Jlicuuie £ciJtsrl)c (Courant Oproep Hervormde synode inzake Nieuw-Guinea Nederland moet bereid zijn de aanspraken los te laten Controverse Verenigde Staten-Frankrijk K rm Dalen cle kansen van de formateur nu reeds? Ambtenaren voor keuze nu 3 pet of later meer Engels Lagerhuis is ongerust over toenemend gangsterdom A VRIJDAG 22 JUNI 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. ABONNEMENTEN: f 7.- per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening 58936 ADVERTF.NTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten f 018 per millimeter. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel 31441 Zevenendertigste jaargang No 10683 Directie: b D1EMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJKEATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantnastlcfj Is tjbebltuen "tnyn bert In tegöcnsP°ct Tragiek van de Kempen ZIE PAGINA 5 „Wantrouwen door daden overwinnen DE GENERALE SYNODE der Nederlands Hervormde Kerk heeft een bezinningsoproep doen uitgaan inzake Nederlands Nieuw-Guinea, waarin zij verklaart, dat Nederland bereid zal moeten zijn, zijn spraken om alleen op eigen gezag Nieuw-Guinea te besturen, te laten vallen en toe te stemmen in een regeling van dit bestuur in een zodanigt overeenstemming met de volkerengemeenschap, dat zowel de beste be hartiging der bevolkingsbelangen als de grootst mogelijke staatkundige stabiliteit redelijkerwijze is gewaarborgd. De synode is van mening, dat het dringend nodig is voor de zogenaam de westerse wereld om het diepe wantrouwen van Azië en Afrika tegen zijn bedoelingen te overwinnen en dit door 'daden. Zij is van gevoe len, dat de kwestie Nieuw-Guinea aan dit wantrouwen telkens nieuw voedsel geeft. Hierbij moet aan de verhouding van Nieuw-Guinea tot Indonesië en de andere omringende landen ten volle recht worden ge daan. Het kan de Herv. kerk, aldus de oproep niet onverschillig laten, dat er tussen Nederland en Indonesië op dit punt een diepgaand geschil bestaat. De oproep behandelt de historische aanspraken en de vraag of er in het na jaren van idealen geen zelfzucht verbor gen zou zijn, de afsnoering van banden met Oost-Indonesië en de taalpolitiek. Ook ziet de synode een zekere mate gevaar in de nauwe banden tussen de christelijke arbeid op Nieuw-Guinea er het tegenwoordige bewind. De synode is van mening, dat een klei ne verschuiving in de machts- en me ningsverhoudingen in de wereld tengevol ge zou kunnen hebben, dat ons bewind niet bestendigd wordt. De volledige woordelijke tekst van deze oproep geven wij weer op pag. 5. Hand- en spandiensten Officier-piekenier neemt liet niet De officier van de koninklijke land macht uit Venray, die reeds vorig jaar heeft geprotesteerd tegen de hem opge legde belasting in natura: „de hand-, i- en trekdiiensten". heeft ook dat jaar ■edgerd te voldoen aan deze door de gemeente opgelegde belasting-in-natura. Hem was op 18 juni opgedragen puin an te brengen op een rijwielpad en hij meende dat ddit evenals het hem het vorig Jaar opgedragen werk: het egaliseren van landweg en een fietspad met behulp een schop, in strijd is met de waar digheid van zijn militaire ambt. Voorts meende hij dat de veiligheidsvoorschrif ten gegeven in de veiligheids- en arbeids wetgeving niet werden nageleefd. De gemeente Venray beschouwt deze vorm van belasting-inning, in de volks mond genoemd- „piekenieren", als ccn traditie, die ook een nuttige zijde heeft, want de gemeente hanteert deze wet reeds jaren met het doel het grote wegen- et van Venray dn goede staat te houden. Volgens deze wet worden alle inwoners verplicht een of meer dagen per jaar diensten te verrichten, die bestaan uit werken met een schop, of het vervoeren van materialen, bestemd voor de verbe tering van de wegen. De mogelijkheid tot afkoop wordt in de 'et opengelaten Overvallers Roemeense legatie veroordeeld Ken Zwitserse rechtbank heeft gisteren ie vier Roemenen, die februari vorig jaar een overval pleegden op het gebouw van de Roemeense legatie ln Bern en dit 38 uur bezet hielden, veroordeeld tot straf- variërend van vier jaar tot zestien maanden. De leider van de groep, Oliviu Beldeanu kreeg wegens politieke spionage en mede plichtigheid aan het dodelijk verwonden de legatiechauffeur Angel Setu vier laar. Drie beklaagden moeten mevrouw Setu fen schadevergoeding van vijfduizend j Zwitserse francs betalen. Morgen in ons Vanmorgen heeft prins Bernhard in Leiden het leger- en wapen museum officieel geopend. Er zijn ook uitrustingen van vroe ger te zien, bijvoorbeeld deze ge harnaste ridder op zijn eveneens door een maliënkolder beveiligd paard. Nieuwe ontdekking op atoomgebiedneutrino De voorzitter van de atoomenergie commissie der Verenigde Staten, Wil liam F. Libby, heeft de ontdekking be kendgemaakt van neutrino, het kleinste deeltje, ln de wereld van het atoom. Deze ontdekking ls van zeer groot be lang voor de fundamentele kennis, van de vorderingen met betrekking tot het gebruik van kernenergie afhankelijk zjjn. Er is echter nog geen enkele prak tische toepassing van neutrino gevonden. Neutrino is zo klein, dat het nog niet eerder mogelijk is geweest zijn bestaan werkelijk aan te tonen, doch het werd reeds twintig jaar vermoed. Men ver wacht dat door deze ontdekking duide lijk zal worden, welke „kleefstof" de atomen onderling verbindt. Neutrino heeft geen elektrische lading en kan vol gens de geleerden dwars door miljarden kilometers vaste stof gaan- Van zeer deskundige zijde werd ons naar aanleiding van dit bericht het vol gende medegedeeld: Het neutrino is een atoomdeeltje, waar van het bestaan reeds ongeveer 25 jaar geleden door de natuurkundigen Verni en Paula werd vermoed, waarov sedertdien lang heeft gesproken, talloze malen op allerlei maniei indirect is waargenomen. Men weet dus wat lang zeker, van het beslaan van neutrino, dat evenwel nog nimme voren afzonderlijk is gesignaleerd. Reeds verleden jaar zijn hierover uit de Ver. Staten berichten binnengekomen, wellicht is men er thans in geslaagd, dit atoomdeeltje nog beter aan te U Deze ontdekking kan evenwel niet dezelfde imnortantie worden geacht als het anti-proton, die ook door de geleerden van deze universiteit werd gedaan. IJsland wenst geen Amerikaanse bases „IJsland is vast besloten een elnac te maken aan de-aanwezigheid van Ameri kaanse troepen op het eiland, doch zal zich stipt houden aan de verplichtingen, die het Navo-lidmaatschap met zich brengt", aldus,heeft de IJslandse minister buitenlandse zaken Kristinn Gud- mundsson verklaard. De bases op IJsland zijn ter bescher ming van de veiligheid der Verenigde Staten, die echter niet de veiligheid IJsland ls, zo zeide hij. De terugtrekking der troepen achtte hij verantwoord in verband met het verminderen der span ning en gevaar voor een wereldoorlog TWEE BROERTJES UIT GRONINGEN VERMIST De 12-jarige Albert van den Brugge jen zijn broertje Martinus (8 jaar), beiden j wonende te Groningen, worden sinds woensdag vermist. Een ongeluk wordt Bezorgdheid in Washington Over toenadering tot Sowjetunie D', URGENS OP DE VEL UWE. om precies te zijn wi het dorpje V/enum, staat een merkwaardig hotel. Door de conversatiezaal van de Sprengenhorst loopt een beekje. Onze speciale verslaggever en onze fotograaf maakten daarvan een reportage Op de voorpagina vindt u voorts een vervolg op het artikel over de gevolgen van blikseminslag. 9 Behalve een kort verhaal, de radiorubriek en de Volkswijk be vat pagina 2 een artikel over ..Ome Jan", oftewel de bank van 9 Blad Zü begint met een repor tage over de (niet eenvoudige) op leiding tot kleuterleidster, geeft de gebruikelijke rubrieken en voorts een geïllustreerde bijdrage over 9 De pagina Geestelijk Leven be licht een problegm van de jonga staat Israël. Komt na 2000 jaar het Sanhedrin terug7 Het Cultureel Venster behan delt een verblijdende verbetering in de filmstad Hollywood. Na de talloze produkten uit de „droom- fabrieken" gaat men meer en meer de kant op van goede, verantwoor de rolprenten. Ten slotte: ook de ningspagina biedt ei gehele Zondagsblad nodige variatie. ministers van buitenlandse za ken van Frankrijk en de Ver. Staten, Pineau en Dulles zijn het de volgende punten tijdens hun besprekingen niet eens geworden: Dulles was gekant tegen de door Pineau voorgestelde grootscheepse eco nomische en culturele uitwisselingen met het Sowjet-Blok. Dulles wil name lijk voorkomen, dat de Russische agen ten pas soeverein geworden landen zul len overstromen, waar zij een dankbare voedingsbodem voor agitatie zouden vin- 2. Pineau heeft tevergeefs aangedron gen op een verzachting van beperking op de handel met Oost-Europa en Rood- China. Dulles beloofde slechts de uitvoer van enkele produkten naar deze landen door deskundigen te laten bestuderen. 3. Het was volgens Dulles nog te vroeg om optimistisch te zjjn over de .wjjzigingen in de Russische politiek. 4. De Amerikaanse minister ging niet in op het voorstel van zijn Franse colle ga dat de Westelijke landen een deel van hun economische hulpverleningen via de Verenigde Naties zouden laten 5. Pineau vond de opvatting van Dul les en Adenauer overdreven, dat niets gedaan kan worden de betrekkingen tus sen Oost en West te verbeteren, tot dat het Duitse probleem geregeld Is. 6. Ten slotte heeft Pineau zijn col lega niet weten over te halen tot het standpunt dat Engeland, Frankrijk en de Verenigde Staten gezamenlijk wapens zouden leveren aan Israël. Op het ogen blik levert Frankrijk alleen wapens, waardoor het de toorn van de gehele Arabische wereld op de hals heeft ge- Deze meningsverschillen zijn niet offi cieel in Washington meegedeeld, waar men verder bezorgd was dat de ideeën van Pineau grote ingang zouden vinden in de westelijke landen Eisenhower verliet kamer President Eisenhower heeft gisteren voor de eerste maal sinds zijn operatie op 9 juni zijn kamer in het Walter Reed- hospitaal verlaten. Zonder ondersteuning liep hij vijftien meter naar een stoel, die in de gang van het ziekenhuis was ge plaatst. Steun voor het standpunt-Staf Compromisvoorstel i.z. huurbelasting (Van onze parlementaire redacteur) De fractievergaderingen, die de K.V.P- en de C.H. gisteren hebben ge houden, kunnen voor de Kabinetsformateur, dr. W. Drees, wel eens minder aangename gevolgen hebben. Het is duidelijk, dat de C.H.U. minister Staf niet in de steek zal laten als het gaat om de verhoging van het defensie plafond. Interessanter is echter, dat ook de K.V.P.-fractie niet zonder meer schijnt te staan achter het standpunt van dr. Drees, dat er niet meer gelden voor onze verdediging uitgetrokken mogen worden. De K.V.P. schijnt zich te willen rich- in naar de NATO-opvattingen. Door desbetreffende verklaring af te geven heeft de fractie van de heer Romme eer moeilijk punt omzeild: nl. het noemer een bedrag. Nu kan onderling ge zellig gevochten worden over de vraag hoe groot de defensielasten moeten zijn. die de NATO van ons vergt. In het eerste gesprek tussen Kabinets formateur en de vijf fractievoorzitters heeft de heer Burger, de socialistisch! fractievoorzitter angstvallig over het de fensieplafond gezwegen. In de fractiever gadering van de P.v.d.A, die heden wordt gehouden, zal moeten blijken of het stand, punt van dr. Drees gesteund wordt door de gehele socialistische fractie. De t andere fractievoorzitters schijnen wel de conclusie te zijn gekomen, dat het noodzakelijk is tot en met I960 f 300 mil joen meer voor de defensie uit te trek- De twee fracties hebben lahg vergaderd. De C.H. was bijeen van zeven tot tien s avonds, terwijl de K.V.P. van twee tot half zes vergaderde. Daarna waren de heren Romme, Van Vliet en Andriessen een half uur bijeen om te spreken het tweede grote punt, dat dr. Drees de vijf fractievoorzitters heeft voor gelegd: de huurverhoging Huurbelasting „Dus jij denkt dat het met die kabinetsformatie zo vlot zal lopen? Nou, dan moet je van mij eens één ding aannemenIk zal jou eens gauw wat vertellen. Volgens mij zal het hélemaal niet meevallen om zomaar bin nen een paar dagen een nieuw kabinet te vormen, want Weer conflict in Duits kabinet Bijdrage geallieerde legeringskosten TN DE WESTDUITSE REGERINGSCOA LITIE ls opnieuw een ernstig conflict ontstaan. Tussen Adenauer en zijn minis- 'an buitenlandse zaken von Brentano enerzijds en de minister van financiën, Schaeffer, anderzijds heerst een groot ver schil van mening over de bijdrage, die de stationering van de geallieerde troepen moet worden geleverd. Adenauer en von Brentano staan na melijk op het standpunt, dat politieke .vegingen de doorslag moeten geven, minister Schaeffer streeft er naar zijn begroting ln evenwicht te houden. In politieke kringen in Bonn was de nieuwe controverse tussen Adenauer en minister van financiën het gesprek de dag. Zoals bekend is ontstond het te meningsverschil tussen de twee staatslieden toen Adenauer zich uitsprak de maatregelen van de Bank deut- scher LSnder op het gebied van de kre- dietpolitiek en tegen al te drastische mid delen voor het remmen van de hoogcon junctuur. Dit geschil is bijgelegd. Maar nu wordt gesproken van een ern stige situatie. Er bestaan plannen te po gen alle geschillen op persoonlijk en zakelijk terrein tussen dr. Adenauer en dr. Schaeffer uit de weg te ruimen. Minister Schaeffer had bekend gemaakt en in Bonn wordt algemeen aangeno- en dat zijn mededelingen juist zijn dat de geallieerden voor het tot 5 mei 1957 lopende financiële jaar een bijdrage ver langen van 2.450 miljoen Mark, waarvan één miljard in de vorm van goederen en diensten. Adenauer verklaarde zich kort voor zijn bezoek aan de Verenigde Staten bereid 650 miljoen Mark voor de Amerikaanse troepen te fourneren. De Verenigde Sta ten hebben echter geweigerd een West duits verzoek, dat de geallieerden geen verdere betalingen zouden verlangen voor het volgende j ar, in te willigen. In de motivering wordt gezegd, dat West- Duitsland nog geen effectieve bijdrage tot de verdediging van het westen levert. Beslissing uitgesteld TYe centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken heeft gisteren vergaderd zonder dat overeenstemming werd bereikt over de financiële positie van het overheidspersoneel. Beide partijen, de regering vertegenwoordigd door de ministers Beel, Suurhoff en Zijlstra en vertegenwoordigers van de organisaties van overheidspersoneel, zetten hun standpunten nog eens uiteen over deze positie, gezien in het licht van de rcgeringsbeslissing van 19 maart yi. omtrent de loonpolitiek. Van regeringszijde werd uiteengezet, dat de regering ten aanzien van de gevolgen voor het overheidspersoneel, voortvloeien de uit de in maart vastgestelde richt lijnen, eerst een beslissing kan n< tegen september a.s. Dit onder meer, dat eerst dan alle gegevens, die voor deze beslissing van belang zijn, bekend kun nen zijh. Als de organisaties na al een beslissing zouden wensen, zou deze binnen het ka der van bedoelde richtlijnen niet verder kunnen gaan dan een verhoging der sa larissen met drie procent. Dit wilden de organisaties niet aanvaarden. Zjj bleven in mening, dat de verhoging nu al op procent zou kunnen worden bepaald. Vastgesteld werd, dat onder deze om standigheden deze aangelegenheden dus tegen september wederom in het georga niseerde overleg aan de orde zullen komen. Drie ministers Onze sociale redacteur tekent bij dit bericht het volgende aan: Dit communiqué houdt dus in, dat de regering haar opvatting grote kracht bij door de aanwezigheid van niet min der dan drie minister» ln het bericht komt niet tot uitdruk- king, of ook het feit dat de regering thans demissionair is, een rol heeft gespeeld bij de bepaling van het standpunt der rege ring. Allicht is eind augustus Iets meer bekendniet alleen over de vraag, hoe in het bedrijfsleven de ontwikkeling is geweest bij de beslissingen óver de toe stemming tot verhoging met 06 pet, ook hoe de nieuwe regeringscon- stellatie zal zijn De regering was, zo blijkt verder, bereid, verhoging aan het overheidspersoneel te kennen. De organisaties hielden op 6'I». Zij hadden dat uiteraard lie- reeds thans gehad. Maar de regering s dat af. Waarschijnlijk ook, omdat zij vreest, het bedrijfsleven meer in de richting van 6te stuwen, wilde zij, als Moord op tante Boekhandelaar krijgt 18 jaar De rechtbank te Zutphen heeft heden morgen de 29-jarige boekhandelaar. N. J de J. uit Apeldoorn, die in de nacht van 26 op 27 juni 1955 zjjn tante uit Culcmborg In z(jn woning te Apeldoorn met bijlsla gen van het leven heeft beroofd wegens moord veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar met aftrek. De eis was levenslang. wapen in Soko waard i ging en ongerustheid uitgespro ken over het toenemende gangsterdom in Londen. Zjj eisen dat de politie krachti ger zal optreden. Richard Stokes zelde, dat vrouwen, die in de Londendse straten wandelen, wor den geëxploiteerd door een uitgebreide internationale misdadigersbende onder leiding van de Malteser broers Eugene en Carmello Messina. Hij deelde verder mede, dat vier herenhuizen ln het deftige Bende-gevechten Een ander parlementslid, Anthony Greenwood, stelde vragen over de toe nemende bende-activiteit, die af en toe aan het licht treedt door gevechten, bij voorkeur met scheermessen, tussen leden van concurrerende gangs. Dezer dagen werd in de Londense wijk Soho een be kende onderwereldfiguur, Tony Falco aangevallen, Hij beschermde zijn gezicht tegen de scheermessen met zijn linker arm, die op 45 plaatsen moest worden gehecht. Vorig jaar werd Corner, beter bekend als Jack Spot, door Albert Dimes gevallen. Dank zij omgekochte getuigen werd echter niemand veroordeeld. Vorige maand werd Spot opnieuw gemaltraiteerd, nu door leden van de bende van Willy Hill. Terwijl zijn aanvallers tot z jaar gevangenisstraf werden veroordeeld, lag Spot in het ziekenhuis met 75 hech tingen in zijn gezicht Spot heeft nu wraak genomen en Willy Hills luitenant, Tony Falco toegetakeld. De benden leggen zich toe op chantage en het in handen krijgen van de book makers bij paarden en windhonden-ren nen. Voorts worden Incidenteel overval len gepleegd op café's en kleinere zaken lieden. er direct beslist moest worden, niet der gaan dan 3*1». In die omstandigheid hebben de organisaties zich begrijpelijk bij uitstel neergelegd. Beter nu nog geer verhoging, dan de helft van wat mer wenst, terwijl er de mogelijkheid is, dal in augustus de 6*1» toch verwezenlijkt worden. Immers aanvaardde men r 3*1», dan zou het moeilijk zijn, ook al den de gegevens van het bedrijfsleven naar een hoger percentage wijzen, in sep tember op de beslissing terug te komen. Advertentie Grote sortering MODERNE DAMES VESTEN Prijzen vanaf 5.65 HAARLEMMERSTRAAT 172-174-179 HERENSTRAAT 9 MIDZA-BONNEN v. onze cliënten. Eindelijk beter weer op komst luchtdruk sinds gisteren gestegen. Daarmede samenhangend breidde het hogedrukge bied op de oceaan zich verder uit, vooral in de richting vai Scandinavië. Door het naderbij komer van het hogedrukgebied is de kam op regen in ons land voor de komendi dagen zeer gering geworden. Boven dien stroomt langzaam uit Scandinavië lucht waarin flinke opklaringen *<oor komen in de richting van Nederland. Op de Noordzee handhaven zich ech ter nog wolkenvelden, die met zee wind nog een eind het land kunner binnendrijven. Verwacht wordt, da langere perioden mei zonneschijn di temperatuur in het binnenland over dag iets hoger zullen doen oplopen Regering praat met bouwvakken Gistermiddag hebben de ministers Suurhoff, Zijlstra en Witte de vertegen woordigers van werkgevers en werkne mers in het bouwvak ontvangen ter be spreking van de bij het college der rijks bemiddelaars ingediende loonvoorstellen. Ook werden besproken de secundaire ar- van 25*1», ingaande op 1 full 1S57. De helft van deze huurverhoging zou dan af geroomd moeten worden. Wetende dat de huurbelasting bij verschillende fracties op groot verzet zal stuiten („dr. Drees moet maar eens bewijzen dat door deze belasting meer woningen worden ge bouwd," zo zeide een c.h. Tweede-Kamer lid), heeft de Kabinetsformateur ook en kele alternatieven gesteld. Een daarvan schijnt de verhoging van de grondbelasting te zijn op oud gebouwd In haar langdurige fractievergadering heeft de K.V.P. getracht tot een compro mis te komen. De huurbelasting heeft ze afgewezen. Ze wil teruggrijpen op het voorstel van de Nederlandse Maatschappij Handeil en Nijverheid. Dit voorstel houdt in, dat de huren wel verhoogd wor den, maar dat een deel van de extra in komsten van de huiseigenaren geblok keerd zal worden in certificaten, die ren- tegevend zullen zijn en verhandelbaar. Met deze „bestedlngsdwang" in certifi caten wenst men vooral de verbetering an de woningen te financieren. Gisteravond kwam ook het partijbe stuur van de P.v.d.A. in de Tweede Kamer Deze vergadering werd bijgewoond door de Kabinetsformateur dr. W. Drees. Wegverkeer eiste 6 doden Echtpaar op motor verongelukt Bij een botsing tussen een motor en een vrachtauto in de Noordoostpolder zijn de 42-jarige landarbeider R. W. en zijn 32-jarige echtgenote A. W.-B. uit Nagele om het leven gekomen. Het echt paar kwam met hun driejarig dochtertje per motor van vakantie terug. Op het kruispunt S teenwij ker weg-Uiterdijken- weg in de polder is de heer W met een voor hem van rechts komende vrachtauto in botsing gekomen. Het dochtertje ia ernstig gewond.. Het echtpaar Las# voorts nog drie kinderen uit het eerste Euwelijk van de heer W. na. De 53-jarige gepens. A. C. Krijgsman uit Bussum botste vanmorgen bij het over steken van de Rijksweg te Huizen met zijn fiets tegen een personenauto. De wiel rijder werd nog juist door een kruk van het portier geraakt Hij overleed enkele ren later in het ziekenhuis. In de Willemstraat te Eindhoven viel de 14-jarige G. v. d. H. na een bot sing met een wielrijdster voor een vracht auto. De jongen kwam onder het wiel terecht en was op slag dood. In het ziekenhuis te Eindhoven overleed de 23-jarige wielrijder M. van der V., die eergisteren bij het oversteken an de Woensels^straat door een vracht- uto werd gegrepen. Op de onbewaakte overweg aan de Mo lenstraat te Vught geraakte in de HET WEER IN EUROPA half bew. half bew. onbew. licht bew. geh.bew. NNO NNW ONO windstil WNW I ozo «ts WEERBERICHT Droog weer Tot morgenavond verwacht De Bilt V» Droog weer met over het algemeen minder bewol king. Dezelfde of iets ho gere temperaturen. Over wegend matige noordelijke wind. Opgemaakt te 11.15 uur ZON EN MAAN Zon 4 22—21 06; maan 21.06—4.31 Morgen volle maan IDEALE VLOERBEDEKKING: Bouclé-Tapijt De nieuwe anthraciet-kleur van de Desso-Fabrieken. 100 cm breed ƒ12.50 Beige - Bruin ƒ13.50 BULTHUIS BOTERMARKT 23 beidsvoorwaaiden en de uitvoering van verschillende sociale wetten. Niet alle punten konden volledig behan deld worden, zodat dit gesprek vandaag ls tgezet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1