SEIZOEN m p=ï m m m opruiming Raad van Rijnsburg werkte korte agenda af r W' 1 'VROOM kDREESBAM— lAvonturen van Spekkie en Blekkie BONTMANTELS DEGRUYTER'S öMtDSEMB SS SM SPECIALE ZOMERPRIJZEN minstens 35 koppen geurige koffie uit een blikje (1.2.45 ME UWE LEIDSCHE COURANT 4. WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1956 Stagnatie in aankoop van grond aan Brouwerstraat Onder leiding van wethouder Kralt burgemeester Höweler is met va kantie heeft de gemeenteraad gisteravond een korte agenda behandeld. Afwezig waren ook wethouder Van der Vijver en de heer Van der Gugten. De heren Van der Mey en Kromhout stelden schriftelijk een wijziging voor van het verplaatsingskostenbesluit. Het schrij ven was echter nog maar pas binnen en daarom vroegen en kregen B. en W. tijd om het voorstel, voorzien van een preadvies, in de eerstvolgende vergade ring aan de orde te stellen. Van de buurtvereniging De Kanaal straat was bericht binnengekomen, dat zij het beheer van de speeltuin niet op zich zal nemen. Zij adviseerde de raad, het aan haar gedane (en gewaardeerde) verzoek te richten tot de stichting Spi noza. De heer Van der Mey zei teleur gesteld te zijn door dit antwoord. Wethou der Zandbergen merkte op, dat hier een taak ligt voor een commissie, waarin niet alleen bestuursleden van Spinoza zitting moeten hebben. De commissie zal moe ten kunnen beschikken over geld. Spr. meende, dat ouders, die hun kinderen onder toezicht willen laten spelen, er iets voor over zullen hebben. G.S. verleenden hun goedkeuring aan diverse raadsbesluiten, onder andere aan dat tot aankoop van grond aan de Brou werstraat. Er is. wat het laatste betreft, echter een kink in de kabel gekomen. De familie De Haan is namelijk niet bereid grond te verkopen, zonder dat de ge meente garant wil staan voor eventuele gebreken aan de hulzen van deze familie, ontstaan door het steeds nader komende snelverkeer. Het eerste gevolg van deze weigering is, dat de waterleiding niet in eens gelegd kan worden. Er zullen nu twee ringleidingen geplaatst moeten Ontstemd Alle raadsleden waren ontstemd over de houding van de familie De Haan. Dokter Van der Laan vond. dat er onre delijke eisen worden gesteld. B. en W werden gemachtigd, de familie tot andere gedachten te brengen. Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school werd met algemene stem men benoemd mej. A M. Smit te Leiden. Op voorstel van B. en W. werd aan de Johannastichting (Loesje) een subsidie toegekend van f 10. Voor het zover was. had de heer Van Egmond gepoogd de voor 1957 geldende subsidie verhoogd, te krijgen tot f 50. Maar zowel de heer De Mooy als de wethouders Kralt en Zand bergen betoogden, dat het hier eigenlijk gold een taak van het Nederlandse volk en niet van de gemeenten. Goedgekeurd werd de aankoop van een motorgrasmachine. De heren Van der Mey en De Mooy betreurden, dat de Rijnsburgse middenstand in deze zaak was gepasseerd. Het college van B. en W. zei. dat dit niet meer zal gebeuren. Rondvraag Bij de rondvraag vestigde dokter Van der Laan nog eens de aandacht van B. en W. op de afgebroken panden op de splitsing Koestraat—Noordeinde en in de Smidstraat, die geen bekoring voor het oog zijn. B. en W. hebben reeds van alles gedaan om hierin verandering te krijgen, maar de eigenaar is niet bereid mede werking te verlenen. De heer Kromhout vestigde er de aandacht op, dat de jeugd de brandweerkazerne aan het slopen s. Hij informeerde, hoe het met de plannen staat. Voorzitter Kralt deelde mede, dat het wachten is op de premie voor de bij de brandweerkazerne te bouwen wonin gen. Onderzocht zal worden, of de kazerne op korte termijn kan worden gesloopt. Na sluiting van de openbare zitting vergaderde de raad nog een poosje met gesloten deuren. Benoemingen He; hoofd van de Wilhelminaschool, de heer C. van der Loo, i6 benoemd tot hoofd van de Chr. nationale school te Wasse naar. De heer Zuiderduin, onderwijzer aan de Wiihetaidnaschool, is benoemd tot leraar aan de muloschool te Doetanchem. KATWIJK AAN ZEE Bouw van school He*, bestuur van de vereniging voor Chr. nijverheidsonderwijs ontving van het mi nisterie van onderwijs, kunsten en weten, schappen de goedkeuring voor de gedeel telijke verbouwing en uitbreiding van de Chr. Katwijkse industrie- en huishoud school. Het resultaat van een onderhandse aan besteding was als volgt: fa. Van der Vel den en De Jong te Oegstgeest 104.300; D. Versloot N.V. te Nieuwerbrug aan den Rijn 102.800; fa. gebr. Ouwehand te Kat wijk aan Zee 98.200; fa. J. Dubbeldam en Zonen te Katwijk aan Zee trok zich terug. Met toes'.emrmng van genoemd mi nisterie werd het werk gegund aan de laagste inschrijver, fa. gebr. Ouwehand te Katwijk aan Zee. „Rhijnmonders" vloog De postduivenolub „De Rhijnmondere" kwam met een groep oude duiven uit in een wedvlucht van Bordeaux, afstand 89f km. In concours waren 11 dieren. De uit slag was als volgt: L. Noort 1 en 4; W. var Rijn 2 en 3. Met jonge duiven werd gevlogen var Soignies, afstand 182 km. In concours wa ren 114 dieren. Gelost werd om 12.45 uui bij zuidwestenwind. De eerste duif werd geklokt om 14.41.09 uur; gemiddelde snel heid 1564,4 meter per minuut. De uitslag was als volgt: A. Grimbergen 1 er Kr. Schaap 2. 3 en 20; B. Pauw 4, 16 e H. M. Tjebbes 5. 9 en 17; W. van Rijn 6 en 12; C. Kraayenoord 7, 8. 18 en 21; J Vianen 10; L. Noort 11; L. van der Plas 13; A. J. Hus 14; P. VarkevisSer 15 en 24; J. Jungerius 19. 22 en 27; E. van der Hooff 23; J. Heemskerk 26 en A. Pauw 29. Belangstelling voor visserqfilm Voor de visserijfilm, die de heer D Kruijt gisteravond in de Oranjezaal van het Jeugdhuis vertoonde, bestond goede belangstelling. De badgasten toonden veel esse voor het visserijbedrijf, zoals dat door vele inwoners van de plaats, waar zij hun vakantie doorbrengen, wordt be- Morgen strandfeest Donderdagmiddag wordt er weer een V.V.V.-strandfeest gehouden op het par keerterrein bij de Zwaan. Op het pro gramma staan kruiwagenraoe, was ophan gen. autopedrace en vlaggetjes steken. NOORDÏÏIJK Jong zeehondje aangespoeld Gistermiddag spoelde een jong zeehond je aan, dat kennelijk op zoek was naar zijn moeder. Het hondje, dat 60 cm lang was, werd op de politiepost opgekikkerd en vervolgens naar het dierenpark Was senaar gebracht, waar het al spoedig lus tig rondzwom in een bassin. Concert Feike Asma Zoals bekend is, zal Feike Asma vrijdag een concert geven op het orgel vao Geref. kerk te Noordwljk aan Zee Het programma ziet er als volgit uit: la Ps 75, lib Gebed des Heren, beide van Jan Zwart; 2. Praeludium en fuga in d moll, J Paohelbel; 3. Koraalvoorspel, J. P. Keil- ner; 4. Fuga in g dur, J S. Bach; 5 Con certo in d dur, G. F. Handel; 6. Andante allegretto, F. Mendelssohn; 7a Scher- 7b Allegretto, beide van A. Guilmant; 8. Geestelijk lied Scheepke onder Jezus* hoede. Jan Zwart. Gevonden voorwerpen Bij de politiepost op het strand werden s volgende gevonden voorwerpen gede poneerd: ontspanner Zeiss ikon, witte kin derschoen, zijden sjaal, bril met zwaar donker montuur, tabakspijp met geel mondstuk, heren zonnebril, in etui, bril- etui blauw met zwart gevoerd, halsket ting met blauwe steentjes, muntbiljet, ge streepte badhanddoek, smeedijzeren han ger met blauwe stenen, vier muntbiljet- leesbril met donkere glazen en geel 'tuur, heren polshorloge met bruin le- n band, wollen kindervest, Parker vulpotlood. Inlichtingen dagelijks van 10 tot 20 uur bij de politiepost op het strand. Geslaagd De heer P. Passchier slaagde voor het tarnen Engels M.O., afdeling A. In Den Haag slaagde voor het examen nuttige 'handwerken K onze plaategenote mej. G. van Klaveren. Had Zuiderkruis bijna een aanvaring Op de Zuiderkruis sprak gisteren iedereen over het gevaar, waaraan het schip ontsnapt zou zijn. Zondagmorgen om half zeven, toen het weer slecht was en het zicht gering, doemde er recht voor de Zuiderkruis een sohip op, dat heit Franse passagiersschip Liberté zou zijn geweest. Op het laatste moment wendden beide schepen de ste ven en passeerden elkaar. Het verhaal is niet van hogerhand bevestigd. HILLEGOM Uitvi ring wcttei De burgemeester van Hillegom maakt bekend, dat met ingang van heden de administratieve uitvoering van de Vreem delingenwetten. de Visserijwet, de Jacht en Vogelwet. de Wapen- en Vuurwapen- wet en de Wet op woonwagens en woon schepen, is overgebracht naar de afdeling Bevolking der gemeentesecretarie. Belanghebbenden dienen zich dus voortaan niet meer te vervoegen op het politiebureau, doch op het raadhuis, afde ling Bevolking. Inenting uitgesteld B. en W. van Hillegom maken bekend, dat in verband met het gevaar voor kin derverlamming de inenting tegen difterie- kinkhoest en tetanus, welke vandaag zou plaats vinden, tot nader order is uitge steld. Raadslid uit Nijkerk perste tientje af Een gemeenteraadslid uit Nijkerk heeft een achttienjarige taxichauffeur een tientje afgeperst. De chauffeur moest een zieke vrouw ophalen, maar wist de weg nuet goed. Hij sloeg een pad in, waar voor hij een hek moest jpenen. Hij Met het hek openstaan. Toen hij terugreed bleek een paard door het open hek ge vlucht te zijn. Met behulp van anderen werd het paard weer gevangen. Toen de chauffeur op zijn b?stemming was gearriveerd, werd hij door twee mannen gegrepen zij waren hem in een auto gevolgd en gefouilleerd. Zij ble ken in woede ontstoken te zijn, omdat de chauffeur het hek had laten openstaan. Zij eisten tien gulden. De chauffeur gaf het hun en deed aangifte bij de politie. De afpersers waren het raadslid H. van FABRIEKSPARTIJ MARQUISETTE vervaardigd van prima gemerceriseerde garens. (90 cm. breed) Zeldzaam koopje 11 Per mtr. 1.76 INTERIEUR MATRASSEN (2 persoons). Met fraaie damast over trokken. In de kleurengroen - goud en terra. Volledige garantie. Nü extra voordelig 11 73.» DAMESROKKEN van origineel „Volendammer streepstof. 9.8U DAMESROKKEN j in gebloemd katoen. 4.88 HERENOVERHEMDEN van effen poplln."Fil a Fil"met moderne boord. Nü slechts 5.80 BIER - LIMONADE OF WATERGLAZEN Helder geperst glas. Fabrikaat „Leerdam" 6 voor 0.68 VOOR UW VACANTIE EN PICKNICK 2 pakjes gekleurde servetten a 20 stuks, 2 rollen boterhampapier. Samen voor 0.42 WERKS0KKEN zeer goede kwaliteit Met nylon ver sterkt. In de kleuren qrijs en zwart. 1.58 INTERLOCK DAMESHEMDEN EN DIRECTOIRES. 1.38 ORIGINEEL „STERC0C0S" KARPETTEN Moderne ruitdessin, 120 x 170. Nü tegen uitzonderlijk lage prijs. Van 14.75 voor.. 9.80' DAMESJACK geheet met „Teddy" gevoerd. Spotkoopje 11 21.80 FLANELLEN EN KATOENEN DAMESPYAMA In verschillende effen kleuren. Leuk gegarneerd, alle maten «öv E LEIDEK 2» 2. ..Beste Neef," las Spekkie, terwijl hij zich met de brief van oom Bram op een stoel liet zinken, „hoe gaat het ermee? Van je ouders heb ik gehoord, dat je goed mei kunt op school en dat je ook dit jaar stel lig weer over zult gaan. Ook hebben ze mi geschreven wat een benauwde ogertblikker je hebt beleefd toen je met je school kameraden een weekje wag kamperen er hoe je vriend Blekkie je uit de handen van een gevaarUjke jmokkelbendf heeft gered. Ik had gehoopt dat ik dit Jaai naar jullie toe zou kunnen komen, maai helaas laten mijn werkzaamheden het mij nu nog niet toe. Ik vind het erg Jammei omdat het alweer ruim zes jaar geleden is sinds ik mijn familie aan de overzijde van de oceaan gezien heb. Ik denk dat ik jou niet meer herkennen zou tie Ut je zeg, want toen ik voor de laatste maal bij jul lie was. was je nog maar een kleine peu ter. Maar genoeg over mezelf, laat ik tol net eigenlijke doel van deze brief komen En dat is: jou te vragen of jij zin hebl jm de zomervakantie samen met Je vriend Blekkie bij mij in Foesfoessaskewan te ko men doorbrengen. Natuurlijk moeten je ouders het goedvinden, doch ik geloof niel iat die bezwaar zullen maken. Én natuur lijk moet jij er voor voelen. Maar ik denk zo, dat het idee je wel aanlokken zal. Je '.ou dan met het vliegtuig moeten komen m ook weer met het vliegtuig teruggaan inders ben je maar zo kort hier. Vanzelf sprekend betaal ik jullie reis. Praat er eens met je ouders en je vriend over en laat mij spoedig horen of ik jullie mag ver wachten. Ik verheug me ex ai echt op. Met hartelijke groeten, ook aan je vader en moeder vanzelfsprekend, je oom Bram Spekkie was zo overbluft, door wat zijn oom hem schreef, dat hij het eerste ogen blik versuft als aan zijn stoel vastgena geld zat. Doch dan sprong hij wild-uitgela- ten overeind en begon een woeste krijgs dans door de kamer te maken. Hij mochl naar Foesfoessaskewan komen! Met het vliegtuig! En Blekkie mocht met hem mee! Het was haast te mooi om waar te kun nen zijn. Hij stootte in zijn enthousiasme zulke vreemde kreten uit. dat zijn moeder verschrikt de kamer in kwam lopen. „Wat is er aan de hand. jongen?" vroeg ze. grote ogen opzettend. „O. moedér. oom Bram vraagt of Blekkie en ik deze va kantie bij hem willen komen," riep Spek kie stralend uit. „Mat het vliegtuigl" TEGEN De aankoop van bont kunt vereenvoudigen door gebruik te maken van ons Krediet-Service Systeem. NEERLANDS KOOKBOEK HENDERSON, CALLENBACH TOORS 2de uitgebreide druk 1000 recepten 10 Illustraties ook In kleur prijs gebonden f7,50 N.V. GEBR ZOMEREN KEUNINGS UITG. MIJ, WAGENINGEN met 10% korting

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 4