RIDDERS IN DE ORDE ORANJE-NASSAU VAN OOK IN ZEGELWERELD GAAT IJZEREN GORDIJN OMHOOG Titulair bevorderd NIEUWE LEIDSCIIE COURANT 6 ZATERDAG 28 APRIL 1956 (Vervolg) Ridder, oud-voorganger van de Neder landse Protestantenbond te Bellen; H A van Steenis, dirigerend officier der rijks politie 3de klasse, commandant van het district Amsterdam der rijkspolitie, wo nende te Bussum; S M. Greveling. direc teur 1ste klasse van de gevangenis I te 's-Gravenhage; W. H. de Blauw, hoofd van de comptabele en bedrijfsadministra tie van de strafgestichten te Norg; B Th. Kleine Staarmann, sociaal hoofdambte naar bij het huis van bewaring I te Arn hem; mejuffrouw I. B. M. Frije (zuster Gaudia), onderdirectrice van het Pedolo gisch Instituut te Nijmegen, wonende te Ubbergen; G. J. van der Ros, secretaris van de vereniging „Zoekt het Verlorene", te Rotterdam; L. A. van Doorn, voorzitter van de stichting „De Opbouw" te Utrecht: mejuffrouw P. A. Vomberg, secretaresse en administratrice van de Centrale Ver eniging voor de Joodse Geestelijke Volks gezondheid te Amsterdam; mejuffrouw M. E. Crok, brigadier bij het Leger des Heils te Amsterdam, wonende te Hilversum; J H. Wamelink, oud-lid van de Reclasse- rlngsraad te Leeuwarden, wonende te Sneek; mr J. P- Windhausen. voorzitter van de afdeling Hoorn van de R K Re- classeringsvereniging, wonende te Hoorn; mejuffrouw A. T W Renkema. hoofdkom mies A. met de titulaire rang van refe rendaris. bij het Ministerie van Justitie te 's-Gravenhage; L. A. de Regt, voorzit ter van de Bond van Ambtenaren bij de Rechterlijke Macht en andere met Rechts macht beklede Instellingen in Nederland wonende te Haarlem; P Boon, voorzitter van de Hervormde Zondagsschool, oud wethouder. te Krimpen aan den IJssel. Jnstitie en Financiën H. Tromp, wonende te Sneek; A. H Thesingh, wonende te Arnhem. Binnenlandse Zaken A. van Dijk. ambtenaar 1ste klasse van gemeentepolitie, ter beschikking van het Ministerie van Binnenlandse Zaken, te 's-Gravenhage; A. A. Owel. inspecteur bij de Algemene Rekenkamer, te 's-Graven hage; G. I. M. van Kemenade. burgemees ter der gemeente Uden; ir. H. A. J. Jan sen, directeur van het gemeentelijk elek triciteitsbedrijf, te Tilburg; C. Maris, wet houder der gemeente Willemstad en se cretaris van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond, gewest Noordbrabant, te Willemstad; K. Toornstra, burgemeester der gemeente Hattem; H. J. Knoppers, burgemeester der gemeente Heteren; J van Steenbergen, raadslid der gemeente Ede; P. Sweerts. raadslid der gemeente Heumen; G. van Breugel. secretaris der gemeente Leerdam; J. de Jong, wethouder der gemeente Lexmond; Ir. W. den Boer, te Dordrecht; P. Klaver, te Hillegom; E. A. Polet, wethouder der gemeente Gouda; C. L. de Wit. te Oude-Tonge; C. Schultz. raadslid der gemeente Bloemendaal; N. J H. Raat, burgemeester der gemeente Wer- vershoof, secretaris van de raad van toe zicht van de Coöperatieve Centrale Ralf- feisenbank, te Utrecht; Sj. Oosterbaan. wethouder der gemeente Koog aan de Zaan; J. Ph. Koene, secretaris der ge meente Middelburg; J. Hommes, wethou der der gemeente 's-Heer Arendskerke, te Nieuwdorp (gemeente 's-Heer Arends kerke); A. H. S. Stemerding, burgemees ter der gemeente Oost- en West-Souburg, Jhr. R. J. H. Q. Röell. burgemeester der gemeente Haamstede; mejuffrouw Ch. E. van Nieuwenhulzen. referendaris C. chef der afdeling Personeelszaken en Pensioe nen ter gemeentesecretarie, te Utrecht; P Veenland, te Lippenhuizen (gemeente Opsterland); J. Humalda, administrateur ter provinciale griffie van Friesland, te Leeuwarden; F. Sijtsma, burgemeester der gemeente Oostdongeradeel; W. H. Krui per, te Wolvega; D. de Koning, burge meester der gemeente Zwartsluis; G. B. Somhorst, wethouder der gemeente Haaks bergen; G. Engberts, te Almelo; H. J. Jan- nink, te Goor; O. J. Scherphuis, burge meester der gemeente Slochteren; D. van der Munnik, burgemeester der gemeente Grootegast; E. Boonstra, secretaris der gemeente Bedum; H. Scheper, wethouder der gemeente Blerum; A. Vos, commissa ris van gemeentepolitie, te Groningen; H. de Boer. wethouder der gemeente Beerta; J. Bakker, administrateur ter provinciale griffie van Drente, te Assen; J. Boesjes, te Dalen; J. America, secretaris der ge meente Beek; A. L. G. Hoefnagels, ont vanger der gemeente Kerkrade; J. B. Kellenaers, secretaris der gemeente Te- gelen. Onderwijs, kunsten en wetenschappen j. J. Hens, onderdirecteur van de derde gemeentelijke h.b.s. te Amster dam, voorzitter van de Nederlandse Ver eniging voor Tekenonderwijs, wonende te Amsterdam; dr. A. C. de Jong, leraar aan het R.K. lyceum voor jongens te Leiden, wonende aldaar; J. H. Schrij vers, gewezen secretaris van de R.K Vereniging van Leraren ter bevordering van het handelsonde-wijs. wonende te Eindhoven; G. Verbeek, referendaris bij het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, wonende te Voor burg (Z.H.); mejuffrouw R. Reinders. lid van de commissie voor het land- bouwhuishoudonderwijs van het Drents Landbouw Genootschap, wonende te Vries (Dr.); H. Tjepkema, leraar aan en adjunct-directeur van de gemeentelijke zeevaartschool te Groningen, wonende aldaar; C. Varkevisser, directeur van de vlsserijschool te Katwijk aan Zee, wo nende aldaar; mevrouw A. H. S. Hube- net-TelJer, voorzitster van het bestuur der Leeuwarder Industrie- en Huishoud school. wonende te Leeuwarden; D. H. Langevoord, refermdarl bij het minis terie van Onderwijs. Kunsten en Weten schapen. wonende te 's-Gravenhage; J J. Kummer (broeder Hubertus). leraar aan de R.K. kweekschool te 's-Graven hage, wonende te Haarlem; A C. Sperna Weiland, hoofd van de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs te As sen, wonende aldaar; B. W. van Aken. hoofd van de St. Jansschool te Hengelo (O.), woende aldaar; mejuffrouw A. C Heinen (zr. Helenia), hoofd van een R.K. meisjesschool te Spekholzerheide-Kerk- rade, wonende aldaar; H. C. M. Hame- lijnck. hoofd van een lagere Jongens school te Beek en Donk. wonende al daar; G. Jansen, oud-hoofd van de chris telijke school voor uitgebreid lager on derwijs te Ede, wonende aldaar; H Korf. hoofd van een Protestants-Chris telijke school voor uitgebreid lager on derwijs te Amsterdam, wonende aldaar; mejuffrouw A. W. N. M. H. Spitzen Félicité), hoofd van de St. Josephschool te Roosendaal, wonende aldaar; W. Kapteijn, hoofdcommies A bij het nistene van Onderwijs, Kunsten en tenschappen, wonende te 's-Gravenhage; M. W. (Theo) van der Pas, concert pianist, wonende te 's-Gravenhage; dr J. M. A. F. Smits van Waesberghe, mu sicoloog, wonende te Amsterdam; mevr A. M. Rekers-Van der Moer (Ank var der Moer), toneelspeelster, wonende tt Amsterdam; mevrouw G. D. (Gré) Brouwenstijn. opera- en concertzangeres wonende te Amsterdam; M. J Visser, directeur van de boekhandel „De Vijf Vocalen" N V. Mensing en Visser, te 's-Gravenhage, wonende aldaar; mejuf frouw dr. G. T van IJsselsteijn, gewe zen leidster van de werkplaats tot her stel van antiek textiel te Haarlem, wo nende te 's-Gravenhage; mejuffrouw M H. Bottenheim, conservatrice bij het Rijksmuseum te Amsterdam, wonende aldaar; E H. Ph. H. Nijst, oudheidkundige, wonende te Maastricht; dr. W. van der Eist. campanoloog. wonende te Utrecht; H. Beekes, hoofdcommies A bij het mi nisterie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, wonende te 's-Gravenhage; mejuffrouw M. H. C. Vendrlk. voorzit ster van de Stichting Het Katholiek Vrouwelijk Jeugdwerk, wonende te Utrecht; mr. O. V. L. Guermonprez, hoofdleider van de Volkshogeschool te Bergen (U.H.), wonende aldaar; G. P M (Ben) Groeneveld, voorzitter van het werkcentrum voor leketoneel en crea tief spel, wonende te Amsterdam; dr. K. Spreij, peningmeester van de Bond van Christelijke Leeszalen in Nederland, wonende, te Hilversum; dr. H. G F M Bruning. O.F.M., musicoloog, wonende te Nijmegen; G. Slulzer, programaleider tevens plaatsvervangend lid van de di rectie van Radio Nederland Wereld omroep. wonende te Hilversum; J H den Burg, oud-bestuurslid van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond. wonende te Amersfoort; A H. W Weekenstrooi. oud-voorzitter van de ifd Rotterdam van de Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond, wonende te Rot- dam; H J W. Heijnen, voorzitter n de afd Limburg var de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond, wonende te Roermond. Oorlog Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau met de zwaarden: de kapitein D Steei i het tillerie; de majoor A. Verswijveren. wapen der genie; de kapitein J. W F Limpens, van het deinstvak van de officieren van fortificatiën; de majoor Onderwater, van het wapen der Koninklijke Marechaussee; de kapitein A. A M. Mutcaers. van het dienst- 3k der militaire administratie; de ajoor-intendi-nt J. E. Woortman. van het dienstvak der intendance; de ma- intendant J. L. Antonlssen, van het dienstvak der intendance; de majoor J C. Engel-ian. van het wapen der Infan- de kapitein J. F. de Weerd. van waoen der infanterie; de majoor A C. Gelderman, van het wapen der artil lerie; de maloor A. Fuitsma, van he» wapen der atillerie. Financiën mr. G. Sassen, directeur van het kan toor Ter Apel van De Twentsche Bank N V L. Abbink. hoofd van de Textlelkeu- ringsdienst van het Rijksinkoopbureau; A. W J. Hogendonk. hoofdkommies A bij de afdeling Domeinen van het Ministerie van Financiën; S. P Geerts. ontvanger van 's rijks belastingen te Schagen; S Meij. waarnemend accountant bij de rijks- accountantsdienst te Amsterdam: S. den Boer. hoofdkommies-secretaris van rijks belastingen ter directie van 's rijks belas tingen en domeinen te Groningen; P Mol, hoofdverificateur-controleur der Invoer rechten en accijnzen te Antwerpen; K Gardenier, oud-hoofdverificateur der In voerrechten en accijnzen te Amsterdam Oorlog De reservelegerpredikant, met de rang van majoor, ds. J. van Oostrum; de reser veaalmoezenier. met de rang van majoor. G. F. H. Veldhuis: de technisch-hoofd- ambtenaar voor bijzondere diensten B Krommenhoek; de technisch-hoofdambte- naar 1ste klasse C. J H. van der Horst; de technisch-hoofdambtenaar 1ste klasse J. F. Oosterkamp; mevrouw E. M. J. J van der Maal-Ledoux. Marine De vlootpredikant in vaste dienst (in rang gelijkgesteld met luitenant-ter-zee der 1ste klasse) ds. C. M. M. Ferguson. Wederopbouw en volkshuisvesting en maatschappelijk werk N. P. A. M. van Hassel, te Arnhem, ar chitect, bestuurder van diverse instellin gen. Wederopbouw P. Alkema, te 's-Gravenhage, bouwkun dig hoofdambtenaar A bij de Rijksgebou wendienst; J. van Ernst, te Apeldoorn, voorzitter van de woningbouwvereniging „De Goede Woning" te Apeldoorn; T Frankema, te Lemmer, aannemer; S. J Mook, te Rotterdam, voorzitter van d< Nederlandsche Bond van Huis- en Grond eigenaren, te 's-Gravenhage; H. Pieters te Maastricht, gepensioneerd architect lsti klasse bij het Ministerie van Wederop bouw en Volkshuisvesting; W. Stein F.zn., te 's-Gravenhage, bouwkundig hoofdamb tenaar-chef de bureau bij de Rijksgebou wendienst; P. J. van der Wagt, te 1 gen, voorzitter van de afdeling Niji van de Nederlandse Katholieke Aanne mers- en Patroonsbond; D de Winter, te Rhoon, directeur van Muys De Winter'i Bouw- en Aannemingsbedrijf N.V., te Rot terdam. M. Koole-Tegelaar, te Rotter dam. directrice van de N V Rederij Nau tiek; P A van den Bosch, te Blarlcui commercieel adviseur bij het Verenigd Cargadoorskantoor; H Zeilmaker, te Hui zen (N H.), gezagvoerder bij de N V. Stoomvaart Maatschappij „Nederland"; C. J. Kording, te Rotterdam, adjunct-chef Vrachtafdeling der Holland-Amerika Lijn; H. F W. Windhorst, te Deventer, senior- hoofdwerktuigkundige bij Shell Tankers N.V.; J. Grashoff, te Rotterdam, directeur Fa. D. Burger en Zoon; Ch. A. van der Horst, te Ouderkerk a.d Amstel (gemeen te Ouder-Amstel), bureauchef bij het Ko ninklijk Nederlands Meteorologisch Insti tuut; J. C. van Driest, te Utrecht, bureau chef bij het Koninklijk Nederlands Me teorologisch Instituut; C. Niemendal, te Groningen, rijksinspecteur van het ver keer in vaste dienst bij de Rijksverkeers inspectie, district Groningen; J. H. W. König. te Rotterdam, directeur van de N.V. Maatschappij van Alg. Vervoer v.h. H. W. König; A. Bonsel, te Utrecht, tech- nisch-lnspecteur 1ste klasse bij de N.V Nederlandsche Spoorwegen; W. J. van Schaik, te Venlo, hoofdstationschef bij da N.V. Nederlandsche Spoorwegen; J. de Jong, te Utrecht, inspecteur bij de N.V Nederlandsche Spoorwegen; W. F. van den Hooff, te Hilversum, technisch-ambtenaar lste klasse bij de N.V. Nederlandsche Spoorwegen; J. Dekker, te Utrecht, tech- nisch-inspecteur lste klasse bij de N.V. Nederlandsche Spoorwegen; G. C. van Zuijen, te Roosendaal, oud-chef stations- kantoor lste klasse A bij de N.V. Neder landsche Spoorwegen; Sj. Rodenhuis, te Haarlem, technisch-lnspecteur lste klasse bij de N.V. Nederlandsche Spoorwegen; H. Scheen, te Haarlem, technisch-lnspec teur 2de klasse bij de N.V Nederlandsche Spoorwegen; Chr. Oosterveen. te Utrecht, oud-hoofdkommies lste klasse bij de N.V Nederlandsche Spoorwegen; D. Eland, te Utrecht, technisch-ambtenaar lste klasse bij de N.V Nederlandsche Spoorwegen. Economische zaken Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: C. J. Tichelaar sr. te Uithuizen; Velde te Leeuwarden; B. A. Hermelink te Almelo; A. H. Rekers, lid i de firma Gebr. Rekers, te Enschede; B. Emsbroek, directeur van de Rij- lfabriek „Empo" te Vordcn; J. W Engelsman, directeur van de Konin klijke Weverij v.h. J. H. Meijerink Zonen N.V., te Winterswijk; W. H. Geurts, adviseur van de firma Geurts Eling. te Nijmegen; H. M. A. Klompé. 2de voorzitter van „De Hanze", te Arn hem; J. de Nes, wonende te Baam- brugge, gemeente Abcoude, directeur van de N.V. Gebr. Bervoet's Kleding bedrijven; J B. Citroen te Amsterdam, C. J. Hagedoorn, directeur van Peck Co. N.V., te Amsterdam; H. J. Mans- feld, bestuurslid van het Nederlands Economisch Verbond van de Confectie Industrie, te Amsterdam; W. I. C. A. Russell, werkzaam bij de N.V. A. Kreym^org Co., te Amsterdam; E. L. J. van den Abeelen, lid van de raad van commissarissen van de Coöperatieve Verbruiksvereniging „De Volharding", ts 's-Gravenhage; ir. B J. Blom. wonende te Wassenaar, directeur van de Neder landse Cement-Handel Maatschappij N.V te 's-Gravenhage, J Bom, direc teur van de N V. Boekhandel en Druk kerij v.h. G. C. T. van Dorp en Co- te 's-Gravenhage; J. J. Bouman, direc teur van de N V Machinefabriek v. h. H. J Koopman, te Dordrecht; A Frank, wonende te Wassenaar, lid van de f:rm» A. Frank te Amsterdam; P van d« Linde, directeur van de Centrale Coöpe ratieve Groothandels-Vereniging in ko loniale waren „Enkabé" U.A., te Rotter dam; mr. G- J- van Oostveen, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Dordrecht en Omstreken, te Dordrecht; mejuffrouw mr. A. H. Pott, referendaris bij het Centraal Bu reau voor de Statistiek, te 's-Graven hage; mejuffrouw A M. F. Visser, hoofd commies A bij het Ministerie van Econo mische Zaken, te 's-Gravenhage; ir. H. Everwijn, hoofdingenieur A, tevens plaatsvervangend directeur van de N.V. Provinciale Zeeuwse Electriclteits Maat schappij. te Middelburg; S. Aninga, wo nende te Breda, directeur van de N V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Roosen daal; A. A. W. van deii Berk, directeur van de N.V. Parfumerie Apollo" te Eindhoven; J. A. J. Ghering, vice-voor- zitter van de RK T:lburg=e Schilders- Hofman. te Aalsmeer, directeur-eigenaar der N.V. Handelskwekerij; Joh. Hofman, voorzitter en bestuurslid van organisaties en instellingen op sierteelgebied; B Lod der, te Kesteren, secretaris van de Vei lingvereniging Kesteren en Omstreken; J. Martens, te Almelo, directeur van de Al melose Coöp. Melkinrichting W. A. (ACO); D. F. E. Meerburg, te Katwijk aan Zee. directe. van de N V. Meerburg's Noord- zeevisserij en Haringexport, bestuurslid van organisaties op het gebied van de visserij; R. Mol. te Leidschendam, voor zitter van de Bond van Binnenlandse Groothandelaren in Groenten en Fruit, G. W. Moonen, te Hees, gemeente Nijme gen, voorzitter van de Coöp. Handelsver eniging (C.H.V.), te Veghel, van de Noord brabantse Christelijke Boerenbond (N C B.); G. Sohrama, te Voorschoten, voorzit ter van de Bond van Nederlandse Maaibed rij ven; F. C. H Schrijnemakers, te Bloemendaal. directeur van de Coöp. Cen trale In- en Verkoopvereniging van de Katholieke Land- en Tuinbouwbond G A. (Centrale Coöperatie L.T.B.); J. Veeken, te Standdaarbulten, bestuurslid van orga nisaties op het gebied van de vlasindu strie; L. Th. Vogelaar, te Krabbendijke, bestuurslid van landbouworganisaties; G. A. van der Waal, te Barendrecht, direc teur var. de Keuringsdienst Zuid-Holland van d Nederlandse Algemene Keurings- Federatie van Nederlandse Verenigingen, die de belangen van de verpleging en dienst (N.A.K.); J. Wildervanck, te Gro ningen, president-commissaris der N.V W. A. Scholten's Aardappelmeelfabrie ken; K. Zwart, te Borculo. hoofd van de lagere landbouwschool, tevens leidingge vend functionaris bij jongerenorganisaties in de landbouw. Sociale zaken Mejuffrouw A. Reineke wonende te Am sterdam, inspectrice bij de Vereniging tot uitzending en verpleging van ziek-zwakk* en prae-tuberculeuze kinderen „Trein 8.28 H.Y.S.Men oud-voorzitster van de Mr. F. W. L. GRAAF VAN BYLAND'i' De enige grootofficier in de orde van Oranje-Nassau.... A. In bureauchef der P.TT.; J. H. Schut. t« Bussum, oud-bureauchef der P.T T N J T' ?U,t^ V;Gr,rrhaf' patroonsvereniging St. Lucas, te Tilburg; ris der P.T.T., E. E. Verton, te Groninge j B Rtmmcrs carrosseriefabrikant, technisch-ambtenaar lste klasse der P.T.T.; Tilb j L rheeuwes, directeur P. A. Signer, te 's-Gravenhage, bureau- Led€rfabrlek Firma Gebrs. The. chef der P.T.T.; W. C. Keuken, te de Bilt. van de N v Van den Heuvel's Steenfa- technisch-hoofdambtenaar voor bijzondere brjeken, te Gilze en Rijen; A J. Wenne- diensten der P.T.T.; G Hermelink, te Win- kes directeur van de N.V. tot Exploitatie terswijk. directeur van het post- en tele- van A. J. Wennekes' Schoenfabrieken, te graafkantoor; C. Willers, te 's-Gravenha- Loon op Zand; L. J. Haagmans, wonende ge, hoofdambtenaar lichtverkeersbeveill- ging bij de afdeling Luchtverkeersbeveili ging van de Rijksluchtvaartdienst; M Franse, te Badhoevedorp, chef motorafde ling bij de Koninklijke Luchtvaart Maat schappij N.V.; C. A Drlessen, te 's-Gra venhage, hoofd Bedrijf Bijzondere Vluch ten bij de Koninklijke Luchtvaart Maat schappij N.V.; J. A. Crucq, te Breda, wa terbouwkundige van de Rijkswaterstaai. W. Zijletra, te 's-Gravenhage, administra tief hoofdambtenaar A bij de Zuiderzee werken; F. Bottema. te Assen, waterstaat kundig-hoofdambtenaar lste klasse van de Rijkswaterstaat; H Sonneveld, te Velp. administratief hoofdambtenaar van de Rijkswaterstaat; J. C. Otter, te 's-Graven hage. waterstaatkundig hoofdambtenaar van de Rijkswaterstaat; A. Stalllnga. te Paesens, dijkgraaf van het zeewerend wa terschap „De Contributie Zeedijken Oost dongeradeel"; R. Ferwerda, te 's-Graven hage, bouwkundige bij de Provinciale Wa terstaat van Zuid-Holland; W. J. C. M van Bakel, te Breda, waterbouwkundige bij de Provinciale Waterstaat van Noord brabant; M. van Dongen, te Waspik, se cretaris-penningmeester van het water schap „Het Zuider-Afwateringskanaal"; Heerlen, bedrijfsinpecteur op Staats mijn Emma; P. H. A. Jaspers, afdelings chef bij de Oranje-Nassau Mijnen, te Heerlen; J. G. H. Krapels. wonende te Amstenrade. bedrijfsleider van de Cen trale Autodlenst der Staatsmijnen in Lim burg; A. J. P. Kruijtzer, wonende te Heer len, afdelingschef bij de Steenkolenmij nen Laura Vereeniging te Eygelshoven; J. Roukens, wor.ende te Kerkrade. mijn- technisch ambtenaar bij het Staatstoe zicht op de Mijnen te Heerlen. Landbouw K van Beem, te Aerdenhout, gemeente Bloemenaaal, directeur van Van Wave- ren's Koninklijke Graanhandel N.V., te Haarlem; A Blikman, te Velp. gemeente Rheden. bestuurslid van organisaties en instellingen op veeteeltgebied; H. Brui nenberg. te Haarlem, hoofdinspecteur bij de N.V. „Grontmij", Grondverbetering en Ontglnnlngsmaatscnappij. te De Bilt; R. Daling, te Smilde, voorzitter van de Coöp. Aardappelmeelfabriek „Oranje"; -I Dekker, te Luttelgeest (Openbaar Lichaam de Noordoostelijke Pcldt-r). oud-voorzitt»r van de ruilverkavelingscommissie te Waarland (N H F Galema. te 's-Herto- genbosch, dire teur van de Coöp. Melk inrichting en Zuivelfabriek „St. Jan"; J. ridder in de orde van Oranje-Nassau heeft dezelf de vorm als dat voor een comman deur of officier De grootte is gelijk aan die van het officierskruis, doch het is »n hoofdzaak van zilver Alleen de leeuw en de gekroonde W op het blauw geemailleerde ronde midden- schildje zijn van goud Het lint Is gelijk aan dat voor een officier, doch mist de rozet. (Van onze verkeersredacteur.j VOOR het eerst na de, oorlog zal Helgoland weer voor het toerisme worden opengesteld. Men her innert zich misschien, dat het sedert 1945 een lange tijd als proefobject van Engelse oefenbombardemen ten heeft gegolden. Er zijn thans op Helgoland weer 125 woonhuizen, talrijke winkels, restaurants, hotels en pensions ge bouwd. In totaal staan hier honderd kamers ter be schikking van de toeristen. ;n verfsoort, die 1%/TET Pinksteren zal het nieuwe kabelspoor van Oberammergau naar de 1700 meter hoge Laber in gebruik worden genomen. Men zal de reis in tien minuten kunnen maken en dan heeft men na aankomst een hoogteverschil van niet minder dan acht honderd meter overwonnen. "C*EN van de grote benzine- -*-J maatschappijen heeft derd mi speciaal tropen is gemaakt. de /YfOG STEEDS blijft het internationale toerisme naar ons land zich voor- namelijk richten op het Wes telijk gedeelte ervan. Na tuurlijk slokken de grote ste. zoek. aan de te Melbourne te houden Olympische Spelen insluit Er wordt uiteraard gevlogen en naar diverse plaatsen, die uit historisch of toeristisch oogpunt van be lang zijn. worden excursies per auto gemaakt. (Bijvoor beeld: Delhi, Bali, New York. om maar eens wat te noemen.) De prijs is bijna tienduizend gulden. WriE van plan is de volgende week zater dag het in verband met de koude al tweemaal uitgestelde corso in de Bollenstreek te bezoeken, denke er aan, dat dit corso ieder jaar meer vreemdelingen trekt, om van de belangstellenden uit het eigen land maar niet eens te spreken. Men moet dus met aanzién- lijke vertraging rekening houden, of men van een der openbare vervoer middelen gebruik maakt of over eigen transport middelen kan beschikken. IN Italië heeft men een stap terug gezet op de weg naar vrijere toeristische be trekkingen tussen de landen van de wereld. Om de natio nale lucifersindustrie te be schermen zal daar namelijk een belasting van driehon derd lire worden geheven indien men bij grensover schrijding in het bezit is van een aansteker. Verschillende verkeersbonden bij ons de K.N.A.C. zijn doende deze maatregel ongedaan te ma ken. ief i. Men moet 1 Ier -T- indien dat er tenmin ste een van de betrokken maatschappit is een aan- vraagkaart halen, de reisbe- stemmlng en -route daarop invullen en dan deze kaarl posten Enkele dagen later ontvangt men dan van de Touring Service van de maatschappij een pakket met wegenkaarten van de te „ne- "FNKELE weken geleden is met het m.s. Isis uit Amsterdam een aantal tA.N W B.-wegwijzers scheep ge gaan voor Curacao Men had van het wegwijzersysteem op het eiland een uitvoerige studie gemaakt, toen een desbetreffend verzoek via de vertegenwoordiger van de bond in Den Haag werd ont vangen. Men kwam er tot de conclusie, dat 37 wegwijzers zouden moeten worden ge plaatst De Isis heeft het complete systeem meegeno men De borden zijn beschil- kwantum zich tende mate op de vreemdelingeniiidustrle Een stadje, dat daarvan door zijn eigen specifieke charmes steeds meer bewust wordt, is Delft. Men heeft er oud stede- schoon, prachtige musea en enkele spectaculaire evene menten, die ieder jaar meer toeristen uit binnen- en bui tenland trekken De laatste vreemdelingen- verkeersdaad van de Prin- sestad is nu het uitgeven van een foldertje, da' enkele voortreffelijke eigenschap pen heeftoverzichtelijkheid artisticiteit gemakkelijke leesbaarheid voor degenen, die een van de moderne ta len spreken en een vollediae. hoewel beknopte evenemen- tenlijst EEN van de grote reis bureaus heeft een reis om de wereld georganiseerd, die 1 november begint, vijf weken zal duren en een be- Het bovenaanzicht van het Rivièradorpje Roquebruni waarvan Winston Churchill onlangs ereburger Is geworden. Voor de filatelisten HET IJZEREN GORDIJN gaat bij stukjes en beetjes omhoog, telkens wat verder. Russische toeristen zijn op weg naar o.a. Nederland; naast Rusland" ontsloten Hongarije en Tsjechoslowakije heel voorzichtig hun grenzen voor een beperkt aantal toeristen, en daarmee gaat.oök ges paard'propaganda voor de mogelijkheden die deze landen bezoekers te bieden heeft, en de prachtige voortbrengselen die zy te koop hebben. Die propaganda wordt ook op de post zegels gevoerd, en we danken er een tweetal Tsjechische series aan, die we voor U afbeelden willen. De eerste reeks van 4. waaruit we er 3 kozen. afb. 1/3. wijst op de verschillende „Kurorte"; de beroemde modder- en zwa velbaden van Piestany worden In herin- verplegenden behartigen; J. van Vliet, wonende te Amsterdam, oud-voorzitteT van de Kring Amsterdam van het Neder lands Genootschap voor Heilgymnastiek. Massage en Physiotechniek; A. A. J. Wam- steeker, wonende te Amsterdam, voorzit ter van de Algemene Bond Mercuriuv Bedrijfsbond voor de Handel, het Bank en Verzekeringswezen en de Vrije Bero»- pen; mejuffrouw A. A. M Hulscher, wo nende te Deventer, administratief hoofd ambtenaar bij de Arbeidsinspectie, toe gevoegd aan het hoofd van het 8ste dis trict der Arbeidsinspectie te Deventer; H W Mol, arts te Balkbrug, gemeente Avereest; mejuffrouw E G. Blok. wonen- de te Soesterberg, gemeente Soest, hoofd van de centrale administratie van de Ver eniging Neaerlands Hervormde Stichtin gen voor Zenuw- en Geesteszieken, al daar; G. van Hoven, wonende te Utrecht, secretaris van de beroepsgroep Techmri van de Nederlandse Christelijke Beamb- tenbond; mevrouw J. C van Gilse-Van Geldermalsen, te Noordwijk; C van de Wal. wonende te Voorburg, secretaris van de Christelijk» Bedrijfsgroepen Centrale F. Frik. arts te Heerenveen; jkvr W N baronesse van Hardenbroek, wonende te Arnhem, besturend zuster van het Neder duits Hervormd Diaconessenhuis. aldaar; P. A. Schrijnen, apotheker, te Venlo; A. L. van den Boom. wonende te Eindhoven, voorzitter van de Nederlandse R K Ta- bakebewerkersbond; jkvr C J. S Ouarles van Ufford. te Amsterdam. Maatschappelijk werk Mevrouw J. A. M. Aghliia. geboren Cramer, oud-beetuurslid en medewerk ster van diverse sociaal-charitatieve in stellingen. te 's-Hertogenbosch; S Bor- man, bestuurder van diverse instellingen, te 's-Gravenhage; W J Buurman, voor zitter van het Burgerlijk Armbestuur, t» Hillegom; G. Figee. oud-aecretaris van de Armenraad In Alkmaar, te Bergen (N -H mevrouw J C. M Joosten. ge boren Verechure, bestuurslid van diverse instellingen, te Roermond; mejuffrouw M Maatschappij tot Nut van 't Algemeen (departement Winterswilk). te Winters wijk; J M Lips (pater Othmarus). direc teur van de Instelling voor het Maat schappelijk Werk te Helmond, mejuf frouw A A J M Tilman. bestuurslid van diverse Instellingen te "s-Hertogenbosch: mevrouw E M J W Verschuuren ge boren Van Besouw. bestuurslid van dl verse instellingen, te Enschot (gemeente Berkel-Enschot c.a.); H Werkhoven be stuurder van diverse instellingen. i« Arnhem Overzeese rijksdelen J. H Aaron, gepensioneerd hoofdonder wijzer bij het bijzonder onderwijs der Evangelische Broedergemeente te Para maribo; J A Guda. hoofdverificateur bU de Dienst der Invoerrechten en Accijnzen in Suriname; H J Heilbron, hoofdonder wijzer bij het bijzonder onderwlls der Ge meente van Gedoopte Christenen te Para maribo; A W d. Jle Sam Foek. adminl1 sirateur van de Sürinaamse Bauxite Maat- schapp.j te Paramaribo; J W P' Jie Sam Foek. development engineer bij de Suri- naamsche Bauxite Maatschappij, te Para- nam. Suriname; J F. Mittemeyer. predi kant bij de Evangelische Broedergemeente te Paramaribo; mejuffrouw M. H. R SIp- beneioher. onderwijzeres bij het bijzon der onderwijs der- Gemeente van Gedoop te Chri.-stenen te Paramaribo; J M G Themcn. hoofdonderwijzer bij het bijzon der onderwijs der Evangelische Broeder gemeente te Paramaribo; Ch E Vervuurt, koopman en industrieel, te Livorno, Suri name; J H Beaujon, employé van de Lago Cil Co Ltd. op Aruba; C M Boom. koopman op Curacao; mejuffrouw M H. Claessens (soeur Tecla). overste van de zusters van Roosendaal op Bonaire, N van Dieten (frater M Franci6cus a Paulo), missie-overste der fraters van Til burg op Curacao; W A A Goilo, hoofd commies op het postkantoor te Willem stad (Curacao); J. H G Mulders, leraar bij het middelbaar onderwijs op Curacao; mejuffrouw A M Pluk (zuster Maria Berchmanns). moeder-overste van het St. Elisabeths Gasthuis en algemeen overste van de zusters Franciscanessen „Alles voor Allerl" op Curacao; R den Haan. controleur lste klasse bij '-et Binnenlands Bestuur in Nieuw-Guinea; W Thteman. pastoor van Tanah Merah (Nederlands- Nieuw-Guinea); W K L. Tumbuan. hoofd van de afdeling Begrotingszaken en Boek houding v-n de Dienst van Financiën in Nederlands-Nleuw-Guinea. H Latupe- r;ssa. administrateur van financiën lste klasse hoofd van de afdeling Administra tie van de Dienst van Waterstaat en Op bouw in Nederlands-Nieuw-Guinea; W E van Put, administrateur van financiën lste klasse bij de Dienst van Verkeer en Energie in Nederlands-Nieuw-Guinea; N Anes. referendaris bij het Ministerie van Overzeese Rijksdelen. C M Dieudonné referendaris bij het Ministerie van Over zeese Rijksdelen; CFG Getrouw, ge pensioneerd hoofdonderwijzer bij het bij zonder onderwijs der RK gemeente te nering gebracht op afb 1, waar we een knap meisje in bad zien, met aan de muur ^en affiche die demonstreert, hoe door deze baden de reumatiek besti-eden wordt. We zien de woorden reuma, en een genezene die op zijn knie zijn kruk stukbreekt. Afb. 2 is gewijd aan de t.b. sanatoria in de ijle lucht van de Hoge Tatra, en afb 3 aan het vroegere Karls bad van voor de eerste wereldoorlog, nu Karlovy Vary geheten. Evenals in Spa werden toen voor allerlei organische kwa len de bronnen van Karlsbad bezocht, en het bronwater gedronken zoals op de foto afeeheeld is Afb 5 7 zijn gewijd aan de beroemde Tsjechische uitvoerprodukten, het ver maardevroeger Boheemse glas- en tie! (afb 6). Tussen deze smaakvolle zegels lijkt het hondje van Hongarije (afb 4) in een uitvoering die meer herinnert aan een koekolaatje dan aan een postaal waarde- papiertje, wel wat verdwaald Hongarije doet nl. weer eens een aanslag op de beurs van de dierenverzamelaars. Een lange, dure serie met allemaal honden en honderassen Voor de liefhebbers volstaan we met de vermelding en de afbeelding van één zegel daaruit (afb. 4). Na deze rijke oogst van achter het ijze ren gordijn vandaan, doet het ons deugd dat de monarchieën van het vrije westen deze keer niet achter bleven. Het G r i e k- s e Koningshuis, dat zulke nauwe vriend schapsbanden met het onze onderhoudt, is afgebeeld op een uitvoerige niéuwe fran- keerserie Niet alleen de huidige Koning, Alexan der (afb. 13), maar ook de Koningin, de kroonprins Constantijn, zijn met hun drieën tezamen vereeuwigd (afb. 12), ter wijl verder ook het doorluchtig voorge slacht op de zegels voorkomt. Een tweetal DE PRINS VOLGDE EEN BIOLOGISCHE LES In de Krayenhofkazerne te Nijmegen woonde prins Bernhard gistermorgen, in zijn functie van .nspecleur-generaal van de Koninklijke Luchtmacht, een les bij in de biologie en een in de chemie. Een ser geant gaf een uiteenzetting over de be smetting door insecten, waarbij ook de malaria ter sprake kwam. Acteur Nico de Jong (76) overleden Op 76-jarige leeftijd is gisteren, in het dêaconessenhuis te Hilversum, -.vaar hij ennge tijd geleden een ernstige operatie moest ondergaan, overleden de acteuf Nico de Jong. - Hij was vele jaren een bekend toneel speler op de planiken en ife een groot aantal jaren lid en nestor van de hoor- spelkern van de Ned Radio-Unie geweest. O.a. was hij bekend als inspecteur Sir Graham in de „Paul Vlaanderen"-series. Hij was te Rotterdam geboren. De begra fenis zal vermoedelijk dinsdag op Croos- wijk te Rotterdam plaats hebben. voorbeelden vindt u op afb. 8 (Koning Otto) en afb 9 (koningin Amalia). Dit Griekse initiatief deed bij ons de wens opkomen dat wij bij een passende gelegenheid ook weer eens zo'n histpri- sche serie zullen krijgen met alle Oranje vorsten. Wel hebben we vele malen de Vader des Vaderlands op zegels aange troffen. en onze drie Koningen; Prins Hendrik. Koningin Emma, onze huidige koninklijke familie compleet, behalve prinses Marijke, maar we missen de stad houders (behalve Frederik Hendrik). Zoals wij o.a ons Prins Bernhardfonds hebben, heeft Noorwegen zijn Kroon prinses Marthafonds. ten bate waarvan een tweetal toeslagzegels verscheen (afb. 11) laatste, want Malta gaat lid van het ge menebest worden, met een aantal eigen afgevaardigden in het Lagerhuis. Op afb. 10 wordt de volledige brief, in het hand schrift van Koning George VI in 1942 aan de goeverneur van Malta .gericht in facsi mile afgebeeld. U herinnert zich hoe weergaloos dapper Malta de genadeloze Luftwaffe bombardementen doorstond. De Koning schreef naar aanleiding daarvan persoonlijk op 15 april 1942 aan de goe- verneur: Om uw dappere bevolking te eren. verleen ik het George Kruis aan het eiland Malta, als getuigenis van haar dap perheid en toewijding, die beroemd zullen blijven in onze geschiedenis. George R I. Met een goede loep is dank zij voortreffe lijke uitvoering van het zegel, de brief woord voor woord leesbaar gebleven, on danks de verkleining op postzegelformaat. Parar iribo. der artillerie G A Geel; kolonel' aan de gepensioneerde luitenant-kolonel der militaire administratie H. G Horn, aan de luitenant-kolonel van de militair- juridische dienst B. C. Mante; aan de lui tenant-kolonel der infanterie A C Cam- bier; aan de gepensioneerde luitenant- kolonel der cavalerie I L. D. baron Sirle- ma van Grovestins, reserve-luitenani-kolonel aan de eervol ontslagen reservemajoor J. M. P Schefman; aan de reservemajooi i voor speciale diensten C. J A. Wijnaendts. j

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 6