SxLook VAN HOUTEN w Meer miljoenen voor minder ontwikkelde gebieden Felle discussies over eigen autonomie Confectiefabrieken kunnen cle vraag niet bijhouden Ambonezen in staking CITROEN VRL. KANTOORBEDIENDE MEISJE FLINKE WERKSTER FLINKE ADM. KRACHT NIEUWE LEIDSCHE COURANT NOTA AAN TWEEDE KAMER (Van onze parlementsredactie) rl955 ZIJN 124 NEDERLANDERS als deskundigen door de Verenigde Naties en de gespecialiseerde organisaties uitgezonden naar minder ont wikkelde gebieden. In hetzelfde jaar zijn 159 personen uit die gebieden naar ons land gekomen om hier te studeren en te observeren. Dit delen de ministers Beyen en Luns o.a. mee in een uitvoerige nota aan de Tweede Kamer over de hulpverlening aan achtergebleven gebieden. Om deze nota had de Kamer vorig jaar bij de behandeling van de begroting van buiten landse zaken voor 1956 gevraagd. Behalve het uitzenden en opnemen van deskundigen en studenten heeft de Neder landse regering vorig jaar meer dan drie miljoen gulden uitgegeven voor geldelijke steun aan allerlei projecten ten bate van de minder ontwikkelde gebieden. Voor dit jaar worden deze bijdragen geraamd op meer dan vier miljoen gulden. Bovendien wordt dit jaar ruim elf en een half mil joen gulden uitgetrokken voor deelne ming in de „International Finance Cor poration". Deze maatschappij zal binnen enkele maanden haar werkzaamheden beginnen. Ze stelt zich ten doel particuliere investe ringen in de produktiebedrijven aan te moedigen, in het bijzonder in de minder ontwikkelde gebieden. Het kapitaal zal voorlopig niet hoger zijn dan 100 miljoen dollar. De taak van het nieuwe lichaam zal bovenal zijn om, in samenwerking met particuliere beleggers en zonder rege ringsgarantie, te investeren in produktie- ondernemingen en wel daar waar zonder een dergelijke samenwerking onvoldoen de particulier kapitaal tegen redelijke rente beschikbaar zou komen. In de nota lichten de ministers de wel- vaartsco»4fasten tussen het hoger en min der ontwikkelde deel van de wereld met enkele spiekende voorbeelden toe. In de loop van de naoorlogse jaren, zo betogen zij o.m., is op verschillende gebieden, vooral op dat van de volksgezondheid, eer opmerk»:ijke vooruitgang geboekt, resul terend in een aanzienlijk verhoogde ge middeld* levensduur. Toch zijn ook ni nog de verschillen in levenskans ontstel lend groot. In Nederland steeg de levens duur, bij de geboorte te verwachten, var 52,2 jaar in het eerste decennium var deze eeuw tot 62,7 in het derde en 70 ir het vijfde decennium. In India steeg di cijfer slechts van 23 jaar in het eerste to 32 jaar in het vijfde decenniupi. De volksvoeding geeft nog een bijzonder ongunstig beeld te zien, na de oorlog zelfs ongunstiger dan voor 1940. Het percentage van de wereldbevolking, dat als onder voed moet worden beschouwd, steeg van 38.6 in de Jaren dertig tot 59,5 in 1950. Deze ongunstige ontwikkeling is niet het gevolg van een lagere produktie van voe dingsmiddelen per hoofd van de bevol king was die produktie in het laatste jaai 1 hoger dan voor de oorlog maai van een ongelijkmatige distributie. Het beleid van de Nederlandse regering is er op gericht, daadwerkelijk mee t« werken aan een versmalling van de be staande kloof tussen hoog- en minderont- wikkelde gebieden, niet alleen door eiger actie, maar evenzeer door het opwekken van beter begrip voor het vraagstuk de onderontwikkelde gebieden in de ganen van de Verenigde Naties. De rege ring blUft hierbU de voorkeur geven een multilaterale, een veel-zijdige bena dering van de vraag, hoe de onderont wikkelde landen het best worden g pen. In internationaal verband draagt Ne derland aan de hulpverlening bij als lid van de Internationale bank voor herstel en ontwikkeling, als lid van de interna tionale financieringsmaatschappij, als lid van de Verenigde Naties en de gespeciali seerde organisaties, en als deelnemer aan het programma voor technische hulp van de Verenigde Naties. Voorts geeft het bij dragen met een multilateraal aspect en verleent het nog in andere vormen hulp, zoals beurzen e.d. Wat betreft de hulp verlening aan de overzeese rijksdelen merken de ministers op, dat de Neder landse Antillen in staat zijn de bestaande ontwikkelingsplannen uit eigen middelen te financieren. De Nederlandse bijstand Suriname heeft voor het overgrote deel betrekking op ontwikkelingsprojec ten. In Nederlands Nieuw-Guinea kan uiterst moeilijk een scheiding gemaakt •orden tussen wat wel en wat niet als ontwikkelingsplan moet worden be schouwd. Eigenlijk is al het werk daar ontwikkelingswerk, daar het hele gebied ;en zich in ontwikkeling bevindend achtergebleven land moet worden be schouwd. Midden Oosten moet zelf vrede permanent maken De secretaris-generaal het tot stand brengen van een permanen te vrede, maar is niet van plan, een tweede missie te ondernemen. Ik zie niet in. de betrokken landen niet zelf stief zouden nemen, zei hij te Washington. Hammarskjöld zal deze landen noch de Veiligheidsraad van de V.N. enige aan bevelingen doen, tenzij hem erom wordt gevraagd In Londen wordt gezegd, dat de weste lijke Grote Drie een gecoördineerde, drup pelsgewijze wapenlevering aan Israël toe als onderdeel van een politiek om het machtsevenwicht in het Midden-Oos- bewaren. De Verenigde Staten houden vast aan hun weigering Israël wapens te leveren, maar verzetten zich niet tegen leveranties door Frankrijk en Engeland. Frankrijk zendt Mystère-straal- jagers, wat Engeland zal doen is nog niet bekend. De Britse minister van huisves- tnig, Dancan Sandys, heeft een uitnodi ging van de Russische regering vaard om een b e 2 Unie te brengen. Rode hoofden in de S.E.R. Loonsverhoging op verzoek regering aangehouden 1 de Sowjet- Publiek vraagt meer èn beter van Geachte verbruiker of gebruiker van de R.R.R. matten. In tien duizenden zaken - instellingen - scholen - theaters - hotels - warenhuizen - stedelijke en Rijksgebouwen - flatgebouwen - woningbouwverenigingen, zijn de R.R.R. voetenvegers in 't gebruik. Waaronder legio verschillende vormen en maten, millioenen voeten beroeren dagelijks de R.R.R. matten- De R.R.R. voetenveger ver vuild nooit, en is tot in de grootste afmetingen zeer simpel te onderhouden. De R.R.R. mat is de doelmatigste mat aller matten. >e R.R.R. heeft naam gemaakt door 25 jaar te experimenteren tot wat zij is. en is 1 geen enkel opzicht te beconcurreren omdat onze prijzen zeer laag gesteld zijn, en ij de beste substantie leveren. Ook onze verkooporganisatie werkt zeer voordelig. )p uw aanvraag zenden wij u per kerende post onze monsters, zonder enige ver plichting uwerzijds. Zend ons de benodigde maten of tekening toe, en zijn in 1 tot 5 dagen af te leveren. R-R.R. Industriepark 61, Wychen (bU Njjmegen). Tel. 293—K 8894 na 6 uur 568-K 8891. (Van c sociale redacteur) Een zeer onschuldig lijkend agendapunt: de vaststelling van een verordening, .houdende nieuwe regelen omtrent de salarissen van het personeel van het secre- ariaat" heeft gistermiddag onverwacht in dc S.E.R. tot een scherpe discussie geleid, vaarin met name de voorzitter, prof. De Vries en de voorzitter van het College van Rijksbemiddelaars, mr. Berger (hier in zijn kwaliteit van kroonlid van de S.E.R.) boze hoofden tegenover elkaar stonden, z(j het met de veilige afstand van de grote zaal van de S.E.R. tussen zich. In feite ging het om de vraag: zal aan het S.E.R.-personeel nu reeds 6 pet als loonsverhoging, ingaande 1 juli 1956 worden toe gekend en kunnen ook enkele andere zgn. autonome verbeteringen in hun salaris- verordening worden aangebracht, óf moet eerst afgewacht worden, wat het bedrijfs leven en eventueel de overheid voor haar personeel doen t.a.v. de 3-6 pet, tei eventueel de autonome verbeteringen in de 6 pet moeten worden verwerkt? derlandse confectie-industrie bijzon der gunstig geweest. Problemen la gen niet zozeer bij de afzet als wel bij de produktie. Door gebrek aan arbeidskrachten kon aan de belang rijk toegenomen vraag door de Ne derlandse confectie-industrie niet worden voldaan. Er moest meer confectie worden geïm porteerd, terwijl de export door grote bin nenlandse vraag niet belangrijk kon wor den uitgebreid. Ondanks toegenomen im port kon de Nederlandse industrie ruin 91 procent van de binnenlands» vraaj dekken, aldus blijkrt uit mededelingen van het Nederlands economisch verbond var de confectie-industrie. De export bedroeg 72.608.000 gulder (het gemiddelde der afgelopen jaren li 72 k 75 miljoen gulden), de import wai 75.685.000 gulden. Hoewel vrijwel alle invoerposten eer verhoging te zien geven, is deze verho ging in de sector herenkleding 't grootst: bijna honderd procent. Hierna steeg de Koning Leopold uitgenodigd door Elisabeth II Ex-koning Leopold van België is door koningin Elisabeth II uitgenodigd om bij haar de thee te gebruiken op Buckingham Palace. De invitatie werd koning Leopold gisteren op het vliegvéld London Airport overhandigd, toen hij daar enkele urer moest wachten op zijn reis naar Noord- Ierland, waar hij ereburger wordt var Enniskililen. De Engelse ochtendbladen zijn zeer te vreden over deze uitnodiging, waarin zi, het eind zien van de verkilling tussen he Engelse vorstenhuis en koning Leopold wegens diens capitulatie voor de Du' In 1940. dames- en heren kleding bleef op het niveau van 1954, ex- onderkleding en hoofdbekleding steeg beduidend. Voornaamste afnemers van on/e kleding aren België en West-Duitsland De uit- aer naar West-Duitsland is de laatste vier jaar echter gehalveerd en de kans is groot, dat Zwitserland West-Duitsland de tweede plaats zal verdringen. De import van Westduitse japonnen, blouses 1 rokken stijgt echiter. Het percentage van de omzetstijging In Nederland is hoger dan dat van de pro duktie. voornamelijk door een neiging van het Nederlandse publiek steeds betere kwaliteiten te kopen. Goudkust wordt zelfstandig De Britse minister van koloniën heheft in het Lagerhuis medegedeeld, dat de gering de tijd gekomen acht om de Goud kust zelfstandigheid te verlenen bic het Gemenbeet. De meerderheid van de bevolking Brits Togoland heeft zich bij een volks stemming uitgesproken voor aansluiting bij de Goudkust. 92.775 kiezers stemden voor vereniging met de Goudkust. 66.529 kiezers wilden voorlopig handhaving van het Britse toe zicht. Waarom vakorganisaties niet vertegenwoordigd Het Tweede-Kamerlid J. Blom (soc.) heeft de ministers Van Oven en Beel gevraagd of zij het in overeenstem met de beginselen van goed overleg met de vakorganisaties en de toepassing de medezeggenschap achten, dat ir commissie Van advies inzake overheids- stichtingen. geen plaats is ingeruimd vooi een vertegenwoordiging van de organi saties van ambtenaren. De voorzitter deelde mee, dat over de salarisregeling langdurige onderhandelin gen zijn gevoerd met de beambtenorgant- eaties (niet die van overheidspersoneel dus) en dat de bereikte overeenstemming door het dagelijks bestuur was aanvaard. Later deelde hij nog mee, dat lang voor de bepaling van 19 maart over de 36 reeds de diverse autonome verbeterin gen waren overeengekomen Het nieuwe punt, dat de voorzitter inbracht, was de mededeling, dat hij een verzoe"k had gehad van minister Suurhoff, namens de ministerraad, om de beslissing aan te houden tot elders in het bedrenfsieven over de 3-6 zou zijn beslist. Dat doet de regering ook t.a.v- het overheidspersoneel. De heer Berger, die niet tevoren wist dat deze mededeling zou gedaan wor den, kwam zijnerzijds met een verder gaand voorstel. Hij wilde een ordevoor stel doen. om de hele ealarisverordening terug te nemen, daar er ook andere punten in staan, waarover hij het deel van de organen die zich me loonvorming bezig houden, wilde De heren Maurita en Van Tilburg (N.V.V.) sloten zich bij hem aa De heer Ruppert (C.N.V.) liet een heel ander geluid horen. H(j vroeg zich af. het met het eigen karakter van de SER wel in overeenstemming is, het vei van de regering te overwegen. Uit peet tegenover de regering wilde h(j dat alleen doen. Maar nodig was het verzoek van de regering z.l. niet geweest. Die moet de verordening tóch gocdkeui kan dan College cn Looncommissi de Stichting raadplegen, als zij dat overdracht van de College-bevoegdheden aan de S.ER. Het zou toch wel wonderlijk zijn als een lichaam, dat vandaag goedkeuring van het College op zijn eigen loonregelingen nodig heeft, morgen de bevoegdheid van het College inzake all loonregelingen Of de heer Ruppert al aanvoerde: de Dorzitter van het College zit hier en meeste leden van de looncommv am de Stichting, het secretariaat deze laatste i6 in het eigen gebouw vestigd omdat dit bekleed wordt door één le secretarissen van de SER het mocht alles niet baten. Niet de SER- zelf, daarbuiten wilde men over de zaken van de autonome SER een oordeel geven. Ook prof. Van der Grinten wees erop, dat de SER, door een besluit in deze rdch- zichzelf een testimonium pauperta- tis (een getuigenis van geestelijke :ou geven. Maar het voorstel kwam tl overleg vam mr. Mauritz me Berger, bij wie zich prof. Samkaldi dr. Holtrop aansloten. De heer Roemers (N.V.V.) moest spijtig constateren, dat op een handtekening van een der N.V.V. ens blijkbaar geen prijs werd gesteld, hoewel die toch ook vóór waren Groep-Wairata wil in de T.N.I. Gisteren zijn 25 Cerammers van de groep—Wairata, diie 80 gezinnen vertegen, woordagen, dn Den Haag bijeen geweest ziich ter beschikking te stellen van de Indonesische strijdkrachten. Zij willen deelnemen aan de strijd tegen hun land genoten. die zich verzetten tegen de repu bliek Indonesia op Ceram en behoren tot de Garakan Noesa Ina, waarvan de heer C. Wad rata de leider is. Deze is van me ning, dait de republiek Zuld-Molukken -oor'.komt uit de wil van 't Zuddmvo- lukse volk, op grond van de briefwisseling met familieleden in Indonesië nauwlettend volgen vam de ontwikkeling der R.ZM._in Nederland zelf. Hij is tot ytsom gekomen, dat deze republiek slechts bestaat dank zij het doordrijven haar leiders, maar geen wettige uit werking is van het zelfbeschikkingsrecht. Zijn groep hoopt nog dit jaar naar de republiek Indonesia te vertrekken en hij verwacht, dat 10.000 personen zijn voor beeld zullen volgen. (De heer Wadrata was vroeger een van R.Z.M.). Autonoom9 Nadat prof. De Vries en de SER-i taris, drs. Janeen, de opmerkingen heel zakelijk hadden beantwoord, was he vooral de uitspraak van de eerste, dat d< SER autonoom is en dus zijn salarissen niet behoeven goedgekeurd te worden door College of Stichting, die de discus sie in een fel 9tadium bracht. De heer Mauriitz wilde in feite die goedkeuring wél. Mr. Berger en anderen erkenden dat die niet nodnig was, maar wilden „in formeer' toch het College en de looncom- missie van de Stichting raadplegen. Wjj kregen de indruk, dat sommigen, waarbij nr. Berger en de NVV-ers dat om principiële redenen wensten, terwijl anderen, al-s dr. Holtrop, de direcU van de Ned. Bank, er een opportunistisch motief voor 'hadden: zij wilden men, dat de S.E.R. nu reeds uitsprak, dat 6 pet. verhoging gegeven moet worde en daardoor bi; de bedrijfsonderhand 1 linpen als voorbeeld zal worden gebruikt. Op de achtergrond speelde bovendien, dat de tegenstanders van de aanvaarding dening In feite met de terug- Informeel9 Het voorstel werd te eigenaardiger, dat het overgrote aantal artikelen va verordening „informeel" aan het oordeel van het College moest ond< den. artikelen ook, die reeds een aantal jaren In de huidige salarlsverordenlng prijken! Wat is een „informeel oordeel"?, gen de heren Ruppert en de voorzitte De heer Roemers gaf voor de voorstellers het antwoord: we willen weten, hoe de „bevoegde organen" (dc SER is dus niet bevoegd!) erover denken. Dit voorstel kreeg 25 stemmen. Slechts 9 gen Het merkwaardige feit deed zich voor. dat de heer Van Wingerden fN.V.V.), die als DB-lld zélf de verordening had voorgesteld, nu voor het voorstel stemde, om die aan te houden. Dr. Vos deed dit niet. Hij due tegen ©temde. De K.A.B.-ers stemden gemengd. Ook de professoren Van Grinten en Frietema stemden met de C.N.V.-ers en de voorzatter '«gen. Er doet zioh nu een impasse vo Komt de ©alarisverordening nu wel v< 1 juli klaar? Dan is de oude vervallen kunnen dus in feite geen salarissen be taald worden. De SER zal waarschijnlijk hiervoor in een aparte vergadering regeling moeten treffen. De overige punten vroegen slechts kor te tijd. Wij noteerden hiervan alleen, dat de SER besloot tot aankoop hot hoofdgebouw liggende pand. dat nodig is tot uitbreiding en dat in de SER-zaad een geluidsinstalila- wijzing daarvan 1 zetten op de tie zal worden aangebracht, waardoor Meer belangstelling voor fotografie De burgemeester van Utrecht, jfar. mr. C. J. A. de Randfz heeft gistermiddag met :n druk op de ontspanner van een bij - >nder groot fototoestel, waardoor plotse- og een levensgrote foto van hem in de lens verscheen, de „Week van de foto grafie" officieel geopend. De lens trad in zoverre correctief op, dat de burgemeester daar verscheen met ambtsketen om de hals, die hij echter bij het moment van de opening niet- droeg. De voorzitter van de Vereniging ter be. vordering van de aimateurfotografieJ. Wolfslag te Leiden, zei dat de fotografie meer en meer in de belangstelling van het grote publiek komt, waartoe ook deze „Week van de fotografie" zal medehelpen. Onnodige ongelukken in laboratoria van ziekenhuizen Ongelukken in ziekenhuislaboratoria hebben dc laatste jaren verscheidene mensen het leven gekost. Als de hi kenen beter op de hoogte waren geweest met de eigenschappen van brandbari vloeistoffen zoals ether en petrdleum- ether, hadden deze ongelukken wellicht voorkomen kunnen won Deze waarschuwing viel gisteren In hotel Brittanmna to Vlissingen, waar het derde landelijke ziekenhuiscongres is ge houden. Ir. F. Groeneveld, scheikundig adviseur bij de arbeidsinspectie, zei ook nog dat in vele ziekenhuizen op dit gebied situaties zijn aangetroffen, die de toet* van de kritiek niet konden doorstaan. Men is zich dikwijls n'iet bewust van het ge vaar en ook ontbreekt het hier en daar aan de veiligheidsmiddelen, personeel heeft leren omgaan. Maandag zullen alle Ambonnezen In is land, aangesloten bij de BPRMS, de CRAMS en de PNMS, omvattende 90 procent van alle in ons land verblijvende Ambonnezen, in staking gaan tegen de door minister Van Thiei ingestelde ver- goedings-regeling voor de Ambannezcn in de woonoorden. De voorzitter van de BPRMS, de heer D. Lilipall, zal in zijn verblijfplaats West Souburg in hongerstaking gaan. Het be treft hier ongeveer een 2600 Ambonnezen. die bij verschillende bedrijven in ons lan dwerken. Algemeen vreest men. dat de nieuwe regeling-Van Thiei een verde re assimulatic van de Ambonnezen met het Nederlandse volk. Richtprijs baconvarkens De richtprijs voor baconvarkens in de tweede kwaliteit k!asse is met ingang van maandag van 2,42 gulden tot 2,50 gulden per kilo koud go-lacht gewicht verhoogd. Het verschil tussen richtprijs en over- ameprijs, vanaf maandag 20 cent per kilo, zal dn het vleesfonds worden ge- de toekomst alle sprekers ook voor de pers Met welk recht Arrestatie van Ambonezen >t Tweede Kamerlid, prof. mr. P. S. Gerbrandy, heeft de ministers van buiten landse zaken en overzeese rijksdelen vra gen gesteld naar de juistheid van de be richten, dat vijf van de zes officieren der republiek Zuid-Mohikken, die met een op dracht van de waarnemend president der republiek, dr. Soumokal, uit Ceram op Ne derlands Nieuw-Guinea aankwamen en na arrestatie naar onbekende bestemming zijn gebracht, toen zij weigerden een aan vraag om asiel te tekenen. Tevens vraagt hij of het juist is, dat hun geheime docu menten en de brieven voor de gouverneur en de Zuidimolukse vertegenwoordigers in het buitenland zijn in beslag genomen. Hij herinnert er aan, dat deze personen on derdanen zijn van een soevereine staat, dae krachtens de Ronde-Tafel-Conferentie door Nederland erkend dient te worden. Voorts wil hij weten, wie de verantwoor delijkheid hiervoor draagt en op welke grond rechtens dit ds geschied- Indonesië erkent onze ambassade niet De Indonesische minister van binnen landse zaken. Sunarjo», heeft aan de pro vinciale autoriteiten opgedragen alle brieven, die door de Nederlandse diplo matieke kantoren worden Verzonden met het opschrift „ambassade, consulaat-ge neraal" of „consulaat" aan de afzender terug te zenden, daar de Nederlandse di plomatieke vertegenwoordiging voorlopig niet als ambassade wordt erkend. Sunarjo deelde voorts mede, dat brie ven met een dergelijk briefhoofd wel mo gen worden ontvangen, doch niet beant woord. Markt- en Visserijberichten IJMUIDEN. 12 mei. Besommingen: 1 trawler—'13 700. IJM 183—7660. loggersVL 27—1C.8CO, IJM 129—5000. KW 69—3670. 73— 4O10. 57—M00. 59—840. 140—1800. 182—5080, 84—3700. 40—3770, 161—3620. IJM 513—1680. KW 60—1500. 310—1660. 36—11630. 77—2020. 33 —I960. 94—2010, 56—840. WR 67—2500. 34— 2530, HD 126—2O10. IJM 11—2740, 31—2450, GEMEENTE WOUBRUGGE Bekendmaking Het hoofd van het gemeente bestuur van WOUBRUGGE maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 14 mei tot en met 11 juni 1956 ter ge meentesecretarie het door Gedeputeerde Staten van deze provincie vastgestelde ontwerp van een partieel uit breidingsplan ln onderdelen t.w. een stuk grond ten noor den van het Schoolpad met bijbehorende toelichting en bebouwingsvoorschriften ter inzage ligt. Belanghebbenden kunnen ge durende de termijn van 4 weken bij het college van Gedeputeerde Staten tegen het ontwerp-plan hun be zwaren indienen. Woubrugge, 12 mei 1956. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd. get. Van Wageningen. Aankondiging Het Rijk maakt bekend dat het voornemen bestaat de Noord Aa op ongeveer 150 m ten zuiden van de ophaal brug in de Hoogmadeseweg af te sluiten voor het scheep vaartverkeer. Bezwaren daartegen kunnen tot 14 dagen na de datum van dit blad schriftelijk worden ingediend bij Gede puteerde Staten van Zuid- Holland te 's-Gravenhage HYPOTHEKEN BESCHIKBAAR Eerste en tweede a 3Vi rente. 10 jaar vast of overleg. 7585% van taxatiewaarde Coulante voorwaarden Br. no. 7315 bur. van ddt bl. Prijs 950.— Rhijngeesterstraatweg 16b. Oegstgeest, t/o. Van Assendelftstraat. zijn de percelen Dudm- weg 25, 27 en 31 te Noordwijk aan Zee ingezet voor resp. f 8600—, f 8600 en f 10.300, het perceel E. de Grootstraat 16 voor f 8600 en de per celen E. de Grootstr. 18, 20, f 8.000. Toe slag 16 mei a s., te elf uur in Hotel „De Zeeleeuw", Kon. Willih. Boulevard 24. Prijs gebonden f P *0 m elke boekhandel verkrijgbaar DE NIEUWE LEIDSCHE VOOR HET HELE GEZIN 'n Hartebreek9ter Kom, Kom, dat ts Immers iedere vrouw die zo gul is met haar van Houten reep I Smélt op de tongdoet 't hart van elke liefhebber sneller kloppen. Lola wéét 't: een gedeelde reep is dubbele vreugd. ....stukken beter melk melkhazelnoo» naturel roomtoffea melkmocca Bij her GEM. BADHUIS van der Werffstraat 39, wordt gevraagd een ongehuwde flinke werkster/badjuffrouw Loon bij tenminste 22-jarige leeftijd 39.36 per week. aandag tussen 912 en spoedig mogelijke indiensttreding leeftijd 20-25 jaar. Mulo diploma strekt tot aanbeveling. Mondelinge of schriftelijke sollicitaties aan de N.V. Neder- landsche Huistelefoon Maatschappij, Pegasusstraat 5-11, Binckhorstpolder, Den Haag. e der Geref. Kerk v voor dag en nacht. Geref. godsdienst. Goed loon en prettige werkkring. Brieven aan: Th. D. Dik, Hugo de Grootstraat 81, Delft. DOEZA-APOTHEEK Doezastraat 31, Leiden, Telefoon 21313. vraagt voor direct Werktijd in overleg te regelen. Aa .melden: maandag 14 mei. Het echte en enige Franse knoflook-geneesmiddel Tegen de bezwaren van de middelbare leeftijd en de overgangsjaren bevordert de bloedsomloop zuivert het bloed houdt de slagaderen jeugdig en zacht. Geref. Scfooivereniging Leiden De jaarlijkse alg. ledenvergadering zal gehouden worden t DONDERDAG, 24 MEI 1956 des n.m. 8 uur in het gym.lokaal Kaasmarkt 1. Agenda: Jaarverslagen van secretaris en penningmeeste Bestuursverkiezing; Inleiding door de heer L. Noorduin. Voor direct gevraagd op handelskantoor MNL. OF VRL. Min. vereisten: Mulo diploma en typen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 6