A.-R. deputaten stemt Rip! de Gruyter opent een zelfbediening Avonturen van Spekkie en Blekkie EXCELSIOR me! een extra voordelige aanbieding Hier ziet U geen verschil maar hier is een enorm verschil NIEUWE LEIDSCHE COURANT 8 WOENSDAG 18 APRIL 1956 De Gruyter winkels te Leiden Herenstraat 8 Haarlemmerstr. 156 Maarsmansteeg 10 Driftstraat 3 8 Hoge Woerd 2 Ter gelegenheid van de opening geldt voor alle De Gruyter-winkels te Leiden, bij aankoop van f. 4.— De Gruyter-artikelen 250 gram Goudmerkkoffie voor halve prijs Deze aanbieding geldt slechts tot en met 24 april 1956.en kan niet met andere speciale aanbiedingen worderj gecombineerd. GRATIS EEN DOOSJE LUXE BONBONS LEIDEN - HOGE WOERD 2 Donderdagmorgen 19 april, om 10 uur, gaan de deuren open vun de nieuwste levensmiddelen zelfbediening van De Gruyter te Leiden. Een lust voor het oog een feest om er te winkelen I Alle artikelen liggen kant en klaar ver pakt en duidelijk geprijsd. U loopt met Uw mandje rond en gaat Uw gezellige gang. Zelfs kaas is verpakt naar soort, gewicht en prijs, precies zoals U nodig hebt Alleen De Gruyter's beroemde koffie wordt voor U krakend vers uit gewogen en op verzoek gemalen. Zonder tijdverlies rekent U bij de uitgang bij een van de drie kassa's af. U krijgt daar een telstrook, om thuis precies te kunnen na- i gaan wat U voor elk artikel hebt J uitgegeven; en een kassabon met het bedrag voor 10°/o korting. 0 Ixtra bescherming perfect* smering bij alle motorlemperaturen, special* dopes daardoor minder slijtag* Ixtra vermogen ge*n lak- *n slikvorming, geen koolafzetting, daar door geen verlies van motorvermogen eid minder slijtage - dus minder onderhoudskosten minder wrijving - dus lager benzineverbruik Een gezond hart, een ziek hart. De ene motor is in perfecte staat, bij de andere wordt reeds een verontrustende slijtage gemeten. Elke motor vraagt een goede behandeling, dus vóór alles het gebruik van de beste motorolie. Dat is de nieuwe Esso Extra Motor Oil (in het gouden blik). De nieuwe Esso Extra Motor Oil reageert bij het starten van een koude motor als een dunne olie, bij hoge motortempe- raturen echter als een dikkere olie. Daardoor is bij alle bedrijfstemperaturen een perfecte smering gewaarborgd. Maar dat is niet alles.... Wat deze nieuwe motorolie haar uitzonderlijke kwaliteit verleent, dat zijn de uitgebalanceerde „dopes"metSLIJTAGE-WEREND en REINIGEND vermogen. Dank zij deze combinatie van bijzondere eigenschappen kan de motorslijtage met 50 °/0 of zelfs meer afnemen. Met de nieuwe Esso Extra Motor Oil VERDUBBELT U de levensduur van de motor In het gouden blik Met Esso bent U beter uit! Een complete set van TWEE multigrade motoroliën 10 W - 20 W - 30 *n 20 W-30-40 2. De volgende ochtend, op het school plein, hadden de leerlingen het vanzelf sprekend alleen maar over het uitstapje dat hen te wachten stond. ..Wat zou het voor een boot zijn, waar we mee gaan?" vroeg Gijs Griewelaar, een korte, dikke jongen, die door zijn kame raden uitsluitend als .Prop" werd aange sproken. „Dat zal jullie tegenvallen, jongens" antwoordde Bert Brimvanger. die zo'r beetje voor de grappenmaker van de kla; doorging, met een effen gezicht. „We zou den eerst met de Clara-Marie gaan. eer. mooie salonboot, maar die is kapot en nu moeten we gaan roeien. Er zal niet veel van kamperen komen, Prop! Met een roei- boo' doen we er m'nrtens nndcvhalve dag over. En dan moeten we de wind nog mee hebben." De dikke Gijs Griwelaar verbleekte. ,,Mmaar ik k— kan helemaal niet roeien", stamelde hij. „Laat je toch niets wijsmaken, Prop", kwam Blekkie hem te hulp. „Bert pro beert enkel je ertussen te nemen. We gaan inderdaad met de Clara-Marie. Het moet jen pracht van een schip zijn. De heb ge- loord dat we er ook nog een eindje mee „Dat zou geweldig wezen!" riep Spekkie lit. „Ik heb echte zeebenen, hebben jullie daar wei eens op gelet?" En de jongeheer Spoeling stapte om zijn kameraden te over tuigen met een aohteloze, licht-waggelen- de gsng een einde voor hen op en neer. Zijn vrienden raakten echter niet erg on der de indruk en Bert Brimvanger riep lachend: „Als dat zeebenen zijn, heeft een olifant zwemvliezen!" „Let toch maar eens op", knikte Spekkie onverstoorbaar. „Als jullie allemaal zee ziek op je kooi liggen, sta ik nog zo fris als een hoen aan dek." Deze nieuwe opschepperij van de dikke Spekkie werd met een bulderend gelach „Wat kun jij toch altijd lekker opsnij den, Spek", zei Steef StibbeL die de zoon van een kapitein ter koopvaardij was, grin nikend. „Als de zee maar even een tikje ruw is, zullen we heus niet buitengaats ko- Spekkie haalde onverschillig zijn schou- „Bc ben anders niet bang voor een klein stormpje," zei hij, zijn neus fier in de wind stekend. Meer gemak bij 't stofzuigen - met Excelsiors gepaten teerde combinatie-mondstuk Alleen Excelsior verschaft U het gemak van het combi- natie-mondstuk I goedgekeurd door KEMA en Ned. Ver. v. Huisvrouwen reeds 35 |aar He» klassemerk Een produkt

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 8