Jlicttroc lüouronl Communistische landen pogen rechtsorde te vinden iever handel dan bewapening zegt thans de Sowjetunie nieuwe Tien jaar Nederlandse Oecumenische Raad OOSTENRIJKSE VOLK WIL GEEN SOCIALISATIE MANDAG 14 MEI 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441 ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening: 58936. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Zevenendertigste jaargang No 10650 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken m Stantoastlch Is ghfblmn "mynhcrt la lcgt)cnspoct" Sport en wedstrijden ZIE PAG. 6 EN 7 Opheffing concentratiekampen LLE CONCENTRATIEKAMPEN in de Sowjet-Unie zullen binnen "V anderhalf jaar worden opgeheven", verklaarde gisteren een amb- paar van de M.V.D., toen hij een groep Franse socialisten in een ge- (ngenkamp te Tula rondleidde. De man, wiens naam onbekend moet Ijven, deelde mee, dat er. een commissie is ingesteld voor de herziening |n vonnissen van personen, die veroordeeld zijn wegens politieke of con- p-revolutionaire misdrijven en misdrijven tegen de staat. Deze commissie pet in oktober met haar onderzoek gereed zijn. rijk niet wil losmaken van Engeland en de Verenigde Staten, maar juist door goede betrekkingen met Frankrijk ook de verhouding met die andere landen ;rbeteren De ambassadeur sprak de hoap uit, dat het westelijk verbod strategische goederen aar de communistische landen te ver deren zou worden opgeheven. Tenslotte vertelde hij nog, dat 2000 ussen dit jaar als toeristen Europa zullen bezoeken. De Russische ambassadeur vertelde dit allemaal met het oog op het bezoek van premier Mollet en de Franse minister an buitenlandse zaken Pineau, die dins- ag naar Moskou vertrekken. Weg met Adenauer De Oostduitse premier Ulbricht heeft ter zelfder tijd verklaard, dat ontwape- :t voorafgaan aan hereniging van Duitsland. Als West-Duitsland zich be dreigt voelt behoeft het slechts de Rus- :che voorstellen betreffende een collec- ■f vei'Mgheidspaot in overweging te ne- an. Dit zou een oatwapeningszone dwars door Europa, dde Duitsland en de nabu rige landen zou omvatten, inhouden. Als Adenauer bij de verkiezingen in 1957 het onderspit delft, dan zal dat mo gelijk worden, aldus Ulbricht. Verwer ping van de Duitse dienstplicht zou met het temmen van het Duitse militarisme" •oorwaarde zijn voor een herenigd ^uits tal de toekomst zullen er in Rusland g slechts twee soorten detentie ont- |an, nl. gewone gevangenissen en cor- ftieve werkkolonies. Gevangenen zou- n niet buiten deze kolonies te werk >gen worden gesteld. De kolonies zou- p fabrieken hebben waar de gevange- ttet kamp, dat de Fransen bezochten, |s niet voor politieke gevangenen. ,In Oost-Duitsland zullen de strafwet- i veranderd worden", heeft de open- aanklager Melsheomer, verklaard neinde de Oostduitse bevolking meer trouwen in het werk van de rechter- macht te geven". Maar, zo werd er toegevoegd, de strijd tegen de „wes- e spionnen, saboteurs en terroristen" met onverminderde kracht worden irtgezet. Burgers, die geen „vijanden" zullen, aldus Melsheimer, eerder een ropvoeding dan straf krijgen. Als nieu- strafmaatregelen noemde hij „voor- ardelijke straf" en „openbare beris- Hij gaf toe, dat er in het verleden inbreuken op de burgerrechten zijn Polen hebben det juristen hun stem ■heven en na een congres in een re- utie geëist, dat alle Poolse rechters en ieren van justitie, die betrokken geweest bij onrechtvaardige proces ontslagen zullen worden. Nieuw wachtwoord Parijs heeft de ambassadeur van de wjet-Unie tijdens een lunch met de ilomatieke pers gezegd: „Het wacht- 1 van de NAVO is: laat ons bewa- i. Het wachtwoord van de Sowjet- is: laat ons handel drijven", zeide, dat de Sowjet-Unie Frank- Robert Peereboom (64) overleden Mannacht is in het diaconessen-zieken- in Haarlem '<n de leeftijd van 64 jaar leden de heer Robert W. P. Peere- n, hoofdredacteur-directeur van het larlems Dagblad/Oprechte Haarlemse rurant, die een bekende figuur is ge- journalist, eke kringen. De vader van de overledene was ook eds hoofdredacteur-directeur van het Dagblad; Robert W. P. volgde C. Peereboom in 1926 als hoofdredacteur in 1930 als directeur op. Voor de oor- beijverde hij zich zeer voor de vrede. 1931 bood hij 3 te miljoen handtekenin- onder een petitionnement voor ont- ipening aan de Volkenbond aan. Hij m voorstander van de Europese ieraldstenbeweging. De heer Peereboom een van degenen die de oprichting het persbureau A.N.P. voorbereidden. Dk elders dn en buiten het journalistieke bekleedde hij belangrijke functies, ikele boeken verschenen van zijn hand, „Het Dagblad". Oud-min. Marchant (87) overleden «r. H. P. Marchant, oud-minister van derwfjs, kunsten en wetenschappen, is terdagavond in Den Haag, 87 jaar oud. erleden. Zijn stoffelijk overschot zal om half twaalf op Oud Eik- n in Den Haag ter aarde wor- besteld. Mr. Marchant werd op 12 februari 1869 1 Deventer geboren. Hij studeerde rech- !H in Leiden, waar hij in 1904 promo- teerde. Hij vestigde zich als advocaat er irocureur in Deventer, waar hij ge meenteraadslid en later wethouder werd. Voor de Vrijzinnig democratische par- j werd hij in de Tweede Kamer geko- »en. Mr. Marchant werd in de Haagse nteraad gekozen en in 1931 fethouder benoemd. :ijn benoeming tot minister v w. in 1933 voerde hij een ve 'oudigde spelling in. In 1935 trad hij als minister af in verband met zijn over- 5 naar de Rooms-Katholieke Kerk. verdween daarmee uit het politieke leven. Mr. Marchant genoot een grote bekend heid als bijzonder scherp en gevat spre ker, die altijd de belangstelling had van Kamer en publieke tribune. Jarenlang trad hij op als directeur van de Donau-Hypotheekbank. Na zijn aftre den als minister werd hij benoemd tot voorzitter van de stichting De Hoge Ve- 'uwe, in de oprichting iroot aandeel had. Matroos ging 5 jaar bloemen kopen ,Vliegende Hollander9 werd gezocht door Interpol (Van c De zaterdag voor moederdag in 1950 verliet de toen 25-jarige Rotterdamse matroos Christlaan Arrenburg z(Jn moe der om voor haar bloemen te gaan kopen, maar keerde niet terug voor jl. zater- Omdat hij zes jaren geleden geen geld had voor de bloemen, stal hij ze. Hij werd op heterdaad betrapt, kwam in de gevangenis, waaruit hij ontsnapte en vluchtte naar Duitsland. Dat was het begin van een „Kruistocht door Europa" met de criminele recherche van verschillende landen op zijn hielen. Chris probeerde aldus het DuitiV houlevardblad „Bild" overal werk te vinden, wat onmogelijk was omdat hij geen papieren had. zelfs geen paspoort. Hij trok van Duitsland naar Frankrijk »-n vervolgens naar Zweden en Finland. Verschillende malen kwam hij in de ge vangenis. maar telkens wist hij weer te ontsnappen Bij .Interpol" werd hij be kend als „De Vliegende Hollander". Ten slotte kwam Chris weer in Duitsland terecht, waar hij bij Lingen (in Neder- saksen) werd gevat. Men had medelijden met hem en wilde hem een paspoort be zorgen. Voor men hem dit ter hand kon stellen, was Chris echter weer gevlogen. De volgende arrestatie had in het Rijn land plaats, waar de Nederlandse ambas sade (te Godesberg) in de buurt was, zo dat ditmaal de politie hem lang genoeg kon vasthouden om hem het paspoort tc overhandigen, dat hem de weg naar huis. naar Rotterdam en naar zijn moe der opende De kwestie van de gestolen bloemen zijn de Rotterdamse justitionele autoriteiten al lang weer vergeten en zo kon Chris van Hannover naar Rotterdam reizen en zijn moeder na zes verloren jaren de beste moederdag-verrassing be zorgen door eindelijk bij haar terug te Prinses Wilhelmina in de Domkerk - Het tienjarig bestaan van de Oeci nische Raad van Kerken in Nederland zaterdag en zondag in Utrecht plech tig gevierd. In de herdenkingsdienst dagmorgen in de Domkerk waar prinses Wilhelmina, begeleid door Thijs Booij en echtgenote, aanwezig was, hield de oud-voorzitter van de Raad, prof. dr. S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenkel, de predikatie. Liturgen waren prof. dr. P. Boendermaker (Ev. Luth.) en prof. P. J. Jans (Oud-Katholiek). De conferentie wa6 zaterdag in de aula in de Utrechtse universiteit geopend door de voorzitter van de raad prof. dr W. F. Dankbaar uit Groningen. Namens de theologische faculteit te Utrecht sprak prof. dr A. A. van Ruler een welkomst woord. Dr W. A. Visser 't Hooft hield belangwekkende rede en een ge spreksforum o.l.v dr H. Berkhof besloot deze eerste dag. Zondagmiddag sprak prof. dr J. C .Hoe kendijk over „Uitgesteld Jubeljaar", ter wijl dr H. J. Heering sprak over „Lus trum betekent reiniging'. De conferentie werd door ds M. N. W. Smit uit Den Haag besloten. De foto geeft een overzicht van bijeenkomst in de aula tijdens de ope ningstoespraak van prof. dr W. F. Dank- (Zie ook pagina 5). Met de ballonfok voor de wind! Een fikse bries, zon op het water, lentefeest in Holland. SUKARNO VERTROK NAAR V.S. N.-GUINEA AAN DE ORDE? President Sukarno is vandaag uit In donesië naar de V.S. en Canada vertrok ken. Op de terugreis zal hij West-Duits- land. Zwitserland en Italië aandoen. 7.ijni reis zal in totaal ongeveer vijftig dagen duren. Zijn vertrek vanmorgen werd 75 minu ten vertraagd ten gevolge van een tro pische regenval. n van de eunstige omstandigheden waaronder zijn reis plaats heeft, noemde Sukarno in zijn afscheidsrede, dat Indo nesië „nog slechts kortgeleden de Ronde Tafel overeenkomsten met een bepaald land heeft weggeworpen en het volk thans beseft, dat het^ie strijd tegen het kolonialisme moet voortzetten." Premier Ali Sastroamidjojo wenste hem »n goede reis en verzocht hem dr.ngend, iet te lang weg tc blijven. Het officiële gezelschap van Sukarno Ciske de Rat in het Russisch De Nederlandse speelfilm Ciske de Rat wordt binnenkort ook in Rusland ver toond. De Russen zullen de rolprent na synchroniseren omdat men daar geen ge drukte teksten onder het filmbeeld kent. Zij hebben ook belangstelling getoond voor de korte documentaires van Bert' Haanstra, Herman van der Horst en an deren. De Amsterdamse filmproducent H. Boekman deelde dit mee na zijn terugkeer uit de Sowjetunie. waar hij op uitnodiging van de departementale afdeling voor film zaken tien dagen is geweest. Hij heeft daar ook gesproken over een culturele uitwisseling, die begonnen is met een tij delijke ruil van Rembrandt-schilderijen en zou kunnen worden voortgezet met een Nederlandse filmdag in Rusland. Geen Amerikaans vlootbezoek Op verzoek van de Griekse regering zal het Amerikaanse vlootbezoek aan het eiland Kreta, dat deze week zou plaats hebben, niet doorgaan. Dit staat in verband met de opwinding, welke op Kreta heerst, na de terechtstel lingen op Cyprus. bestaat uit 14 personen, o.m. de minister buitenlandse zaken RusLan Abdulgani De president reist in gezelschap van zijn I-janige zoon Gunter. Zijn beide vrou- en blijven in Djakarta. De reis gaat thans naar Honoloeloe, waar het persoonlijke vliegtuig van presi dent Eisenhower het Indonesische gezel schap zal overnemen voor de vlucht naar Washington. Soeka-rno zal twee weken in de V.S. blijven als gast van de Amerikaanse pre- 1.7 Washington zal hij worden verwel komd door vice-president Nixon en waar schijnlijk door minister Foster Dulles. Amerikaanse ambtenaren zeggen dat Su karno geen „zakelijke" besprekingen ;n. maar het zou zeer wel mogelijk zijn dat minister Abdulgani met Dulles al spreken over Ned. Nieuw-Guinea. Tweemaal zal Sukarno Eisenhower ont moeten. Uit Singapore c eldt Ass. Press dat Su karno volgens minister Abdulgani in de Ver. Staten om financiële hulp vooi vijfjarenplan zal vragen. Directeur N.S.: Vakantiegangers maken liet zich lastig „Het is niet meer mogelijk met de mid delen, die het reizigersverkeer tot zijn beschikking heeft, de vakantie te doen zijn wat zij naar haar aard behoort zijn: rustige verpozing. Te veel mem nemen vakantie binnen een te beperkt tijdsbestek", aldus de president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen, dr F. Q. den Hollander, op de vijftigste verjaardag van de Nederlandse Reis Vereniging, terdag in Amsterdam gevierd. Hij bepleitte een ruimer openstellen van de Europese grenzen. Het verkeer van de toekomst dient ziich te concentreren op een verkorting de reistijd aldus ir Den Hollander. Snel heden behoeven niet in de eerste plaats te worden opgevoerd, doch op het c blik gaat nog te veel tijd verloren met het Griepvirus geen vrij spel meer het Londen nauwkeurig verwant is aan der zocht, waar zich bepaald type virus temationale griep-pohtie het griepvirus uit Dene- ontvangt men uit alle marken. De Ierse griep het ontwikkelen landen hermetisch geslo- zette het offensief van de men dit weet. i ten flessen, waarin zich Deense griep voort. De de de veroorzakers i gelijke epidemie vinden: de griep-vi ite bestrijdhngsmid- Azië r dan 50 labora- telijk Halfrond. Intussen toria uit worden dezi flessen naar Londen ge zonden en in het griep- hoof dik war tier doet men onderzoekingen met de ontvangen virussen. waarbij vergelijkingen worden getrokken met andere optredende griep- verschijnselen in diverse landen. Hieruit kan men een indruk krijgen van de strategie van de griep Dit is een zeer belang rijke factor, waarover tot voor kort zeer weinig bekend was. In 1948 ge lukte het de wetenschap, voor de eerste maal een duidelijker indruk te krij gen van de griep-strate- gie. In 1950 zag men hoe in oktober in Denemar- wel overal het virus ken een epidemi brak, die met spoed Scan- ber 1950. Het oude i dimavië veroverde, waar- dus plaats voor het nieu- na Duitsland, Engeland we, dat overal werd en Nederland aan de waargenomen. Aangezien van het griepvirus verschillende soorten bestaan, wordt in v'jrp de griep een nieuw veldtochtsplan, wa nieuw griepvirus van Denemarken straalde griep over er werd in Zweden gecon stateerd. Het griepvirus- het We*- eventuele epidemie men weet. welk gezicht de echter ont- griep heeft en men met eerst een kostbare tijd verloren behoeft te laten gaan met het zoeken naar de oorsprong. Het virus uit de ver schillende landen ver krijgt men, door de gor geldrank op te rfuren van zieken en gezonden. Zo heeft men bijv. van het virus ran 1955 kunnen vaststellen, dat het uit India afkomstig was. Het virus 1955 heeft de geen offensief ingezet in ie~ Europa, maar Europa was op zijn hoede. Hier mede is het grote belang het hoofdki dr. C. Andrews werken dag en nacht om u en ons te beschermen tegen mo gelijke nieuwe offensie ven van de griep. Hun werk verdient dan ook alle lof. Golflengtenchaos RADIO-ONTVANGST IN VELE STREKEN SLECHTER In Europa zijn meer zenders, die op een golflengte zitten waarop ze niet mo gen zitten. De tijd. dat geen enkel sta tion meer kan worden ontvangen, be halve in de naaste omgeving, is waar schijnlijk niet ver meer. Er zijn plaatsen in ons land. waar men beide zenders Hil versum niet meer kan ontvangen en ook het aantal plaatsen, waar men ze gelijk tijdig hoort, neemt toe. Dit zei de secretaris van de V.A.R.A., J. B. Broeksz. zaterdag op de jaarver gadering van deze omroepvereniging te Ellecom. Ten aarnzien van vijftigduizend abon nees op de radio-distributie merkte hij op, dat ook hier moeiliikheden dreigen in verband met het tekort bij de P.T.T. van drie miljoen gulden. Dit tekort zal straks vijf miljoen gulden bedragen met als ge volg, dat de huidige contributie van 24 gulden per jaar met vijftig procent tot 36 gulden per jaar zal moeten worden ver hoogd. Een waarschijnlijk gevolg achtte de heer Broeksz. dat dan weer tiendui zenden hun abonnement zullen opzeggen, wat in een eventuele verdere contributie verhoging tot 40 gulden per jaar zou re- Officieel rapport President Eisenhower is kwiek en gezond President Eisenhower heeft zaterdag morgen het Walter-ziekenhuis waar hij voor een controle-onderzoek was opge nomen verlaten en ging onmiddellijk een partij golf spelen. Het officiële dokters rapport zegt: „De president Is physiek actief en geestelijk kwiek. Zijn bloeddruk is nor maal. Er z(jn geen tekenen van spier zwakte of angina in het hart. Onderzoek met Röntgenstralen heeft geen verande ringen aangetoond in de longen en in de vorm of omvang van het hart vergeleken bij foto's genomen in 1946. Een fluorosco- pisch onderzoek van het hart toonde een normaal tempo en ritme." Het genezen litteken van de hartaan val toont geen symptomen van vergro ting of uitzakking. De president heeft een goede tolerantie getoond voor stij gende physieke activiteit in de laatste zes maanden. De algemene toestand van de president is goed. Zijn uiterlijk, eet lust en spijsvertering zijn uitstekend." Nasser bezocht Gaza voor enkele uren Premier Nasser \'an Egypte heeft een bezoek gebracht aan Gaza. samen met de opperbevelhebber van het Egyptische le ger. generaal Abdel Hakim Amer. Nasser bezocht het regeringsgebouw en ontmoette enkele stadsautoriteiten. Hij legde een krans op het monument der martelaren en hield een toespraak tot dc nationale gar de. Tot de Arabische Palestijnen zei Nas ser: „Wij hebben het gevoel dat gij een deel van Egypte vormt. Wat u overkomt, overkomt Egypte." VOLKSPARTIJ WON Wenen. 14 mei De Oostenrijkse Volkspartij heeft giste- :n bij de verkiezingen een belangrijke inst behaald. Van 74 steeg het zetel- »ntal tot 82, wat één zetel beneden de absolute meerderheid ls. De socialisten stegen van 73 op 75 zetels. Ze behaalden hun winst op de communisten, die van vier op drie zetels kwamen. De Vrijheidspartij (neo-naztetisdh) leed een grote nederlaag; van de veertien zetels behield deze partij er slechts vijf. De verkiezingen hadden een zeer rustig ver loop. men 6chat dat ongeveer 90 procent der kiesgerechtigden was opgekomen. De socialistische leider, vice-premier Adolf Sdiaerf, heeft verklaard met de Volks partij een regeringscoalitie te willen vor- Door de uitslag van de verkiezingen is duidelijk gebleken, dat het Oostenrijkse volk de door de socialisten voorgestane socialisatie afwijst De Oostenrijkse premier Raab heeft verklaard, dat de huidige coalitie-regering Tornado's eisen in Amerika slachtoffers Vier Amerikaanse staten zijn vannacht geteisterd door tornado's. In Michigan en Ohio zijn minstens 12 personen om het leven gekomen. Ook Pennsylvania en Nebraska werden getroffen. Het Detroit- weerbureau noemde de nacht van zater dag op zondag de ergste sinds 82 jaar Er worden nog meer stormen verwacht In Flint (Michigan) zijn honderd gezin nen door overstromingen gedwongen hun huizen te verlaten. Er zijn minstens 80 >nden. In Cleveland kwamen 5 per- i om het leven. t weerbureau telde 19 tornado's die de grond raakten en meer dan 20 die in de lucht bleven. Fransen in Zeeland herdacht Op het centrale militaire kerkhof te Kapelle op Zuid-Beveland is zaterdag een korte plechtigheid gehouden ter herden king van de Franse militairen, die in de agen van 1940 In Nederland zijn ge sneuveld. De zesjarige S. de Brede Hilledijk te Rotter dam is gisteravond bij het spelen in de Rijnhaven gevallen en verdronken. vandaag formeel zal aftreden. President Theodor Kömer zal hem vervolgens ver zoeken een nieuw kabinet samen te stel len. Raab heeft gisteravond gezegd, dat hij eerst onderhandelingen wil voeren met de socialisten, voordat hij weer met deze laatsten samengaat. Als de socialisten niet bereid zijn zijn eisen met betrekking tot de vrije concurrentie in te willigen, zal hij mogelijk proberen een overeen komst met de rechtervleugel te sluiten. Julius Raab, de Oostenrijkse premier, die als overwinnaar uit de verkiezingen kwam, brengt zijn stem uit. Raab heeft inmid dels de opdracht gekregen een nieuw kabinet, te vormen. Oren (uit Israël) viij gelaten De Israëlische socialistische partijlei der Oren, die in 1952 in Praag werd ge arresteerd. toen hij op doorreis van Oost- Berlijn naar Israël was, is gistreen vol komen onverwacht vrijgelaten door de Tsjechische regering Oren is onmiddellijk naar Zuricch vertrokken sulteren. Hij vroeg zich af, of het met name ten opzichte van de „vergeten groe pen" verantwoord ls hen te dwingen hun abonnement op te zeggen. Over het algemeen zijn de inkomsten van de radio niet meer toereikend om de uitgaven te dekken, ondanks het feit, dat het aantal radio-luisteraars sedert het begin van dit jaar met 50.000 tot 2.700.000 is gestegen. De heer Broeksz hoopte, dat de regering de financiering van de We reldomroep geheel voor haar rekening zal Leg van eieren bedreigd Kippen lijden aan bronchitis De Nederlandse kippenstapel wordt be dreigd door een nieuwe ziekte, de infectu euze bronchitis. De zieke kippen ademen moeilijk en staan te kuchen en te piepen. De ziekte is meestal niet dodelijk, maar heeft een grote nadelige invloed op de eierenproduktfe. Het meest komt de bronchitis voor in oost-Brabant en de Peel. Plaatselijk lijden er veel dieren aan. Doorgaans genezen de kippen na een paar weken, maar ze zijn dan volkomen van de leg. Dit herstelt zich slechts voor ongeveer 50 procent. Deskundigen trachten nu uit te maken, of het werkelijk een nieuwe ziekte is dan wel een. die men nu als gevolg van een grotere kennis van het ziektebeeld onder scheiden kan. Het schijnt iets anders te zijn dan de vroeger ook wel bekende ..snotziekte". Het zoeken is nu naar een bestrijdingsmiddel. Er wordt druk geëx perimenteerd. Het is nog niet mogelijk, vast te stellen, hoe groot de invloed van de ziekte ls op de aanvoer bij de grote verzamelplaatsen. Plaatselijk is in elk geval de schade soms CRAMS aanvaardt nieuwe regeling Besprekingen tussen het commissariaat Ambonezenzorg en het hoofdbestuur van de Crams" hebben ertoe geleid dat dit hoofdbestuur met Ingang van heden de uitkeringsregeling voor de Ambonezen aanvaardt. Het hoofdbestuur heeft zich het recht voorbehouden enkele punten uit de rege ling nader met de minister voor maat schappelijk werk te bespreken. Geen ivildbraad als herstelbetaling QP DE APELDOORNSE WEG in Ede reed gisteren een perso nenauto. bestuurd door de heer V. in Apeldoorn, een plotseling te voorschijn springende reebok dood. De bestuurder liet het dier ter plaatse liggen en informeerde bij het politiebureau op wie .hij de schade aan zijn auto zou kunnen verhalen. Hij kreeg echter te ho ren. dat wild op de openbare weg niemands eigendom is en dat er dus weinig in rekening viel te brengen. Als „herstelbetaling" mocht hij zich echter de dode reebok toe- eigenen. De heer V. spoedde zich naar de plaats van de aanrijding, doch iemand anders had zich reeds meester gemaakt van dit stuk wildbraad Saarland stemt pro-Duits De verkiezingen voor de gemeente raden en de provinciale besturen In Saar land hebben gisteren een zekere over winning der pro-Duitse partijen gebracht. Gisteravond werd reeds bekend, dat 71,3 procent der stemmen waren uitgebracht op de dnie pro-Duitse partijen. De partij van Hubert Ney had 30,7 procent, de partij van Johannes Hoffman 21,7 en de socialistische partij 19.9. Van de 680.000 kiesgerechtigden kwam 87 procent op. Vandaag reeds hebben de drie zegevie rende partijen er bij Frankrijk op aange drongen, zo spoedig mogelijk toe te stem men in aansluiting van Saarland bij West- Duitsland. HET WEER IN EUROPA windstil windstil windstil windstil Droog weer Droog weer met wisse lende bewolking. Overwe gend mat'ge westelijke wind. Weinig verandering in tem peratuur. (Geldig tot morgenavond). ZON EN MAAN 4.48—20.29; maan 9.50-0.28.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1