B. en W. beantwoordden hele serie schriftelijke vragen Plannen voor excursie werden uitvoerig besproken Agent-Bezorger Nachtelijke plechtigheden op Katwijks politiebureau Zwembad niet in Keukenhof bos maar in de Poelpolder A.an kwade reuk bij slachthuis is nog weinig te doen Sociaal Fonds Bouwnijverheid ACENT- BEZORGER NIEUWE LEIDSCHE COURANT d ZATERDAG 16 JUNI 1956 Gemeenteraad van Oegstgeest Binnen twee uur teas echter alles al bekeken BINNEN EEN TIJDSBESTEK van twee uur heeft de gemeenteraad van Oegstgeest gisteravond een agenda afgehandeld van achttien punten, over een dezer punten nog geruime tijd in geheime zitting vergaderd en ten slotte nog de beantwoording aangehoord van een hele serie schriftelijk ingediende vragen Onder de ingekomen stukken bevond zich een brief van de heer G. W. Driesten, dat hij zijn benoeming tot hoofd van de tweede openbare lagere school aanneemt. Het bestuur van de Hervormde school richtte een verzoek tot B. en W. om medewerking voor de aanschaf fing van banken, sets en bordstellen en het bestuur van de Hofdijckschool voor de aanschaffing van leermiddelen. B. en W. zullen met een pre advies komen. Het bestuur van de Chr. Oegstgeester Jeugdkampen deed een verzoek om toe kenning van een subsidie voor het win terwerk en het kampwerk. Dit verzoek zal bij de besprekingen van de begroting 1957 in behandeling worden genomen Uiteraard werd niet overgegaan tot her stemming over het voorstel tot aankoop van grond van de fa. De Raad Zn. aan gezien deze berichtte, dat de prijs niet was goedgekeurd en het voorstel der halve door B. en W. werd ingetrokken. Goedgekeurd werd het voorstel om de ontruiming van de onbewoonbaar ver klaarde woningen genoemd in ons blad van woensdag een jaar op te schorten Mevrouw Kramers vroeg in dit verband of B. en W. al andere woningen voor deze mensen op het oog hadden. Dit was. ge zien de precaire woningtoestand nog niet het geval, doch er wordt naar gestreefd zo spoedig mogelijk tot een oplossing te komen. Volgens de heer v. d. Hulst is het mogelijk voor deze onbewoonbaar verklaarde woningen bouwvolume te ver krijgen. In de praktijk is dit evenwel erg moeilijk te realiseren. Het comité Rijnsburgs bloemencorso zal f 500 van de gemeente krijgen. Dit verheugde mevrouw Smits, omdat onze gemeente „er meestal naast zit" en nu althans het Rijnsburgse corso eens door onze gemeente zal komen. Hamerpunten Hamerstukken waren vervolgens de verhoging van de uitkering interim rege ling ziektekosten ambtenaren 1956. be schikbaarstelling van een krediet voor aansluiting op de waterleiding van de percelen Boterhuispolder 1 en 2 en de opzegging van de overeenkomst met de polder Oudenhof. Meer stof tot spreken gaf het voorstel tot aankoop van enige percelen grond. De heer Van Nieuwkoop stelde een vraag, waarvan het antwoord niet voor allemans oren bestemd was Burgemeester Du Boeuff schorste daar-' om de vergadering. Na heropening had niemand behoefte er nog een woord over te zeggen en 'wérd het voorstel aangc- Vervolgens besloot de raad de gevraag de garantie voor rente en aflossing ten behoeve van het bouwen van een voor lopig schoolgebouw van het Rijnlands Lyceum te verlenen. Gaat anders de voor lopige vaststelling van een gemeente rekening met stilte gepaard, ditmaal had den enige raadsleden een opmerking over een en hetzelfde advies in het rapport van het verificatiebureau inzake de In stelling van een aparte tak van gemeente dienst B. en W. hadden genoemd bureau met een eenvoudig briefje medegedeeld, dat zij er niet voor voelden, zo zeide de heer Veen. Enige raadsleden meenden, dat de ho gere kosten zouden opwegen tegen de meerdere efficiency. B. en W. waren van oordeel, zo merkte de voorzitter op, dat de omvang van de gemeente een der gelijke tak van dienst nog niet rechtvaar digt, hoewel zij de maatregel op zichzelf niet onnuttig vinden. Nu echter bleek, dat de raad er anders over dacht zullen zij deze zaak nader onderzoeken ei raad inlichten. De rekening van het grondbedrijf 1955 werd vervolgens aangeboden met de cijfers zoals reeds door ons werd bericht. In de commissie van onderzoek werden benoemd mevrouw Kramers en de heren mr. Bergmeijer. Van Nieuwkoop en Oosterom. Een hamerstuk was voorts de verlening van voorschotten Ingevolge de kleuteronderwijswet, waarna ten slotte de reeds gepubliceerde aanvragen om mede werking voor de aankoop van school- behoeften voor scholen werden verleend Vragen De beantwoording der schriftelijk in gediende vragen nam nog geruime rijd in beslag. De heer Van der Hulst had er op gewezen, dat men de woning Hoge Morsweg 32, die volgens de voorzitter was verkocht, ten tijde van het stellen van de vraag (18 april) nog steeds aan het opknappen was. Thans werd mede gedeeld. dat op 7 februari een woonver gunning voor dit perceel werd afgegeven. Toen werd door de eigenaar een premie aangevraagd ingevolge de regeling wo ningsplitsing. De premie werd 16 maart toegewezen. De vergunning om de wo ning te verbouwen werd 5 april aange vraagd en verleend op 17 april. Nadien mocht pas met de werkzaamheden wor den begonnen, zodat het begrijpelijk was dat deze woning op 18 april nog niet kon worden bewoond. De heer Van der Voort had geïnfor meerd naar een uitkering die aan een kweker zou zijn gedaan, waarvoor door de raad geen krediet was ver leend. B. en W. antwoordden, dat er bij de uitvoering van het stratenplan Hofdück II door de fa. G. Lubbe Zn. de aandacht op was gevestigd, dat door de onttrekking van grondwater schade aan de gewassen ontstond. Twee deskundigen brachten rapport aan de gemeente uit en de schade bleek ruim f 900e te zyn. De betaling geschiedde uit het reeds door de raad verleende krediet voor de uitvoering van het gehele stratenplan Hof- dy'ck II. Enige raadsleden, die het met de betaling wel eens waren, von den het niet prettig dat zy van niet» wisten. Nu hebben enige inwoners gevraagd, of zy wisten dat genoemde kweker f 9000 had gekregen en waar om. Daarop moesten zy het antwoord schuldig biyvcn. De heren zouden in den vervolge gaarne vooraf enige In lichtingen krygen om niet met een mond vol tanden te staan. Op zijn vraag wat voor de minst draag- krachtigen in de afgelopen winter werd gedaan kreeg de heer Veen het hem be vredigende antwoord, dat 54 personen extra brandstoffentoeslagen hadden ge kregen tot een totaalbedrag van f 887.95. De heer Oosterom had gevraagd of er reeds nadere perspectieven waren voor de bouw van de 55 woningen door „Bui- tenlust" aan de Wijttenbachweg. Hij kreeg ten antwoord dat. indien het raadsbesluit tot verkoop van de gronden waarop dezo Tuinbouw- en Plantkundeafd. Noordwijk GISTERAVOND VERGADERDE de plaatselijke afdeling van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde in het Hof van Holland te Noordwijk-binnen onder leiding van de heer P. de Groot. Een ingekomen stuk van het hoofdbestuur werd voor nader advies in handen van het be stuur gesteld. Uitvoerig werd ingegaan op de voorgenomen excursie naar Enkhuizen op donderdag 21 juni, waarvoor zich reeds 47 deelnemers heb ben aangemeld. Het programma werd tot in bijzonderheden vastgesteld en de voorzitter sprak er zijn grote voldoening over uit. dat de fa. Beuk voor dit doel een gloednieuwe bus heeft beschikbaar gesteld. Het belooft weer een gezellige excursie te worden, zoals de leden van hun afdeling gewend zijn. plekjes in de oude Zuiderzeestad Har derwijk bezichtigd. Hierna trok het ge zelschap naar Lelystad, vanwaar een rondvaart werd gemaakt langs de Zui derzeewerken. De terugtocht ging langs het Jagers- Daarna werd overgegaan tot de prijs uitreiking voor het puntenstelsel van het vorige jaar. De heer Berg-Smit verwierf de eerste, de heer J. Schipper de tweede en de heer S. Ooms de derde prijs. De vaste keuringscommissie kweet zich vervolgens van haar taak door het mee gebrachte materiaal te keuren. Na de pau ze vertoonde de secretaris een fraaie col lectie kleurendia's. Een grote collectie vaste planten uit kwekerij „Zeldenrust" passeerde onder meer de revue, toegelicht door het jong ste lid van de vereniging en daarin door de heer Van Bohemen. De vele nieuwig heden trokken zeer de aandacht. Bij de verloting van het meegebrachte materiaal verwisselden overblijvende La- thyrusplanten en fraaie afgesneden bloe men van twee soorten Dimorfotica. allen ingezonden door de heer J- Schipper, naast vele andere bloemen en planten, van eigenaar. Afdeling Noordwijk Clir. Vrouwenbond maakte uitstapje Ruim 60 leden van de afdeling Noord- wijk aan Zee van de Christen Vrouwen bond hebben een geslaagd uitstapje ge maakt. De tocht ging eerst via de Ve- luwe naar een zuivelfabriek in Nunspeet, waar de dames door de directie werden rondgeleid en van de produkten van het bedrijf konden proeven. Vervolgens werden karakteristieke huis te Zeist waar werd gedineerd men zich in de speeltuin verpoosde. Zeer voldaan keerden de dames 's avonds huiswaarts. Chr. MULO krijgt een nieuw hoofd Tot hoofd van de Chr. M.U.L.O.-school te Noordwijk is, in de plaats van de heer Sj. Bakker die met pensioen gaat, benoemd de heer M. Posthumus te Drachten. De heer Posthumus heeft de benoeming aangenomen Sportmiddag van de Oranjevereniging Traditiegetrouw organiseert de Oran jevereniging op zaterdag 30 juni sportmiddag. Op het programma wedstrijden in hardlopen voor jongens en meisjes, dames en heren en school- estafette-wedstrijden. DOS en MSV zul len gymnastiekdemonstraties geven. Zondagsdienst De zondagsdienst der hulsartsen wordt waargenomen door dokter de Beer. Geslaagd Voor het onderwijzersexamen slaagden de dames W. en Th. Alkemade alhier. woningen zullen worden gebouwd door G.S. wordt goedgekeurd, de gunning kan plaats hebben. Huisvuil Het was mevrouw Kramers opgevallen, dat het huisvuil in de maand mei drie maal niet was opgehaald op de dag vol gende op een feestdag. Uit het antwoord bleek, dat gebrek aan personeel de zaak was. Op een vraag van mevrouw Kramers hoe het stond met het bejaardencentrum kon worden geantwoord, dat een premie is toegekend, zodat de uitvoering plannen voortgang kan hebben. De pre mie voor de Nillmij-flat die aan de Karei Doormanlaan zal verryzen zal zeer waar schijnlijk in de loop van deze maand af komen. waarna met de bouw kan worden begonnen. plaatselijk blad had de heer Veen gelezen, dat de bouw van een dub bele woning langs de Rijn was gewei gerd, omdat deze grond in het uitbrei dingsplan industrieterrein is. Acht u het nodig, zo vroeg de heer Veen. dit terrein voor dit doel dan ook te ont sluiten? Deze vraag zal schriftelijk door en W. worden beantwoord. De heer Oosterom vestigde nog de aan dacht van het college op de in de Staats- opgenomen beschikking inzake de gemeentelijke medewerking bij parti- woningbouw. Dit was volgens de ingewikkelde materie, waarop de heer Oosterom repliceerde, dat hij het college capabel genoeg achtte deze materie te doorgronden. De heer Blansjaar vroeg ten slotte nog hoe het zat met zijn verzoek omtrent intensiever medisch onderzoek voor de schoolkinderen. Dit verzoek was door gegeven aan de desbetreffende commissie, doch er was nog geen antwoord. Er zal worden gerappelleerd. De heer Veen verzocht ten slotte nog maals het uit 1850 daterende reglement op de ambtenaren te herzien. Daaraan zal worden gewerkt. Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen door dokter Held. SASSENHEIM Gevraagd een Brieven aan Abonnementen-afd. Nieuwe Leidsche Courant, Steenstraat 37. Leiden. NOORDW IJKERHOUT Verloren en gevonden Verloren: step. kerkboekje, rood leren damesportemonnie Inhoud ƒ7,50, twee gryze pullovers, blauwe step. bruine he- renportemonnaie met inhoud 2.50. rode zwembroek met handdoek, herenporte- monnaie met 40, badtas met badhand doek. doublé armbandje. Gevonden: zwarte damesportemonnaie. biljet van 1, zwembroek met handdoek, twee 1guldensbiljetten, witte wollen sjaal, blauw en groen jongensjasje, hen gel, witte kinderportemonnaie, blauwe zwembroek met badmuts, paar witte kin derkousen. gouden broche, rode nylon da meshandschoen. rood leren damesschoen, zwarte wollen sjaal. Benoeming schoolhoofd Tot hoofd van de R.K. uloschool is per 1 september benoemd de heer J. L. G. Smitshuis. hoofd van de R.K. uloschool te Coevorden. Gymnasium Beta Onze plaatsgenoot de heer H. Vreyling slaagde te Haarlem voor het eindexamen Geslaagden Mei. T. Pijnacker ls in Den Haag ge slaagd voor de akte onderwyzeres. In Haarlem slaagde mej. M. v. d. Holst voor het diploma gezinshelpster. De heer A. C. M Houtsma slaagde bij het Thomas college te Venlo voor het eindexamen gymnasium B. Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen door dokter Van Praag. VOORHOUT Melodia De Chr. gemengde zangvereniging hield de jaarvergadering. De heer Bakker en Anna Schuurink brachten het jaarverslag uit; de laatste meldde een voordelig sal do. De heer Augustinus uit Noordwijker- hout zorgde deze avond voor de ont spannende noot. LEIDERDORP Straatprediking Woensdagavond hoopt ds Ravenswaay ;en straatprediking te houden in de Lin ielaan. Do prediking begint om half 8 Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen door dokter Bakema. Naar de elf miljoen Volgens opgave van het C.B.S. bedroeg het aantal inwoners van Nederland op 1 mei j.l. 10.862.642. Zwanenzang vond eindelijk weerklank De Cleofe, de zwaan-weduwe van de gemeentevijver in Trente in Zuid-Tirol (Italië), heeft zich eindelijk laten troos- door de Nederlandse zwaan Gala had Galchad, eens te gast in Artis. was Trente gezonden, nadat Cleofe's echtgenoot bij een poging, om uit de vijver te ontsnappen, ore. het leven was gekomen. Aanvankelijk wilde zij niets de Nederlandse plaatsvervanger n. doch nu «s er een prachtig wit ntje geboren. Er zullen er wellicht <S€AJ/OÜQ. IKMAJ NIEUWS «tJeSlEUTflSTAD Leidse oud-spoedcursisten TVTIJ ZIJN het ministerie goed gezind en Pa Cals is onze vrind". Met W deze woorden uit ons lijf lied brengen wij u onze eerbiedige hulde voor uw beleid, dat wij in deze nacht met gepaste vreugde gedenken". Dit was de inhoud van een telegram, dat vannacht om half drie naar Zijne Excellentie, de demissionaire minister van O. K. en W., mr. Cals, werd verzonden. Het was tevens de laatste officiële gebeurtenis tijdens het af scheidsfeest van de Leidse oud-spoedcursisten van de Chr. kweekschool. een standbeeld. Bartje de schepping van Anne de Vries is eveneens vereeuwigd, Huize Pluimgraaff in de Zuiders ri te Katwijk kon de feestvierenden, die het goed geslaagde examen (allen geslaagd enkelen met een gemiddelde van bijna negen) op waardige wijze wilden herden ken, nauwelijks bergen. Nadat een bin- nenprogramma wa6 afgewerkt, werden de omwonenden enigszins opgeschrikt door deze onderwijzers, dde onder een wolken loze sterrenhemel en met het gebruis var de zee in de oren, verschillende kinder spelen uitvoerden. De algemene verwach ting is, dat na deze opvoering var „Joepie-joepi is gekomen, heeft mijn meisje weggehaald" voor enige maanden de topsong in Katwijk zal zijn. Binnen werd hierna parelende wijn ge schonken en nadat een toast op de direc- mr, dr. K. de Vries was uitgebracht, werd om twaalf uur een telegram v. volgende inhoud naar hem verzonden: „L.O.S." de Leidse oud-spoedcursisten- vereniging in hoera-stemming te Katwijk bijeen, brengen u na een zo juist op gezondheid uitgebrachte dronk, haar blij- van erkentelijkheid en beste wen De algemene wens was. dat de directeur enige tijd na het verzenden van het tele gram uit zijn zoete rust zou moeten waken, waardoor het mogelijk zou den. dat hij in de geest de slotplechtigheid meemaken. Kranslegging Om kiwart over één werd gestart i richting van de politiepost aan de Voor straat. waar een kranslegging zou plaats hebben. De ontvangst was buitengewoon hartelijk In de hal stelden de ex-spoed- cursisten zich op en toen ook de dri« aanwezige agenten zich op de mat hadden geïnstalleerd kon de plechtigheid begin- Eén van de spoedcursisten hield eer herdenkingsrede met als titel: „Heilige Hermandad Hulde". De spreker bepleitte de oprichting :n standbeeld voor de politie op de hoogste du-in in Katwijk, want, zo ze .Tollens, de verzenverknoeier heeft wel ZETHAMETA'N.V. BRUIKBAAR IJZER VLAARDINGEN Raad van Lisse C""1 ISTERAVOND kwam de Lisser gemeenteraad in openbare zitting bfj- 7 een onder voorzitterschap van burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf. De voorzitter deelde mee, dat de plannen om een zwembad te stichten op het bosterrein van de Keukenhof geen doorgang zullen kunnen vinden. Men heeft nu evenwel het oog op een ander terrein en wel ten oosten van de boerderij van de heer Verdegaal in de Poelpolder aan de overzijde van de kistenfabriek en andere bedrijven langs de Grevelingenstraat. De gemeente kon daar 3% hectare weiland kopen, welk terrein zal worden bestemd als recreatieoord. Naast een zwembad denkt men aan de aanleg van sportterreinen. Nadat de heer M. Montagne als raads- id was beëdigd werden een aantal gendapunten in sneltreinvaart afge werkt, onder meer de benoeming van de heer M. Verhoeve uit Spanbroek tot onderwijzer aan de openbare school, en de benoeming van commissarissen en leden van commissies. Aan het bestuur an de Hervormde schoolvereniging -erd toestemming gegeven over te gaan tot de bouw van een gymnastieklokaal. Voorts werden nog enige schoolzaken behandeld en werd een stuk grond ver kocht aan de firma Kamsteeg te Oegst geest voor de bouw van een garage. Grondaankoop Over de grondaankoop nabij de Laan an Rijckevorsel ontstond nogal enige discussie. De heer De Vries merkte op. dat in de vorige vergadering krachtig werd geageerd tegen een grondprijs van bepaalde firma, doch dat deze prijzen de nu aan te kopen grond naar zyn mening voor de toekomst niet maatge- nd mogen zijn. De voorzitter verde digde het standpunt van B. en W. en de heer Van Leeuwen zei, dat tot aan koop moest worden overgegaan. daar men in de toekomst een groot gebrek aan bouwgrond zal krijgen. Voor de r.k. h.b.s. zal voorlopig een houten noodgebouw worden op getrokken op een terrein achter de Laan van Rückevorsel. Hiervoor is een bedrag van f 75090 nodig Het betrokken perceel grond wordt voor twee jaar verhuurd en men hoopt, dat zo. spoedig mogeiyk tot de bouw van een definitieve school zal kun nen worden overgegaan. Opmerke- lijk Is. dat de meeste leerlingen uit Hillegom zullen komen Voor de uit breiding van het gemeenteiyk sport park werd een totaal bedrag van f 36.000 gevoteerd. Sprekend over het zwembad zei de voorzitter, dat dezer dagen een bespre king heeft plaats gehad met de Wel- standscommisie voor het Landschaps- schoon, welke commissie bezwaren heeft tegen de stichting van een zwembad in het Keukenhofbos. Ook Graaf van Lyn- den staat de grond liever niet af. Daar om was besloten hel plan te wijzigen, zoals in de aanhef van dit verslag aan gegeven. Klachten De heer De Vries vroeg, of er inder daad bij het gemeentebestuur klachten zijn binnengekomen over een minder gunstige toestand rondom het slacht huis van de firma Persoon. De voorzit ter antwoordde, dat de klachten van de omwonenden juist zijn, doch dat de ver wijten onrechtvaardig zijn, daar nog nooit eerder een klacht bij het gemeen tebestuur of de directeur van de keu ringsdienst is binnengekomen. De voor zitter achtte het een moeilijke zaak om tot een goede oplosing te komen. Hij hoopte, dat, waar de firma Persoon van plan ls te gaan uitbreiden, tevens de nodige maatregelen zullen worden ge nomen om de ongewenste toestand de wereld uit te helpen. De heer Steenbok vroeg, of er wel een goede riolering is. De oorzaak van de ergerlijke slank moet ten spoedigste worden weggenomen Spreker sprak de hoop uit, dat de In spectie van de Volksgezondheid hierover zal rapporteren, welk rapport volgens de voorzitter wel te verwachten ls. De be sprekingen hebben ertoe geleid, dat een grondig onderzoek zal worden ingesteld al Is men bang. dat hier niet veel te dwingen zal zijn. Verrassing Een verrassende mededeling had de voorzitter over de modernisering van de verlichting langs de Heereweg van de grens van Sassenheim af tot de grens van Hillegom. In 1954 werd een besluit genomen om een nieuwe verlichting aan te brengen en een rijksbijdrage hier voor te vragen. Thans zijn van het rijk voorstellen ontvangen, die voor de ge meente veel gunstiger zijn, dan men ooit had durven hopen. Verhoudingsgewijs behoeft de gemeente slechts een klein bedrag te betalen, welk bedrag in de loop der jaren weer terugkomt, omdat de kosten van het stroomverbruik no- tabene ook nog door het rijk zullen worden vergoed. De verlichting zal nog dit jaar gedeeltelijk gereed komen. De voorzitter merkte ten slotte op. dat met de bestuurders van de overkoepe lende organen voor de jeugdzorg gespro ken ts over de besteding van de sub sidie, waarvoor een bedrag van f 5000 is uitgetrokken. Aangezien het aantal protestantse verenigingen met een cul turele inslag niet groot is, stelde de voorzitter voor een verdeling toe te pas sen naar het aantal schoolgaande kin deren. Dan krijgt de protestantse jeugd zorg niet slechts een l-cdrag van f 600. maar van f 1700. De r.k jeugdzorg ont vangt bij een dergelijke verdeling f 3300. Nieuw hoofd De heer L. Walhout 16 benoemd tot hoofd van de Christelijke school Schoolstraat. De heer Walbout, dóe 26 jaar is, is van het begin van zijn onder wijzersloopbaan deze school werk- W. P. de Jonge 40 jr onderwijzer De heer W- P. de Jonge, hoofd van de ulo-school uitgaande van de Gereformeer de Gemeente, hoopt op 1' juli veertig jaar bij het onderwijs werkzaam te zijn- Enkele jaren geleden heeft de heer De Jonge zijn zilveren jubileum als hoofd reeds gevierd, zodat hij dit jubileum in stiilte wil laten voorbijpga-an. Pastoor gaat rusten Per 1 juli gaat pastoor G. P. A. van Zuylen, na twintig jaar te Lisse werk zaam te zijn geweest, met emeritaat. Zijn gezondheidstoestand laat de laatste Jaren te wensen over. Speeltuin Er wordt momenteel had gewerkt om de sohoolbuinvere naging Marijke nog deze zomer te kunnen openen. Er moeten ech ter nog meer vrijwillige werkkrachten komen. Men kan zich aanmelden bij het bestuur. Mejuffrouw L. van der Veld heeft de onde rwijze reak te behaald. De heer J. de Groot is geslaagd voor het examen jong- -gezel-d'ruikker Bevordering Bij beschikking van de minister van so ciale zaken en volksgezondheid ls de heer G. F. B. Maas, commies a bij het geweste lijk arbeidsbureau alhier, bevorderd tot hoofdcommies, in vaste dienst. Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen door dokter Haase. Burgerlyke Stand Geboren: Jozef H, z v J J Lamboo en H E Vink; Fredirika H, d v J J Lamboo en H E Vink; Pieter G, z v G Gardenier en J P van der Drift; Berdina M J, d v J Raaphorst K J Lupkovics. Ondertrouwd: P Qualm en A P M Ver- meij. N Esveldt en C J Schalk. Overleden: Anthonia C E van den Aardweg, 5 J. maar de politie van Katwijk, de basis van het hele dorp, heeft nog steeds geen blijk van erkenning gekregen". „Laat", zo riep spreker uit, ..burgemeester Duiker maar een duik in de schatkist nemen, om het stand-beeld tot stand te brengen" Innig De krans behorend bij een standbeeld, werd hierna aan de voeten van de drie agenten, die zeer onder de indruk waren, gelegd. In korte gevoelvolle bewoordingen bedankte één van hen en hij sloot zich volkomen aan bij de woorden, die door spreker waren gewijd aan de innige sa menwerking, die er tussen politie en on derwijzen personeel bij de opvoeding van de „hoop van de natie" moet bestaan. Hierna werd de herdenking op het strand met het zingen van het zangreper toire en het sipelen van kinderspelen voortgezet. Weer terug in de Zuiderstraat werd het eerdergenoemde telegram aan een ten zeerste verbaasde telegrafist op gegeven. In blijde stemming en met het besef iets te kunnen gaan betekenen voor de geestelijke opbouw van ons volk, spoed den de spoedcursisten zich om half vier huiswaarts. De iverkgelegenheid Schommelend aanbod in Leiden Zoals reeds In een vorig bericht werd opgemerkt, is het aanbod (de arbeids reserve) gedurende de zomermaanden aan schommelingen onderhevig, wat ook tot uitdrukking komt in de standcijfers per 9 Juni. Het aantal als werkloos In geschreven mannen daalde van 130 tot 120. De werkgelegenheid is over de ge hele linie uitermate gunstig. De voorde lige verschillen met 1.953, 1954 en 1955 be- igen resp. 1030, 745 en 220. Een nadere analyse van de arbeidsreserve levert het volgende beeld op: wrijvingswerkloos heid 60, seizoenwerkloosheid nihil, struc tuurwerkloosheid nihil en mindergeschik- ten 60, o.w. 30 minder-validen (geestelijk of lichamelijk gehandicapten). Interessant is de leeftijdsopbouw v het aanbod. Op 9 juni waren ingeschi 10 personen van 19-24 jaar. o.w mindergeschikten, 35 van 25-39 Jaar, o i mindergeschikten, 25 van 40-49 jaar, w. 10 mindergeschikten lar en ouder, o.w. 30 mindergeschikten. De vraag onderging een geringe stij ging, t.w. van 430 tot 440, e lijk gericht op arbeidskrachten metaalnijverheid, de textielindustrie, de landbouw en de conservenindustrie. De vraag naar jeugdigen, 15 tot en met 18 jaar, bleef aanhouden en bedroeg 145. Het aanbod is praktisch nihil. Het aanbod van vrouwelijke arbeids krachten liep iets terug, nl. van 70 op De vraag beliep 375 aanvragen, waar- pl.m. 40 betrekking had op jeug- Afscheid van de kinderrechter Donderdag hield de Haagse kinderrech- ;r, mr. J. J. M. Braun de laatste kinder zitting te Leiden. Mr. Braun, die bij Kon. Besluit van 18 juli 1949 tot rechter werd benoemd en tevens werd aangewezen als kinderrechter, zal deze laatste functie niet leer uitoefenen. Na de zitting ln het kantongerechtsge bouw kwamen vertegenwoordigers van de kinderbeschermingsinstanties, de hoofd- inspectrice van de kinderpolitie en de secretaris van de Voogdijraad te Leiden, H. R. Goudsmit, bijeen. Namens deze instanties dankte de secretaris van de Voogdijraad de kinderrechter van harte or de zeer prettige samenwerking, die in de zeven jaar van zijn kinderrech terschap had bestaan; tevens bracht hij dank voor het vertrouwen dat de kinder rechter in allen heeft gehad, waardoor logelijk is geweest dat de betrokken instanties veel voor de kinderbescherming Leiden en omgeving hebben kunnen betekenen. De kinderrechter sprak daarna zijn wel gemeende dank uit voor de hulp, die hij bij de uitoefening van zijn ambt van al len had ondervonden. Zonder deze mede- erking ware het moeilijk geweest de kinderbescherming te dienen, aldus de kinderrechter. Ik betreur het ten zeerste, vervolgde de kinderrechter, dat door de komende reorganisatie der Voogdij raden, de Leidse Voogdijraad zal worden opgeheven, waardoor het te vrezen is. dat belangrijk deel van de kinderbescher- in dit ressort ernstig schade zal gaan Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Johannes Jacobus Hendricus n van H. J. Heetwinkel en J. T. Post; Cornelus Paulus, zn van F. Swagers en J. Blok; Jacob Johannes, zn van J. Mole- graaf en J C. Baas; Albertus Joannes Bosco. zn van H. J. Goosen en S. W. Kershof. OVERLEDEN: C. Veldman, man. 53 jr Geveilde percelen Lustrum theol. dispuu Quisque Suis Viribus Maandag wordt het 23ste lustrumfeei gevierd van het theologisch disp® Quisque Suis Viribus. Tussen de 50 en e reünisten komen om half -twee op fc sta-tkn aan. Op het Stationsplein wordei enkele honderden duiven losgelate- waarvoor het dispuut de medewerk® heeft verkregen van een Leidse postdui venhouder. In allerlei voertuigjes gaj het dan, in gezelschap van enkele dra* orgels, naar het groot-auditorium, waj- prof. G. J. Sirks, erelid van het dispuu! de lustrum rede zal ui tspreken. Daarn wordt een receptie gehouden en tot sip maken de reünisten een rondvaart doo de grachten. Advertentit voor ongeorganiseerden en niet-leden de N.C.B. in het Jeugdhuis, van 79 uu Het beroep op de achterkant van boekje invullen, tevens een briefje er doen van soorten bonnen, waarde totaalbedrag, Ten overstaan van notaris W. S. Jongs- ïa te Lelden: Winkelhuis, pakhuis en erf met afzonderlijke bovenwoningen Drie-oktoberstraat 1, Herenstraat 43d en 43e: in bod 40.000, koper Th. M. W. Bergers te Leiden, q.q. prov. voor 40.000. Dc conferentie van Amerikaanse pre sidenten, die op 22 juni in Panama zou •orden geopend, is uitgesteld in de hoop dat president Eisenhower deze conferentie tere datuizal kunnen bijwonen. VOORSCHOTEN Zilveren jubileum M. v. d. Hoeven Gisteren heef' de heer M. van Hoeven zijn 25-jarig arfceidsjubileum ai machinist in dienst van de Duivenvooré sche Veenzqdsche Polder gevier, "s Morgens bezocht het polderbestuur jubilaris om hem temidden van ge en familie geluk te wensen. Voorzitb A. van Santen prees do plichtsgetrouw en ijverige arbeid van de man, d vele jaren heeft gezorgd, dat het tollige water op tijd -uit de polder wer verwijderd. Ook zijn vakbekwaamhei als monteur komt de polder ten goed- zo zei de heer Van Santen, die de nw chinist ten slotte een geschenk couvert overhandigde. De heer der Hoeven sprak een dankwoord, in hij nog vele oude herinneringen o; haalde. Op 1 juli zal de vlag opnieuw v gemaal wapperen. Dan ls de heer Va: der Hoeven namelijk 25 jaar hoofdsein gever bij het Hoogheemraadschap v Rijnland. Predikbeurten Hervormde Gemeente: grote kerk 10 ds. Meijering, 7 u. ds. Saraber; Rijndij 10 u. ds. Saraber; inrichtingen Hulp t Heil 10 u. ds. Eichhorn van Sliedrecht. Geref. Kerk: 10 en 5 u. ds. Visser vai Zwijndrecht. Geref. Kerk art. 31: 11 en 3.15 u. di Verakde van Voorburg. Postduiven wachtten op lossing De postduiven van de postduivenver eniging „De Zwaluw" hebben het dil keer niet gemakkelijk gehad. Ze hebber .in Orleans enkele dagen op lossing ten wachten, daar de weersomstandighe den op de te vliegen route te slecht wa ren. De afstand bedroeg 503,48 km. verliezen zijn, ondanks de lange tijd. it de manden doorgebracht, zo goed als hil. De mooiste uitslag was voor de hee- De Graaf, die 8 duiven meegegeven ha: en zes prijzen won. Aankomst eerste 13.28.15, snelheid 1123,25 meter per nuut. Aankomst laatste prijsduif 14.51.4f, snelheid 947,62 meter per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: J. P. v. d. Assem 1-11—15—16—17—32- 35; C. Zwaan 2—5—12—30; P. N. vai sen 3671926; G. L. Schryvers 10; P. d'Haens 132534; P. Douwes 21; .Fr Hendriks 22; P. van Klaveren 23—29—31, M. Wolleswinkel 28; P. Aertssen 31; van Heusden 3339. oZndagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomet door dokter Thies; voor wijkverpleegster gezondheidscentrum. Verkcersexamen Gistermiddag hebben 194 leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen het praktische verkeersexamen legd. Het examen nam door de grotr deelneming ongeveer 3% uur in beslag De uitslag wordt binnenkort bekendge- VOORSCHOTEN bevraagd voor Leidseweg, Rijndijk n gedeelte Valkenburgerweg, een rieven: abonnementen-afd. Nieu- •e Leidsche Courant, of inlichtin- en bij J. Schrijver, Leidseweg 222. VALKENBURG Geslaagd De heer T. Botermans heeft met god gevolg examen afgelegd als eerste teur voor de Stichting voor vakopleiding im het automobiel- en motorrijwielbedirijf. WARMOND Zondagsdienst Voor zover het patiënten van dokte: Walenkamp betreft, word/t de zondags dienst waargenomen doör dokter Bots t« Voorhout (K 2532-7393) en dokter Kwint te Sassenheim (K 2532- 7253). De wijk verpleging wordt waargenomen door zus ter Terlingen, alhier. HILLEGOM Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen door dokter Versluijs, Hoofdstraat 142. KATWIJK Dienst tandartsen zondagsdienst vén de tandartsen wordt waargenomen door dokter Verkaik. De spoedgevallen worden alleen behan deld tussen half 12 en half 1. Noordzee. Jaarstukken goedgekeurd; breekt door wolken heen; optimisme vooruitzichten; bezit van slechtJ schepen riskant doch geen middelen vèrwezenlqking uitbreidingsplannen; geen bezwaar om aangeboden oprichters- bewijzen te kopen; dr. C. A. Klaasse tot comm. gekozen. Bocmi-Kasso. Verlies-1955 1715, totaal-verlies ƒ73.740; winst-Indonesië rp 70.099 (124.122) te reserveren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 4