°ou C.J.M.V. „KATWIJK" OPHALEN HUISVUIL Zeedorp stroomde leegloggers voeren uit 05 cD© Öffl Natuurzuivere Planta BEDIENDE BETON- TIMMERLIEDEN morgen en overmorgen KOERIERS MEUWE LEIDSCHE COURANT 8 DINSDAG 22 MEI 1956 Speeltuinwerk herstelde zich Vogelenwijkrecipieerde bij tienjarig bestaan TER GELEGENHEID van haar tweede lustrum hield de speeltuinver eniging „Vogelenwijk" zaterdagmiddag in het Patronaatsgebouw te Oegstgeest een receptie. Vertegenwoordigers van vrijwel alle Leidse speel tuinen waren aanwezig om de gelukwensen van hun vereniging over te brengen. De heer D. Vijlbrief sprak als tweede secretaris van de Ned. Unie van Speeltuin Organisaties. Deze herinnerde aan het minder prettige con tact, dat hij met voorgaande besturen had gehad, waar ter sprake kwam dat „Vogelenwijk" zou gaan verdwijnen wegens gebrek aan activiteit. De heer Vijlbrief prees zich gelukkig, dat er nu een flink bestuur is gekomen. Inderdaad, zo merkte spreker op, komt het werk in een speeltuinvereniging meestal op een paar mensen neer. Ver volgens ging de Unie-secretaris in op het nut der speeltuinorganisaties en hij ci teerde de woorden van wethouder De Roos op het 25-jarig jubileum der Unie te Amsterdam, toen hij zei, dat een speel tuinvereniging voor kinderen onvervang baar is. Om wat meer begrip voor het speel tuinwerk te krijgen adviseerde de heer Vijlbrief de mensen op te zoeken en het doel uit te leggen. Daarbij komt echter, zo zei hij, dat de bestuursleden eerst zelf soed op de hoogte moeten zijn. In dit verband achtte hij het van groot belang de streekconferenties te bezoeken om daardoor in de gelegenheid te zijn erva- gen met elkaar uit te wisselen. Goed stelletje Namens de Bond van Speeltuinvereni gingen voor Leiden, sprak voorzitter P. Flippo, die gewaagde van het „zorgen kind Vogelenwijk", dat bovendien nog met de moeilijkheid had te kampen, dat de tuin op Oegstgeestergrondgebied ligt. Hij noemde het nieuwe bestuur echter een ..goed stelletje", waarvan hij de beste resultaten verwachtte. Ook hij hoopte dat deze nieuwe bestuursleden de activiteiten van de bond zullen volgen, bracht zijn gelukwensen over en overhandigde de voorzitter een geschenk onder couvert. Ten slotte werd nog het woord gevoerd door de heer C. F. Lardee, als ere-voor- zitter van de Leidse Bond. Hij feliciteerde de jubilerende vereniging en adviseerde de bestuursleden nimmer voor moeilijk heden uit de weg te gaan. De voorzitter van de vereniging „Vo gelenwijk", de heer P. A. van Delft, dankte de sprekers voor hun gelukwen sen. Aanstaande dinsdagavond om acht uur zal dit tweede lustrum feestelijk wor den gevierd in een samenkomst, die zal worden gehouden in het Petronaatsge- bouw te Oegstgeest, waar Joop Boeree en zijn gezelschap voor het vermaak zullen „Veilig Verkeer" Oegstgeest Enrirge tijd geleden heeft de oudste Jeugd van de Oegsageeeter schalen, onder y.wpiciën van de pteaftseüojke vereniging Warmond II kampioen Zaterdagmiddag om even half vier gaf scheidsrechter P. Masurel het begin- signaal voor de wedstrijd „Warmond" II tegen S.V.O.W. uit Oude Wetering, die schap van de afdeUng opleverde. Reeds na twee minuten spelen had „Warmond" tweemaal de mand door boord en gedurende de gehele wedstrijd volgde het ene doelpunt na het andere. De rust ging met een 9—0 stand voor „Warmond" in. Hoewel S.V.O.W. ook na de pauze goed spel liet zien en behoor lijk partij gaf, bleek het voor dit twaalf tal niet mogelijk, een tegendoelpuntje te maken. „Warmond" daarentegen nam met de negen doelpunten geen genoegen en wist na de rust nog tienmaal te sco ren, zodat deze toch sportieve wedstrijd door „Warmond" II met 19—0 werd ge- Deze grote overwinning betekende voor dit twaalftal tevens het kampioen schap van de derde klas van de C.K.B.. afdeling Zuid-Holland (noord). De heer Masurel. thans in zijn functie van aanvoerder van Warmond I. sprak woorden van gelukwensen tot de kam pioenen. woorden die met bloemen ver gezeld gingen, want het eerste twaalf tal bood aan alle spelers van Warmond II een bos tulpen aan Vervolgens richtte de heer J. G. Mul ler, algemeen adjunct, die de Alle leden der C.J.M.V.-Jongensclubs worden verzocht morgen, woensdag 23 mei, 's middags om half zes op het Abeel- plein te willen zijn om deel te nemen aan het défilé voor de nieuwe Burgemeester. HET BESTUUR In verband met de installatie van de Burgemeester zal op woensdag 23 mei a.s. in Katwijk aan den Rijn alleen des mor gens huisvuil worden opgehaald. Men wordt dus verzocht de vuilnis emmers vóór 12 uur gereed te zetten. verving, zich tot de kampioenen en bood namens het bestuur een grote taart aan. Onder luid gejuich werd dit geschenk aanvaard en later in de kleed kamer door de winnaars verorberd. S.V.OW. mocht als troostprijs ook een taart mee naar huis nemen, die na mens de heer Dekker werd aangeboden. De heer Muller vestigde in zijn toe spraak er nog de aandacht op, dat het behalen van het kampioenschap niet de hoofdzaak is. maar dat het bij de korf balsport vooral gaat om het goede en sportieve spel. Deze wedstrijd is er een bewijs van. dat er sportief gestreden de buiten plaats „Leevliet". voorstel tot verkoop van bouwterrein in het plan ..LeevOdet" een tweetal verstrekken verhoging van het jaarlijkse subsidie i In ten-VTOUweniborud ie de 35-jarige echtver eniging van mevrouw Lo<s herdacht. Bij haar binnenkomen werd mevrouw Los toegezongen Verscheidene geschenken werden aangeboden. Dit was Katwijks „Vlaggetjesdag" BUS NA BUS is vanmorgen in de Koningin Wilhelminastraat te Katwijk aan Zee gestart voor de rit naar de haringvloot, die aan IJmuidense Tegeltjesmarkt klaar lag voor de uitstoom. Familie na familie Ram achter de ruitjes van de groene bussen plaats, het manvolk de plun- jezak op de knieën, de vrouwen wel voorzien van Keuls water tegen de warmte en pepermuntjes ter bestrij ding van wagenziekte. Want mogen de manlui het bij een felle bries op zee wel eens te kwaad krijgen, in een bus, die snel rijdt over de slingeren de weg naar de haven, krijgen som mige vrouwen dat nare gevoel. Niet met bussen alleen is Katwijk uit gereden. Bromfietsen, motoren, bestel wagens, gehuurde personenauto's en wa niet al zijn er aan het feest (en aan d< tragiek van het afscheid) te pas gekomen. Vaders op de bromfiets duwden moeder op de gewone trapfiets voort Kwieke jongens met leren vesten gingen fijn door de bochten om maar zo vroeg mogelijk bij de schepen te zijn, bij de van vlag getjes ontluisterde, maar door het bonte goed van de vrouwen weer opgefleurde de dekken te kunnen paraderen. Katwijk is vanmorgen een mierenmesl gelijk geweest tot dat de laatste bus er bromfiets waren vertrokken. Toen viel de stilte over het dorp. Katwijks volk liep toen pratend en genietend van een merblauwe hemel langs de Tegeltjes- markt Men sjouwde met stro voor wiste men zich de zweetparels van voorhoofd. Men was in afwachting het moment waarop de motoren zouden worden aangeslagen. Onderwijl liepen Willem Maussen de Trawlerkade de zweetdruppels langs de slapen. Tempo, tempo rende hij met zijn bestelwagen de schepen langs, mand sla op de Ball, een mand blik- groenten op de Onderneming afzettend. „Wat breng je zoal rond. Willem?" Willem, die geen tijd had. behalve voor werken, zei: „De hele rataplan". Johan Groen uit Groningen stond voor laatst op de rand van de Tegeltjesmarkt voor de neus van de Neptunus, waarop hij als afhouwer zou uitvaren, voor het eerst ter haringvisserij, al wist hij toch wel iets van die visserij af, want vorig jaar diende hij al an twee weken vakantne als prenter op een logger over de Noord zee. Maar dat was dan met de trawl. Voor een afhouwer is het verschil niet zo groot. In elk geval leek het Johan. die 2% jaar geleden van Groningen naar IJmuiden verhuisde „hartstikke mooi om met de Katwijken mee uit te varen." Johan drukte zijn gevoelens in klare taal uit Vorig jaar won de Neptunus," Johan, „maar dit jaar krijgt Tunus g« kans om de anderen te neppen, want ons is ditmaal Jan van Beelen met de 240 pk Onderneming de jager". KATWIJK AAN ZEE Spreekbeurt Donderdagavond om 8 uur spreekt de P P. J. Monster in de KapeL Vergadering N.C.V.B. Morgenavond om 8 uur vergadert de afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. Me- vrouwk KooijkerMohr zal een boekbe spreking houden over „Vergeef ons zonden" van SellegeirElout Dierenbescherming Donderdag om 8 u/ur wordt dn de Oran jezaal van het Jeugdhuis een propagan- da-avond gehouden van de Ned. Vereni ging tot bescherming van dieren. De heer G. Nieuwenhuyzen uit Den Haag zal een causerie houden. Hootf en laag water Woensdag 23 mei: hoog water 2.15 ei 14-41, laag water 10.16 en 22.44. KATWIJK Rijtoer burgemeester Morgenmiddag tussen kwam over eei en twee uur zal dc nieuwe burgemeestei de heer H. Duiker, met zijn gezin eei rijtoer maken in Katwijk aan den Rijn langs de Molentuinweg, Rijnstraat, V: Egmondstraat. Kerkstraat en Zeeweg. Tussen half zeven en kwart over z komt de stoet door Katwijk aan Zee langs de Zeeweg, de Voorstraat en de Zuid-Bou- Burgerlijke stand Geboren: Hendrik W. B. z. van H. W. B. Koeiwijn en L. Imithom, Jacob, z. van J de Jong en D. Duijkhuizen, Maartje d. van L. Verdoes en A. Kuijt, Rudolf G. z. van Th. J. I. de Brabander en W. WiHems, Elisabeth d. van C. Varkevisser en KI. Hoek, Willem, z. van A. de Jong en J. M. Roest, Huigina, d. van H. de Vreugd M. van Duijn. Leendert, z. van P. Harte- veld en K. KI. v. d. Bent, Jacobus D. L. an L. N. Parlevitet en N. Ketting, Rjenée E. d. van C. Bobermans en M. v. d. Meij. Ondertrouwd: W. Smolders en J. van Duijn, C. van Duijvenvoorde en J. van Duij venbode, P. de Jong en A. Ouwehand, C. Haasnoot en A. van Duijven voorde, J. Meijvogetl en P. v. d. Bent, W. v. d. Bent en P. Noorlander Getrouwd: J. Houwaard en A. v. d. Plas, C. K. Meijvogel en H. J. v. d. Spek, d. Bent en A. C v. d. Oever, A. F. Hens en H. K. Omvlee, W. Guijt en Tt. den Hollander, A. W. v. d. Plias en M. Aandewlel. Overleden: Jannetje Ketting, 86 jaren, weduwie van P. van Duijn, Jacob Schaap, echtgenoot van H. v. Duijvenbode, 71 jaren. Zeven slachtoffers van het verkeer Op de onbewaakte overweg in d Leyenseweg te Bllthoven werd gis teren een personenauto, waarin zich di 72-jarige C. M. J. Godfroy en de 44-ja- rige A. M. C. Vos. beiden uit Rotter dam, bevonden, door een trein gegrepen. Zij waren op slag dood. De bestuurder reed de Spoorlaan op. toen de trein uit Amersfoort naderde. Hij wist zijn wa gen tijdig tot stilstand te brengen, doch deze werd gegrepen door een trein die op hetzelfde ogenblik uit de andere richting naderde. Na de botsing vloog de auto in brand. De 39-jarige Ambonnees Rahametwau uit het woonoord Ryckholt-Grondsveld. vader van vijf kinderen, werd gisteren op de weg Maastrich t-E ij s d e n door een motorrijder aangereden. De man, die op een fiets zat, werd tegen de grond gesmakt en is in het ziekenhuis over leden. Zondag werd ln Winschoten een bromfietser, die geen voorrang verleen de. door een personenauto aangereden. De bromfietser werd slechts licht gewond, doch zijn echtgenote, die op de duo zat, mevrouw A. K. Sluiman—Kruize uit Adorp (Gr.) werd ernstig gewond en is later overleden. De 23-jarige dienstplichtige soldaat A. E. Geeraths, gelegerd op de vliegbasis Twenthe, moest gisteren onder het via duct bij dè Zeeburgerdijk in Amster dam uitwijken voor een auto. Hij raakte de macht over het stuur van zijn brom fiets kwijt, reed het trottoir op en smakte tegen de muur. Bij aankomst in het kenhuis bleek hij te zijn overleden. Bij Brunssum reed zondagavond auto tegen een rij bomen, vermoedelijk doordat de bestuurder in een bocht de macht over het stuur had verloren. De 45-jarige F. J. Doeven uit Brunssum, v der van negen kinderen, en de bakkei knecht Mulder uit Nieuwenhage, war vrijwel op slag dood. In het Asserbos te Assen reed e motor met drie uit Rotterdam afkomstige militairen tegen een bromfietser. De mili tairen kregen allen hoofdwonden, de bromfietser brak een been. De betrokke nen zijn in het ziekenhuis opgenomen. Markt- en Visserij berichten 1 879. 210 3070. 5 2040. 30 1950, 106 1 SCHEVENENGEN. 32 mei, visserijberi- 100 kg ƒ41. per 40 kg. kleine kabeljauw 2T7, kabeljauw 1 2426, gro- 'lvós I 30. klei-- "so -0 4.40—15.80 beide per :iling Peulen 1.20-^2.30. kassnijbonen 2.0O—2.50. id. ;tek 1.50—1 80. andijvie 0.35—0.56, postelei- 0 09—0.2T zitlof 1 0.57, idem 2 0.42. s i 0.65, 1 - - rabarber 0.12—0.14, .080.15, idem B 0.07—0.09, idem C 0.04, bloemkool A 0.65—0.85. idem B 0.33—0.61, idem C 0.18—0.35. alles per stuk. Radijs 0.06—0.07 per bos. stoofsla 0.70—1.40 per kist. aardbeien 0.70—1.00 per doosje. KATWIJK AAN DEN RIJN. 22 mei t de laa eiling - Dank het begrijpelijk, dat 100 kg op. Eer i behaalde slechts 1 t f 50 to 100 kg. .ndijvie bij matige aa f 30 tot f 40 per 100 kg. ivarieerde grijzen: E 100; .-eede f 25 tot f 30 Postelein ten slotte, had matige belang stelling en ging voor f 15 tot f 25 per 100 kg van de hand. Het wachten is nog steeds op zachter weer en regen. IJMUIDEN. 22 mei, prijzen van zater dag: per 1 kg: Heilbot 240—190, gr. tong 264 —248. grm. tong 266—250, kim. tong 268- 248. kl. tong I 256230. kl ton II 194—164, tarbot I 135—'120; per 50 kg: tarbot H 86—68 tarbot IV 61—25. kl. griet 28—». tongschar 72—65, kl. schar 34—417, gr. schol 58—16, grm. tong 5955, kim tong 62—48, kl schol I 54—40, id. II 45-<ia, schar 36—9. bot 9—8. V. haring 15—11. makreel 20—tl. gr. schelvis 20—14, grm. schelvis 1913. kim. schelvis 22—15, kl. schelvis I 23-47 id. H 20—14. wijting 23—14. gr. gul 24—47. mid. gul 22—12, kl. gul 16—8, kl. leng 16—15, kl. Haai 19—17, kl. wolf 34—23, poontjes 23— 20. kl. kool vis zw. 16—1250. id. wit 34. Per li25 fcg; gr. kabeljauw 2442, gr koolvls zw. 4334, ld. wit 64gr. leng 35—34, gr. wolf S8—54. AANVOER: 590 'kisten tong en tarbot. 51 kisten heilbot. 10 kisten griet. 30 kisten tongschar en schartong, 700 kisten schoL 9 kisten schar, 30 kisten bot. 96 kisten ha ring, 675 kisten makreel. 665 kisten schel vis. 300 kisten wijting. 555 kisten kabel jauw en gul, 30 kisten leng, 9 kisten haai. 41 kasten wolf, 30 kisten poon, 160 kisten kool vis, 33 kisten diversen, totaal 4050. Verplicht saldo verhoogd Het verplichte saldo, dat de handels banken bij de Nederlandse Bank moeten aanhouden, is voor het tijdvak 22 mei tot 22 juni verhoogd van acht tot negen procent. Vorige maand werd dit saldo van tien tot acht procent verlaagd in ver band met de uitkering van drie procent loon en de storting op de nieuwe Neder landse staatslening. Gronheid STOFFENSPECIALISTEN ...daarom is natuurzuivere Planta zoveel smakelijker en gezonder De natuur zorgt zo goed voor U en Uw gezin. Zij voorziet U elke dag van vers fruit, van jonge groenten en... van kostelijke Planta. Ja, ook Planta is puur natuur. De zon laat er edele vruchten voor rijpen. Daaruit komen de natuurzuivere vetten, die Planta zoveel smake lijker en gezonder maken. Proef die weldaad, proef het verschil Neem de 2-happen-proef Dan weet U het zeker: alleen Planta is volmaakt zuiver. En niet alleen om haar aparte smaak geeft U aan Planta de voor keur Planta heeft ook meer voedings waarde en is lichter verteerbaar. Geef èlk gerecht die fijne smaak Doe Planta niet alleen op de boter hammen Ook 't vlees, de jus en de groen ten worden er smakelijker door. Veel smakelijker zelfs. gevraagd Leeftijd 16-17 jaar, voor expeditiewerk. Coster's Wijnhandel, Haarlemmerstr. gevraagd oor woningbouw te Amster dam. Aanmelden na 7 uur Valkenburgseweg 22 bij Haagsche Schouw, Voorscho ten. Tel. Leiden 31305. Ah. B. RIPPE, BOTERMARKT 18 Gevraagd tractor-chauffeur aannemersbedrijf. Gebr. Schouls N.V. Kanaal- weg 171177, Leiden. Gevraagd in kinderloos gezin NETTE WERKSTER or drie halve dagen p.w. (liefst ma, wo, vrij, of di, do, za). Aanmelden 79 u. Fa- gelstraat 23, Leiden. Werkster gevraagd Personeel gevraagd 0 Net meisje gevr. in gezir van 2 personen, voor 4 och tenden per week. Dorpsstr. 3 Oegstgeest. "revr. keurige werkster, bij voorkeur voor dinsdag vrijdag. Witte 9ingel 34. 0 Verkoopsters en leerlii verkoopsters gevr. Leeft. 16 23 jaar. Afw. werkkring. Bedrijfskleding in bruikleen. Pers. aanm. in filiaal Albert Heijn, Johan de Wittstr. 1, Wassenaar. 0 Jongedame gevr. voor kantoor- en winkelwerk zaamheden. Leeft. 172 Afw. werkkring. Bedrijfs kleding in bruikleen, aanm. in filiaal Albert Heijn Johan de Wïttstraat 1, Was- 0 Net meisje gevr van 92 Mevr. Drecht. Pr. Bernhard- laan 8. Oegstgeest. Ie huur gevi'iagd 0 Acad. b.bJi.h. zoekt voo: direct of later gem. of ge stoff. kamer(s) in Leiden. Br. no. 7354 bur. blad. te ''ccp gevraagd 0 Gevr. inboedels, antiek enz. Schilderstukken, koper werk, oude kisten, kasten, ronde mah. tafels, kronen, zolderopruimingen, oude ge bogen kasten, bureaus enz W F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9 to. V. en D. Let op tel 23261. 0 Goed onderhouden orgel gevr. Br. met omschr. prijs le v. d. Bosschstr. 297, Den Haag. I e koop aangeb. 0 Prima wandelwagen, gro- kleine schuiftafels, eik. tafels, 1 en 2 pers. spiralen, 2 pers. ledikant met spiraal, i kinderledikanten. Mei doornstraat 13, Katwijk aan Zee. 1 Groot mah. slaapkamer- ■meublement. best. uit grote spiegelkast, 2 pers. ledikant paardenharen matras. (Van zeldzame kwaliteit). W. nachtkastje, 2 stoelen, tafel. F. Kooreman Nieuwe Rijn 9, en D. Let op tel. 23261 0 Wegens vertrek dames en herenfiets met nieuwe ban den 45 en 35. Sleestof- :uiger 125 V. 25 Philips gram. met 3 snelheden en platen 45. Telefunken ra dio van 395 voor 135. Pa viljoenshof 21 (bij Stations weg). Diversen Ondulation spirale. De ideale natuurgolf. Zonder apparaat 10. compl. Van Velsen, Herengracht 61, tel. 20714 (Gesl. huis). 0 Prima paraf verpakking van I per kg. bloei of 1/4, 1/6 1/8 Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. 0 Verloren Te Katwijk of Leden. Gouden munt als broche. Tegen goede belo ning terug te bezorgen bij C. M. van den Berg, de Ge- nestetlaan 21 Leiden. 0 Reist goedkoper naar uw vakantieverblijf in onze 4 tot 8 persoons luxe auto's. Ga rage de Jong. AUeen: Zee manlaan. 12A. Tel. 23055. 0 Woensdagmarkt. Kinder onderjurken 1,10, dames onderjurken, het nieuwste, tot m. 52 3.89. Prachtig damesondergoed. Kinderon- dengoed, onverslijtb. Borst rok met k. mouw 2,39. Hoek Stadhuisplein. Japie. 0 Wist u, dat niet elk haar geschikt is voor Fiède of Gold Wave. De juiste beoor deling bij Van Velsens He rengracht 61. Tel. 20714. Ge sloten huis. 0 Nieuw is uw bed als wij het overtrekken met een mooie damast!! 1 jjers. v.a. f 26,50. In één dag gereed! De Kleine Winst, Haarlem merstraat 51. Leiden. 0 Was u reeds in het Schuimrubber- en Plastic huis, Mare 70? U vindt daar alles op gebied van schuim rubber en schuimplastic. Het is geschikt voor alle doel einden, onovertrefbare veer kracht, onverwoestbaar, duurzaam en goedkoop. „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zilve ren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle repara ties en uurwerken. Steen straat 46. Telefoon 28854. 0 Raadgevend, en Bemid delingskantoor K. W. Wijk, gep. insp. van PolRechts kundig adviseur, Thorbecke- straat 78. Leiden. Tel. 22503. Doet onderzoek naar perso nen, bespreekt en behandelt vertrouwelijke e aangelegenheden. 0 Singerhandnaaimachine, Prima werkend, compl. met kap. Verkoop onder garan tie. Haagweg 172a. Leiden, Tel. 25510. 0 Luxe autoverhuur. Wij verhuren o.a. Mercedes - 180 - D., Simca. V.W. en Morris. Vanaf 7,- per dag en 7 ct per km. Garage Bierman. Voorhout. Tel. K 2532-7433. delicate 0 Prim '"pa pier 1,40 per kg. 33 vel len 75x100 cm). Ook toonbankroUen. 30, 40. 50, 60. 70 en 100 cm. breed. Papier handel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. 0 Ondanks prijsstijging nog steeds leverbaar ons prima bruingetreept pakpapier 75x 100 cm slechts 1,30 per kg. ToonbankroUen 30, 40, 50, 60, 70, 100 cm. breed. Papierhan del Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 0 Wil de grootste van de 2 dames die in gebouw „Ami- citia" Den Haag. die in het begin van de pauze bij de tapkast hebben gestaan ook een kennis maakten schrijven onder no. R 4134 bur. van dit blad. 0 Oud goud en zilver te verkopen? Het Ringenhuas is het adres kunt wenden. Ook voor bril jant en antieke verwerpen. Een goede toekomst ii mooi beroep? Wordt Che misch of Medisch AnalisVe)! Een gratis p'rospectue wordt u op aanvraag toegezonden door: De Leidsche Analisten- school, Rijnsburgerweg 148, telefoon 23896. Nieuwe babybox met ver hoogde vlonder en telraam 17.75, Plastic boxmatrasje 7.95. Kinderstoel 17.25. Hooglandse Kerkgracht 40a, Leiden, Telefoon 22287. Autorijschool „Beatrix" geeft les in nieuwste Ford- Taunus, lesuur 6.gratis theorielessen. Lid van F.A.R. L.O. Beatrixstraat 4, Telef. 30319, Leiden. 0 Sleutels bijmaken, lips, Yale, auto-contact en motor sleutels. Klaar terwijl U wacht. Sloten reparatie in een dag. Galvaniseren van teilen, wasketels en emmers. A J. Hartwijk. Nwe Beesten markt 79, Leiden. Tele foon 26627. Prijzen voor Koerieri 1 tot 20 woorden 1.— Van 20 tot 30 woorden 1.50 Voor Koeriers onder nummer ordt 10 ct extra tn reke ning gebracht. Bewijsnum- (alleen op verzoek) 28 „Inplaats daarvan....". vervolgde mijnheer Driewiel, maar hij werd door de teleurgestelde en verontwaardigde uitroe pen van zijn leerlingen, die. na het eerste moment als het ware verdoofd te zijn ge weest door de slag, hun stem weer terug gevonden hadden, in de rede gevallen. „Dat is gemeen, mijnheer!" riep Spekkie bijna huilend van ontgoocheling en van al le kanten weerklonken kreten als: „O. maar het was beloofd!" en „We hadden ons er zo op verheugd, mijnheer!" Mijnheer Driewiel sloeg opnieuw een paar maal op tafel om de verhitte gemoederen wat te kalmeren. „Jullie geven een mens geen gelegenheid om rustig uit te spreken, zei hij met een vreemd glimlachje om zijn mond In- olaats daarvan, wilde ik zeggen, gaan we nu vanochtend varen. We vertrekken on middellijk na het ontbijt. Vind je het nu nog gemeen. Spek?" voegde hij er olijk „O. mijnheer, nee. ja. .nee," stameldt Spekkie, die door deze nieuwe ontwikkelinf en de onverwachte vraag van het hoofd van de school volkomen overbluft was. Dar, sprong hij. alsof de betekenis van mijnheel Driewiels laatste mededeling nu pas tol hem doordrong, plotseling van zijn stoel op en schreeuwde uitgelaten: „We gaan toch varen, jongens, we gaan toch varen!" „Pas maar op dat je niet zeeziek wordt" plaagde mijnheer Driewiel. Spekkie trok een tikje medelijdend zijr schouders op. „Wij jongens van de zee vaartschoo) worden nug niet zeeziek, al staa' er een complete noorderstorm", antwoord de hij zelfbewust. Er ging een luid gejoel op om hem heen. „Poeh' Wij jongens van de zeevaart school! Sinds wanneer ben jij op de zee vaartschool. dikke? Ik dacht dat je nog al- •ijd bij mijnkeer Klabaai in de klas zal?" Spekkie liet zich door al deze kritiek ilet van de wijs brengen „Ik ga er naartoe, en dat blijft hetzelf de," merkte hij onverstoorbaar op. „Je hebt toch ook jongens, die er al op geweest zijn. hoe noemen ze die ook alweer: ix- ieerlingen „Ex-leerlingen", verbeterde mijnheer Driewiel lachend. „O, ja. ex-leerüngen. Nu, ik ben het te genovergestelde van een ex-leerling. Van de zeevaartschool," voegde hij er nog een«

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 8