Hoogvliet promoveert naar de tweede klas Verrassende en mooie zege van Quick Boys T.T. -races: alle records zijn gebroken De Sleutelstad won nationale driekamp in De Zijl Jonge Zweed verrast publiek met overwinning op Ayala NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 MAANDAG 2 JULI 19S6 Monsterblijft derde-klasser Het laat zich aanzien dat IJsselmeervogels, over het algeheel kampioenschap gezien, de sterkste ploeg is. Thans ging Harkemase Boys met 81 ten onder. Quick Boys leverde eveneens een pres tatie door Sportclub Genemuiden met 41 er onder te houden. Programma voor a.s. zaterdag: Quick Boys ARC 19 uur en Sportclub GenemuidenIJssel meervogels 16.30 uur. Spel van korf en bal Gezellig toernooi van Tonego Het kleine jubileumtoennooi, dat het Haagse Tonego t.g.v. zijn 35-jarig bestaan hield, is zaterdag een gezellige korfbal onderonsje geworden. Behalve Tonego namen hier deel de eveneens 35 jaar oude clubs: GKV (Den Haag). VEO (Voor burg) en Pernix. Van elke vereniging speelden drie twaalftallen in de eerste, tweede en junioren klasse. Bij de junioren was GKV duidelijk de sterkste en won alle wedstrijden. Hier door won GKV het toernooi, want de punten werden per vereniging geteld, dus niet per twaalftal. VEO werd met 4 pun ten tweede, Pernix legde met zijn junio ren beslag op de derde plaats (2 pnt.) en T<?nego sloot puntloos de rij. In de tweede klas waren VEO en To nego duidelijk te zwak. GKV en Pernix wonnen gemakkelijk van deze twaalf tallen en speelden tegen elkaar gelijk met 1—1. Met elk 5 punten deelden GKV en Pernix de eerste tweede plaats en Tonego liet VEO op de vierde plaats. In de le klas toonde Pernix zich de sterkste. Tonego, VEO en GKV werden resp. met 40. 50 en 30 verslagen. GKV moest nog een punt afstaan aan Tonego (22); beide laatste ploegen be haalden 3 punten. Ook hier bleef VEO puntloos. Met totaal 14 punten plaatste GKV zich al eerste, Pernix verzamelde 13 punten en ver daarachter volgden Tonego en VEO met 5 en 4 punten. Elke club ont ving een herinneringsvaantje. Mede door het prettige weer kon men op een pretti ge korfbalmiddag terugzien. Concours hippique te Hoofddorp Onder Ideale weersomstandigheden is zaterdag t« Hoofddorp het traditionele na tionaal cnncours hippique gehouden. Het springconcours M A. werd na barrage door A Wolf ,Den Haag met Grey Cat gewon nen. Deze combinatie en B. J. J. M. Arts, Amsterdam met Tatana waren het par cours foutloos rond gekomen en noteerden beide 34 4/5 sec., hetgeen barrage tot ge volg had. Voor het barrage-pa re ours werden de hindernissen van 1-40 meter tot 1.50 meter verhoogd. Beide ruiters maakten vier fouten, doch Wolf met Grey Cat liet een tijd van 37 sec. afdrukken, terwijl Ans met Tatjana er 39 2/5 sec. voor nodr.g had en tweede werd. Op de derde plaats eindigde T. Timmer, Wassenaar op Jan van Schaffelaar met nul fouten en 41 2'5 ree. vóór A. Ebben, Amsterdam met Adolf, drie fouten 48 2/5 sec. en S. M. Pruikema ker, Wassenaar met Pretmaker, vier fou ten in 43 4/5 eec. H. Wouters van den Oudenweyer, Eist met Grace Kelly werd winnaar van een springconcours klasse b met nul fouten 46 sec. Mej. Wustenhof, Bovenkerk met Alan werd tweede met nul fouten en 56 sec. en L. Duyvesteyn, Loosdudnen met Roland bezette met nul fouten en 57 sec. de derde plaats. Het parcours had een lengte van 350 meter en de hoogte der hindernissen be droeg 1.10 meter. De uitslag van het springconcours in de klassen L., M. en Z., waarvan het par cours een lengte van 350 meter had en de hindernissen een hoogte van 1.10 tot 130 meter, luidt: I. J. Wouters van den Oudenweyer, Eist met Fican nul fouten 65 sec. 2. P. de Wit, Nieuw-Vennep met Hu- go nul fouten 68 sec. 3. A. C. van Nieuwenhuyzen, Hoofd dorp met Gnoma-nul fouten 74 sec. De stand IJsselmeervogels Sportcl. Quick Boys 3 ARC 3 1— 2 2 5—10 Harkemase Boys 44 318 Samenstelling van nieuwe 2e klasse Door de 32 zege van Hoogvliet op Monster, op verrassende wijze in de laatste beslissingswedstrijd behaald, zal de nieuwe 2e klas van district west II er in het komende seizoen als volgt uit-j zien: ARC, Excelsior P, 's-Gravenz. SV, Hoogvliet, Quick Boys. RVVH. SSS, Ter Leede, VVGZ en Zwaluwen. Gezien deze samenstelling zijn er dus spannende wedstrijden op komst. Nederlaagserie civugcja o O6 132 -j Genemuiden 3 2 - 1 4 11- 7 „iVatWlJK VeriOOT Vail .Noordwijk" (2-5) Hoogvliet promoveert Monster, dat anvankelljk in aanmer king kwam voor een plaats in de nieuw yormen tweede klas werd door Hoog vliet met 3—2 uitgeschakeld. Met VVGZ promoveert Hoogvliet, en blijft Monster dat door pech werd acntervolgd, derde klasser. Ziehier de eindstand: VVGZ 2 24 3-0 Hoogvliet 2 1— 1 2 3—4 Monster 22 24 Geen competitiekorfbal De enkele vastgestelde competitiewed strijden vonden geen doorgang en het i6 de vraag of de restantjea nog zullen wor den weggewerkt. Overigens zijn de resul taten niet meer van belang en daarom duiten wij onze voor- en nabeschouwing >ver de competitie af tot de aanvang van het nieuwe seizoen. Ook de beslissingswedstrijd DES—Bol les (prom. degr. hoofdkl. west) werd tot i.s. zaterdag uitgesteld. Op deze wed strijd komen wi) nog terug. In het kader van zijn nederlaag wedstrijden speelde „Katwijk" tegen Noordwijk". De Noordwijkers, die technisch superieur waren, wonnen gemakkelijk met 25. De wedstrijd was nog maar een paar inuten oud, toen rechtsbinnen Van der Wiel „Noordwijk" de leiding gaf. „Kat wijk", dat erg slordig speelde, kreeg een goede kans op de gelijkmaker, maar op het kritieke moment struikelde rechts binnen C. Haasnoot. Verder kwam „Katwijk" er in aanval lend opzicht in de eerste helft aan te pas. Door linksbuiten Van der Lippe en J. Haasnoot kwam „Noordwijk' aan een 03 voorsprong bij de rust. In de tweede helft deed „Noordwijk' het aanvankelijk rustig aan en daardooi kreeg de thuisclub de kans een offensief te ontketenen. De rappe Spiering Herbert (na een fout van keeper Van Beelen) brachten de achterstand terug tot 2—3. „Noord" vond het toen tijd om no| even het initiatief te nemen en „Katwijk' moest toezien hoe Van der Wiel (met eei houdbaar schot) en Van Kesteren d< stand op 25 brachten. De overige uitslagen luiden: Katwijk 2—Noordwijk 2 2—6; Katwijk 3—Noord wijk 3 6—2; Katwijk 4—Noordwijk 4 1—5. Nederlaagserie Lisser Boys Levendige strijd tussen Ter Leede en Rijnsburgse Boys3-3 "T\E laatste wedstrijd van het Lisser Boys-toernooi is ook weer gespeeld. In het Lissese sportpark kwamen Ter Leede en Rijnsb. Boys tegen elkaar in het veld. En ondanks de loom-makende warmte gaven beide teams een frisse, levendige wedstrijd weg. Een wedstrijd, die nog een sen sationeel slot kreeg, doordat Rijnsb. Boys vlak voor tijd niet alleen een 2—1 achterstand nivelleerde, maar bovendien de leiding nam. Eerst in de laatste minuut wist George Evers met een briljant afstandsschot de balans weer in evenwicht en de beker, die de inzet van het toernooi was, in Sassenheimse handen te brengen. de bal via Jan Nieuwenhuizen naar hei midden werd geëxpedieerd, wist zijn toe snellende broer Piet het leer met eer fraaie kopbal over de uitlopende Den Haan in het doel te stoten: 2—1. Spanning Beide ploegen verschenen met enkele invallers in het veld. Bij Ter Leede ont braken o.m. Harskamp, Moolenaar en Van Breda, terwijl Rijnsb. Boys het moest stellen zonder Jaap en Nico van Duin. De Rijnsburgers hadden G. v. d. Nagel bui ten het team gelaten. Rijnsb. Boys was aanvankelijk meer in de aanval en het was normaal, dat de geelzwarten aan de leiding kwamen. Dat was toen Teun van Zuilen de bal dwars door het Sassenheimse centrum zond en de snelle Van Egmond na een korte dribble het leer hoog in de Sassen heimse touwen liét belanden: 01. Er kwamen meer kansen. Maar de Rijnsburg se totaal gewijzigde en piepjonge voor hoede liet jeugdvoetbal zien: vol vuur en vaart en enthousiasme, maar ook on beheerst. Zo kon het gebeuren, dat di verse mooie kansen om zeep werden go- bracht Goed werk Tegen het einde van de eerste helft kwam Ter Leede meer los en moest doel man Den Haan, die heel goed werk deed, een paar maal languit naar de hoek dui ken om felle schoten van Evers c.s. on schadelijk te maken. Vlak voor rust ge beurde het dan: een kleine treuzeling in de Rijnsburgse verdediging en hoog en hard vloog de bal langs De Haan: 11. Een Rijnsburgse goal keurde de referee n.l. ten onrechte voor buitenspel af. Na de ihee ging Ter Leede door. Wéér moest Den Haan in actie komen en toen Katwijkers tellen nog mee geen twijfel aan laten bestaan, dat het hun ernst is nog een hartig woordje mee te spreken in de strijd om de landstitel. Door een 4-1 zege nestelden de blauwwiit- ten zich dicht achter het leidende IJssel meervogels en met nog drie thuiswed strijden in handen moeten de kansen van Quick Boys niet weggecijferd worden. In de eerste helft van deze wedstrijd waren de Katwijkers uitgesproken de be tere ploeg en technisch staken ze een stuk boven hun tegenstanders uit. De tlauwwitten, die een viertal jeugdige spe llers in hun gelederen hadden, beleefden daarvan veel plezier, want er zat vaart m de ploeg. Dat had in de eerste helft al twee goede doelpunten tengevolge. Rechts buiten Schaap opende de score met een fiaai doelpunt en zijn linksbuiten Zuij- derduijn zorgde er voor. dat met een 2-0 stand kon worden gedraaid. Na de rust was Genemuiden veel beter op dreef en wist daardoor een wijziging te brengen in het spelbeeld. Maar in te genstelling met Quick Boys van voor rust, kwam er toch geen eenheid in de groen witte ploeg, dóe het hoofdzakelijk van in dividueel werk moest hebben. Voordal ze er echter in slaagden daarmee -jjjj- te bereiken, zorgde Plet v. Rijn v< 3-0 stand en toen kon Quick Boys eigenlijk niet veel meer gebeuren. Genemuiden kwam daarna wel weer hevig opzetten en had ongetwijfeld bij wat meer geluk enkele doelpunten kunnen maken. Maar Bauw was in voortreffelijke conditie plukte eenmaal op fraaie wljce Henk Da Hz en de bal van het hoofd af, tt doelpunt. duidelijk, dat Quick Boys de winst niet meer kon ontgaan. De veelgeprezen mid- voor Harm v. Dalfeen had tegen de góed- sluitende Katwijkse defensie niet zo heel veel in te brengen, waarmee werd aan getoond, dat het gemakkelijker is een spe ler in het Nederlands zaterdagelftal t« praten, dan voor de spelers om zich er in te spélen. Toen iedereen zich ten slot te reeds met de 3-1 stand had verzoend, die overigens een juist beeld van de wed strijd zou hebben gegeven, slaagde Schaap er In de eindstand op 4-1 vast te leggen. Wedstrijd en uitslag waren dus een ge trouwe afspiegeling van vorig Jaai IJsselmeervogels overspeelde de deltfke kampioen Van deze kampioens wedstrijd valt eigenlijk maar bitter weinig te vertellen. Met kampioensvoetbal had deze strijd niet veel te maken, want de Spakenburgers waren over alle linies meer dan een klasse sterker. Voor rust bereikten ze reeds een 5-0 stand door doel punten van de Koelewijn's en de De Graaf's. Na rust deden de roodwitten het heel wat kalmer aan en wisten nog drie doelpunten aan de score toe te voegen. Bij de stand 6-0 gelukte het de Friezen pas de eer te redden en het Is dus wel duidelijk, dat ze In deze competitie slechts een figurantenrol vervulden. Wel zullen ze op eigen terrein voor zowel. ARC. Quick Boys als IJsselmeervogels eer moei. lijk te bestrijden tegenstander vormen, zodat verrassingen in de Friese uithoek niet helemaal zijn uitgesloten. Denderend motorfestijn in Assen „Begin uw vakantie op de datum, dat de T.T.-races in Assen worden ver reden, want dan is het mooi weer", is een gezegde, dat sedert 1939 steeds weer is bewaarheid. Ook'zaterdag waren de weersomstandigheden uiterst gunstig en de rijders hebben er dankbaar gebruik van gemaakt om de nodige records te breken. Het zonovergoten circuit in Hooghalen bij Assen bood een fantastische aanblik toen zich daar ongeveer 100.000 toeschou wers lekker in het zonnetje hadden gezet om van tien tot zes uur de ver schillende typen motoren te zien, maar vooral te horen voorbij denderen. De T.T.-races te Assen he Doen zaterdag aangetoond, dat men nog lang niet aan het einde van de snelheidsmogelijkheden is. In bijna alle klassen werden de bestaande snelheidsrecords aan flarden gereden en het alge mene gemiddelde van bijna elke winnaar lag hoger dan de snelste ronde van 1955. De foto toont de start van de 500 cc- klasse met voorop (no. 1) de Engelse rijder John Surtees op zijn M.V., die winnaar zou worden. Lange tijd bleef de stand zo. Tien mi nuten voor tijd veroorloofde doelman De Vries zich de vrijheid om naar een /rij gemakkelijke bal te stompen inplaats van hem te ..plukken", waar ruimschoots ge- gelegenheid voor was. Hij stompte slecht één forse haal joeg Van Egmond de bal in de doelmond: 2—2. Dezelfde spe ler kreeg even later ruimschoots de tijd de bal voor een schoen te leggen en te doelpunten (2—3) en terwijl het erop begon te lijken, dat alle drie de ploegen gelijk aantal punten zouden ein digen en dus strafschoppen de beslissing zouden moeten brengen, maakte George Evers aan de illusies van Lisser Boys en Rijnsb. Boys met een schitterend afstands schot een einde. Z. H. Damkampioenschap (Van onze dammedewerker) Voor de verspreide achtste ronde van het toernooi om de provinciale damtitel werden weer enkele resultaten geboekt welke de lelderstroon van Kaïn wel de den wankelen zonder deze echter te kun nen omstoten. De uitslagen luiden: A. J. Ivens-A. Stuurman 1-1; J. H. de Kluyver-A. v. d. Zwan 2-0; C. Rikkers- Th. J. Ham 0-2;. Van de zevende ronde werd Ingehaald Th. J. Ham-H. F. J. Kiinnegen 0-2. Acht speler» zijn nog min of meer kan didaat voor de titel: Kain met 11 punten uit 8 wedstrijden; De Kluyver en Stuur man elk 10 pnt uit 8 wedstr., Boer 9 pnt uit 7 wedstr;. Haasdonk 8 pnt uit 8 wed str.; Gordijn, Kinnegen en Zwetsloot ieder 7 pnt uit 6 wedstr. Leider Boog verloor in R.D.G.-toernooi De jeudige RDG-er Mulder leverde in de 7e ronde van het RDG-toernooi de Coca-Cola Cup een keurige prestatie door de leider Boog een gedecideerde ne derlaag toe te brengen. Ook in zijn inhaal partij tegen Wim Huisman boekte hij fraai resultaat door Nederlands oud-kam pioen een punt afhandig te maken De volledige uitslagen luidden: Coca-Cola-Cup: F. H. Boog-Ch. A. Mul der 02; Mr. dr. E Vrieze-A. v. d. Zwan 20; D. Kinnegen-Th. J. v Stein 20; overige partijen uitgesteld. Ingehaald: D. Kinnegen-A. v d. Zwan 2—0; Th. J. v. Stein-F. H. Boog 5—2; W Huisman-Ch. A. Mulder 11. De stand aan de kop is nu: 1 Boog 10 p uit 7 w; 2 Vrieze 9 p uit 7 w; 3 Mulder 7 uit 6; 4en 5 v. d. Brug en Kin negen 5 p uiit 5 w; 6 v. d. Zwan 5 uit 6; I Huisman 4 uit 3 J. G. van Eik-Beker: B. Alst-G. de Stigter 1—1; L. Baak-J. Smit 2—0; L. Dijkxhoorn-J. Singerling 11; J. Herm- sen-L. P. Mooyman 20; G. H. J. Zaat- M. Zwaanswijk 20. In deze groep heeft Hermsen (8 uit 6) de leiding. Hij wordt gevolgd door Dijkxhoorn met 8 uit 7 Singerling en de Stigter met 7 uit 6. RDG WisseIprijs: K. Jeneson-W Stoker 1—1; G. Kolk-S. J. Rotteveel 0—2; J. Lam- me-N. Rosdorf 2—0; A. J. v. d Linde-W Overgaauw 11; M. J. Turk-mevr E. Vermeulen iLtgest.; Lamme en v d. Lin de leiden met 10 uit 7, Jeneson volgt mei 9 uit 7. daarna komen Kolk en Stoker met 8 uit 7. Het nieuwe circuit tn Assen is zeer snel. want dat werd zaterdag weer bewezen. Hadden de organisatoren vorig jaar ge dacht, dat er ndet veel harder meer op deze baan gereden zou kunnen worden, toch is dat onjuist gebleken. Alle bestaan de records werden resoluut gebroken en met fenomenale snelheden werden de nieuwe gevestigd. De aantrekkelijkste klasse, de 500 cc is voor velen op een teleurstelling uitgelo pen. Het feit, dat de snelste man vorig jaar, Geoffrey Duke niet mocht starten was er voor het grootste gedeelte oorzaak van dat John Surtees gemakkelijk een overwinning kon behalen. Hier kwam nog bij dat de Nederlander Drikus Veer, die verleden jaar na een voortreffelijke rit op die derde plaats was geëindigd, nu na enkele ronden de strijd moest ©baken. Hij kon ndet van start komen en na enig gepruts aan de motor ging hij eindelijk, maar boen was de achterstand niet meer m te lopen. Reeds in de tweede ronde vestigde John Surtees op M.V. een nieuw baanrecord. In de hierna volgende ron den vergrootte hij die afstand op nummer twee, Walter Zetter op BMW, ondertussen steeds maar weer nieuwe baanrecords vestigend Eigenlijk wa6 dót helemaal niet nodig, want zijn voorsprong op nummer twee was toegenomen tot 40 seconden. Terwijil Surtees op zijn gillend gevaarte ronde na ronde verslond, speelde er zich achter hem een verwoede strijd af om het Nederlands kampioenschap tussen Piet Bakker op Norton en Priem Rozenburg (BMW). Nadat beiden om beurten aan kop hadden gelegen moest Rozenburg ten te toch opgeven omdat hij in de laat- ronde uit de bocht vloog, tegen de stropakken opreed, waardoor hij direct in grote achterstand opliep, die toen iet meter in te halen was, De uitslag werd hier als volgt: 1. John Surtees (MV) (Gr.Br.) 1 uur 34 min. 5.1 (gem. 132 703 km/u.); 2. Walter Zei ler (BMW) (Did.) 1.34.30.6 (gem. 132.074 km/u.). De snelste ronde van Surtees geweest 3 min. 25.2 sec. (gem. 135.164 km/u hetgeen een nieuw ronderecord Het oude stond op naam van Duke Armstrong (beiden op Giiera) met 3.31.6 (gem. 13177 km/u.) sedert 1955. Aan de start versohenen 26 rijders, wa 15 uitvielen. Surtees haalde in zijn rit alle rijders een of tweemaal in behalive groot gemak aan flarden werden «cheurd. De gemiddelde snelheid van aar was ruim 131 km/u. Na de 125 cc klasse, die in een zege >or Oario UbbiaM eindigde, kwamen zijspannen aan de beurt. In de zajspanklasse kon de Duitser Hellebrand, met partner Grunwadd op de eerste plaats beslag leggen. Met ongeveer zes seconden verschil eindigde de BMW-er op dè eerste plaat6. Zeülei Verrassende zege van M.Vin 250 cc De Tourist Trophy-races begonnen even tien uur met de rijders op de 250 cc motoren. De laatste jaren is dit betrekkelijk „dode" categorie geweest omdat steeds een Guzzi beslag legde op de eerste plaats. Nu echter moest laatst genoemde de hegemonie van MV erken- Carto Ubbiali zag kans na een hervig gevecht met Taveri. eveneens Lorenzebtii op Guzzi op de eerste plaats beslag te leggen. Hij brak zelfs de tijd van de snelste ronde van de 350 cc klasse. De best geplaatste Nederlander hier was Lo Simons op NSU, die zich als zevende klasseerde. Onder de elf uitvallers bevonden zich Cecil Sandford. Franbieek Bartos Hans Baltisberger. 1. Ubbiali (MV) (Italië) 1 uur 2 26.5 sec. 2. Taveri (MV) (Zwitserland) L. 02-49 Bill Lomas kwamzag en overwon De 350 cc klasse heeft wel de meest spectaculaire race van de hele dag op geleverd. Bill Lomas (GB) die als een van de laatsten van start ging presteerde bet om In enkele ronden van de laatste plaat6 naar de kopgroep te klimmen. In de zesde ronde lag hij reeds op tweede plaats achter Surtees. Met duizelingwekkende snelheid presteerde hij haast het onmogelijke. Surtees kon het ndet houden, hij moest zijn meerdere in Lomas erkennen. Met een verschil 14 seconden ging de Brit dan ook de eindstreep Op de tweede plaats drigde Surtees. terwijl Hobl, dóe tot het laatste moment verwoed gevecht had ge leverd. zich als derde klasseerde. Lomas, brak het ronderecord van de 500 cc klasse waaruit men gemakkelijk opmaken, dan de bes/taande records Zijspannén De beste rijders ter wereld hebben het talrijke publiek vergast op een staaltje rijderskunst, dat klonk als een klok. Met fantastische snelheden kwam men door de bochten. Men kon dit moeilijk rijden meer noemen, doch men veegde meer door een kromming in de weg. Met de bijrijder angstwekkend ver buitenboord hangend, trachtte men de bochten zo klein mogelijk te nemen, hetgeen ook steeds gelukte, want ongelukken zijn er, evenals bij. de andere race®, niet ge- De betvering, dat Assen de veiligste baan van de wereld heeft, is hierdoor iens te meer bewezen. Zwemmen en ivaterpolo Zaterdag hield De Zijl in zijn zweminrichting een nationale driekamp, waaraan werd deelgenomen door De Sleutelstad, het Rotterdamse R.Z. en P.C. en de organiserende vereniging. De Sleutelstad won zowel bij het zwemmen als bij het waterpolo de wisselbeker. Na het gure weer van de laatste weken, viel de temperatuur zaterdag erg mee Jammer was. dat het toernooi veel te laat begon, waardoor de laatste waterpolowed- strijden slecht te volgen waren. De uitslagen bij de zwemwedstrijden 100 m rugslag dames: 1. A. de Tombe (Sl.stad) 1.25,—, 2. J. Benvenuti (de Zijl) 1.33.3, 3. G. Mieremet (de Zijl) 1.35.—. 100 m schoolslag hereA 1. A. Kapaan (Sl.stad) 1.19.4. 2. A. Ple zier (de Zijl) 1.20.4. 3. A. v. d. Molen (R.Z. en P.C.) 1.24.9. 100 m vrije slag dames: 1. Ad. Menijn (de Zijl) 1.19.6, 2. Ag. Menijn (de Zijl) 1.21.8, 3. Elly Stouten (Sl.stad) 1.22.5. 100 m rugslag heren: 1. G. Keuning (Sl.stad) 1.24.—, 2. C. Neddemeyer (Sl.stad) 1.29.1, 3. G. Filippo (de Zijl) 1.31.4. 100 m schoolslag dames: 1. C. Vrolijk (de Zijl) 1.32.9, 2. M. Heems kerk (de Zijl) 1.34.4. 3. H. Werter-Caspers (Sl.stad) 1.34.5. 100 m vrije slag heren: 1. F. Thyssen (Sl.stad) 1.05.8, 2. N. van Berkel (Sl.stad) 1.05.9, 3. L. Stokhuyzen (de Zijl) 1.07.7. 10 X 50 m gemengde vr(je slag estafette: 1. de Zijl 5.38.2, 2. R.Z en P.C. 6.13.6. 3. Sleutelstad (gediskw.) 5.41.8. Einduitslag: 1 Sleutelstad 1363.4 pnt. (A. Ladan-wisselbeker); 2. De Zijl 1372.7 (me daille); 3. R.Z. en P.C. Over de waterpolowedstrijden het vol- Sleutelstad—De Zijl (dames) 2—2 Voor rust werd er niet gedoelpunt, maar in de tweede helft schoot J. v. Schooten direct raak, 01. A. Oostrom maakte ge lijk, 1—1 en nadat mevrouw T. Onderwa ter de Zijl nogmaals de leiding had ge geven, kon A. Oostrom opnieuw gelijk maken. R.Z. en P.C.—De Zijl (heren) 2—0 Vrij spoedig ging een speler van de Zijl naar de kant. maar toch werd er voor de rust niet gedoelpunt. Eindelijk gelukte het R.Z. en P.C. de stand op 10 te bren gen. waarna nogmaals een de Zijl-speler het water uit moest en R.Z. en P.C. de eindstand op 20 bracht Sl.stad—R.Z. en P.C. (dames) 2—2 Ook hier kwam het tot een verdeling van de puntjes. Voor rust werd niet ge scoord, maar nadien namen de gasten de leiding Het werd toch 1—1 en met een fraaie doorslagbal van A. Oostrom zelfs 21. Ten slotte slaagde R.Z. en P.C. er ln de stand gelijk te maken. 2—2. Sleutelstad—De Zijl (heren) 3—1 Jammer was het dat juist in d moeting vele de Zijl-spelers naar de.kant werden verwezen en zeker niet door ruw spel. Snel ging het spel van doel tot doel. A. Kapaan benutte de eerste kans, 10. a een corner kon J. Blansjaar gelijk aken. 11. Achtereenvolgens gingen twee de Zijl spelers het water uit en wist Sl.stad ge makkelijk de stand op 2—1 te brengen. Door een goed schot van N. van Berkel werd het 31. De Zijl—R.Z. en P.C (dames) 3—3 In deze wedstrijd heeft de thuisclub steeds voorgestaan, maar enkele dek- kingsfouten werden de Zijl echter nood lottig. Mevrouw T. Onderwater schoot spoedig raak, 1—0, waarna R.Z. en P.C. gelijk kon maken, 11, maar bij rust te- een 21 achterstand aankeek. Het :d zelfs in de tweede helft door Onderwater 31, CLUBTITEL DAMMEN Blankenaar favoriet na zege op Haagse R.D.G. Het Residentie Damgenootschap heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen het Amsterdamse Jozef Blankenaar een kleine maar gedecideerde nederlaag geleden, waardoor zijn kansen op het behalen van het nationaal clubkampioenschap verkeken zijn, daar het voor de hoofd stedelingen reeds de tweede zege be tekende. Na twee uur spelen werd de score ge opend door een nederlaag van v. Oosten, waarna de gastheren de leiding niet meer afstonden, al versloeg Huisman in fraaie stijl hun kopman V. Heerde. De persoonlijke resultaten- S. v. Heerde (J. Blankenaar)—W. Huis man (RDG) 02; A. den DoopH. Kin negen 11; J. Meti.A. J. Ivens 20; M. StahlbergJ. H. Brabers 1—1; W. v. d. Sluis—J. F. H. v. Mill 2—0; O. B. J. v. d. SleenA. J. Bom 11; F. Jongedijk W. C. v. Rooy 2—0: B. Berk—R. v. d. Klift 0—2; R. Berk—S. M. v. Oosten 2—0; J. ScheeresG. R. E. Fisser 11. Totaal 128 voor Jozef Blankenaar. De stand om het rlubkampioenschap luidt na deze wedstrijd: Blankenaar (A'dam) 2 2 0 0 4 28—12 R'dams Damgen. ..10101 10—10 Residentie Damgen. 2 0 111 1822 DGZ (Groningen) 10 0 10 1—16 De eerste wedstrijd in de voorronde ra het wereldkampioenschap voetbal, tussen Oostenrijk en Nederland, zal waar schijnlijk op woensdagavond 12 september Wenen worden gespeeld. Onderhande lingen zijn nog gaande, maar mochten zij slagen, dan zal het Nederlands elftal met de reservespelers na de ontmoeting in Wenen nog naar I.ausanne gaan. Hier zal op zaterdag 15 september de landenwed- strijd tegen Zwitserland worden gespeeld. De stagnatie in het competitieprogramma voor beide landen, kan op deze wijze tot een minimum worden beperkt. Niet lang na de start van de 12-uurs- rlt op het circuit van Gueux bij Reims is de bekendse Franse automobiliste Annie Bousquet met haar 500 cc wagen uit een haarspeldbocht gevlogen en over de kop geslagen. In het ziekenhuis is zij aan de verwondingen bezweken. De interland-wedstrijd Zweden Duitsland, zaterdag in Stockholm gespeeld, ds geëindigd in gelijk spel (22). Bij de rust was de stand 20 voor de Zweden. Zaterdag ds te R'd'am het beeld „de atletische vrouw" onthuld en namens de gemeente Rotterdam aanvaard. Het monu ment wil hulde brengen aan de sportieve vrouw in het algemeen en de atletische vrouw in het bijzonder. Beeldhouwer Han Rehm heeft mevr. F. Blankers-Koen als voorbeeld genomen. Het bronzen beeld is aangebodén door een comité uit de burgerij en is twee-en-een-halve meter hoog. Kanaalraöe. De jonge Brabantse zwem ster Maria Meesters, lid van De Krabben ln Bergen op Zoom, heeft ingeschreven voor de Kanaalrace. welke half augustus wordt gehouden. Hoogste sprong. De Amerikaan Charley Dumas heeft het wereldrecord hoogsprin gen gebracht op 2 meter 14.6 cm.' (oud record 2.12 meter op naam van Walter Davis). Sl.stad—R.Z. en P.C (heren) 2—1 De belangrijkste ontmoeting van deze avond was jammer genoeg door de duis ternis „slecht te volgen. Vrij spoedig ging een R.Z. en P.C.-speler naar de kant. W. van Rooyen miste de strafworp, doch maakte even later deze fout weer goed: 10. Nog voor rust moest een Sl.stad-speler naar de kant. Door subliem keeperswerk van Binnenkamp bleef de stand tot rust echter ongewijzigd. Ook in de tweede helft verrichtte Binnenkamp best werk en toen ook een speler van de tegenpartij naar de kant ging, werd het zelfs 20. R.Z. en P.C. zette alles op de aanval, zag kans de achterstand te verkleinen 2-1, maar kwam verder tijd te kort om ver andering in de stand te kunnen brengen. Einduitslag: 1. De Sleutelstad (Ladan- de bo- wisselbeker): 2. R.Z. en P.C.; 3. De Zijl. ACHTSTE FINALES WIMBLEDON In de enkelspelen van het Wim bled on- toernooi, begint, nu de achtste finales achter de rug zijn, enige tekening t« komen. Opvallend was zaterdag het spel van de 22-jarige, stevig gebouwde Zweed Ulf Schmidt, die twee jaar gele den nog in het kwalificatie-toernooi van Wimbledon speelde, doch nu reeds op onverwachte wijze een grote hindernis voor de Chileen Ayala, ook in ons land overbekend, bleek te zijn. Tijdens de Franse kampioenschappen in Parijs had Schmidt niets tegen Ayala kunnen in brengen en nu won hij van hem door zijn sterke en accurate forehand-drives, die onhoudbaar in de uiterste hoeken van de baan belandden. De Chileen had bovendien ook veel moeite met de ser vice van zijn rivaal en zijn briljante spel van de voorgaande ronden bleef uit. Even leek het er ln de tweede set op. dat de Chileen zou winnen, doch Schmidt viel fel aan en bewees toch de sterkere te zijn. Als men de balans opmaakt van de enkelspelen, komt vast te staan, dat ln het damesenkelspel zich zeven van de geplaatste speelsters hebben gehand haafd. Alleen de Amerikaanse Dorothy Knoxde, de „vierde seeded", verdween van de uitslagenlijst. Zij werd in de 'tweede ronde door de Tsjechische speel ster Puzejova uitgeschakeld. Aan de illusies van de Tjeehische maakte even wel de Engelse Pat Ward een einde door van haar te winnen in de achtste finale en als niet ..seeded" een plaats te ver overen bij de laatste acht. Bij de heren liep het anders. Niet minder dan vier van de geplaatsten wer den „gewipt". Budge Patty (V.S.) ver loor In de tweede ronde van de jonge Engelsman Wilson, de Egyptenaar Drobny bracht het niet verder dan de eerste ronde en de Chileen Ayala was hier nog de meerdere van Ndeleen. De Australiër Cooper verraste in de tweede ronde Davidson volkomen. De Zuid- Afrikaan Segal streed niet alleen tegen zijn tegenstander, maar ook tegen een licht Influenza. Hij had ook last van een blessure ln zijn rug, waarom hij na de eerste set de strijd staakte. De jonge Zuid-Afrikaan Gordon Forbes was niet bestand tegen de volleys van Seixas, de linkshandige Australiër Freser versloeg zijn landgenoot Howe volkomen en An dersen won in vijf sets van de Italiaan Pietrangeli. Ruim 25.000 toeschouwers bezochten zaterdag de wedstrijden. Verdere resultaten waren: damesenkel spel, achtste finales: Althéa Gibson (V. S.) versl. mej. P. Hird (G.B.) 6—0 6—4, Shirley Bloomer (G.B.) versl. mevr. J. Brown (G.B.) 6—2 7—5, Pat Ward (G.B.) versl. mej. Puzejova (Tsj. SI.) 6—3 6—2, Angela Buxton (G.B.) versl. mej. E. Wat son (G.B.) 61 64. Louise Brough (V. S.) versl. mej. F. Muller (Austr.) 6—3 61. Shirley Fry (V.S.) versl. mevr. L. Hoad (Austr.) 6—2 6—2, Angela Mor timer (V.S.) versl. mevr. J. Hale (Z.-Afr.) 6—2 6—0, Beverly Fleitz (V.S.) versl. Kormoczl (Hong.) 60 86. Heren enkelspel, achtste ronde: Seixas (V.S.) versl. Forbes (Z.-Afr.) 62 61 86, Fraser (Austr.) versl. Howe (Aus tralië) 62 64 7—5, Rosewall (Austr.) versl. Larscn (V.S.) 7—5 7—5 6—3, Schmidt (Zweden) versl. Ayala (Chili) 75 57 64 62, Anderson (Austr.) versl, Pietrangeli (It.) 9—7 3—6 6—3 4—6 02, Richardson (V.S.) versl. Segal (Z.-Afr.) 7—5 segal staakte daarna de strijd. Dames dubbalspel, eerste ronde: mej. S. Colebrook en mej. B. Knapp (G.B versl. mej. J. K. Middieton en mej. E. Watson (G.B.) 6—3 7—5, mevr. H. Bre wer en mevr. H. Hopman (Bermuda/' Austr.) versl. mevr. W. Gordon en Erika Vollmer (Uganda/Dld) 63 64, mevr. V. Lewis en mevr. G. Moeller (GB.) versl. mej. P. Edwards en mej. H. Moor- ley (G.B.) 6—1 6—4, mej. M Evers en mej. V. White (G.B.) versl. mej. Curry en mevr. J. Drobny (G.B.) 69 46 63.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 4