Jo Kruyder-Bouman DE ANDERE WERKELIJKHEID 70-jarige schilderes ALKMAAR heeft een „WEES-WELKOM"-dame FUCHSIA gedijt cdleen goed ROEREI met KAAS ZONDAGSBLAD ZATERDAG 31 MAART 1956 EERHERSTEL VAN HAAR KUNST IN HAARLEM In de bossen van Vogelenzang geleden twee mensen rond: een man was in lichtbruin fluweel gestoken en de vrouw in een groene japon met oranje borduursels. Beiden droegen schilders- attributen en de man bovendien een grote rugzak. Men kon het dit min of meer excentrieke echtpaar aanzien, dat de kunst beslag gelegd had op hun leven. Het waren Herman Kruyder en zijn echtgenote Jo Kruy der-Bouman. Ze trokken vrijwel dagelijks door de bossen en verzamelden allerlei jachttrofeeën als bloemen, takken, spar appels, e.d. Als ze dan thuis gekomen waren gingen ze die bezittingen rustig bekijken. En dan was het als het ware een wedstrijd wie het beste die herinnering aan het bos schilderde. Herman Kruyder is in 1935 op der sterkste coloristen die Nederland ooit gekend heeft. Zijn weduwe viert 6 april haar zeventigste verjaardag. Ter gelegenheid van dit feit heeft een groep vrienden een ere-tentoon- stelling georganiseerd in Museum ..Huis van Looy" te Haarlem, het huis waar de schilder-dichter Ja cobus van Looy woonde van 1913 tot 1930. Tot 22 april wordt die tentoon stelling gehouden en het is de moei te waard hier eens rond te kijken. Jo .KruyderBouman is een wel heel erg veelzijdige figuur op kunstgebied geworden. De expositie bewijst dat. Er zijn schilderijen, aquarellen, tekeningen, pastels, houtsneden, collages en wand kleden. En bij elk dezer vormen staat men verwonderd over de kwaliteit, ar tistiek en technisch. Jo KruyderBouman beheerst vrijwel all? technieken. Op de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam kreeg ze haar diploma m.o.-tekenen en gedurende vier jaren was ze lerares aan een meisjes-vakschool in Amsterdam. Eigenlijk heeft ze van haar vroege kin del-jaren hf gèschilderd. Als kind kon ze zo heerlijk fantaseren. Wat ze tekende of schilderde was altijd een droom. En toen ze later voor de klas stond pro beerde ze haar leerlingen te beïnvloeden met haar dromen. Ze bracht de jeugd in direct contact met de natuur, ze leerde de meisjes van de vakschool de bewondering voor het kleine, maar scho- Jo Kruyder-Bouman bij een van haar schilderijen, een onder-water fantasie Liefde tot de natuur Als het de leerlingen niet duidelijk was tekende ze het voor op het bord. Of ze nam een stuk papier om er haar ..oerwoudvegetatie" (zoals ze het zelf noemde) op vast te leggen. De leerlin gen genoten van haar verhalen en van haar liefde voor de bloemen, de plan ten en de dieren. Toen ze in 1910 met Herman Kruyder trouwde werd dié lief de voor de natuur nog versterkt. Want ook haar man kon urenlang door de bossen en de duinen dwalen. Vele malen ook vond men het echtpaar Kruyder in Artis in Amsterdam. ..Blijf jij maar hier bij de vissen", zei haar man dan, „ik kom je straks weer opha len". Dan zat Jo KruyderBouman ir volkomen concentratie bij haar vissen Ze beschouwde het vissenleven in hei aquarium ert registreerde de bewegingen de i het water. Dat bracht haai de alles in zich opgedronken lijk speelse en kleurgcvoelige verbeel- had- ven met tekeningen. Daarnaast was het het naaldwerk, dat haar fascineerde. Met allerlei lapjes, kantjes, strookjes, draadjes en restjes wist ze wonderen te bereiken. Haar grote en kleinere wand kleden zijn er de bewijzen van. Hoofd zaak voor haar is echter in het naald werk de achtergrond. ,,Ik moet een bij zonder mooie lap als achtergrond heb ben. anders kan ik niet beginnen. Van de achtergrond ga ik namelijk uit", zegt ze. Nooit ook zal ze vooraf op de lap een tekening maken. De stukjes goed worden er direct op genaaid. Én daar door wellicht heeft dit werk zulk eer spontaan karakter, spontaan in spontaan kleur. Bovenal bijzonder fijnzinnig en artistiek. Jo Kruyder-Bouman en haar man hebben lange tijd in Haarlem gewoond, maar er indertijd weinig waardering on dervonden. Men vond beiden te modern. Dat is allemaal veranderd en juist daarom is de tentoonstelling van het werk van Jo Kruyder-Bouman thans te beschouwen als een soort eerherstel. Haar beeldend vermogen, haar vaak speelse geest (o.m. In de vele poppen schilderijen) haar gevoelige sfeertekening en bovenal haar fijnzinnig kleurgevoel zullen thans velen verrassen. Er spreekt uit dit werk een grote liefde. Het is volkomen vrouwelijk van opzet en wellicht daardoor zo aantrekkelijk. „Das Ewig- Weibliche zleht uns hinan" mag bij Goethe dan een andere zin hebben gehad, hier is het realiteit. Jo Kruyder-Bouman is eén der meest gevoelige schilderes sen geworden. Haar feilloos ar tistiek vermogen heef? ons me nig schoon werk gebracht. Het èerherstel in Haarlem ter ge legenheid van haar 70ste ver jaardag mag gelden als een eerherstel in ons gehele land. In Alkmaar is mevrouw J. Olicmans Addeson begonnen met wat men een particuliere „Wees-Welkom" ser vice zou kunnen noemen. Zij heeft zich hierin gericht naar Amerikaans voor beeld. In de States Is het nl. al veel langer de gewoonte, om, wanneer nieu we bewoners zo'n dag of drie, vier in de vreemde stad wonen, hen te bezoe- en en op de hoogte te stellen van alles at de nieuwe bewoner over zijn nieu- c woonplaats zou moeten weten. Mevrouw Oliemans is daarmee nu in Bij rijst en macaroni hoort verse groente Het gebruik schotels is de laatste meer en meer toegenomen. Toch goed, in de regel aardappelen voor de vitamine C zorgen) en nie bij uitzondering een hoofdschotel rijst of macaroni te eten. Als groenten passen het best de felgekleurde soorten en de groenten met niet te flauwe smaak, zoals spinazie, gebakken uien, savoye- en groene kool, prei, erwten en snij- of sperciebonen. Goede combinaties zijn: macarohi mei gehakt en tomatensaus, plus sla van an dijvie of witlof: rijst met eieren en kerriesaus, plus snijbonen of kropsla; gort met stokvis, gebakken uien en mos terd, plus sla van geraspte wortel en Andere rpogélijkheden zijngort met hachee van vlees, node bieten; macaro ni met soepgroenten erdoor en knak worst ér bij: spaghetti met roerei en spinazie; rijst met ham. doperwten met worteltjes gemengd: „bahmi" van héér- macaroni met kool, prei en varkens- behoeven zich niets te ontzeggen Hoe men vorstelijk kan eten en toch slank worden Alkmaar begonnen. Ze kent haar stad op een duimpje en ze brengt voor haar bezoek dan ook een plattegrond :n met een bloemetje of wat lekker- nijen, om meteen al een plezierige sfeer te scheppen in zo'n gesprek. De ;te mensen vinden het erg prettig ..bron van inlichtingen" op bezoek te krijgen, ze krijgen het gevoel „er te horen", aldus mevrouw Olie- n zakelijke basis voor haar optre- heeft mevrouw Oliemans gevonden >en grote groep middenstandsbedrij- Die zorgen er voor, dat de Alk- rse ..Mlss Welcome" niet met lege handen behoeft te komen. Gratis toe gangsbewijzen van schouwburgen, het gratis stomen van costuum of japon, het gratis service verlenen van een cor- settenzaak dat zijn zo van die ver rassingen die een nieuwe-ingezetene var Alkmaar te wachten staat. Een prijzenswaard initiatief dus. dat de nieuwe Alkmaarder wel het gevoel moet geven dat hij welkom is in de nieuwe stad van inwoning. Maar of op den duur het ideële element niet schaduwd zal worden door het com ciëlê? We weten het niet. Natuurlijk, het is bijzonder leuk dat je inplaats 1 overstroomd te worden door folders drukwerkjes, nu een heuselijke dame op bezoek krijgt (als je daar tenmin ste drie dagen na de verhuizing al te porren bent); maar er kon wel een dag komen waarop het hartelijke glimlachje van welkom een soort „be roeps-grijns" wordt en dat de inlichtin gen over de nieuwe woonplaats uit niet veel meer zullen bestaan dan het aan bevelen van leveranciers, die deze actie steunen. Wij moeten ons verstand, onze ge dachten gebruiken bij ons eten. Dat is de enige weg die naar gesondheid, welbehagen en gewichtsvermindering leidt. Een mens op de honderd be studeert in de restaurants de spijs kaart aandachtig, denkt even na en geeft de kelner een nadrukkelijke bestelling voor een goed gecompo neerd maal, in overeenstemming met zijn gewoonten, zijn verlangens en zijn behoeften. Velen onzer echter lezen het menu als een boek over hogere wiskunde. Kiezen wat wij zullen eten schijnt een onaangename taak, ons door het leven opgelegd. Aarzeling, onzekerheid en vrees voor de kelner leiden ten slotte tot een haastige bestelling,' die weinig ver standig is en zelfs de eter, die de be stelling heeft gedaan, niet bevredigt. WIJZE RAAD Deze wijze raad en juiste opmerking troffen we aan in het in het Ne derlands vertaalde boek van de Amerikaan Martin Lederman, een voedingsdeskundige, (uitg. Con tact, Amsterdam). Dit boek heeft een aantrekkelijke titel „De Slanke Fijnproever" en het vertoont zijn opzet zo'n nuchterheid, dat we geneigd zijn te zeggen: de-slanke- lijn-houden is tóch eigenlijk het e\ van Columbus. We maken wel eens grapjes over eetlust en naar gelang daarvan, de omvang van ons zelf, van vrienden of kennissen, maar als men be denkt, dat mensen, die 15 a 25 pro cent te zwaar zijn, een 44 procent hogere kans om te sterven hebben dan iemand van middelmatig ge wicht, dan kan men zich voorstel len, dat de schrijver zwaarlijvig heid een ernstiger bedreiging noemt dan beschonken chauffeurs en oor log. Alcohol was in de negentiende eeuw de grote vijand van het leven, voor onze eeuw is dat de zwaarlijvig heid. Het is niet te ontkennen, dat vooral in een tijd van welvaart, zoals wij thans beleven, de verlei ding groot is, aan het eten zoveel aandacht te besteden, dat men door het te veel, door de overvloed, te weinig aan de lijn denkt, waardoor men eigen gezondheid en welbe vinden schaadt. ZELF 200 POND De schrijver kan uit ervaring spre ken, want hij woog zelf 220 pond en onderwierp zich gedurende kwart eeuw aan 17 Verschillende vermageringskuren. Hij voelde er zich ongelukkig- bij, ontzegde zich alle gastronomische genoegeits en nam daarna altijd weer evenveel in gewicht toe, als hij was afge vallen. Toen kwam hij op de gedachte van een eenvoudig en medisch verant woorde methode door allerlei en vooral gevarieerd lekkers te eten .li*, ie blijven. Dit boek wekt vertrouwen bij het lezen, omdat de schrijver er blijk van geeft de Hollandse keuken goed te kennen. De vaderlandse delicatessen weet hij hogelijk waarderen zelfs. Ook de inleiding van dr. J. Doijer draagt er toe bij de volle aandacht te richten op hei dagelijkse menu, waarbij de dekking van de grootte van persoonlijke portie wel in het mid delpunt staat. „Minder brood minder aardappelen" is het wacht woord voor de Hollander, die door gaans veel te zwaar eet. De menu's met de caloriewaarden erbij zien er goed uit. Lederman heeft er slag van. smakelijke spijzen op smake lijke wijze aan en op te dienen: het boek leest men als éen roman. Wel vragen wij ons af, of dergelijke du re menu's bifinen het bereik liggen van beperkte beurzen. Wij waarderen dit boek, omdat het uitgaat van het standpunt: gebruik uw verstand en betracht matigheid. En als zodanig bevat het goede richtlijnen, ook voor de Christe nen, indachtig aan Paulus' woord in 1 Korinthe 10 31 „Of gij dus eet of drinkt, of wat ook doet, doet het alles ter ere Gods". Daarmee achten wij de exegese juist gesteld, juister dan die van de schrijver in zijn hoofdstuk Verlei ding en appelen", waarbij Leder man zich afvraagt wat Eva eigen lijk heeft gegeten. Een dergelijk ge(mis)bruik van de Heilige Schrift kan ons niet bekoren. R. W. vtftctrtrü-ti-hiftrtvii-tfti-ti-li-irüii-b-ü-'j-irirtiii-iz-tió-trCrtrtrirfvtrirtfifirtTÓó-trü-ivtrü-tz-trtrti-trCrtrb-ti vlak voor het raam De Fuchsia is een ouderwetse kamerplant, die helaas niet veel meer aangetroffen wordt. Dat is heel jammer, want ze bloeit een lange tijd met sierlijk gevormde en fraai gekleurde bloemen, die op grote, ouderwetse oorbellen gelijken. Daarom heet de Fuchsia hier en daar „bellebloem". Nu is het waar, dat de Fuchsia sóms de nare gewoonte heeft bloemen en bla deren te laten vallen, soms onvoldoen de of heel geen bloei vertoont. Het is waar. dat de plant geneigd is zich eenzijdig te ontwikkelen. Maar de- arigheden zijn geen eigenschappen de Fuchsia, doch een gevolg van het niet goed behandelen. De Fuchsia wil alleen goed groeien én bloeien, als ze in het volle licht staat, vlak bij een zounig raam, waardoor het licht ongetemperd binnen valt. Als dat licht tegengehouden wordt door tegen overstaande huizen en (of) bomen, neem in maar geen Fuchsia's! Men heeft er geen idee van, hoe veel licht alleen al door het venster glas wordt tegengehouden. Dat is maar eventjes 80 pet, Eén vijfde deel komt dus alleen maar door. En op één meter afstand is het maar een tiende deel. Onze ogen, die zich aanpassen aan de sterkte van licht, merken dat niet op. Toch het zo lichtmeters leren het ons. Het eenzijdig naar het raam groeien, in gevolg van de grote lichtbehoefte, an men gemakkelijk voorkomen door elke dag de plant wat om te draaien. In de zomer, de periode van groei en bloei, geve men vaak mest en bespvoeie liefst met een verstuiver, de fuch- nog vóór de zon er op schijnt. In de winter is de beste plaats een koel. vorstvrij vertrek, ook vlak voor het raam. Geef dan geen mest en maar weinig water. In februari-maart begint de plant weer op te leven, Dan is het tijd om nieuwe aarde ibloemistenaarde) en wat meer water te geven. En als de groei goed doorzet, moet er ook weer mest gegeven worden. De eerste jonge scheuten kunnen uit stekend benut worden om te stekken, om zo nieuwe planten op te kweken. Die jonge uitlopers snijdt men, als ze ca, 5 cm lang zijn, met een heel scherp mes af. liefst mét een dun schijfje van de tak, waarvan men afsneed. Zo'n stek, met een hieltje, zoals men dat noemt, zet men in een mengsel van half turf molm en half scherp zand. Als ze een maal wortel hebben gemaakt, zet men ze in goede bloemistenaarde, plaatst ze op een lichte plaats, maar men were voorlopig felle middagzon. Wil men een mooie, bossige plant, dan gaat men al heel gauw de jonge toppen afnijpen en herhaalt dit een poos je met de dan ontstane scheuten. Dit moet men niet al te lang volhouden, omdat de bloei er door opgehouden wordt. 1 Een fleurig tafellaken, een vaas met voorjaarsbloemen en een mandje of schaaltje met al dan niet gekleurde eieren dal zijn de eenvoudige attribu ten voor een gezellige maaltijd. I Eieren eten met Pasen is in vele ge zinnen een traditie geworden, oftchoon het wel niet meer zó zal zijn, dat er hele wedstrijden georganiseerd worden „wie de meeste op kan"! Daarvoor zijn de eierenook de ,/lrie'ljes" te duur. En het w per slot van rekening ook niet de bedoeling met de gevolgen van overladen magen te gaan tobben. I Nee, als u dan tóch wat meer eieren dan anders in huis hebt, en u mocht ze op het moment dat u dit leest nog niet gekookt hebben, maakt u dan eens ies of geroosterde sneedjes brood. U heeft dan aanzienlijk minder eieren no- toch feestelijk. En het is een ogenblik. het i 1 Voor vier personen heeft u nodig: 2 eieren, 2 eetlepels melk, 25 gr geraspte kaas, peper, zout, boter. Klop de eieren los met peper en zout, voeg melk en ge raspte kaas toe. Smélt in een koekepan wat boter, laat hierin de ciermassa stol len, roer dan de gestolte massa van de bodem los. Verdeel de nog iets vochtige eiermassa over de toast of het gerooster de brood. Schik alles op ern schotel, garneer met wat peterselie of strooi wat fijngehakte peterselie over het roerei. de mening nogal uiteen lopen, het algemeen de 23-jarige leef tijd voor meisjes en iets ouder voor jonge mannen, geschikt geacht. Het aantal gehuwden onder de twintig jaar ia in ons land din ook niet groot. Anders staat het, zoals u kunt zien op deze grafiek, met landen als Egypte en de Ver. Staten. Van de dui zend huwbare meisjes zijn in die landen resp. 160 en 140 gehuwd. In Nederland daarentegen 19! Maar de animo om jong te Trouwen ia in Amerika nu eenmaal groot, groter zelfs dan in andere landen, want in Canada bijvoorbeeld is het percentage al de helft minder dan in de Ver. Staten. Dat Egypte de kroon spant, ia niet zo'n wonder, in de Oosterse landen gaat het léven nu eenmaal veel vlugger. Het is wel opvallend dat het aantal gehuwde mannen onder de 20 jaar in geen verhouding staat tot het aantal gehuwde méisjes van die leeftijd. De oorzaak zal wel liggen in het feit, dat meisjes vlugger volwassen zijn en dat in de meeste gevallen de sociale positie van de man onder de twintig jaar veel te wankel is om al een huwelijk te kunnen sluiten. Amerika spant ook hier de kroon, het aantal is zelfs groter dan in Egypte! Voor een goed begrip van deze grafiek geldt, dat de verschillende cijfers voor de diverse landen in een juiste verhouding zijn genomen, zodat zij voor ieder land te vergelijken zyn. Gehoord: paar nylon kousen dragen ter waarde van 2400 gulden. Dit heeft de Hollywood se kousenexpert Willys de Mond bekend gemaakt. Het zijn kousen, bespikkeld met heel kleine diamantjes. Margaret Truman heeft hierop snel gereageerd door een vriendin. Marga ret Carson, te laten verklaren, dat zij ..mooie, doch eenvoudige kousen zou dragen, net zulke als ieder ander meis je op haar trouwdag." Dezelfde mijnheer De Mond heeft nog gezegd, dat hij Grace Kelly voor haar huwelijk met prins Rainier reeds een paar kousen ter waarde van 550 gulden heeft geleverd. Deze kousen zijn volgens hem bezaaid met parels. Maar Grace Kelly heeft er geen commentaar op geleverd. Een der mooiste aquarellen van de kunstena- CORN. BASOSKI rCs„Bomengroep met kippen en winterzon". dan zingen tienduizenden ge- is opgestaan! Hij heeft voor Je lukkiger kinderen dan jij: óns de dood overwonnen!" ..Nu jaagt de dood geen angst Wij zijn toch dikwijls zulke meer aan want alles, al- grijze. grauwe Christenen, les is voldaan. Wie in ge- Wij staren ons blind op déze al haar zonden oxs zevenjarig buurjon getje moet v au' r,° psychiater. „Hij hééft vertelde zijn moeder mij. „Hij tobt maar over de j00f 0p Jezus ziet, die vreest aarde dood". „Over de dood?? ik hoogst verbaasd. gaat. Over tienduizend jaar mei zal de mens er zus of zó uit- zien. En tienduizend jaar ge leden waren we nog aap-men sen. De opgravingen bewij- het. Ik hoorde dood en helle niet." ellende. En die laatste bladzij oude blinde dominee, die v vroeg Maar met Hansje mag niet van de bijbel is voor ons het geloof gesproken geen werkelijkheid. De nieu- aarde. Over dat open graf schalt de triomf jubel: „Dood waar is uw prikkel, dodenrijk wgar is uw overwinning?" Moge God mede door óns blijmoedig geloofsgetuigenis „Ja, dat terwijl er worden. Dat >e- we aarde? Dat i nóóit over die din- - 'J j iien zyn uua gen gesproken worat, dat ter zal hem begrijp je wel Dat be greep ik maar al te goed. Hansje is nog nooit in een kerk of naar een zondags school geweest. Hansje vaag toekomstbeeld, de getallen hoor goochelen. In waarlijk opgestaan. Halleluja! verlossen. Zóu hij 1 Ik denk aan andere kinde ren, die in hun jeugd al van deze aarde werden weggeno- Ecn jongen zijn angst denken. Iets irreëels. En tóch ieder geval kunnen wij wat is het de enige in ons leven, cue duurt. Onlangs had een minee het voor de radio MARGARITHA do- cijfers gebruiken, 't Is nog brief. Teske. Dank 1 fijne i'n klein poosje dat v die wel een jaar geweten de openbare lagere school. heeft dat hij ging stervcn. Gf Hansjes vader en moeder nee nu zeg ik het niet gaan ook nooit naar de goed. Over sterven, over de kerk. Ja, ik begrijp het dood dacht of sprak hij niét. volkomen, dat er bij deze Hij^ wist dat hö mensen nooit, of zeker in mt' de laatste plaats over de J:®. dood zal gesproken wor- den. Maar uit één of andere zjjn duistere bron rijzen in er e Hansje's hart de vragen hem Jdaakt God de dood?" „Voel je de dood?" gaan. Dat kind lééf- „Vergeten aarde". Daar be- deze aarde in haar oude ge- Pasen uit en zag vol- doelde hij de ons door God daante zien. Wat - - door komen óver dood en graf beloofde heen. Die waren er niet meer voor ons hem. Toen op Gods klok aarde m uur geslagen was daalde mand me en engel neer en droeg ben. waa Huis._Veilig in Je- zai zjjn Christus gelijk met het eeuwig, onver- •rwörven uwe derf lijk leven op de nieuwe Daar, waar nie- aaide waar ieder zijn (haar) niet zeggen, dat ik nooit verdriet zal heb- eigen lichaam, dat precies bij Mevr. dc. J.-V. Dank voor uw schrijven en het mij toe gezondene, dat inmiddels al naar bedoeld adres is door gestuurd. Mhr. J. H. te W. Of ik er wel eens buiten sta? Goddank nee! Ik zou zondigen door zó aan de liefde en de genade van God te twijfelen. Ik zou écht de moed niet hebben om zó wantrouwend ten aanzien Hèm te zijn. Dat wil i diep en donker dat zit. niemand eenzaam die geest past, weer terugont- Ja hoor! Maar de Here Je- haalt me er toch altijd - gauw uit. Nu het mor al gen Pasen is, staan we toch ook niemand te vangt? Maar dan in onsterf- Precies zoals horen zal krijgen, dat hij üjke schoonheid. Ais wij heeft. 7REEMDE VRAGEN kind jaar. Vragen, die bij tussenpozen den als dit kind? Als wjj dit Wonder indenken geen nacht de milliarden kinderen Gods, zeker samen op de berg? zal die vóór ons geleefd hebben Is heus beter, dat u daar en van' hen. die nog na or zullen komen, dan duizelt 1 als opstan dingskinderen in deze wereld •ertoonden. dagen uit dat kleine hart geperst worden. In de ogc n van het zeer stille, in ~:~h- zelf gekeerde ventje gloeit het licht van Christus' dan een panische angst. winning afstraalde, zouden Vragen, waarop de ouders dan nog en de huisarts geen bevredi- kleine ei gend antwoord vinden en daarom wordt alle hulp ver wacht van dc psychiater. Ach, bang klein mensen kind, straks is het Pasenl En 'lijk veel grote „Hansjes" heen leven? „Bood schapt het Mijn broederen! Zegt het een Petrus, Wat leven wij bitter weinig uit die verwachting. En wat vertellen wij onze kinderen weinig van. Wie zal zeggen, wie hoe kort het nog duren zal ver- voor het laatste uur der we- heeft ecu-, reldgeschiedenis slaat? zus. Niet: U moet eens opletten, dat hebben" hoe méér Jezus' voorzeggin- gen over het laatst der da gen in vervulling gaan. des re werkelijkheid dan komt staan, uw dal der is die andere nederigheid uit naar boven werkelijkheid in ons leven, staat te schreeuwen, dat ik den Zoon gelooft, de diepte maar eens dóór rig leven", zc..t. Je- moet met m'n neus in 't stof. „zal eeuwig leven Dat heeft Hij voor mij ge lee die hééft het daan, weet u. En nu hoef ik 1. Dank zij onze Heer en Za- het niet nog eens over te ligmaker. Pasen ls de andc- doen. Die berg heet geen te sterker de mensen gaan waarop wij °t grote getallen, Pasen is ee deze oude aarde nieuw leven, „Hoogmoed", maar: „Gods blind staren, vriend'lijk aangezicht, geeft open graf, een vrolijkheid en licht." en nieuwe he- M- dat volgens een officieel decreet in Moskou een Russische vrouw, die een kind heeft gekregen, 112 dagen vry van haar werk zal krijgen ln plaats van de huidige 77. Als het een twee ling ls geworden, krfjgt de moeder een verlof van 140 dagen. Gezien: een moderne sche merlamp, bestaan de uit de geraam tes ge wone schemerlam pen. De smalle kanten waren aan elkaar gelast, zo dat er een zand- lopervorm was ontstaan. Daarom heen was stof ge spannen, zodat het voor het oog dus een grote koker leek. Gelezen: ln de „Daily Mirror", dat de New- yorkse Mode Academie mevrouw Mamie Elsenhower voor de vierde keer de jaarljjksc onderscheiding heeft toegekend van „de best geklede vrouw ln het openbare leven". Mar garet Truman werd voor de tweede maal „de best geklede vrouw op het concertpodium" genoemd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 9