Opvolging in bedrijf soms een netelig probleem GOEMAAT Ontbrekende gelden en nieuwe uniformen bij jubileum Zal hoofdklasser Bolnes ook Ijsvogels weerstaan? Bijeenkomst van proefstation bloembollencultuur Ziektenbeeldenwedstrijd werd met prijsuitreiking besloten VADERDAG BLEICHRODT [EUft't LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 15 JUNI 1956 NEGENDE BEROEPSVERVOERSCONGRES „Laat niet alles op één man neerkomen" was ruzie in het gezin van de beroepsvervoerder en dat was eigen geen wonder, want moeilijkheden waren er al lange tijd. De situatie zo: vader had het bloeiende bedrijfje opgebouwd, en toen zijn zoon voor de jaren had, was hij bij hem in de zaak gekomen. En vader dat hij de zaak eens aan zijn zoon zou overdragen, en stelde voor om de juridische en fiscale moeilijkheden bij die komende overdracht omzeilen dat hij een deel van het salaris van zijn zoon in het bedrijf i steken, als bedrijfsschuld aan zijn zoon. Zijn zoon was dan aandeel- ider en alles ging goed, behalve in het jonge, kleine huishoudentje i die zoon. Want zijn vrouw kreeg maar een klein huishoudgeldje, en te maand was het: „Ja, kind, er is geld van mij in de zaak gegaan, voor materieel weet je...." En toen kwam de (lag, dat vader de aan zjjn zoon overdroeg. Toen ck. dat de zoon al dat dure materiaal, door het zuinig leven was aange- it, van zijn vader moest „kopen". En het eind van de maand was er voor vrouw maar weinig geld. En dat rd die vrouw te veel En er kwam rie. En die zoon zit nu Is avonds over boeken van zfln zaak gebogen en okt: „Zakendoen, alia, maar zaken erdragenverschrikkelijk!" had die zoon nog maar te doen ïad r één i de i leilijkheden kunnen veroorzaken, als voersbedrijf in andere handen ergaat. Die moeilijkheden zijn zo be- igrijk, dat de N.O.B. Wegtransport iloot, zijn negende congres aan dit derwerp: „Problemen rondom de op ing ioi het vervoersbedrijf", te wij- inderdagmorgen opende minister mr. Algera met een. korte redevoering dit in Nijmegen. Juridisch Vier sprekers belichtten in de och- idvergadering het probleem van de volging van verschillende kanten. Mr. Snackers noemde enkele juridt- ngelse coureur verongelukt De Engelse motorrijder Peeter Kirk- i lm heeft het levens verloren bij een ftgeluk in de race om de Junior Club- fcns' Trophy op het eiland Man - Voetbalprogramma Het vpetbalprogramma voor morgen luidt; I Om het algeheel I f buide Boys- -- p Boys 3^-Ornas 2. Beserve 3e kl. B; Jodan Boys 2TOGR 2. OVERZICHT (Sportclub Genemuiden is woensdag pond kampioen geworden van de derde oost. Ze bereikte dit door Sparta |isehede in de beslissingswedstrijd met verslaan. De sportclub ontvangt (orgert ARC, dat, zoals bekend,'niét een ling óp Harkemasche Boys is ge- |art. Zonder twijfel zullen de Alphenaren it in dit treffen moeilijker krijgen. De t zullen ze echter wel mee naar huis Ook Quick Boys achten we tot een over- staat nu Harkemasche Boys naar (atwijk komt. Mympisch goud voor Engeland Eerste in samengestelde wedstrijd te Stockholm ;De samengestelde wedstrijd van de lympische Ruiterwedstrijden te Stock tim is gewonnen door de Britse équipe het individuele eindklassement be tte de Zweed P Kastenmann met „II- iter" de eerste plaats. Het eindklassement voor équipes zie» als volgt uit: en olympisch kampioen: Groot Brit- j iannié 355,48 verliespunten. 2 Duitsland 475,91 verliesp. |3. Canada 572,72 verliesp L Australië 619,98 verliesp 5- Italië 691,14 verliesp. Argentinië 724,18 verliesp. 1. Rusland 1112,33 verliesp. 8. Zwitserland 1360,90 verliesp Het individuele eindklassement luidt* 1 Olympisch kampioen P Kasten- (Zweden) met „Illuster" 66,53 ver- espunten; 2 A. Luetke Westhues (Did) et „Trux" 84,87 verliesp.; 3. luit kol. E eldon (G.B.) met „Kilbarry" 85.48 ver *p.; 4. L. Baklyschkin (Rusland) met lutmnast" 95,65 verliesp.; 5. G. Krumoff lulgarije) met „Euphoria" 111,23 ver- ip.; 6. maj. A. Ronk (G.B.) met „Wild iture" 119.64 verliesp. Gisteravond heeft Prins Bernhard als de Zweedse koning de opera- ïg bijgewoond in het Drottning- olmtheater, waar Pergolesi's werk „II testro da musica" werd opgevoerd Sportdemonstratie D.O.S. Woensdagavond organiseert de Chris- tlijke gymnastiek- en schermvereni- ing DOS. een openlucht demonstratie LB.L.O. sportterrein aan de oeterwoudse singel. Het sportfeest be- int om kwart over zeven. - Onze landgenoot Guldemond met Spotvogel" heeft het gisteren bij de in- onale zeilwedstrijden in de Sharpie- te Hayling Bay niet verder kunnen rengen dan tot een derde plaats VALKENBURG Vrachtauto's botsten Op de Katwijkerweg ter hoogte van de ihna De Wit en Van Tol wilden aister- tiddag tegen half vijf twee zwaar gela- (d vrachtauto's elkaar passeren. Doordal der chauffeurs zijn wazen waarschijn- weer te snel haar het midden van 'f weg haalde, raakten de achtersteller ikaar met een. geweldige klap. Van de wagen werden de vier wielen van achterstel er finaal onderuit gerukt, "wijl ook van de andere wagen de ach- •trwielen volkomen waren ontzet De wa- vormden een waar obstakel, waar- het verkeer op dit drukke moment de dag veel hinder ondervond Het duurde wel meer dan een uur. voordat lading van belde wagens was gelost en •ta takelwagen het vehikel had wegge- 'Itept De politie heeft ha* onderzoek naar schuldvraag in handen. sche aspecten, in het bijzonder die, wel ke met erving aan de orde komen. Als de vader overlijdt, is de enige zoon maar voor één vierde e-.qenaar van de zaak; z|jn moeder voor drie vierde deel Als er meer kinderen zijn, worden de parten natuurlijk nog kleiner, en wordt het voortbestaan van de zaak door alle erven beslist. Ruzies en deling van de zaak zijn in,, zulke gevallen minder «it- zondering dan men denkt. Bovendien hebben de erven het recht, hun deel in contant geld op te eisen. Oplossingen om deze moeilijkheden te voorkomen zijn o.m.: vader verkoopt bij zijn leven reeds een deel van de taak aan de zoon, die hem moet opvolgen of vader gaat met die zoon een vennootschap onder firma aan Dat ook die laatste oplossing niet waterdicht ts. bewijst het praktijk geval. waarmee dit artikel opende Mej. dra F. L. Mulder stipte econo mische facetten aan. Zij wees op de moeilijkheid van waardebepaling bij overdracht; immers, tonnage, goodwill en materieel zijn moeilijk te schatten, en geen van beide partijen, die allebei de zaak kennen, willen iets tekort ko- De heer F. A. Schiviner. sprekende over de belastingtechnische kant van dit probleem, noemde successierechten en inkomstenbelasting over het lopende jaar als extra lasten voor de zoon. die een zaak van zijn vader erft. Ook de goodwill en de stille reserve van een zaak worden belast, en de erven moeten dus over voldoende contant geld be schikken om aan al deze verplichtingen te kunnen voldoen. Zeifs als vader de goodwill aan zijn zoon schenkt, moet hij daarover belasting betalen. Over de problematiek van de be- drijfsvergunnmgen sprak ten slotte de heer J. M. Kuijsten. „Als een over te dragen bedrijf over meer dan één ver gunning beslist, en als de zoons de zaak bovendien willen splitsen, worden de moeilijkheden welhaast onoverkomelijk," aldus de heer Kuijsten „Ook als in t.en vennootschap de vennoot, die de ver gunningen heeft, overlijdt, kan die ver gunning worden ingetrokken, als in de overblijvende leiding van het bedrijf kredietwaardigheid of vakbekwaamheid ontbreken. Daarom is het altijd nuttig, dat in een bedrijf door meer dan één persodn aan eisen van vakbekwaamheid wordt voldaan." Zondag écht feest voor vader met een cadeau van Goemaat! De bekende prachtige popeline „Tower Textiles" HERENOVERHEMDEN. In zeer mooie tinten van f 8,65 tot f 10,95 Honderden nieuwe ZELFBINDERS In zeldzaam mooie dessins en de meest moderne tinten van fl.95 tot f5.85 De ongeëvenaarde „SWAN" HEREN- ZAKDOEKEN in luxe doos. Per drie stuks f 2,85 HERENSOKKEN en ANKLETS in wol en crêpe nylon. Een zeer grote sortering, van f 1,75 tot f4,45. RIJNSBURG ir KATWIJK AAN ZEE Instrumenten harmonie „Katwijk ZOALS MEN zich wellicht nog kan herinneren, werd enige weken ge leden in een der laatste raadszittingen het besluit genomen de har monie „Katwijk" een subsidie van f 6000 te verlenen, die was bedoeld als bijdrage van het gemeentebestuur in de aanschaffingskosten van nieuwe instrumenten. Intussen heeft de harmonie instrumenten gekocht, maar men staat nog voor de taak de ontbrekende gelden bijeen te krijgen. Een aantal inwoners, op de hoogte dit tekort en indachtig het feit. dat de harmonie op 1 november van dit jaar 60 jaar zal bestaan, heeft de hoofden ?lkaar gestoken en is op de idéé gekomen het ontbrekende bedrag bij de viering van dat jubileum namens de be volking aan te bieden Het comité Is eigenlijk nog meer van an. De uniformen, die de harmonie nu draagt, zijn niet zo erg fraai. Men wil eigenlijk zo'n groot bedrag Inzamelen, dat de muzikanten in mooie blauwe uni formen met witte pet zullen kunnen wor den gestoken. Bespreking Ter nadere bespreking van dit plan was .steravond een aantal Katwijkers in De Roskam bijeen, waar onder voorzitter schap van de heer J. Bergman, de plan ken onder de loep werden genomen. Alle ianwezigen waren enthousiast en er werd iesloten na 1 juli een grote actie te be rinnen. om alle inwoners te bewegen lun medewerking te verlenen. Het comité van aanbeveling bestaat uit Spel van korf en bal Tweede ronde van promotie-degradatiestrijd Morgen draait de tweede ronde van de promotie-degradatiewedstrijden. Om een plaats in de hoofdklasse west kan de strijd vereenvoudigd worden als Bolnes en' DES wederom winnen, waardoor PKC en Ijs vogels uitgeschakeld zouden zijn. De kans is ons inziens echter zeer groot, dat de spanning zal toenemen en dat alle vier twaalftallen na morgen gelijk staan! DES heeft nl. nog niet van PKC gewonnen. Lukt dat echter wel, dan zien we de Delftenaren als favoriet. Nog meer twij felachtig lijkt ons een tweede zege van Bolnes, dat Ijsvogels ontmoet. Ondanks de zege van Bolnes op PKC zien we voor deze hoofdklasser niet zoveel kans op be- Om de beide plaatsen in IA zal er meer schot komen. Pernix 3 is favoriet tegen Fluks. Winnen de Leidenaars inderdaad, dan kan zelfs de beslissing reeds vallen als DES 2KVS gelijk eindigt. Maar ook hier achten we de eerste-klasser. DES 2. sterker. In ieder geval is de verliezer van laatstgenoemde wedstrijd uitgeschakeld. Warmond 2 bond woensdagavond j.l. de strijd aan met de tweede-klasser Ons Eiland 2. Hoewel de krachten niet veel ontliepen waren de roodbroeken toch zo- sterker dat de 6-4 zege van de rood broeken gerechtvaardigd was. De kans op promotie van Waqmond 2 is dus klein. Waterpolo De Sleutelstad I won van Pinguins Hoewel de temperatuur van het water niet hoger was dan 16 graden, trok De Sleutelstad, -dat een invaller moest opstel len voor P. Bekkering, zeer enthousiast van leer. Pinguïns verdedigde zich echter stug en wist voor de rust doelpunten te voorkomen. Niet lang na de hervatting maakte J. Dool het eerste Leldse doelpunt. Hij werd na het uitzwemmen naar de kant verwe zen. Ondanks zijn numerieke minderheid zette De Sleutelstad goed door, Pinguïns veroorzaakte een strafworp, die door W van Rooyen werd benut (02) Jan Dool kreeg even later eveneens een strafworp toegewezen, maar hij wtst deze niet in een doelpunt om te zetten. Toen een speler van de thuisclub naar de kant moest, werden onze stadgenoten oppermachtig J. Dool zorgde voor nop °en doelpunt; 03. Koning Hoessein neemt deel aan sportwagenrace Koning Hoessein van Jordanië is- per vliegtuig te Beiroet aangekomen om aan heuvelklim voor sportwagens deel te ien. Hij was nauwelijks in zijn hotel gearriveerd of hij begaf zich met zijn x-grijze Mercedes naar het ruim acht km lange bochtige parcours om te trainen. Zijn adviseurs ontraadden hem ln de gevaarlijke race uit te komen. Ons Eiland 3 zien we 3A binnenstappen ten koste van SVOW. De uitslag van rlge week laat niet veel twijfel over de ontmoeting van morgen. Voor de i petitie in de hoofdklasse west spelea nog vier twaalftallen Excelsior ontvangt Ons Eiland met de beste kansen voor de thuis club. TOP gaat op bezoek bij R'dam Zuid en verliest deze plaatselijke strijd. Velocitas 2—Fluks 2 is in 4A een open strijd, terwijl TOP 2—Fluks 3 voor thuisclub winst belooft. In groep A 1 de junioren kan Velocitas o.l. van Flux A Programma: prom.-degr.: hoofdkl. west: DES—PKC; IjsvogelsBolnes. Ie kl. A: Pernix. 3—Fluks; DES 2—KVS. 3e Kl. A: Ons Eiland 3—SVOW. Competitie hoofdkl. west: Excelsior Ons Eiland; R'dam ZuidTOP. 4e Kl. A: Velocitas 2—Fluks 2; TOP 2- Fluks 3. Jun. Al: VelocitasFluks A. Kampioenschap LDDB feestavond Prijsuitreiking en Gisteren werden in „De Kleine Burcht" de prijzen uitgereikt voor het persoon lijk kampioenschap van de „Leldse Dis tricts Dambond." Deze prijsuitreiking ging gepaard met een gezellige a^ verzorgd door hel Kesidentie-Cabaret „Mozaiek." De voorzitter, de heer J. van der Zwan, verwelkomde in het bij zonder de dames van de dammers, die het altijd „zo zwaar" te verduren hebben. De prijsuitreiking verloor iets van haar aantrekkelijkheid door de afwezigheid van de hoofdklassekampioen Mertens. De overige kampioenen namen de hulde van bestuur en publiek dankbaar in ontvangst. De jeugdkampioen Piet van Duyvenvoorde ontving nog een bijzon der compliment van de voorzitter voor de wijze waarop hij voor de tweede achtereenvolgende maal de jeugdtltel wist te behalen. De heer van der Zwan >i nog veel van deze Jonge dammer to srwachten. Het cabaretgezelschap „Mozaiek" uit Den Haag bracht een vlot programma als hoogtepunt het optreden van de parodisten Henk Grondel en Luc. Habron. Het duo „De Wimie's", dat eeds enkele malen voor de radio heeft opgetreden, oogstte veel succes. De namen der prijswinnaars luiden: Hoofdklasse: 1. Mertens. 2. Zwetsloot. 3. Heemskerk In 1955 behaalde Mertens hier de tweede plaats Eerste klasse: 1. Heuvelman (na een demarrage-partij) 2. Peschier. 3. Van Putten Tweede klasse: Hier moet nog een beslissingswedstrijd, gespeeld worden door Van Greumngen en Jansens. Derde klasse- t. Voorbergen. 2. Baer- veldt. Jeugdkampioen"! hap: 1. Van Duyven voorde. 2 Brunt. 3. Van Zuilen. de heren J. Bergman. H. M. Hueting, A. Wassenaar, C. v. Bielen, H. J. Grimber gen en D. Nasveld. Staande de vergade ring werd een werkcomité benoemd, waarin zitting hebben de heren J. Berg man, voorzitter; E. van Wensveen, secre taris; J. A. Dekker, tweede secretaris; J. D. van Delft, penningmeester; H. J. Grimbergen en H. M. Hueting. De nieuwe instrumenten worden mor genavond door burgemeester H. Duiker aan de harmonie overgedragen. De heer R. Houwing uit Bedum is per 1 juli aangesteld tot adspirant agent van KATWIJK AAN ZEE Visseiiigolijes Gisteren- een duo Er verschenen gisteren twee trawlers in de markt van IJmulden: de Allan- ater van 2 juni, die met 670 kisten binnenkwam plus 200 kleine kistjes ha ring en 150 stuks stijve kabeljauwen en de Dirkje van 2 juni met 605 kisten vis. Voorts waren present de SCH 27 met 335 kisten, de KW 122 met 450 kisten vleetharing en de KW 140 met 300 kisten haring, terwijl de KW 25 260 kisten haring aanbracht. Vijfendertig kotters zorgden voor 16.000 kilo tongen en 400 kisten schol. Voor het buitenland De regels kabeljauw gingen gisteren naar België en werden betaald met f 70 tot f 73, terwijl de kleine regels f 30 tot f 35 opbrachten. De kisten kabelj maakten f 64 tot f 80 en voor de grote tongen betaalde de exporthandel f 2,45, voor de grootmiddel f 2,15 tot f 2,25 en voor de kleinmiddel f 2,30 tot f 2,45. De tong I maakte f 2,50 tot f 2,75 en de slip: deden f 2,05 tot f 2,15. Grote middel er zetschollen haalden f 50 tot f 55 en dt enen deden f 42 k 50 per kist. De binnenlandse prijzen Voor het binnenland bleven de schel vissoorten over. De grove schelvis maak te f 30 tot f 33. de grootmiddel leverde f 35 tot f 38 op, de kleinhandel kwam f 28 tot f 32 per kist terwijl voor de pen nen tussen de f 22 en de f 40 is betaald Braadjes deden f 13 tot f 21. Wijting is gegaan voor f 13 tot f 22 en schol II maakte f 33 tot f 43, met f 15 tot f 22 voor de schol II en de schol III. Haring maakte gisteren van f 17 tot f 21 de kist en de makreel is verkocht tegen f 16 f 21. In uit Binnengekomen: KW 57, 78, 144, 22, 25, 35. Vertrokken: KW 45, 16, 32, 130, 86. Een-en-twintig suluutschoten, bij aankomst op de rede van Texel afgevuurd door H-M.'s kruiser Glasgow, vormden de inleiding van een driedaags bezoek, dat dit oorlogsschip, onder comando van kapt. ter zee C. D. Bonham, aan Den Helder brengt. Het saluut werd met 15 schoten door Hr. Ms. Neptunus beant- 600 miljoen dollar hulp méér De Amerikaanse Senaatscommiss voor buitenlandse betrekkingen hee gisteren besloten het hulpprogramm voor het buitenland slechts met 5 joen dollar te beperken. President Eise hower had 4900 miljoen dollar voorg steld, doch het Huls van Afgevaardigd besnoeide dit met 1100 miljoen dollai De 600 miljoen dollar, die toch zoud* moeten worden opgenomen, zijn bestemd voor militaire hulp. SASSENHEIM ,DE keiijker op worden. De cultures in het zuiden van Frankrijk, Italië en Spanje gaan steeds meer produceren; krijgen een voortdurend toe nemende voorlichting en leveren als gevolg daarvan ook steeds betere produkten. Door het gunstige klimaat kunnen ze in de wintermaanden goedkoop leveren en zo vormen ze een bedreiging voor de broeiers van bolgewassen in West- en Noord-Europa." Dat zei de voorzitter van de Ver. Proefstation voor de bloembollencultuur, de heer M. Veldhuijzen van Zanten, gistermiddag in „De witte Zwaan" te Lisse toen daar de jaar lijkse ledenvergadering werd gehouden. Een vergadering, die druk werd bezocht en waar de heer G. Papendrecht, leraar aan de rijkstuinbouw school te Lisse. sprak over het bewaren van narcissen. In zijn openingswoord belichtte de heer Veldhuijzen van Zanten niet alleen het gevaar van de cultures aan de Rivièra. ln Spanje en Italië, ook wees hij met veel nadruk op de noodzaak van het •en van een kwiliteitsprodukt. „Door wisselvallig klimaat", zo zei hjj, „kun de afnemers in het buitenland grote schade lijden. Dergelijke dingen kan het vak niet hebben. De klanten moeten niet alleen gezonde bollen hebben, maar ze moeten ook aan de hoogste eisen van bloei en broei voldoen. Ze moeten uit onze bollen een goede bloem kunnen ha len op dp juiste tijd Aan dikke bollen, waaruit ze geen bloem krijgen, heeft men ginds niets!" Bij de hierna volgende bestuursverkie zing werd de heer J Heemskerk, de secretaris der vereniging, herkozen. De heer Papendrecht ging allereerst even de geschiedenis van het narcissen bewaren na. Vroeger rooide men ze eenvoudig in de paden; liet ze door zon en wind dro gen en schepte ze vervolgens op om ze ln kisten of rennen te storten. Lang ble ven ze daar niet Inzitten, want vrij vlug na het rooien werden ze weer geplant Het Engelse narcissen-jaarboek schreef ln de laatste uitgaven trouwens, dat dez. methode nog steeds de beste is Het proefstation heeft sinds 1948 echter proeven genomen om te weten te komen hoe de narcis reageert op een schuurbehandellng. En in de afgelopen jaren ls wel duidelijk ge worden, dat wanneer men een zacht najaar heeft, men de narcissen toch In de Sassenheimse „Pude Post" zaten gisteravond de bollen-ziekzoekers uit de hele streek. Hier werden de diploma's uitgereikt en de prijzen van de onlangs gehouden ziektenbeeldenwedstrijd. Tevens veranderde de grote wisselbeker van eigenaar. De heer W. B. v. d. Krogt uit Sassenheim ontving hem uit handen van de erevoorzitter der afdeling Sassenheim van de Kon. Alg. ver. v. bloembollencultuur, de heer Vlasveld. Deze herinnerde in zijn welkomstwoord aan de openingsspeech, die ir. Vlag des tijds uitsprak. Deze had gewezen op de wenselijkheid om in meer plaatsen een dergelijke wedstrijd te houden. Voor zo'n ziektenbeeldententoonstelling op stapel staat, komt er echter heel wat kijken. Het is om te beginnen al een omvangrijk werk de door verschillende ziekten aangetaste bollen bij elkaar te krijgen. Dat is geen „mandje konijnenvoer zoeken", aldus de heer Vlasveld, want sommige ziekten ko men nog maar zeer weinig voor. Spr wees er op, dat het al tien jaar geleden is, dat men de eerste wedstrijd in Sassen heim op de kalender zette. Hij zelf stond met de voorzitter van de Unie van land- arbeidersbonden. de heer Wiering, aan de wieg van deze leerzame reeks van shows. De heer Vlasveld bracht dank aan de heer Limburg, de directeur van de keuringsdienst en de heren van d6 plan- tenziektenkundige dienst, die veel tijd aap deze wedstrijd hadden besteed. Hij wees nog op het gevaar van de bui tenlandse concurrentie, wanneer men hdei geen kwaliteitsartikel meer kan afleveren Het gaat niet om een dikke bol alleeD Er moet ook wat „in" zitten. Bij degenen, die een diploma hadden veroverd, bevond zich ook C. v. d. Beek uit Billegom, die pas16 jaar is ep daarom een applaus kreeg. Na de uitreiking der prijzen men had naast de diploma's nog een tafel vol gebruiksvoorwerpen, van een overhemd tot een koffiepot en wat ge daartussen nog maar aan varianten weet te bedenken sprak de heer Wiering nog enkel» woorden van gelukwens tot de prijswin naars. Aan het slot voerde de directeur van de keuringsdienst, de heer Limburg, nog even het woord. Ook hij feliciteerde de prijswinnaars. Hij sprak de hoop uit, dat men volgend jaar een even groot aantal deelnemers aan deze wedstrijd al hebben. Met een woord van dank aan d» afd. Sassenheim van de Unie van iand- arbeidersbonden sloot de heer Vlasveld dez» druk bezochte bijeenkomst (Advertentie). Maak hem een dag koning Het hele jaar is hij druk bezig om de kost voor het gezin te verdienen. Geen moeite is hem daarvoor te veel. dankbaarheid en geef hem een cadeautje op Wh' hebben een ruime sortering in die artikelen welke h|j gaarne heeft. Prima HEREN POPLIN OVERHEMDEN met permanentstift boord, grijs, beige, wit en olifantgrijs9.35 Prachtige „LUCKY" ZELFBINDERS (kreukvrij)3.95 NYLON en WOLLEN HEREN ANKLETS en SOKKEN, vanaf 1.95 Wij ontvingen DE NIEUWSTE HEREN RUIT OVERHEMDEN. RIJNSBURG en NOORDWIJK AAN ZEE Piet oan Duybenvoorae, jeugdkampioen van de Leidse distnetsdam- bond, ontvangt hier van voorzitter J. van der Zwan de wisselprijs. HILLEGOM Burgerlijke stand GEBOREN: Johanna Adriana Catharina. d. van Th. Kokkelkoren en E. C. Peters. ONDERTROUWD: G. Koeman en D. J. van Dijk; Th. van der Laan en J. M. Siecker. GETROUWD: G. F. Wilhelmus en J. Vink; P. Bouman en J. C. van Hemert; A. H. van der Zijden en M. Elderbroek. OVERLEDEN: A. Fieman. m., 22 j.; I. Waasdorp, v., 3W m. P. Windhausen, advocaat en e Hoorn, tevens kantonrech- tor-plaatsvervanger aldaar, is benoemd tot kantonrechter te Hoorn. beter in plant da had bew de nareis ie schuur kan hebben. Men later, de ontwikkeling van irdt dan ook geremd en de vorstbeschadlging in het is dan minder. In zulke •en de bollen, die men bij i de schuur tot half oktober ard betere uitkomsten dan ien, die buiten waren opge* eind augustus de grond ln De Jaren, waarin men een koele herfst had, rooide men meer bollen uit de bed den, waarvan de bollen niet waren be handeld. De proeven hebben uitgewezen, dat het bolrot door de genoemde schuur behandellng bij 20 gr. C. niet toeneemt. Integendeel. Maar de heer Papendrecht wilde ook zeggen, dat het ln geen ge val vaststaat, dat de hogere kosten van de schuurbehandeling men moet sto ken en door het latere planten krijgt men een opeenhoping van werk, daar men half oktober ook aan het tulpen planten gaat goed gemaakt worden door een hogere opbrengst. De broelca- paciteit wordt door de behandeling niet benadeeld. Zijn conclusie trekkend meen de de heer Papendrecht te moeten zeg gen, dat het zeer moeilijk is in het alge meen een advies te geven. Ieder bedrijf tou eigenlijk apart bekeken moeten wor den: welke soorten worden er gekweekt, hoe is de arbeidsbezetting, hoe het be- drijfstype. wat is de grondsoort, waarop wordt gekweekt, enz. Na een korte rond vraag werd de bijeenkomst gesloten en trok men naar de tuinen van het proef station teneinde te zien hoe de gewassen er daar bijstonden. Burgerlijke stand GEBOREN: Alphonsus M. A., z. v. B. J. Lamboo en J. p. Egberts, A. van Leeu wenlaan 13. ONDERTROUWD: W. J. van der Holst i j.. Voorhout en M. H. van der Meij 27 J. Hortuslaan 35 J. J. Bel 27 j., Voorhout en J. H. M. van der Zwet 24 j., Lindenlaan 16; L. Luijk 28 j., Burchtstraat 4 en T. van der 33 j„ Bijweglaan 28; P. J. Voskuil 23 j-, Oegstgeest en J. M. Kortekaas 22 j.. Beatrixstraat 13. GETROUWD: A. Damen. Den Bosch en C. A. M. van der Meij, Van Heemstra straat 31; H. L. van Rijn, Noordwijk en C. Th. van Dorp. Meidoornlaan 15; P. H. Damen. Noordwijkerhout en M. A. W. van der Hoorn. Lindenlaan 22. OVERLEDEN; J. Lemmers, wed. van Van Rijn 93 j., Kerklaan 25; A. A. Hueber 62 j.. Parklaan 18. j. CRAMA Herenstraat 46 Leiden Tel. 25978 v. BENTEN'S Rijwielhandel Doezastraat 15 Leiden Tel. 20220 W. SCHNEIDER Hoofdstr. 102-104 - Leiderdorp - Tel. 22225 C. J. GOTTENBOS d. Wcrffstraat 56 - Leiden - Tel. 30124 NOORDWIJK Bloeddorstig dier In de omgeving van de Van Panhuys- etraait schijnt een bloeddorstige hond rond te zwerven, die he<t heeft bestaan kippen van het leven te beroven. De politie stelt een onderzoek in. Succes voor „Excelsior" Het fanfarekorps „Excelsior" heeft op ;n concours te Hiiliegom de eerste prijs in de ere-aideling behaald. Het korps promoveerde daardoor naar de supe rieure-klasse en heeft uit louter vreugde gisteravond een rondgang door de ge meente gemaakt. „Vogellust" vergaderde Onder leiding van de heer J. Hoek ver gaderde gisteravond de vereniging „Vo- gelliuet". Er waren vijl nieuwe leden. De heer Hoek hield een causerie over „Ka naries en tropische vogels", waarop een aangename discussie volgde. Besloten werd de vogelzaden voortaan gezamenlijk te kopen. Orgelconcerten >p 3 en 24 augustus hoopt Feike Aema orgelconcert in de Gereformeerde keric van Noordwijk aan Zee te geven. Communisten: 104 In de gisteren gepubliceerde verkie zingsuitslagen ls een cijfertje weggeval len. Er hebben namelijk 104 Noordwij- kers op de C.P.N. gestemd (in 1952: 149, 1954: 101). Dodeljjk ongeluk. De 65-jairige mevr. G. uit Apeldoorn ls, toen zij plotse ling de weg overstak, aangereden en gedood door een auto. Huismoeders denk om VADERDAG Voor VADRDAG geen broek of jas, maar een ELEKTRISCH DROOGSCHEERAPPARAAT, dat komt van pas 1 1 REMINGTON en BRAUN z|jn b|j ons All Risk verzekerd. DAMES- EN HERENKAPSALONS H. BEDEKER Voorstraat 73 Katwijk t Parfumerieën Bijouterieën

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 9