (Opge- maakt te 11.15 uur). Zon 5.13—20.22. Maan 6.42—20.20. Op 13 augustus Eerste kwartier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1