ïliouuie Criitscfu (dourant Vestzak - atoomcentrale in aluminium bussen Akkoord in bouwvak: 15 pet. verhoging Russische tegemoetkomendheid gevaarlijker dan agressie Nederlands jongste kiezer Werd Stalin door Boelganin en Kroesjtsjef vermoord Zuidslavische aanval op Van Heuven Goedhart Üi! t 1! DINSDAG 12 JUNI 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening 58936. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting) Familieberichten 0.18 per millimeter. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441 Zevenendertigste jaargang No 10674 Directie: F DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „5tflnt«fl«tich l« ghefelcoeti "myn hert la tegfjenspoet" Van 150 naar 225 leden Zie pag. 5 .J Glenn Martin construeerde. Voldoende energie voor stad van tienduizend inwoners TN DE VERENIGDE STATEN is een vestzak-atoomcentrale ontwikkeld. 1 die zonder aanvulling van kernfysische brandstof een stad van tienduizend inwoners anderhalf jaar van elektrische energie kan voor zien. De centrale kan worden afgeleverd in acht aluminium kussen, waarvan de grootste 2.70 bij 2.70 bij 9 meter meet. Gewicht en omvang van de installatie gaan het laadvermogen van acht spoorwagons, acht trekkers met" oplegger of zelfs maar zeven grote transportvlieg tuigen niet te boven. Een handjevol technici hebben in de 122 500 liter per minuut en gloednieuwe kernfysische afdeling van de'verhit. Dit water verwanr Glenn Martin-vliegtuigfabrieken gewerkt om sto aan de ontwikkeling van deze compacte toren, iitoomcentrale. die ongekende mogelijkhe den biedt voor ontoegankelijke, in ont wikkeling achter gebleven gebieden. Een maal op de plaats van bestemming afgele- verd zou de montage van de central» maar een dag of drie, vier in beslag ne men. Er hoeft geen gebouw voor te wor den gesticht en zware fundamenten zijn niet nodig. De eigenlijke kernreactor, gebouwd één'aluminium container wordt verticaal in de grond begraven. Het zand woestijn zou al voldoende zijn v afscherming, evenals het ijs in poolstre ken of de modder en het water rivierbedding. De kern van het brandstofelement be- All slaat uit zestienhonderd metalen buizen "M •én centimeter diameter en een leng- an negentig centimeter. Door deze stroomt water met een snelheid var Tijdens en na de verkiezingen Morgen, op de dag der verkiezing heeft de Centrale A R. kiesvereniging h; rentrale post gevestigd in de Geref op leidingsschool Hooglandse Kerkgracht MA, telefoon 21421, geopend van 8 m. tot 7 uur n.m. De afdeling Leiden van de C.H.Unie heeft morgen haar centrale post weer ten huize van de heer en mevrouw Singer- liag. Zijlsingel 47, telefoon 22420. Zij. die slecht ter been zijn en géén ge volmachtigde voor de stemming hebben aangewezen, kunnen desgewenst per auto het stembureau worden georachl. Indien nog geen verzoek is Ingediend, wende men zich op de stemmingsdag bij voorkeur telefonisch tot bovenge noemde adressen. 's Avonds Avonds belegt de afdeling Leiden van C.H.Unie een bijeenkomst in „Predi- de Centrale A.R, kiesvereniging an Rehoboth. Hier zullen de uitslagen, voor- >ver mogelijk, worden bekendgemaakt. Omdat de stembureaus dit jaar voor het eerst niet tot 5 uur maar tot 7 uur avonds geopend zijn, zullen de bijeen komsten niet zo vroeg als voorheen kun- - - nen beginnen. De eerste uitslagen worden tussen half 9 en 9 uur verwacht. Men kan ook uitslagen te weten komen vóór ons gebouw aan de Steenstraat. Een en een microfoon zullen daar zijn opgesteld, en al is de attractie er een beetje af, nu de stembureaus pas om 7 dicht gaan, uit de gepubliceerde uit slagen zal men zich toch stellig een idee kunnen vormen van het totaalbeeld. IJsland eist vertrek Amerikaanse troepen De IJslandse regering heeft het ver rit van de Amerikaanse troepen ge- ist. De IJslandse minister van buiten landse zaken, Gtidmundson, overhandigde de Amerikaanse ambassadeur in Reykja- n nota waarin deze wens werd ken baar gemaakt e eis van de IJslandse regering worden gezien als een gevolg van bet besluit van het parlement het ver dedigingsverdrag met Amerika te her- 'ien, of het verdrag op te zeggen, tenzij de Amerikaanse troepen het eiland ver laten. Het parlement sprak toen (28 taart) ook uit de NAVO te blijven steu- wordt daarbij •erwarmt ander water itoom op te wekken voor de genera- Goedkoop De prijs voor de stoomreactor zal ver beneden één miljoen dollar blijven Het is nog niet bekend, hoe de totale prijs van de centrale zal zijn. Glenn Martin wil de compacte centrale binnenkort op de markt brengen. Portret van Ronune99 Min. Cals tikt KRO de vingers De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft aan de KRO mede gedeeld, dat hij bezwaar heeft tegen de uitzending op hedenavond van „Het por tret van Rommé", dat aangekondigd is in de KHO-gids van jl. zaterdag. Hij is va,n mening, dat dergelijke uitzendingen in de laatste weken voor de verkiezingen alleen dienen te geschieden ir de door de regering aan de politieke partijen toege kende zendtijd. De KRO heeft de minister daarop doen weten, dat zij bedoelde uitzending heeft overgedragen aan de K.V.Pdie haar gisteravond om 7 uur heeft uitgezonden. Erve H. de Jon#. Wonmwveer. Na aanvrage van surséance op 15'5 thans Ontsfljag laatste werknemers. Een der be langrijkste cacaoverwerkende industrieën dagtekend uit 1790. verdwijnt uit Zaan streek. Bestem-m-in-g fabrieksgebouwen nog onbekend. Ex-bandietengeneraal Vietnamees Bakoet wacht guillotine Een Vietnamese rechtbank heeft giste ren de doodstraf uitgesproken o\er de rebel Bakoet, ex-generaal van de Boed dhistische sekte der Hoa Hao. Hy was aangeklaagd wegens tal van misdaden, variërend van moord tot ontvoering en afpersing. Als zyn beroep op het ge rechtshof te Saigon niets uitwerkt, zal z\|n hoofd vermoedelijk onder de guillo tine vallen. De 35-jarige Bakoet heeft „naam" ge maakt door zich in 1954 bij wijze van protest tegen dc verdeling van Vietnam de top van de linker wijsvinger af te hakken en sindsdien zijn haar te laten groeien totdat het op de schouders viel. Voor de rechtszitting heeft hij het laten afknippen. Bakoet leidde een bende van tien duizend man. Hij liet. dorpen platbran den en mensen vermoorden, die zich tegen hem en zijn sekte durfden te verzetten. Vijfmaal gaf hij zich aan de autoriteiten over en telkens weer ont snapte hij. In zijn goede dagen placht 'hij een zak met geld over de schouders te dragen. Als hij gepakt dreigde te worden, strooide hij handenvol geld uit voor zijn achter volgers Dit lukte de laatste keer niet. al had hij de veertien burgerwachten 1.600 000 piasters voor de voeten gewor pen. De prijs op zijn hoofd was namelijk evenmin te versmaden en het uitgestrooi de field is'heus wel opgeraapt.. Prinses Beatrix bracht gistermiddag in het Centraal Museum te Utrecht een bezoek aan de tentoonstelling Uit Koninklijk Bezit". Deze expo sitie van kunstschatten (meest schilderijen uit het bezit van het Ko ninklijk Huis) wordt gehouden ten bate van de ontheemden. Op de foto: de Prinses, met Reneé Röell bij de wieg, die de Amsterdamse vrouwen aan Koningin Wïlhelmina schonken bij de geboorte van koningin Juliana. Ook prinses Beatrix zelf heeft nog in deze wieg gelegen. Terwijl de E.V.C. 6 procent vraagt Opgewonden stakers terroriseerden in Den Haag werkwilligen (Van een onzer verslaggevers) TVTAAR WIJ VERNEMEN, zijn de resultaten van het overleg tussen werk- gevers- en bonafide werknemersorganisaties voor de bouwvakarbei ders veel gunstiger dan de eisen, die de communistisch getinte vakbonden stellen. Er is nl. overeengekomen, dat de arbeiders 3 pet. loonsverhoging op korte termijn zullen ontvangen en dat bovendien voor 11% pet. van het loonbedrag in de „sociale sector" zal worden besteed. De werkelijke verbeteringen (afgezien dan nog van enkele die moeilijk in cijfers zijn uit te drukken) belopen dus een percentage van 14% van het huidige loon. E.V.C. en O.V.B. vragen echter 3 pet. over 1955 en een loonsverhoging van 6 pet. Mits het College van rijksbemiddelaars toestemming kan ver lenen, waarbij uiteraard de regeringspolitiek een rol speelt, zal de bouw vakarbeider dank zij het georganiseerde overleg dus veel meer ontvangèn dan de stakers eisen. Bovendien kan hij erop rekenen, dat zijn organisatie alles zal doen om meer dan 3 pet. loonsverhoging te verkrijgen. De over eengekomen 3 pet. betekenen slechts een begin. Wü vernemen dat het volgende is over- i eengekomen: een uitkering uit bet risico- I fonds van 90 op 100 pet; uitkering by ziekte: 12,6 pet voor nict-tarlcfwerk en 20,5 pet voor tariefwerkers: terugbren ging van het aantal wachtdagen van 3 op i 1, waarvan na vijf dagen ziekte ook deze dag vergoed wordt (vroeger pas na twee weken); verbetering van de werkloos heidregeling; een toesla# op de uitkering ingevolge de Ongevallenwet (tot in tc 90 procent van het dagloon, gednri jaar); een kort verlof (sterfgeval van vier dagen. Wellicht kur verbeteringen nog deze maand t den gerealiseerd. Waarschijnlijk ve dort de Stichting van de Arbeid er deze Proces tegen Poujade In Parijs is gisteren een proces be gonnen tegen Pierre Pou jade en zes le den van het bestuur van Poujades anti- belastingbeweging. Poujade en de zijnen worden beschuldigd van het organiseren van een collectieve weigering om be lasting te betalen. Het proce6 zal waar schijnlijk dmie dagen duren. De beklaag den kunnen worden veroordeeld tot maximaal twee jaar gevangenisstraf Bij het gereohfsgebouw waren veel politiemannen samengetrokken. Een hon derdtal Poujadii=-téh bevond zich in de wandelgangen van het gerechtsgebouw toen de zattinfi begon. .Adenauer waarschuwt het westen 5 WESTELIJKE MOGENDHEDEN mogen geeji ogenblik versla hun waakzaamheid, ook al is de Russische houding de laatste tijd nog zo tegemoetkomend.: Deze tegemoetkomendheid van thans is gevaarlijker dan het vroegere agressieve optreden van het Kremlin. De Sowjetleiders zijn nog steeds niet bereid de voornaamste oorzaken van de spanningen ,i de wereld weg te nemen. Aldus de Westdui (Van verslaggevers) Achteraf beschouwd is de vijftiende maart 1955 een belangrijke dag geweest in dc Nederlandse geschiedenis. Toen zag te Leidschendam Henk Batelaan het levenslicht, een kerngezonde en forse baby. Henk Batelaan is nu vijftien maanden oud en sedert de vorige week blijkt hy stemgerechtigd te zijn, de jongste van het Neerlandsc kiezersvolk, naar wij met grond vermoeden. Vrijdag kreeg hij name lijk de oproep in de bus om te stem men. H. Batelaan, 15 maart 1955 stond erop en het sloot dus alle twijfel over vader H. Batelaan (architect) of groot vader H. Batelaan (directeur van de gas fabriek) uit. Onze krant is nu in staat, als enige in ederlandN, een exclusief onderhoud te publiceren, dat een onzer verslaggevers vanmorgen heeft gehad met deze bijzon dere mens. die woont in de Looierslaan 58b, nog steeds te Leidenschendam. Wij troffen hem in de box. bezig een banaantje te nuttigen. Het scheen ons een democratisch trekje, dat Henks car ré naar de post van Tweede-Kamerlid gemaakt schijnt. Daarvoor is echter het lidmaatschap van een bepaalde politieke partij wel een dringende noodzaak in c~s vaderlands bestel. Henk, in blauwe trui en rode broek, :n bul van een kind, keek ons vrijmoe- ig aan. Daarna langer naar de banaan. Een realistische kijk op de za- en, voorwaard. „Uw partij?" vroegen v/ij aorzichtig. Geen antwoord, maar de ba- aan verdween verder „Wat stemt u morgen?" drongen wij Boelganin en Kroesjtsjef zouden een complot hebben gesmeed om Stalin te vermoorden. Dit heeft de voormalige officier van de Russische geheime poli tie, Nikalai Koklof, gisteren in Washing ton verteld. Koklof zeide, dat de moge lijkheid dat Stalin in 1953 geen natuur lijke dood is gestorven, tussen de regels van de rede was door te lezen, die Kroesjtsjef in februari heeft uitgespro ken en waarin Stalin op heftige wijze wordt aangevallen. „Het is mogelijk", aldus Koklof. „dat Kroesjtsjef een beslissende rol heeft gespeeld in het wegwerken van Stalin en dat dit een van de redenen is waarom hij Stalin nu voorstelt als een dergelijk monster. Op deze wijze zou hij zijn moord kunnen rechtvaar digen en voorstellen als een helden daad, indien het de een of andere dag nodig of voordelig zou kunnen zijn dit te doen". Koklof beweerde verder nog, dat de Russische leiders gedwongen waren Stalin omlaag te halen, omdat het volk meer dan genoeg heeft van het commu nisme. Er was een zondebok nodig. „Niets zeggen, hoor", kwam zijn moe der ertussen. Aan deze raadgeving gaf Henk met een Ironisch snuiven gehoor. De banaan was nu geheel op, zodat hij een uitval deed naar een bak met cactussen, om die van het dressoir te trekken. Weer greep moe der in. Waarmee we maar zeggen wilden, dat we Henks keuze nog niet weten. Morgen zal echter veel duidelijk worden, want dan gaat hij aan de hand van moeder en vader naar liet stembureau. Ook een „New look" in Tsjeelioslowakije President Zapotdcky van Tsjcchoslo- wakjje heeft het congres van de com munistische party verzocht verstrekken de reofganïsatieniaatrcgelen tc bespre ken en aan te nemen. Men verwacht dat' deze maatregelen belangryke wijzigingen op politiek, administratief en persoon lijk terrein tot gevolg zullen hebben. De partijsecretaris Novotny verklaar de, dat geen aanleiding bestond om de in 1952 terechtgestelde Rudolf Slansky te rehabiliteren. Wel wordt het proces nog onderzocht evenals een onderzoek is.in gesteld naar de berechting van 481 ilere personen in de jaren 19481952. vens zullen de beschuldigingen tegen „Zuidslavische kameraden" uit de han delingen van het proces worden ge schrapt. bondskanselier i lunch in de Yale- 'erenigde Staten, i hy eerder op de dag een eredoctoraat in ntvangst had genomen. Over de gehele wereld hebben de Rus- >n de bestaande conflicten in ernst doen toenemen en pogingen aangewend om de positie van het westen op gewetenloze wijze te ondermijnen. In de altereer®'.® plaats willen zij het machtige bescher mende schild van de Navo vernietigen en de Verenigde Staten uit Europa ver drijven, zodat dit werelddeel hun als een rype vrucht in de schoot valt. zo zeide de bondskanselier. De huidige Russische leiders hebben in druk gemaakt op sommigen door Stalin van zyn troon te stoten „na zijn dood wel te verstaan". Er zijn geen tekenen die er op wijzen, dat het afzweren van het Stalinisme betekent, dat. de Russen thans de beginselen hebben aanvaard, die de grondslag van de vrije wereld vormen. Door nieuwe, handiger leiding wordt ge tracht de oude doeleinden van het bolsje wisme met minder offers te bereiken. Uiterste waakzaamheid en gerechtvaar digd wantrouwen tën aanzien van de poli tiek van de Sowjetunie sluit echter niet uit, dat het westen te allen tijde gereed PRINSES BEATRIX NAAR ROME Prinses Beatrix zal als afscheid van haar schooljaren binnenkort met haar vroegere klasgenoten van het Baarns Lyceum een veertiendaags bezoek bren gen aan Rome. Dit bezoek draagt uiter aard een privé karakter. Imitatieparaehutisten en rotjes TIJDENS een proces In welke om va voor een rechtbank te imitatleparachul Keulen is gebleken, dat door de Egyptena-, de Egyptenaren in prens- gebruikt is niet i gevechten bij Gasa ge- licht gekomenn bruik hebben gemaakt van Imitatieparachuti: rip de Hellmann. een gewezen isten officier van de arbeids- ■en zijn dienst der nazi's, was in ian het dienst gewees dat het voering, die samenwerkte i de af- de Israëli' aan te jagen Volgens de desbetref fende mededelingen, die afkomstig zijn van een betrouwbaar zegsman wa ren deze parachutisten vervaardigd van karton en kwamen zij onder het ontploffen van voetzoe kers, waardoor volkomen de indruk van machine- pistoolvuur werd gewekt, uit de lucht naar beneden goed in ruime mate met Belgische troepen i schrik kan zijn gebeurd als Een getuige, H. Moog. van de firma Moog, fabri- duktei verklaarde voor de recht bank, dat hij de vrees aanjagende dingen aar de Egyptenaren had ver Hoe deze imitaties wer den gebruikt werd i rechtszitting aan jo: listen uiteengezet een zegsman. die dat zijn naam peheiri worden gehouden. Het proces werd ge- jerd tegen een zekere ubber pro- Erich Hellmann. een 52- Wuppertal. jarige architect, die schul- bevonden aan het an steekpen ningen voor het tot stand brengen van de verkoop van de produkten van de dcre fabriek aai ia- gisclie afdeling in West- ior Duitsland, belast met de ste aankoop van benodigd- vechten. West-Duitsland. De firma Moog kreeg een boete van vijfduizend Mark en dc Augsburgse ballonnenfabriek. die ook vuurwerk vervaardigt, moest zesduizend Mark betalen Volgens getuigenverkla ringen had de Belgische afdeling imitatie-oorlog- ieparachutisten ontvnn- benevens modellen 25-tons tanks, die eruit zagen als de Rus sische T-34 plus namaak- atoombommen, compleet met paddestoelwolken. Hellmann werd voor waardelijk veroordeeld tot vier maanden gevan genisstraf, teruggave van 15.439 Bel- Mark i steekpenningen entwintighonderd Mark. Het geld zal ten goede ege- komen aan Blinde Duitse oud-strijders. moet zijn zijn politiek te herzien om te verzekeren, dat deze in overeenstemming hlijft met de ontwikkeling van de wereld politiek. „Wij dienen voortdurend uit te zien naar veranderingen, aanwqzingen, die duiden op een werkelijke verandering van geest en een oprechte bereidheid tot begrip aan de zijde van de landen achter het ijzeren gordijn", zo besloot Adenauer, roepen dat Wat die proteststaking in Den Haag be. treft, vanmorgen waren vele arbeiders normaal aan het werk -gegaan, ondanks de verga derimig diie gistermiddag ter miing van een actfiecomité in Arroioitia was gehouden. Heit comité was dan ook ge noodzaakt vanmorgen al-te bouwwerken gaan om de daar werkenden te haten het werk neer te leggen. Aan vankelijk had men slechts gedeeltelijk succes. doch door bedreigingen zwichten 'len. die tezamen naar het Zuiderpark trokken. Hier vandaan werd protestmars gemaakt naar het -gebouw van de Raad bestuur bouwbedrijf, aan de Benoor- denhoutseweg 2L In Den Haag kon men vanmorgen 6pre- tcn van een complete terreur. Werkwil ligen werden eenvoudigweg gedwongen, arbeid neer te leggen. Weigerden zy e te doen, dan namen de stakers hun gereedschappen weg! Zelfs op bouwwer- geen der arbeiders aan staken dacht, werden zö geprest door groepen bonderden brooddronken jonge agi tatoren. De bonafide arbeiders zUn gexa- meniyk wel veel sterker, maar ze zyn verspreid over de veie bouwplaatsen. Sommige werkwilligen werd zelfs toege- de steigers gegooid „Eenzijdig en onjuist rapport zouden worden. De protestmars naar de Benoordenhoutseweg werd gevormd door het actie-comité, geëscorteerd door bon derden opgewonden jonge stakers. De staking zaterdag in Rotterdam be gonnen, is, zoals wel haast te verwachten lar andere plaatsen overgeslagen, zelfs niet onmogelijk, dat aan de reeks die we gisteren noemden, vandaag nog enkele plaatsen worden toegevoegd. De loonpositie In het bouwbedrijf is nu eenmaal onbevredigend. Uit allerlei ver slagen, die wij de laatste tijd publiceer den, kan dit gebleken zijn. Er zijn grote streken ran ons land, waar de basisionen werkeiyk de betaalde lonen zijn. Er zijn andere, waar de lonen daar ver bovenuit gaan, èn door toegestane tarieven èn ook door betalingen of andere voordelen daarnaast. Met name geldt dit laatste in het. westen van ons land. En toch is juist d&ar de staking begonnen, Amsterdam Gistermorgen waren, nadat ze enkele uren gewerkt hadden, ook de Amster damse bouwarbeiders van de werken ge lopen. Ze kwamen i>n een aantal van 2500 in de Apoitohal bijeen. De uitnodiging voor een vergade ring om twee uur was uitgegaan van de bouwarbeidersorganteatie van de EVC, die, -naar de mededeling in de vergade ring. een 3000 leden zou hebben, voorna melijk ün Amsterdam. Wie op deze aan tallen let en weet, dat ook een vrij groot aantal NVV-ers, een kleiner van de RK- bond en ten hoogste enkele Christelijk georganiseerden in de zaad waren, krijgt een indruk van de werkelijke etakings- bereidheid. Staking? In de vergadering werd volgehouden, dat er nog niet ge staakt werd. Het was sleohts een verga dering tüdens werktijd En morgen ochtend gaat men weer vergaderen, om dan te besluiten of er gestaakt zal wor- (Zie vervolg pag. 5) Bij N.S.: 8-daagse abonnementen Met Ingang van 1 juli zullen de N S. naast de bestaande algemene maand- abonnementkaart ook achtdaagse abonne menten verkrijgbaar stellen. Zij zijn gel- ien onb-perkt aantal reizen op het gehele spoorwegnet, op de N.S.-auto- busdienst Amsterdam-Den Haag en op Enkhuizen-Staveren. Het Zuidslavische ministerie van buitenlandse zaken heeft een scherpe aanval gedaan op de Hoge Commis saris voor de vluchtelingen, dr. G. J. van Heuven Goedhart. Hij wordt er van beschuldigd, in zijn rapport aan de algemene vergadering van de Herenigde Naties, ingediend 'op 16 mei jl., de toestand van de Oost- europese vluchtelingen in Zuidslavië „eenzijdig en onjuist" te hebben voorgesteld Volgens het ministerie heeft dr. Van Heuven Goedhart het rapport gebruikt ..om de Zuidslavische buitenlandse poli tiek te compromitteren op een ogenblik, dat de staatslieden van dat land alle moeite doen om het internationaal begrip en de samenwerking te versterken. De kwestie draait om de klacht van de hoge commissaris. dat hij vorig Jaar moeilijkheden heeft gehad bij zijn pogin gen om de vluchtelingenkwestle met de Zuidslavische regering tot een opflossinfi te brengen. Zuid-Slavië heeft in 1948 na de breuk met de Kominform asyl verleend aan een niet bekend aantal vluchtelingen uit Oosteuropese landen. Toen Tito vorig jaar zijn betrekkingen met die landen normaliseerde kregen de vluchte lingen volgens het Zuidslavische ministe rie de keus te repatriëren, in Zuidslavië te blijven of naar een ander land van hun keuze te gaan- Het bezwaar tegen dr. Van Heuven Goedhart is nu, dat hij niet alles gedaan heeft om bij Westeuropese landen begrip te kweken voor de vluchtelingen, die daarheen wilden gaan. Verleden jaar werden ongeveer 220 vluchtelingen gerepatrieerd, en gingen 350 naar het Westen. Men verwacht dat er dit jaar nog 700 zullen vertrekken. Nieuw onderzoek inzake Karamat Ali De rechtbank te Paramaribo heeft gis teren geen uitspraak gedaan iin de straf processen tegen de oud-minister van Jus titie Karamat Aid en het Statenlid Soe- mita, doch een aanvullend onderzoek ge last. Di-t zal donderdag worden gehouden. Naar men weet worden beide personen beschuldigd van verduistering. Dekkers Houthandel. Div. voorstel 5% prioriteits-, 6(7)% gewone en 7(7)% pref. aandelen Prins Jean van Luxemburg en zijn echtgenote prinses Josephine Charlotte, vertoefden gisteren op doorreis naar de Olympische rui ter spelen te Stockholm even op het vliegveld Schiphol. Egyptische vloot versterkt Nieuwe vlooteenheden zyn In Alexan- drië aangekomen om de Egyptische vloot te versterken, zo is gisteren officieel in Kairo meegedeeld. Meer werd er niet bekend gemaakt. Men neemt evenwel aan, dat de nieuwe eenheden ln commu nistische landen zijn gekocht. Het feit, dat verleden week twee torpedoboot- jagers onder Poolse vlag het Kanaal pas seerden, wijst ln deze richting. Boven dien zijn er geruchten in omloop over een wapenovereenkomst, die Egypte met Polen gesloten heeft. ZON E\ MAAN HET WEER IN ElIROPA lil M S! m0tnevol wzw zzw zzw windstil Koel Tot mangenavomd verwacht De Bólt: Vrij veel bewolking met plaatselijke enige regen. Zwakke tot matige wind fcueen Zuidwest en Noord west. Weiwig verandering in temperatuur. (Opgemaakt 11.16 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1