AidA GOEMAAT DUYVIS I Om zich te kunnen handhaven moet Katwijk met zijn tijd meegaan Anton v. Leeuwen 0.99 JONGE KERK OVER WAT KERK VAN ONS VERWACHT De Verpleging boekte over 1955 tekort van ruim f 8.000 Ambonnezen willen niet in zee met Maatschappelijk werk Tafelzilver niet veel gevraagd 936 NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 26 APRIL 1956 Voorjaarsvergadering V.V.V. Vooruitzichten voor de komende te onthouden. Men schijnt er zelfs geen moreel bezwaar in te zien om voordeel te trekken van hetgeen an deren met veel moeite en kosten trachten op te bouwen, zo zei de secretaris, die vervolgens met enkele cijfers aantoonde, hoe zeer het infor matiebureau het kernpunt van het vreemdelingenverkeer uitmaakt. Er zUn niet minder dan 6060 brieven be antwoord. Gebleken is, dat vorig jaar ongeveer twee/derde gedeelte van het t Advertentie) zomer onverdeeld gunstig GISTERAVOND is in café-restaurant De Zwaan de voorjaarsvergadering van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer gehouden. Voorzitter B. G. Lammens sprak een uitvoerig openingswoord, waarin hij onder meer de reden van het late vergadertijdstip uiteenzette. Het bestuur heeft zich i namelijk de afgelopen maanden zeer intens moeten bezig houden met het oplossen van het vraagstuk van de personeelsbezetting van het V.V.V.- 1 bureau. Vervolgens sprak de voorzitter over de modernisering van het voorlichtings- en dienstverleningsapparaat, dat volgens hem moet worden ontwikkeld in de geest, welke bij de badplaats Katwijk past. Het is niet langer mogelijk de ogen j sluiten voor de eisen van deze tijd, riep dhr. Lammens uit. Wil Katwijk in de rij van Noordzee-badplaatsen ec dige plaats blijven innemen, dan moeten wij met onze tijd meegaan. In dit verband noemde de voorzitter de personeelsbezet ting van" het kantoor, die dank zij subsidie van het gemeentebestuur met functionaris in de rang van directeur kon worden uitgebreid. Gezien het vele werk, dat de nieuwe directeur, de heer Chr. Verplancke, reeds als bestuurslid vc vereniging heeft gedaan, meende de I zitter dat hier van de juiste man op de juiste plaats kan worden gesproken. Het bestuur heeft goede verwachtingen het werk nu deskundig zal worden richt en hoopt de eerste resultaten hier van reeds in het aanstaand* sc kunnen bemerken. Gunstig Vervoleens merkte de voorzitter dat de vooruitzichten voor de komende zomer onverdeeld gunstig zijn. Hieruit blijkt, dat de reclamecampagne goed is I gericht en dat de door de gasten opgedani ervaringen van dien aard zijn, dat mei bereid is tot een herhaald bezoek aai onze plaats, zo zei de heer Lammens Hij zei het te betreuren, dat de voor di vakantiespreiding gevoerde actie vrijwel geen resultaten heeft opgeleverd. Doof middel van krantenreclame zal nu wor den getracht meer belangstelling te wek ken voor een bezoek aan Katwijk buiten de zogenaamde topweken- Bloemencorso Over het feit. dat het bloemencorso voor Katwijk en Noordwijk verloren is gegaan, zei de voorzitter, dat men door het corso-comité voor een voldongen feit is gesteld. Bij de in januari gevoerde be sprekingen werd meegedeeld, dat zowel van Katwijk als Noordwijk een bijdrage van f 5000 werd verwacht. De Katwijkse V.V.V. kon echter niet meer dan f 2500 uittrekken, hetgeen aan het betrokken mité schriftelijk is meegedeeld. Dit i geerde echter niet meer en het V.V.V.- bestuur heeft via de pers moeten verne men. dat het corso voor f 10.000 aan Lei den was aangeboden, aldus verklaarde de heer Lammens. Na voorlezing van de notulen bracht penningmeester P. Bloot het financieel :icht uit. Er bleek een batig sal- f 133,21 te zijn. In zfln jaarverslag klaagde de secre taris, de heer J. C. Tieleman, over het feit, dat het ledental ongeveer gelijk was gebleven, terwijl In 1955 toch wel in zeer bijzondere mate van het badbedrijf is geprofiteerd. Jam mer genoeg zijn er nog altijd teveel ingezetenen, die een motief trachten te vinden om V.V.V. geldelijke steun Markt- en Visserijberichten kwal. 2 04— 2.12, 2e kwal. 1.95—2.03. Handel flauw. TER AAR. 25 april Groenteveiling: witlof I 53—66. II 33—57, stek 12—22, spina zie 5576. B 4650. kassmjbonen 3.60. prei 52—58. dun 3444. waspeen 2031. glasan- dilvie 79—87. sjalotten 3i, postelein 90—91, •andappelen 14. rode kool 12, alles per kg; *la A 10-06, II 6—9. C 5—6, alles per stuk: bloemkool C 3235 per stuk; radijs 7—13 per bos; sboofsla 20—150 per kist, ÏJMU1DEN, 26 april Prijzen van giste ren: heilbot 250—190, gr. tong 2 ki. i as I I 35. II 46—30.'schar:'20—0. bot 26— kl. I 32—17, II 3117, wijting 24—13, s 36-32. mid. 4032. kl. 42—37. kl wol 34. poontjes 20—15. kl. koolvis 50 kg; gr. kabeljai r gul 36— 2819. wit IS—Uil per 50 kg; gr. kabeljauw 204—72. 36—30. wit 66—16, gr. leng 58-48. gr. wolf 82—7S. Aanvoer totaal 6890 kisten. IJMUIDEN. 26 april. Besommingen: 1 trawler IJM 79—17.700; loggers: SCH H17n— 14.000. SCH 36—6360, KW 17—4700; kotters; TX 33—2570. SCH 76—1370. IJMUIDEN. 26 april. Prilzen per kg: heilbot 280—24O. gr tong 248240. grm. 200 bot 16—1>2. verse haring 1410, makreel 14— HO, gr. schelvis 46—23, grm 55—37. kim 56— I 51—44, II 45—33, wijting 28—13. gr. aantal gasten uit Nederland afkom stig was en één/derde van buiten de grenzen en wel voornamelijk uit West- Duitsland. Reclame Tijdens het verslagjaar is in 43 perio dieken reclame voor de badplaats Kat wijk gemaakt. In dit verband noemde de secretaris ook de belangrijke steun van het gemeentebestuur. In samenwerking met de gemeente kon worden overge gaan tot het laten drukken van nieuwe foto-folders, terwijl eveneens gevolg werd gegeven aan het verizoek van het V.V.V.-bestuur om terwille van een vlot vreemdelingenverkeer een goede huis nummering te bevorderen en de straat naamborden beter leesbaar te maken. Nadat de secretaris nog enkele van de vele evenementen had genoemd en een aantal medewerkers bedankt, werd een bestuursverkiezing gehouden. Mr. J. van der Plas werd herkozen en in de vaca ture van de heer Chr. Verplancke, die tot directeur van de V.V.V. is benoemd, werd de heer F. den Duik gekozen. Hierna volgden algemene besprekingen, waarbij nog verschillende zaken werden afge handeld. 100 gram Ham 100 gram Preskop 100 gram Lunchworst VARKENSVLEES Onze Halscarbonade Ribcarbonade Haascarbonade Varkenslappen Kinnebaklap Magere Speklap Verse Worst Reuzel Rundvet Vet spek Mager rookspek Prima Gehakt Kaifsiap per 500 gram 1.75 Kalfsgehakt per 500 gram 1.60 Kalfspoulet per 500 gram 1.60 2— t Katwijk aan Zee Princestraat 37 250 gram Leverworst 250 gram Bloedworst 0.50 250 gram Lunchworst 0.70 500 gram rookworst 1.25 ONS PRIMA KWALITEIT RUNDVLEES per 500 gram vanaf 1.90 ZIE ONZE ETALAGE PANKLAAR, PER 100 GRAM: Tartare Sauciizenschijf 0.35 Uw adres is: Anton van Leeuwen Onze naam waarborgt kwaliteit Elegante nylons TRICOT BEST nylons v.a. 3.25 JOVANDA nylons vanaf 3.50 TEN CATE nylons v.a. 4.50 JAQUES FATH nylons vanaf 5.90 Rijnsb.urg Katwijk Onder voorzitterschap van de heer L. v. d. Zwan heeft de vereniging De Verpleging haar 33ste jaarvergadering gehouden. In 1955 moesten veel verpleeg- en behandelingskosten voor de leden worden betaald. Was 1954 financieel gunstig, vorig jaar was ongunstig in dat opzicht. De uitgaven overtroffen de inkomsten aanzienlijk. Bestuur en commissie van toezicht heb- van de uitkering. De vergadering besloot KATWIJK AAN DEN RIJN Zeven koren gaven een zeer verdienstelijke uitvoering ANGERS AVONDEN of koorzangavonden twee namen voor in feite dezelfde zaak zijn uitingen van een gezonde activiteit onder de amateurzangers. Dat ze in de omgeving van Leiden de laatste jaren tot regelmatig terugkerende gebeurtenissen zijn geworden, wijst dus op een belangrijke vooruitgang van het koorzangleven'in deze streek. Hiervan kunnen we uit onze ervaring voldoende bewijzen aanvoeren. Ze betreffen voornamelijk de verbetering van zangkwaliteit en repertoire. zeischap en een wezensvreemde vertol king (in het „Pilgerohór" uit Wagners „Tannhaüser" Hepen geen dames-boete lingen mee!) waren de enige uitzonderin gen op de overigens stipt in acht genomen regels der programma-homogeniteit kwaliteit. Behoudens een paar benauwde ogen blikken bij de sopranen en een zekere be deesdheid van de heren zongen „Concor dia" (Noordwijkerhout) Bruchners Locus lste" heel mooi. In het „Abendchor" uit „Die Jahreszeiten", eveneens goed gezon gen, deden de „Knaben" en „Madchen" onderling nogal verlegen. Het Hervormd Jeugdkoor (Katwijk aan den Rijn) zong keurig, vooral in „Blijf ons nabij, Heer" (op een mooie Tsjechische melodie), min der vast echter in een wat ingewikkeld' oanon. „Die Rhijnsanghers" (Óegstgeest) en het Hervormd Gemengd Koor" (Kat wijk a.d. Rijn) deden hun werk tezamen Dan moeten we weer het schone „Kyrie eleison" van Müller loven. Dat klonk nauwkeurig en ©tijlvol. Het moeilijke „Lof zij den Heer' Al tink werd niet zo zeker, maar toch ook weer niet zonder succes ten einde gebracht. „Excelsior" (Leiderdorp) „Excelsior" (Abbenes) trokken gecombi neerd op. De volle sprekende mannen stemmen trokken hier de aandacht, daar naast ook de vastheid van de sopranen. Zo werden met „Ik hoor trompetten klin ken" en een lied van Zum6teg belangrijke prestaties verricht. Het Leiderdorpse meisjeskoor „Excelsior" (alsnog klein clubje) zong met mooie vaste „Een schepping", een muzikaal zeer w devolle compositie (of bewerking?) Hendrik Andriessen. In „Dank 6e> Herr" (Hëndel) werd (waarschijnlijk bekorting van lang aangehouden tonen) het tempo nu en dan (ten onrechti Finale De finale, waarin alle deelnemers zich in massaal gezang verenigden, maakte eer groots effect. Enkele kleine onregelmatig heden daargelaten, sloot het geheel naai Hans Boelee had zijn zeven koren in Hervormde kerk van Katwijk den Rijn om zich heen verzameld voo ingdemonstratle, hetzij afzonderlijk in combinatie van twee of massaal. Een voll* kerk was al evenzeer teken van verhoog de belangstelling, in dit geval bij het kerkelijk publiek. De verwachtingen die allen zijn zonder twijfel vervuld. Want s een mooie avond geworden. Alles een rustig en ordelijk verloop, danks doorgaande va-et-vient van twe«- honderdvijftig zangers. Boelee groeit langzaam aan uit tot •n koorleider van betekenis. Zijn directie wint aan doelmatigheid en precisie. En het contact met wél ieder koor is nauw, getuige de gespannen aandacht en de reacties op zijn aan wijzingen. De zang maakt een in druk van beschaving en muzikaal be grip. Alleen de voordracht kan nog altijd levendiger en boeiender zijn. Maar we willen niet al te zeer hier over klagen. Boelee maakt ook in dit opzicht gestadig vorderingen. Eerlijk gd moest men een paar jaren te rug hieraan wel eens twijfelen. Hij bezit als dirigent echter enkele posi tieve kwaliteiten, die veel hoop voor de toekomst geven. Verbetering Wat een verbetering de programma'! de loop van een betrekkelijk korte tijd hebben ondergaan, toonde dat van deze zangersavond duidelijk aan: althans hen. die in staat zijn, een vergelijking iet vroeger te maken. Een enkele verdwaalde wereldse vogel („Caro mio ben") in dit geestelijke ge- ben zich ook intensief bezig gehouden met het vervoer per ambulance-auto. Met medewerking van het gemeentebestuur zal een nieuwe ambulance-auto binnen korte tijd in Katwijk verschijnen. Secre taris A. C. Hofkes meldde een gestage groei van het ledental. Gezien de finan ciële resultaten moeten de contributies en uitkeringen volgens het C-tarief worden gewijzigd. Voor 168 patiënten zijn 2628 ziekenhuisverpleegdagen betaald en voor drie patiënten 863 sanatorlum-verpleeg- dagen. Voor behandelingskosten ontvin gen 338 poli-klinische patiënten vergoe- dine. De ambulance-auto is 509 maal uit gereden. waarvan 51 maal voor eigen leden. Het exploitatietekort van deze auto is 1,523.41. maar 1.500 wordt als sub sidie van de gemeente terugontvangen. Naar de penningmeester meedeelde be draagt het nadelig saldo 8.436.82 Dp contributie van het C-tarief moet worden i gewijzigd, met daarbij een verruiming": die contributie tot 65 cent te verhogen voor volledige, en tot 70 cent per week voor onvolledige gezinnen. De uitkeringen voor bijkomende en operatiekosten wor den elk met 50 verhoogd. Het A-tarief, aanvulling op bevallingsuitkering, is ge liquideerd. Leden hiervan kunnen als rechthebbenden in het C-tarief worden ingeschreven. De aftredende bestuursleden L. v. d. Zwan, W. Hulk en A. L. de Jong werden met algemene stemmen herkozen. Dit ge schiedde eveneens met de aftredende leden van de raad van toezicht, de heren Ph. Castenwiller en C. v. d. Plas. In een vacature werd gekozen de heer D. Huber. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Vrijdag 27 april: hoog water 4.36 en 16.58 uur; laag water 0.24 en 12.49 uur. Het „Zegekoor" uit „Josua" slaagde zelfs bijzonder goed. Johan Zweers' gel'begeleidingen vonnden van al deze imponerende zangen de vaste basi6 het kleurige instrumentale Hcht, dat de ïrenigde etemmenklank doorstraalde. Die Engelse hymns (waarvan r slechte kon betreuren, dat ze niet in Engels werden gezongen) werden het hoogtepunt. Vooral de prachtige melodie „Staat op en strijdt voor Jezus" (G. J. Webb) ontroerde. Van „Een naam is onze hope" zongen de aanwezigen vers 3 en 4 (het laatste met cantU6 figuratus door het Bij monde van de* voorzitter van het Katwijkse koor, de heer Marynis, werden Hans Boelee bloemen aangeboden. Ds. A. Makkenze opende en sloot. Joh. van Wolfswinkel. Dammen De prijzen voor de wedstrijden om het damkampioenschap van Katwijk zijn uit gereikt. Eerste klas, eerste prijs, voor Fr. Spierenburg van KDC, tweede prijs Jac. van der Plas vam KWZ. derde prijs Ch. Heemskerk KWZ; tweede klas, eerste prijs, Jac. de Best KWZ. tweede A. i Beelen KDC; derde klas, eerste prijs, Passchier KWZ. tweede prijs A. Ver hoog KDC. Geslaagd Gisteren is mejuffrouw J. van Wens ten te Rotterdam voor het praktische laatste gedeelte van het examen kleu teronderwijs geslaagd. Gisteravond sprak voor wijk noord van de Jonge Kerk van de Hervormde gemeente ds. Meuzelaar van Noord- wijk-Binnen over de belangrilke vraag, wat de Kerk van ons verwacht. Ds. H. van Gosiiga had de leiding. In zijn be groetingswoord drong hij erop aan, op elkaar acht te slaan en het contact met elkaar te behouden tot opwekking en versterking van het geloof. Ds. Meuzelaar zei. dat wij de vraag zijn onderwerp dikwijls omdraaien: verwachten wij van de Kerk? Dan blijkt er soms een groot kiachtenboek te be staan. Alle grote problemen worden de Kerk in de schoenen geschoven en kritiek wordt haar nooit bespaard. De Kerk is de nieuwtestamentische vorm van het verbond van God met Zijn volk. Dan is het de vraag, wat de Heer van óns verwacht, waarbij we in het oog moeten houden, dat wij allemaal onder het beslag van deze vraag komen. Het ge volg zal zijn, dat wij in ons eigen leven in gesprek met Hem gaan en dat de Bijbel als Zijn Woord het richtsnoer wordt. Aan de hand van Handelingen 2 besprak de predikant enige dingen, waarme eerste christengemeente zich bezighield. Ten eerste het onderwijzen of leren. Het onderwijs neemt een voorname plaats in, omdat "net de levenspraktijk vanuit Middelpunt, dat is Christus, bekijkt. Pro testanten laten zich echter zo moeilijk derrichten. Wij horen liever herauten, die nieuws komen proclameren. Het gaat ALPHEN AAN DEN RIJN Uit Martha-sticliting kind meegenomen De rechtbank te Rotterdam heeft van morgen een 49-jarige koopman uit Rot terdam veroordeeld tot een gevangenis straf van een maand voorwaardelijk en proeftijd van drie jaar, plus f 50 boete of twintig dagen hechtenis, en zijn gewezen 32-jarige echtgenote tot een maand voorwaardelijk en een proeftijd in drie jaar. Zij hadden hun minderjarig kind, dat bij beschikking van de kinderrechter in de Mnrtha-stichting to Alphen aan den Rijn was geplaatst, meegenomen en ver borgen. De eisen waren tegen de man f 150 boete of dertig dagen hechtenis en tegen f 75, of 25 dagen, bovendien tegen beiden een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met dr.e jaar proeftijd. „Stralende Dageraad" Voor ongeveer vierhonderd aanwezigen heeft de toneelclub „Mobiel" gisteren in het kader van twee door de chr. oranje vereniging belegde avonden het stuk .Stralende dageraad" voor het voetlicht gebracht. Ongetwijfeld zal het Nutsge- bouw ook hedenavond weer vol zijn. De avond werd met enkele woorden ingeleid door de voorzitter van de C.O.V., de heer G. H. Franken, die daarin benadrukte, dat dit verhaal geen werkelijke geschiedenis zich afspeelt in een niet-bestaand land. Met andere woorden: men zoeke er geen bepaalde strekking achter. Op ver zoek zal een gedetailleerde beschrijving het stuk, spel en spelers eerst ge plaatst worden na de derde avond, die ln het kader van de feestelijkheden op 30 april, door de combinatie C.O.V.W.V. belegd wordt. Het college van B. en W. is uitgenodigd deze avond bij te wonen en de burgemeester is verzocht aan het eind* in deze avond de feestdag tê sluiten. P. Borst jarig èn gouden jubilaris Vandaag is het voor de heer P. Borst, wonende Herenweg alhier, en zijn fa milie een dubbele feestdag. Hij mag zijn 62ste verjaardag vieren en tevens herdenken, dat hij 50 jaar in dienst is bij de N.V. Dakpannen- en Kleiwaren- fabrieken voorheen D. van Oordt en Co. De heer Borst. die als stoker -erkzaam is, mocht enkele weken een oud gediende toe spreken, die al i0 jaar aan dit bedrijf was ver bonden. Vandaag is hij :lf voorwerp huldiging erom, hoe wij leven In de wereld als lid van Christus' gemeente. Ten tweede noem de ds. Meuzelaar de gemeenschap. Dat betekent, dat wij ervoor moeten oppassen, dat de gemeente niet als los zand aan elkaar hangt; elkander helpen, eikaars lasten dragen, teamgeest. Wij mogen deel nemen aan de breking van het brood en zo gemeenschappelijk de gemeenschap met de Heer hebben. Verder noemde ds. Meuzelaar de vol harding in het gebed. De predikant merk te op, dat wij te weinig een gebedsge- zijn. Er volgde op deze Inleiding nog een be spreking, waarbij in het bijzonder het deelnemen aan het heilig avondmaal de aandacht vroeg. Kolonel W. Bakker zal morgen het commando over de eerste tactische vlieg basis Volkel overgedragen aan luitenant kolonel D. Berlijn. Markt- en Visserijberichten RIJNSBURG 25 april. Groenteveiling: waspeen A 15—40, B 30—10, radijs 19—21, peterselie 16-20. kroten 13. prei 76-63. KATWIJK AAN DEN RIJN, 25 april. Groenteveiling: waspeen A 33—42, B 3442, witlof I 47—50, II 35—42. gele kool 30—39, -17. kre derie 7—9, andijvie 76—78. ra 100 bos; rabarber 23—53, sla 63-68. LEIDEN. 25 april. Groe: 77—108. gekookt 1! 110. prei 14. spinazie reiling: an ode kool 10—22, rabarber 48—55, 61—85, sloofsla 47—60. tomaten A n 20—38, witlof •mkoot C 36—55, C 345—375, 49—86, alles per 100 kg; b! 56—53, B 13—18 april. Be se SCH 56-595 SCH 133—1000. SL 16 Bij zesde R.M.S.-verjaardag (Van een onzer verslaggevers) De Ambonnezen kunnen de ni« koers die Maatschappelijk Werk met hen varen wil, niet aanvaarden. „Onder het mom van „zelfzorg" worden we klaar ge maakt voor opname in de Nederlandse samenleving. Dat betekent dus ten slotte volledige assimilatie. Dit willen wij niet. dat wil het Nederlandse volk niet." Dit zeide de heer Hitiautessy, commissaris van de B.P.R.M.S. in een verklaring aan de per9 ter gelegenheid van de zesde ver jaardag van de republiek Zuid-Molukken, gisteren uitgebreid in Den Haag gevierd. De woordvoerder van de Zuid-Moluk- kers stelde vast, dat de strijd op Ceram nog steeds voortduurt. Het feit dat enkele R.M.S.-officieren in Nederlands Nii Guinea zijn aangekomen, is er het bewijs Ingaande op het laatste tijd actueel ge worden vraagstuk van het overheidsstre- ven naar zelfzorg werd verklaard, dat men op deze manier erop uit is de R.M.S.- zaak in de doofpot te stoppen. „Verschillende geluiden dringen tot ons door. die willen suggereren: De R.M.S. is dood. Zij heeft geen bestaansrecht. Zij is een utopie. Maak je klaar voor opne ming in de Nederlandse samenleving. Maar dit willen wij niet. Wij willen niet hier blijven. Dit is ons land niet." aldus de heer Hitiautessy. Waarom ons niet afgevoerd naar tropi sche gebieden, zo vroeg hij. zoals uw mi nister van maatschappelijk werk wel mo gelijk acht, gelezen zijn uitspraak in de Tweede Kamer ten aanzien van mogelijke afvloeiing naar Indonesië of „elders". Internationale zaak Het is geen wonder, dat wij, die een eigen land bezitten, een eigen staat heb ben. die voor ons een waarheid is. doch hier nog in de vreemde zitten, ons graag vergelijken met de Israëlieten in het land Egypte. Het is geen wonder, dat daarom onze voorgangers in de woon- oordkerken hoofdzakelijk hun preken Oud-Testamentisch instellen. Het is geen wonder, dat wij daarom roepen: laat ons VISSERIJGOLFJES gisteren vier trawlers aaa de marlot plus een logger en wat kleine vaart, die samen voor een 6000 kisten vi6 zorgden. Daarvan nam de Gelnia er van 11 apriil 1600 voor zijn rekening. Er waren met schelvis bij, 530 met makreel, »t haring, 40 met kabeljauw en gul /a'. witte kool, 260 zwarte kool, 100 wijting en 120 stuks stijve kabeljauwen. De Alflanwater was er ook van 16 april dit schip voerde aan 1100 kisten, waar- 1 130 met schelvis. 780 met makreel, 120 kabeljauw, gul en leng en 30 wijting, 20 kool 20 wolf en poon, plus 240 stuks kabeljauwen. De Klaas Wijker los- i 14 april 1400 kristen, waarvan 650 met makreel, 500 met haring en 180 met koolvis, 70 met varia en de Deining (ivan 14 aipnil) was present met 1110 kisten, gestripte makreel, 700 dichte makreel, 180 schelvis. 60 wijting, i haring en 200 stuks «lijve kabeljauwen. Tenslotte zorgde de SCH 135 voor 560 kisten vis en de kleine vaart voerde 3500 ki'lo tong en 100 kisten schollen aan. Het buitenland in De regels kabeljauw gingen naar Bel- en brachten he' tot 90 100 de tien, terwijl de kleine Tegels voor 37 39 van de hand gingen en de kisten -tawT jvoor f 94 ,ot 73 werden verkocht. De ai—ieao. HD 47—4340. OD 10—930 en 4 Goe- grote tongen leverden 2,40 op en de ezamen f405°- Mor-grootmiddel deed 2 tot 2,13, terwijl ^S?b3.S. Van ^ree "s 001 voor de klerinmiddel tussen de 2,15 en SCHEVENINGEN25 april. Aangevoerd de f 2"30 betaald. De enen haalden 577 kg garnalen. Notering 54-87 per kg. 1 2,50 tot 2,55 en de tweeën zijn ge- weggaan. Wellicht zullen wij achteraf nog wel eens denken aan uw vleespotten, maar wij zullen nimmer tot u terugkeren, omdat wij dan gelukkig zullen zijn in eigen land," zo meende de heer Hitiau tessy. HIJ deed een dringend beroeD de regering te bewegen de zaak van de Zuid- Molukken op internationaal niveau te brengen. Om zodoende te geraken tot er kenning van de R.M.S. Namens de moslems onder de Zuid-Mo- lukkers voerde de imam Tan het woord om nogeens te onderstrepen, dat er in het geheel geen verschil in ideaal en verlan gens bestaat tussen de Christen en Mos lem Ambonnezen. De imam kon zich dan ook volledig met de verklaring van de B.P.R.M.S.-commissaris akkoord verkla- Schoonhoven constateert: De goud- en zilvernijverheid was in 1955 goed van orders voorzien, aldus het jaarverslag van. de nijverheidsvereniging voor goud- en zilversmeden te Schoon hoven. Toch liggen de produktlecijfers van het zilver nog ver onder de vooroorlogse. Tafelzilver bijv. wordt naar verhouding weinig meer gemaakt; verzilverde produk- ten en roestvrijmetaal vervingen het edele metaal. De zilvertraditie is niet groot in Nederland Plannen voor propaganda lig gen gereed, maar kwamen door verdeeld heid in de detailhandelorganisatie nog niet tot uitvoering. Over personeelstekort in deze branche wordt weinig geklaagd. gaan voor 2. Zwarte koolvis werd weer uitgevoerd en haalde 32 tot 36 de kist. Binnenlandse markt Voor de girove gul betaalde het bincien- lamd 32 tot 34. De mid'delguWen gin gen voor hetzelfde weg en de torren zijn. voor 24 tot 26 van de hand gegaan. De lengen leverden 48 58 op en de grove schelvte haalde 24 tot 34 de kist, terwijl voor de grootmiddel 24 to*. 35 is betaald en de grootmtddel even eens 24 tot 35 boekte. Kleinmiddel deed 24 t:t 34 en pennen 22 tot 31 en de braadjes heeft men grieteren 22 tot 31 betaald. De wijting kwam tussen de 13 en de 16 berecht en de schol II haalde van 37 bot 38, berwijfl de drie tjes 19 24 golden. Haring nog goedkoop Door de kwaliteit van de haring was de prijs ook gisteren weer niet al te ste rn is er van 11 tot 10 voor een kist gegeven, terwijl de makrelen van de 12 tot de 10 golden. Visserij om de Noord slecht De visserij om de Noord blijft maar slecht en er wordt momenteel weinrig scheep gehaald. De Abrahama gaf trek ken door van 70 manden, meest kool en schelvis en dan had de Van Hattem een 100 mandjes dagvanget. zodat het daar ook al niet overhield. De makreelvisserij loopt eveneens terug want de trekken van 30 manden worden al schaars. De Schevenrimgens hebben zich verzameld op de Lenigbank en proberen daar wat ka uw te bemachtigen: trekken van 50 tot 70 stuks kabeljauwen waren het re sultaat. Daarbij -werd dan een 8 10 man den bijvis scheep gebaald. In i uit Binnengekomen: Geen Katwijkse sche- De sigaar die in een goede reuk staal I het i het deze plechtig heid hedenmor- omstreeks 11 uur van de directie en personeel zou plaats hebben. We hopen hierop morgen nader terug te komen en voegen bij de vele gelukwen- ook gaarne die van ons blad Tussen goud en diamant Vandaag is het 55 jaar geleden, dat het echtpaar J. VermeulenE. Klomp. Bee- laertspark 43, in het huwelijk trad. De Bruidegom is 78 jaar oud. de bruid twet jonger. De acht kinderen uit di1 huwelijk zijn alien nog in leven. Aangeboden PEUGEOT 203 Bouwjaar 1953. Geheel in prima staat, en steeds zeer goed onderhouden. A. Zwart, Hooigracht 18. Telefoon 23051. Waarvoor is die fles Salata? Probeer maar of je dat raden kunt. 't Is groen, 't heeft drie letters en we zyn er dol op. O, dan weet ik het al. We krijgen slal Goed geraden. Er is weer fijne jonge kropsla en daar gaan we bij elke maaltijd van profiteren. Ik weet niets lekkerdere dan sla. Ik wèl. Sla met Salata! Goed zo! Sla is gezond, maar Salata brengt er het lekkere aan. Of een van de andere slasauzen van Duyvis: Livorno, Citrolata en Klaar-Over. In elk geval moet je goed onthouden dat je voor fijne sla een slasaus van Duyvis nodig hebt. Salata Citrolata Livorno ine/, fles 94 incl.fles 99 incl.fles 100 per tube 53 Klaar-Over incl. fles 85 Arachideolie incl.fles 168 Mayonnaise per put 85 per tube 62 voor sla en slaatjes Adverteert in de Nieuwe Leidsche Courant

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 11