Optocht bestaat uit 43 stukken waaronder vele praalwagens GEORGE KIERSCH ONTWIERP HET CORSO Leidse markt doet mee aan het feest Bloemencorso en E.H.B.O. NIEUWE LEIDSCHE COURANT s Uit de corso-gids Hij heeft zijn liefde voor bloemen van zijn moeder (Van een onzer verslaggevers) A LS ER IEMAND MET SPANNING zou moeten afwachten hoe morgen het Rijnsburgs-Leidse bloemencorso door het publiek wordt ontvan gen, dan zou het de ontwerper ervan, de heer G. J. Kiersch, eigenaar van een bloemenzaak aan de drukke Amsterdamse Zijlstraat moeten zijn. Maar als er één man is, die het corso rustig laat gaan, dan is dat ook de heer Kiersch. Hij is een van die mensen, die werken en hun best doen en die weten, dat ze hun best doen en daarom zich over het resultaat van hun werk niet ongerust maken. Wie het Rijnsburgse corso van vorig jaar heeft gezien weet, dat er weinig reden voor ongerustheid zal bestaan. HET PROGRAMMA voor het bloe mencorso van morgen is ver schenen. Zo'n boekje bevat naast de route altijd wel een aantal lezens waardige dingen, die iets ontsluieren van de achtergrond van het festijn. Op de achtergrond staat bijvoorbeeld 'de heer G. J. Kiersch uit Amsterdam, de man, die corso en expositie ontwierp en aan wie de artistieke verzorging werd toevertrouwd. Drs. G. Hogewoning, de voorzitter van het corso-comité, zegt van hem in zijn voorwoord „De omstandigheid, dat beide onder leiding staan van de heer Kiersch, geelt een zekere waarborg voor het peil, waarop zowel de expositie als het Corso Wij hebben de tentoonstelling gezien en kunnen zeggen, dat de heer Kiersch zich hier een man van grote ervaring en met een diep artistiek inzicht heeft getoond. Dan worden de namen vermeld van het corso-comité. Zij dienen zeker niet onvermeld te blijven, want deze mensen zijn van de eerste dag af bij alle voor bereidingen intensief betrokken geweest. Dat betekent onder meer. dat zij nog geen gelegenheid hebben gehad, aan va kantie of zelfs maar aan enige rust te Hun namen zijn: drs. Hogewoning, A. Vletter. C. Leeuwenburg, C. Vianen A. Zandbergen en W. Zandbergen. We zetten hen op een rij, betuigen hun gemeenschappelijke dank en bieden hun een erepalm aan! Geld en prijzen Waar is het geld vandaag gekomen? Wij meldden gisteren al, dat alleen de tentoonstelling in de Burgerzaal een waarde heeft van zeker f 50.000. Om dan maar te zwijgen over tentoonstelling, cor so, voorbereidingen en reclame tezamen. Het boekje deelt er ook iets van mee. Subsidies werden ontvangen van de veiling Flora te Rijnsburg, de veiling C.C.W.S. te Honselersdijk, de veiling Hobaho te Lisse, de veiling West-Fries land te Bovenkarspel (Noordholland., de V.V.V. te Leiden en de gemeenten Leiden, Oegstgeest en Rijnsburg. Een corso zonder prijzen gaat er niet in. Er moet iets zijn om naar te streven. Welnu, daar hebben vele firma s, bedrij ven, gemeenten en instellingen voor ge zorgd. Zij stelden bekers en andere prij zen beschikbaar. De Kring van Nederlandse Bloemen veilingen heeft een zeer groot aantal anjer-corsages beschikbaar gesteld, die Derde Pianoconcert van Prokofieff (Brussel Vlaams, 21.30 u.) Het Derde Pianoconcert van de Russi sche componist Serge Prokofieff (1891 1953) werd geschreven tussen de jaren 1917 en 1921, dus toen Prokofieff in Parijs verbleef. De componist gebruikte voor dit werk folkloristischf en pseudo-folkloris tische attributen, het geheel gekruid met wat ironie. Het grootste deel der thema's bad de componist nog in Rusland opgete kend en daardoor herkennen we dan ook de typisch Russische melodische en rit mische wendingen. Tragiek en uitgelaten heid wisselen elkaar af, harmonisatie en instrumentatie hebben de kleur van de laat-Russische romantiek. Het werk be staat uit drie delen: een Allegro met een langzame inleiding (klarinetsolo in een Russisch zwaarmoedige toon), een thema met variaties en een finale. In het Allegro is er een meesterlijk gecomponeerd dis cours tussen piano en orkest, uitgroeienc tot een grote climax. Het tweede deel be vat een lyrisch thema met vijf variaties. Het thema wordt door het orkest geëxpo seerd, waarna de solist het overneemt ter wijl het grondmotief doorklinkt in de be geleiding. De twee volgende variaties zijn ritmisch en contrapuntisch gecompliceerd van opzet en doorwerking, waardoor het thema slechts met moeite is te herkennen. De vierde variatie heeft een meditatief karakter en in de vijfde variatie horen we het thema in een pompeuze schitte ring. De finale ten slotte bevat zowel ly rische melancholie als onstuimige impul sen. besluitend met een coda in juichende vaart. De componist zelf speelde in dit Derde Pianoconcert in Chicago de allereerste keer. op de dag van Leiden die er den uitgereikt. De heer Visser van de V.V.V. vertelde ons nog, dat ook een mand met anjers in verscheidene restau- i van de stad wordt gezet. Voor de bezoekers. In totaal worden morgen 100.000 anjers verspreid. Het steeltje van de cor sages is expres kort gehouden, want het niet de bedoeling, dat de anjers mee aar huis worden genomen en daar in >n vaas worden gezet. Wie thuis bloe ien wil hebben, moet ze maar kopen! Praal De corsowijzer vermeldt 'voor de op tocht 43 nummers. Er zijn praalwagens an de personeelsvereniging van vei ling Flora te Rijnsburg, van de gezamen lijke kwekers van Oegstgeest en omge- g, van de buurtvereniging Smidstraat Rijnsburg, van de gezamenlijke snij bloemen-grossiers en. -exporteurs te Rijnsburg, van de kwekers van Noord- ijkerhout en Voorhout, de buurtvereni ging Sandtlaan te Rijnsburg, de boeren leenbanken van Rijnsburg en Leiden, Nic. den Heyer te Rijnsburg en A G. U. Keramiek N.V. te Reuver (Limburg), de buurtvereniging Centrum te Rijnsburg, de firma Th. Vink te Noordwijk, de buurt- miging Kanaalstraat Rijnsburg, de gymnastiekvereniging D.V/.S. Rijnsourg, de Rijnsburpse damclub R.D.C., de geza-r menlijke kwekers van Noordwyk, dei cers van Valkenburg en Katwijk en de kwekers van Rijnsburg. De stoet opent een comitéwagen. Het trouwgedeelte van de Bur gerzaal van het stadhuis heeft een geheel witte versiering ge kregen, van anjers en gladiolen. Een van de bezoekers van gister avond noemde dit een „glorieuze afsluiting van de tentoonstelling". Er werd dan ook met verstilde bewondering naar gekeken George Kiersch was een veertig jaar geleden een normale ondeugende jongen. Hij had maar één eigenschap, die hem onderscheidde van zijn vriendjes. Hij zat vaak in slootkanten om plantjes en bloemen te zoeken. De „lommei" ging mee naar huis en moeder was niet zo goed of ze moest het spul in een bakje of potje zetten. Ze deed dat graag ook al had ze het samen met haar man druk genoeg in hun Amsterdamse bloemen zaak. Zij was trouwens degene, van wie George de liefde voor mooie dingen had. voor bijzondere bladeren en voor mooie kleuren. Ze tekendeschilderde en arran geerde, wanneer zich de gelegenheid maar voordeed George kwam van school in de zaak. Zijn opleiding was grondig. Hij b~ncht zijn leertijd door in buitenlandse bloe- menzaken, in België b.v. en »n Duitsland. Het was allemaal om de kunst van het arrangeren onder de knie te krijgen. Toen kwam de oorlog. De oorlog ging voorbij. Vader en moeder Kiersch deden de zaak over aan zoon George en zo doet de heer Kiersch sinds 1946 meer dan één ding tegelijk. H\j drijft samen met zijn vrouw de zaak aan één der Amsterdamse uitvalswegen, hij verzorgt arrangemen ten voor de Nederlandse bloemisterij in binnen- en buitenland. Engeland. Frank rijk en Duitsland, hij bemoeit zich met corso's en wie met deze man praat en ziet hoe rustig hij is. zal denken, daar mee zal dan ook wel het einde komen van zijn activiteit. Maar dan vergist men zich. want George Kiersch „zit" nog in „een paar" dingen meer. maar die doen hier nu niet zoveel ter zake De heer Kiersch heeft het vorig jaar het Rijnsburgse corso ontworpen, doet het dit jaar weer. Wie wil vi hoe artistiek de heer Kiersch bloe weet te arrangeren, adviseren we. hedenavond of ook morgen eens een zoek brengen aan de Burgerzaal in Leids stadhuis. Daar staat een schat stille schoonheid. Rijnsburgs corsopaar 1956, de heer G. J. Kiersch, ontwerper van de bloemenstoet, zijn vrouw en „artistiek geweten" H. J. Kiersch-Post en de twee kinderen „Ik vind het erg leuk Mevrouw Kiersch ontwerpt toiletten voor corsomeisjes „TTOE HET KOMT, dat ik iets aan dit corso doe?" vraagt mevrouw H. J. Kiersch-Post, belangrijkste medewerkster en echtgenote, als we de volgorde even zo mogen stellen, van de heer G. J. Kiersch, de man, die het Rijnsburgs-Leidse corso ontwerpt. „Omdat ik getrouwd ben met een bloe mist. Maar ik ontwerp niet, al zet ik het licht van mijn kritiek op het werk van mijn man niet onder de korenmaat. Als ik het ergens niet mee eens ben, dan praten we erover en dan komen we meestal wel tot een vergelijk, want mijn man en ik hebben dezelfde smaak". AGENDA VOOR LEIDEN Station: 3.30 uur aankomst bloemen- Maar eigenlijk heeft mevrouw Kiersch toch minder bemoeienis met de erran- gementskant van het corso dan met een ander facet van het werk, het ontwer pen van toiletjes voor de „levende have" van het corso, de dames, die voor bloe- menprinses, fee of heks spelen. Dat be gint al eén paar weken voor de grote corsodag. Er wordt een avondje belegd, waarop de corsoplannen worden bespro ken en op die avond wordt er gepraat over de vraag hoe de meisjes op de praalwagens er uit zullen zien. Er wor den adviezen gegeven aan naaisters en dat moet allemaal met beleid geschieden. Want een corso kost toch al schatten geld en de toiletjes voor praaldames bloemenmeisjes worden maar een paar uur gedragen en mogen daarom de fit ciële boog niet nog eens veel verder spannen. Daar moest dus met een mi nimum aan middelen een maximum aan effect worden bereikt. „Daar ligt mijn werk", zegt mevrouw Kiersch. Verhoging van corso-vreugde ONDER auspiciën van de afdeling Leiden van de centrale vereniging voor de markt-, straat- en rivierhandel word! morgen in Leiden, ook al ter gelegenheid van het corso, een feestmarkt gehouden. Dit jaar dus geen feest in de opruimingstijd, maar een bloemenfeest, dat aansluit bij de festiviteiten van het Rijnsburgse bloemencomité en de Leidse vereni ging voor vreemdelingenverkeer. De markt wordt zoveel mogelijk met bloemen versierd. De marktmensen zul len daarbij' de onmisbare steun ontvan- de gemeentelijke plantsoenen dienst. waarvan de heer Galjaard alle mogelijke medewerking heeft toegezegd. De openingen van de markt krijgen een speciale versiering. Er worden in totaal zestien zuilen aangebracht, die met bloemen zijn bezet. Attractie Een bijzondere attractie voor de markt- bezoekers is de „gratis loterij". Op ver- k geven de standhouders, ongeveer honderd in getal, het publiek gele loten f, die, voorzien van naam en adres, ge worpen moeten worden in een van de acht tonnen, die verspreid op de markt terrein staan, 's Avonds tussen 7 en 8 uur heeft op het Stadhuisplein de trek king plaats. Er zijn honderden prijzen met een radio als hoofdprijs. De hele dag zijn de prijzen in enkele kramen op het plein te beziohtigen. Aan kinderen be neden 16 jaar worden geen loten ver strekt. Leukste Tien meisjes zullen morgen de markt- bezoekers een corsage op de borst druk ken Zij zullen af en toe ook enige win kels op het terrein binnenwippen: het marktbestuur vermeldde tijdens een ge sprek met de pers met dankbaarheid de Nog eens de route van het corso Zoals bekend is, komt het corso mor genmiddag om half 4 bij het station in Leiden aan. Wij geven, op veler verzoek, nog eens de route. Stationsplein, Stationsweg, Rijnsbur- gersingel, Maresingel, Herensingel. Zijl singel, Utrechtseveer, Plantsgeplein. Le vendaal, Korevaarstraat, Breestraat (hier komt het aan tussen kwart over vier en half vijf), Noordeinde, Witte Singel Koe- poortsbrug, Jan van Houtkade. 's Avonds om negen uur zal het corso zich verlicht in beweging zetten. Route: JJn van Houtkade, Jan van Hout- brug, Zoeterwoudse Singel, Utrechtsobrug Levendaal, Korevaarstraat, Breestraat, Kort Rapenburg, Prinsessekade, Steen straat, Stationsweg. Wie het corso rustig aan zich voorbij wil zien gaan, doet er het best aan. zich ergens op één der singels op te stellen. medewerking van 24 winkeliers. Het „leukste" meisje krijgt een bijzondere prijs. Er wordt door een jury uitgemaakt, wie het leukste meisje is. Voor de beoordeling van de kramen is ook een jury gevormd. De kramen wor den vooral beoordeeld naar de originali teit van de versiering. Er zijn vijf prijzen beschikbaar gesteld en een extra prijs. Om tien uur morgenochtend zal wet houder Van der Kwaak de feestmarkt openen. Politiemaatregelen voor morgen Teneinde op zaterdag 4 augustus de rondgang- van het Rijnsburgse bloemen corso dooi* de gemeente Leiden mogelijk te maken, zijn op die dag diverse politie maatregelen noodzakelijk. Het zal ieder duidelijk zijn, dat het verkeer in het bijzonder in de binnen stad door het passeren van het corso ernstige vertraging zal ondervinden. De politiemaatregelen zijn dan ook ener zijds genomen om de belangstellenden zo goed mogelijk de gelegenheid te ge ven het corso te zien, doch anderzijds om het doorgaande en lokale verkeer voor zover mogelijk doorgang te verlenen. Aan deze maatregelen kunt U allen medewerken o.m. door: a. alleen in uiterst noodzakelijke geval len met motorrijtuigen in de binnen stad te rijden; b. de wegomlegging, welke door ver keersborden zijn aangegeven, te vol gen en daarbij de eventuele aanwij zingen van de politie op te volgpn. c. als voetganger de rijbaan vrij te la ten en zich bij het voorbijtrekken van het corso niet op de verkeersheuvels, doch uitsluitend op de trottoirs op te houden Eventuele baldadigheden tegen het corso zullen met kracht worden tegenge gaan. Voor het parkeren van auto's wordt aangeraden gebruik te maken van de straten buiten de singels. Daarvoor zal op de route van het corso geen gelegenheid zijn. Parkeert men op Pieterskerkgracht, Pieterskerkhof, Zonneveldstraat of Lan- gebrug bij Steenschuur, dan zal niet al tijd kunnen worden weggereden. Men wordt dringend verzocht. de taak van de politie te helpen verlichten. Mevrouw Van Kinschot kreeg gisteravond een prachtig boeket bloemen aangeboden, dat de ver scheidenheid van de tentoonstel ling in de Burgerzaal symboli seerde. Op de foto: mevrouw Van Kinschot, de burgemeester en de heer C. van der Meij uit Rijnsburg Foto N. van der Horst Morgen reumacollecte Morgen wordt in Leiden een grote col lecte gehouden ter bestrijding van de reu ma. Er zal een auto van een brouwerij door de stad rijden, waarop vijftien meis jes zitten van de speeltuinvereniging „Oosterkwartier". De wagen zal een half uur voor het corso uitrijden. Er lopen 24 collectanten naast. Men geve zoveel VOORSCHOTEL hield een wedvlucht met jonge dui vanaf Mons. af6tand 190 km. In waren 156 duiven, die om 7 uur westen wind gelost werden. Aankomst eerste duif 9.12.58; snelheid 1421,30 meter p. minuut. Aankomst laatste duif 10.30.48. snelheid 897.64 meter per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: K. I. Waasdorp 1; P. N. van Wissen 2. 9, 10, 19, 23. 29. 31; P. van Klaveren 3. 4, 30; P. d'Haens 5, 8, 11, 12, 15; Fr. Hendrtlps 7, 13, 17, 21; H. Sdhoo 14. 16. 20. 22, 25; G. Schrijvers 18; C. Zwaan 24: F. Heusden 28 Tevens werd een wedvlucht met oude duiven gehouden vanaf Orleans: afstand 504 km. Aankomst eerste duif. 10. 22. 12. snelheid 1918.80 meter per. minuut. Aan komst laatste duif 11.04.31. snelheid 1380.86 meter per minuut. De duiven waren om 6 uur gelost met zuidwesten wind. De prijzen werden als volgt behaald: A- de Graaf 1. 11; C. Zwaan 2; F. C. var Heusden 3: P. d'Haens 4. 5. 7; M Wolles winkel 6. 8. 10; P. N. van Wissen 9. Als eerste kampioen tiweede keur haal de de heer A. de Graaf 445.9 punten; als tweede kampioen de heer P. J. d'Haeni 400,07 punten: als derde kampioen de heei C. Zwaan. 383.6 punten. Burgerlijke Stand GEBOREN: Antje, dr van H. J. Amers foort en A. van Wiohem. Leidseweg 357; Martinus J. M.. zn van A. W. A. van Win den en M. R. M. van der Burg. Rijndijk 106; Antoinette, dr van J. A. Vitringa en T. J. Nijhof. Prins Mauritslaan 41; Hen- drikus L. M.. zn van H. J. Lardenoye en M. Arpot. Molenlaan 23; Raymond F M.. an T. L. Doornweerd en T. J Mac- Lennan, Papelaan 73; Jan, zn van P. de Jong en K. van den .Heuvel, Noorthey- t 6; Andries A., zn van J. Pen en G. W. Kuiper, Leidseweg 44, ONDERTROUWD: D. W. Noteboom en K. J .van der Werf: N. Kok en T. A. C. M. Vogelaar. GEHUWD: J. Bernardus en M. Talakua. Damasstraat 146, Den Haag. OVERLEDEN: H. B. Nasveld, 73 jr, weduwn van M. M. Grafe, Rijndijk 80; an der Eist, 66 jr, Sassenheim. Bij dorpstraat 38. Met het oog op de te verwachten druk te tijdens het bloemencorso heeft de G.G. en G.D., in samenwerking met de Leidse E.H B O.-raad de eerste hulpdienst als volgt uitgebreid en geregeld: 1. De gewone ongevallenmelding blijft ook nu tel. 20645, permanent bereikbaar. 2. Tijdens het corso in de namiddag zijn als extra posten van 3.305.30 uur inge steld: A. vaste post in het VVV-huisje Steenstraat; B. vaste post in het brug wachtershuisje op de Schrijversbrug, (Zijlsingel); C. ambulancepost op de Jan van Houtikade en Koepoortsbrug. 3. Tijdens het verlichte corso in de avond zijn in functie: A. vaste post VVV- huisje Steenstraat; B. 2 ambulanceposten op kruispunt KorevaarstraatBreestraat en op Utreehtsebrug. kruispunt Hoge RijndijkLevendaalPlantage. OEGSTGEEST Tot postcommandant van de rijkspolitie te Benthuizen is onze plaatsgenoot de heer W. Muilwijk benoemd. Hij is nu wacht meester eerste klasse. De benoeming gaat op 16 augustus in. Op de dag zelf komen we voor het laatst b\j elkaar, er wordt uijze raad ge geven. Niet teveel wuiven naar ken nissen tussen het publiek" en „vriende lijk kijken" en „nijgen als een koningin" en „stijlvol blijven" en we gaan dp n^eis- jes kleden en schminken. Ach en er is zoveel te doen, maar ik vind het erg Tenl ïstelllngen (dinsdag- en dijn- Lakenhal, 10— derdagavond ook half 8half 10)„Rem brandt als leermeester" (tot 1 september) Rijksmuseum voor volkenkunde. 105 uur: „Van klei tot pot" (tot 1 oktober). Burcht (tot zonsondergang), open luchttentoonstelling hedendaagse beeld houwkunst (tot en met 26 augustus). Prentenkabinet (Kloksteeg 25), 25 uur: „Tekeningen door Rembrandt" (t.m. 15 september). Pieterskerkgracht 9, 104 uur (maan dag-, woensdag- en vrijdagavond ook 810 uur): Ars Aemula Naturae (tot en met 18 augustus). Nachtdienst apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden wordt waargenomen door: apotheek Herdiingih en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. en apotheek Reyet, Steenstraat 35. tel. 20136. Expositie van bloemsierhunst geopend Nieuwe gladiool naar burgemeester Van Kinschot genoemd Zeer groot was de belangstelling gisteravond voor de opening van de expositie bloemsierkunst in de Burgerzaal van het stadhuis. Namen van bekende mensen noemen we maar niet, want dan zouden we het hele aanwezigenregister van a tot z moeten overnemen. Er waren vooraan staanden van Leiden, Oegstgeest en Rijnsburg, van de gemeente, van in stellingen, van verenigingen enz. De opening gaf reliëf aan deze edele demonstratie van Rijnsburgs kunnen! Wethouder Van der Kwaak, dde ook voorzitter van de Leidse veren-jgimg voor vreemdelingenverkeer i6. heette de bij- eengekomenen welkom en hield een korte toespraak. Daarin sprak hij natuurlijk de hoop uit, dat het ndet bij een eerste ken nismaking zou blijven. Wij geloven, dat dlie hoop wel ta vervulling zaïl gaan, want alle men let op die hartelijke en loyale verstandhouding tussen de Leiden aars en de Rijnsburgers, kan men er alleen maar het beste van verwachten. Staan wij aan het begin van een nieuwe tmadriifcie? De burgemeester. Jhr. mr. Van Kin schot. zei. er verheugd over te zijn, dat het vermogen van Rijnsburg op het ge bied van de bloemen te deze expositie en in dit corso in Ledden zijn hoogtepunt vundt. Nooit is er in de Burgerzaal zo veel harmonie en kleur geweest als thans. De burgemeester zed het met zicht baar genoegen! Hij prees vooral de artis tieke wijze, waarop de bloemen hder naar voren zijn gebracht. „Deze tuin is een preludium op het grote concert van za terdag". Zeer velen hebben er hun beste krachten aan gegeven De burgemeester, die, staande in de witte versiering van de trouwzaal, werd geflankeerd door de heren Van Spall (Vreemdelingenverkeer). Van der Kwaak. Van Sch'aik, Menken en Weyer. dankte hen allen, in het bij zonder de heer Kiersch, wiens onver moeid streven naar een kunstzinnige vormgeving hij huldigde. Bloemenhulde Dis. Hogewondng, de voorzitter van het Rijnsburgse bloemencorso, deelde mee. dat de leden van de Leidse raad aan staande dinsdag tijdens hun vergadering allen een boeket bloemen zullen ontvan gen, Mevrouw Van Kinschot werd een prachtig bloemstuk aangeboden, dat de verscheidenheid van deze ten toons telling symboliseerde. Ten slotte dankte de heer C. van der Meij de burgemeester dat hij erin had toegestemd, dat een nieuwe gla diool naar hem zou worden genoemd. We hebben dus een Burgemeester Van Kin schot-gladiool. Het is een donker ge kleurde bloem, klein van stuk. die een nieuw ras vertegenwoordigt. De burge meester drukte zijn erkentelijkheid nog uit voor deze bijzondere geste. „Oudheden" in 1954 Daar men bij het rijksmuseum van Oud heden in eeuwen rekent, kan het geen verwondering baren dat eerst thans het verslag over 1954 is versohenen. In dat jaar werd' aan 935 studenten of leden toegang gegeven en aan 155 scholen met 3942 leerlingen. Het aantal betalende be zoekers bedroeg 14.504, totaal-generaal dus 19.381. In het voor- en najaar was het museum weer opengesteld op dinsdag avonden; het bezoek op 26 avonden be droeg 174 personen. Dit Is wel teleurstel lend als men weet, dat het bezoek door rondleidingen werd gestimuleerd. Voorts werd een aantal gezelschappen van cultu reel geïnteresseerden uit binnen- en bui tenland ontvangen. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Johannes W zn van A Th Hogervorst en E Vlaardingerbroek; Jo hanna M A dr van S van der Velde en J S H van Kampen; Pieter zn van A E Habraken en A van der Reijden; Gerar- dus zn van J A Heij en J W de Jong; Fredericus W zn van F S Montanus en P S L Bekkering; Wilhebnina dr van J Vos en G van Polanen. OVERLEDEN: F C M Blokland zn 2 jr; G J van den Ham man 60 jr; J van der Nat man 67 jr; A M Pauels huisvr. van Horter 65 jr. GEHUWD: A de la Rie en A Hartevelt; H Kuijer en J Verweij. De kleine maar volmaakte fluweelrode gladiool „Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot", genoemd naar de burgemeester van Leiden. Voor de eerste bol van deze nieuwe gladiool werd eergisteren f 25.000 geboden Foto N. van der Horst Puzzel-prominenten 1. A. Boter, Nieuwe Rijn 29a, Lei den, 2. J. Nagtegaal, Hoorn 302, Al phen aan den Rijn„3. J. Bakker. Mid denweg 17, Lisse.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 3