Kerkelijk initiatief op gebied van jeugdavonden Jubileumviering met receptie, wedstrijd en feestavond NIEUW F, LEIDSCHE COUR ANT 9 DINSDAG 22 MEI 1956 Alphen aan den Rijn Serieuze en frisse poging om de jongeren vast te houden hoornse predikant, ds. A. J. Jorissen, niet onberoerd. Een half jaar ge leden dominee geworden in de nieuwe predikantsplaats van de Ned. Herv. Gemeente, tracht hij met ijver een oplossing voor die vraag te vinden. Ds. Jorissen vertelde ons een en ander van zijn streven en het verwondert niet, dat hij reeds zitting heeft in bestuur van de Ned. Herv. Jongelings- bond op Geref Grondslag. Hij heeft levendige kijk op de vraagstukken. Zelfs in zijn gemeente, die toch tot een moda liteit behoort, welke bekend staat om veel trouw, zijn met allen, die daarvoor in aanmerking komen, op de catechisatie. En van de ongeveer honderd vindt men er een tachtig terug op de vier jeugdver enigingen. We zijn er van overtuigd, dat, wanneer dit overal zo was, men niet zou spreken over een jeugdprobleem. Maar ds. Jorissen legl zich ndet bij deze zaak neer en zo veel jongens, die als trouw lid de militaire dienst ingaan, na die tijd niet meer terug ziet. Ze blijken volkomen los te weken, al komen ze nog wel in de kerk. Maar ze voelen geen verantwoorde lijkheid; het óntbreekt hen aan kerkelijk De periode van verveling, die men, n; de africhting, in de militaire dienst moe' meemaken, acht ds Jorissen mede schul dig. Er wordt wel veel voor de militairer gedaan, maar daartegenover staat, dat z« veel uren hebben, waarop ze „geconsig neerd" zijn. Ze hebben dan geen dienst i-r de kazerne, maar moeten wel paraat blij- ven voor het eerste alarm, dus mogen ook j niet naar de stad, waar het militair j huis is, .of in.de kazernekamers verblü- Die doelloze uren kweken een toestand van lusteloosheid. Over de oplossing van deze vraagstukken dient men zich te be zinnen. Uit het gevoel, dat men verantwoorde- lijkheid voor elkaar draagt, is te Ouds hoorn ook een eigen jeugdcommissie ge- j boren. Graag wil ds. Jorissen die zo breed mogelijk zien, maar met name de samenwerking met de groter wordende confessionele groep te Oudshoorn, blijkt te moeten groeien Die jeugdcommissie is begonnen met op een zaterdagavond de militairen uit te nodigen op een praatavond. Wat de op- komst betreft, werd het geen succes, maar het gesprek dat men die avond mooht hebben, en de geboden ontspanning waren van dien aard, dat mén voldaan was over het resultaat. De gedachte rees: zoiets moeten we doen in breder verband. De jeugd moet zich voor elkaar verantwoor- J delijk gevoelen. Waarom wekt men elkaar i wel op om een voetbalmatch te bezoeken, maar voelt men zich zo weinig geroep-n eikaars heil te bewerken als het gaat. om j hogere waarden? En zo was er dan zaterdagavond weer een bijeenkomst van en voor de jeugd. Met veel zorg voorbereid. Want de wijze, waarop een gesprek over de zondagsbe steding werd ingeleid, v origineel, aanboden. Ds. Jorissen had dit ongedwongen gesprek met een viertal catechisanten op de band laten vastleggen. Die werd eerst afge draaid; met spanning werd "een half uur geluisterd En het kon niet anders, daar moest over doorgepraat worden. Want dat is de hoofdnoot van deze avonden: uit praten over een bepaald vraagstuk. Deze avonden dragen dan ook niet het karakter van een „instuif". Is bij de in stuif de opzet „de jeugd van de straat" en ze aangenaam bezig te houden met spel (wat ds. Jorissen toejuicht, mits in een goed lokaal onder verantwoorde leiding) de jeugdavonden als die van zaterdag avond hebben als hoofddoel een of ander vraagstuk te bespreken en als emdd<»el het aankweken van het kerkelijk besef. De proefneming van zaterdagavond is geslaagd, ook in dit opzicht dat ruim vijftig jongeren-de avond bijwoonden. Of ficieel geopend werd er niet, want het moet een ongedwongen samenkomst blij ven. Begonnen werd met de koffie; ver volgens zong de heer G. Hasseling een voudig maar ontroerend „Heer ik hoor van rijke zegen" De heer Wassenaar be geleidde op het orgel. De heer v. d. Meent zegde enkele Pinkstergedichten van A. Wapenaar; er was samenzang en tus sen dit alles sprak ds. Jorissen „de ver bindende tekst". En zoals gezegd: er was een klankbeeld over het zondagsvraagstuk. Al met al een uitnemende avond, ook als voorbereiding voor het Pinksterfeest, en deze bijeenkomst zal stellig niet de laatste zijn geweest. Avifauna: 35.000 bezoekers De koele zeewind heeft Avifauna goed gedaan. Het aania-1 bezoekers tweede Pinksterdag ligt bij de 35.000. Het kwam zelf zó ver, dat de rollen kaantjes opraakten en de afdeling flto-an- het raadhuis moest worden inge schakeld om de voorraad aan -te vullen. Het grote parkeerterrein is vorig j. nooit zo vol geweest met personen gens; ook moest men auto's Jongs de weg parkeren. Er waren vele Honderden fietsers. De nieuwe exploitant van het restau rant, de heer v. d. Valk is dan ook zee: tevreden over de gang van zaken tot ni toe. Gieteravond om negen uur moest men nog steeds twee loketten open heb ben. De auto's reden af en aan. Het park zelf is nu op z'n mooist door de bloemen- In de speeltuin was het ook overstel pend druk. Wij weten naet. wie de baten heeft van deze tuin. maar het goed, de verkoop van kaartjes e geling van d-e beurten bij he*, kanovaren het rijden met de fietsjes aan enkele Jongelui van li i 15 jaar over te laten J. Hoorn gehuldigd bij 25-jarig jubileum Vrijdag herdacht de heer J. Hoorn, onteur eerste klasse, speciaal belast mei de draadomroep van PTT, zijn vijfentwin tigjarig arbe ids jubileum. Ter gelegenheid hiervan werd de zilveren jubilaris te zij nen huize hartelijk gehuldigd door de di recteur van het telefoondistrict te 's-Gra- venhage, i-r. A. D. J. Uurbanus. die na waarderende woorden te hebben gespro ken, een geschenk onder couvert overhan digde. De directeur was vergezeld van de he ren H. v. d. Toorn, chef buitendienst, en H. A. Roels, chef sectie-noord buiten dienst en van de chef-kringleider W. H. Kldjn te Alphep. Namens de collega's spraken de heren J. J. van Geveren en Doeland, die enkele meubelstukken Na val overleden In hotel Toor te Alphen Huldiging tivee jubilarissen bij Ponsioen en Zoon In de receptiezaal van hotel Toor zijn zaterdagmorgen twee personeels leden van het Technisch Installatiebureau Ponsioen en Zoon gehuldigd. Het betrof hier de heren J. M. de Heij, die zijn veertigjarig dienstverband herdacht, en A. Spaan, die vijf-en-twintig jaar bij de firma werkzaam is. De heer J. G. Ponsioen richtte zich in zijn toespraak na het eten allereerst tot de heer De Heij, die, zo zei hij, werke- I lijk van alles verstand heeft. Door zijn serieus, vakkundig en betrouwbaar wer ken alsmede door zijn prettig optreden, heeft deze jubilaris bij de klantenkring van het bedrijf een niet te onderkennen ..goodwill" gekweekt. Als stoffelijk blijk van waardering bood spreker namens de directie een automatisch werkend pols horloge met kalenderaanduiding aan. Ook mevrouw De He;j werd met een ruiker bloemen in de huldiging betrokken. Ook de heer Spaan Tot de heer Spaan sprekend, roemde 'e heer Ponsioen diens bijzondere kwalitei ten als vakman. Hij is in hoofdzaak de man van de onderhoudswerken, vooral als het om centrale verwarmingsinstal laties gaat. Bij de grote bedrijven en in stellingen is de jubilaris zeer gezien. De heer Spaan kreeg een huiskamerlamp en zijn echtgenote ontving bloemen. Hierna sprak de heer G. J. Ponsioen die zich eveneens waarderend over beide werknemers uitliet. Ook kapelaan Schra- ma feliciteerde de jubilarissen. De heer H. G. M. vam Leeuwen hield e§n speech namens de collega's en bood de heer De Heij twee rookstoelkusscns aan. De heer Spaan ontving een tafel kleed. Voor mevrouw de weduwe Pon- sioen-Noordman. die de feestelijke bijeen komst ook bijwoonde, sprak de jongste directeur, de heer A. J. M. Ponsioen. De heer De Heij dankte ten slotte mede uit naam van zijn collega voor de huldiging en de geschenken. De 65-jarige mevrouw J van der Schee- Koren, die enige tijd geleden, door een duizeling bevangen van haar fiets viel, is in het Academisch ziekenhuis te Lei den, zonder tot bewustzijn te zijn geko men. overleden. Bijeenkomst Arjos In het kader van de landelijke verkie zingsactie van de Arjo®, wordit woensdag avond een bijeenkomst gehouden in het Nuitsgebouw. Hier worden de jongeren uit Alphen zijn drs. verwacht. Sprekers zijn drs. Hazenbosch, lid van de Tweede Kamer en hoofdbestuurslid van het CNV en de heer Klem Onstenk. Hervormd godsdienstonderwijzer. Aan deze avond, die om 8 uur begint, werken mee de Maluku-Hawaiians uit Boskoop. Verkiezing cn kandidaatstelling Tot ouderling van de Geref. Kerk van Oudsihoorn werden gekozen de heren J. H. van Brussel en A. Wille en tot diaken de heer Jac. Bos. Voor het eerst na Ln deze gemeente de vrouwen aan de kiezing deel; daarom was er zowel 's i gens als 's avonds gelegenheid te s De kerkeraad van de Geref. Kerk A'liphon verleende onthef fling van zijn verkiezing tot onderling aan de heer F de Vries. Na de eerste verkiezing was ook nog een vacature onvervuld gebleven en nu zijn gekandideerd de heer M. de Hoog, C J Konijnenburg, J- D. Kuipers, en C. WesseL Om het damkampioen schap Bij de wedstrijden om het damkampi oenschap van Alphen werd in de hoofd klasse geen beslissing verkregen. C. Zijl stra won, zoals werd verwacht, zijn afge broken partij tegen M. de Groot, terwijl A. v. d. End al spoedig G. van Winkel tot overgave dwong. Ten slotte speelden M. de Groot en G. van Winkel remise. Door deze resultaten zijn J- Vrolijk en C Zijistra gelijk geëindigd, zodat drie be slissingswedstrijden nodig zijn om uit te maken wie zich kampioen mag noen Deze wedstrijden zuilen echter pas het najaar gespeeld kunnen worden, daar de heer Vrolijk de zomermaanden in het buitenland doorbrengt. De eindstand in de hoofdklasse ziet er als volgt uit: 1 en 2 J. Vrolijk en C. Zijl stra 5 pn; 3 A. v. d. End 4 pn; 4 en 5 M. de Groot en G. van Winkel 3 punten. In de eerste klasse speelde J. Schuur man tegen P. van Oosterom en A. de Groot. Beide partijen wist hij te winnen, terwijl hij bovendien zijn afgebroken wedstrijd tegen P. H. Spek tot r< bracht. In deze klasse zal J. Baerveldt vrij zeker kampioen worden, terwijl A. Versluis de tweede plaats niet meer kan ontgaan. Op de derde plaats volgen J. Schuurman en P. van Oosterom. De ove rige deelnemers vormen geen bedreiging dit i stel i Personenauto te water gereden In de nacht van zaterdag op zondag Is de familie S. J. Roodbol uit Goutum (Friesland) met haar auto tc water ge- eden. De auto liep snel vol, doch bin- len korte tijd zag het echtpaar kans zich te bevrijden, waarna ook de twee jonge kinderen in veiligheid konden worden De beren A. van Dam en J. C. Rooijmans hebben de drenkelingen naar café Winkel gebracht. Later heeft inspec- de familie naar baar reisdoel, Gouda, vervoerd. Het ongeluk gebeurde op het Goudse Rijpad, waar de heer Roodbol met grote snelheid over de brug in de richting van Gouda reed. Plotseling begon zijn wagen De heer Roodbol geraakte de macht over het ©tuur kwijt, de auto begon te slingeren, raakte een boom en kwam vervolgens in de langs de weg lo pende sloot terecht. He*, jongste kind (1 jr) heeft nog enige tijd op de bodem var auto in het zwarte modderwater ge legen. Het bleek hiervan eohter geen na delige gevolgen te hebben ondervonden. HA/ERSWOUDE Rapid-meisjes wonnen een eerste prijs Gisteren hebben de adspirant-meisjes in Rapid deelgenomen aan een handbal- toernooi te Zandvoort, waarvoor verschei dene grote verenigingen uit Zuid-Holland en Noordholland hadden ingeschrevi Ondanks deze sterke deelneming slaagden e meisjes erin op de eerste plaats beslag leggen. Kennismaking Donderdag hoopt ds. Ter Steege më' echtgenote kennis te maken met de leden /an de Geref. kerk. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Vergadering Hoge- waardse polder In hotel Van Egmond kwamen die stem gerechtigde ingelanden van de Hoge- waardse polder, onder voorzitterschap van de heer R. Dorrepaal jr, in vergade ring bijeen. Na een welkomstwoord van bracht de heeir N. P. Sleg- tenhonst rapport uit over het onderzoek de rekening 1955. Daar aides in orde bevonden, werd de rekening vastge steld. De inkomsten bedroegen f 928,51 en de uitgaven f 791.38. zodat er een batig saldo was vain f 137,16. De begroting voor 1956 werd vastgesteld. Deze sluit met aan inkomsten en uitgaven f 684.66. De omslag per ha zal f 3.— bedragen. In de commis. ©ie van onderzoek van boeken en beschei den werden dezelfde leden benoemd. Dit zijn de heren N. P. Slegtenhorst, P. G. J Smit en J. v. d. Salm. Bij de rondvraag kwam wederom het polder, peil ter sprake. Overwogen werd het zomerpeii op 10 cm lager te stelllen- Tot een besluit kwam het echter niet. Vergadering Hondsdijkse polder Woensdagavond vergaderen de ingelan den van de Hondsdijkse polder in hotel De Bruin. Sociëteit bejaarden Men deelde ons mee. dat de bejaarden sociëteit pas weer op woensdag 6 juni de beschikking over de zaal zafl kunnen heb. NIEUWE W ETERING Succes op concours Op het nationale concours voor harmo nie- en fanfarekorpsen te Ankeveen heeft „Door gunst Verkregen" gisteren enkele prijzen behaald. In de concertwed- strijd (eerste afdeling fanfare) werd met 320 punten een eenste prijs gewonnen. In de marswedstrijd behaalde men het hoog st aantel punten (66) en in de ene-wed- ebrijd ging het korps met de derde prij6 van het concours strijken. Op verzoek van de jury werd het couns met een klein concert „Door gunst Verkregen" besloten. Veilin^overzicht van Ter Aar De aanvoer van groente is vorige week groot geweest en dit had voor enkeli produkten prijsdalingen ten gevolge. Voor de meeste produkten is echter toch nog een hoge. en soms zelfs een zeer hoge prijs betaald. Peulen verschilden zoveel zwaarte, dat de prijs varieerde van f 1.50 tot f 3.80 per kg. Kassnijbonen noteerden de hele week rond f 3 per kg. De aanvoer neemt regelmatig toe, er is al export naar België. Spinazie, in gevarieerde kwaliteit, bracht een matige prijs op. Ook andijvie moest een veer laten, maar goede kwali teit wordt toch nog behoorlijk betaald. Buitengewoon duur was de bloemkool. De koude is oorzaak dat de aanvoer slechts langzaam toeneemt. De mooiste exempla- noteerden f 1,14. Voor goede 6la kon vrij behoorlijke prijs worden bedon gen. In alle sorteringen tomaten was de prijs bevredigend. Postelein is goedkoper geworden. De primeur was vorige week bospeen. De kwaliteit was behoorlijk en de prijs goed. Witlof is 6chaars en wordt goed betaald. De waspeen varieert nogal in kwaliteit, en dus ook in prijsr hetzelfde geldt voor rabarber en stoofsla. Radijs was niet duur meer evenmin als selderij. Aardbeien brengen een goede prijs op. Meisje na aanrijding overleden In Aalsmeer stapte het zesjarig doch tertje van de heer Th. A. Lek aan de Oostkant nog even uit vaders auto om haar moeder op te halen. Zij lette daar bij niet op het verkeer en werd door motor aangereden Het meisje sloeg tegen de grond en brak een nekwervel. "Ta korte tijd is zij overleden. De motorrijder treft geen schuld. E.H.B.O. vergaderde Onder leiding van mevrouw Vuyk- Meije-ring werd iin „Jonathan" een leden- •ergade.ninig van de pl-aaleelijike afdeflito-g ■an de E.H.B.O. gehouden Nadat het jaarverslag was uitgebracht werden twee bestuunsfleden gekozen, te weten mejuffrouw Ina Frankfort en de heer Wijsenbroek. Mevrouw Hartvel—-Kroft en de heer J Zevenhoven hadden zich niet herkiesbaar gesteld. WOUBRUGGE Ds. Rotli naar Hoogmade 25 jaar E.H.B.O. Voorschoten ZATERDAG HEEFT de afdeling Voorschoten van de E.H.B.O. haar zil veren jubileum gevierd. Door het ongunstige weer konden de aange kondigde wedstrijden niet in de open lucht worden gehouden. Nu werden de Voorschotense E.H.B.O.'ers evenwel in het gebouw voor Christelijke belangen op hun kunnen, kennis en vaardigheid getoetst. Na de wedstrij den recipieerde het bestuur in dit gebouw en 's avonds werd een feest avond gegeven, waarvoor grote belangstelling was. Het bestuur van de jubilerende E.H.B.O. te Voorschoten. Van links naar rechts ziet men tweede secretaris A. de Waterde voorzitter, dokter Olthuis en zijn echtgenote, vice-voorzitter Duyzers, de heer Bouw en mevrouw IJperlaan. Foto N. van der Horst Op de receptie kwamen velen de afde- tige programma, dat over het geheel be- Naar wij vernemen, heeft ds. J. F. Roth, Hervormd predikant te Nieuw- Loosdrecht, de benoeming tot hulppre diker van de Hervormde Gemeente van Hoogmade, ingaande na zijn emerite- ring als predikant, aangenomen. Ds. Roth werd in 1891 geboren. Hij was kandidaat in Overijssel, 1919, en werd op 7 december 1919 te Sloten in Friesland in het predikambt bevestigd Vervolgens diende hij de Gemeenten te Aimkerk, 1922. Scheveningen. 1927, Zoe- termeer, 1929, IJsselmonde. 1934, Hilver sum, 1938, 's Graveland, 1944, Sliedrecht, 1&47. en Nieuw-Loosdrecht. sinds 1 mei 1949. Ds. Roth volgt ds. De Jong op, die binnen afzienbare tijd naar Zeist hoopt ling, één der oudsten van het district, gelukwensen. Onder hen bevonden zich burgemeester C. J v. d. Hoeven namens het gemeentebestuur en vertegenwoordi gers van de Koningin Wilhelminavereni- ging, het Rode Kruis, het Groene Kruis, het Wit-Geie Kruis, het hoofdbestuur, het distri ets-bestuur van Zuid-Holland, alle afdelingen van d-e kring Leid-en, de afde ling Voorburg en de r.k. EHBO van Voor schoten. Namens het hoofdbestuur werd een kleurig vaantje aangeboden; de af gevaardigden van het district en de afde ling Voorburg overhandigden schenk onder couvert, terwijl verder vele bloemstukken de waardering tieve afdeling vertolkten. Feestrede Op d^ feestavond hield de voorzitter, dokter H. Olthuis, een feestrede, hij de prijzen uitreikte aan de i middags gehouden wedstrijden. Bovendien reikte dokter Olthuis legpen ningen uit aan negen leden, die de ver eniging 25 jaar trouw zijn gebleven, te Schrama, mejuffr. Verhoog, mevrouw Bouw-van Zanten en de heren dokter M. van der Stoel, M. G- Bouw, A. K. Duyzers, J. M. Krösschell, J. Waasdorp en A. N. Wolleswinkel. In zün terugblik op de afgelopen 25 jaar kwam dokter Olthuis telkens te rug op de mannen, die de stoot tot de oprichting hebben gegeven. Daar bij liet bij uitkomen, welke enorme moeilijkheden waren te overwinnen en met welk een enthousiasme en doorzettingsvermogen het doel werd bereikt. Het waren in het bijzonder dc inmiddels overleden eerste voor zitter J. Ovcrduln en de heren J. G. Bouw, W. L. Deen, C. Wolleswinkel, J. Waasdorp en M. G. Emeis. die met de eerste cursusleider, dokter DL van der Stoel, de georganiseerde hulp aan de medemens op touw zetten. De meeste artsen stonden hier destijds zeer sceptisch tegenover. schaafd, vrolijk en muzikaal was, wist de aanwezigen tot het laatste ogenblik te De uitslagen vain de wedstrijden luiden: 1 Oegstgeest met 251 punten. 2 Leider dorp met 220 punten. 3 Sassenheim met 212 punten. 4 Voorschoten met 197 pun ten. 5 r.k. EHBO Voorschoten met 19." punten. 6 Lisse met 140 punten. De lei- de ereprijzen gingen naar Oestgeest, Lei derdorp, Voorschoten, rjk. Voorschoten, Lisse en Sassenheim. VALKENBURG MOOI SUCCES VOOR DE HARMONIE Op het concours in Zeist heeft Val- kenburgs Harmonie gisteren een groot succes behaald. Voor het eerst speelde het korps in de ere-afdeling, waarin .1 twee concurrenten had. nl. een korps uit Haarlem en een uit Amsterdam. Als verplicht stuk moest „Suite Heroïqqo1' van Hendrik Altink worden gespeeld, terwijl men als vrij nummer „Nacht- klange van Osslan" van Niels Gade had gekozen. Het resultaat was, dat men een eerste prijs met lof van de jury, met 380 punten, behaalde. Als men daar bij bedenkt, dat het korps uit Haarlem 317 punten en dat uit Amsterdam 320 punten behaalde, dan springt het suc ces nog des te beter in het oog. Toen het korps gisteravond bij „Het Wapen van Valkenburg" aankwam, werd het op waarderende wijze toege sproken door de heer C. de Bruin en do heer S. M. Poot. Dat de directeur, de heer W. F. de Zwart, hierbij woor den van grote lof kreeg te horen, was volkomen op zijn plaats. In zijn dank woord merkte de heer De Zwart op, dat het wel gewenst zou zijn het instru mentarium van hoge naar lage stem ming om te schakelen. Hiermee Is ech ter een groot bedrag gemoeid. Atoomwapens voor NAVO-landen Veldmearschalik Montgomery, de plaats vervangende opperbevelhebber van de Navo-strijdkrachten in Europa, heeft te Ottawa vei-kfoard, dot de Navo leger» Amerikaanse atoomwapens culilen krij gen, doch dat deze wapens aanvankelijk door Amerikanen bediend zullen worden. Intercontinentale projectielen en af weermiddelen zullen over ongeveer tien jaar in ruime mate beschikbaar zijn. Montgomery is van oordeel, dat Enge land noch enig ander Westeuropees land de dienstplicht van twee jaar moet af schaffen. De inflated re opbouw van da Navo zal niet voltooid zijn voordat West- Duitsland zijn bijdrage heeflt geleverd. Ten slotte keurde Montgomery het overv brengen van Franse Naivo-froepen naar Noord-Afrika goed, omdat er volgens hem geen onmiddellijke oorlogedreiging bestaat hoe 'MkXHEPW Enthousiasme De enthousiaste Voorschotenaren ble- ?n evenwel niet ln hun eigen dorp. Zij gingen ook in de omgeving demonstreren, -aardoor zij de stoot hebben gegeven tot de oprichting van nieuwe afdelingen als Voorburg, Katwijk, Leiderdorp en Leid- schendam. In 1934 kwam mede door hun toedoen de kring Leiden en Omstreken tot stand. Niet altijd zijn de leden echter actief geweest. Na de oorlog kwam inzinking, gevolgd door de afsplitsing de meeste r.k. leden. Geleidelijk aan ging de afdeling evenwel weer vooruit. Dokter Olthuis besloot zijn rede met de verwachting uit te spreken, dat de geest 25 jaar geleden zal blijven leven, zodat de toekomst vol vertrouwen kan worden tegemoet gezien. rest van de avond werd gevuld met Joop Craima's Cabaret. Het dikwijls gees- Russische jeugd krijgt Lenins laatste woorden De Russische jeugd is door het blad Komsomol Prawda ingelicht ovei waarschuwing van Lenin op z(jn s bed geuit, dat Stalin een slecht karakter had. Lenin zou gezegd hebben dat Stalii grofheid, gebrek aan respect voor z(ji kameraden, grilligheid en neiging to machtsmisbruik als eigenschappen bczai De publikatic was een antwoord op vra gen van de jeugd over het kwaad dat dc persoonsverheerlijking van Stalin berok kend heeft. Dr. Uhrman, de op Celebes bevrijdde Duitse arts, blijkt zeer ernstig gewond te De autoriteiten doen pogingen hem de kleine haven Pasangkahoe te doen het 500 km noorderiijker :orgd kan NOORDWIJK Jongen kreeg ernstig ongeluk Zaterdagmiddag 1b het 9-jarige zoontje van de familie Salman aan de Pioké- stnaat bij het spelen tegen een autobus van de N.Z.H. gevallen, Het jongetje werd door een wiel geraakt. Hij kreeg een zware hersenschudding, een schedel- basdsfractuur. een gebroken bovenarm en snij- en schaafwonden Dokter Goudriaan verleende de eerste hulp. De jongen werd naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden ver voerd. Hoewel de toestand zich eerst zeer ernstig Met aanzien was vanmorgen een verbetering ingetreden. Geref. Bond Voor de Geref. Bond hoopt morgen avond om half acht voor te gaan ds. West- land van Waarder. SASSENHEIM Ene zuster trouwde de andere In Sassenheim trad zaterdagochtend in het huwelijk de heer T. P. H. van der Velden. 33 Jaar oud. leraar aan de mid delbare technische school te Helmond, mejuffrouw J M Hubens, voor haar huwelijk directrice aan een huishoud school! to de gemeente Bengeijk. De ambtenares, die het huwelijk vol trok. was een tweelingzuster van de bruid. Burgemeester jhr. mr. R Sandberg van Boelens. verklaarde in een toespraak, dat waarschijnlijk voor hei eerst In Nederland een tweeling zusier van de bruid haar zuster In hel huwelijk verbond. De twee zusters, die sprekend op elkaar lijken, loonden zaterdag wel een aanmer. kelijk verschil in ktedlmig: de bruid in een fleurige brtiid-riapon., de ambtenares in zwartte toga.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 9