star BOLS Nederland was één doelpunt beter dan Saarland: 3-2 Aardappelexportverbod brengt grote consequenties Ontevredenheid over positie der Kon. Marechaussee Juin wil nieuw Navo-commando in Middellandse Zee MEUWF. LEIDSCHE COURANT 7 DONDERDAG 7 JUNI 1956 DANK ZIJ IETS GROTERE SCHOTKRACHT Buitenlanders technisch superieur, echter te veel breedtespel (Van onze sportredactie) TVTog als de dag van gisteren herinneren we ons de wedstrijd in Saar- brücken tegen Saarland, waar ons land een 21 overwinning be haalde, doch een zege, die in de geschiedenis gebrandmerkt blijft als een met een raar bijsmaakje. Immers, toen was er sprake van „hard" voetbal, waardoor die zege tot stand gekomen zou zijn. Gisteravond echter heeft het Nederlands elftal op duidelijke wijze laten zien, dat het ook anders kon. Met een weliswaar kleine 32 overwinning heeft men het seizoen 19551956 afgesloten. Nadat de Nederlanders na 20 mi nuten spelen reeds een 20 voor sprong op het scorebord hadden ge toverd, zagen de Saren korte tijd voor rust kans de achterstand wat te verkleinen, een stand die op dat moment juist was, want de gasten waren na een verdrukkingsperiode zelf ook wat beter op dreef ge komen. Na de rust zette Saarland weer vlot in, maar onverwacht vergrootte Nederland de voorsprong door een doelpunt van Wilkes. De blauw- hemden verloren de moed toch niet, want de eindstand kwam nog met 32. zodat het op het laatste mo-< ment nog even gevaarlijk werd. Het was over het algemeen een vrij matige wedstrijd, waarin Saar land zeer goed voetbal heeft laten zien, en de Nederlanders produk- tiever waren. Met een geheel gewalgde voorhoede kwam het Nederlands elftal het Olym pisch stadion binnen. De verwachtingen waren gespannen omtrent het experi ment „Wllkes", wat tot gevolg had. dat er nogal van plaats was verwisseld. Koopal was paar de linksbuitenplaats verhuisd, Wilkes liep op de andere vleu gel ten minste daar hoorde h(J te lopen in de eerste helft en Appel stond op zijn vertrouwde centervoor-plaats. De „zaak Wilkes" zal na deze wedstrijd voor vele Nederlandse clubs misschien veel minder interessant geworden zijn, omdat hij behalve het maken van het 3e doelpunt, niets bijzonder heeft gepres teerd. Bij vlagen kwam hij eens tot actie, maar over het algemeen deed hij maar voor „spek en bonen" mee. Debutant Bak, op de linkshalfplaats heeft o.i. ook niet kunnen voldoen. Zo als gewoonlijk speelde de achterhoede een zeer gave partij. In de voorhoede heeft Appel zich van een heel goede kant laten 'as echter uitstel van executie, •h zou dezelfde speler voor goal nummer twee zorgen. Weer zorgde Appel voor een goede pass, welke door Abe via een schot in de benedenhoek werd om gezet in een tweede doelpunt. (20). Dat ging dus van een leien dakje, maar toch klopte niet alles in de voorhoede, want men liep maar door elkaar. Plaats houden was er niet bij, wat het voor Saarlands achterhoede niet gemakkelij ker maakte. Wilkes kwam helemaal niet lh actie," wat- "een ieder dè verwachting deed koesteren: „O. wacht maar. na Tegen het einde van de eerste speel periode gingen de gasten beter spelen. Onze achterhoede kreeg minder vat op de voorwaartsen. Voordat de eerste tegengoal tot stand kwam kreeg De Munck genoeg te doen, maar vier minu ten voor tijd moest hij toch zwichten voor een schitterend staaltje voetbal. Rechtsbuiten Siedl passeerde Kuys, gaf een voorzet, zo afgemeten, dat links buiten Vollmar de bal maar voor het lnknlkken had, wat h(j dan ook prompt deed. (21). Spoedig daarop was het rust. Falende Faas Geen volksliederen PCHTE interlandsfeer ontbrak zeker aan het begin van de landenwedstrijd NederlandSaar land. Er werden namelijk geen volksliederen gespeeld. De spelers stelden zich alleen aan "het publiek voor. De reden hiervan is. dat Saarland eenvoudigweg geen volks lied heeftWat dat betreft heb ben de mannen van de harmonie der Kon. Scheepjeswolfabrieken uit Veenendaal geen dienst kunnen doen. De verdere gebruikelijke mu zikale omlijsting hebben ze tot aller tevredenheid aangebracht zien, temeer daar hij aan spil Lauck lang geen gemakkelijke tegenspeler had, die hoewel kleiner en lichter zijnde, een uit stekende stopper is. Direct na het beginsignaal zetten de Nederlanders fel in en na drie minuten spelen loste Lenstra een kogel, die door Borcherding op het laatste nippertje tot hoekschop kon worden verwerkt. Eerste treffer Dat er wat ging gebeuren bleek na 7 minuten al, toen Koopal voor de eerste maal een treffer plaatste. De naar rechts afgezwenkte Appel gaf een voorzet, waarna Koopal beheerst inkopte. Overi gens had Borcherding eerder uit zijn doel moeten komen, waardoor hij onge twijfeld een doelpunt zou hebben voor komen. (1—0). Saarland kwam even later terug, maar veel kwaad stak er niet achter de aan vallen, die eigenlijk te doorzichtig waren van opzet en derhalve een gemakkelijke prooi waren van de Hollandse verdedi ging. Binnen een minuut kreeg Lenstra twee kansen om te scoren, maar door zijn ge brek aan snelheid, won de Saarlandse keeper beide duels. Twee minuten na de hervatting moest Klaassens een corner toestaan in een duel met de Saarlandse rechtsbinnen Martin, maar deze speler nam de hoek schop slecht. Een fraai schot van Lenstra kon aan de andere zijde van het veld doelman Borcherding knap bedwingen. In de zesde minuut liet de geblesseerde Saarlandse rechtshalf Clemens zich ver vangen door Ringer. Het begin van de strijd bood in de tweede helft nogal wat afwiseling. Appel probeerde het weer eens met een van zijn bekende afstands kanjers, maar hij richtte niet zuiver ge noeg. Faas Wilkes haalde zich een fluit concert op de hals door het vrij stunte lig nemen van een hoekschop, Tien seconden later kreeg de Spaanse Rotter dammer echter al weer applaus voor een fraaie aanvalsactie, samen met Lenstra, waarbij Wilkes op het laatste ogenblik de bal van de voeten werd geroofd 'door de onvervaarde Borcherding. De Saarlanders spanden zichi nu on miskenbaar beter in dan voor de rust. Er was ook maar een doelpunt nodig om weer gelijk te komen. Een goed door Vollmar genomen hoekschop werd ech ter afgeslagen, een boogschot van Mar tin ranselde De Munck weg en een kogel van middenvoor Krieger ging enkele meters over ons doel heen Vuurwerk Vuurwerk van de Nederlandse voor hoede bracht de harten weer aan het bon zen. Wilkes plaatste bij een vrije trap listig opzij van het Saarlandse „muurtje", vanwaar de kleine Tinus Bosselaar kei hard in het zijnet poeierde. In de 20ste minuut schoot Faas Wilkes de illusies van de Saarlanders finaal aan flarden. Na een pass van Lenstra drong hij met een ouderwetse dribble door het doelge bied van de tegenstanders, misleidde Bor cherding met een schijnbeweging scoorde zonder enig verder beletsel (3—1). Het was gedaan met de offei ven van de blauwgehemde bezoekers tegendeel, het werd ineens weer alles Oranje wat de klok sloeg en Bram Appel zorgde voor de „appeltjes van Oranje", al waren die dan niet helemaal 4oelrijp. Eenmaal stopte Borcherding, die zo lang zamerhand de held van het bezoekende team leek te gaan worden, zo'n ogen schijnlijk onhoudbaar schot van onze r denvoor schitterend uit de bovenhoek Agressieve Saren Het laatste kwartier werd, met de witte bal, weer het meest agressief door Saar land Ingezet. Het kon weer wat gemak kelijker opdringen, nu het Nederlandse elftal, gezien de ervaring van voor de rust, zijn voorsprong wat ging koesteren en aanvoerder Klaassens zich vrijwel alleen ten dienste stelde van de verde diging. Toch slaagde linksbuiten Vollmar er nog in, langs Wiersma te glippen, maar zijn uit moeilijke positie ingezon den schot kon De Munck gemakkelijk aan. Het slot werd een matte vertoning, maar het bracht toch nog een sensatie. Een vertwijfelde uitval van ae Saarlandse doelman, maar hij is een fractie van een seconde te laat. Abe Lenstra (tussen beugel en staander achter het zijnet) ziet zijn goed gerichte schot met een prachtig doel punt beloond. De stand kwam daarmee op 20. Twee Saar landse verdedigers kijken ver slagen toe. rechtsbuiten Siedl een boogschot losliet in de Nederlandse doelmond en Invaller Ringer met een zwiepende been weging de stand op 32 bracht. Saar land probeerde in de laatste minuten nog door te drukken, kreeg achter elkaar corners te nemen, maar bracht het meer tot de halve winst. Het Neder lands elftal had, het interland seizoen met :n overwinning besloten De opstellingen waren als volgt: Saarland: doel: Borcherding (Saar '05); achter: Keck (Saarbr.) en Puff (idem); midden: Clemens (Saar '05). Lauck (Bor. Neukirchen) en Philippi (Saarbr.); voor: Siedl (Saarbr.), Martin (ld), Krieger (id), Binkert (id.) en Vollmar (St. Ingbert). Nederland: doel: De Munck( Fortuna); achter: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC); midden: Klaassens (WV), Van der Hart (Fortuna) en Bak (Feyenoord); voor: Wilkes (Valencia), Bosselaar (Feye noord), Appel (Fortuna), Lenstra (SC Enschede) en Koopal (WV). Spel van korf en bal Pernix-Ons Eiland Hedenavond om 7 uur speelt Pernax zijn laatste competitiewedstrijd voor de hoofd klasse west tegen stadgenoot Ons Eiland. Om zeker te zijn van de tweede plaats en de oranjekragen winnen. Voor Ons Eiland rest hierna nog de uitwed strijd tegen het Delftse Excelsior. Handbal-bondsploeg op 11 juni tegen Hellas De bon-dsploeg van het Nederlands handbal verbond, die maandagavond 11 Juni op het ADO-terredn tegen de Neder landse herenkampioen Hellas speelt, is als volgt samengesteld: Doel. Slaats (PSV); aohber: De Jong (PSV) 'en Tromp (Aalsmeer)midden: Hoens (PSV), Van Loon (DES) en Bekker PSV); voor: KMbngeUd (PSV), Moends (Aalsmeer), Van der Heijden (Niloc), Sohetfifler (Dynamo) en Henlk Leanpen (Udd Amnlhem). Reserves: Arbon (Dynamo), Kraaievedid en Bobberman (beiden Operatie '55). Nieuw enorm Russisch straalvliegtuig Generaal Zachanof, plaatsvervangend hoofd van de Sowjetrussische burger luchtvaart, heeft meegedeeld, dat binnen kort een nieuw straalvliegtuig ln dienst zal worden gesteld. Het zal 180 passagiers kunnen vervoeren. Het heeft vier turbine» en kan 900 km per uur vliegen. Het toestel, dat twee verdiepingen telt, zal, aldus generaal Zachanof, zonder lan ding van Moskou uit iedere hoofdstad van de wereld kunnen bereiken. De 23-jarige Amerikaan: John Glover is plotseling overleden ter wijl hij zich, met het oog op de Olym pische Spelen, trainde in het bekende bad de universiteit van Yale te New De coach van Yale, Bob Klphuth, zei dat Glover een Inzinking kreeg toen hij onge- 20 minuten gezwommen had. Hij stond recht overeind in het kleine bad. greep plotseling met beide handen naar zijn buik en zonk, voorover gebogen, in- Nadat men vergeefs getracht had met een zuurstofapparaat bij te bren gen werd hij naar een ziekenhuis vervoerd men slechts de dood kon consta- i. Vermoed wordt, dat hij aan een hartaanval is bezweken. Nederland—Oostenrijk voor W.K. 1958 Naar bekend is Nederland voor de voorronde van het wereldkampioenschap voetbal, waarvan het eindtoernooi in 1958 in Zweden wordt gespeeld, ingedeeld in de groep met Oostenrijk en Luxemburg. De koninklijke Nederlandse voetbalbond heeft, naar wij vernemen, aan de Oosten rijkse voetbalbond voorgesteld om de uit wedstrijd op 19 mei 1957 in Wenen te spelen en de returnontmoeting op 22 sep tember van dat jaar ln Amsterdam. De Oostenrijkse voetbalbond zal zich nader over dit voorstel beraden. Tijdens het F.I.F.A.-congres te Lissabon, dat dezer dagen wordt gehouden, zullen voorts be sprekingen worden gevoerd over de data van de beide wedstrijden tussen Neder land en Luxemburg, eveneens geldend voor de voorronden van het wereldkam pioenschap. Amerikanen te sterk voor Van Dalsum en Dehnert Op de derde dag van het toernooi der internationale clubs te Brussel heeft België met 30 van Denemarken gew nen. Gr.-Brittannië versloeg Australië i 21 en de Ver. Staten brachten Nederland een 3—0 nederlaag toe. Van deze laatste ontmoeting ware: uitslagen: Patty (VS) versl. Dehnert (N) 7—5 11—9; Perry (VS) versl. Van Dalsum (N.) 6—3 1—6 6—4; Perry en Flam versl. Van Dalsum en Dehnert 75 75. Na de derde dag leidde België met 9 pnt voc Ver. Staten 5 en Australië 4 pnt. Neder land was zevende en laatste met 0 pnt Zwemmer bij training overleden De lieer Th. Boersma (Van een onzer verslaggevers) DE VOORZITTER van het Algemeen Orgaan Voedselvoorziening, de heer Th. Boersma, heeft tijdens de vandaag in het Kurhaus te Den Haag gehouden jaarvergadering kritiek uitgeoefend op het sinds kort geleden in werking getreden exportverbod voor aardappelen. „Deze maatregel, die abrupt een einde maakte aan de geldigheid van reeds gegeven uitvoer vergunningen, heeft'wel zeer grote consequenties gehad, die waarschijn lijk voor de ingewijden nog groter geweest zijn, dan men in den beginne reeds voorspelde". De heer Boersma zeide wel te kunnen begrijpen, dat de regering andere maat staven moet aanleggen dan het bedrijfs leven, „maar een plotseling opheffen van reeds verleende uitvoeringen lijkt mij toch wel een daad toe, die alleen ln uiter ste noodzakelijkheid te rechtvaardigen valt. Het niet nakomen van aanvaarde verplichtingen tegenover de buitenlandse afnemers geeft Individueel de exporteur slechte naam; gebeurt dit echter op dergelijk grote schaal en wel opge drongen door de overheid, dan geeft dit ons land een minder goede repu tatie en dit is weinig bevorderlijk voor de Klachten op algemene vergadering „Waarde van ons wapen wordt bepaald door toewijding en bekwaamheid" BÜ het wapen der Koninklijke Marechaussee heerst grote ontevredenheid over de materiële positie van haar leden, hun uniformering, de wijze waarop de taken van dit wapen zijn omschreven. Op de gisteren te Amsterdam gehouden algemene vergadering van de Marechaussee-vereniging heeft de voorzitter, adjudant o.o. F. H. J. Schoenmakers, aan deze ontevredenheid uiting gegeven. HU klaagde ook over wat hij noemde „de onvoldoende steun bij de uitoefening van onze taken als gevolg van de gebrekkige regeling en beperkingen van de daarvoor beslist noodzakelijke bevoegdheden". Maar, zo zei de heer Schoenmakers, :en positieve verbetering kan niet wor den bereikt door ontevredenheid, kanke- lusteloosheid, opstandigheid en plichtsverzuim. Indien daaraan wordt toe gegeven, zal slechts het tegendeel worden bereikt. Al te vaak wordt vergeten, dat de aarde van ons wapen wordt bepaald door de toewijding en de bekwaamheid nn hen, die daar deel van uitmaken." Het salarisvraagstuk noemde de voor zitter een brandende kwestie. De mare chaussee dient volgens hem hoger gesala- ieerd te worden dan de overige onder delen der Kon. Landmacht, zoals dat vroe ger ook het geval was een daarover in 1955 door de ver eniging bij de regering Ingediend rapport ls geen enkele officiële reactie gekomen „Sedertdien is onze arbeidstijd gestegen, zijn onze diensturen tot het uiterste op gevoerd. De wekelijkse vrije dag is bij on» wapen een ongekend begrip." Passend uniform De vereniging, in 1907 opgericht als mi litaire belangenvereniging voor het per soneel beneden de rang van officier, waarbij nu 2530 marechaussees zijn aan gesloten, stelt zich verder op het stand punt, dat het korps een passend uniform dient te krijgen. Het huidige voldoet niet de eisen en wordt als fnuikend be schouwd voor de uitoefening van de dienst het gezag. Wat het wetsontwerp tot regeling van De Zeven Provinciën oefende bij Schotland Na tlien dagen geoefend te hebben me de Britse Home Fleet is die kruiser D< Zeven Provinciën van de Schotse noord kust naar de thuishaven Den Helder ver trokken Zaterdag heeft de commandant telegrammen van dank en waardering ontvangen van de opperbevelhebber de Home Fleet en van de flag officer tlottillas Home Fleet. Te Invergordo waai laatste stafbespreking werd gehou wonnen officieren van De Zeven Provinciën een hockeywedstrijd tegen of ficieren van het Britse vlaggeschip het politievraagstuk betreft, vindt de ver eniging het onredelijk, de taken van de Kon. marechaussee te regelen „in een mi nisterieel besluit, dat met één pennestreek kan worden gewijzigd Zij acht het noodzakelijk, dat ge zien de historie van het wapen de Kon. marechaussee betrokken wordt bij een re geling van het politievraagstuk en dat haar existentie, evenals die der rijks- en gemeentepolitie, bij de wet wordt ge- export in de toekomst". Hij wees hierbij op de grote verliezen, die de exporteur en misschien ook wel ten dele de produ cent lijdt. „Dat zijn bedragen die in de miljoenen lopen". Het grootste bezwaar tegen het aard appelexportverbod achtte spreker het aan tasten van de rechtszekerheid van de be trokken ondernemingen. „Handeldrjjvei brengt risico's. Maar risico's, die het ge volg z(jn van plotseling in werking trc dende beslissingen van de overheid, die eenmaal verleende rechten ongedaan ken, kunnen niet door de handel gedragen worden. Ons land is vooral ook wat landbouw- en visserijprodukten en levensmiddelen betreft zeer afhankelijk van de buiten landse afzetgebieden. Men moet daarom voorzichtig zijn met exportbelemmerin gen ten behoeve van de prijsvorming op de Nederlandse markt", aldus spreker. De heer Boersma sprak voorts over de positie van de handel in de maatschap pelijke samenleving. Deze is niet in alle opzichten benijdenswaardig. De handel beweegt zich tussen producenten, die kere garanties verkrijgen en uiteinde lijke afnemers, die in allerlei vormen ook zeker garanties hebben. De handel moet zich veelal bij beslissingen, die voor of door producenten worden genomen, trach- aan te passen. Hij heeft daartoe be wegingsvrijheid nodig. Dat hij deze niet altijd heeft, valt te betreuren. Hij vraagt deze vrijheid ook in het kader van het beleid tot prijsstabilisatie. Het Algemeen Orgaan staat achter dit prijsstabilisatie- beleid, ook omdat een gezonde munt er het voorkomen van ongemotiveerde prijs stijgingen eveneens ln het belang va handel zelf zijn. Aan de prijsstabilisatie kan de handel indirect grote medewerking verlenen, omdat hij zich juist richt op het zoeken van evenwicht tussen vraag er aanbod. Spreker legde er verder de na druk op, dat de voedselvoorzieningshan- del bereid is mede de verantwoordelijk heid te dragen voor het beleid, dat ten aanzien van de maatschappelijke verhou dingen worden gevoerd. Voorwaarde daar toe is echter, dat dit deel van het be drijfsleven ook als gelijkwaardige partner wordt betrokken in het overleg over hiermee samenhangende vraagstukken. "Zoc/Ctc^ pittig! Omsingelingsoffensief in Algerije Moet een nieuw Navo-opperbevel voor de Middellandse Zee wor den opgesteld en toevertrouwd aan een Fransman? Deze vraag is opge worpen door maarschalk Juin, Na- vo-opperbevelhebber in Midden- Europa. Hij acht het noodzakelijk, dat de strategie van de Navo ten aanzien van Noord-Afrika wordt herzien. Juin motiveert dit door te wijzen op de aanzienlijke wijziging van de westelijke positie in dit gebied einde de oprichting van de Nëvo. De militaire staven Engeland en Amprika hebben de moge lijkheid van een geallieerd opperbevel het gebied van de Middellandse Zee be studeerd en meer in het algemeen de dacht gewijd aan de verschuiving van het militaire zwaartepunt van Europa naar Afrika. Judn gelooft verder, dat de Franse troepen in Marokko en Tunesië gehand haafd moeten blijven en dat de Franse troepensterkte in Algerije nog steed6 zeer onvoldoende is. De Fransen mogen rich volgens hem niet laten verleiden tot on derhandelingen over een bestand, daar dit op het ogenblik zou worden uitgelegd Het eerste doelpunt kwam van de voet van Coy Koopal, die zijn armen hier juichend opheft. W.A.-verzekering in W. Duitsland verplicht Buitenlandse auto's zullen tegen het einde van het jaar niet in West-Duitsland worden binnengelaten, wanneer zij niet verzekerd zijn De Bondsdag heeft gis teren een wetsontwerp goedgekeurd, volgens welke de automobilist verzekerd moet zijn voor schade tegen derden. Het is vrijwel zeker, dat de Bondsraad dit wetsontwerp eveneens zal goedkeuren. Een half jaar later zal het in werking als telken van zwakheid. Blijkens de laatste berichten udt Alge rije zijn de Franse troepen een groot slmgeliingsoffensief begonnen, ditmaal de 'heuvels aan de voet van de Kabylieohe bergen in hpt oosten van het land. Gisteren zijn in Oran Franse ver kingen aangekomen. Vier-passagierssche pen zijn ingeschakeld voor het vervoei van achtduizend man troepen uit Frank rijk naar Algerije. In Algiers heeft het vliegdekschep Dixmude veertien Ameri kaanse helikopters aan wal gezet. V eiligheidsraad De Amerikaanse, Afrikaanse en Azla atlsche delegaties bü de Verenigde Na ties hebben woensdag een brief aan Veiligheidsraad opgesteld waarin zij e vergadering verzoeken ter bespreki van de Algerijnse kwestie. De onder tekening van deze brief is echtet dinsdag uitgesteld. Gevraagd wordt de Argentijnse kwestie te behandelen op grond van artikel 35. toaarin wordt ge sproken van situaties die zouden kunner leiden tot internationale wrijvingen of aanleiding zouden kunnen geven fot ee Comm. zelfkritiek in de Verenigde Staten Het blad van de Amerikaanse com munistische partij Daily Worker schrijft, dat de Sowjetleideris een fout hebben gemaakt door de schokkende onthullingen van Kroesjtsjef niet on middellijk te publiceren. Voorts wordt er bezorgdheid over uitgesproken., dat niets wordt gezegd ovea- de misdaden tegen de joden. De blindheid en de onkritische hou ding van de Daily Worker jegens de onderdrukking in de Sowjetunde heeft ernstige schade berokkend in de com munistische beweging in de Verenig de Staten, aldus besluit de Daily Worker. Djakarta breekt rubber embargo De Indonesische regering heeft bekend gemaakt, dat zij zich niet langer gebonden acht aan het door de Verenigde Naties afgekondigde embargo op de uitvoer van rubber naar rood China. Een woordvoer der van het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken deelde mede, dat In donesië maatregelen zal treffen voor de uitvoer van rubber naar China en elk ander land, dat daaraan behoefte heeft. De uitsluiting van China van de wereld markt was volgens hem een der oorzaken van de onvastheid der markt. Zoals bekend is, hebben Malakka en Singapore het embargo reeds eerder ver broken. Hogere pensioenen voor nazi-slachtoffers De Weetduit.se bondsdag heeft gisteren en wetsvoorstel goedgekeurd, om pen- oenen en schadelocssteiüngen aan slachtoffers van het nazi-bewind met itig procent te verhogen. Markt en Vieeerijberichten 1034, komkommers 43—56, tomaten A 94—118. B 93—114. C 86— 116. CC 53—89. bonken 84—99, waspeen 53— 61, bloemkool A 28—34. B 15—26. C 10—16. komkommers A 39-43. B 31—38. C 26—30. sla A 250—320. bospecn 28—66. kroten 16—19. peterselie 6—14. raapstelen 2. radijs 5—11, selderij 6-9. KATWIJK AAN DEN RIJN. 6 jnni. Groenteveilingkervel 210—400, komkom- ers 30—32. postelein 12—14. prei 34—36. ra- rber 61O—880. spinazie 1927. waspeen 35— alles per 100 kg; bloemkool 10—24. sla 256—450 per 100 stuks; bospeen 29—58. bos uien 690—710, peterselie 11—12, radijs 970— Hl, allies per 100 bos; aardbeien 7172 per doosje van 200 gram. ROELOFARENDSVEEN, 6 juni. Bloe menveiling; Pyrehturum 3066. Margrieten 16—32. Violieren 34—63. Irissen 63—65. Bruids anjers 16—22, Anemonen 1—«1, Lathyrus 10 —33, Colviil'l'ies 70—95, Papaver 44—143, Dui- zendsohoon 5257. Esther Read 2742. Pioen rozen 1046. Lelies 16—20, Am. Anjers 11—16 per stuik. Afrikanen 180250 per bak. ROELOFARENDSVEEN, 6 juni. Groen teveiling: aardbeien ingelegd 4ö70, 2 ons doos 65—65, afw. 4.1—61, kropsla 250—600, bloemkool 1322, bospeen 2643. breekpeen 31—54, peulen I 1125—146, n 100—125. kassnü- bonen 176206, stek 140—146 per 100. RIJNSBURG. 6 juni. Groenteveiling: a 260 per 100 stuks, bospeen 58. radijs 980 —4060, peterselie 504, selderij 89. uitjes 7601000 per 100 bos. TER AAR, 6 jund Groenteveiling: kas- ujbonen 175—193. stek 140—140. peulen 140 -170, doppers 175. rabarber 510, aardappe len 13—13. andijvie 10—18. B 78. postelein 13—10. B 6. spinazie 9—16, tomaten 140—160, C 90—140. CC 70. kriel 60 nieuwe aardappe len 85. alles per kg; sla 250—450 per 100 stuks; bloemkool A 30—50. B 18—29. C 10— 16. komkommers A 34—43. B 21—36. C 18, al les per stuk; bospeen 2518. stek 13. bosprei 1015. boekroten 16. selderij 6. alles per bos; aardbeien 37—78 per doosje. GOUDA, 7 juivl. Kaasmarkt. Aanvoer: 190 partijen. Ie kwal. R-M. 2.052J2. 2e kwal. 1.95—2.04. extra kwal. 2.13—232 Handel kalm. KATWIJK AAN ZEE. 7 juni. Vangst- berichten Groep Adeco; MMSHV nJi., 5—60, 9—65 nog 28 n.h.. 25—49 nog 40 nil., 13850 nog 46 nli., 13760 nog 40 n.h.. IJM 7648 nog 45 n.h. Groep Insulinde- Partevldet: KW 23—80 nog 22 n.h„ 45—70 nog 20 nJi.. 137—75 nog 30 n.h„ 175—88 nog 30 109—50 nog 35 nh. Groep C. den Duik: 18—65 33—50. 67—55,83—45 n. 36 n.h., 86— >roep Kennemerland; KW 20—60 nog 30 n.h 29—60 nog 35 n.h., 32—65. 39—50. 41—90, 7826, 130—1100 nog 40 n.h. Gem. vangst: VLaardJngen 60. Schevendngen 12 en Katwijk kantjes. KATWIJK AAN ZEE. 6 jurui. Vangst - berichten uit volle zee: Ha-Pa; KW 16—45, 10-75 nog 33 hallen, 47—45 nog 40 halen. 140-60, 168—60, 170-6. Rijnstroom: KW 43— 2, 97-2, 140-2. Adeco; KW 5—3, 9—6, 25— 7, 136—42, 147—8, 23—30, IJM 76—6. In-Pa: KW 23—7. 45—6, 127—40. 175—12. 129-4. C. den Duik: KW 18—4, 38—6, 48—7, 67 geen vangst. 83—3, 86—2 Kennemerland: KW 20— 4, 32—2, 39—2. 44—6. 78—2. Gemiddeld- Vlaardingen en Schevenlngen 7. Katwijk 13. Et was vandaag geen afslag. KATWIJK AAN ZEE. 7 juni. Afslag: KW 151—108 groep Nederland. KW 14—284 groep Adeco. Prijzen; maatjesharing groen 147—181. Jong 31—101, groot 53—69. steur- haring 60—77. VLAARDINGEN. 7 Juni. Vangstbertch- ten; VL 218—80 h. vl„ 203—6 last h. vl.. 207 —95 h.vl„ 208—70 nog 40 netten. 205—80 h.vl.. 7880 nog 20 net- 70. h.v,., ten naar hul». 70—95 h.vl., 197—100, 195—60. h.vl., 190—80, 142—80, 145—1.. 114—65. 97—90 naar huls, 864 last nog 30 netten, 166—70. 835 last naar huis. 613 lest. 5370 i 30 netten, 84—T Sr 112—80. 89-3 las.-..., je» nog 30 netten. SCHEVENTNGEN. 7 Juni. Vangstbe- van hedenmorgen uit volle j 200 mijl, 199—75. 32—3, 40—2 4a nog mijl, 49—2, 133—1. 189—4 233-6. 263—2. -1. 2—8. 5—i. 19—4. 25—2. 30—2, 35—2, *5—4 84—3, 310—2, 236—2 248—4 249—2 MO S, 297—3, 310 nog 160 mlji, 310—3, 399—6, w.v.. a23 w.v„ 314 w.v., 79—3. 186—3. 364— 3. 48—2. 50—2. 63—2, 64—2, 73—1, 81 92 mijl afgelegd, 116—1, 123—2, 104—1, 240—1. 275—2. 5—2, 14 nog 100 mijl, 47—2, 121—2 302—1, |U -tten, 333—50 uit 60 netten. ■venlngen: SCH 330 met 270 535—45 fcaivtles. EDEN, 7 juni. Besommingen' 1 15.100. IJM 85—16.300: loggers: KW 35-410. kotters: KW 88-1970. TX 33-5370. WMUIDEN. 7 juni. Prijzen per kg: 94-90. IV 58-46, kl griet 48, kim. schol 45. kl. I 60, II 55—23, schar 28—14. bot 28— makreel 31—16. gr. schelvis 24—11 erm •10. kim. 22—10. kl. I 24-9, n 24—13, wtj- 27—13. kl. rode kabeljauw 132—58. gr. koo'lvL 56—i8. gr. leng 61-66, gr. wolf 58—56. Aan-

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 7