IJsselmeervogels en Genemuiden betwistten elkaar de titel Verjongde Noordwijk-ploeg r won van Boskoop: 3-1 Fortuinlijke overwinning van IJ sselmeervogels Wim Van Duyl eerste Draken-zeilers bij de S.V.O.W. sloot lustrumtoernooi met overwinning af nhxtwi LEiDscire com ANT MAANDAG 25 JUNI 19S6 A.R.C. en Quick Boys blijven achter voetbal zal, zoals het er op het ogenblik naar uitziet, zeer waarschijnlijk weer in het midden van het land terechtkomen. IJsselmeer vogels en Sportclub Genemuiden blijken weer zeer veel zin in het fel omstreden kampioen schap te hebben. Beide clubs voegden zaterdag middag twee punten aan hun aanvangtotaal toe, waardoor ze elk 4 punten uit twee wed strijden bezitten. De Genemuiders voeren dan de ranglijst aan door een beter doelgemiddelde. Op de jongste wedstrijddag bleven zij de meer dere van Harkemase Boys, met 31, terwijl IJsselmeervogels de winst binnenhaalde ten koste van A.R.C. (21), dat met twee punten uit drie wedstrijden nu de vierde plaats inneemt. Quick Boys staat iets beter met 2 uit 2, maar zal toch ook met goed voetbal voor de dag moeten komen om de twee beste kanshebbers de voet dwars te zetten. De stand ziet er Sportcl. Genemuiden 2 2 - - 4 103 IJsselmeervogels 2 2 - - 4 51 Quick Boys 2 1-12 5—5 ARC 3 1 - 2 2 5—10 Harkemase Boys 3 - - 3 - 410 Het programma voor a.s. zaterdag: Sportclub GenemuidenQuick Boys, 15.30 uur; IJsselmeervogelsHarkemase Boys 16 uur. Voor een plaats ln de nieuw te vormen tweede klasse won ook VVGZ zijn tweede wedstrijd thans met 20 tegen Hoogvliet. Door dit resultaat heeft Monster dat a.s. zaterdag moet uitkomen tegen Hoogvliet, kans om zich ee: in de tweede klas. De stand luidt: VVGZ Monster Hoogvliet Voetbaluitslagen Om het kampioenschap van Nederland 2<MCARCIJsselmeervogels 1—2, Harke- Boys—Sportcli - -sllssingswed Hoogvliet 20. Duitse atletiek-zege op Noord-Nederland De atletiekwedstrijd voor dames en heren tussen Noord-Nederland en de Duitse kringen Bremen en Oldenburg zaterdag te Heerenveen gehouden, is ge ëindigd in een overwinning voor Bremen Het herenteam van Bremen boekte ruim 20 punten voorsprong op Noord-Neder land en dat konden de noordelijke dames, die voor Bremen en Oldenburg, eindig den niet meer goedmaken. De noordelijke herenploeg had pech op de 4 x 100 meter estafette, waarop dit team eerste werd, maar gediskwalificeerd moest worden wegens een foute wissel, wat een belang rijk aantal punten kostte. Oldenburg had een goede herenploeg, maar de dames bleven ver achter de prestaties van onze landgenoten. De totaaluitslag luidt: 1. Bremen 193,5 punt, 2. Noord-Nederland 181 pnt, 3. Ol denburg 160,5 pnt. Schaken In de vijfde ronde van de wedstTijd Z. SlavléRusland eindigde de partij Gligoric (Z. SI.)—Smyslov (R.) in remise. De overige zeven partijen werden afgebroken. Rusland leidt thans 19 tegen 14 punten. ut als volgt uit: plaats te verzekeren 2 2 - - 4 3—0 1 - - i o—l 1 - - 1 - 0—2 V.C.S. kreeg zilveren molen L.F.C. Zaterdag heeft de voorzitter van L.F.C. de heer F. van Waverein, de prijzen uit gereikt van het zilveren molenloerooi. V.C.S. legde beslag op de zilveren molen. Holland-Sport kreeg de tweede prijs, L-F.C. de derde en Roodenbung de vierde. „Gouda", de winnaar van het vorig toer nooi, kreeg een kleine ziflveren molen. De heer Van Waveren deelde nog mee, dat er spoedig een etaaivtribume voor 3500 personen bij zaïl komen. Het wordt daar door mogelijk, grotere sportwedstrijden aam Ie trekken. Amsterdam verliest van Berlijn In het ..Post Stadion" te Berlijn Is een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een Berlijnse elftal en een vertegenwoordi gend team van Amsterdam. De Duitsers wonnen met 31. De ruststand was 1I ROODWIT IS OP DE GOEDE WEG Het werd 1-2 in Alphen A. R. C. was voor de rust stukken sterker Na de grote nederlaag tegen Genemuiden heeft A.R.C. zich zaterdag uit stekend hersteld. Met het kleinst mogelijke verschil verloren de Alphenaren van IJsselmeervogels. En we kunnen hier direct aan toevoegen, dat de gasten meer kregen dan ze verdienden. De eerste helft gaf een sprekend overwioht voor de thuisclub te zien, dat met een 10 voorsprong maar zeer schamel beloond werd. En in de tweede helft, toen de strijd meer verdeeld was, waren het twee fouten die de Vogels op fortuinlijke wijze doelpunten brachten, die voor hen ook beide punten betekenden. Er bestond voor deze wedstrijd zeer grote belangstelling en „Crescendo" zorg- voor muzikale opluistering. Even over zevenen werd. onder leiding an de Haagse scheidsrechter J. Storm, die de touwtjes strak hield, en correct floot, door de IJsselmeervogels afgetrapt. Direct bleek, dat de thuisclub zich niet laten overrompelen. Stopper Moolj hing als een klit aan de gevaarlijke mid- M. Koelewijn en rechtsachter Krijgs- die zich deze avond weer definitief in het eerste elftal speelde, gaf de han dige linksbuiten A. de Graaf geen schijn van kans. Dit haalde de rust uit het be zoekende elftal en na vijf minuten teken de zich reeds een duidelijk overwicht van A.R.C. af. Die eerste periode werd beslo ten met een goede aanval van midvoor| Last, die drie tegenstanders passeerde met een goed schot doelman A. de Graaf op de proef stelde. Deze bracht redding evenals bij een volgende aanval, waarbij Last weer op de voorgrond trad. Het was jammer, dat AJR.C.-rechtsbui- ten Verbokkum te weinig in het spel be trokken werd, want zowel linksachter J. Hopman als linkshalf v. d. Groep waren gemakkelijk te passeren, terwijl linksbui ten Den Hoed tegen rechtsachter v. d. Vuurst weinig klaar kon spelen. Op goed peil 1 De keeper van IJsselmeervogels moest hoog opspringen i val van A.R.C. af te slaan. Foto N. van der Horst. Moeizame zege van Genemuiden op Harkemase Boys Sportclub Genemuiden heeft terdege ondervonden hoe moeilijk Harkemase Boys op eigen veld te bestrijden is. De zeer hard spelende Friezen hoewel niet unfair voelen zich op het kleine miserabel slechte veld uitermate goed thuis en het was daarom maar goed, dat Genemuiden van het begin af alles op de aanval zette om zo snel mogelijk een veilige voorsprong te nemen. Dat ge lukte aan linksbuiten Bakker al vrij kort na het begin, zodat de Opeinders hun verdedigende spel moesten laten varen om succes te kunnen bereiken. Dat was juist een kolfje naar de hand van de snelle mldvoor v. Dalfzen, die de kans kreeg, waar hij op loerde. Met een uit stekend schot bracht hij de stand op 02. Even werd het gevaarlijk toen de alles op alles zettende Friezen de stand door hun enige speler van formaat, midvoor 1—2 konden terugbrengen, tsignaal bracht de nodige opluchting. Rechtsbuiten v. Dijk bracht vrij kort na de rust Sportclub Genemui den In veilige haven door een bekeken derde doelpunt. Daarna was de thuisclub wel geslagen en er ontstonden voor Sport club nog talrijke kansen, maar een deels waren Van Dalfzen c.s. met schieten niet gelukkig, anderdeels stond het houtwerk enkele malen zekere doel punten ln de weg. Door deze zege ls Sportclub Genemuiden nog ongeslagen gebleven en heeft zich daardoor volledig in de running weten te houden. Van groot belang voor beide partijen wordt nu a.s zaterdag de wedstrijd Sportclub Gene muidenQuick Boys. Als de Katwljkers deze wedstrijd niet weten te winnen, kun nen ze zich wel vrijwel als uitgeschakeld beschouwen. Het spelpeil stond op zeer behoorlijk peil. De A.R.C.-ers v. d Linden en Ver sluis beheersten het belangrijke midden veld; linksachter Bos, die de vorige week geen goed kon doen, was nu stukken be ter op dreef en zo kregen de gasten eerst na 17 minuten hun eerste kans. Dit was n misgreep van doelman V. d. Mark, leze avond zeer onzeker speelde. Moolj wist toen de situatie te red- Ondanks het niet al te zomerse weer zochten vele zeilers de plassen weer óp. Op de Vinkeveense en Proosdijer plassen werden o.a. wed strijden gehouden voor Valken Hoopvol resultaat Een verjongd „Noordwijk" speelde za terdagavond een frisse, open wedstrijd tegen de Boskoopse vierde-klasser van die naam. Vrijwel de gehele „oude glo rie" was uit het elftal gelaten en tevens was de zaak flink dooreengehusseld. Zo bezette Salentijn (niet onverdienstelijk) de spilplaats en Piet v. d. Llppe was nu in actie alsrechtsbuiten. Verder was Dick Passchier ook weer van de partij evenals Heemskerk en A. v. d. Wiel. Zó drastisch was de verjonging dus ook weer niet doorgevoerd. De totaalindruk van dit „nieuwe" elftal was zeker niel ongunstig. In de eerste helft van de wed strijd bleef het eerst bij een aftasten van I de beide defensies. De gasten speelden I technisch vrij goed, maar het schieter bleek niet hun sterkste Ongelukkig Ook de thuisclub was aanvankeliik nie» gelukkig met haar aanvallen. De nieuwe oor A. v. d. Wiel bezit genoeg doru*- ï.esvermogen. maar vervalt steeds in zijn oude fout. ondoordacht te werk te gaan. Het duurde tot vlak voor de rust eer er een doelpunt kwam. Dit was toen het kwam ook van zeer goede kwaliteit. Een pass van Passchier werd opgevangen door de juist op tijd naar binnen gekomen P. v. d. Lipoe. Hoewel hij een zeer kleine schlethoek had. ge bruikte hij de minieme kans feilloos. In de eerste helft gebeurde er welni.e vermeldenswaardigs meer. maar na de rust kwam de thuisclub gaandeweg Iets Ook andere Nederlanders succesvol in Kieler Woche ONZE landgenoot Van Duyl met „Twintel 2" kan op een succesvolle zeil- week terugzien. Hij won niet alleen met 2525 punten de wedstrijd ii de Drakenklasse van de Kielerwoche, doch enkele dagen geleden veroverde hij ook de Felcabeker, welke eveneens voor een wedstrijd in de Draken- klasse uitgeloofd was. Kansen Overigens hebben de andere Nederlan ders ook een belangrijke rol in klasse gespeeld. Slmon de Wit met „Oranje" en Van de Stadt met „Tannin' bezetten in het eindklassement respectie velijk een derde en vierde plaats. In de Finnjollenklasse heeft onze landgei Warburg zich niet onbetuigd gelaten. Wel iswaar moest hij in de Deen Elvstroem met „Bes 2" zijn meerdere erkennen, doch hij eindigde op de tweede plaats in de indrangschikking vóór de Engelsman Knight met „Sunbreeze". De Jong met .Marco Polo" werd vierde. De laatste wedstrijden werden onder zeer fraaie weersomstandigheden gehou den. De enige Nederlandse overwinning werd geboekt in de Finnjollen-klasse wel door Marcus met „Pinguïn Finn". De race in de Drakenklasse werd gewonnen door de Duitser Thomsen met „Gustel 11' en in de Starklasse zegevierde de Italiaan Straulino met „Merope 2". De wedstrijd in de Flying Dutchman-klasse eindigde in een overwinning voor de Duitser Kueh- linger met „Denkste" en de Zwitser Pie- ger met „Mausy 8" werd eerste ii. Olympia-jollen. Met „Gay 2" zegevierde de Deen Johannsen in de Piraten-klas: terwijl de Duitser dr. Luninus als eers de finish van de race in de 5.5 meter klasse bereikte. De eindklassementen van de verschil lende klassen luiden: ln de doelmond geplaatst werd. De Graaf I ^kje in de hoek maakte M. Koelewijn ge was geslagen, maar Hopman bracht met 1^k: 1 L Beslissend een kopstoot redding. Steeds A.R.C. terug en in de 27e minuut wist De Graaf maar net aan te redden toen Ver bokkum doorgebroken was. En in de vol gende ogenblikken miste Den Hoed de kans van zijn leven toen de gehele Vogels defensie faalde, de doelman geslagen was; de A.R.C.-er schrok zo van zijn kans dat hij op een meter voor een leeg doe' over de bal heen liep. Dat was wel verbazend jammer, en ook waarschijnlijk van beslissende betekenis De leiding A.R.C. nam zeven minuten voor de rust de leiding. Dat was toen De Bruin van links een fraaie voorzet gaf, die door Ver bokkum met een prachtige kopbal, waar tegen De Graaf machteloos stond, werd afgewerkt. Het bleef bij deze 1—0 stand (een te geringe beloning voor het over wicht). In de tweede helft bleef A.R.C. goed volhouden en in de eerste 10 minuten zagen we corners aan beide zijden. En toen kwam de gelijkmaker. Eén ogen blik liet Krijgsman de linksbuiten van de Vogels los. Deze profiteerde direct hiervan door de ba] op maat naar de goed vrijgelopen midvoor te plaatsen. Wellicht had V. d. Mark door uit zijn doel te komen, nog redding kunnen bren gen, maar hij bleef staan. Met een zacht In de volgende minuut kwam de winning aan de gasten, toen de A.R.C.- doelman een boogbal van rechts verkeerd beoordeelde. Hij raakte het leer i half en het was toen voor A. de Graaf een koud kunstje om 1—2 te maken Energiek heeft de thuisclub enige tijd getracht de achterstand weg te werken. Met wel eens wat al te fors spel wist de defensie van de gasten echter steeds redding te brengen. In de 17e minuut gen we een goed schot van De Bruin naar de bovenhoek zeilen, maar de bal kwam op, ln plaats van onder df terecht. De mogelijkheden bleven dus. maai beslissende schot kwam er niet uit. En toen ongeveer een kwartier voor het einde De Bruin bij A.R.C. uitviel en Noomen in viel. bleek bij het thuiselftal het strijd- vuur wat gedoofd te zijn. Merkwaardiger- wijs bleken ook de gasten geen fut meei te hebben om tot grote daden te komen en zonder veel moeite bleven Moolj meester van het terrein. Het laatste kwartier deed denken de bekende nachtkaars. Van enthousiasme binnen of bulten de lijnen was geen spra ke meer. En de Spakenburgers waren hel er dik mee eens. dat ze wel wat rijk be deeld zijn geworden. Hun spel is niet meegevallen. Lisser Boys had in tweede helft niets in te brengen: 5-2 S.V.O.W. had ter gelegenheid van het tienjarig bestaan o.m. een neder- iaagtoernooi georganiseerd, waaraan naast de Oudeweteringse ploeg deel namen Lisser Boys, „Rüpwetering" en DOSR uit Roelofarendsveen. Zater- dag werd het toernooi afgesloten met de wedstrijd SVOWLisser Boys en men vierde het tienjarig feest nu met een klinkende zege op de bollen streekbewoners. Met 5—2 gingen Moolenaar en de zijnen ten onder. En deze cijfers gaven stellig geen venvrongen beeld, daar de Lissers na de thee niet meer in het stuk voorkwamen. Daar had het tussen twee haakjes het eerste kwartier niet naar uitgezien. De Boys startten nl. met veel pit en er was nauwelijks vijf minuten gespeeld, toen Van Stein het leer met een listig tikje fraai over zijn hoofd trok en zwaar ge hinderd door good old Hogeboom hard in schoot: 01. Lisser Boys blééf sneller en gevaarlij ker vooral en de kansen, die S.V.O.W. de eerste twintig minuten kreeg, waren nau welijks de moeite van het noemen waard. Een half uur was er gespeeld, toen Ro sier, de uiterst beweeglijke midvoor der Oudeweteringers op onnavolgbare 'wijze langs Moolenaar en Warmerdam gleed en uit een zeer lastige positie de bal in de vlucht via de paal intikte: 11. Nog even bleef Lisser Boys de bétere ploeg, maar voor het rustsignaal daar was. leek de fut er uit. Na de thee i één ploeg die voetbalde en dat was S.V.O.W. De rood- witten deelden met veel vertoon van macht en meesterschap de lakens uit en Lisser Boys kwam haast niet meer tot een behoorlijk opgezette aanval. De roodwitte rechtsbinnen maakte al vrij gauw 21 en een blunder van Muller was er de oor zaak van dat het 3—1 werd. S.V.O.W. kwam zelfs nog op 41. vóór Gijs Hagen uit een indirecte vrije trap de stand tot 4—2 reduceerde. Bij het scheiden van de markt gelukte het S.V.O.W. de score tot Vlak na het eindsignaal werden de prij zen uitgereikt. Lisser Boys kreeg tóch een zilveren bal en een grote wisselbeker mee naar huis. daar het tweede en het derde team deze middag wél hadden gewonnen. Draken-klasse^ 1. Van Duyl met „Twintel 2" 2525 pnt.; 2. Thomson met „Gustel 11" 2509 pnt.; 3. Simon de Wit met „Oranje" 2236 pnt.; 4. Van de Stadt met „Tannin" 2138 pnt.; 17. Groot met „Vagans Semper" 933 pnt. Jollen-klasse: 1. Elvstroem met „Bes 2" 1555 pnt.; 2. Warburg met „Fikfak" 1448 pnt.; 3. Knight met „Sunbreeze" 1290 pnt.; 4. De Jong met „Marco Polo" 1194 pnt.; 7. Marcus met „Pinguïn Finn" 939 pnt.; 11. De Boer „Douwe Aukes" 659 pnt.; 16. Sleeswijk met „Haukaropora" 431 pnt 5,5 m-klasse: 1. Dr. Luninus met Tilly" 56 pnt. Star-klasse: 1. Straulino met .Merope 2" 1220 pnt. Olympia-jollen: 1. Pieper met „Mausy" 348 pnt. Piraten-klasse: 1. Cropp met „Pascha" 3065 pnt. Atletiek Bleeker kampioen op 25 km in Den Bosch Op een parcours van 5 km lengte is zaterdag In Den Bosch om het kampioen schap van Nederland 25 km gelopen. Er waren 41 deelnemers, onder wie Belgen, Duitsers en Engelse militairen. Janus van der Zande liet wegens een blessure verstek gaan. Jan van Glnkel werd be schouwd als de grote favoriet. In de laat ste ronde liep Bleeker van Lycurgus uit Krommenie echter gemakkelijk van hem weg en ging ruim twee minuten voor zijn rivaal over de eindstreep. De uitslag luidde: 1. en kampioen van Nederland Bleeker (Lycurgus, Krom menie) 1 uur 26 min. 5 sec.. 2. Van Gin- kel (GAC, Hilversum) 128.31. 3. Maas kant (DOS„ Rotterdam) 1.31.31. 4. Smits (AAV '36, Alphen aan de Rijn) 1.31.46, 5 Borry (Gent. België) 1.32.14, 6. Eeck- man (Gent, België) 1.32.55, 7. Van Hoorn (Avon. Heerlen) 133.075, 8.- Koehler (Leverkusen, Did) 1.35.18, 9. Everaers (RKAVW. Weert) 1.35.41, 10. Muurlink (AAC, Amsterdam) 1.35.44. De verenigingspr|js, voor de club met de twee snelste lopers, was voor Avon uit Heerlen, met Van Hoorn en Weusten. De prijs voor de loper met de beste stijl ging naar Schol van ACC uit Amster dam. Voorzitter Ned. Olympisch Comité „Sport van tegenwoordig is zó vreselijk serieus Dr. J. Linthorst Homan, voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité heeft zaterdag in tegenwoordigheid tal van autoriteiten en kunstenaars in het stedelijk museum de tentoonstel ling „Kunstprijs voor de sport" ge opend. Dr. Linthorst Homan memoreerde, wat hij noemde de „gelukkige samen werking" tussen N.O.C. en het Prins Bernhard-fonds bij het nader tot elkaar brengen van de kunst en de sport. T ennis-surprise Ken Rosewall verloor van Fraser In de finale van het herenenkelspel vai het Queens Club tennistoernooi te Lon den werd tot grote verrassing de tweede geplaatste speler van Australië voor het Wimbledon-toernooi, Ken Rosewall ver slagen door zjjn landgenoot Fraser, die als vierde op de nationale ranglUst voor komt. Fraser zegevierde over Rosewall met 7—5, 3 6, 97., Rosewall leed een tweede nederlaag toen hij met zijn partner Lewis Hoad door de Amerikanen Richardson en Seixas in de finale van het herer.dubbel- spel het hoofd moest bulgen. De Austra- ërs verloren met 86, 36, 46 van de merikanen. De titel (n het damesenkelspel was 3or de Britse Angela Buxton die mei 64, 6--0 haar landgenote Pat Ward uitschakelde. Mej. Buxton is sedert 25 jaar de tweede Engelse speelster die bo- wist te leggen op de titel in dit be langrijke voor-Wimbledonse toernooi. De eindstrijd van het gemengd dubbel leverde een overwinning op voor de com binatie Gardnar Mulloy en Althéa Gib- in (V.S.) Zij versloegen Howe (Austr.) Darlene Hard (V.S.) met 36, 63, 4. Louise Brough en Shirley Fry (V.S.) behaalden in de eindstrijd van het dames dubbelspel de zege door met 62, 75 Angela Buxton (GB) en Althéa Glb- (V.S.) te winnen. Mooi succes van H. Dieben Dieben van de Leidse Golfbrekers zaterdag deel aan de nationale zwem wedstrijden te Delft. Hij werd eerste op de 200 meter schoolslag in de tijd van 2 min. 50.1 sec. Donner werd tweede te Oostende Het internationale schaaktoernooi te Oostende is gewonnen door de Belg O'Kelly de Galway. De Nederlander Dom De uitslagen van de zevende en laatste ronde lulden: Grob (Zwlts O'Kelly de Galway (België) 01, Donner (Ncd.)- Gdbert (Belg.) 1—0, Golombek (G.B.) dr. Bernstein (Fr.) 1—0, Doerner (Lux.)- dr. Lehmann (Did) 01. De eindstand ziet er als volgt uit: 1. O'Kelly de Galway 6 pnt, 2. Donner 514 pnt, 3 en 4. Golombek en dr. Lehmann met 4li pnt, 5. dr Bernstein 4 pnt, |bert l'.-i pnt, 7 en S. Doerner en Grob ieder met 1 pnt. „Wij het N.O.C. hebben ons vroeger misschien wel eens met te veel dingen bemoeid, maar thans heb ben wij ingezien, dat er anderen zijn, die wat de Olympische kunstmanifes tatie betreft, beter kunnen oordelen". Spr. vervolgde: „De sport van tegen woordig is zo vreselijk serieus, dat het goed is op deze tentoonstelling ook de kritiek op het sportleven te zien." Prof. rar. G. J. Wiarda, voorzitter van het Prins Bernhard-fonds, reikte vervolgens de „Kunstprijs voor de sport", een bedrag van f 2.000,uit aan prof. V P. S. Esser voor zijn werk „honkballer" meer in het voordeel. Dank zij vooral het goede plaatsen van Dick Passchier op het middenveld kreeg de voorhoede meer stootkracht. Het verwonderde dan ook niemand, dat Gerard Passchier met een fraaie 'schuiver de stand op 20 bracht. Feller Toen begonnen de mensen uit Boskoi een beetje feller te spelen. In hun voo hoede vlotte het wat beter en na ei sensationele scrimmage voor het Noord- wijkse doel moest de bal tot drie keer toe worden ingeschoten voordat Schmohl ten slotte (liggend) capituleerde. „Noord- wijk" werd wat meer in de verdediging gedrongen, maar het defensieblok bleek hecht en verder dan enkele hoekschoppen kwamen de gasten niet. Nog verrassend kwam. vlak voor het einde de goal die aan alle onzekerheid een einde maakte. Een onverwachte aan val van de thiusclub had namellik succes, waardoor de eindstand op 31 kwam. een stand dte de verhouding aardig goed Bij alle onvolkomenheden die voor een vernieuwd elftal onvermijdelijk zijn, ge loven we toch wel dat „Noordwijk" zeer zeker op de goede weg la. Kringkampioenschappen 1500 in. vrije slag Woensdagavond worden in de Zijl de kringkampioènschappen voor de 1500 ir vrije slag gehouden. Zwemkampioenschappen gaan niet door De voor vanavond vastgestelde zwem kampioenschappen van Leiden zijn o.ï in verband met de lage temperatuur va: het water tot na het zomerseizoen uit gesteld. Cricket Na de derde dag van de tweede toetswedstrijd tussen Engeland Australië, hebben de gasten een vo> sprong van 229 runs met nog 4 wickets uit de tweede innipgs in handen. In de eerste innings scoorden de Aus traliërs 285 runs. Engeland ging vervol gens all out voor 171. Gedurende de derde dag kwam Australië ln de tweede innings tot 115 voor 5. Zwemmen. De 22-jarige Zuidafrl- kaanse stenotypiste Beth Wild is zater dag van de Spaanse kust af de Straat van Gibraltar overgezwommen. Zij legde de afstand van 1514 km. af in 5 uur 40 minuten. Om de clubtitel dammen R. D. G. speelde gelijk met Rotterdam Voor de eindstrijd van het nationaal clubkampioenschap dammen ontving het Residentie Damgenootschap zaterdag bezoek van het Rotterdams Damgenoot schap. Het werd evenals in de provin ciale titelstrijd 1010, doch nu waren het de Rotterdammers, die door het oog van een naald kropen. Toen de score tot 88 was opgelopen namen de Hagenaars door een goed be rekend offer van Bom jr. de leiding en scheen de overwinning zeker. De Rotter dammer A. Kinnegen slaagde er echter in geholpen door zijn jammerlijk falende tegenstander de partijen nog just op gelijke voet te brengen. De persoonlijke resultaten luiden: W. Hulsman (Residentie D.G.)L. v. d. Velden (R'dam D.G.) 1—1, H. F. J. Kin negenG. M. Bom 02, A. G. IvensJ. Klomp 1—1, J. F H. v. Mill—D. Kinne gen 0—2, A. G. Bom jr—J. v. Dijk 2—0, W. C. v. RooijR. Rijkhoek 2—0, R v. d. Klift—J. Borghardt 2—0. G. M. v. Oosten H. M. Levie 1—1, Th. J. v. Stein—A. D. Kinnegen 02, A. KouwerA. Lode- wyeks 1—1. VOLLEDIG HAAGS SUCCES IN PROVDAMTOERNOOI Overwinningen van Kaïn, Gordijn en Haasdonk IN HET provinciaal damtoernooi van Zuid-Holland blijven de leiders doorgaan met positiewisseling. Nadat in de vorige ronden achtereen volgens Stuurman, Boer en daarna opnieuw Stuurman zich met de gele trui zagen omhangen, was het zaterdag de Hagenaar Kaïn, diedeze eer te beurt viel. Deze overdracht vond plaats te Gorinchem, waar de le ronde gespeeld werd. Voor het zover was, hadden er zich diverse dam-drama's afgespeeld. Allereerst werd de ex-leider Stuurman door de Vlaardinger De Kluyver in een vooruitgespeelde partij tot capitulatie ge dwongen. De Kluyver, d'ie door de verwachte overwinning in de running gekomen, werd In een eveneens vooruit- gespeelde partij echter op zijn beurt keu rig geklopt door Boer uit Alblasserdam- Zaterdag was het de beurt aan Kain om deze laatste winnaar te bekampen. En ditmaal was het Boer, die in het zand moest bijten. In deze partij verkreeg de Hagenaar al spoedig licht voordeel. Boer meende de partijen op gelijke voet t( kunnen brengen door een uitruil. De be rekening van de Haagse kampioen bleek echter nauwkeuriger geweest te ztjn en -ie-ze accuratesse werd beloond met schijf winst. Met partijwinst voor ogen maakte Kain geen fout en legde zo beslag op de leidersplaats. Nog meer winet ;t was overigens toch een prima dag de Hagenaars, want ook de HCDV- Gordijn en Haasdonk veroverden de volle buit. Eerstgenoemde had het tegen Ham zelfs vrij gemakkelijk. Reeds in de open:ng formeerde hij schijfwinst. Niet- i b'.eef het uitkijken tegen de ver raderlijke combinerende Rotterdammer., De Hagenaar wist de talrijke dreigingen echter bekwaam te ontwijken en vlocht op zijn beurt eveneens een venijnige slag- zet Ln de stelling. Het succes bleef niet uit en de HODV-er veroverde 2 kostbare punten, die hem weer een plaats in de hem vertrouwde hogere regionen bezorg- Haasdonk bereikte eveneens reeds vrij spoedig materieel voordeel tegen v. d. Zwan toen deze een dubbele dreiging niet kon pareren. Ook in deze partij kostte het eindspel de HCDV-er enige moeite. Niet temin werd ook de derde Haagse zege een feit. De volledige uitslagen van de in deze week gespeelde partijen luiden: A. Stuurman-J. H. de Kluyver 02; A. v d. Zwan-M. J. Haasdonk 02; L P. Kain-S. Boer 20; Th. Zwetsloot-C. Rik- kers 2—0; F. Gordljn-Ph. J. Ham 2—0. Ingehaald: A. J. Ivens-M. J. Haasdonk 20(wegens tijdsoverschrijding; onder pro test van Haasdonk); A. J. Ivens-Ph. J. Ham 0—2; J. H. de Kluyver-S. Boer 0—2. De stand ziet er nu als volgt uit: 1 Kain 10 pt uit 7 w.; 2 en 3 Boer en Stuurman 9 uit 7; 4 De Kluyver 8 uit 7; 5 en 6 Gordijn en Zwetsloot 7 uit 6; 7 Haas donk 7 uit 7; 8 Kinnegen 5 uit 5; 9 Ham 4 uit 6; 10 en 14 Iven6 en v. d Zwan 3 uit 12 Rikkers 2 uit 6.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 4