Jlicuiuc geihsctfe Gfoarant Kroaprinses schutsvrouwe [on. Marechaussee STAKING IN STAALINDUSTRIE: 23.000 MAN OP STRAAT Ring van tanks en politie om Poznan Explosie atoomlaboratorium verwondde negen personen A DINSDAG 3 J956 BUREAUS: Sht 37. ABONNEMENT 7.per kwartaal; f 2.35 per 0.55 per week. PostrekenliO. ADVERTENTI1.20 per millimeter. (Bij contratgrijke korting). Familieberi 0.18 per millimeter. Directie, R. Abonnementen- en Advertentiag: TeL 31441. Zevenendertigste jaargang No 10692 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJKEATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „StontviuUcli ghebUoen "myn bert la Ugljenspoet Spel van zonde en bevrijding Zie pag. 5 lechtigheid in Willem Ill-kazerne Embleeals broche vdn goud laa en edelstenen plc "PRINSES BEAlis schutsvrouwe geworden van de KoninkIijk< A Marechaussee commandant van dit wapen, brigade-generaal W. Kist maakte «sluit vanochtend, tijdens een bezoek van de Prinses aan de Ig Willem Ill-kazerne in Apeldoorn bekend en overhandigde haageschenk van de Koninklijke Marechaussee het embleem, uitgevols broche in platina, goud en edelgesteente. De Prinses arriveanstreeks half twaalf, vergezeld var vader in zijn functie van inspecteeraal van de Koninklijke Landmaq de kazerne. Zij was gekleed in marineblauwe japon met een eenvouitte garnering aan de hals, een iets blauwe grote hoed met witte garndonkerblauwe handschoenen, zwarte ïtjes. Ze droeg een donkerblauwe pa; en handtas. Alvorens het kazernen te betreden legde zij een krans et monument voor de hoofdpoort, den jaar gele den door prinses Wiha werd ont huld ter nagedachteni.de leden van de Marechaussee en hos politietroe- pen. die in de jaren -1945 zijn ge sneuveld en aan de leen de Konink lijke Marechaussee Inë. die tussen 1946 en 1950 zijn geval Op het paradeterreincteerde prin ses Beatrix de troeperdaar stonden opgesteld. Deze omvai.a. het tam boerkorps, de standaahthet ere- eskadron in ceremonieee: blauw uni form met kolbak, gibei klewang en deputaties van de staf ijwel alle gar nizoensplaatsen. Voor het carré van roepen over handigde generaal Kist het geschenk van het wapen der Maussee „waar van uw doorluchtige ader. Willem prins van Oranje, op tober 1814 de naamgeving heeft vastgi door in het betreffende besluit eigidig het oor- Minder Ooaitsers naar het sten De geruchten over eemende afzet ting van de 6ecretaris-$aal der Oost- duitse communistische ij en de ze nuwachtigheid en het fl van onvei ligheid. dat de partij-üonarissen in Oost-Dultsland kennel tehee rst. zijn oorzaak dat de Oost-Drs meer ver trouwen in de toekomst {en en minder naar het Westen vlua aldus heeft de Westduitse ministenr vluchtelin genzaken, Oberlaendetisteren ver klaard. Het aantal vludhteldn in de eerste helft van dit jaar bed 142.275 tegen 152.470 in de tweede hean het vorige A.N.W.B.-weg^ers op Cura^i Vorige week heeft deWB-vertegen woordiger, de heer Pihilverts, de eer ste ANWB-wegwijzer opragao plechtig onthuld bij de brug ode Annabaal, die Otrabanda met Pu verbindt. Er worden 57 wegwijzers gatst Défilé Generaal Kist herinnerde er aan. dat de Prinses reeds dn 1951 van haar be langstelling voor dit wapen blijk had ge geven door de kazerne In Soestdijk te openen. Nadat hij haar het embleem had opgespeld verzocht hij prinses Beatrix dit bij passende gelegenheden te willen dragen. Na een receptie, waar verschillende hoge leger-autoriteiten aan het koninklijk gezelschap werden voorgesteld, sloegen prinses Beatrix, prins Bernhard en ge neraal Kist een défilé gade, waaraan door alle op het paradeterrein verzamelde troepen werd deelgenomen. Bloemen Na afloop werd de prinses door de negenjarige dochter, Olivia van adjudant onderofficier Hylkema en een even oude zoon Ernst van majoor Van An del bloe men aangeboden. In het hoofdgebouw ontving de Prinses de oorkonde, die bij het geschenk behoort en die haar aan deze gebeurtenis her innert. Omstreeks half één was de plech tigheid ten einde en vertrokken prinses Beatrix, prins Bernhard en hun--gevolg weer uit de kazerne. Dit geschenk van de Kon. Marechaus see aan prinses Beatrix is vervaar digd naar een ontwerp van beeld- houwer-medailleur M. Kutterink door de heer Is. Vos, directeur der Konink lijke Nederlandse Edelmetaalbedrijven. Het is uitgevoerd in platina en acht tien karaats wit en naturel geel goud. Het embleem der Kon. Marechaussee, de gesloten granaat, bestaat uit een briljant, waaruit een geciseleerde wit- gouden vlam opstijgt. Het geheel is gemonteerd op een strik van moirée zijde in de kleuren van de Koninklijke Marechaussee: Nassau-blauw en zil verwit, in de vorm die voor dames gebruikelijk is bij het dragen van ordetekenen. WESTELKEN ZIJN HET EENS OVER ONWAPENINGSPLANNEN De grote westelijke rmdheden heb-(gezet om tot een akkoord ben gisteren in New Yiovercenstem- i wapening te komen, ming bereikt over een ratie, die dins- De Sowjet-onder-minister dag zal worden ingedienls de ontwa peningscommissie van dcrenigde Na ties bijeenkomt. De resolutie, die vermelijk door de Britse afgevaardigde Nu? zal worden ingediend, vraagt om goeuring van de beginselen die Engelandrankrijk, de Verenigde Staten en Can uiteengezet hebben bij de ontwapenibesprekingen met de Sowjet-Unie, wc dit jaar in Londen zijn gevoerd. Volgens deze beginselaal een ont wapeningsprogram m fasmoeten wor den uitgevoerd, onder dnatige inter nationale controle, met etastbare ver mindering van de strijdchten. voor zover dat onder de huid omstandig heden mogelijk is, en telegener tijd stopzetting yan de verrdiging van atoomwapens en beperkiivan de toe passing der atoomenergiet vreedzaam gebruik. Voorts moeten hen de Ver enigde Naties de pogingerorden voort- buiten landse zaken Gromyko, die aan de ontwa peningsbesprekingen in Londen heeft deelgenomen, is maandag in New York aangekomen. Hij heeft reeds verzocht het woord te mogen voeren op de eerste bij eenkomst van de ontwapeningscommissie. Occupatie wordt steeds ernstiger In Djakarta wordt volgens ANP verno em dat de Verenigde Deldnuj. gedwon gen zal worden haar ondernemingen Pag- gar Darmau en Koealanamoe te sluiten, n er geen einde wordit gemaakt aan de onwettige inbezitneming van onderne- mingegronden. De laatste maanden heeft de bevolking zich gevestigd op duizenden hectaren vruchtbare tabakegronden. Se ri embah zou overwegen de ondernemingen Timdang Tankat. Medan en Rotterdam te sluiten. Kabinetsformateur brengt verslag uit (Van onze parlementsredacteur) Koningin Juliana heeft vanochtend van kwart voor elf tot twaalf uur de kabinets formateur, dr. Drees op het Huis ten Bosch ontvangen voor het uitbrengen van een tussentijds rapport. De derde bespreking, die gisteravond tussen kabinetsformateur en fractievoor zitters is gehouden, heeft niet minder dan drie uur geduurd. Na afloop ver klaarde een woordvoerder van de for mateur, dat tijdens het overleg weer uit voerig is gesproken over de hoogte van het defensieplafond en de hurenkwestie. Er zijn echter nog geen beslissingen ge nomen. Ook is geen afspraak gemaakt voor een volgende bijeenkomst tussen formateur en fractievoorzitters In politieke kringen in Den Haag hulde men zich gisteravond in een angstvallig stilzwijgen. Wel legde men er de nadruk op, dat de zaak nog niet hopeloos is. De fractievoorzitters brengen vandaag verslag aan hun fracties uit. Hedenoch tend komen nl. de fracties van de .d.A., de K.V.P. en de A.R. bijeen om zich over de toestand te beraden. Van avond zal de C.H.-fractie vergaderen. Het voor de hand, dat dr. Drees dan door de fractievoorzitter op de hoogte zal wor den gebracht van de meningen, die in de fracties leven. Tussen buffers bekneld geraakt en gedood Gistermiddag is een particuliere arbei der, toen hij zich op verboden terrein op het stationsemplacement te Bergen op Zoom bevond, tussen de buffers van twee treinen bekneld geraakt en gedood. Poznan is omgeven door een gordel, ge vormd door twee tankdivisies en duizen den leden van de militaire politie. Ver geefs trachtten jonge Poolse arbeiders uit ;ad naar het westen te vluchten. De sbad zelf wordt uitgekamd en de ai talies duren voort. Het Weense corr nistiedhe blad Der Abend heeft gemeld, dat 95 procent van de gearresteerde Pool- arbeiders beneden de 25 jaar zijn. Diplomatieke waarnemers in het westen schatten het aantal doden te Poznan op duizend en hechten geen geloof aai officiële cijfer van de Poolse regering, dat 48 is. De Amerikaanse regering heeft de be schuldiging van het centrale comité de Russische communistische partij, dat de V.S. de opstandelingen van Poznan financieel hebben gesteund, verontv digd van de hand gewezen. Een woord- Een wel heel merkwaardige aanhankelijkheid is gegroeid in Wasse naars dierenpark tussen Jan Louwman en de leeuw Marco. Mevrouw Louwman (de moeder van Jan) heeft Marco met de fles grootgebracht en het dier is nu bijna één jaar oud, loopt nog vrij rond en springt af en toe als een (grote) hond tegen zijn baas op. Voorzichtigheid blijft echter geboden en de innige omhelzingen zullen wel niet zo heel lang meer duren. De duur van de staking in de Ameri kaanse staalindustrie wordt wel op twee iden geschat. Beide partijen z(jn be reid de onderhandelingen te hervatten, maar houden wederzijds aan hun eisen Het hoofd van de Federale bemidde lingsdienst heeft aangeboden met beide partijen te confereren. Tot dusver heeft de Amerikaanse regering zich afzijdig ge houden van het conflict. De staking heeft inmiddels reeds zeer ernstige gevolgen. Enkele spoorwegmaat schappijen hebben aan 23.000 man ontslag aangezegd. De Pennsylvania Railroad heeft medegedeeld, dat 15 tot 20 procent het personeel onmiddellijk naar huis gestuurd moet worden. Dit betreft ruim wapen- Egypte Moord in Marrakesj op leider der boeren Preoies een maand, nadat zijn voorgan ger werd vermoord, is gisteren de voor zitter van de Marokkaanse boerenorgand- satie in Marrakesj, Si Mohammed Ould Caid, udit zijn woning gesleept en doodge schoten. Israël: Jordaan werken moeten uitgevoerd „Israël is bereid met zijn Arabische buurstaten te spreken over het uitvoeren van gemeenschappelijke bevloedingswerk- zaamheden tot wederzijds voordeel. Kan dat echter niet, dan voelt het zich vol komen vrij zelf dergelijke werken uit te voeren", heeft de minister van buiten landse zaken van Israël, mevrouw Golda Meyerson, gisteren te Jeruzalem ver klaard. Zoals bekend weigeren de Arabische landen in te stemmen met een plan voor gemeenschappelijk gebruik van het Jor- daanwater, dat hun is voorgelegd door een speciale afgezant van Eisenhower, IEtTc Johnson. Geen verbod uitvoer naar De Britse regering acht het niet nood zakelijk een verbod op de uitvoer van wa. pens naar Egypte uit te vaardigen, aldus antwoordde de Britse minister van bui tenlandse zaken. Selwyn Lloyd in het Lagerhuis, op een vraag van een conser vatief tod. Bevestigd werd. dat Egypt* onlangs twee torpedoboot jagers geleverd heeft gekregen van een communistisch land. Israël had twee torpedoboot jager» ontvangen, die in Engeland opnieuw wa- uitgerust. De bewapeningsschaal zou nog neiging hebben ten gunste van Israël door te slaan. R.A.F. heeft eskader delta jagers in dienst De Britse R.A.F. heeft een eskader deltavormige jagers in dienst. De Gloster Javelin toestellen kunnen geleide projec tielen vervoeren en zijn uitgerust met nauwkeurige radartoestellen om .blind" op doeien te schieten. Zegslieden van de R.A.F. hebben ver klaard, dat de jagers de eerste delta toe stellen zijn, die door een luchtmacht er gens ter wereld in gebruik genomen zijn. Het plan is dit jaar nog twee eskaders Javelins te vormen. Resten van Veluwse ijzerindustrie gevonden in bos bij Apeldoorn Al GRAVEND in het Apeldoornse Orderbos, waar een complex sportvelden wordt aangelegd, zijn belangrijke oudheidkundige vondsten gedaan. Deze hebben be trekking op oeroude Veluwse ijzerindustrie, waarvan tot nu toe maar drie stukken ijzer waren teruggevonden. Vroegere bewoners uit deze streek hebben zich zoals al lang bekend was bezig gehouden met het winnen van smeedijzer uit zogenaam de „klapperstenen". IJzerkuilen en slakkenhopen hadden deze winning al verraden. Maar nu zijn vele scherven van kogelpotten en pingsdorfaardewerk gevonden. Ko- gelpotten waren inheems aardewerk uit de jaren tussen de 8e en 13e eeuw en pings- dorf was geïmporteerd aardewerk uit de tijd tussen 900 en 1200 na Chr. Men vond verder Karolingisch aardewerk met radstempelversiering en deze scherven vertel den de oudheidkundigen van ijzerindustrie tussen 800 en 1200 na Chr. Belangrijker nog was de vondst van een nagenoeg complete bovenste schijf een handmolen voor graan. Het gat, waarin de spil had gezeten, was nog intact. De waardevolste ontdekking was een sikkel of heetmes van smeedijzer, ongev centimeter lang. Deze moet daar vervaardigd zijn uit smeedijzer, dat in lemen tjes werd gewonnen. De vondsten krijgen een ereplaats in het gemeentelijk van Apeldoorn. 18.000 arbeiders. De Baltiomore en Ohio- maatschappij heeft aan tien procent van haar personeel. 5000 man, gedaan gegeven. Het vrachtvervoer per rails is door het stilliggen der fabrieken enorm gedaa Sukarno in Djakarta Sukarno is vandaag bij zijn aankomst te Djakarta op indrukwekkende wijze ont vangen. Hij zeide: „De ogen van de'wereld zijn than® op ons gericht" en hij deed een beroep op het volk om zich dienovereen komstig te gedragen. Minister Abdulgani zeide. dat men de vriendschappelijke be trekkingen met verschtidene landen had kunnen versterken en had kunnen opko- me voor de aanspraken op Nieuw-Guinea. Communistische betogers droegen span doeken met de woorden „Schop de Ne derlandse kolonialisten uit West Irian". Het blad Indonesia Raja bracht een spot prent, waarop de trots stappende Sukar no met zijn zoontje, gevolgd door een aan tal dragers, die gebukt gingen onder de door de president in het buitenland ont vangen geschenken. Amerika wijst beschuldiging van steun aan opstand resoluut af Prima meikersen op komst Bij mooi weer kunnen we eind deze week de eerste en volgende week volop meikersen verwachten .Ze hebben nieti lijden gehad van de regen, in tegen stelling tot de vroege soorten. De meikers is dit jaar bijzonder mooi en grof var stuk. In de Betuwe en het Land van Maas Waal valt de oogst dit jaar twee a drie weken later dan normaal. Op de veiling Kapelle-Biezelinge wer den gi6teren de eenste frambozen aange voerd, drie voor 3,75 gulden van de hand gingen. Men verwacht dat de aam deze week nog gering zal blijven, doch de volgende week groter wordit ne weer heeft het rijpingsproces flink verhaast Zeventien doden bij landverschuiving Zeventien mensen zijn zondag om h leven gekomen bij aardverschuivingen in de Himalaya, die het gevo'.g warer van zware regenval in de wintersport plaats Almora, 200 km ten noordoosten /an New Delhi. Hervorming strafrecht in Hongarije beloofd De Hongaarse strafwet zal veranderd worden. Levenslange gevangenisstraf wondt afgeschaft. De doodstraf zal alleen gelden voor personen, drie zich aan zeea ernstoge politieke misdaden hebben schul dig gemaakt. Er zouden maatregelen ge troffen worden om de rechters te bescher. tegen officiële interventie. Dit heeft dc onder-minister van justitie in het offi- oiële orgaan van de Hongaarse tische partij medegedeeld. Schrik in New York i dubbele ontploffing heeft gisteren e schade toegebracht aan een atoom laboratorium in New York. Negen men en werden gewond, van wie enigen ern- tig. De Amerikaanse commissie vooi atoomenergie liet onmiddellijk allerlei corgsmaatregelen treffen. De ontplof fing is naar alle w aarschijnlijkheid ve zaakt door het ontbranden van een nig radio-actief thorium. Onmiddellijk nadat de dubbele ontplof fing, die de Sylvani af abri eken voor che mische produkten deed schudden, liepen geruchten door de stad, dat het een kern fysische explosie was geweest. Dit kon echter spoedig worden tegengesproken. Wel werden vijftig brandweerlieden, twin- tif politieagenten en een persfotograaf onderzoek naar eventuele radio-ac- besmetting vastgehouden. Kernenergiecentrale te koopJ TyiNNEN redelijke ter- Nagey mijn te koop: helrwn kernenergiecentrale, heel verplaatsbaar. elemental belang :ijn voor de La tijns-Amerikaan elk klimaat portkosten buitengewoon ter wereld voldoende elektriciteit te produceren voor een stad durende 18 maanden zon der bijvulling van brand stof". Zo'n advertentie wordt wellicht eens werkelijkheid. De Glenn L. Martin Co., meer bekend om haar projectielen, bommenwer pers en het aardsatelliet- project, heeft een ver plaatsbare kernenergie centrale gebouwd, die ge reed ts voor de verkoop Een volledig bouwmo- del, geheel bedrijfsklaar en waaraan slechts de kernbrandstof ontbreekt, wordt thans door de onderneming gedemon streerd In de kernafdeling van Martin werken thans 150 personen met als chef Tidor Nagey, die, hoewel hg pas 34 jaar is, reeds tien jaar ervaring heeft nis kerningenieur Zulk een centrale zou naar de mening uan Een kernenergiecentrale ou compleet kun- De centrale kan 18 aanden werken op het landen, brandstofelement, dat er trans- bij de installatie in ge plaatst is. Wanneer dit uitgeput is, wordt een nieuw geplaatst en zou de centrale ter plaatse niet meer nodig zijn, dan kan z(j weer worden ingepakt het ncn worden afgeleverd acht eenheden in alun nium omhulsels, waarv de grootste 2,8 bij 2,8 bij lan0 9.2 meter groot zou zijn. Acht platte goederen wagens van de spoorwe gen, evenveel tractors met oplegger, een onder zeeër, rivieraken of zeven transportvliegtuigen zou den de eenheden op de plaats van bestemming Voor de leek brandstofelement schien het meest verba zingwekkende onderdeel van de hele centrale. De kern bestaat uit onge veer 1600 metalen buizen, die op lange, dunne flui ten lijken, we ke nog geen 2.5 cm middellijn hebben en ongeveer een meter Eenmaal daar ts de cen- 'rale in drie of vier dagen opgebouwd en in bedrij] gesteld. ?wenste produktie. Elk dei eenheden van verpakte elektrische ■ntrale reactor, gene- i toren, koelinstallaties i controleapparaat in afzonderlijk worden •.wangen. Nagey zegt, dat de ■■nheid zelf. geleverd neinstnllecrd. beneden c 3.800.000 zal blijven. De tweede verdieping van het laborato- r.um was vernield. Niemand werd er toe gelaten, want het werk in deze fabriek voor vreedzame toepassing van atoom energie is geheim. Foster Dulles Tito's enige eis is onafhankelijkheid De Amerikaanse minister van bul tenlandse zaken, John Foster Dulles heeft verklaard, dat president Tito var Joegoslavië een hartstochtelijk verdedi ger is van de onafhankelijkheid van zijn land en van alle zijden hulp aanneemt, mits deze onafhankelijkheid niet in ge vaar wordt gebracht. Rusland geeft Joegoslavië reeds een miljard gulden steun, zodat Amerika niet mag talmen met zijn toewijzingen. Wat betreft de gewijzigde politiek in dc Sowjetunie, meende Dulles, dat bin nen tien jaar werkelijke veranderingen zouden kunnen plaatshebben. Thans echter past nog waakzaamheid. De rede van Dulles is pas heden bekend gewor den, doch werd op 13 juni uitgesproken voor de commissie van toewijzingen van het Amerikaanse Huis van Afgevaardig- J. van Eibergen lid Tweede Kamer De voorzitter van het Centraal stem bureau heeft J. van Eibergen te Utrecht benoemd verklaard tot lid van de Tweede Kamer, daar de heer P. S. Gerbrandy (A.R.) heeft medegedeeld, dat hU op de anneming van z(jn benoeming tot lid an de Tweede Kamer terugkomt. Nieuwe burgemeester in Rome gekozen Rome heeft een nieuwe burgemeester, ie na de onlangs gehouden verkiezingen benoemd moest worden. Het is de chris ten-democraat Umberto Tupini, drie vijf- 'ig van de tachtig stemmen kreeg. Tevoren waren de raadsleden elkaar angevlogen, omdat een neo-fascistisch raadslid een communistische collega be schuldigde van wreedheden tegen Italia- tijdens de oorlog in Rusland. voerder «van het ministerie van buiten landse zaken verklaardde: irDe betogin gen in Poznan schijnen in feite voortge komen te zijn uit een golf van tot nu toe verdrongen bitterheid, opgekomen uiit een onderdrukt en uitgebuit volk". Eisenhower weer aan het werk President Eisenhower heeft op zijn boer derij te Gettysburg staatszaken afgehan deld met leden van zijn staf. die daarvoor uit Washington waren overgevlogen. Eisenhower, die zrioh steeds beter voelt, heeft 21 wetsontwerpen, waaronder dat. waarin 34.656.727.000 doQfrar voor de Ame rikaanse landsverdediging wordt uitge^ •trokken, getekend. Groeiend verzet tegen Hongaarse C.P. „Het verzet tegen de partij neemt toe", aldus Szabad Nep, het orgaan van de Hongaarse Communistische partij. Het blad beschuldigt de Petoefi-cluto, een discussiegroep van jongeren er van, dat zij in het bijzonder dit verzet bevor dert en het verzamelpunt van tegen de partij gerichte en bourgeois-propagandis- tische elementen is geworden. De Petoefi-ölub heeft onlangs twee bij eenkomsten georganiseerd, waarop felle kritiek werd geleverd op Matyas Rako&i, de secretaris-generaal van de communis tische partij. Volgens S-zabad Nep zijn op de onlangs door de Petoeti-club georganiseerde bij eenkomsten, waarvan het gesprokene via luidsprekers door duizenden op straat kon worden gevolgd, „stemmen gehoord, die vroegen om een nieuwe revolutie en structuele wijzigingen. Dit is niet ander* dan een contra-revolutionair streven", aldus het partijblad. Vliegramp niet te voorkomen De vice-president van de vereniging van Amerikaanse luchtvaartmaatschap pijen, Milton Arnold, heeft naar aan leiding van de ramp boven de Grand Ca nyon verklaard, dat geen enkel systeem van toezicht de botsing had kunnen voorkomen. ..Mensen en machines kun nen niet altijd volkomen foutloos wer ken", zei hij. In de Grand Canyon zijn gisteren enige helikopters geland om de 128 doden te bergen. Ook is een commissie van onder zoek naar de plaats van de ramp ver trokken. Officieel Is verklaard, dat geen van beide toestellen radar aan boord had. Onweer ln Italië. Boven Noord-IfcaMë heeft gisteren een hevig onweer gewoed, waarbij drie personen werden gedood en alleen in Milaan al duizend kelders moes ten worden leeggepompt. Ook Padua, Parma en Verona werden geteisterd. Burgemeester Levico werd boom ingejaagd De. burgemeestergemeenteraads leden en andere notabelen van Levico, een dorp in Noord-Italië, hebben gisteren het vege lijf moe ten redden door in de bomen te klimmen. De autoriteiten waren bijeen voor de plechtige overdracht van een door da staat gebouwde boerderij aan een particuliere eigenaar. Overal wapperden Italiaanse groen, wit, rode vlaggen. De felle kleuren lokten een stier, die een charge uitvoerde op de aanwezigen. Allen zochten een goed heenko men in de bomen en op een tractor. De stier hield het beleg een uur vol. Toen kwam er iemand, die het dier doodschoot. HET WEER LN EUROPA Stockholm e Mis half bew licht bew. C half bew geh. bew.1 3 WEERBERICHT Zuidwestelijke wind Tot morgenavond verwacht De Bilt: vrij veel bewolking maar geen regen van beteke nis. Overwegend matige zuid westelijke wind. Ongeveer dezelfde .temperaturen al6 vandaag. (Opgemaakt te 11.15 uur). ZON EN MAAN Zon: 4.28—21.04 uur; maan: 1.02—17.07 ;ur. Op 8 juli nieuwe maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1