C. POOT Cr ZN PIET PLUG Werkzaamheden rondom nieuwe brug te Katwijk naderen voltooiing Voor al uw kleding Provinciaal subsidie aankoop „De Pan'' onder Katwijk Diamanten bruidspaar in Katwijk Geheimen, subsidieverleningen en een langdurige rondvraag Over trottoir langs Herenweg is men nog druk bezig H. P. BLOOT Radio - Televisie - Electra NIEI W E LEIDSCKE C0UR4NT 7 WOENSDAG 16 MEI 1956 ALPHEN AAN DEN RIJN C.-h. vrouwen kwamen bijeen Eerst Helder water in Zanderijvaart door verbeterde riolering BINNEN AFZIENBARE TIJD, om precies te zijn op 1 juli, zal het verkeer naar de Noord Boulevard via de nieuwe brug over het P.H. kanaal worden geleid. Het grote werk nadert dus zijn voltooiing. In de afgelopen maanden is door de firma V. de Vries uit Haarlem de onderbouw gemaakt. En intussen werd in Amsterdam bij de firma Du Cro en Brauns de brug zelf vervaardigd. Op 4 en 5 juni zal de brug worden gemonteerd. Op deze dagen zal daartoe het waterverkeer volkomen gestremd zijn. Nadat de beweegbare brug zal zijn gemonteerd, heeft men nog ongeveer 3 weken nodig om de laatste hand aan de afbouw te leggen. Intussen is men bij- de brug en voorn' aan de zijde van de Karei Doorman druk bezig met andere werkzaamheden. Werk zaamheden, die worden verricht door de firma G. van Duijn te Katwijk aan Zee. De foto toont u een overzicht daarvan. Op de achtergrond ziet u het gebouw van de N.Z.H.R.Mwaarin de Baron van Cat- tendijcke slaat. Links achter: de huizen van de Meerburgkade. Op de voorgrond is de genoemde firma bezig de reeds enkele jaren geleden aangelegde oprit van de brug te verwijderen. De nieuwe oprit buigt naar echts af. dus naar de Kortenaerkade. Straks zal het grote ver keer komende van de Noordboulevard via de Rijnmond', de nieuwe brug, de Kor tenaerkade naar de Jan Evertsenlaan gaan, waarna bij het raadhuis verder over de Zeeweg en zo naar Leiden kan worden gereden. Men zsiet reeds op de foto hoe L/d.TUSSENDE KOP ^ENOE STOORT ZIT DE tiEESTE VIS MOOR OP ONDER STAAND ADRES VINDT U DE BESTE VISHANDEL P. V. d. PLAS Eindpunt tram Katwijk a. Zee, Tel. 2550 Voor vervoer naar boot of trein moet U bij de „BADTAX" zijn. W. van Duyvenvoorde Badstraat 22 Katwijk aan Zee Telefoon 3094 Verhuur van auto's met of ronder chauffeur Cebr. Cesink Katwijk aan Zee Telefoon 2067 Haarden Kachels Haardkachels Alleen le klas merken Vakkundige plaatsing Huishoudelijke artikelen Wasmachines - Stofzuigers leze afbuiging haar de Kortenaerkade tot stand komt. De Karei Doormanlaan komt dwars op deze hoofdweg uit. Nog meer Er gebeuren nog meer dingen. Links op de foto zaet men rioleringsbuizen, waarvoor reeds een diepe gleuf is gegra ven. Het gemeentebestuur heeft namelijl de gelegenheid aangegrepen om een groti verbetering aan te brengen in het rio ieringssysteem aldaar. Het riool zal, u afwachting op de waterzuiveringsinstal latie voorlopig uit gaan monden in he Kanaal, waar Rijnlands gemaal zal zorgen voor verdere afvoer. Hierdoor zal de Zanderijvaart bij de Chemische fabriek van stinksloot in een stuk helder veranderen. Burgemeester Duiker nam afscheid te Pijnacker De burgemeester van Pijnacker, de heer H. Duiker, die met ingang van 16 mei is benoemd tot burgemeester van Katwijk, heeft in een buitengewone raadsvergadering afscheid genomen van zijn oude gemeente. Vele toespraken, een druk bezochte recepitie en een groot aantal geschenken, getuigden ervan, dat Pijnacker burgemeester Duiker zeer er kentelijk is voor zijn werk in de afge lopen jaren. KATWIJK AAN ZEE „Hand in hand" hield jaarvergadering De C.J.V.F.-afdeling ,.Hand in hand" hield gisteravond in de Oranjezaal van het Jeugdhuis een Jaarvergadering. Me juffrouw C. van Rijn sprak een welkomst woord, waarna een bijbelinleiding werd VISSERIJGOLFJES Kotter te water gelaten Gistermiddag Is van de seheepsbouw- werf De Industrie te Alp.hen aan den Rijn de motorkotter KW 160, „Vrouwe Alida". te water gelaten. Het schip is voor Nic. van der Plas te Katwijk aan Zee, die als schipper-eigenaar de tewaterlating bij woonde. Om tien over 4 gleed het vaartuig vlot in zijn element, onder gejuich van het werfpersoneel. De kotter heeft een lengte van 22 meter, een breedte van 5.75 m en een holte van 2.75 meter. Er zal een 200 pk-Industrie- motor in worden geplaatst. HAZERSWOZJDÉ Chr. plattelandsjongeren en 't zwakzinnige kind De Ohr.' plattelandsjomgeren hebben een vergadering gehouden, waarin zuster Kuyk van de Van den Berghetiichting te Noordwijk heeft gesproken over ,Jiet ge lukkige leven van het zwakzinnige kind". Spreekster gaf een beeld van het leven in de stichting, waar de bevolking als het ware één groot gezin vormt. De meestal jonge zusters brengen veel zon neschijn in het leven van de kinderen, die gelukkig leven omdat zij allen ongc- gelijk zwakzinnig zijn. Het is hard de oudere zulke kinderen te krijgen daar daarentegen mooi dat er Chnste- ijke inrichtingen bestaan, waar deze kin deren liefderijk worden opgenomen Op deze causerie volgde een bespreking. De .vergadering hield zich voorts bezig met de komende bondsdag in Utrecht Prins Bernhard zal daar spreken en de groot. Wie zich nog niet heeft opgegeven doe het spoedig. De bondsdag is 31 mei Burgerlijke stand GEBOREN: Ahda, dr v J. Harkes en H Verbeek; Wiebra D., dr v H. van Beek en K. Jaarsma. ONDERTROUWD: P. C. van Leeuwen, 35 j„ en J. M Stolwijk, 29 jr. OVERLEDEN: C. N. vaa Tol, 6 2j, «-v. A. van den Bosch. gehouden door mevrouw M. Klok—Van Rijn. Nadat het jaarverslag door de secre taresse was voorgelezen werd gedecla meerd, werden schetsjes opgevoerd en spelletjes gedaan. De duiven vlogen weer De postduivenclub „De Rijnmonders" kwam zaterdag met een groep oude dui ven uit in een wedvlucht van Mons, af stand 197 km. In concours waren 135 die ren. Gelost werd om 12 uur bij krachtige noordwesten wind. De eerste duif werd geklokt om 15 36.54 uur. De gemiddelde snelheid was 906,1 meter per seconde. De uitslag luidt als volgt: J Heemskerk 1; J Jungerius 2 en 30; C Kraaijenoord 3. 20 en 20; E van der Hooff 4. 11, 12, 14, 16 en 27; J Kavenaar 5, 23 en 32; A Grimber gen 6, 17. 18 en 3-3; A J Hus 7 en 29; G Passchier 8; A Pauw 9, 22 en 34; L Noort 10 en 25; H M Tjebbes 13; J Vianen 15; C van Düyn 19; B Pauw 21; W van Rijn 26; Kr Schaap 31 Spreekbeurt. Vanavond half 8 sipreekt in Casa Cara voor de Geref. Gemeente in Nederland ds. Ligtenberg van Rotterdam. Donderdagavond om 8 uur spreekt in de Kapel ds. A. J. Wijnmalen uit Maartens dijk Hoog en laag water Donderdag 17 mei: hoog water 8.34 en 21.12 uur, laag water 4.03 en 16.35 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN Diploma-uitreiking brandweeronderwijs Vanwege de brandweer is aan emige jongelui,- leerlingen van het missie col- aan de Ovenrijn, les gegeven in brandbestrijding. De heren G. Haasnoot A. Parlevliet instructeurs van de B.B.- bramdweer hebben dit onderwijs geleid. Een twaalftal leerlingen deed gisrteren examen en aan hen werd door de com- mandami van de brandweer, de heer Jac. Gesink, een diploma uitgereikt. De twaalf jongelui volgden deze opleiding ook voor hun padvindersinsigne. Benoeming Aan de Otto Baron van Wassenaar van Catwijckschool, hoofd de heer M. M. Vöge, is de heer P. J. de Hek udt Rotter dam tot onderwijzer benoemd. gaan combineren; en gis teravond werd in ..Bethel" een bijeen komst gehouden, belegd door bet bestuur van de Chr. Hist, kiesvereniging „Groen van Prinsteren", en op de convocatie stond nadrukkelijk vermeld, dat „alleen vrouwen" uitgenodigd waren. Een vijftigtal dames was aanwezig, wat niet onbevredigend is. De bijeenkomst werd geleid door mevrouw J. Schipper— Switters. En als spreekster was aanwezig jkvr. mr. C. W. J. Wttwaal van Stoetwe gen, lid van de Tweede Kamer, die ge sproken heeft over „Vrouwen en poli tiek". Dat zij daarin een taak hebben, werd glashelder aangetoond in een cau serie, die uiteraard in het teken stond van de komende verkiezingen. Naast princi piële kwamen ook tal van praktische za ken naar voren, die naar aanleiding van gestelde vragen, werden toegelicht A.R.C. tegen T.O.G. Zaterdagavond speelt A.R.C. 1 om half zeven tegen de Amsterdamse 3de klas club „T.O.G.". bekend uit het Alphens« brugtoernooi. De Amsterdammers, die ze spontaan op de kampioensreceptie var A.R.C. verschenen, zijn inmiddels zelf ook kampioen geworden- A. P. de Jong overleden Maandagmiddag is overleden de heer A. P. de Jong. godsdienstonderwijzer bij de Herv. Gemeente van Oldebroek. die ook in Alphen aan den Rijn als zodani werkzaam is geweest. De heer De Jong werd 52 jaar BENTHUIZEN Vuilnisstortplaats De jeugd wordt gewaarschuwd niet op de vuilnisstortplaats te gaan spelen. Juist door de grondstortingen van de laatste weken is de poel achter het aan- gevulde gedeelte gevuld met een hoeveel heid bagger, welke omhoog is gestuwd. Het betreden van dit gedeelte is zeer ge vaarlijk. vooral omdat de bovenste laag is opgedroogd. Zij, die vuilnis op de stort plaats wensen te storten, dienen dit te doen in overleg met de gemeente-werk man, de heer C. Havenaar. Mr. J. F. Hoeffelman is met Ingang van 1 juni op zijn verzoek eervol ontslag verleend ais advocaat-genera ad bij het Amsterdamse gerechtshof. naar HEREN- en JONCENSKLEDINC naar maat en confectie Crote collectie Prima pasvorm. Herenmode-artikelen Alle veranderingen aan confectiegoederen worden op eigen atelier GRATIS verricht Noordeinde 10 - Katwijk aan Zee - Telefoon 2509 G.S. ivillen f37.425 verstrekken Adviescommissie recreatie nil hier nok gelegenheid geven tot kamperen B. en W. van Katwijk hebben Ged. Staten verzocht te bevorderen, dat aan de gemeente Katwijk een provinciaal subsidie wordt toegekend in de kosten van aankoop van het in deze gemeente, en voor een klein gedeelte ook in de gemeente Wassenaar, gelegen natuurgebied ,.De Pan". Met deze aankoop wordt beoogd het behoud van dit natuurgebied te verzekeren. den door doorgeschoten houtwallen. Dit landschapstype is bij uitstek geschikt aan Het bij de aankoop betrokken complex ligt aan de provinciale weg Wassenaar Katwijk. Achter de met fraai opgaand ge boomte begroeide hoge duinzoom langs deze weg ligt een grote duinvallei, waar van een belangrijk deel bestaat uit ver laten duinakkertjes, onderling geschei- velen recreatiegelegenheid te bieden. Ged, Staten beamen dan ook, dat met de aan koop niet alleen een gemeentelijk, maar ook een provinciaal en algemeen bellang wordt gediend. Ged. Staten hebben de minister O.. K. en W„ tot wie B. en W. van Kat wijk een gelijk verzoek hebben gericht, meegedeeld bereid te zijn aan Provinciale Staten voor te stellen aan Katwijk subsidie toe te kennen van 25 procent in de koopsom, mits het Rijk een gelijke bijdrage verleent en voorts ond< te stellen voorwaarden. Met de minister is een overeenkomst gesloten dat deze voorwaarden bij aanvaarding ve voorstel zullen worden vervat in een door Rijk en Provincie enerzijds meente Katwijk anderzijds aan te gane overeenkomst. Aanvankelijk kwam het G.S. tei wenselijk voor te bedingen, dat het be heer van de aangekochte percelen in handen van de stichting „Het Zuid-Hol lands Landschap" zou worden gesteld Het gemeentebestuur had daartegen ech ter overwegende bereid voor de regeling van het beheer een adviescommissie dn te stellen, naast drie Katwijkse leden, twee door ge noemde Stichting aan te wijzen leden zit ting zullen hebben, G.S. willen hierme» genoegen nemen. Zowel de minister als dit college achten de koopsom f 149 700 aannemelijk. De adviescommissie voor recreatie zou gaarne zien, dat in dit gebied Sluis Aarlanderveen wordt gedempt Het bestuur van de polder Nieuwkoop wil overgaan tot demping van het schut- sluisje te Aard ander veem. dat de verb.n- ding is tuseen de ringvaart van diie pol en düe van de Drooggemaakte Pokier de westzijde te Aanianderveen. De scheepvaart heeft er geem belang meer bij. dat de sluis in stand wordt gehouden. De polder heeft zich beireid verklaard, het onderhoud van de afdamming van de siliuds op zich te nemen. Ged. Staten kunnen zich met de con- ciaitsie van het polderbestuur verenigen. Veilingfeest besloten Gisteravond is met een feestavond de viering van het zilveren jubileum van de Ter-Aarse veiling besloten. Het feest werd gevierd in de grote hal. waarin om streeks duizend personen een plaats had den gekregen. De voorzitter van het feest comité richtte zich In het bijzonder tot de burgemeester, de rijkstuinbouwconsulent ir. Van der Helm. het bestuur en het per soneel. Verder tot de leden en de koop lieden. In zijn openingswoord gewaagde hij van de dankbaarheid voor het slagen van de jubileumviering. De voorzitter be sloot met de aansporing om de eendracht en de volledige wil tot samenwerking te blijven bewaren. Ook de voorzitter van de veiling, de heer C. W. v. d. Hoorn A.zn., richtte zich tot de feestgangers. Vervol gens trad het Moonlight-cabaret-gezeL. schap voor het voetlicht met een geva rieerd programma. Dit optreden is een succes geworden. WOVBRLIGCE Lezing voor plattelandsvrouwen Onder leiding van mevrouw J. van Wijk-Boot kwamen dinsdagmiddag de le den van de plattelandsvrouwen bijeen in hotel Het Oude Raedthuys. De heer C. Barnhoorn uit Valkenburg besprak het werk van dokter Boer: Dokter aan de Wisselmeren. Uitvoerig belichtte spr. beschavingspeil, godsdienst en cultureel leven van de Papoea's rond deze onlangs door ir. Wissel ontdekte meren in cen traal Nieuw-Guinea. Ook behandelde hij het belangrijke werk van zending en missie, de moeilijke doch interessante taak van het Nederlandse bestuur. Opbrengst collecte De collecte voor de gezamenlijke Pro testantse verenigingen voor Kinderbe scherming bracht op f51,40. In het dorpje Marazell, Oostenrijk, is maandag in alle eenvoud het huwelijk voltrokken tussen Josef Christoforetti, mecanicien, en prinses Stephanie Win- diisohgTatz, a c4ï'. er-kleindochter van keizer Franz Josef van Oostenrijk. Hef jonge paar opent een tankstation met een kof fiehuis in Gaisern. Verdronken. De 57-jarlge Amsterdamse gemeente-arbeider, F. L. S., diie maandag in het Volewijckpark beschoeiingswerk- zaaraiheden, verriahtfe, is vermoedelijk door een toeval getroffen en in een sloot gevallen. Hij is verdronken. Jongetje verdronken. Het vijfjarig jongetje N. P. L. Everaart van de Amstel. veenseweg in Amsterdam raakte maandag spelender wijs in het water van de Kost- verlorenvaart bij de Tweede Schinkel straat en is verdronken. gelegenheid tot kamperen voor houders van een kampeerpaspoort wordt open. gesteld. Indien Prov. Staten het voor stel aannemen sullen Ged. Staten hier over met het gemeentebestuur overleg plegen. Het voorstel hiidt dus aan Kat wijk een subsidie te verlenen van t 37.425. VANDAAG VIERT het echtpaar Schaap-Swanenburg uit de Adriana- straat 51 te Katwijk zijn zestigjarig huwelijksfeest. En al ligt het dan ook niet in de bedoeling er „veel drukte van te maken", toch zal het alleen al als alle kinderen en kleinkinderen op bezoek komen een zeer bijzondere dag voor de beide oudjes zijn. Het diamanten bruidspaar (de bruidegom is 83 en zijn bruid 81 jaar) heeft elf kinderen en wanneer alle kleinkinderen op bezoek komen moet de deur 65 maal worden open ge daan. Bovendien kunnen vandaag nog 15 achterkleinkinderen worden ver wacht. De bruidegom heeft van zijn zesde tot zijn 61ste jaar gevaren. Hij heeft dus een groot deel van zijn leven op zee doorgebrachtwaaraan wel licht zijn nog goede gezondheidstoestand is te danken. De bruid is lichamelijk niet zo fit meerdoch geestelijk is zij nog maar wat bij! Foto D. Kruyt In Noordwifkerhoutse raad GISTERAVOND kwam de gemeenteraad van Noordwi.ikerhout in open bare vergadering bijeen. Onder de ingekomen stukken bevond zich een brief van mejuffrouw Van der Zalm met het verzoek haar huisje eens wat op te knappen. De brief was evenwel te laat binnengekomen. Vervolgens werden de heren J. C. H. Benschap en L. L. Schuyt tot amb tenaren van de burgerlijke stand benoemd. De heer J. Bodar werd als waarnemend gemeente-ontvanger aangewezen. Bij de besprekingen over de wijziging van de gemeentebegroting over 1956 kwam het onderhoud van de Delfweg ter sprake. De heer Blauw vroeg hoe het staat met de afsnijding van een bocht uit de Beeklaan en de verbreding van deze weg. De voorzitter antwoordde, dat men hiermee bezig is. In verband met de huurverhoging be- ;loot de raad de huur van het gedeelte ran het raadhuis, dat door de rijkspolitie word! gebruikt, te verhogen. De voor dellen van het college tot onbewoonbaar- •erklarimg van de woningen Zilkerduin- weg 82 Wassen„a:seweg 2 en Westeimde i lót verlenging van de termijn van liming van de onbewoonbaarver- klaarde woningen Gooweg 5 en Zeestraat 25 werden aanvaard. Evenzo ging het met het voorstel tot het verlenen van premie ingevolge de Premieregeling woningver betering en -splitsmg 1953 voor de ver betering van de woning Schoolstraat 3, na de raad ook nog akkoord ging met het verlenen van medewerking bij ermeuwing van de verlichting van de VGLO-school en het aanschaffen van riaal voor een nieuwe zangmethode de r.k. meisjesschool en de beschik baarstelling van een speelterrein en gel voor de inrichting van de kleuter school van de Vereniging Hervormde scholen met de Bijbel. Diverse verzoeken betreffende grond- verkoop werden in het geheim besp-o- ken. De raad besloot B. en W te mach tigen tot verkoop van percelen arnnd :->» de Boekhorst. Zangverenigingen Het voorstel tot subsidie verlening aan zangverenigingen werd door de raad aan vaard. Dit voorstel houdt in. dat de ver enigingen voor volwassen leden (van 18 jaar af) f 1 per iid per jaar krijgen. Voor jeugdleden wordt 0.50 uitbetaald Wan neer de verenigingen op een concours uitkomen wordt :n de eerste, tweede en derde afdeling 100 per jaar verstrekt in de afdeling Uitmuntend f 125, in de ere- afdeling 150 en in de afdeling superieuren 175 Bij deelneming aan zanghuldigingen en dergelijke wordt een bijdrage van ï5 per keer gegeven. In de rondvraag sprak de heer Blauw over de onderhandelingen met de heer Van Herwaarden over de duinen. Hij vroeg of B. en W. er al op uit waren geweest om bij de pachtkamer verlenging van de vergunning tot het aldaar telen van bloembollen aan tie vragen. De voor zatter achtte het niet noodzakelijk in de openbare vergadering nader op dit on derwerp in te gaan. Vervolgens bracht de heer Blauw naar voren, dat er in de vorige ver gadering was gezegd, dat men met een ontwerp van de riolering en de aanleg van een trottoir langs de He renweg zou komen. De burgemeester deelde mee, dat 29 eigenaren bereid waren gevonden grond af te staan. Van 15 mensen was nog geen antwoord binnengekomen en twaalf eigenaren hadden bezwaren naar voren gebracht. De technische ambtenaren zUn hier mee thans bezig. De heer Duivenvoorde merkte op, dat hij had gehoord, dat er met de bouw van de veertig woningen is geknoeidHij ver langde van B en Wdat dezen de op zichter op zijn vingers zouden tikken. Verk eersveiligh eid De heer Meijer vreesde voor de ver keersveiligheid wat de verbinding met Leiden met de N Z.H. bussen betreft. We gens werkzaamheden aan de weg langs de Leidse vaart moeten de bussen name lijk over Rijnsburg rijden, terwijl het tra ject toch in dezelfde tijd moet worden afgelegd. Nu wordt zo hard gereden, dat de stenen soms uit de straat vliegen! De heer Ruigrok maakte het college er ten slotte op attent, dat langs de Beek laan tot Hillegorn toe geen lantaarnpalen staan. De voorzitter beloofde hieraan aan dacht te zullen schenken. Eerder op de avond was de raad ak koord gegaan met d« rekening van het Grondbedrijf over 1954 en de gemeente rekening over !9ï4 en een voorstel van B. en W. tot ruiling van gronden langs de Hoogduinweg met de heer Tb. G. Haaster te Ds Zilk. Een bed met levenslange garantie! Hef bekende RECORD MATRAS speciale vering speciale vulling Deze 2 eigenschappen garanderen u een ongeëvenaarde nachtrust en de prijs RECORD >20 cm 103.50 SPIRAAL 90 cm 67.50 80 cm 59.50 Losse kussens kapokvulling per stukf 10. uw BEDDEN-SPECIALIST PRINCESTRAAT 5 - Katwijk aan Zee - Tel. 3286 (Advertentie). Princesfraaf 37 - ANTOM VAN LEEUWEN - Katwijk a. Zee EXTRA RECLAME VOOR UW PINKSTER FEESTDIS! Een heerlijke VARKENSROLLADE, 500 gramƒ2.10 ONS LUNCHPAKKET DEZE WEEK 100 GRAM HAM 100 GRAM HAMWORST 0.99 100 GRAM TONGENWORST 1 PANKLAAR TARTARE 0.5fl SLAVINKEN 0.35 SAUCIJZENSCHIJVEN 0 35 H AMBUS JESSCHIJVEN ƒ0 40 per 500 gram Rosbief 2.30 Riblap 2.20 Doorregen r. lappen J.80 Magere r. lappen f 2.20 Gehakt 1.60 Rundvet 0.55 250 gram bloedw. 0.50 250 gram leverw. 0.55 250 gram rookw. f 0.70 VARKENSVLEE8 per 500 gram Halscarb"lbo Ribcarb1.80 Haascarb1.99 V. worst 1.50 Vet spek1. Wij verzorgen ook Uw vlees en vleeswaren voor bruiloften en partijen HEERLIJK KALFSVLEES per 500 gram 1.99 HE JA 1! DIE LEKKERE ROOKWORST per 500 gram I 15 ANTON VAN LEEUWEN ONZE NAAM WAARBORGT KWALITEIT. DUS UW ADRES IS Technisch Bureau Repareert alles, verkoopt het besle op dit gebied Andreasplein 14 - Katwijk aan Zee - Telef. 2331

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 7