B „Mijn man zegt wel Koe ik stemmen moet OP TER STEMBUS! cïlollandóz^, VLIJTIG LIESJE bloeit bijna betgehele jaar GEBRUIKSAANWIJZINGEN SUÈDE JASJE ,"'v4s\AV» i ZATERDAG 9 JUNI 1956 99WHHHWWM* nieuwe Politieke bel angslelling van de nog maar zeer gering is Woensdag 13 juni gaan we stem men. Er moet een nieuwe Tweede Kamer komen en wij mogen uitma ken wie daarin zitting zullen hebben. Wij mógen, wij vrouwen ook. Mis schien laat het u koud en vindt u het een beetje een lastige onderbre king van de dag. Misschien brengt u nog wel zoveel realiteit op, dat u zegt: nu ja, het moet nu eenmaal. Misschien gaat u wel ter stembus, volgepropt met goede raadgevingen van uw man: denk er nu om, die en die lijst, het bovenste vakje rood maken." Of misschien instrueert hij u wel op een bepaalde man, zo ongeveer midden in de lijst, te stemmen. Het is mogelijk dat hij u er bij vertelt, dat dat nou een voorkeursstem is, en dat, ook al wordt zijn favo riet dan niet gekozen, de stem, voor de lijst als geheel, niet verloren gaat. Maar intussen heeft waarschijnlijk al lang gezegd: ,Ja man, goed man.wou je nog koffie?" Ach, ze moesten het eens weten, die feministen en die sufragettes en al die kloeke, moedige en dappere vrouwen die ~r voor hebben gestreden dat wij het vrouw wenkiesrecht kregen. Goed dan misschien op het hoogtepunt van de strijd hun toevlucht wel eens tot mid- delen, die behalve de verontwaardiging van mannen ook die van vrouwen op riep, maar ze déden het dan toch maar: Wilhelmina Drucker, Aletta Jacobs, me vrouw Wijnaendts FranckenDyserinck. Het was mede door hun ijveren, dat In 1919 het vrouwenkiesrecht een feit werd. Hoe lang is dat al weer geleden, maar ook: hoe kort, nog maar zeven endertig jaar! Maar wat weten wij daar nog van? We gaan stemmen daar- rouwenkiesrecr mee is voor ons de kous af. We den ken niet meer aan de deining, die de invoering van het vrouwenkiesrecht ver oorzaakte. We hébben he<t nu eenmaal Jullie vrouwen Dat is de opvatting van vele en het is koren op de molen mannen. Die zeggen: jullie je mag dan een stem hebben in tiek, maar je weet niet eens a om gaat!" Als dat laatste waar is en het is waar, blijkens talrijke enquêtes dan is er,, toch eigenlijk wel iets mis met ons! Moesten we ons niet veel meer gaan interesseren voor de poli tiek, waarin, dankzij ónze stemmen, gepraat en beslist wordt over ónze belangen? Hoeveel van de tien vrou- zouden, om maar eens een voor beeld te noemen, precies of bij bena dering kunnen zeggen hoe het nu eigenlijk zat met dat -Opheffen van de handelingsonbekwaamheid vai gehuwde vrouw? Nee met het Invoeren kiesrecht ging de politieke interesse bepaald hand in hand. Het is overi geen specifiek Nederlands verschijn sel. Dat blijkt bijvoorbeeld uit een rap port, dat de afdeling Sociale weten schappen van de Unesco heeft uitge bracht. Men stelde een onderzoek in de rol, die de vrouw speelt in de politiek van vier Europese landen, nl. Frankrijk, Duitsland, Noorwegen en Joe- go-Slavië. Maurice Duverger, hoogleraar in de politieke wetenschappen aan de univer siteiten van Parijs en Bordeaux heeft de resultaten van die enquêtes gebun deld. Hij kwam tot de conclusie, dat in de vier genoemde landen 90 procent van de getrouwde vrouwen op dezelfde par tijen en kandidaten haar stem uitbrengt als haar man. Vroeg men haar naar het waarom, dan zeiden velen dat zij niet werkelijk in de politiek geïnteresseerd dat zij afgingen op het inzicht lan in dit soort zaken. En professor Duverger tekent hierbij aan: Men zou to zeggen dat de weinige geïnteresseerdheid van de vrouw t.o.v. het vrouwenkiesrecht en de politiek toch wel niet gesignaleerd zal worden in de kringen, die voort kwamen uit de verenigingen die voor het vrouwenkiesrecht vochten. Het valt tegen. Op de jaarvergadering van de Nederlandse vereniging voor Vrouwenbelangen, vrouwenarbeid en gelijk Staatsburgerschap heeft het Kamerlid mejuffrouw mr. N. S. Corry Tendeloo een enquête bespro ken die gehouden was onder de leden van de vereniging, èn een enquête van het Nederlands Instituut Publieke Opinie. De uitslag van eerstgenoemde quête vertoonde veel overeenkomst met die van het NIPO in dien over en weer de geringe belangstelling voor het politieke leven in al zijn fa cetten tot uiting kwam. Bij de NIPO- enquéte had men nl. in 250 gezinnen (in totaal 1908 personen) onder meer de vraag gesteld, of men geïnteres seerd is in de Kamerverkiezingen. Die vraag werd aldus beantwoord: 21 pet. was zeer geïnteresseerd (27 pet. mannen en 13 pet. vrouwën), 45 pet. was matig geïnteresseerd (48 pet. man nen en 43 pet. vrouwen),, 33 pet. beken de niet geïnteresseerd te zijn (25 pet. mannen en 44 pet. vrouwen). Ook werd geïnformeerd: „Bent u zeil geïnteresseerd in de politiek?" De uitr slag hiervan was: 10 pet. zeer geïn teresseerd (13 pet. mannen en 6 pet, vrouwen), tamelijk geïnteresseerd 4( pet. (45 pet. mannen, 33 pet. vrouwen), niet geïnteresseerd 47 pet. (42 pet. man nen, 61 pet. vrouwen). De overeenkomst. als men dat ten minste zo zou kunnen noemen, met de enquête van de vereniging voor Vrou- de leden gevraagd politieke par- nict. Van de 337 antwoorden die waren binnengekomen, bleken slechts 207 positief te zijn. Er Of het nog nodig is, de nieuwe ha- P ring in uw aandacht aan te bevelen en er een lofzang op te zingen, hangt allereerst af van de vraag of u een liefhebber bent van de malse maat- jes. Velen nemen vaak uit een soort traditie zo'n „eerste" Hollandse nieu- D- we en laten het er dan bij. Anderen daarentegen laten bij wijze van spre- J ken geen gelegenheid voorbijgaan om p een harinkje te verschalken. b- ft Die laatsten hebben nog gelijk ook, want haring heeft een grote voe- b- dingswaarde. Voor een paar dubbel- g tjes heeft u een gezond, smakelijk ij. voedsel, dat rijk is aan eiwitten, vi- p. tamines en jodiumzouten. b- ft Nu Is het echter een feit, dat lang niet iedereen er voor geporteerd is p. de enkele haring „zomaar" te eten. p- Voor hun gevoel zit er iets griezeligs g in. U kunt ze over hun schroom heen helpen door een haringschotel te ma ken. Het is niet zoveel werk en in derdaad is het op tafel een fleuriger gezicht dan een schaaltje met de een zame glibberige haringen, ft Voor zo'n schotel, voor vier per sonen bedoeld, heeft u nodig: 4 nieu we haringen, Vz kg gekookte aardap pelen (eventueel een appel i, uitjes en augurkjes, een paar tomaten of ge- kookte bieten, kropsla, olie, azijn, zout c en peper (of nootmuskaat) - of slasaus, peterselie en selderij, ft De aardappelen (en de appel) in blokjes snijden, fijngesneden uitjes en augurkjes naar smaak toevoegen en slasaus, olie, azijn, zout en peper (of nootmuskaat; erdoor mengen. Een deel van de aardappelsla in het mid den van een schotel leggen en glad strijken. De haringen er op schikken, bladeren sla er omheen leggen, ft De rest van de aardappelsla zet ten we in de vorm van kleine pud dinkjes rondom het middenstuk, af wisselend met plakken tomaat of ge kookte biet. De tomaat bestrooien met zout (en peper) en het geheel garne ren met mayonnaise en toefjes peter selie of selderij. Uitvluchten Mejuffrouw Tendeloo vond dit een betreurenswaardig resultaat voor een vereniging, voortgekomen uit' de orga nisaties die vo.Qr hpt vrouwenkiesrecht streden, en die thans het bevorderen van de staatsburgerlijke verantwoorde lijkheid als een der belangrijkste taken ziet. Vooral het feit, dat er bij de be antwoording van het „waarom niet?" zoveel uitvluchten als reden waren oj gegeven, vond zy zeer onbevredigend. Enkele van die uitvluchten waren nl.. Geen tijd, geen belangstelling, laksheid („dat is tenminste een eerlijk an woord meende mejuffrouw Tendeloo,, onkunde, financiële bezwaren (alhoewel geen enkele partij zo'n hoge contribu tie heft dat deze onoverkomenlijk zou zijn), wegens beroep geen kleur willen bekennen (antwoord, dat op karakter loosheid wijst, een vlucht van de ver antwoordelijkheid die men wél voelt! geen partij die voldoende voor de vrou opkomt, agressief tegen alle politieke partijen, geen keuze kunnen maken tus sen de partijen. Merkwaardig was, dat die 207 ant woorden (van die leden dus die lid zijn van een politieke partij) ge rangschikt konden worden in leef tijden. Er waren er 76 boven de 60 jaar, 110 tussen 40 en 60, 21 tussen 30 en 40 en beneden de 30 geen en kele! Ligt de politieke belangstelling dus alleen in de hogere leeftijds klasse? Hebben de jongeren niets meer om voor te strijden en haar idealen aan te geven? Men zou het haast gaan geloven zijn er niet voor niets! Gebruiksaanwijzingen zijn er niet oor niets dat wil iedereen wel grif toegeven. Maar er naar hande len? Ho maar. Hoe vaak gebeurt het is een luxe Ze zijn zo leuk, die suède jasjes of mantels, ze zijn vlot en sportief en mo dern.... maar ze zijn een luxe. Suède jasjes kunnen niet als vervanging die nen voor een gewone stoffen winterman tel of een kort bontjasje, ook al zijl net zo warm, net zo stevig en ne degelijk. Suède jasjes „horen er bij', zegt de directeur van één van de bekendste suè de en lederen kleding industrie in land, nl. de N.V. Vico. Wel zijn de gelijkheden tot reiniging steeds verbe terd (suèdalope-easyclean kan bijvoor beeld gewoon chemisch gereinigd wor den, zodat een aparte behandeling niet meer nodig is), en men kan het suède (sedert jaren al overigens) zo bewer ken dat het winddicht, waterafstotend en vuilwerend Maar toch een luxe. Het jasje is er echt toch wel een beetje te m< te kostbaar voor. om maar door en wind te worden afgesleept, waa stevige wintermantel of een oude regen jas betere diensten zouden kunnen be wijzen. Net zo goed als u uw beste mantel niet aantrekt als het gietregent, sneeuwt of hagelt, net zo goed moet u in zulke omstandigheden ook het suède jasje thuis laten. U kunt jaren plezier van zo'n jasje hebben en het is vrijwel nooit onderhe vig aan grote veranderingen in het mo debeeld. Wel gaat men uiteraard in de ze industrie ook met zijn tijd mee(de komende wintercollectie omvat 183 nieu- we modellen) en zoekt het vaak ook nieuwe kleuren, zoals castor (een soort beige), cedar bleu en jungle groen. Wist u dat men voor één jasje 6 4 7 vellen nodig heeft? Het uitsnijden van de panden vergt een grote deskundig heid, evenals het bij elkaar zoeken afval van één jasje is er een hoeveel heid snippers en stukjes, die samen on geveer al weer een vel vormen. Op één van de foto's ziet u ingestik- te zakken. Dat is een werkje, dat veel omzichtigheid vereist, want het leer rekt en het is een hele toer, om die klepjes precies op de juiste hoogte in te stik ken. zonder dat het leer gaat trekken of bobbels vertonen. in Engeland f-fET volgende gesprek voerden twee vrouwen, die achter mij zaten in de bus: „Mot je 's effe zien, hier de kop van Drees, vlak er neven staan die vurige letters van de C.H.U. en punter wijd zie je Zijlstra z'n kop. Waar is dat nou voor nodig al die reclame? Weggegooid geld. Hadden alle kinderen van Nederland een paar nieuwe schoenen voor ge had, 't is zonde da 'k het zeg. Ieder weet toch voor zich, wie dat-ie stemt?" „Welja mens, 'k zeg altijd maar tegen Jan: wie moet het den deze keer zijn: de C.H.U, de A.R. of de P.v.d.A. nog 's weer? En wat Jan don zegt, dat doen ik. O zo." EN DIT VERTELDE bij de vorige verkiezingen mijn schillenboer mij: ,,'t £al mijn benieuwen, wie dat ik nóu weer stem. Ik maak er alijd een spelletje van. weet u. Ik start bij een punt er> dan gaan ik lopen. Willem, zeg ik dan tegen m'n eigen Willem: het tiende raambil jet of bord dat je tegenkomt dié is het. Alleen als het de communistische partij is, dan ben je abuis. Dan begin je overnieuw bij dat bord van die communisten en telt vandaar af wéér tot tien en of ik dan een bord van de roomsen of van de protestan ten tref, dat doet er niet toe, 't bennen allemaal Christe nen zeg ik maar en dié stem Bij mij in de buurt woont op een eenzaam plekje in het bos, maar aan de spoorlijn, een oude vrouw, die 's win ters altijd een grote pot met koffie op het vuur h:eft staan, ook wel eens een pan met soep, waaruit ze royaal de bakker, de melkboer, de postbode en allen, die aan haar deur kloppen, bedient. Tegen de verkiezingen zet ze aan de kant van de spoorlijn altijd een groot bord neer van de A.R.-partij. Eén van haar leveranciers zei dezer dagen tegen haar: „Nou, ik stem maar wat u stemt, want zélf weet ik er geen weg mee, met al die verschillen. Maar u bent een goed mens en dus zal het met die Zijl stra óók wel dik in orde zijn." Eerlijk gezegd heb ik ook wel eens, net als die vrouw die achter mij in de bus zat. gedacht: „wat halen die raambiljetten en borden nu uit? Is dat nu geen wegge gooid geld? Ieder weet toch wie hij (zij) stemmen zal?" Maar na het gesprek met mijn schillenboer heb ik dat niet meer gedacht. We moe ten nu eenmaal niet alle men sen afmeten naar onszelf en wel terdege rekening houden met de zgn. rare kostgan gers van onze lieve Heer, die er hier op aarde rond wandelen. Die éne stem van een schillenboer kan ons een zetel in de Tweede Kamer schelen. Uit wat mij verteld werd van die oude vrouw aan Ie spoorlijn kunnen we weer eens zien van hoeveel belang ons daadwerkelijk beleven van ons Christelijk geloof is. Wij worden nog altijd ge meten naar onze daden. Vro me woorden en schone leu zen. die niet door daden ge dekt worden zijn aan vloeken gelijk. Laten wij die mensen, die niet weten, wie ze nu pre cies kiezen moeten, niet te hard veroordélen. 't Is dik wijls gebrek aan kennis en ons leven erkennén. dan willen wij er toch ook aan meewerken, dat wij gere geerd worden door mannen, die zich ook buigen onder het gezag van Gods Woord die alle be sluiten het licht Woord laten schijnen? Man nen, die in hun verantwoor delijke posities met God te rade gaan? Zeg nooit: ach, wat kan ik, eenvoudige huis vrouw nu doen? Hoe onder schat u dan uw invloed achter Overpeinzingen van Margaritha goede voorlichting. En dit laatste genieten wij, die de ze krant lezen toch zeker wel? Of dames, zijn er onder u nog, die na een vluchtige blik in Blad Zij ge worpen te hebben, zich voor de rest beperken tot de adver tenties en de ongelukken?? En doen diezelfde dames dan straks met de verkiezingen evenzo als die vrouw, uit de autobus, die stemde wat haar Jan haar voorschreef0 Laten wij als vrouwen, die meer dan de helft van ons Nederlandse volk uitmaken, toch als 't u blieft op poli tiek gebied niet zo lauw zijn. We zijn er toch zeker wel van overtuigd dat datgene wat in 's lands vergaderzalen en op wereldconferenties be sproken wordt regelrecht ons leven en dat van onze man en kinderen raakt? En als wij nu God als Souverein van de schermen! Denk maar aan dat eenzame vrouwtje bij de spoorlijn. Het is voor ieder van ons iets heel belangrijks, wat we a s. woensdag gaan doen. Vindt u het ook altijd zo jammer, dat u niet meer mag doen. dan alleen dat éne witte puntje rood maken? Ik wel. Maar laten we ons beheersen en niet doen als één van mijn familie-leden, die in haar enthousiasme al lemaal rode pijlen tekende in de richting van de naam van de man harer keuze! Dan is onze stem ongeldig. Dus: onszelf welbewust op wie wij onze stem uitbren gen en waaróm wij dit doen, zó gaan we óp ter stembus en maken met de nodige tye- scheidenheid alleen dat ene witte rondje rood. God geve ons mannen, di in afhankelijkheid van Hem Zwerver. Dank voor uw fijne brief, die evenals de brief, die ik enkele maanden geleden van een zee-kapitein ontving, zo heerlijk de ruim te ademt. Dat u in alle nood en ellende van uw leven nog zó kan roemen in Christus' kruis is geweldig. Als u op eenzame plaatsen onder een open hemel tot Hem nadert en Zijn gemeenschap onder vindt, wat zullen nietige on rechtvaardige mensen u dan doen? Hij behoede u overal waar u gaat. Mhr. W. E. te R. Hartelijk dank voor het mij toegezon den stukje, dat zéker onze aandacht en waardering waard is. 't Was mij ontgaan en ik ben dus blij, dat ik het nu heb. Wat de door u aangehaalde teksten betr tt: inderdaad, daar draait alles H. B. Dat stukje over die drie tafels vond ik mooi en ik zal het goed bewaren. Dank u wel! Voor plaatsing in de krant ontbreekt het ons he laas aan ruimte. Mevr. G. L. J. de S.-B. te Den Haag. Dank voor de postzegels. Het boekje is in middels al op zijn bestem ming gekomen, maar zoals ik een vorige maal schreef, ontbreekt mij de tijd voor doorzending van brieven en pakketjes en doe ik dit niet wéér. Een hartelijke groet! Mevr. G. Z. te R. Wat mooi van die zeven jonge- meisjes! Ja, wat 'n gezellig niet, dat bijvoorbeeld van een zelf werkend wasmiddel een veel te gro te hoeveelheid wordt gebruikt, of dat het gewassen goed niet behoorlijk wordt uitgespoeld? Met alle gevol gen (bijvoorbeeld ..plakkerig" aan voelende. stof) vandien. Met het verwijderen van vlekken is het precies zo. In „Dameswereld" een veertiendaags vakblad voor huis naaisters en coupeuses lazen wij interessante beschouwing over het nut van onderleggers bij het verwij deren van vlekken. Op alle goede merken van verpakte „vlekkenwa ters" staat duidelijk in de gebruiks aanwijzing aangegeven, dat men de bevlekte kant van de stof op onderlegger moet drukken en de achterkant van de bevuilde stof het vlekkenwater door langzaam wrijven moet aanbrengen. Men moet, aldus het blad, lijk begrijpen dat de vlek zelf ware moet worden overgedrukt van het kledingstuk óp de onderlegger. Daartoe is het het beste om slechts het uiterst dunne laagje waarmee de vlek aan de vezels hecht, los te we ken (zónder eerst de gehele vlek op te lossen) en dat geschiedt het beste door het vlekkenwater aan de ach terzijde van de stof in te brengen. Om dit „overdrukken" te versnel- n en in korte tijd zo volledig moge lijk te laten verlopen, dient de on derlegger een goed opslurpend ver mogen te hebben. Als onderlegger moeten we daarom bij voorkeur on gekleurde stof, bijvoorbeeld flanel of katoen, of ongekleurd vloeipapier of filtreerpapier nemen. Bij gekleurde onderleggers bestaat de kans dat de inhoudende kleurstof zich via het ge bruikte vlekkenwater op de te reini gen stof gaat afzetten. Door nu bij het ontvlekken de be vlekte plek steeds te verplaatsen p schoon gedeelte van de derlegger, krijgen de vlekkende kleurende bestanddelen geen kans zich in het oplosmiddel over de te ontvlekken stof te verspreiden. Door steeds een schone plek van de onder legger te nemen bereiken we meteen, dat het volle absorberende of opslur pende vermogen ervan benut kan worden, zodat én oplosmiddel en vlekkend materiaal in de onderleg ger gezogen worden. Bovendien krij gen we op die manier praktisch geen kringen. Gezins-begroting heeft al nieuiv programma O Het Gezins-begrotmgs-Instituut, h^. instituut voor doelmatige inkomstenbe- steding, heeft voor het seizoen 1956-1957 het programma al weer gereed. Er zijn verschillende nieuwe lezingen, zoals „Winkelen in de luie stoel", die het ko pen op postorder tot onderwerp heeft, en „Mechanisatie van de huishouding", die over het aanschaffen en gebruiken van technische hulpmiddelen handelt Nieuw is ook de mogelijkheid tot het organiseren van forums. Deze worden ge houden met medewerking van vier of vijf leden van de organiserende ve ging, onder leiding van één der do centen van het G.B.I. Enkele onderwer pen die door zo'n forum behandeld kunnen worden, zijn „Over het kopen op afbetaling", „Over het kopen op postorder" en „Over de besteding van het inkomen". Ook de serie filmstroken is uitgebreid en wel met een filmstrook Doris Dubbeltje", speciaal samengesteld voor de lezingen op de huishoudscholen. Her verdient voor de besturen van vrouwenbonden,- verenigingen en clubs aanbeveling om zich nu alvast te bera den over het komende winterprogram- ma. Wanneer men daar zo'n lezing of cursus van het G.B.I. in wil projecteren, kan men nu nog keuze maken en is het mogelijk een goed werkrooster op te stellen. Dat de zeer bekende kamer plant Vlijtig Liesje aldus genoemd wordt, zal niemand onbegrijpelijk voorkomen. Als men deze plant goed verzorgt, bloeit ze bijna het gehele jaar door. Vlijtig Liesje is afkomstig uit Oost-Afrika. waar ze hoog in de bergen in het wild voorkomt. We mogen hieruit de conclusie trek ken, dat ze het niet zo nauw neemt met de temperatuur van het vertrek, waarin ze geplaatst is. Tegen vrieskou echter is ze niet bestand. Wel is ze zeer dankbaar voor veel licht en ze kan dan ook in tegenstelling met veel andere kamerplanten, goed tegen zonne schijn. Toch doet men goed om in de warmste zomermaanden op het heetst van de dag een paar uur de vitrages voor de plant te schuiven. Wanneer ze gebrek aan licht heeft toont ze dit heel gauw door de bloempjes te laten vallen. In tegenstelling tot wat som migen menen, is het een feit, dat men ook te véél water kan geven De stengels en bladstelen zien er nogal waterig uit. En daarom, zo wordt geredeneerd, moet men abnormaal veel water geven. Dat is niet juist. Wel moet ze wat meer hebben dan andere kamer planten, doch kletsnat mag de potaarde niet worden. Men heeft dan grote kans, dat de stengels gaan rotten. Men doet goed om de Water balsemien (zo wordt ze ook ge noemd) geregeld een slap koe giertje te geven, want ze heeft veel behoefte aan voedsel. Ze groeit nogal gemakkelijk in de lengte uit. Dit kan voorkomen worden, door vaak de topjes uit de plant te nijpen. Men krijgt dan een fraaie, korte, gedrongen plant en niet zo'n spichtig ding als men wel eens ziet. De toppen kan men van maart af benutten als stekjes voor jonge planten, die men eerst in water worteltjes laat maken, of ook wel dadelijk in luchtige grond kan zetten. In de winter moet het Vlijtig Liesje een beetje kalm aandoen. Dus: matia warm, matig vochtig, matig voedsel. Olie en roest in houten ivasmachine Mevrouw J. van Schie heeft ons ge vraagd of wij een middel wisten om roest- en olievlekken te verwijderen uit houten wasmachine. Wij hebben ons licht opgestoken bij het Instituut tot voorlichting bij huishoudelijke arbeid, en daar deelde men ons mee dat men vet vloer of een tafel verwijderen kan met een papje van zaagsel, of puimsteenpoeder, gedrenkt in tri. Het is echter de vraag, of dit met de was machine zal lukken, want vermoedelijk de vlek al diep in het hout doorge drongen. ook het geval met de roest vlekken. Wanneer die gepaard gaan met vermolming van het hout, is er weinig 1 te doen. U kunt proberen of u het roest kunt verwijderen door voor zichtig met schuurpapier te schuren. Gehoord dat er tegenwoordig inlegzolen in de handel zijn. die voor luchtverver sing onder de voet zorgen. De bewe gende luchtlaag, een lichte tocht, zou men kunnen zeggen, droogt een transpirerende voet en de aanwezi ge lucht zorgt voor een isolerende laag, die de warmte vasthoudt en voor koude behoedt. Gezien dat doorzichtig plastic plakba-d toch wel een erg handig middeltje is om stoelpoten, die splinters ver tonen, te bedekken. Wij zagen het wel eens eerder en vonden het nog al slordig staan, het band stevig met uw nagel aan drukt en op die manier zorgt dat het dus werkelijk onzichtbaar Is, valt het met die slordigheid wel mee. En als het papier „hobbelig" mocht worden, kunt u het heel vlug door een nieuwe strook vervangen. Gelezen In Het Laatste Nieuws (België), dat men linnen japonnen het beste kan strijken direct na het wassen. U rolt de japon in een handdoek en drukt deze uit, zodat het meeste water is verdwenen. Dan strijkt n de japon onmiddellijk daarna.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 9