Jlicuioc jTrihsdjc ÜTourntil Griekse volkswoede barst in Athene uit bij demonstraties Rouw verlamde liet leven op liet eiland Cyprus na executie MAARTrecord woningbouw GEVANGENE TERUGGEBRACHT DOOR ZIJN VERLOOFDE B.deKONING Staat van beleg in Algerije, tientallen dorpen branden KARPETTEN BULTHUIS VRIJDAG 11 MEI 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel 31441. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening 58936. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Zevenendertigste jaargang No 10648 r~ Directie: F. D1EMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STELIJK-NATIONAAL DAGBLAD $tant*astlcf) Is gbfblmn "myn bert la tcgt)cnspoct Moederdai in zicht ZIE PAGINA 13 Jonge Cyprioten opgehangen DE TWEE jonge Griekse Cyprioten, Michael Karaolis en Andreas Deme- triou, zijn gistermorgen achter de gevangenis van Nicosia opgehangen. Noch het verzoek tot uitstel van executie van de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Dulles, noch de smeekbede der ouders van de veroor- delden, welke tot Koningin Elisabeth waren gericht, hebben de Britse re gering kunnen weerhouden van de ten uitvoerlegging van de dood vonnissen. In Griekenland heeft deze executie tot een wilde opstand geleid, waarbij vier personen gedood werden en 124 zwaar gewond. De volkswoede brak In Athene los toen het bericht kwam, dat de Britse gouver neur van Cyprus, Harding, geweigerd had gratie aan, de beide Cyprioten te verle nen. Een menigte van duizenden trok woensdag door de straten naar het Omo- niaplein, waar aartsbisschop Dorotheos de betogers zou toespreken. Er werden span doeken meegevoerd met leuzen als „Gang ster Harding, u zult sterven". De aartsbischop sprak: „Als de execu ties voltrokken worden zal er een af grond, geen kloof slechts, tussen Groot- Brittannië en Griekenland ontstaan". Aan het einde van zijn rede verzocht de aar bisschop de mensen rustig naar huis gaan. Maar de gemoederen waren zo v hit, dat hier geen kwestie van was. I Britse vlag werd in brand gestoken bij het zien van de vlammen, gilde iemand „Laten we de Britse ambassade in brand steken". De menigte trok naar de z' versterkte ambassade, waar tanks, leger afdelingen en de politie een cordon rond getrokken hadden. Onderweg werd het gebouw van de Amerikaanse voorlichtingsdienst met ste nen bekogeld, waardoor alle ruiten sneu- De politie trachtte de woedende menig te te bedwingen en vuurde in de lucht. Een woedend gevecht met stokken en gummiknuppels volgde. Tientallen ge wonden, waaronder jongens van nauwe lijks twaalf jaar, werden naar hulpposten gebracht. Er wordt gemeld, dat 291 personen In ziekenhuizen moesten worden opgenomen. In Saloniki demonstreerden de studen ten. „We zullen Harding hangen" was daar de kreet. Er vielen echter geen slachtoffers. Toen gistermorgen het nieuws van de executie zich in Athene verspreidde, bleef het merkwaardig kalm. De kerkklokken luidden en overal gingen de vlaggen half stok. Duizenden soldaten patrouilleerden door de straten. Rollen prikkeldraad wer den gereed gelegd, opdat spoedig versper ringen zouden kunnen worden opgewor- Het Griekse vakverbond heeft geëi6t on middellijk de Engelse ambassadeur uit te wijzen. K. Regering wankel De minister van buitenlandse zaken Spyros Theotokus heeft persoonlijk aan koning Paul verslag uitgebracht over mo gelijke toekomstige stappen van de rege ring in het geschil Cyprus. De premier Karamanlis. die een gematigde politiek voert, heeft een verklaring afgelegd, waarin hij zegt de beslissing van de Britse regering diep te betreuren. Karamanlis besloot: „Hoewel Griekenland zwaar ge wond is door de executies hoopt het, dat het geloof niet verdwenen is in de idealen van vrijheid en democratie en dat de wen sen van het Cypriotische volk volledig ge rechtvaardigd zullen worden door de Ver enigde Naties." De leider van de democratische oppo sitiepartij in Griekenland heeft het af treden van Karamanlis geëist wegens diens gematigde houding. In noord-Griekenland hebben twee gemeenteraden besloten alle Britse goe deren te boycotten. De gemeenteraad van Saloniki heeft een resolutie aangenomen, waarin absolute neutraliteit voor Grie kenland wordt aanbevolen en het uit- M or gen in ons ZONDAGSBLAD JN VALKENBURG Is het drie- honderdjarig bestaan van Edle Achtbaere Jonge Noble Schutterye meegevierd door onze verslaggevers en een fotograaf. Zij hebben over dit kleurrijke feest een reporthge gemaakt die de voorpagina van het zondagsblad voor een groot deel vult. Een president van een Zuid- amerikaanse republiek, die hele maal niet tevreden was, is het on derwerp van het kort verhaal op de tweede pagina. Daar vindt u deze week ook de damrubriek. Die verhuizing gebeurde met het oog op het nieuwe kinderver haal, dat wij op de ontspannings pagina gaan publiceren. Blad Zij begint met een ver haal over een damesblad dat vijftig Jaar bestaat en vooral de inhoud daarvan in die tijd van 1908 zal u Stilte op Cyprus De kerkklokken op Cyprus luidden gis termorgen toen het nieuws bekend werd van de voltrekking van de executie. Dit luiden was reeds een demonstratie, want de Britse goeverneur had verboden, dat de kerkklokken anders dan voor het op roepen tot een dienst hun stem zouden laten horen. Terwijl het gelul over de steden ging, sloten de winkeliers hun zaken, zodat na een goed uur een absolute stilte over de steden daalde. De café's hadden ook de deuren gesloten en slechts wat Turken trachtten het gewone dagelijkse leven op gang te houden. Later op de dag hadden korte botsin gen plaats tussen opgeschoten jongelui er de politie, er vielen geen gewonden. Terwijl de Griekse vlaggen overal half stok hingen, begaven velen zich naar de kerken om te bidden voor de jonge Cy prioten, die als nationale Griekse helden beschouwd worden. Deze stille rou een scherpe tegenstelling van het dend verzet, dat woensdag nog op vele plaatsen op Cyprus zich uitte door bom aanslagen en gevechten. Regering wankel De gematigde Griekse regering premier Karamanlis staat bloot aan bitterde aanvallen van haar politieke vij anden. Men verwijt haar laksheid en on verschilligheid. Karamanlis, die steunt op een parle mentaire meerderheid van 30 zetels, tracht de politieke hartstochten te kal meren. Hij heeft gelast het klokgelui als teken van rouw te staken. De drie oppositiepartijen hebben be kend gemaakt een motie van wantrouwen tegen de regering te zullen indienen. De minister van buitenlandse zaken heeft langdurig geconfereerd met de Griekse ambassadeurs van Washington, Londen, Ankara en Bonn, die met h< hoofd van de Griekse delegatie bij de Veiligheidsraad in Athene zijn aangeko- Bollen en bloesem Unieke bollendagen zijn in aan tocht. Niet alleen zullen vele fel gekleurde tulpen in bloei staan, oók de- late narcissen hebben nog niet geheel verstek laten gaan en volop kan genoten worden uan de pastel- kleurige hyacinten. Op Keukenhof steken nu alle soorten kleurige bolgewassen fel af tegen het frisse groen van bomen en struiken. Het gehele park is om getoverd tot een stralende lente- weelde. Zaterdagmiddag 3 uur be gint het kindercorso te Lisse. Ook in de boomgaarden van Zuid-Holland en met name in de Krimpenerwaard en de Alblasser- waard gaat de lente haar intocht doen. Bij goed weer zullen de pere bomen het aanstaande weekend in volle bloei staan. De appelbloesems staan nog in knop, waarschijnlijk zullen zij met Pinksteren ontloken Wilde tonelen hebben zich woensdag in Athene afgespeeld, toen bekend werd, dat de Britse goeverneur Harding geweigerd had gratie te ver lenen aan twee jeugdige Cyprioten, die ter dood veroordeeld waren. De politie sloeg de betogers met gummiknuppels uit elkaar. Er vielen vier doden. Het Cultureel Venster behan delt ditmaal de jazzmuziek. Voorts is een bespreking over brieven van Vincent van Gogh opgenomen, de grammofoonplatenrubriek „Via naald en plaat" ontbreekt even min en voorts is op deze pagina va riatie gezocht en gevonden. De bladzij Geestelijk Leven be vat het laatste artikel in de reeks Tien jaar geestelijk leven in Neder- Verdwijning kikvorsman Eden geeft Lagerhuis geen inlichtingen Londen, 11 mei reader Eden heeft hpt Britse Lager huis alle inlichtingen over de geheimzin nige verdwijning van kikvorsman Crabb geweigerd. Hij zeide, dat deze niet in het algemeen belang zouden zijn. Hij voegde an toe, dat de expeditie van Crabb, n de haven van Portmouth onder de Russische kruiser, die Boelganin en Krtfesjtsjef naar Engeland gebracht had, gedoken was, buiten verantwoordelijk, heid van de ministers geschied was. Dis ciplinaire maatregelen waren genomen. De Labou rafgevaa rd iigde Dugdale 6tond Timiddelliijk op na Edens woorden en noemde de verklaring van de premier vreemd" en een ontwijken van de ministeriële verantwoordelijkheid. Eden echter antwoordde wie te aan zijn verkla ring te hebben toe te willen voegen. Maandagavond zal in het Lagerhuis het debat over de kwestie Crabb worden voortgezet. in dezelfde vergadering, in ook het beleid op Cyprai6 ter sprake komt In Moskou heenst ook opwinding over de verdwenen kikvorsman. De Prawda en de Izwestia hebben de beschuldiging geuit, dat er een schande lijke spionnage onder water is geweest. De bladen van de communistische partij en van de Russische regering schrijven, dat deze spionnage onder water was ge richt tegen degenen, die tot een vriend schappelijk bezoek in dit land waren ge komen. Dit moet, aldus de Prawda, aldus de Prawda, een gerechtvaardigde be zorgdheid zowel bij de Britten als bij het Russische publiek wekken. In maart werd begonnen met de bouw van 8.107 woningen. Nog nooit sedert de bevrijding is dit aantal in één maand zo groot geweest. Het aantal woningen dat eind maart in uitvoering was, steeg hierdoor tot 78.092. tegen 74.495 eind februari. Eind maart '55 waren 11.753 woningen minder in uit voering. Het aantal woningen dat gedurende het eerste kwartaal van 1956 werd vol tooid, steeg door de maart-produktie van 4.496 tot 11.422 (tegen 8.912 in het eerste kwartaal van het vorige jaar). De wo- ningprodukrtie in maart 1955 was 1.387 wo ningen minder. In Den Haag kwamen ln maart 286 wo ningen gereed. Minister Martino door Koningin ontvangen De Italiaanse minister van buitenlandse zaken, de heer Gaetano Martino, die een officieel bezoek aan ons land brengt, is gisteren door de Koningin op het paleis Soestdijk ontvangen 's Avonds werd ln de residentie van de Italiaanse ambassadeur een diner gehou den, waaraan o.m. dr. Drees, de ministers Beijen en Cals, alsmede mr. Jonkman, voorzitter van de Eerste Kamer aanzaten. Daarna had een ontvangst plaats. Hedenmorgen bracht de heer Mairtino vergezeld van zijn echtgenote een bezoek aan Amsterdam. De buitenlandse gasten vertrokken 's middags van Schiphol weer naar Italië. Minister Martano hoopt, dat zijn bezoek zal hebben bijgedragen tot verwezen lijking van de plannen, due de groep van zes landen heeft met betrekking tot Eurotoom en de gemeenschappelijke markt, waarvoor de ministers der zes lan den eind deze maand te Venetië bijeen zullen komen. De heer Martlno, een der drie „wijze mannen", zal dan de Atlan tische Raad advies uitbrengen inzake de uitbreiding van de nlet-mdllbaire taak van de Navo. Mijnwerker verongelukt. De 35-jarige houwer H. C. Offermans uit Simpelveld werd woensdagavond in de mijn Wilhel- mlna door een vallende steen aan het hoofd getroffen. De man was op slag dood. Soldaat schoot zuster met revolver dood De twintigjarige soldaat Jan de Bruin, die gisterochtend in de ouderlijke woning aan de Bethaniënstraat in Amsterdam een meegesmokkelde dienstrevolver wilde de monstreren. heeft zijn 23-jarige zuster doodgeschoten. De revolver, geladen met tien patronen, ging plotselnig af, waardoor zijn zi dodelijk in de hals werd getroiffen. De kogel ketste af op een stalen bed en ver wondde de soldaat zelf in het been. De jongen, die veel van zijn zuster hield, is totaal overstuur naar het militair hospi taal te Amsterdam vervoerd, waar hij on der bewaking is gesteld. De soldaat diende bij het bewakings korps luchtmacht op Soesterberg. Marinier verdronken op Curacao De negentienjarige marinier III A. G. Heydt uit Sassenheim is woensdag bij een oefening op Curagao om het leven ge komen. Hij raakte met zijn been verward en touw van zijn samengebundelde verpakking, die zwemmend moest wor den voortgeduwd. De verpakking zonk, de marinier meetrekkend naar de diepte. De mariniers die naast hem zwommen hebben vergeefs getracht hem te redden. Bij zwemmen verdronken De 14-jarlge Ad Danen uit Steenber gen is woensdagmiddag bij. het gwemmen in een kanaal verdronken. Na een hard loopwedstrijd was hij warm en bezweet het ijskoude water ingesprongen. Daarna is hij nog maar eenmaal boven gekomen. Kwee Dj ie Hoo toch terug De Indonesische zaakgelastigde in Ne derland, de heer Kwee Djle Hoo, die rige week naar Djakarta vertrok, zal 17 mei naar Den Haag terugkeren, aldus ver- Meisje overreden. Het zevenjarige doch- nee™1 de correspondent van A.N.P. in of- tertje van de familie Hendriks uit Dcurne fieie,e kringen te Djakarta. Is woensdagavond, toen zij achter een Deze wcek werd cr in Diak«ta op aan- tractor plotseling de weg overstak, door gedrongen, dat hij niet naar z(jn post zou een vrachtauto aangereden. Zij was op terugkeren en dat men de diplomatieke slag dood I betrekkingen zou verbreken. De plechtige uitvaart van het stoffelijk overschot van Leon Jungschlager te Maastricht had woensdag de belangstelling van tienduizenden. De rouwstoet trekt door de stratenvooraan mevrouw de weduwe G er main e Jungschlager en de zoon, John Jung. I Prins leidt conferentie I In een conferentie-oord bij Kopenhagen is vandaag een conferentie begonnen, die onder leiding staat van prins Bomhard. Tot zondag zal worden gesproken over de verhouding tussen het westen en het oosten en over het vraagstuk van het ver lenen van bijstand aan achtergebleven ge bieden. Gespannen verhouding in de „koepel In de nacht voor Hemelvaartsdag nair an de poort van de Haarlemse gevange- is een jongeman afscheid van zijn ver loofde. Toen belde hij aan om binnenge laten te worden. Het was de 24-jarige die dinsdagochtend die gevangenis was ontsnapt, samen de Amsterdammer T. S., die al spoedig thuds weer werd aangehouden. Van D. zijn verloofde gaan opzoeken, maa had hem weer teruggestuurd. Ze was alle zekerheid zelf maar meegegaan. Over het algemeen zou de verhouding tussen directie en gevangenen in de Haar lemse gevangenis niet bijzonder goed zün- Onlangs zou een directielid door tachtig gevangenen ln een hoek zijn gedreven. Hjj trok z(jn revolver en loste waarschuwings schoten in de lucht, doch één der ge vangenen sloeg hem het wapen uit han den. Voordat de man zich cr echter kon bedienen, was hij door bewakers overweldigd. Voordien waren de gemoederen door onderlinge twistgesprekken verhit ge raakt. Mede-oorzaken van de gespannen toestand zijn een tekort aan bewakers een zeer heterogene gevangenisbevolking. Bij voorkeur worden gelijkgerichte ele menten ln één bepaalde gevangenis zameld. Dit zou echter in Haarlem niet het geval zijn. De gevangenen zouden buitengewoon (Ingez. Med.-Adv.) r x Moederdag - Kousendag De grootste sortering in alle bekende merken. ZATERDAG LAATSTE DAG WAARDE-CHEQUES DE KONING Haarl.straat hoek Donkersteeg Voor het oostelijk deel van Algerije is de staat van beleg afgekondigd. In Algiers is de „uitzonderingstoestand" geproclameerd. Dit is de laatste fase voor de staat van beleg. In westelijk Algerije is de strijd in alle hevigheid weer ontvlamd. In 46 dorpen ondernamen de rebellen aanvallen, waarbij tal van huizen in vlammen opgingen. In Algiers woedden straatgevechten, die uitbraken toen tienduizenden Franse strijdkrachten arriveerden. Het dorp Rouached, ongeveer 25 kilome- »r ten noodwerten van Constantine werd des nachts overvallen. De aanval werd geopend met een zwaar geweervuur op het slapende dorp. Daarna drongen de re bellen van alle kanten binnen en smeten flessen brandende benzine in de huizen. De bewoners snelden naar buiten, man en kinderen. Een hevig ge- wachtte hun. gevecht van twee uur hadden de Franse soldaten de rebellen verdreven, talrijke doden en gewonden achterlatend. Franse jagers bestookten uit de lucht de, rebellen, die later op de dag dn Bou Tle- lis, ten westen van Oran een fabriek eD twee boerderijen in brand 6taken. De bevolking der dorpen vluöht zoveel mogelijk naar de steden. De wegen zijn echter versperd, doordat bruggen en spoorlijnen opgeblazen worden. In de dor pen leveren de Fransen man tegen man gevechten met de rebellen temidden van de brandende huizen. In het Auresgeberg- werden vijftien Mohammedanen door srzetslieden gedood. Nieuwe troepen Het Franse kabinet heeft aan de resi dent-minister van Algiers Lacoste de 50.t)00 man extra, welke hij verzocht heeft, Alles is vergeven en vergeten T\E LANDEN achter het IJzeren Gordijn doen alles om de verloren zo nen weer in hun heilstaat terug te krijgen. Door het overigens zo ondoordring bare scherm, dat ze van de vrije wereld scheidt, komt het zoet gefluit en gefedel, dat sprookjes vertelt over de heerlijk heden die het volk daar het leven tot een lust De zeelieden, die on langs uit Amerika terug keerden naar de Sowjet- Unie zijn met demonstra tieve hartelijkheid ont vangen en hebben links en rechts interviews ge geven, waarin ze vertel den van de barbaarsheid van al die „zogenaamd vrije volken". De Russische propagan- dadienst heeft die ver halen. in ontroerende woorden van aanhanke lijkheid aan de Russische bodem en enthousiasme voor de communistische leer over heel de wereld verspreid Veel succes hebben ze daar niet mee gehad, want niemand ge looft er een woord van Dat die barbaarse vrije volken niet deze mooie verhaaltjes voor zoete koek genomen hebben loet bi tt telew stellino voor de commu nistische propagandachefs zijn geweest. Maar er was ook alle reden toe, want hoe be trouwbaar de communis tische methoden zijn is het De i i Londen had van Russische comité voor „Terugkeer in het Vaderland" uit Oost-Ber- lijn een blad ontvangen waarin schone beloften den keren. De Litouwer schreef een brief aan zijn vader om eens te informeren hoe zijn terugkomst be schouwd zou worden En zie. het duurde maar een goede week of er kwam een brief terug. De oude man schreef in een voudige maar ontroeren de woorden over de die pe vreugde, die hij erva ren had. toen hü van zijn verloren zoon weer iets hoorde. De goede man schetste het leven in zijn dorp. waar nu met het communisme het geluk was binnengetrokken. „Kom terug zoon en wees hier ook gelukkig. Verlicht mijn laatste levensjaren," eindigde 't schrijven. Toen wist de vluchte ling genoeg. In 1941 had hij namelijk de zijn vader gestaan om de oude man de laatste eer te be- beloofd. Een der leden van de Franse Na tionale Vergadering, Constant Lecoeur heeft toestemming gekregen als vrijwilli ger in Algerije te gaan vechten.. Lecoeur drong in een bewogen rede er in de ver gadering op aan, dat ook de andere par lementsleden zich zouden aanmelden als vrijwilliger. Hij is een rijke boer, die er trots op is als soldaat bij de cavelerie te dienen. President Coty zal, zo wordt te Parijs ïrklaard, zich zeer binnenkort naar Al giers begeven om een onderscheiding uit te reiken. Er werd echter geen datum ge noemd. De Franse regering wil in verband met de crisis in Algerije thans ook de tweede helft van de lichting 1952 der reservisten onder de wapenen roepen. Nog deze week vertrekken 20.000 militairen naar Algerije, binnen drie weken volgen nog 30.000. in aparte dessins en kleuren BOTERMARKT 23 Uitkering aan personeel partic. ziekenhuizen (Van onze parlementsredactie) Het Tweede Kamerlid, de heer Van de Wetering (c.h.), heeft enige tijd geleden de minister van sociale zaken schrifte lijk gevraagd, of het niet gewenst is, dat dezelfde uitkeringen en toeslagen, die op 31 mei aan het personeel van over- heidsziekenhuizen worden toegekend, ook zullen worden verstrekt aan ver pleegsters en verplegers van particuliere ziekenhuizen. In zijn antwoord deelt minister Suurhoff thans mee, dat voor wat de particuliere ziekenhuizen be treft, de verantwoordelijkheid voor de vaststelling van de salarissen van het verplegend personeel primair berust bij de besturen van die Inrichtingen, waarbij uiteraard overleg wordt gepleegd met de personeelsorganisaties. Daar dit overleg thans gaande is, ligt het niet op de weg van de minister van sociale zaken over deze kwestie uitspraken te doen. Zodra de ziekenhuisbesturen met voorstellen zijn gekomen en het College van Rijks- bemiddelaars daarover, voor zover nodig, e$n beslissing heeft genomen, zullen, zoals gebruikelijk, de besturen zich tot dc minister van economische zaken moe ten wenden met het doel toestemming voor een compenserende tariefsverhoging te krijgen. gegriefd zijn over het feit, dat zij, inge val van ziekte van hun vrouw, niet onder politiegeleide naar huis mogen. Het is waarschijnlijk mede tekenend voor het personeelstekort dat de ladder, waarmede de twee ontsnapten over de muur zijn geklommen, door een gevangene zelf in de zgn. houtloods werd vervaar digd en daar vier maanden onder een berg oude rommel verborgen bleef. Het vuil werd nooit doorzocht of opgeruimd, terwijl gedetineerden regelmatig in de loods aan het werk waren. Twee doden bij Bussum Met motorfiets onder autobus Twee jonge mensen zün gistermorgen om het leven gekomen bö een ernstig ver keersongeluk op de rijksweg Amsterdam- Amersfoort b(j Bussum. De 23-jarige T. Jongemans reed met de 28-jarige mejuf frouw C. Klein op zijn motorfiets in de richting Amersfoort toen hü moest uit- wüken voor een hem tegemoet komende n plotseling naar links afslaande auto bus. Daardoor reed hü tegen de volgen- do tegenligger op. s een autobus met Duitse toe risten uit Westfalen. De jongeman en het meisje kwamen onder de bus terecht en overleden vrijwel onmiddellük. De motor de bus raakte ln brand, waardoor een paniek onder de vüftig Inzittenden ont stond. Velen sprongen door de ramen naar buiten en liepen verwondingen op. Per soneel van een benzinestation kwam met schuimblussers te hulp. Het enorm drukke verkeer werd langs parallelwegen omge legd. De Duitsers uit de autobus wilden geen gebruik maken van een gecharterde bus. Zij verkozen de trein. De Duitse chauffeur van de bus verliet de hoofdweg omdat de motorrijder, drie uit tegenovergestelde richting kwam, remde. Toen meende de buschauffeur, dat deze hem voorrang verleende. Volgens de po litie had de buschauffeur de hoofdver keersweg nooit mogen verlaten, zolang er erkeer uit tegenovergestelde richting kwam. De omgekomen motorrijder was kostwinner voor zijn invalide vader. Het negenjarige Jongetje C. A. van den Heuvel uit Voorburg werd gistermid dag op de Laan van Nieuw Oosteinde aangereden door een personenauto, die de linkerzijde van de weg reed. Het kind is in het ziekenhuis St. Anthonius- hove overleden. De 73-jarige H. te Riet uit Borne, die dinsdag in Hengelo door een personen- werd aangereden en een schedel- basisfractuur opliep, ie gisteren in het ziekenhuis overleden. De 24-jarige mevrouw Leduc uit Tilburg, moeder van vier kinderen, is gisteren bü ongeluk op de rijksweg Utrecht-Am sterdam bij Maarssen om het leven gekomen. Zü reed als duo-passagier op de motor van haar man, toen zü door een vrachtauto werden ingehaald. Het voer tuig passeerde zo rakelings, dat beiden tegen de grond smakten. De man is le- vensgevaariük gewond in het ziekenhuis opgenomen. In Heerhugowaard werd gisteren 68-jarige wielrijder J. Beers op de Rus- tenburgerweg voor zün woning door een motorrijder aangereden. Hü overleed ter Prinses Elisabeth van Luxemburg en prins Franz Ferdinand von Hohenberg z\jn woensdag in Luxemburg in het huwelijk getreden. Het jonge paar wuifend naar de juichende menigte voor het Groothertogelijk paleis. RET WEER IN EUROPA S e i Zürich Genéve Locarno Bobt bew. motregen regenbui half bew. ill* WEERBERICHT Meer wind Tot morgenavond verwacht De Bilt: Zwaarbewolkt met opkla ringen en plaatselijk en kele buien. Vannacht iets zachter, morgen overdag iets kouder. Matige tot krachtige wind tussen zuid west en west (Opgemaakt te 11.15 uur).

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1