Bij regenval blijft water op Voorschotense weg staan Geschenk van Alphens Belang staat er maar zielig bij NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1956 Katwijk aan Zee UNIEKE TENTOONSTELLING VAN OUDHEIDKAMER In Irene aan de Voorstraat wordt deze maand een zeer unieke tentoon stelling gehouden, die een bezoek alleszins waard is. Deze expositie wordt georganiseerd door de commissie voor de Oudheidkamer en heeft ten doel de herinnering aan Katwijk uit de tijd van de laatste eeuwwisseling te bewaren. Gistermiddag vond in de grote zaal van het Jeugdhuis Irene de officiële opening plaats door burgemeester H. Duiker, die herinnerde aan de opening van de brug over het P.H. kanaal, waarmee de weder, opbouw van het tijdens de oorlog zwaar geschonden Katwijk werd afgesloten. We zijn blij. aid-us spr.. met al dat nieuwe De Katwijkse oudheidkamer interesseert zich echter meer in het bijzonder, voor wat geweest is en tracht levendig te hou den wat de historie biedt. Waardering hebben voor de historie is eren van ons voorgeslacht, dat hier heeft gewerkt en geleefd. Dit levendag te houden is te waarderen. Spr. richtte woorden van dank aan het adres vaat het gemeentebestuur van Leiden en de Leid se universiteit voor het afstaan van schilderijen, teke ningen enz. en de aquariumverenïging De Discus, die een zeewateraquarium In richtte. Burgemeester Duiker hoopte, dat vele inwoners en gas'en deze unieke ex positie met een bezoek zullen vereren. Levend begrip De voorzitter van de oudheidkamer, dr. G. W. Overddjkink. begroette aan het begin van de bijeen komst de autoriteiten en overige aanwe zigen. De belangstelling en de reeds be wezen hulp bewijzen, aldus spr., dat de Katwijkse oudheidkamer langzamerhand een levend begrip is geworden, ook in kunsthistorische kringen buiten Katwijk. In het bijzonder richtte dT. Overdijkinfc zich tot de heer J. van Brakel, die de ziel en de leidende figuur van deze expo sitie mag worden genoemd. De tentoon stelling is wel klein van formaat, aldus spr. maar dit kan helaas niet anders. We hopen in de toekomst een eigen tehuis te krijgen in de oude tekenschool aan de Voorstraat en dan zullen we onze vleu gels breder kunnen uitslaan. Katwijk zo besloot spr. zijn speech, is geen groots cultuurcentrum, maar heeft wel een eeuwenoude geschiedenis, die terug te brengen Is tot de Romeinse tijd. De liefde tot de geboortegrond is de Kat- wijker altijd eigen geweest. Het is daar om, dat de eeuwenoude cultuur lange tijd gehandhaafd is geworden. Na de thee was er gelegenheid de expo sitie te bezoeken. We zagen schilderijen. In Voorburg en Leidschendam Melksanering voorlopig uitgesteld De melksanering. die op 13 augustus in Voorburg en Leidschendam zou ingaan, is voorlopig uitgesteld. De Voorburgse burgemeester, dr. J. W. Noteboom, die was aangezocht om de leden van de ver- trouwensraad, waarin melkslijters en consumenten zitting moeten hebben, aan te wijzen, heeft namelijk gezegd vooraf overleg met de gemeenteraad te willen plegen. Weliswaar is hij daartoe niet ver plicht. doch gezien het feit. dat enkele jaren geleden ernstige bezwaren tegen een sanering van de melkbezorging te berde zijn gebracht, acht de burgemeester het wenselijker, dat de raad nogmaals zijn standpunt kenbaar maakt. VISSERIJGOLFJES Witte (verkochte) logger vertrekt volgende week De Marin Adroit, de witte logger van de rederij J. J v. d. Toom, die enkele maanden geleden aan Noorwegen werd verkocht, zal reeds volgende week ver trekken. Het schip Is gekocht door een Noorse reder Ruim vijfduizend Er stonden gistermorgen ruim 5000 kisten aanvoer in IJmuidens hallen: vier trawlers, een Noordlogger en enige kot ters zorgden voor 2350 haring, 1150 ma kreel en 1150 schelvis. De vis was. vooral van de trawlers, niet best en is daardoor nogal wat opgehouden. De haring van de Curagao was evenwel prima en sprong er dan ook wat de prijs betrof duidelijk De „Medan" (21 juli) had 900 kisten, waarvan 310 met schelvis. 340 makreel en 200 zwarte kool; de Herman (21 juli) had 1310 kisten, waarvan 450 schelvis, 350 haring, 150 kool en 325 makreel met 500 kleine kisten haring, terwijl de „Norma Maria" (20 juli) 1000 kisten aan bracht. waarvan 360 schelvis, 420 makreel, 80 gul en witte kool alsmede 150 kleine kisten haring en 50 stuks stijve kabel jauwen. De Curagao (23 juli, eerste reis) zorgde voor 1200 kisten, waarbij 1150 mooie haring en 300 kleine kisten haring. De Sch 153 „Onderneming IV" loste 335 kisten, waarvan 225 haring en 175 kleine kisten met 50 stijve kabeljauwen. Prijzen variabel De haring maakte naar gelang van de kwaliteit f 21 tot f 14.50; de makreel wisselde van f 23 tot f 11 en de grove schelvis deed f 27 f 30. terwijl grootmid- delschelvis f 28 a f 35 opbracht en de kleinmiddel f 22 tot f 10 70 noteerde. Voor de pennen kwam f 20 tot opvangprijs en voor de braadjes f 16.50 tot opvangprijs. De kabeljauw maakte vooi de export naar België hoge prijzen: f 140 tot f 100 voor de regels grote, f 62 voor de kleine. Kisten noteerden f 210 tot f 146 en kisten kleine f 176 t 130. Grove gul haalde f 50 a f 30 en de middelgul f 35 tot f 22 terwijl de torgul f 25 f 10 maakte. Voor de lengen Is f 45 betaald en voor de zwarte kool f 80 a f 64. Wijting ging voor f 17 f 10 van de hand en schol II voor f 43 f 35 terwijl de knappe drie-schol f 32 tot f 33 noteerde. Tong was schaars en dus duur: voor de lappen werd liefst f 4.50 a f 4.60 betaald, de handel honoreerde de grootmiddel met f 4.40 tot f 4.50 en de kleinmiddel bereikte de f 4.60. Enen gingen voor f 3.70 a i 3.50 weg en de tweeën voor f 2.70 tot f 2.40. In i i uit Binnengekomen: KW 9. 138, 110, 147. 130 Vertrokken: KW 52. 16. 108. 125, 127, 25. 51, 85, 33, 58. Vandaag ter afslag De markt van vanmorgen zou de „Post boy" op visite krijgen met 1070 kisten van 27 juli, waarvan 950 met haring plus 200 kleine kistjes haring. Voorts was de Burgemeester Heusdens er met 770 Kisten (van 21 juli). onder andere van Willy Sluiter, Paul Wailat, Ary Pleijsier. B. J. Blommers. J. H. Toorop, Jacob Stellingwerf, Christaen Liefrinck. E. Th. van Briel en German Grabe. Bewondering wekte het sobere in. terieu-r van een typisch oud Katwijks huisje, da*, ook een trekpleister zal zijn. „Jong cn Jolig" komt Hedenavond om 8 uur komt het gezel schap „Jong en Jolig" zingen en spelen op het Andreasplein. Voetbalwedstrijd Morgenavond wordt er op het voetbal terrein aan de Piet Heinlaan een interes sante voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal van het kampeerterrein en een elftal samengesteld uit de badgasten. Aanvang kwart over zeven Hoog en laag water Vrijdag 3 augustus: hoog water 12.11, aag water 7.35 en 20.16. KATWIJK AAN DE/V RIJN Straatprediking Vanavond spreken de heren Berrevoets uit Delft en Breedveld uit Den Haag op de hoek van de Tulpstraat (Molen/blok). De bijeenkomst begint om acht uur en een zangkoor verleent medewerking. De Hoop bracht vier zieken aan wal Gistermorgen omstreeks half 9 is het hospitaalkerkschip De Hoop «net vier zie ken aan £oord de Scheveningse haven binnengelopen. Een van de patiënten A. v. 't Hart uit Den Haag van de Sch. 46, die vrijdagmiddag is overgenomen moest dérect met een ziekenauto van de G.G.D. naar het ziekenhuis worden gebracht De cverige patiënten waren de Scheveninger der T. van de KW 23, een opvarende de IJmuidense trawler Soerabaia uit Meppel en een Duitser van het vissers schip Hannover, die per taxi naar het Nebo-ziekenhuis moest worden gebracht. Gisteren heeft aan boord een bespre king plaats gehad tussen vertegenwoordi gers van het Rode Kruis, de Kon. Ned. lTcord- en Zuidhollandse Reddingmaat- -happij, de Kon. Zuidhollandse Maat schappij tot redding van drenkel.ngen, Scheveningen Radio en de Ned. Ver. ten behoeve van zeelieden van elke nationali teit met het doel de hulpverlening op zee beter te coördineren. De bedoeling is dat ren van de instanties hierbij de leiding zal krijgen. Voordat men de plannen ten uit voer kan brengen zal echter eerst met de Marine moeten worden onderhandeld. Minder baksteen Omdat de maanden juni en Juli beide veel nat weer hebt en gebracht, biedt, op langere termijn bezien, de baksteenpro- duktie zorgen. De vormcampagne van baksteen, welke loopt van april tot ok tober. zal waarschijnlijk dit jaar niet vol doende ongebakken stenen Leveren om de produktie op het niveau van gemiddeld 125 miljoen per maand te kunnen volhou den. De bakovens zijn ingesteld op een hoger peil dan waarop thans ongebakken stenen worden geieverd. Gezien het bovenstaande mag echter niet worden geconcludeerd, dat de bak- steenproduktic over het liclc jaar 1956 op een ongunstig niveau zal liggen. Hoopgevend is, dat er steeds meer kunstmatige drooginrichtingen worden gebouwd, die de afhankelijkheid van de weersomstandigheden in het algemeen op heffen. Luchtmachtexpositie De chef luchtmachtstaf luitenant gene raal waarnemer A. Baretta, zal zaterdag morgen, op de vliegbasis Soesterberg een luchtmachttentoonstelling openen, die van 48 augustus wordt gehouden en ten doel heeft de luchtmacht dichter bij het Nederlandse volk te brengen. Op deze tentoonstelling zal een poging worden gedaan een sterk verkleind beeld te geven van de Koninklijke Luchtmacht zoals zij werkt en groeit. Een idyllisch ogenblik uit het ambtelijk leven van burgemeester H. Duiker van Katwijk. Na de opening van de expositie Oud-Katwijk kwam hij op bezoek bij zijn echtgenote in een Katwijks huisje van rond de laatste eeuwwisseling, dat op de tentoonstelling is ingericht. Foto D. Kruyt Raad van Valkenburg De gemeenteraad kwam bijeen voorzitterschap van burgemeester der Have. De raad werd geconfronteerd me( een wijziging van het uitbreidings plan. In het ontwerp wordt de strook grond aan de zuidzijde van de Marinus- Poststraat bestemd voor bebouwing met terwijl het zuidelijke gedeelte van het perceel aan de Broekweg. gekocht van de heer N. Zandbergen, bestemd Is voor openbare of bijzondere gebouwen (school). Tegen he.t plan werd door mevrouw Van Tongeren-Binnendijk, eigenaresse van het land aan de zuidzijde van de M. Poststraat, bezwaar ingediend, aangezien zij vreest, bij een eventuele overdracht van het perceel door de huurders schadeloosstelling te zullen worden aan gesproken Het bezwaarschrift is door de raad ongegrond verklaard. Men besloot ider dan ook tot vaststelling van de wijziging. Aangeboden werd de begroting var woningbedrijf voor 1956-1957. De plexen 1, 7 en 9 hadden een nadelig sal do. de overige elf gaven een voordelig saldo te zien. In verband met het in king treden van de wet op de lijkbezor ging werd tot gemeentelijk lijkschouwer dokter Hueting benoemd. In de rondvraag wees de heer Poot op de noodtoestand op de Voorschotense weg ter hoogte van de zogenaamde Krom. Bij regenval blijft het water op de weg staan. De heer Poot noemde verder het rijden van de buschauffeurs der NZHVM onbe hoorlijk. terwijl hij ook kritiek leverde op het plaatsen 'van de bussen aan de halte' plaatsen, waar met voile lichten en som: een schijnwerper reizigers worden opge' nomen, hetgeen voor het verkeer uit de andere richting gevaarlijk is. De zaak /al worden onderzocht. Met „loden verrader99 Willem van der Zaan terug uit de West Na een verblijf van anderhalf jaar in de West is het fregat Willem van" der Zaan gisteren in Nieuwediep binnengelopen. Op de boeg prijkte triomfantelijk de „loden verrader", die sinds lange tijd een twistappel is tussen de familie Maduro te Willemstad en de Kon. Marine. Op slinkse wijze is de verrader opnieuw uit het archief van de firma Maduro weg gehaald. De monteur H. J. van Leesten had zich als elektromonteur bij de firma aangediend en zei, dat hij de lichtleidin- gen kwam nazien. Hij werd bijgestaan door de majoor-machinist Van der Krie- Ook werd uit Willemstad een groot jubileumbord van de oude club „Gezellig heid" clandestien aan boord gehesen en daar geïllumineerd ten toon gesteld, doch eerlijkheidshalve is dit bord weer mee gegeven aan de Van Speyk. die de Wil lem van der Zaan heeft afgelost. Lisse DE HEER J. J. LAMBOO WERD GISTEREN GEHULDIGD Was veertig jaar in dienst van N.V. gebrs. Driehuizen Gisteren was het veertig jaar geleden, dat de heer J. J. Lamboo in dienst trad van gebrs. Driehuizen te Lisse. En hoe wel de maand augustus in de hollen- wereld nu niet bepaald een geschikte t(jd Is om feest; te vieren, liet men deze mijl paal niet onopgemerkt passeren. .Mis schien had de jubilaris dat wel graag gezien, maar die kans kreeg h(j niet. Zo moest hij zich 's morgens al laten welgevallen, dat hij per auto naar de zaak werd gebracht, waar hij in het feestelijk versierde kantoor door de directie werd ontvangen. De jongste directeur, de heer C. C. A. Driehuizen, wenste de jubilaris van harte geluk met dit veertigjarig jubileum. Hij had veel waardering voor de accurate wijze, waar op dc heer Lamboo deze veertig jaren dc boekhouding had gevoerd. Daar de heer Lamboo zo zachtjes aan, aan een welver diende rust toe ls, hoopte spr. dat hij daar nog vele Jaren van zou mogen genieten. Als tastbaar bewijs van waar dering bood hij de jubilaris een envelop pe met Inhoud aan. Namens het handels- en kantoorper soneel sprak vervolgens de heer P. Hel mus. die het langst met de jubilaris heeft samengewerkt. De doos sigaren, die hij de heer Lamboo overhandigde, was zo zei hij. slechts een klein geschenk ln ver houding tot de grote waardering, die de collega's voor hem toedragen. Vooral hen. die nog ingewerkt moesten worden heeft hij altijd met raad en daad bijge staan. De heer M. C. Driehuizen, die hierna het woord voerde, zei zich nog als de dag van gisteren te kunnen herinneren, dat de heer Lamboo in dienst trad. Dat was midden in de eerste wereldoorlog. Het bollenvak heeft de afgelopen veertig Jaar veel ups en downs gekend en daar van kreeg ook de firma zijn portie. Dat er altijd op kantoor zo n goede geest heerst is zeker niet in de laatste plaats aan de heer Lamboo te danken. In de veertig jaar dat de jubilaris nu in dienst is, heeft hij voor zover de heer Driehui zen zich kon herinneren nooit.één keei behoeven te verzuimen wegens ziekte. Hij wenste de heer Lamboo toe, dat zijn gezondheid ook in zijn levensavond goed zou blijven. Aan het slot dankte de Jubilaris dc waarderende woorden en geschenken. Hij had de firma van betrekkelijk kleine zaak zien groeien tot een zaak, die thai onder de allergrootste wordt gerangschikt en hoopte, dat hij. al zou het dan niet meer van dichtbij zijn, een verdere groei van de firma zou mogen zien. Reder Onassis heeft nu luehtvaartmij. De reder Onassis heeft in overleg met de Griekse regering het monopolie gekre gen voor de exploitatie van Griekse lucht- vaartlQnen. Krachtens de hem voor de duur van twintig jaar verleende concessie zal de door Onassis opgerichte maatschappij DC Seven Seas toestellen op internationale luchtlijnen en zes Viscounts op binnen landse lijnen in dienst stellen. Volgens Reuter zou 60 pet van de aandelen van de nieuwe maatschappij zich in handen van Griekse onderdanen bevinden. Naar Onas sis mededeelde, zal de maatschappij ver bindingen onderhouden met Noord-Ame- rika. Zuid-Afrika, Frankrijk, Italië. En geland en landen van het Midden-Oosten. Onassis is niet voornemens met de grote buitenlandse luchtvaartmaatschappijen te concurreren, doch hij sloot de mogelijk heid van samenwerking met een der grote maatschappijen niet uit. Vijftig poliopatiënten in Haagse ziekenhuizen Sinds gisteren worden in dc Haagse ziekenhuizen vyftig Ijjdcrs aan kinder verlamming verpleegd van wie er vijf entwintig uit plaatsen uit de omgeving v an Den Haag komen. Jong verstekelingetje in Rotterdam Zelfs voor twaalfjarige wees jongetjes geldt onverbiddelijk ae wet. In Ethiopië was er zo'n jonge tje. Hij heet Estifano3 en hield erg veel van z'n Amerikaanse onder wijzeres. Toen zij naar de Verenig de Staten terugging, reisde hij haar na als verstekeling op het Neder landse schip Roebiah. De teleurstelling kwam in New York. Hij had geen papieren en moest terug. Men zette hem op de Zuiderkruis en dezer dagen arri veerde het ventje in Rotterdam. Hier kan hij echter ook met blijven. Over een paar weken gaat het donkere kereltje weer naar zijn vaderland. Het is geen schooiertje. zoals verstekelingen vaak zijn. Men heeft goed voor hem gezorgd, hem een net pak gegeven en zelfs wat zakgeld. Maar zjjn onderwijzen zal hij ni Kampeerders verniel den een boerderij De burgemeester van Winterswijk heeft dinsdag de kampkaarten ingetrok ken van zes achttienjarige jongens, die uit baldadigheid bij een onbewoonde boerderij planken uit de gevel hadden gestoten en zes ruiten hadden stuk ge gooid. Zij werden bovend'en uit de ge meente gestuurd. De leider van hel groepje kampeerders heeft de schade vergoed. Alweco komt met scootermobiel directie mede in februari 1957 op de R.A.I. te willen uitkomen met een Nederlandse scootermobiel type-Bambino. Dit project is vertraagd door liquidatie ener Duitse fabriek, in samenwerking waarmede de Bambino in licentie zou worden gebouwd. Thans moet men een eigen type ontwik kelen, dat uiterlijk zal lijken op een ver kleinde Mercedes 190 ls. De vergadering was niet eenstemmig geestdriftig en had weinig vertrouwen in produktie voor de Nederlandse markt alleen, terwijl zelfs grote buitenlandse fabrieken moeten sa mengaan. In eerste halfjaar is een kleine winst. Jaarstukken met 285 tegen 2 stem men goedgekeurd. Ir. P. van Hellenberg Hubar benoemd tot technisch-directeur en afgetreden als Verlaten jacht Ongeveer 22 kilometer ten noord noordwesten van het lichtschip Goeree is gisternacht een verlaten jacht waargeno men. De boot is wit ^eschllderd. onge veer dertien meter lang en heeft een gebroken mast. Geen muziek in Alphen Kunnen restanten niet worden overgebracht naar marktterrein bij Nutsgebouw Als de muziektent bü het Bospark ktfn denken, zou hij wellicht nog hi meest tevreden zijn over het huidige weertype. HU zou met grimmige vol doening denken: „Jullie gebruiken mi met mooi weer toch ook niet". Alphen was na de oorlog verstoken var open-luohtoon-certenEr was niet eens eer concert tent. Dat trok Alphens Belang zich aan en die zorgde nu vijf jaar geleden voor een keurige tent bij de ingang 'het Bospark. Men had er blijkbaar c certen moeten bijleveren I We hebben he*, al eens meer gezegd-, alle Kerken en wijken in onze gemeenten zo hun eigen zangvereniging hebben. Geeft een van deze een avond in de tent, dan komt de eigen groep luisteren; ande hebben geen belangstelling. Was de situatie anders, dan zijn er wel zoveel srendgingen, dat er iedere week in de >mer een uitvoering kon zijn. Vervolgens zijn er. met Aarlanderveen. drie korpsen. Die worden gesubsidieerd -met de bepaling erbij, dat jaarlijks twee concerten moeten worden gegeven. Het if echter mie*, gemakkelijk voor een muziek vereniging in de zomer over tweemaal 'tóen nummers te beschikken. De wil is Intussen staat het geschenk van Alphens Belang, dat aan de gemeente is overgi dragen, tamelijk nutteloos zijn bestaan voort te zetten. Het staat er nóg! We wil len er op attenderen, dat de sloop al be hoorlijk aan de gang is. De hekjes van de afscheiding zijn van lieverlede weggebro ken. Op een betegeld vlak staan nu palen, waarop de kap rust. Een zielig st is wei-licht het overwegen waard de restanten, eventueel na comple tering, over te brengen naar het markt terrein bij het Nutsgebouw. Als de tent Ln het centrum staat, z>a1 de befl-an-g- steli'ing voor concerten weHl-iobt toenemen ARC naar Harkemase Boys Niet onwaarschijnlijk is, dat de strijd om de hoogste titel in het zaterdag-voet bal. overmorgen wordt beslist. Eén punt uit de wedstrijd tegen SC Ge nemuiden, brengt IJsselmeervogels de kampioenstitel. Die opgaaf lijkt niet zwaar. m3ar juist van deze tegenstanders hebben de Vogels hun enige verlies nog v/el met 30, geboekt. Een nii verrassing is dus niet onmogelijk. En daarom zal ARC er goed aan doen van de verre tocht naar Harkema-Opeinde beide punten mee naar huis te brengi Men moet da-ar niet licht over denki want de Boys zijn op eigen terrein heel wat mans. In de ARC-gelederen zal rechts half v. d. Sluis, die met vakantie buiti lands ls, ontbreken. Vermoedelijk zal Oosterloo, die ook tegen Q. Boys niet kon uitkomen wegens ziekte, nu evenmin de partij zijn. Den Koed zal rechtshalf spelen en de midden-voorplaats wordt v< mccdelijk bezet door W. Noomen. Zowel voor ARC als Quick Boys !s ïn vastklemmen aan een theoretische mogelijkheid. Ie ARC wint van Harkemase Beys en Genemuiden van IJsselmeervo gels; 2e ARC wint van IJsselmeervogek Quick Boys van Genemuiden. Wat dan tot gevolg zou hebben dat vier clubs met 10 punten eindigen en dit zou wel se satie geven! Jongen aangereden Gistermorgen werd de 9-jarige fietser H. v. G.. toen hij vanaf de Wilhelmina- laa-n links het Burgemeester Visserpark wilde inrijden en daarbij geen voorrang verleende aan de hem tegemoet rijdende personenauto, bestuurd door de heer A- de G. uit Voorschoten, door deze wagen gegrepen en tegen de grond geslingerd. De jongen liep verwondingen op aan ar men en benen. Fiets en auto werden be schadigd. Ernstige val Doordat een voet van zijn 8-jarig zoon tje, die hij op zijn fiets meevoerde, tussen de spaken van het voorwiel raakte, kwam de heer C. van D. op het Rietveldse-pad gistermiddag omstreeks 1 uur zo ernstig Snellere oplegging van belastingaanslagen Om sneller te kunnen werken, zal de belastingdienst de aanslagen in de in komsten- en vermogensbelasting vlotter en regelmatiger opleggen. Dit is, nu di achterstand in de oplegging van de aan slagen ls Ingelopen, wel nodig om bij ti blijven. De controle op de aangiften zal wordei afgestemd op deze snellere werkwijze, die met ingang van 1 juli is ingegaan. Zij zal zo worden verricht, dat het maximum rendement ervan wordt verkregen. Mag de controle derhalve in het algemeen wat minder minutieus zijn, van een verslap ping kan geenszins worden gesproken Vooral de aangiftebiljetten van zakenlie den, ondernemers en beoefenaars der vrije beroepen zullen scherp worden gecontro leerd. Oorzaak vergiftiging in Krommenie onbekend De meeste slachtoffers van de vlees- vergiftiging in Krommenie zijn ggnezen en men acht het onwaarschijnlijk, dat nog aangifte zal worden gedaan van nieuwe gevallen van vergiftiging. In het cen traal laboratorium voor de volksgezond heid in Utrecht waar de^ resten van de t worden onderzocht! heeft men de oorzaak van de vergiftiging noe niet kun- vaststellen. FAILLISSEMENTEN pgegeven door Van der Graaf en Co) gesproken: J Brums Slot. aannemer. Westzaanstraat 28. A'dam. cur mr P J Wtllems; fa. Techn. Bureau S. P. Prins cantoor v. Leeuwenhoeksingel 66. Delft, enn. W H. Em-ke, ld.. S P Prins. Roerdompplein 6. Haarlem. L. B Flentrop. Thorbeckelaan 162 Den Haag, cur mr. J. C. Colijn, Den Haag; C L. de Baat. Veenweg 31, Leidschendam, post Nootdorp, cur mr J Gevers. Leiden; C. M Storm, kassenbou- h/o C M Storm Co.. Hoefkade 689 Den' Haag cur mr H Kruizinga. Lelden, séance: l.z H B J Griepink. loodgle- ingen uiterlijk lo, beslissing 8/8 lil.30 i te vallen, dat hij zijn dijbeen brak. Het jongetje liep bij de val.inwendige kneu zingen en uitwendige verwondingen op, eveneens van ernstige aard, zodat beiden, nadat dokter H. v. d. Peppel de eerste hulp had verleend, na-ar het Academisch Ziekenhuis te Laiden moesten worden overgebracht. Dijbeen gebroken Toen gisteravond omstreeks kwart over tien een volkswagenbusje, bestuurd door de heer A. M. uit Voorschoten, achteruit de Prinsenlaan kwam uitrijden om de richting Hefbrug te nemen, werd dit door de motorrijder N. H- R uit Alphen aan den Rijn. die op de duo zijn echtgenote en zijn driejarig dochtertje vervoerde, te laat opgemerkt. De heer R., die eveneens in de richting van de Hefbrug reed, bots te tegen de auto op. Mevr. R. moest met een gebroken rechterdijbeen in het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden worden op genomen. De berijder en diens dooh-tertje kwamen met de schrik vrij. De motor werd zwaar en de auto licht beschadigd. Dokter J. H. Veenendaal verleende eerste Eervol ontslag Aan de heer J. Mier, assistent le klasse van 's rijks belastingen, is met ingang van 1 september eervol ontslag verleend uit 's rijks dienst. WOUBRUGGE Gespaard In juli werd bij de rijkspostspaarbank 8747 ingelegd en 4967 terugbetaald. Twee nieuwe boekjes werden uitgereikt. Canadese Tarwebond vestigt kantoor te Rotterdam (Van een onzer verslaggevers) De Canadian Wheat Board (Canadese Tarwebond). een kroon-organisatie van de Canadese regering, heeft ln het Beurs gebouw (421) te Rotterdam een kantoor geopend, dat West-Europa zal besfertjken, uitgezonderd Engeland, omdat er in Lon den reeds lang een nederzetting van de Board ls gevestigd. De Europese vertegenwoordiger van de bond, de heer Charles C. Boxer, dfe met de leiding van het nieuwe kantoor ïs be last, heeft gisteren op de Canadese ambassade te Den Haag het een en ander over zijn organisatie verteld. Waarom Rotterdam? „Omdat hiet zo centraal ligt en omdat het een belangrijke transitohaven ls", zei de heer Boxer. Na het Verenigd Koninkrijk ls West-Duits- land de belangrijkste afnemer van de Ca nadese tarwe, dan komt Japan. Het kantoor zal zich voornamelijk be lasten met de voorlichting en het markt onderzoek Of Oöst-Europa nog afnemer van Canadese tarwe zal worden, staat nog niet vast. In ieder geval, zo vertel'de de heer Boxer, zijn er op het ogenblik twee functionarissen van de bond in het Oos ten; van hun besprekingen zal veel af hangen. De Canadese tarweproduktie is niet kleiner dan die van de Verenigde Sta ten: een duizend miljoen bushel teyen 1300 miljoen. „Maar Canada subsidieiert zijn eigen tarwe niet," verzekerde de heer Boxer met klem. Het Rotterdamse kantoor is reeds giste ren geopend. Maar het zal pas tegen het einde van deze maand, als de vakan ties achter de rug zijn, goed in werking treden. Over de verhouding tot het Lon- dense kantoor kon de heer Boxer nog niet veel zeggen, „daarvoor zijn we nog niet lang genoeg geopend."

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 4