Spoor- en tramwegliefhebbers vieren zilveren jubileum met zonderlinge feestrit In school Koningin Juliana" werd expositie ingericht hoed VULPEN! VISSER IJ GOLFJES ,56 nieuwe leidsche courant DONDERrAC 14 JUNI 1956 DE LIEFDE voor het vervoer op de rails is een precieuze zaakhet is liefde genoeg om onberedeneerd en onverklaarbaar te zijn, maar toch toel weer zó concreet, dat de gezamenlijke verliefden georganiseerd i in een vereniging, de „Nederlandse vereniging van belangstellenden het spoor- en tramwegwezen". Kwaadsprekers zeggen, dat hiermee talte is gegeven aan een manie, maar een dergelijke aantijging kan bij de betrokkenen slechtsy een vergeeflijk lachje opwekken. Hoe het ook zij de vereniging be staat 25 jaar en dit jubüeum zal met kracht worden herdacht. Zo gaat men zaterdag plechtig afscheid nemen van -de ttoomtractie (bij de Spoorwegen, want enkele trammaatschappijen in ons land houden er nog stoomlocomotiefjes op na). VALKENBURG Reis van ouden van dagen I Nadat zij eerst zich van hun stemplicht gekweten hadden, gingen gistermorgen de ouden van dagen hun jaarlijks uitstapje maken. Allereerst ging de tocht naar Gou- aar men een kop koffie kreeg. Ver volgens naar de radiostad, waar een keu rige maaltijd stond aangericht en waar len bezoek bracht aan de N.C.R.V.- studio. Onnodig te zeggen, dat men hier en oren te kort kwam. De terugreis ver Amsterdam en Heemstede. On geveer negen uur in de avond kwam het gezelschap aan bij het verenigingslokaal, aar hulpvaardige handen opnieuw ge- ed waren om de vermoeide reizigers van •t een en ander te voorzien. Burgemees- r Van der Have bracht de grceten over in het gemeentebestuur en prees de he rt Rhijnsburger en Van der Zwart, die ook dit jaar de organisatie tot in de puntjes hadden verzorgd. De heer Anth. d. Berg maakte er melding van, dat de beide organisatoren gemeend hadden dit werk nu aan jongere krachten over te moeten laten. Met applaus werden de he- C. Ouwersloot en C. v. d. Zwart ver welkomd als hun opvolgers. Een derdeel- s, de heer J. D. van der Meer, be dankte namefts allen, die aan de tocht hadden deelgenomen. Ds A. Langeler sprak ernstig slotwoord, waarna hij voor ging in dankgebed. VOORHOUT Vrouwen een dag uit Nagenoeg alle leden van de afdeling Voorhout van de Ned. Christen vrouwen bond zijn gisteren gezellig een dag uit -eest Heel vroeg in de morgen de men waren nog maar net naar hun werk 'stapten de dames in een prach tige autobus. Ze reden naar Amsterdam genoten van de prachtige omge ving van Bennebroek, Vogelenzang, Zand- voort en nog meer plaatsen daarginds. In de hoofdstad dronken ze koffie en later maakten ze een rondvaart door de grach ten. Enthousiast waren ze daarover, vooral de dames, die niet vaak in het schuitje zitten. In Naarden werd de broodmaaltijd gebruikt, ih"~Laren werd en weverij bezichtigd en daarna nen naar Oud Valkeveen. Voor de e maaltijd hebben de dames zich daar uitstekend met elkaar vermaakt. Het al lang donker, toen men naar hui» terugkeerde NIEUWVEEN Verkiezingsuitslagen Totaal 1169 (1122) (1125); K.V.P 497—42 5 (433—38.6) (456—40.5); P.v.d.A. 147—12.5 (104-9.3) (123—10.9); A.R. 237—20.3 (227— 20.2) (205—18.2); C.H.U. 215—18.4 (221—19.7) (249—22.1); V.V D. 37—3.2 (56—5 0) (39—3.5); C.P.N. 2—0.2 (8—0.7) (5—0.4); S.G.P. 31—2.7 (302.7) (28—2.5); GPV. 1—0.1 (0—0) (1—0.1); Nat. Unie 2—0.2. Overige partijen -. (43—3.8) (19—1.7). TER AAR Verkiezingsuitslagen Totaal 2314 (2218) (2220); K.V.P. 1432-61.9 (1288—58.1) (1315—57.7); P.v.d.A. 86—3.7 (55—1.5) (64—2.9); A.R (289—12.5) (284-12.8) (271—12.2); C.HU 368—15.9 (380—17.1) (411 —18.5); VVD 52—1.2 (53—2.4) (41—1.8); CPN 2—0.1 (6—0.3) (2.0.1); SGP 77—3.3, (984.4) (77—3.5); GPV 3-0.1 (2—0.1) (1— 0.00); Nat. Unie 4—0.2, NOU 1—0.00. Ove rige partijen (52—2.3) (28—1.3). Voetbalwedstrijd TA.V.V. hoopt zaterdagavond om 7 uur in Korteraar een wedstrijd te spelen tegen Mc. Boys uit Nieuwveen ten baite van de kas voor de ouden van dagen WOUBRUGGE Verkiezingsuitslagen Totaal 1428 (1399) (1390); K.V.P. 641-44.9 (581—41.5) (500—42.4); P.v.d.A. 146—10.2 (114-8.1) (100—7.2); A.R. 210—14.7 (243-17 4) (224—16.1); C.H.U. 284—19.9 (278—19.9) (31.5 -22.7); V VD. 69—4.8 (77—5.5) (71—5.1); C.P.N. 7—0.5 (7—0.5) (6—0.4); S.G.P. 63— 44 (83)-5.9) (81—5.8); G.P.V. 1; Nat Unie 3-0.2; N.O.U. 4—0.3. Overige partijen (16-1.1) (3-0.2). Inspectieploegen Korea Alle inspectieploegen, die toezicht moe ten houden op de naleving van het be stand tussen Noord- en Zuid-Korea, zijn nu teruggetrokken naar de gedemiiutanl- seerde zone van Panmoendjon. Zoals eer der gemeld, is dit een gevolg van protes ten van de leiding der V.N. strijdkrachten in Korea tegen b«> ta ndssch ending en in het communistische deed van het Land. Fransch.-Ned. Overzeesohe Cultuur mij, Winst f 35.000 in mindering van ver lies, waarna f 116.000 resteert; wimsttrans- fer voor f 229.000 aangevraagd. Een gezelschap van enkele honderden mensen, leden van de Nederlandse ver eniging en de Engelse zusterorganisatie, vertrekt om kwart over tien uit Den Haag in een trein, die getrokken wordt door een oude stoomlocomotief en verder is samengesteld uit oude houten wagens, die vóór de eerste wereldoorlog in dienst werden gesteld. Over Rotterdam reist men Amsterdam, waar men overstapt in het modernste elektrische materieel om terug te keren naar Den Haag De H.T.M zal dan de deelnemers per oudste en nieuwste elektrische tramwagens naar het Kurhaus brengen voor de jaarvergade- ing. De Engelsen brengen in die tijd eer bezoek aan het Spoorwegmuseum t€ Utrecht. HAZERSWOUDE Reorganisatie „De Kievit" De wandelsportvereniging „De Kievit" hield dinsdagavond ten huize van de voor zitter, de heer A. van Staveren Jz., een vergadering. De voorzitter sprak de hoop uit, dat alle leden propagandisten van de wandelsport zullen zijn. De vereniging werd gereorganiseerd In het nieuwe be stuur werden gekozen- A. van Staveren, voorzitter, leider wandelsport; mej. Tini van 't Wout, penningm. mej. R. v. d Bosch, seer.; J. Hogendoorn, algem. adj. Er werden plannen besproken voor een wandelrooster voor deze zomer. Men be sloot zaterdag naar Gouda te gaan daar mee te doen aan een 15 km tocht. Wie mee wil doen kan bij het terecht Kersen duur Het ziet er naar uit, dat de kersen dit jaar duur zullen worden. De prijzen die op het hout worden besteed liggen belang rijk hoger dan die van het vorige jaar Er zijn dit jaar boomgaarden die bij de verkoping het dubbele of meer opbrach ten van 1955. De kersenpachtèrs verwach ten van de oogst en de prijzen zeer veel Voor de meikersen werd gemiddeld 25 to' 35 cent pér «kilogram besteed, voor dt Duitse kersen betaalde men 15 tot 25 een- per kilogram. De bijkomende kosten zijn hoog. wan voor keren, plukken, sorteren en vervellen wordt 40 tot 50 cent per kilogram gen kend. Zonne-energie bij de hooibewaring PEN hooibroeispecuilist te Wa- ■Vs .geningen, dr. ir. D. van der Schaaf, heeft met zjjn medewer kers van het rijkslandbouwconsu- lentschap te Sneek een praktische toepassingsmogelijkheid van zonne- energie ln de landbouw ontwik keld. De vindino zal de mogelijk heden van de Nederlandse boer derijen in het weidelandschap aanzienlijk veranderen, wanneer het systeem op grote schaal wordt toegepast. In plaats van riet of pannen zullen dan zwart geverfde gegolfd ijzeren platen de zuidelij- lijke helft van de hooischuren be dekken De technische toepassing van zonne-energie hangt ten nauwste samen met de nieltwe methode van hooibewaring, die erop is gericht een betere kwaliteit hooi te ver krijgen door het tegengaan van hooibroei. In het vochtige Neder landse klimaat moest de lucht tot dusverre worden verwarmd met oliebranders om de vochtigheids graad te verlagen. De taak van de oUebrander wordt nu overgenomen door de zon. Het systeem is wel iswaar afhankelijk van het weer, doch volgens de ontwerper Is dit bezwaar niet groot. Het weer van een week is niet beslissend voor dit bewarlngssysteem. Er kan wor den geprofiteerd van alle zonne schijn in de maanden juni tot en met september. Proeven worden reeds genomen op boerderijen te Fochtelo en Rijperkerk in Fries- Rusland was tegen het werpen van atoombom" Tijdens de tiweede wereldoorlog heelt de Sowjetunie trachten te voorkomen, dat atoombommen werden geworpen op de Japanse steden Hlroejima en Nagasaki, aldus heeft radio-Moskou verklaard. De Verenigde Staten zouden de atoom bomaanvallen hebben doorgezet als een politieke dreiging van de volken van ver scheidene landen. Rusland zou hebben voorgesteld het gebruik van atoomwa pens te verbieden, doch de Verenigde Staten hadden dit pleidooi tegen het ge bruik van de atoombom verworpen. Amnestie in O.-Duitsland De Oostduitse plaatsvervangende pro- :ureur-generaal Bruno Hald heeft ver klaard dat binnenkort alle Oostduitse ge vangenen, die op „verouderde beginse- n" zijn veroordeeld, of van wie „kan orden aangenomen dat het met de straf oplegging beoogde doel werd bereikt", p vrije voeten zullen worden gesteld. Mr. C. A. Appelboom, kandiidaat- notans te '6-Gravenhage, ia benoemd tot notaris te Nijmegen. BENTHUIZEN Bromfietsongelukken Een knecht van de aannemersfirma G wilde van het rijwielpad de snelverkeer®- weg oversteken. Maar hij keek ndet goed uit en werd door een auto gegrepen. De bromfiets werd deerlijk beschadigd, maar de berijder kwam er goed af. De auto maakte een buiteling en moest uit de naa6t de weg lopende sloot worden opge takeld. Gisteravond keek ook een andere brom fietser niiet goed uit. Hij kwam met zijn vrouw achterop van een boerderij op het „hoogje" aan de Zegwaardseweg. Hij nam maar op goed geluk aan, dat er geen verkeer uit de richting Benthuizen kwain. Maar hij had geen geluk en toen hij de Zegwaardiseweg opreed, werd hij dan ook onmiddellijk door een auto geschept. Zwaar gewond moesten hij en zijn vrouw naar een ziekenhuis worden overge bracht. Een zoveelste waarschuwing voor adil* weagebruiker» ALKEMADE Diamanten jubileum ds. Lekkerkerker Ds. T. Lekkekerker te Delft herdenkt vandaag, dat hij 60 jaar geleden het pre dikambt in de Herv Kerk aanvaard de. Hij werd in Alkemade geboren en studeerde te Leiden. Achtereenvolgens stond hij te Hagestein, Kockengen. Mont- foort, Wanswerd. Oosterwolde (Geld.), IJsselmuiden en Delft Tegen burgemeester weer veertien dagen geëist De procureur-generaal bij het Haags gerechtshof, mr. J. Zaayer, heeft giste ren bevestiging van het vonnis geëist tegen de 56-jarige burgemeester van Nieuw Helvoet W S. de V., die wegens het besturen van een auto terwijl hij on der invloed van sterke drank was en we gens het aanrijden van een wielrijdster. tot veertien dagen gevangenisstraf was veroordeeld en tot een jaar ontzetting uit de rijbevoegdheid. De V was indertijd ook vervolgd wegens het doorrijden na een aanrijding, maar daarvan had de rechtbank hem vrijgesproken Het hof liet deze zaak thans onbesproken. De procureur-generaal achtte de aan rijding voor honderd pet. de schuld van De V. en vond geen verzachtende om standigheden aanwezig. De verdediger, mr. D. A. Hoogwater uit Rotterdam, noemde het tenlastegelegde niiet bewezen. Mocht het hof zijn mening echter niet delen, dan zou hij het doen uitbrengen van een psychiatrisch rapport wenselijk Visserijconferentie in Rotterdam Minister Mansholt zal maandag 25 Juni te Rotterdam een internationale bijeen komst van visserij technologen in hotel Atlanta openen. Op uitnodiging van de Nederlandse regering wordt deze bijeen komst van 25 tot en met 29 juni onder auspiciën van de voedsel- en landbouw organisaties van de Verenigde Naties in ons land gehouden. Vier werkgroepen zul len rapport uitbrengen over het koelen van vis, visserijprodukten voor gebruik in de tropen, verpakking van visserijpro dukten en het vriezen van vis. Het be langrijkste onderdeel van de conferentie is een bespreking over het koelen van via in het algemeen, waarbij o.m. ter sprake zullen komen de oiganoleptische en an dere methoden ter bepaling van de kwa liteit van vis, het gebruik van antibiotica en verschillende koellngsmethod e n Logger opgelegd ALPHEN AAN DEN RIJN Het tijdstip nadert,- waarop tal van jongens en meisjes de lagere scholen gaan verlaten. De ouders worden voor de vraag gesteld; Wat nu met hen? De keuze wordt vergemakkelijkt doordat scholen, die verder op kunnen leiden voor de maatschappelijke taak, tonen, wat met hun onderwijs te bereiken is. Op grond van die overweging ls onge twijfeld ook de tentoonstelling van d« landbouwhuishoudschool „Koningin Juli ana" georganiseerd in de school van d« Potgieterstraat. Gisteravond is die ge houden en ook hedenavond is ze nog ti bezichtigen. De expositie betreft het werk van di leerlingen, In alle ruime", lokalen keurig gerangschikt. We zijn de versohlileöde afdelingen doorgewandeld. Zagen, hoe de meisjes volledig op de hoogte worden gebracht met huishoudelijke werkzaamheden als wassen, strijken enz. zelfs met de dernste machines. In de keuken wordt men behalve met de volledige kookkunst, ook vertrouwd Vier weken geëist tegen Lou van Muiden De officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam heeft gisteren ken gevangenisstraf geëist tegen de 58- jarige vroegere viskoopman Lou V. uit Muiden, die op 5 maart jl. geweigerd had als getuige te verschijnen voor de rech- ter-commissaris te Amsterdam, nadat hij per dagvaarding was opgeroepen, rechter-commissaris wenste Lou te horen In een zaak tegen twee zijner volgelingen, een echtpaar uit Weesp, waarvan het Jongste kind is overleden aan een ernsti ge longontsteking, -omdat de ouders had den nagelaten de hulp van een dokter in te roepen. Als volgelingen van Lou hiel den zij zich aan zijn leer, dat men bij ziekte in hém moet geloven en geen dok tershulp moet Inroepen. Ook gisteren was Lou niet versche nen. Tegenover de recherche, die hem thuis kwam opzoeken, verklaarde hij geen gevolg te willen geven aan de dwang van de dagvaarding. De rechtbank zal op 25 juni a.s. uitspraak doen. Ned. füms bekroond op festival te Montevideo Te Montevideo Is een interna toonaai fliimflesMvail voor documentaire en expe rimentele films gehouden. 43 Landen had den 228 rolprenten Ingezonden. Twee films van Bert Haanstra, namelijk „En e zee wa6 niet meer" en „Strüd. zonder inde" hebben een „Grand Prix" ver- De door Van Gasteren vervaardigde film „Rai'lplan six eight Inch" kreeg een speciale vermelding. Koning van Afghanistan is ernstig ziek Koning Zahir van Afghanistan Is ernstig ziek. Dit wordt door het radiostation van Kaboel, de hoofdstad van het land mee gedeeld. Er zijn geen nadere bijzonderhe den bekend. DodclUk ongeluk. De 42-jarige L. A Overmans, oedrijfscnef van een ijzergie terij te Asten, is gisteren te Someren met zijl motor in een bocht tegen een boom gereden en daarna twintig meter verder tegen een andere boom terecht gekomen. Hij is kort na het ongeluk over gemaakt met dekken en dienen en de theorie ontbreekt niet. want men krijgt ook: voedingsleer. Voorts wordt dë algemene vorming niet vergeten, want we zagen keurig uitge voerd modern tekenwerk; een goede methode muziekleer; babyverzorging, ter wijl men ook van alles leert wat voor föe omgang met de kleuters van pas komt. Wé, zagÜTi keurige produkten van han denarbeid eri voorts worden de radio- of ander'e lessen iri praktijk gebracht In di verse projecten. Uiteraard ontbrak ook niet de afdeling met hetgeen gepresteerd wordt op het gebied van de naaldvakken. En het aar dige was. dat daarvan gisteravond ook een modeshow gegeven werd. waarvoor zeer grote belangstelling bestond. Hiervan wordt vanavond een herhahng gegeven. In verband met de emigratie wordt nu ook les gegeven in Engels. En het feit. dat men hier ook met een landbouwschool te maken heeft, komt tot uitdrukking ln de aardig aangelegde tuintjes met groen ten. bloemen- en plantenteelt Al met al kan de directrice, mej. J. B. Heésen, met haar personeel, trots zijn op deze tentoonstelling. Geslaagden Chr. lyceum De eerste groep geslaagden van het Chr. Lyceum is er alweer en het ia-voor hen die nog volgen een moedgevend ver schijnsel, dat alle kandidaten die opkwa men, succes hadden. Het betrof het eind examen gymnasium B Geslaagd zijn: F E van Beek, Woerden: W. van Ber- kel. Aarlanderveen; J. W Bums, Alphen d. Rijn; A. H- J, Houwing, Leiden; M- P. v d. Marei. Koudekerk a. d. Rijn; mej. Aarjte Matze, Boskoop; C. J. v. d. Velden, Waddinxveen. KATWIJK AAN ZEE Gevonden voorwerpen Tijdvak 9 mei t.m. 13 Juni; 1 pr bruine damesschoenen, wit rfjwielpompje, sleu telketting met sleutels, bruine portemon- naie met lnh., bruine zijden sjaal, me daille wandelmars VVV, coupon stof. 1 muntbiljet van ƒ2,50. bruine hond Set ter. bankbiljet van 10. groene portemon- nale met Inhoud, langharig hondje, grijze Wollen jekker, blauw-groen windjack, bruine portemonnaie met inhoud. rode portemonnaie met Inhoud, zijden sjaal, padvindersportemonnale met Inhoud, rode portemonnaie met Inhoud, duimstok, slrandschop, groen truitje, sleutelring met sleutels, kinderwindjack met bontkraag, gummi-bal, blauwe zwembroek, bruine portemonnaie met inhoud, zakdoek, 2 zil verbons van ƒ2,50, witte badhanddoek, grijze vulpen, polshorloge, blauwe zwem broek en baddoek, klnderschoudertasje met foto's, fietspompje, gevlamde Vulpen, zijden sjaal, voetbal, kerkboekje, zonne bril, hengelstok (delen), bruine kinder schoen, nylon dameshandschoen, 1 paar meisjesschoenen, mesje, doos met zak ken pinda's, drie schoppen, kleurenpot- lood, rode portemonnaie met rozenkrans, gymnastiekschoenen. Engelse sleutel, portef. met legitimatiebewijs, muntbiljet, damespolshorloge, klndervest. sleutelring met sleutels, wit kinderkousje, muntbil jet van ƒ2,50, blauwe overall, vulpenset Schots tasje, pndvindersrlem. zakspiegel- tje, regenjas en alpinopet, regenjas, steun- zooltje. bruine portemonnaie met inhoud verlovingsring, blauwe autoped. Lips- sleutel. een opblaaseendle. zwart lak schoentje, langharige hond, groene auto ped. plastic zak met inhoud, rechter kin derschoentje, autoped, drie parelkettink Jes in bruin papier, damesportemonnaie met inhoud, 30 jute zakken, zwart-wlt Spaniel, herenbrll ln etpi. muts. week kaart (bus), damesregenjas, kinderschoen tjes, wit lederen kinderschoentje. Jon gensjasje, gouden ring. blauw lederen pa raplukoker, muntbiljetten van 2.50. bruine damesportemonnaie met lnh., drte wielig kinderfietsje, zwarte poedel, brui ne rijwieltas. Inlichtingen woensdag- en zaterdag middag tussen 2 en 4 uur aan het bureau van politie to Katwijk aan Zee. Filmavond Vanavond om 8 uur worden ln de grote zaal van het Geref. Jeugdhuis Irene (in gang naast Albert Heijn aan de Voor straat) kleurenfilms vertoond voor de bad gasten en de Katwijkse bevolking van 16 jaar af. De heer Van Doorene heeft een groot aantal kleurenfilms opgenomen van Noord- en Zuld-Rhodesia, de Indische Oceaan, de oostkust van Afrika, de Vlc- toria-watervallen en. het Süezkanaal. Hierbij aansluitend, vertoont de heer Maitimo kleurendia's van Arabië, terwijl de heer Ouwehand iets van Oostenrijk zal laten zien. Spreekbeurt Morgenavond om half 8 hoopt in gebouw Casa Cara voor de Geref. Gemeenti Nederland) te spreken ds. Malan Bruinlsse. Hoog en laag water Vrijdag" hoog water 8.14 en 20.45 laag water en 16 18 uur. ROELOFARENDSVEEN Stuurman bewusteloos Gisteren omstreeks 5 uur dreef in hel midden van het Braassemermeer een schip stuurloos rond. De bemanning van ander schip vond aan boord een be wusteloze stuurman, de heer G. Pont. die op enkele in de buurt liggende zandzui gers proviand moest brengen. Dokter Van der Bijl constateerde een lichte hersen schudding. De heer Pont werd naar zijn woonplaats. Hazerswoude, overgebracht, xirzaak van het ongeluk is nog on- Ds. E. I. F. Na wijn beroepen in Katwijk aan Zee Ds. E. I. F. Nawtjn, predikant voor de zending onder de Joden van de Geref. Kerk van 's-Gravenhage-Oost heeft een beroep ontvangen naar Katwijk aan Zee ln de vacature van ds. A. L. Bos. Voor Vaderdag Lectuurbakken Rookstoelkussens (los) vanaf 19.50 Complete Rookstoelen met veren kussens 52,50 Radio-tafeltjes en tal van andere aar dige artikelen, geschikt voor cadeaux vindt u steeds bij Fa. C. Verduyn - Rijnsburg TELEF. 3036 VLIET Z.Z. 19 LISSE Examens brandweer Bij de gisteren gehouden examens on der auspiciën van de Zuidhollandse Prov. brandweerbond slaagden onderstaande brandwachts, allen leden van de Lissese vrijwillige brandweer, voor het diploma brandwacht le klas: J. Langeveld. J. van de Poel. P. v. Rossen, A. Cardol. L. van Dijk. P. van Eijk, G. Huis. M. Koning, G. Lubbers, L. Meijer, H. v. d. Reep. G. tn 't Veld. J. Willemsen en C. van 't Wout. terwijl voor het diploma brand wacht 2e klasse slaagden de heren J Be- melman. C. Dol. J. Koning, L. v. d. Lans, I. Meijer, L. Tijssen en C. J v. d. Zwet Afgewezen werd 1 kandidaat. Deze cur sus werd afgelopen winter gehouden. Instructeur was de heer Godthelp, boofdbrandwacht van de Leidse brand weer. De examencommissie bestond uit de heren Roelofs en Jansen van de brand weerinspectie, de heer Mostert, brandweer Utrecht en de heer Van der Hoorn, brand weer Den Haag. Geslaagd voor onderwijzer De plaatsgenoot C. Schravendeel slaag de voor het eindexamen onderwijzer bij het lager onderwijs. Straatprediking Zaterdagavond zal straatprediking wor den gehouden in de Wagenstraat. Ds. Kampman en de heer E. van 't Voort hor pen te preken. OEGSTGEEST Burgerlijke stand Geboren: Marianne, d v H Meijer en G J Voordouw; Errama Paiullne, d v G P van Ree6 en A O Doaide van Troostwijk. Ondertrouwd: A van der Kloes, 28 jr. Leiden en M C Kamsteeg, 25 jt\ Oer geest Getrouwd: J Los en C M van Kampen; H W van Loon en C Duiike>r. CEEF VADER 4 KLEUREf) POTLOOD of BALLPOINT Alle goede merken verkrijgbaar bij Boekhandel A. v. d. BERG Achterweg 12 Katwijk a. d. Rijn- VOOR AL UW werkkleding PLANjE LEIDERDORP Opbrengst Rode Kruiscollecte De in de afgelopen week voor het Rode Kruis gehouden collecte heeft ruim f 280 opgebracht. Gisteren aan de afslag Van de trawlervloot losten gisteren de Herman(van 2 juni), .die 815 kisten in dé hallen liet zetten alsmede 70 stuks stijve kabeljauwen en 400 kleine kistjes haring en de Soerabaya (eveneens van 2 juni) welke trawler 550 kisten loste en 400 stuks stijve. Voorts was de Claesje 730 kisten plus 150 stuks stijve, terwijl de HD 79 voor 460 kisten zorgde. 150 schelvis en 110 kool en ten slotte had -de Annie, IJM 14, 225 kisten bij zich, waarvan 100. met schelvis. De Claesje zou oorspronkelijk naar Grimsby gaan. maar het leek de rederij wegens de grote aanvoeren aldaar beter toch maar naar IJmuiden te komen. De kleine vaart had 900 kilo tongen en 200 kisten schol. Voor het buitenland Voor de grote regels kabeljauw werd door de exporthandel gisteren van 106 tot 128 betaald en de kleine regels brachten 50 tot 55 op, terwijl voor de en grote kabeljauw van ƒ90 tot ƒ120 d gegeven en de kleine 60 90 golden. Grove tongen leverden 2,40 tot 2.65 op en grootmiddel deed f 2,20 tot 2,30, terwijl voor de tweeën tussen 2,10 de ƒ2,15 betaald is. Grote, middel- en itschollen deden met de enen 48 55 Binnenlandse koper» De binnenlandse handelaren namen de grove gullen af tegen 27 5 ƒ23 en be taalden voor de middelgul 22 tot I per kist. terwijl de torren van 16 tot 14 haalden. De grove schelvis deed 30 tot 15 en de grootmiddel maakte 28 tot ƒ12 naar gelang van de kwaliteit. Pennen zijn verhandeld tegen 12 tot 17 en wijting eveneens. Grote kisten zwarte kolen deden gisteren van 54 tot 62 en voor de middelsoorten ls van 17 tot 22 gegeven, terwijl de kleine kool van 12 tot 14 opbracht. De makreel haalde 18 tot 20 en de baring deed per grote kist 20 tot 25, terwijl de kleine kisten 137>0 dot ƒ14,50 opbrachten. Witte kool- vis tenslotte deed 57 tot 65 en leng Is verkocht tegen f 50 5 65, terwijl voor de schol II 42 tot 37 van de hand is gegaan en schol III zich met 30 k 20 liet betalen. Vandaag ter markt De markt van vandaag werd bezocht door de Dirkje van 2 Juni met 605 kis vis, waaronder 220 schelvis en 220 i kreel, terwijl voorts de Allanwater loste met 520 kisten vis van 2 Juni, waaronder 210 schelvis en 110 kabeljauw en gul plus 140 makreel alsmede 200 kleine kistjes haring en 150 stuks stijve kabeljauwen. De Onderneming II stoomde eveneens voor vandaag met 330 kisten vis plus 110 kistjes haring Het dubbele in Grimsby De trawler Amsterdam besomde in Grimsby niet minder dan 2650 pond ster ling voor zijn 840 kisten vis. Dat wa3 het dubbele van de besomming, die de traw ler in IJmuiden zou hebben gemaakt op dezelfde marktdag. De oudst* De oudste boten worden nu de Emma Wilhelmina (4 juni), de Thorlna. Swift. Wiron II. Beatrice (5 juni) en Cornelis Vrolijk. Pictertje, Deining en KW 73 (6 Juni), de Gelria. Carlone, Cornelia Maria. Onderneming III en Shamrock (7 juni). Albertha Hendrika. Dirk Maria (8 juni). Bloemendnal. Klaas Wijker, Vios, Abra ham. Martha. KW 7 en 52 (11 juni). Ber gen. Caroline Arie Ouwehand. Nestor. KW 76. 141. 159 en 95 (12 juni). In uit MO m W Kaap Spartel

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 9