Jlictttwe geihactfe GTouranl Opnieuw slachtoffers van Stalin in eer hersteld Malaga parel van zonnekust Sowjets zullen Wallenbergs verdwijning onderzoeken Eden vraagt Eisenhowers speciale aandacht Amerika onzijdig inzake Nieuw-Guinea Rechtbank beslist over de voornaam Boelhouwer WOENSDAG 4 APRIL 1958 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per %veek. Postrekening: 58936. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Zevenendertigf^ï jaargang No 10618 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Staatuasticft Is gfjeblcoen tnga bert ia tcgbeospoct" ZIE PAGINA S „EN DE STROOM RIJST AL MEER EN MEER Bulgaren en Tsjechen maken nu ook schoonschip OOK IN BULGARIJE en Tsjechoslowakije worden verscheidene slacht offers van de zuiveringsprocessen, ten tijde van Stalin, in ere her steld.. Men volgt het voorbeeld van de Hongaren en maakt schoonschip. Reeds heeft het centrale comité van de Bulgaarse communistische partij eerherstel verleend aan de voormalige vice-prem\er Kostof. Deze werd in 1949 wegens „Titoïsme" opgehangen. Voorts heeft het genoemde comité de huidige premier Tsjervenkof op scherpe wijze aangevallen, wegens „afwijkingen" betreffende het beginsel van het gemeenschap pelijk leiderschap". Men verwacht zelfs, da', de premier zal aftreden of ontslag krijgen. Dit alles is geschied onder sterke druk van Russische zijde, vermoedelijk omdat Tsjervenkof nauwe persoonlijke relaties met Stalin en Beria heeft onderhouden. De meerderheid van het Bulgaarse poli tieke bureau zou echter nog steeds achter de premier staan. Volgens berichten uit Praag, zijn drie beklaagden uit het proces Slansky-Cle- mentis, die tot levenslange gevangenis straf veroordeeld waren, in vrijheid ge steld. Het zijn de voormalige Tsjechisch* onderministers van Buitenlandse Zaken Arthur London en Vavro Hajdo ei vroegere onderminister voor Buitenland se Handel. Eugen Loebel. Dit waren medebeklaagden van Rudolf Slansky, de voormalige secretaris-gene raal van de Tsjechische communistische partij, en Wladimir Clementis, de vroe gere minister van Buitenlandse Zaken. Slansky en Clementis werden In 1952 met negen medebeklaagden terechtgesteld we gens hoogverraad, spionage, titoïsme en sabotage. London, Loebel en Hajdo wer den tot levenslang veroordeeld, nadat zij bekend hadden en bezwarende verkla ringen voor de andere beklaagden had den afgelegd. VERHEERLIJKING DER PERSOONLIJKHEID Volgens een uitzending van radio-Praag heeft het centrale comité van de Tsje chische communistische partij vastge steld, dat „alle partijfunctionarissen van hoog tot laag. zonder uitzondering, niet slechts aan de persoonlijkheidsverheerlij- king meegedaan hebben, maar deze zelfs ontwikkeld hebben". Er werd aangemaand tot „de grootst mogelijke democratisering in de partij, opdat de stem van de arbeiders ook ge hoord zou worden" en tot beperking van het apparaat van partij en regering. Indonesië betaalt schuld niet Het ministerie van financiën deelt mede: De betaalikan'.oren in Nederland voor de 3 procent Nederlandech-Indische leening 1937a hebben van de regering van Indonesië op de vervaldatum geen gel den ontvangen voor betaling van de op 1 april verschenen rente der ovenge noemde leuning. De Nederlandse regering stelt zich ter zake met de regering van Indonesië in verbinding. De Nederlandse regering zal met het oog op de nakoming van de door haar gegeven garantie op korte termijn na dere mededelingen doen omtrent beta ling van de vervallen coupons. Drie dagen „heitje" Eerste karweitje voor koningin Juliana De actie „Een heitje voor een kar weitje", waaraan wordt deelgenomen door alle leden van het Nederlands pad- vindstersgilde, de Nederlandse gidsenbe- weging, de verkenners van de Katholieke Jeugdbeweging en de vereniging Neder landse padvinders, begint dit jaar vóór het paleis op De Dam in Amsterdam. Na mens het gemeentebestuur zal de direc teur der afdeling onderwijs, mr. W. M. Morren, daar op 5 april, 's morgens om kwart voor negen een schriftelijke op dracht voorlezen van koningin Juliana, waama een aantal jongens en meisjes dit eerste vorstelijke karweitje zal uitvoeren. Op verzoek van de Koningin blijft de aard der te verrichten werkzaamheden een verrassing. De actie zal, in tegenstelling tot voor taande jaren, geen week, doch slechts drie dagen duren. lüllllllllllllllllllllllilll De voormalige Hongaarse socialistische leiders Arpad Szakasits en Goergyi Ma- rosan zijn onlangs samen met een groep van ongeveer dertig andere Hongaarse sociaal-democraten uit Hongaarse gevan genissen ontslagen. STALIN NOG MEER GEDEVALUEERD Thans heeft ook het orgaan van het Russische leger, de Rode Ster, een aanval op Stalin gedaan als militair leider. Het blad betoogde, dat Stalin de rol van Le nin als militair leider volkomen heeft onderschat. Het partijblad Communist be schuldigde Stalin er van', de partij en het leiderschap voor eigen doeleinden te heb ben misbruikt. Tenslotte zegt het, reeds genoemde, orgaan de Rode Ster, dat de cultus van de persoonlijkheid van Stalin belemmerend gewerkt heeft in afzonder lijke takken van wetenschap. Dit geldt speciaal voor de militaire wetenschap en ook voor de problemen van de theorie en de geschiedenis der militaire aange legenheden. Malenkof tot Britten: Zijn we goede vrienden of (soms) niet? LONDEN. 4 april. Tijdens een noenmaal, aan boord van een vaartuig, waarmee hij een tocht op de Theems maakte, heeft de Russische minister voor energievoorziening, Malen kof, bij een heildronk op de Engelse ko ningin en de president van de Sowjetunie gezegd: „Wij zijn niet hier (in Engeland) om te praten over kilowatts of mega watts. maar wij proberen te weten te komen, welke goede bedoelingen het (En gelse) volk heeft. Wij waren vrienden in de laatste oorlog en nu in vredestijd zijn wij ook uw vrienden. Wij willen, dat de vrede duurzaam zal zijn en de vriend schap tussen onze volken eeuwig". Een Foolse rechtbank te Lodz heeft een verpleegster ter dood veroordeeld, omdat zij uit het ziekenhuis streptomy- cine en andere geneesmiddelen had ont vreemd. deze op de zwarte markt ver kocht, terwijl kinderen in het ziekenhuis door het ontbreken der geneesmiddelen de dood vonden. De schutting om het nationale monument-in-aanbouw te Am sterdam is gedeeltelijk verwij derd, zodat de Amsterdammers voor het eerst hef gedenkteken ten voeten uit kunnen zien. Belofte aan Zweedse premier De RUSSISCHE LEIDERS hebben beloofd, een diepgaand onder zoek in te stellen naar het verdwij nen van de Zweedse diplomaat Vijfentwintig Haarlemse meisjes zijn gisteren naar Duitsland ver trokken, om in Bonn, Keulen, Düsseldorf en Frankfort bloemen uit te delen en zo propaganda te maken voor de Hollandse bollenvelden. Crisis Nabije Oosten gevaarlijker LONDEN/NEW YORK, 4 APRIL. T~~\E BRITSE PREMIER EDEN heeft in een persoonlijke boodschap aan president Eisenhower zijn ernstige bezorgdheid uitgedrukt over de ontwikkelingen in het Midden-Oosten. Hij drong er op aan de ontstane situatie aan een herwaardering te willen onderwerpen. Van Engelse zijde werd de toestand, door de feiten gestaafd, opnieuw belicht door experts van het Britse ministerie van buitenlandse zaken. Diplomatieke waar- iemers zijn van oordeel, dat Engeland de Ver. Staten er toe trachten te be wegen, veel meer steun te verlenen aan het verdrag van Bagdad, althans in economisch opzicht. Hammarskjöld, de secretarisgeneraal der Ver. Naties, zal vrijdag naar het Na bije Oosten vliegen, teneinde een onder zoek in te stellen naar de gespannen ver houding tussen Israël en.de Arabische landen, vooropgezet, dat dê Veiligheids raad het betreffende Amerikaanse voor stel goedkeurt. Men weet, dat Rusland amendementen op dit voorstel heeft inge diend. De Rus Sobolef heeft het westen er van beschuldigd van plan te zijn, ge wapenderhand in te grijpen in het Midden-Oosten. Reeds hebben Israël, maar ook Egypte, Syrië, Jordanië en de Libanon verklaard, dat Hammarskjöld „welkom" is. Op een persconferentie heeft Foster Dulles meegedeeld, dat Eisenhower geen Amerikaanse troepen naar het Nabije Oosten zal sturen, zonder eerst toestem ming van het Congres te hebben verkre gen. Dulles legde deze verklaring af, naar Twee doden in 't verkeer De 30-jarige H. Wiggers uit Doetin- c h e m reed maandag op de Terborgse- weg en wilde een auto inhalen, juist toen deze linksaf sloeg. Hij kreeg een hersen schudding en een schedelbasisfractuur en Is gisteren in het ziekenhuis overleden. Op de Graafseweg in N ij m e g e n bot ste een motor met zijspan tegen een stil staande auto. De zijspanpassagier, dc 28- jarige A. C. den H. uit Velp, werd ernstig gewond en is in het ziekenhuis overleden. De motorrijder verblijft nog in het zie kenhuis. Het ongeluk gebeurde toen de motor moest uitwijken voor een meisje dat plotseling de weg overstak. Verdronken. Het achtjarige Jongetje C. H. L. uit de Oisterwijkse baan in Tilburg viel gisteren bij de brug aan de Bossche- weg in het Wilhelminakanaal. Het kind is verdronken. aanleiding van vragen betreffende de be kende „driemogendheden-verklaring" van 1950 over Palestina, waarin sprake is van een eventueel gezamenlijk optreden, be ogende de vrede in het omstreden gebied te bewaren. Gruenther verklaart: West-Duitsland nog niet te verdedigen BONN, 4 april. In een gesprek met de links georiën teerde Neue Rhein Zeitung zou de op perbevelhebber van de Navo-strijdkrach- ten in Europa, generaal Gruenther, ge zegd hebben, dat de geallieerden het in Duitsland „vanzelfsprekend niet zouden kunnen houden" tegen de Russen en zich in het westen en zuiden van Frankrijk zouden moeten verdedigen. Later zou natuurlijk weer een bevrijding van Duits land kunnen volgen. Volgens dit blad, meent de generaal, dat de Navo op het gebied van de zware bommenwerpers ab soluut superieur is. „Onze vliegtuigen kunnen in enkele uren tijds het Sowjet- potentleel vernietigen, terwijl de Sowjet- russische bommenwerpers naar alle waar schijnlijkheid schipbreuk zullen leiden op het radarnet en de verdediging langs de Amerikaanse kusten", aldus generaal Gruenther. Jamaica wint van 'Suriname. In 1955 48 pet. van Amerika's bauxietinvoer ge leverd tegen Suriname, tot nog toe de grootste 48 pet.; hoeveelheid Jamaica 2,52 min. ton, Suriname 2,4 min. Economische flitsen Wallenberg in 1945. De Zweed raak te spoorloos bij de bevrijding van Boedapest door Russische troepen. Later deelden de Sowjets de Zweed se regering mee, dat Wallenberg niet gearresteerd was, maar zich in voor lopige heohtenis bevond, omdat hij na de bevrijding in Boedapest „dom me dingen" had gedaan. De Zweedse premier Erlander vertelde c-p een persconferentie te Moskou, dat hij van de Russische leiders een grote hoe veelheid materiaal had gekregen over de affaire Wallenberg, hoofdzakelijk verza meld uit ondervragingen van Duitse krijgsgevangenen-. Walienbeng was o.a. vertegenwoordiger van het Zweedse Rode Kruis in Honga rije. Hij slaagde er in. de levens te red den van vele duizenden Joden en andere politieke gevangenen tijdens de Duitse be zetting en trotseerde daarbij de woede van de Duitsers. Hij behoort tot een voor aanstaande Zweedse familie en wordt zowel in Zweden als in Hongarije als een nationale held vereerd. Voorverkiezingen in de V.S. Kefauver (Democr.) boekt winst New York, 4 april. Bij de voorverkiezingen, welke gisteren In de Amerikaanse staat Wisconsin zijn gehouden, blijken er verrassend veel stemmen te zijn uitgebracht op de demo cratische senator Estes Kefauver. Toen ongeveer twee derden van de stemmen n geteld-, had hij 145.754 stemmen, terwijl'er op president Eisenhower 181.465 6temmen waren uitgebracht. Het grote aantal stemmen, dat de De mocraten hebben gekregen in deze ge woonlijk overwegend Republikeinse 6taat, ïr een gevolg van zijn, dat veie kie- in landbouwgebieden, die normaal republikeins stemmen, nu aan de voor- verkiezingen van de Democraten hebben mpegedaan, als protest tegen de dalende prijzen voor de landbouwpr'odukten en tegen de landbouwpolitiek van de rege ring in het algemeen. Op de conventie van de Democratische Partij, waarop deze zomer de officiël? kandidaat voor het presidentschap wordt aangewezen, zal Wisconsin door 28 afge- rdigden zijn vertegenwoordigd, terwijl ir de Republikeinse Partijconventie dertig vertegenwoordigers uit deze staat komen Dulles tracht gemoederen te sussen Geen uitspraak over het proces-Jungschlager FOSTER DULLES, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, heeft gisteren gezegd, dat de Verenigde Staten hun onzijdige houding in het Nederlands-Indonesische geschil over Nederlands Nieuw-Guinea handhaven. Over de beschuldiging in het proces-Jungschlager, dat een Amerikaans vliegtuig was gebruikt voor het vervoer van munitie naar de opstandelingen, zei minister Dulles tijdens zijn wekelijkse persconferentie, dat deze beschuldiging in ieder geval door de ambassade van de V.S. in Djakarta is tegengesproken. Overigens merkte de minister op, dat het in de Verenigde Staten gewoonte is zich niet uit te laten over zaken, die nog bij de justitie in behandeling zijn. Er zijn veel rechtszaken in de wereld en de regering geeft geen uitspraak voor een beslissing is gevallen. Dulles deelde verder mee. dat de V.S. niet van plan zijn de Nederlandse ei mische invloed in Indonesië over tt men. Ook streeft de regering er niet particuliere zakenlieden aan te moedigen zich in een economisch vacuum te vesti- Evenwel vroeg Foster Dulles aandacht voor de Amerikaanse economische hulp van ongeveer f360 miljoen aan Indonesië. De minister zei dat de Amerikaanse re gering welwillend staat tegenover verdere Indonesische verzoeken om hulp. Over de Nederlandse teleurstelling in zake zijn verklaringen in Djakarta merkte de Amerikaanse minister van buitenland- zaken op, dat hij maandag hierover eer vriendschappelijk gesprek had gehad met de Nederlandse ambassadeur in Washing ton. Hij hoopte dat dit onderhoud de toe stand duidelijk had gemaakt. Mijn houding in Djakarta, aldus zei Dulles, stemt over het algemeen genomen :en met de belangen van de Verenig de Staten en van alle vrije landen. Dulles hoopte, dat men beter zal begrijpen, v hij in Djakarta had gezegd en gedaan. Advertentie Het „Redt Jungschlager Fonds" heeft gisteren door middel van een advertenti de New York Times de aandacht ge vestigd op het Jungschlager-proces. /en de advertentie, die twee kolom van een pagina in beslag nam, stond als kop: „een beroep op de Amerikaanse openbare mening wordt recht gedaan?" De advertentie was namens het Jung schlager Fonds ondertekend door oud-pre- prof. mr. P. S. Gerbrandy. Oproep Dezer dagen zal een brief worden ge zonden aan de R.A.F. Escaping Society, de Engelse vereniging van vliegers en oud-vliegers van de R.A.F., die in dé oor log in vijandelijk of bezet gebied terecht zijn gekomen en daar door ondergrondse erkers werden geholpen. De brief zal een oproep bevatten om nota nemen van de gang van zaken ten aan zien van de Nederlandse gevangenen in Indonesië en om bij de Britse regering j te dringen op protesten bij de daar-l voor in aanmerking komende instanties. De brief zal vergezeld gaan van een re sumé van het proces-JungschlSger. Aan allen, die in de oorlog hulp ver leenden aan neergestorte geallieerde vlie gers, en bij de R.A.F.E.S. geregistreerd staan doordat zij met oorkonden of on derscheidingen werden begiftigd, wordt verzocht zo schrijft men ons instem ming met dit schrijven te betuigen door aan de heer D. L. van der Brugge, West gracht 70 te Den Helder, een briefkaart te zenden met de volgende tekst: „Hierbij betuig ik mijn instemming met het aan de R.A.F.E.S. te richten verzoek om actie t.b.v. de Nederlandse gevangenen in Indonesië." Dan moeten volgën naam. adres, be roep, handtekening en vermelding van ontvangen buitenlandse oorkonden en/of onderscheidingen. Voorts zal de initiatiefnemer gaarne ver- Zes mille en rustkuur voor Breda-gevangenen? De Duitse oorlogsmisdadigers die zater dag uit de gevangenis van Breda zijn ont slagen. meldden zich maandag in het Westd'uitse repatriëringskamp Friedland. waar zij kleding en zakgeld ontvingen en vanwaar zij naar huis vertrokken. Zij zeiden tot journalisten niet te ver wachten, dat spoedig nog meer Duitsers uil de strafgevangenis van Breda zouden worden ontslagen. Volgens de Westduitse wet ontvangen teruggekeerde gevangenen een finar.c.ele vergoeding, naar grootte afhankelijk van de tijd die zij in gevangenschap hebben doorgebracht. De ex-Breda-gevangenen zouden in ieder geval zesduizend gulden ontvangen, gesteld dat de betreffende wet op hen van toepassing is. De Duitsers die onlangs uit de Engelse gevangenis voor oorlogsmisdadiger in Werl zijn ontslagen, ontvingen de zesdui zend gulden en mochten gratis een rust kuur voiigen Pineau in juni naar VS De Franse minister van buitenlandse zaken, Pineau, zal, blijkens een medede ling van zijn ministerie, yan 18-20 juni a.s. Washington bezoeken, zulks op uit nodiging van zijn Amerikaanse ambtge noot Foster Dulles. nemen of er onder de bovengenoemde Ne derlanders mogelijk iemand is. die bin nenkort Londen denkt te bezoeken en daarbij in de gelegenheid zou zijn, per soonlijk het schrijven aan het bestuur van de R.A.F.E.S. te overhandigen. Thans hebben tachtigduizend Nederlan ders hun instemming betuigd met het manifest der zeven. Dit is naar het oor deel der initiatiefnemers nog veel te wei nig. Geheel Nederland moet zijn stem laten horen. Ieder kan zijn instemming zenden naar mr. A. Goekoop, Catshuis Sorghvliet, A. Goekooplaan 10. Den Haag. Het 17 februari geboren zoontje va douaneambtenaar W. Otte uit Hansweert zal de voornaam Boelhouwer mogen dra gen, aldus heeft de rechtbank van Mid delburg beslist. De rechters hebben bevolen de regls- irs van de burgerlijke stand der ge- eente Kruinimgen, waartoe Hansweert behoort, aan te vullen. In het vonnis is nauwkeurig, omschreven, in welke be woordingen de ambtenaar van de burger lijke stand de akte zal moeten inschrijven Zoals bekend is, maakte de ambtenaar an de burgerlijke stand bezwaar tegen de voornaam Boelhouwer, toen de vader zijft kind wilde laten inschrijven. De heer Otte nam hiermede geen genoegen en mr. J. Q. van der Burgt in Goes maakte na hem een proces aanhangig. Vorige week werd de zaak in de raadskamer be handeld. In de" uitspraak wordt o.m. gezegd, dat uit door de heer Otte overlegde beschei den bleek, dat zijn op 15 april 1908 ge boren broer, zijn op 26 november 1857 ge boren grootvadeF en zijn op 7 mei 1822 geboren overgrootvader met de naam Boelhouwer als voornaam zijn opgenomen in de registers van de burgerlijke stand. Ook bleek, dat reeds in de zeventiende en achttiende eeuw deze naam als voor naam voorkwam bij personen, van wie een of meer tot het voorgeslacht van de heer Otte behoorden (Boelhouwer. Ja- cobzoon, gehuwd te Sommelsdijk op 9 december 1632, Boelhouwer Jacobzoon Hartog, gehuwd te Oude Tonge op 27 januari 1720, Boelhouwer Hartog, gedoopt te Sommelsdijk op 14 januari 1753). De rechtbank overwoog, dat weliswaar de naam Boelhouwer ook als geslachts naam wordt gevoerd, maar dat dit nier behoeft te beletten de naam als voornaam toe te laten, zulks te minder, nu de heer Otte beoogde de naam Boelhouwer als enige voornaam aan zijn kind te geven. De eerste Britse waterstofbom T\E BRITSE Dolly Ex- press meldde dezer dagen, dat de eerste En gelse waterstofbom vol gend jaar in de buurt van Christmas-eiland uit een straalbommenwerper zal worden geworpen Volgens de Express is dit vermoedelijk de eerste H-bom die ooit door een vliegtuig is meegevoerd De datum van deze be langrijke proef is nog niet officieel bekend gemaakt, maar volgens de Express zal een grote groep in genieurs en atoomgeleer den spoedig naar het af gelegen eiland, halfweg tussen Australië en de kust van Mexico, vertrek ken. Volgens het verhaal van de Daily Express zal de bom op ongeveer vijf kilometer boven de grond ontploffen „om te voor komen dat het eiland en de schepen in de buurt met radioactieve stof zul len worden besmet". De Daily Express noemt de komende proef „waar schijnlijk de grootste vre desoperatie in de ge schiedenis". waarbij een zeer groot aantal schepen en vliegtuigen zal zijn betrokken. Het blad voegt eraan toe. dat de proef groot gevaar kan mee brengen voor de beman ning van de straalbom- menxverper die de bom zal afwerpen. Er zal wei nig tijd zijn om de enor me ontploffingszone te verlaten vóór de bom ex plodeert. De Amerikanen hebben nog nooit een waterstof bom uit een vliegtuig af geworpen. Tot nu toe werden alle Amerikaanse H-bommen op de begane grond tot ontploffing ge bracht. De Russische be wering. dat in Siberië een waterstofbom uit een vliegtuig is geworpen. wordt als ganda- schouwd. De Express beschreef de komende proef als „een gewaagd spel met c en revolutionaire ge dachte." Sir William Penney, kerngeleerde no. 1 van Engeland, wordt genoemd als de ontwer per van de proef. „Als deze test slaagt", aldus de Express, „zal z\j Engeland een grote voor sprong geven op de Ver enigde Staten en mogelijk ook op de Sowjetunie op het gebied van de ont wikkeling van superbom- Christmas-eiland is in alle opzichten ideaal voor de proef. Het heeft een grote landingsbaan van gemalen koraal, xvelke gedurende de tweede we reldoorlog door de Ame rikanen werd aangelegd. Het eiland heeft een be volking van 50 tot 60 mensen die alle op kokos- rxoot-plantages werken. Deze mensen zullen na tuurlijk worden geëva- Wij kennen de president der Ver. Staten, Eisenhower, in de meest verschillende standen en wisselende gelaatsexpressies. Vermoedelijk is hij één der meest gefotografeerde figuren ter wereld. Hierboven een al zeer ongewoon beeld van Ike, vervaardigd van rood kersen hout en de president voorstel lende tijdens het golfspel. De maker van dit fraaie werkstuk is de beeldhouwer Carl Hallst- hammar uit Chicago. Aprilletje zoet DEGEN. HAGEL OFSNEEUW wordt ons voor het komende etmaal door het KNMI voorspeld, meegevoerd door koude poollucht, onder invloed' van een IJslandse depressieVoor die depressie uit beweegt zich een zwakke rug van hoge druk, die vanavond en vannacht in ons land voor langdurige opklaringen met zware nachtvorst zal Een werkloze, die een dreigbrief aan Eisenhower gestuurd had, waarin hij voorgaf van plan te zijn de president te vermoorden, werd veroordeeld tot 42 maanden gevangenisstraf. HET WEER IN EUROPA München Zürich Genéve half bew. sneeuwbui licht bew half bew. half bew. licht bew. onbew. WZW windstil windstil Aanhoudend koud Tot morgenavond verwacht De Bilt: Plaatselijk zware nacht- K Morgen vrij veel bewol- I B king met wat regen, hagel 0f sneeuw. Overwegend ma tige wind, aanvankelijk krim- :uidelijke richtingen. Later noordelijke richtingen. Koud. (Opgemaakt te 11.15 uur). Donderdag: zon 6.0819.23; maan 3.34 13.17 uur. Op 11 april N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1