Rondom de watertoren" bezit speeltuin nieuwe c Gevestigde en vertrokken personen Willemse het nam afscheid van onderwijs De kinderverlamming in Leiden NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 MAANDAG 23 JULI 1936 Het was een feestelijke zaterdag voor heel de wijk TTET FEEST BEGON J--1 met vakantie waren door het bestuur eigenlijk al zaterdagmorgen. Opgeschoten jongens de speeltuinvereniging Rondom de watertoren" gecharterd om de nieuwe speeltuin, die 's middags officieel door wethouder Van Schaik zou worden geopend, schoon te vegen. En dat hebben ze met blakend enthousiasme gedaan, terwijl mannen op ladders kropen en met hamers en andere werktuigen rondliepen om de vlaggen op hun plaats te brengen. Het anders drukke middaguur was merk waardig stil, omdat de jeugd thuis werd opgepoetst voor de optocht. En ivat later zag men dames en heren in niet-door-de-weekse kledij de richting van het gymnasium aan de Fruitlaan inslaan, sommigen met grote boeketten bloemen bij zich. Rondom de watertoren was het feest. Wethouder Van Schaik hees zaterdagmiddag de vlag op de nieuwe tuin van de speeltuinvereniging „Rondom de watertoren" a. d. Kanaalweg. Foto N. van der Horst. Terwijl de aula van het gymnasium ge vuld werd met genodigden, was de jeugd van de wijik op het hockeyveld Roomburg ■aan het verzamelen. Er werd getrakteerd en de leiders en leidsters deden hun best een ordelijke stoet te formuleren. De van ongeduld trappelende en joelen de kinderen zouden straks onder aanvoe ring van de drumband van Jahn de tiun in bezit mogen nemen Maar een klein beetje gedisciplineerd zou die verovering toch moeten zijn. In de aula heette de voorzitter van de vereniging, de heer H. W. de Bruyn. de gasten welkom, onder wie wethouder Van Schaik en echtgenote en de nieuwe be schermheer van „Rondom de watertoren", de heer L. Zitman, en echtgenote. Verder waren aanwezig de heren ir. D. Boogerd. directeur van gemeentewerken, de heer A Galjaard, chef van de afdeling plant soenen. de heer Th. Vrisekoop. opzichter afdeling bestratingen, die vele waarde volle adviezen gaf, de heer D Vijlbrief. voorzitter van de Ned Unie van Speel tuin-organisaties, de NUSO. en de heer P. Filippo, voorzitter van de Leidse bond en vele vertegenwoordigers van zusteror ganisaties. Zij allen hadden bijgedragen aan de nieuwe speeltuin en werden door de voorzitter voor hun gewaardeerde steun hartelijk bedankt De dames Van Schaik. Zitman en Vrisekoop kregen bloemen. Vlag Hierna nodigde de voorzitter wethou der van Schaik uit de nieuwe verenigings- vlag op het terrein te willen 'gaan hijsen. Op de nieuwe speeltuin verzamelde het gezelschap zich rond een gemetselde bloembak, waarin de hoge vlaggemast was geplant. De voorzitter ging achter de microfoon staan en uitte zijn vreugde over het mooie ogenblik, waarbij zowel de zon als de wind mede aanwezig wil den zijn. Hij vertelde, dat men de tuin de naam van wethouder Van Schaik zou geven, als bewijs van dankbaarheid voor alle hulp en steun. Vervolgens legde hij de symboliek uit van de nieuwe vlag, die door de wethouder werd gehesen. De heer Van Schaik vond het heer lijk zo zei hij op zulk een zon nige dag een speeltuin te mogen.ope nen voor de zonnige jeugd. Hij prees de vereniging, omdat zij ondanks vele moeilijkheden had volgehouden. Eerst was er een totaal onvoldoende tuin en later was er helemaal geen meer. De houding van het bestuur echter en van de leden, die achter dit bestuur hebben gestaan, heeft de ge meente gestimuleerd om de helpende hand toe te steken. De wethouder hoopte, dat de tuin nu ook voor de oudere jeugd een begin zou mogen zijn van opbouwende bezigheid, en dat de tuin een geluk zou mogen wor den voor heel de omgeving. In zijn dankwoord zei de vc dat men ook de kinderen di leren waarderen. Waarna hij de nadei de kinderstoet met de drumband voorop het terrein op liet marcheren in carré opstellen, Hij verwelkomde de jeugd, die daar een hoeraatje op uitbracht. Hierna werd toestemming gegeven cm de werktuigen te proberen, nadat er op gewezen was, dat de tegels ("van de ge meente") hard waren om op te vallen. Wat natuurlijk met verhinderde, dat erop gevallen werd Grote trossen kinderen „probeerden" de nieuwe werktuigen er uitten lachend en joelend hun tevreden heid. Gemeenschapswerk Terug in de aula van het gymnasium zei de voorzitter, dat de praktijk betere dank zal zijn dan ellenlange redevoerin gen. Hij wees nog op de verlichting die deze tuin beteken', voor de zorg van de ouders voor de veiligheid van hun kin deren. Daarom hoopte hij ook op hun vol le medewerking. „Het speeltuinwerk is gemeenschapswerk", zo onderstreepte hij nog eens. De heer Van Schaik uitte zijn dankbaar heid voor het feit. dat de tuin zijn naam zou dragen. Hij vertelde, dat zijn belang stelling voor het speeltuinwerk niet van de laatste t'en jaar dateert en waarschuw de de vereniging niet te denken, dat men er met het bereiken van deze tuin nu ook is. In het algemeen is men er mei soort werk n i t en dit geval komt daar nog bij, dat men bijvoorbeeld nog geen clubgebouw heeft. Men verwachte ook n: alles op een presenteerblaadje van de ge meente: burgerzin moet de voornaamste drijfveer zijn. De heer Zitman, de nieuwe bescherm heer, zwaaide de pioniers van zeven jaar geleden lof toe en noemde wethouder Van Schaik de bezielende kracht in het ge meentebestuur. Daar het damescomité al een voorzittershamer had aangeboden, schonk de heer Zitman een notulenboek. Namens het damescomité sprak mevrouw J. PhilippoDe Graaf, die aan die voorzittershamer 88 nieuwe leden als feestgave toevoegde plus een geldsom onder couvert voor een jazz-schommel. De heer Vijlbrief bood namens de N.U.S.O. een volley bal aan en de heer Flippo namens dt Leidse bond van speeltuinverenigin gen een enveloppe met inhoud. Ten slotte kwam de speeltuinvereniging „De doorbraak" nog met enkele bal len aan en overhandigde een van de oprichters, de heer Neuteboom, te vens bestuurslid van de woningbouw vereniging „Ons doel', een enveloppe met inhoud. De iuin was intussen druk in gebruik. Om vijf uur ging hij dicht, tot grote spijt van de jeugd. Maar maandag zou hij toch helemaal van de kinderen zijn! En wan neer de afdeling plantsoenen van de ge meente in de herfst nog voor een mooie beplanting gaat zorgen. „Rondom de watertoren" ie vast van plan van deze speeltuin de mooiste van Ledden te ma- Wie van goud-gele Virginia houdt, kiest DOUWE EGBERTS ZILVER-SHAG Geuriger! Zachter! Gemakkelijker te rollen! U geniet er méér van Zodra U een pakje Douwe Egberts Zilver-Shag openmaakt, ziet U het al: dit is Virginia-shag zoals zij moet zijn. Een weloverwogen melange van de rijpste tabakken, die U meer en intenser van Uw cigaret doet genieten Dr. A. Gans spreekt over boek Job Over de betekenis van het boek Job voor deze tiid zal dr. A. Gans. zenuv te Leiden, een serie van drie 'lezingen houden voor de VPRO-mierofoon. Op vrij dag 3 augustus om half acht spreekt hij de inhoud, op 10 augustus over de opbouw, vorm en schoonheid van het ■boek. en ten 6lotte op 17 augustus over het probleem van het boek. benevens de •wijsheid en vroomheid van zijn oplossing. Eerste zangprijs Het mannenkoor „Kunst na Arbeid" heeft onder directie van de heer L. van Wijngaarden met 328 punten een eerste prijs behaald or> een zangconcours in het Kurhaus te Scheveningen. Het koor kwam uit in de afdeling Uitmuntendheid. Nu ook dinsdagavond In verband met de grote belangstelling heeft men besloten de tentoonstelling Rembrandt als leermeesterdie in het stedelijk museum „De Lakenhal" wordt genouden. behalve op donderdagavonden ook op dinsdagavonden van half acht tot half tien voor het publiek open te stellen. De expositie sluit op 1 september. In cle week van 16 tot en met '21 juli Leiden vestigden zich •T. Bakker, journalist. Oude Singel 94a; M. A. van Veen-van den Berg, Aarstr. 15; Dekker, ass. huishouding. Witte Singel 27; B. J Drost, rector. Hooigracht 23, C. H. Epker. boekhandelaar. Pieters- kerk-Choorsteeg 12; C. J. Faas en fam., erktuigkundige, Zoeterw. Singel 39; W. Frijling en fam.. tandarts. Johan de Witt- B. W. Grutterink, techn. ambt. de Sitterlaan 18; A. Harms, hofmeester KM III, Noordeinde 2a; P. Heering, Lan- grbrug 19: H. P. M. Heruer. Bredero- s'raat 8; K. Hoen. Weidehof 24; P. C. M. Sptrulman-Hoffman. Rijnsb weg 140; B H-.nsbeek, straatmaker. Leemansstraat 12; Ibelings. Groenhovenstraat 18; J. J Keizers, schrijver II KM. Noordeinde 2a; W. Kersbergen, 11. verpleegster. Rijnsbur- gfrweg 10: A B. Langerak. Hooigracht 11'29; L. van der Leeuw, agent Reitzstraat 5; J. Mantel, agent van politie, 7oeterwoudseweg 124; E. R. Manl Hugo de Vriesstraat 69; J. M. Martheze, Hugo de Vriesstraat 69; L. C. C. Heems- rk-van der Meer en fam.. Hyacinthen- aat 16a: J. H. Mensink. korp. vltg. ker MB KM, Marnixslraat 149; A C. n der Meulen e.v. Frese. Zoeterw. Sin gel 87; J. W. M. Moorman, verpleegster. Hooigracht 11/29: F.»A. Nolle en gam.. predikant-arts. Witte Singel 25; A. H van Doezastraat 2; A. Schuitemaker- Gtt. Boerhaavelaan 25; H. M. Otto. ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; A. Ouds- hoorn, kwartiermeester KM, Kanaalstraat J H. Engel-Penning. Witte Rozen- aat 57; H. J. Pot. optisch-slijper, Tulpen- aat 2; Th. Röell, advocate, Doezastraat E. J. Drion-van Rooijen, van Slinge- dtlaan 4; J Schwartz en fam Rijns burgerweg 187; D. M. Simons, hulp i.d. huish., van der Tasstraat 4; S. Star, lasser, 3 Octoberstraat 49a, A. M. Th. van Thiel, fröbelonderwijzeres, Hoge Rijndijk 165; L. rkster, Haagweg 22; J. Kulk- Vellekoop, huishoudster, Hoogl. Kerk- gracht 46; H. R. Verleur. Witte Rozen- „Le déluge" van Saint Saëns. (A.V.R.O. 21.25 uur) De Franse componist Camille Saint Saëns (1835—1921) was een gelukskind Materieel moeilijk heeft hij het in zijn leven nooit gehad Net als bij Mendels sohn verliep zijn leven zonder veel schokkends. Zijn moeder zei eens: „Nu mijn jongen 8 jaar is speelt hij Haydn en Mozart; op zijn 15e jaar zal hij Beethoven spelen en op zijn 20ste zjjn eigen composities". De voorspelling is in vervulling gegaan. Saint Saëns was inderdaad een vroegrijp talent. De Muze die hem al op jeugdige leeftijd toelachte. is hem tot het laatst trouw gebleven. Hij werkte gemakkelijk en wekte daardoor wel eens jaloezie bij de collega's. Tot op hoge ouderdom is zijn scheppingskracht onverminderd gebleven. Befaamd waren destijds zijn improvisaties op het orgel van de Madeleine te Parijs. Zijn muziek ts de kunst van een. aristocraat, niet van een denker. Veelzijdig, vlot, charmant, melodieus en smaakvol is de kunst van Saint Saëns, niet diep of overweldigend. Saint Saëns voelde zich meer aangetrok ken tot aangename klank, dan tot groots heid van gedachte. Maar hij beheerste het métier als geen ander. Grote drama tiek of zelfs dramatische bewogenheid zal men by Saint Saëns tevergeefs zoe ken. En zo zal men ook in zxjn oratorium „Le Déluge" (De zondvloed) geen grote spanningen moeten zoeken. Dit driedelige werk (het le deel omvat de zondeval, de toorn van God en het verbond met Noach; het 2e deel de ark en de zondvloed; het 3e deel de duif, hel verlaten van de ark en de goddelijke zegening) is een duidelijk bewijs van Saint Saëns' meesterschap, maar in die mei odieuze taal zal men geen grote muzikale exegetische kracht vinden. Niettemin een interessant werk, dat wordt uitgevoerd door het Omroepkoor, I het Radio Philh. Orkest en de solisten Aan de Boommarkt ter hoogte van de lagere school is vanmorgen een Erna Spoorenberg. Roos Eoelsma. Chris bestelauto van V. en D. te water gereden Bij het parkeren was ver- Scheffer en Leo Ketelaars. Het geheel zuimd de handrem vast le zetten. O.l.v. dr. C. L. Walther Boer. straat 24; C. A. Holleman-Versloot. Tas- manstraat 72; M. J. Voorn en fam, chemi cus, Mariënpoelstraat la; J. L. van der Voorn, bloembollenarbeider. Gortestraat 92; M. de Vries. v. d. Sande Bakhuyzen- laan 21; W. de Vries, agent van politie, Zoeterwoudseweg 124; J. J. van der Werff Was vele jaren verbonden aan de Geref. school Stadhouderslaan 1YTA een onderwijsperiode van 41 jaar heeft de heer C. Willemse, onder- wijzer aan de Stadhouderslaanschool, zaterdagmorgen afscheid geno men van het bestuur van de Geref. schoolvereniging, het hoofd van dt school en het onderwijzend personeel. De voorzitter van de Geref. school vereniging, de heer H. C. F. de Greef, zei, dat een staat van dienst als die van de heer Willemse wel tot de bijzonderheden behoort. Dit afscheid is voor ons het moment om uitdrukking te geven aan onze dank voor het werk, dat u met zoveel toewijding en plichtsgetrouwheid en met de inzet van uw gehele persoonlijkheid heeft verricht. Het zal u ongetwijfeld goed hebben gedaan, te zien, dat velen van de leerlingen die u jaarlijks opleidde voor gymnasium, HBS of Mulo, succes hadden bij hun studie. Eerste klas Makkelijk was u niet, zei spreker, u eiste veel; dat zat in uw persoonlijkheid Maar als u dat niet gedaan had. zou het groot zijn geweest. De school had uw hart, at is door het bestuur op hoge prijs gesteld. Het voornaamste is. dat u d» taak waarvan u zioh met liefde kweet, zag als door God op uw schouders ge legd. en dat u in eenvoud en getrouwheid gehoor hebt gegeven aan de roeping van Hem De heer R. Kramer, vóór de heer Streef kerk hoofd van de school, prees als gaande sprekers de plichtsgetrouwheid van de heer Willemse. Door een consciën tieuze welker als de heer Willemse naam van de Stadhouderslaanschool de gevestigd, zei de heer Kramer school verliest in hem een eerste klas kracht. In geval van nood mag men var gepensioneerde leerkrachten gebruik ma tter sprak over mevrouw Wil- j ken, maar in het geval van de heer Wil lemse als over de figuur op de achter- lemse was van „nood" geen sprake, want grond, die door haar medeleven met het ook het werk dat door hem nè zijn pen- -i, -« 1 sionering werd verricht, had niet dooi werk van haar man een stimulans hem is geweest, .waarvoor wij u hartelijk dank zeggen". De heer Willemse ontving koffer en een schemerlamp als af ten Bosch i rts, Gerecht 8; M. Wermink. agent van politie, Heemskerk straat 92; F. H. Westerkamp en fam., arts, Dr Lelylaan 21; E. M. van der Zwaan, Burgsteeg 14; L. van der Zwan, dienst bode, Breestraat 173a; H. Cobet. korp. kc-nst. Noordeinde 2a; H. P. van Dam. sia- ticnambt. NS. Hoge de Vriesstraat 73. Uit Leiden vertrokken H. M. Bakker. Rijnsb.weg 101, Oegst- geest. Terweeweg 1; W. van den Berg en famGrevenstraat 21a. Leiderdorp. M. P. Splinterlaan 39; C. A. M. Betrem. Rapen burg 131, Deventer. A J. D. v. Twiststraat 20; K. E. Blankenstein. Jac. Catslaan 89; Sjssenheim, Molenstraat 20; Q. A. Brou wer en fam., Haven 26b; 's-Gravenhage. aan boord; H. Brouwers, Witte Singel 19, Tietjerksteradeel, Lageweg 54; M. Culzien fam.. Zoeterw.weg 132, Zandvoort. Eentveldsweg 16; H. van Drie, Rapenburg 59, Vinkeveen en Waverveen. Ringdijk 4 s. G. Duurvoort. Mezenstraat 2, 's-Gra- venhage, Delistraat 35; J. T. Faber, Mors- weg 102a, Bussum. Brediusweg 20; N. var der Vlist-Filippo, Buitenruststraat 11, Lei derdorp, v. d. V. Boumanweg 38; W Fol- fam„ Akkerhof 47; Korreweg 92a; F. E. Frenkel, Oude Singel 12. Groningen, Kraneweg 65a; R. B. Glau- boch en fam.. Nieuwe Rijn 46, 's-Graven- hage, Burnierstraat 21; F. van Halsema Korte Mare 22, Groningen, Zwanestraat 21 a: J. S. Vlothuizen-van der Ham, Roo- denb.straat 48. Den Helder. J. Verfaille- weg 176; J. Harteveld. Steenstraat 10a Amsterdam, Overtoom 165 hs; F,. W. A. Hórtogs en fam.. Vrouwenkerkhof 12a, Voorschoten, Leidseweg 89; M. L. J. Hens- sen. de L. de Kanterstraat 32, Schaesberg. ICakertsweg 4; M. W. van Hof. Oude Vest 33C, Alkemade, Julianalaan 60C; E. A. P M Hoogeweegen, Rapenburg 12. Maam. Msarnse grintweg 5; M. E. de Jong. Hof- laan 74. Canada; M. II. de Jong en fam, aan boord. Amsterdam. Strackéslraat 21 I; T. M. M C. Jonkergouw, Noordeinde 50. helmond. Kr. Steenweg 19; H. M Kan, Breestraat 177. Amsterdam, B Bantam- n erstraat 7 I; Z. A. D. M. Koch. Roodenb - straat 11. Hulst. Absdaalseweg 20; C. A A. Koet, Schagensteeg 18, Arnhem. Rem- biandtlaan 31; E. Kramer. Meloenstraat 31. Canada; L. M. van der Laan, Rijns.- v/eg 10. 's-Gravenhage. Hanenburglaan 130' M. I. Lim. Groenh straat 1. 's-Graven hage. Laan van Poot 486; C. P Louwerse. Hoge Morsweg 30. Den Helder, Buiten haven 5; E. Luijendijk. Paviljoenshof 30 Abbenbroek. Oudelandsedijk 31; H J Maas. Tib. Siegenbeekstraat 25. Rotter dam. Schieweg 165 d; J. C. van der Meu len. Nieuwsteeg 31. Haarlem. Buitenrust- laan 2; C J. A. Meijer. Cobetstraat 9. Bloemendaal. Bloemendaalseweg 323: F. S Meijer. Zoeterw.weg 132, Zandvoort. Bent- Fveldseweg 16; S. Meijer en fam.. H. de Vriesstraat 54. Verenigde Staten Amerika; C. A. J. M. Omtzlgt. R. en Schie- ksde 34. Velsen, Litslaan 9; J. J. Ouds hoorn. P. de la Courtstraat 35. Haariem- Venneperweg 6; W. Pet en fam., Singel 101. Verenigde Staten v. Nrd Amerika; A. G. Pieneman. Drie Oc- tcberstraat 24a. Haarlem, Hazepaterslaan M. Quint. Rapenburg 65. Heemstede, los Israëlsplein 6; H r Sira-van der P.eijden, Sieboldstraat 59 Nijmegen. Pijl schei d sg-es c h e nkAan Willemse werd een boeket rose anjers aangeboden De heer Streefkerk, hoofd school, zei dat. hoewel de heer Willemse zijn eigen onderwijsmethoden had d altijd strookten met de ideeën va nieuwe hoofd, het hem was opgevallen, dat vele ouders overtuigd juistheid van zijn mening. Er heeft zich een ouderkring gevormd die uw werk waardeerde. De heer Streefkerk bracht di scheidende onderwijzer dank voor wat hi in het belang van de school heeft gedaan, en overhandigde hem namens het onder wijzend personeel een schilderij. Vervolgens kreeg de eerste onderwijzer, de heer A. Bouwman, het woord. Er wordt veel afscheid genomen, zei spreke; Dat doorloopt allerlei variaties. Van diepdroevig tot enkel blijheid. Waar ligt hier de lijn? Alleen tragisch is het niet, alleen blij ook niet. Hij zal wel ergens in het midden liggen, zoals meestal met de waarheid Er zal blijdschap zijn omdat God je in 6taat gesteld heeft, je weg bij het onderwijs te gaan. Je bent die mei plezier en met een grote plichtsbetrach ting gegaan. Aan de andere kant zal het niet meevallen het werk los te laten. Maar je bent nog vitaal genoeg om veel te genieten. Namens alle collega'! spreker de heer Willemse en zijn echtge note onder Gods zegen een goed leven toe. waarin de vrijetijdsbesteding geen pro- We zullen je missen, zcl de heer Bouw man. want je nam Sn onze kring een grote plaats in. Er waren natuurlijk wel eens meningsverschillen, wel eens botsingen, maar Je meende wat je zei, en je bedoelde het steeds goed. We zullen je missen als de organisator van verschillende feestjes, die zo goed maar mogelijk was verliepei De collega's zijn je er grotelijks dankbaar voor geweest. Ook bracht spreker dank aan mevrouw Willemse. die „één passie had: van kinderen engeltjes le maken", maar je kunt een slechtere hobby heb ben, voegde de heer Bouwman eraan toe. Mevrouw Willemse overhandigde spreker een corsage van drie rose anje: het echtpaar een doos bonbons jonge onderwijzer zó gedaan kunnen AGENDA VOOR LEIDEN Marie Dufour uit Lausanne. Pieterskerk. 7.30 uur. Avondstilte. Sophiastraat. 8 uur. openluchtsamen komst (interkerkelijk). Tentoonstellingen Lakenhal. 105 uur (donderdag ook half 8half 10): ..Rembrandt als leer meester" (tot 3 september). Rijksmuseum voor volkenkunde. 108 uur: „Van klei tot pot" (tot 1 oktober). Burcht (tot zonsondergang), open luchttentoonstelling hedendaagse beeld houwkunst (tot en met 26 augustus). Prentenkabinet (Kloksteeg 25), 2—5 uur: „Tekeningen door Rembrandt" (i.m. 15 september). Pieterskerkgracht 9, 10-4 uur (maandag-, woensdag- en vrijdagavond ook 8-10 uur): Ars Aemula Naturae (tot en met 18 augustus). Nachtdienst apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden wordt waargenomen door; apotheek Boekwijt. Breestraat 74, tel. 20552, en door de Haven-apothee.k Haven 18. tel. 20085. Wedvlucht Het Oosten Wedvlucht met jonge duiven van Vil voorde op zaterdag 21 juli 1956. In con cours 142 duiven, die om 12.45 uur met n.w. wind werden gelost. De eerste duif bereikte zijn hok om 14.50.34 uur en maakte een snelheid van 1094.08 m per minuut. De laatste prijswinnaar om 15.18.38 uur met een snelheid van 907.30 m per minuut. De uitslag luidt: L. Burgers 1, 14, 15, 20, W. Hartevelt 2. 10. S. Schoeman 3. 9. 11, 21, J. Roest 4. 25. 26. 28. J v. Wezel 5, 22, H. Bey 6. 24. B Singeling 7. 17, 27, J. G. R. Langhout 8. 23. A. ter Haar 12, J. C. v. d. Welle 13. D Zwaan 16. J. Faas 18.19. Meeting in Prediker Van 17 tot 28 juli wordt in Het Brand punt te Doorn een J E.V C.-kamp gehou den met Zweden. Duitsers, Belgen. En gelsen. Amerikanen. Noren en enkele Ne derlanders. De buitenlanders zijn in ver band met trips in Nederland, waar de Rembrandt-tentoonstelling veel bezoekers trekt, en in de omliggende landen iets eerder naar ons land gekomen. Zaterdag avond waren ze in onze stad. waar zij op de Beestenmarkt om half zeven eerst een openluchtbijeenkomst hebben gehouden. Als sprekers traden daar op Eppo An- driessen. Nol Esmeyer en de Engelsman reverent Williams. De belangstelling was Van daar ging het gezelschap naar ge bouw Prediker in de Jan Vossensteeg, waar de avond werd doorgebracht met samenzang en muziek. De bijeenkomst stond onder leiding van reverent Williams. Het gesproken woord werd vertaald in het Duits, het Zweeds en het Nederlands. Ook hier gaven velen door hun komst blijk van hun belangstelling voor dit kamp, dat een interkerkelijke meeting wil zijn van Europese jongeren, die Christus hebben beleden Het aantal deelnemers bedraagt ongeveer honderddertig. den. Hiervoor krijgt u alle hulde, zo zei hij. Het bestuurslid, de heer J. H. de Jong, bracht de meningen naar voren die ver schillende onderwijsdeskundigen over de scheidende onderwijzer hebben uitgespro ken, en wees er ten aanzien van de woorden „niet gemakkelijk", die ook bij dit afscheid waren gevallen, op, dat de houding van de heer Willemse ten goede was gpkomen aan de zaak die hij diende. Aan het eind van de bijeenkomst dankte de heer Willemse de sprekers voor hun woorden en voor de geschenken. Voorts bracht hij de hoofden dank voor het in hem gestelde vertrouwen en wenste hij bet bestuur, de heer Streefkerk en zijn collega's, het beste toe.. Het afscheid van de heer Willemse aan de Geref. school Stadhouders- laan. Van het bestuur ontving deze „eerste-klas onderwijsman" een koffer en een schemerlamp als afscheidsgeschenk. Foto N. van der Horst staarthof 6; V. Rosier en fam.. Hooigracht lila. Hillegom. Burg. Wentholtstraat 7; C Kranendonk-van de Rijt. Boerhaavelaan Alphen a d. Rijn. Pr. Hendrikstraat 5; I van Se'ten. Groenh.straat 1, Wouden berg. Holevoetplein 22; A. M. F. J. H F< lwig-Sormani. Rapenburg 16; Rotter- d.-.m. J Fransstraat 235; L. Spijker en fam.. Akkerhof 28. Oegstgeest, Wijttenbachweg j2: C. E. van Amerongen-v. Straten, Lam- trensch.weg 38. Laren NH„ L. v. d. Ton- ge'.aan 25; M. G. Taconis. Hoge Rijndijk 21. 's-Gravenhage, Roelofsstraat 128; J. C. n,n Veen en fam., J. Lievensstraat 31. Ha- :erswoude, Westeinde 14a; E. M. Geel- Verhave. J. de Wittstraat 23. Amsterdam, xstraat 297 II; H J. M. Versteeg, de Streefk.straat 45, Hengelo O.. Del- L. de Vries. Rijnsb.weg 10. Hengelo O.. Boerhaavelaan 65; S. Wier- speeltuinverenigingen overleg gepleegd. Rijnsb weg 10, Leeuwarden, Diepen- Met doze adviezen wordt gehoopt de in- öiockstraat 43. fectie kansen te verminderen en verdere De directeur van de G.G. en G D. te Leiden schreef ons vanmorgen het vol- Zoals uit artikelen in de bladen blijkt, treden ook elders nog geregeld nieuwe gevallen van kinderverlamming op. Toen irste gevallen in Leiden bekend wa- is hiervan mededeling gedaan cn zijn iantal aanbevelingen gegeven om be smetting zoveel mogelijk tegen te gaan. belangrijkste waren: 1. Nauwgezette persoonlijke hygiëne, d.w.z. handen wassen vóór iedere maaltijd en na ieder toiletbezoek; Voorkomen van inspanning, w door vermoeidheid neemt de vatbaar heid voor de ziekte toe. Als gevolg daarvan zijn de schoolreis jes afgelast. Dit laatste is voor de kin deren een teleurstelling geweest en er werd gehoopt, dat aan het begin van de zomervakantie deze maatregel niet meer noodzakelijk /ou zijn. Daar er in ver schillende plaatsen zich nog steeds nieuwe ektegevallen voordoen, is voor de zo mervakantie op advies van de genees kundige hoofdinspectie aanbevolen om kampeertochten, kamperen, trektochten iz. voor kinderen en pubers niet te la- •n doorgaan. Aan jeugdleiders is geadviseerd met de in hun zorgen toevertrouwde kinderen in de stad uitbreiding van de ziekte te voorkomen. Het aantal stadgenoten dat aan de ziekte lijdt is momenteel 23. Het verloop is rustig; er zijn geen gevallen waarbij le vensgevaar aanwezig is. Vanzelfsprekend zal. wanneer de toestand reden geeft tot verruiming van de gegeven richtlijnen, hierover zo spoedig mogelijk mededeling worden gedaan. Geref. Gemeente Ds, A. F. Honkoop te Goes zal morgen- zond om half acht spreken voor de Ge reformeerde Gemeente, Nieuwe Rijn 76. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Wesley Yoshinorl. zn. van P. Suzuki en G N. Tan; Cornelia Johan- Ir. van J. Boom en E. van Niehoff; Jannetje, dr. van A. Lens en T. van \yee- Herman, zn van P, van der Koolj cn M. Aleman; Pietertje Lijdia, dr. van W. Hogewoning en N. van der Plas; Pie- ter Hendrik, zn van H. J. Walter en A. n Eeden; Marina Elisabeth, dr. van N. J. de Groot en P. H. Linthout; Patri- cica Maria Thérèse Elisabeth Hiacintha, dr. van A. J. C Onderwater en T. M. E. J. Devilee.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 3