Wuurman viel, maar wist Tacx toch te bedwingen ONGELOFELIJK GOEMAAT BLEICH RODT Dame, die Wuurman fiets gaf komt op het Tourfeest VISSERIJ GOLFJES Geslaagd experiment trok tal van toehoorders SEIZOEN OPRUIMING 1.75 J6ct. 1.39 34 cl. 59 ct. 87 cl. 1.19 2.98 Tot gezamenlijke ontwikkeling kernenergie Europa besloten NIEUWE LEIDSCHE COURANT 9 VRIJDAG 20 JULI 1956 Tour van Valkenburg Dagploegenkiassement: 1. „De Spartaan 2.45.08; 2. „Fotodienst" 2.46.59; 3. „De Spairky's" 2.47.14; 4. „Tramsva" 2.50.01; 5. „Sq. 5 Kikkers" 2.50.09. Eimdplo egenkilasse-meni*.1. „De Spar- 7.12.26; 2. en 3. „Fotodienst", „De q. 3" 7.40.16; 5. Derde etappe spannend besluit van vierde Ronde HET WAS TE VERWACHTEN, dat in de derde etappe van de Tour van Valkenburg Tacx zou proberen Wuurman de gele trui „uit te trekken" Het is hem niet gelukt, maar veel heeft het niet gescheeld, dank zij als dat zo even gezegd mag worden de hond, die Wuurman op de Katwijkse Boulevard voor het wiel liep. Vrijwel vanaf het startschot hadden ze een voorsprong genomen, die regelmatig vergrotend door beurtelings kop te doen. Toen die hond Wuurman ten val bracht, nam Tacx deze gedroomde kans wielrennen is een wisselvallig vak waar door op uiterst ver mogen er vandoor te gaan. Hij stond in het algemeen klassement niet meer dan 6 min. en 17 sec. achter Wuurman. Als hij vijf minuten en 17 sec. voor Wuurman de finish zou halen de minuut bonificatie kwam er nog bij dan zou hij kunnen zeggen „de trui is mijn". Maar zo ging het niet. Wel wisselde Tour ook Den Helder, VISssingen, Leiden, Wuurman tweemaal van fiets en hij had Amsterdam en Rotterdam zouden kunnen hoofdpijn van de smak, die hij maakte, worden ingeschakeld in een alle etablisse- maar vijf minuten achterstand tiet hij menten aandoende Tour van de Marine, zich door Tacx niet opdringen. Op een De organisatie van de Valkenburgse Tour geleende fiets ging hij zijn belagers na. was goed en kan als basis voor een orga- De fiets paste 'hem niet. In de duinen bij ndsatde m wijder verband di< Noordwijk gaf een dame hem haar fiets hulde maar ook die fiets beviel niet. ËYlflSSCmCtlteTl Aan het begin van de weg terug naar Katwijk kreeg 'hij zijn derde fiets, een zwaar, vergeleken bij zijn lichtgewicht Maar nu schitterde zijn taien>. des te duidelijker, want uit het groepje, dat hem tussen Noordwijk en Katwijk opslokte, Sparky's" 7.32.5 ontsnapte hij voorbij Valkenburg toch „Transva" 7.46.29. weer en er waren maar twee, die zijn I Eindbergklassemerut: 1. Wuurman 9 pun- wiel konden houden, Smeitink (nr. 30) en ten; 2. Schepens 18 punten; 3. Tacx 19 Hakkaart (76), resp. vierde en tweede in j punten. Ihet aigeme enklassemerat. Toen hij aan de i Dagklassement: 1. Tacx 52.21; 2. Hak- finish hoorde hoe groot zijn achterstand kaart 53.33; 3. Smei'jink 54.04; 4. Wuurman was, wist hij, dat de gele trui behouden was gebleven. Hij had ervoor gewerkt. Warm draaien Toen het duo Wuurman-Tacx het kamp uit en bij Wassenaar de duinen innen de, jakkerde een twee-, driehonderd me ter aohter hen 'n groepje van veertien op eer belusten., Een groepje, waarin Hak kaart, Houwers (41) en Vooral ook Sche pens (34) hun renibalent lieten blinken. Deze drie vormden de spits van dit groep je, waarin verder zaten Smeitink, De Kruif (9), Hertsbergen (33), zestigste in het algemeen klassement, Sleijster (87),' Van de Maden (74), Van Oosten (31), Gies. bert (12). De Groot (37) en De Graaf (94) Behalve Hertsbergen reed hier nog iemand, die zich na twee etappes blijkbaar warm had gedraaid. De Groot, die de eerste dag als 89-ste eindigde, die na de tweede dag als 37-ste stond geklasseerd en die nu meejoeg achter de leiders. Op de eerste col. in Wassenaar, kwam Schepens van dit groepje als eerste door. In de afdaling raakten Hertsbergen, De Kruif. De Graaf en Sleijster achter. Op. de duinhelling trachtte nu De Groot, dap weer eens Sohepens aan het resterend groepje van negen man te ontsnappen. Maar de wind was te sterk om de vluch telingen een kans van slagen te geven. Zelfs bij het kampeerterrein in Katwijk, waar Schepens veertig meter voorsprong nam, werd het groepje niet definitief ge scheiden, Schepens viel neg voor de Bou levard terug. Op de Boulevard reed Van Oosten „ongeremd" tussen de duizenden toeschouwers door. Hij had zijn remnaaf stukgetrapt. 56.04; 5. Wubbés 56.35; 6. Van Oosten 56.35; 7. Giesbert 56.35; 8. Houwers 56.43; 9. v. d. Niet 56.43; 10. Prins 56.43. I Eindklassement: 1. Wuurman 2.21.38; 2. Tacx 2.24.12; 3. Hakkaart 2 24.20; 4. Smei tink 2.26.24; 5. v. d. Niet 2.29.43; 6. Wubbes 2.30.20; 7. Kruif 2.31.55; 8. Plasman 2.31.55; 9. Hamer 2.32.05; 10. Prins 2.32.07; 11. Schepers 2.32.30; 12. De Graaf 2.32.50; 13. Kieft 2.33.29; 14. v. d. Maden 2.33.29; 15. Giesbert 2.35.03. De prijs voor de strijdlustigste renner voor de laatste etappe is toegekend aan Speek, De prijs Voor de grootste pech vogel ging naar Obten. De prijs voor de strijdlustigete renner over de gehele tour is verworven door Moekardanoe. De grootste pechvogel van de tour was De Groot, die in de ziekenboeg is opgenomen, maar met een extra-prijs zal worden op gebeurd. Club van luchtmiljonairs De KLM heeft een internationale club van „schippers van de vliegende Hollan der" opgericht. Voor lidmaatschap van deze exclusieve club komen passagiers in aanmerking, die zich luchtmiljonair kun nen noemen op de lijnen van de KLM, Burgemeester d'Ailly zal tot de eerste le den behoren. Binnenschippers De staatssecretaris van sociale zaken heeft besloten tot in stelling van een 'sociale commissie vooi binnenschippers. Voorzitter is Ch G Mat- ser te Arnhem en secretaris mr. A Mey- jes van het ministerie van sociale zaken tn volksgezondheid. Prestaties 'Driehonderd meter achter dit kleine groepje repten zich dertig andere deel nemers in een compaote groep. Daarin zat o.a. Van der Niet. de 37-jarige echtgenoot en vader van zeven kinderen, die zich opnieuw onderscheidde, net als majoor Egeraat. die voor een man van zijn leef- itijd, 48 jaar, ook op de derde dag een fantastische prestatue leverde door in de voorste gelederen ie eindigen. Wuurman was niet de enige pechvogel. Tegenslag had ook Houwers (41), die ach terin de groep Schepens-Hakkaart reed en de oude man niet zag, die door alie anderen werd gepasseerd, maar tegen wie hij met zijn schouder opbotste. Hü kletste tegen de straat, stond on middellijk weer op. Maar de jacht op Tacx-Wuurman was voor hem voorbij. Hij zag niet hoe zijn makkers Wuur man een paar kilometers verder te pakken kregen. Evenmin hoe Wuur man er toch weer vandoor ging. „Feest9 Het was een spannende derde etappe tot besiluit van een in een sfeer van over het algemeen goede sportiviteit gevierd Tour „feest". Het zou de moeite lonen en waardevolle propaganda zijn voor de Koninklijke Marine, ais bij de volgende Gele truirijder Wuurman kom^hier binnen in tweede .positie na een felle sprint tegen de twee renners, die hem op het laatste stuk.van de derde etappe konden „houden", Smeitink en Hakkaart. VOORSCHOTEN WEDVLUCHT De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht met jonge duiven vanaf Roosendaal; afstand 66.10 km. In concours waren 225 duiven Aankomst eer ste duif 14.10.05; snelheid 1100,15 meter per minuut; aankomst laatste prijsduif 14.21.06; snelheid 923,74 meter per minuut De prijzen werden als volgt behaald: P van Klaveren 1 8 14; Fr. Hendriks 2 9 11 18 21 32 34 39: A. de Graaf 3: P d Haens 4 12 17 26 30 31; J Koek 5; K I Waasdorp 6 13; M Wolleswinkel 10 23 37: P N van Wissen 15 20 27 28 29 41 42 44 45: G. L. Schrijvers 7 16 36: C. Zwaan 19; H Schoo 22 25 38 40 43; F C van Heusden 24 35; H. Verhoork 33. Ook werd een wedvlucht met oude dui ver. gehouden, die pas op 17 juli om 8.45 uur werden losgelaten in Pont St. Masen- ce; afstand 339.21 km. Aankomst eerste duif 13.33.00; snelheid 1180.40 meter per minuut. De prijswinnaars waren: P Douwes 1: K I Waasdorp 2 9; H Schoo 3; P. N. van Wissen 4; P. d'Haens 5 7 10; Fr. Hendriks 6 12 13; A de Graaf 8; C Zwaan 11. Dit was de laatste vlucht eerste tour oude duiven. 1ste kampioen werd K. I Waasdorp met 866.5 punten; 2de kam pioen was P. d'Haens met 833,5 punten; 3de kampioen was Fr. Hendriks met 828.2 punten. VOORHOUT Burgerlijke Stand Geboren: Hendricus Jz. v. H. J. Mos- ©eveld en M. C. van den Berg; Theodorus A. M.. z. v. H. J. Nulkes en C. Witteman; Hendrik J. C.. z. v. W. D. Th. v Werk hoven en M. Pieterse; Johanna A., d. v P. F. Jonker en J. M. Langelaan; Petrus J., z. v. J. W J. v. d. Zalm en A. C. Je- lierse; Anfontus C.. z. v. A. D. J. J. de Groot en M M. Tebtèroo; Albertus M.. z. v. Th. J. J. Ruijgrok en J. S. Immerzeel; Robert L.. z. v. P. Havenaar en J. P. v. d. Brink. Overleden: J. M. Langeveld-van Bregt, 86 jaar. Muzikale rondgang Morgenavond maakt de plaatselijke mu ziekvereniging een rondgang door de kom van het dorp. Geslaagd Onze plaatsgenote mej. Beatrix Turnhout slaagde voor het examen Ned. handels correspondentie. SASSF.NHEIM Burgerlijke stand Geboren: Martinus Petrus, z v H J Heemskerk en M J Meskers. Hoofdstraat 319; Petrus Maria, z v C P van Dijk en G v. d. Wiel, Lindenlaan 10. Ondertrouwd: C B Zandbergen, 25 j en H J Homan 24 j; J. de Joode 26 j te Den Haag en A Dekker 31 j; A Th F Lij ten 26 j te Lisse en H G Kortekaas 25 .1. Getrouwd: A P Zuidhoek 26 j te Noord wijk en W C van Velzen 25 j. Twee vliegtuigen van de Amerikaanse marine zijn dezer dagen boven 't vulkaan eiland Strombolö na een botsing neer gestort. Een Amerikaans reddingsvlieg- tuig is bij de wrakken geland, doch kon door de grote hitte niet dicht genoeg bij' de verongelukte toestellen komen om d« inzittenden te ontdekken. Ook de zee rondom het eiland wordt afgezocht naai mogelijke overlevenden. De Canadese premier Louis St. Lau rent, heeft de Russische premier Nicola: Eoelganin geschreven, dat beperking der strijdkrachten.rnoet .geschieden op grond van een overéénkomst, die verzekert dat de beperkingen ook'inderdaad worden uit gevoerd neez Med.-Adv.) MORGEN biedt GOEMAAT U enkele hoogst sensationele koopjes. Restanten en enkele stuks voor belachelijke prijzen. SLA UW SLAG BIJ GOEMAAT! RIJNSBURG KATWIJK AAN ZEE Restant poplin HERENOVERHEMDEN per stuk NU 3.95 Restanten interlock DAMES DIRECTOIRES en SLIPS. E? 0.95 Grote blauwe KEUKENHANDDOEKEN 0.78 Partü interlock HERENKAMIZOOLS, ONDERBROEKEN en SLIPS. Alle maten m <%c één prijs I-A» Restanten KINDERJURKJES, halve pryzen. -- Van 11.50 NU BADHANDDOEKEN Maat 45x80 SLECHTS 0.88 Uitstekende NYLONS 51 gauge 30 denier. Nu by GOEMAAT 1.69 Een enorme BADHANDDOEK, 55 cm. breed, 110 cm. lang, normale prijs 4.50 NU SLECHTS 2.95 Bovenstaande prijzen gelden uitsluitend zaterdag 21-7-56. NOORDW1JKERHOUT Anjeractie voor Prins Bernhardfonds Voor de jaarlijkse collecte van de An jeractie voor het Prins Bernhardfonds, die morgen in de middag wordt gehouden, verlenen dit keer beide muziekkorpsen hun medewerking. Zowel de r.k. Harmo nie St. Jeanne d'Arc als de chr. muziek vereniging De Harpe Davids zullen een 'muzikale rondwandeling maken door een gedeelte van het dorp en terwijl de muzi kanten spelen zullen de collectanten langs de huizen gaan met hun anjertjes en bussen. Door te geven steunt men direct de eigen' plaatselijke verenigingen op cul tureel en sportief gebied, want deze ver enigingen kunnen om eén bijdrage aan kloppen bij het Prins Bernhardfonds. Om 2 uur starten de beide muziekkorpsen en de collectanten bij het Witte Kerkje. Demonstratie Maandagmorgen om 10 uur zal bij de heer C. G. Veek. Schippersvaartweg 7a, de eerste vijf-rijige bloembollenplan t- machine worden gedemonstreerd. Het is de eerste plantmaohine voor de zand- Geslaacd Voor het examen mulo A slaagden te Haarlem de dames J. Musegaa6 en H. Parlevliet. leerlingen van de Dr. De Vis- serschool te Sassenheltn. Mc. G. E. Baron van Ittersum, gezant te Belgrado, is tevens benoemd tot ge zant in Bulgarije. gul, 180 kool, 50 wijting met 60 stuks stijve met 210 Gisteren aan de markt De Herman was de enige trawlër, die gisteren in IJmuiden zijn vis kwijtraakte: het schip, dat van 9 juli was, voerde 1000 kisten vis aan, schelvis. 50 kabeljauw 200 makreel, 50 haring 300 kleine kisten haring kabeljauwen. De KW 8 kisten, waarvan 100 schelvis en 50 kabel jauw en gullen, terwijl de KW 163 met 200 kisten ijsharing aan de markt ver- :heen. Ten slotte loste de UK 68 100 kisten' schelvis en 30 wijting en waren 1 kotters binnen, met 6000 kilo tongen en 10 kisten schol. Voor over de grens De grote regels kabeljauwen werden Dor België uit de voorraad genomen en met f 103 tot f 93 gehonoreerd, terwijl de kleine regels f 54 deden en voor de kis ten kabeljauw tussen de f 96 en de f 110 -erd betaald. De grote schol leverde f 48 tot f 55 op en voor de middelschol betaalde de export f 48 tot f 51. Zetschol- len gingen weg voor f 40 tot f 54 en de maakten f 37 tot f 46 de kist. Voor tongen betaalde men van f 3,70 tot n de grootmiddel maakte f 3,25 tot 3,40 met f 3,15 tot f 3,40 voor de klein- middel en f 3.15 tot f 3,30 voor de enen. Slips varieerden van f 2,40 tot f 2.60 en de tarbot is gegaan tegen f 2,80 f 3. Binnenlandse markt Voor het binnenland zijn de kisten haring genomen, die goeddeels naar de fabrieken verdwenen en f 14.50 tot f 16 opbrachten, terwijl de makreel voor f 1! tot f 16 is verkocht. De grote schel vis noteerde f 18 tot f 26 en de grootmid del maakte f 16 tot f 30 terwijl kleinmiddel tussen de f 14 en de f 17 is betaald. Pennen maakten f 10 braadjes zijn eveneens voor f de kist verkocht. Wijting maakte f 17 a i de grote gul ls voor binnenlands gebruik gekocht voor f 40 tot f 42, wijl de mdddengul f 35 tot f 39 en de tc f 17 tot f 33 opbrachten Zwarte koolvis ging voor f 61 tot f 63 van de hand lengen deden f 80 met f 28 tot f 35 IN HET VLIEGKAMP VALKENBURG verschijnt het blad Blokken weg, de schol II en f 14 tot f 23 voc starten maar". De redactie stelt bij elke Tour een hele staf van tip- scho1 ni' Iets beter op 't Zand De visserij op 't Zand werd gisteren iets beter: de trekjes kwamen tot 30 tijdrit was hij evenwel ook laatste. Nu 40 manden makreel en de dagvangsten 'r-amci'en~"als heeite het. dat hij zich spaarde voor de ^Fen op tot 100 200 manden hoops .r.amlen. verlutdt wax lt2. 11)3arhU^werd^dan meestanog an tot "korporaal Hoebink gisteren weer laatste. Hij 'j métm vHSMu»eiwi.w«"vi«iu.|/<i - -w-n uitblazen nudat hij zich wilde sparen voor Af. A. de Vries, zal wel geen hoofdarti- aftrapfeest El ei. TN HET VLIEGKAMP VALKENBURG verschijnt het blad „Blokken weg. starten maa gevers aan. die r De redactie stelt bij elke Tour een hele staf van tip- ir wij vernemen, alles doen met het ideaal voor ogen de im te verheffen ideëel leven, kun- Alleen als mense nen ze zoveel pri er elke Tourdag in „Blokken weg. start maar" staan Hoofdredact vliegdienstweerkundige - thuisvarend te zijn. De maandagmarkf is zeker van de Vikingbank met een 900 kisten van 10 juli. Het schip heeft boven dien een mooie spok kabeljauw bij zich: 400 stuks. In en uit Binnengekomen: KW 105, 163, 88. 128, 94, 189. Vertrokken :KW 105, 151, 41, 47. 129, 125, 37. 6. 30, 210, 88, 128, 94. 56. 33, 60. RIJNSBURG Immigrant door eigen tractor overreden In Hamilton (Canada) werd de 32-jarige Cornelius Boekke, die onlangs uit Rijns- burg naar Canada emigreerde, door zijn eigen tractor overreden. Hij bestuurde in een steengroeve een tractor, toen het voertuig bleef steken. Boekke stapte af. doch bleef met zijn voet haken. De tractor, die een lading dynamiet vervoerde, begon achteruit te rijden, en Boekke werd dodelijk verwond. RIJNSBURG Rijkspostspaarbank In de maand juni werd bij de rijkspost spaarbank 18.823.85 ingelegd en f 10 447.32 terugbetaald. Inenting uitgesteld De kosteloze Inenting tegen pokken, die woensdag 25 juli zou plaats hebben, is uit gesteld tot een latere datum. Zangersavond in Kativijk HET WAS EEN FRIS initiatief van het bestuur van de Ring Leiden va chr. zangverenigingen, in Katwijk aan Zee een zangersavond in d open lucht te organiseren, maar niet minder een waagstuk. Is zo iets in di land met zijn wispelturig klimaat, zijn volstrekt onbetrouwbare zomers, zijn alles verwaaiende winden, mogelijk? Dat hebben de organisators zich natuurlijk ook afgevraagd, maar ze hebben het toch aangedurfd, aldus blijk gevend van de krachtige vitaliteit van hun vereniging. Weliswaar kon het plan, op de Boule vard te zingen, door de aanvankelijk hardnekkig neerstromende regen, niet doorgaan, maar op het Andreasplein. achter de Oude Kerk. staat een muziek- en er is ruimte voor het publiek. Het begin Het begin was niet hoopgevend. De toe hoorders schenen wel alleen uit koorle den te bestaan, de geluidsinstallatie werk te onbevredigend en de weerkaatsing van het geluid tegen de kerk was uitgespro ken onaangenaam. Na korte tijd hield het echter ongemerkt op met regenen, de po litie ging ernst maken met ordemaatrege len en van alle kanten ging het grote plein langzaamaan volstromen met be langstellenden (waaronder uiteraard zeer veel badgasten) tot hun aantal niet meer te tellen was. De rust en daarmee de aandacht won het steeds nadrukkelijker van het onrustige gékuier en gekeuvel; kortom: het Andreasplein iva& hal- verwege de avond in een openlucht concertzaal veranderd, waar het prettig luisteren was. We hadden deze verheugende uitkomst zeker niet verwacht. Men kon er dank baar voor zijn. Het Ringbestuur en de Katwijkse V.V.V. hebben geza menlijk een goed stuk werk verricht. Geen kritiek De kritiek op de artistieke verrichtingen zelf moet ditmaal zwijgen, op gevaar af anders tot oneerlijke beoordelingen te ko- i. Luidsprekers (ze waren aan de hoe van het plein opgesteld en functio neerden vrij bevredigend) zijn, hoewel in dit geval onmisbaar, geen ideale koor- klankmedia. Na enig geëxperimenteer ge lukte het ten slotte wel. tot een aan vaardbaar resultaat te komen, zodat de laatste vijf koren het werkelijk troffen. Vooral als men ze in het front beluisterde, waar dus het geluid behoorlijk gemengd doorkwam, was hjet effect zeker niet on voldoende. De fijnere nuances van de uit spraak. van de voordracht, bleven echter versluierd. Alleen het ritme, de muzika liteit. de zuiverheid en. tot op zekere hoogte, .de homogeniteit, waren te beoor delen. Het Rijnsburgse kinderkoor (onder Dirk van Vliet), dat het concert zo floris sant Inleidde, moest nog tegen de regen zingen, en ook de mooie zang van het Nieuw-Vennepse „Excelsior" (onder de heer S. P. Visser) was. jammer genoeg, nog maar aan weinigen besteed. Daarna kwam. mèt de droogte, de toeloop. Waardering Het geheel van de zangprestaties over ziende, zijn we geneigd de beide koren van Tilly Stenz-Leening (uit Leiden en Vodrschoten), het Rijnsburgse Hervormde Kerkkoor (onder leiding van Dirk van Vliét) en „Zang en Vriendschap" uit Ha- (advertentie) schrijven als wij To i Het hcbbei J meegemaakt, de organisator Ltz 11 o.c. kampblad publiceert, dat op de G- Smelik. het eeuwige jury- en P^en- commissielid, majoor-vliegtuigmaker D de Winter, de kampkranthoofdredacteur, de heer De Vries en de vaste O. S. en O - man korporaal-vliegtuigmaker Af. Hoog dalen. 40 manden schelvis gevangen. De haring net visserij van de loggers in de Devilshole maakt melding van 20 tot 30 kantjes; op de kust werd ook al niet veel gevangen: Katwijkse Boulevard bij de gekostm den een man meeliep, die ontvlucht bleek te zijn. Iemand van de redactie zag hem eerst voor een slaperige badgast aan dat kan met dit weer want de man liep in pyama rond. Maar od zijn rug was een briefje gespeld met het alles ver duidelijkend woord „Ontsnapt". De man werd gearresteerd, maar later vrijgelaten versa toen bleek, dat hij tóch bü de gekostu- Het laatste nieuws meerden hoorde dame. die Wuurman ii Luit. t.z. 1 Hoebink kwam bü de eerste fiets leende, komt vc etappe als laatste binnen. HU zei. dat hü vriendin op het feest zich wilde sparen voor de tijdrit. Bij dereiking. Ei, ei. i 15 tot De Allanwater haalde de markt van morgen en loste 1200 kisten van 10 juli, waaronder 500 makrgel, 460 grote en 400 Hen volgend jaar de toe- kleine kisten haring, terwijl de Arië - - uitnodiging voor de Quwehand van 9 juli met 960 kisten aan i 520 met haring, met makreel en 150 schelvis en pie pers, 70 wijting, "20 gul en kabeljauw, 170 gisteren: de kleine kistjes haring alsmede 30 stuks duinen haar stijve. Voorts was de Onderneming III er nd met ecu met 615 kisten van 6 juli. Zaterdag wor de prijsuit- den verwacht de Medan met 510 kisten Ivan 12 juli en de SCH 7 schijnt eveneens U KOMT HANDEN TE KORT EN HOUDT CELD OVER EXTRA KOOPJES UIT ONZE Partij NYLON KOUSEN Nu slechts BESTE SLOPEN flinke maat. 57/68 i Nu slechts Partij WAFELDOEKJES Prima kwaliteit Mooie TWENTSE THEEDOEKEN Prima Badstof KEUKENDOEK Nu slechts RIJNSBURC EN NOORDWIJK AAN ZEE zerswoude (onder leiding van de heer Vos), samen met de reeds genoemde ko ren, het hoogst te waarderen. Daarna moeten zeker „Die Rhijnsanghere'" zichzelf overtroffen) en „De Lolstem" uit Aarlanderveen worden genoemd. „Melodie" uit Voorhout (onder N. de Vries), „Excelsior" uit Voorschoten (on der Hans Boelee) en het Hazerswoudse mannenkoor „Excelsior" (onder leiding van D. Klip), 'hoewel niet onvoldoende zingend, sioten, naar onze mening, gelang van de kwaliteit, achtereenvolgens de rij. De programma's waren niet al zwaar en stonden, ofschoon in hoedanig heid verschillend, toch op een redelijk peil. Tenslotte Tot slot zong het Rijnsburgse koor twee coupletten van het Volkslied. De bedoe ling was, dat het publiek massaal zou meezingen, maar die' opzet mislukte. Toen de massa zich verspreidde, zag men eerSt 'goéd,' hoe groot het auditorium was geweest op deze geslaagde avond, die toch nog niet in het water is gevallen. De regen, dié blijkbaar op dit .ogenblik had gewacht, begon nu weer te drup- Joh. van Wolfswinkel KATWIJK AAN ZEE Uitstapje Hervormde huisvrouwen Een groot aantal Hervormde huis- maakte gjisteren onder leiding ds. J. de Vos en de heer W. A. B. Ha gen het jaarlijkse uitstapje. De tocht ging eerst naar Utrecht, waar het Kalfje werd aangedaan om koffie te drinken. Via. Apeldoorn reed het gezelschap naar de Julianatonen. Bij LoeciCn werd uitgestapt om naar de waterval te wandelen. Een bootreis van de Westebbouwlnig naar Arnhem vofligde, waarna men weer westwaarts reed, In Zeist werd in het Jagershuis gedineerd-. Populair concert Morgenavond om kwart over acht wordt op de Boulevard een populair concert ge geven door de accordeon- en mondhar- monicaverennging „Crescendo" uit Lei- Lampionoptocht Vanavond om half negen zal bij gun stig weer een lampionoptocht worden gehouden. Geslaagd Onze plaatsgenote, mej. A. Boerma. is te 's Gravenhage geslaagd voor het exa men stenocorreepondente. De heer J. D. Roffel slaagde te Amster dam voor het examen Engels L.O. Straatprediking Zaterdag 21 juli spreekt de heer E. Ouweneel uit Apeldoorri op de hoek van Rijnmond-E. A. Borgerstr. Aanvang 8 uur. Medewerking zangkoor. V.V.V.-bridgedrlve In hotel Riche is gisteravond ondier auspiciën van VW een gezellige bridge drive gehouden. De belangstelling was goed De wdnnaans waren in groep I; J. Spiering JrG. Spiering, 2. echtpaar Van Someren. Brand' groep II: 1. De Jong Hermans; 2. mr. J. v. d. Plas—M. Spie ring. De volgende week wordft weer een bridgedrive gehouden. De datum zal nog bekend worden gemaakt. Hoog en laag water Zaterdag 21 juli. hoog water 2.20 en 14.47. laag water 10.24 en 22.50 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN Filmavond „De Minor" De aquariumvereniging „De Minor" hield in de aula van het Missie college aan de Ovenrijn een filmavond. Voorzit ter J. C. Zijderveld opende met een woord van welkom. Hierna werden door pater De Haas een aantal films vertoond Allereerst werd de bekende visserij film „Het schot is te boord" gedraaid. Ver der werden vertoond „Scheepsbouwers in Essex" en enkele prachtige natuurfilms, als „Lente rondom de vijver" en „De vrije horizon". Ten slotte zag men de kleurenfilm „De zegen van het groen. De voorzitter dankte pater De Haas voor wat deze had laten zien. De films waren beschikbaar gesteld door de Ame rikaanse ambassade. Begrafenis Trousselot Gisteren is de heer P. E. M. Trousseflot In Rotterdam begraven. In de rJk. kerk te Katwijk werd een uitva rtdienst ge houden, waarvoor grote oelangsteHing Geslaagd De heer W. J. Duyvenbode- slaagde te Scheveningen voor -het vakdiploma ge motoriseerd rijwlelbedrijf. Landbouwexpositie in Kamper feestweek In het kader van de Kamper festivitei ten H20 wordt van 27 augustus tot èn met 1 september een grote landbouwten toonstelling gehouden. Op deze tentoon stelling, georganiseerd door de Kon. Ned. Jaarbeurs, zullen 124 inzendingen te be zichtigen zdjn. Het is de bedoeling een in druk te geven van de mechanisatie dn de landbouw, de de laatste tijd zich in een versneld tempo voltrekt wegens het te kort aan personeel. Het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorziening komt met een grote voorlichtingsstand. In het kader van de tentoonstelling wor- ?n o.m. demonstraties gehouden met elektrische huishoudelijke artikelen, zijn wedstrijden voor de plattelandsjeugd is er ten slotte, op 1 september, een groot concours hippique. W. A. Mcntanus, kapitein ter zee der Koninklijke Marine, tweede op de voor dracht voor de functie van havenmeester te AmsterdEim. is In deze functie benoemd. zeventien landen, verenigd in de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking zullen ten nauwste samen werken bü de ontwikkeling van de atoomenergie. In de eerste plaats door de ting van gemeenschappelüke instal laties voor speurwerk. is besloten op de vergadering der ministers van deze landen, welke thans te Parijs gehouden wordt. Er zijn drie ■eten voorgesteld: een installatie voor de splitsing van uranium-isotopen, een voor de bereiding van radio-actieve brand stoffen en een voor de produktie van Voor de eerste twee projecten hebben slechts Griekenland, IJsland en Ierland hun deelneming nog niet toegezegd. Een weigering is echter van geen enkel land ontvangen. Engeland wil deelnemen voor zover het wetenschappelijke hulp betreft. Het zal echter niet deelnemen in de ex ploitatie van de projecten, daar het. zo als de Britse woordvoerder meedeelde, met zijn eigen vergevorderd programma voor de ontwikkeling der kernenergie an dere belangen heeft dan de pas beginnen de landen. De Nederlandse minister van buiten landse zaken. mr. J. W. Beyen. heeft na mens de zes landen die Euratom voorbe reiden, verklaard in beginsel de O E.E.S.- projecten goed te keuren, zolang deze de nauwe samenwerking in Euratomver- band niet in gevaar brengt. Hierbij is on getwijfeld gedacht aan de financiële ver- olichtingen welke de plannen van de O E.E.S. mede zullen brengen, terwijl de Euratom eveneens zware lasten geeft. Door de studiegroepen van de O.E.E'S. zal voor half september rapport moeten worden uitgebracht over de keuze van de verschillende typen van experimentele reactors voor de opwekking ran elektri sche energie. Voorts wordt de internatio nale veiligheidscontrole bestudeerd, ge coördineerd met hef internationale bureau voor kernenergie van de Ver enigde Naties en Euratom. Dit rapport zal binnen een half jaar gereed moeten zijn. Bedrijfschap bepaalt Meer aanvoer gezouten haring mogelijk Het bedrqfschap voor vtsserüprodukten heeft bepaald, dat met ingang van 15 juli de harlngdrO'fnetschcpcn en de trawlers driekwart gederite van hun totale haring vangst gezouten mogen aanvoeren. Wordt meer gezouten haring aan wal gebracht, dan zal deze naar de vismeel- fabrieken moeten worden gezonden. Tot op heden gold de bepaling, dat drijfnet- vissers 2/3 en de trawlers 4/7 van hun vangst gezouten mochten aanvoeren. Voorts ls de nerienbeperking van negentig netten voor de vleetloggers opgeheven en mag men voortaan met een onbepaald aantal netten vissen. Voor de trawlers gold deze nettenbeperking niet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 9