NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 28 JUNI 195< Jaarb. v. h. Chr. Onderwijs. Ingeb. 2. Ook per Boekh. verkrijgbaar. Fa. L. van Dam Kaasexporteurs Hoorn 160, Alphen aan den Rijn, vraagt: JONGSTE BEDIENDE voor direct of per 1 augustus. PIENTERE jONCEN voor oplei ding in pakhuis. buiten zou "komen Hij voelde zich nog volkomen verward door het ont stellende verschiet, dat zich plotseling voor hem geopend had. Gelukkig kwam_ de gent weer spoedig te vo haastig aan ,,Mag ik u eens iets vragen, mijnheer. begon hij zenuwachtig. „Ik heb daarstraks tegen inspecteur Ozua verteld, dat mijn vriend, die vannacht verdwenen is, enkel zijn pyama maar aanhad. De inspecteur heeft dat waarschijnlijk aan u doorgege ven Hebt u dat ook weer tegen sommige van de mensen, wier tenten u doorzocht hebt, gezegd?" Agent Fransen, want die was het, schud de bijna verontwaardigd zijn hoofd. „Van zelfsprekend niet, jongen," antwoordde hij met een diepe stem. „Het mededelen aan derden van gegevens van vertrouwelijke aard is iets wat door de methode-Ozua volstrekt niet gedulij wordt. Oortjes open, j*-:j dag, nacht „Dank u wel, mijnheer," antwoordde Blekkie snel, terwijl hij zich meteen om draaide om te verhinderen dat de agent vragen zou waarom hij de betreffende in lichting had willen hebben. Toen hij oen paar stappen gedaan had, bleef hij staan om de maalstroom van gedachten die door zijn hersenen kolkte wat tot bedaren te brengen. De agent had Piet met verteld, dat Spekkie alleen maar zijn pyama had lan- gehad. Van iemand anders kon hij het hebben. Maar toch wist hij het. De enige gevolgtrekking die daaruit gemaakt kon worden was, dat Piet Blek kie de afgelopen nacht moest hebben ge zien. Maar als hij hem inderdaad gezien had, en de eerlijke jongen was die hij voorgaf te zijn, zou hij het wel onmiddel lijk verteld hebben. Dat hij dat niet had gedaan, kon alleen maar betekenen, dat Piet geen eerlijke jongen was. maar een misdadiger, een smokkelaar, en dat hij zelf de hand in Spekkie's ontvoering had Blekkie's eerste opwelling toe te rennen en hem alles ten te werpen Maar nee, hi. zichtig zijn, en zijn kans rustig afwachten. Wanneer hij een overijlde daad beging, zou dal enkel ten gevolge hebben dat Spekkie in nog groter gevaar raakte dan waarin hij al verkeerde.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 10