Jlieuuie $ei hsctft G&mranl Jhr. F. Beelaerts van Blokland, minister van staat, overleden Zonder jazz en zonder alcohol Reeds 23 jaar was hij vice-president van het hoogste staatscollege Twee grootmeesters IJmuidense treilerstaking gisteravond opgeheven Wat brengt ons 1 januari de ouderdomswet? Nieuw ontwapeningsplan DINSDAG 27 MAART 1956 Postrekening: 58936. BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Zesendertigste jaargang No 10613 Directie: F. DIEMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red-: H. W. I. ENSERINE CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „StaatoasUcl) is ghebleoea mqn furt In tcqhepspott" EEN GROOT VADERLANDER HEENGEGAAN JN DE OUDERDOM VAN 84 JAAR is vannacht tie zijnen huize in die Bazaretraat te 's-Gravenhage overleden jhr. mr. F. Beelaerts van Blok land, minister van staat, vice-president van de Raad van State Met hem is een der markantste figuren in Nederland heengegaan. Het vaderland' heeft hij in tal van belangrijke functies gediend en tot op zeer hoge leeftijd vervulde hij het vice-presidentschap van ons hoogste staats college. Jhr. Frans Beelaerts van Blokland werd op 21 januari 1872 te 's-Gravenhage ge boren. De oude adellijke familie Beelaerts van Blokland heeft vele bekwame Neder landers voortgebracht. Z(jn vader, jhr. mr. G. J. Th. Beelaerts van Blokland, was jarenlang voorzitter van de Tweede Ka mer en gelijktijdig met speciale toestem ming gezant van de Zuidafrikaanse repu bliek bij verschillende landen. Nadat jhr. Frans een gymnasium in zijn geboortestad had bezocht, studeerde hij rechten te Leiden. In 1895 promoveerde j hij op een proefschrift over het tot stand komen en de rechtskracht van verdra gen, Hij vestigde zich als advocaat in de Residentie en was gelijktijdig werkzaam J als beëdigd klerk aan de griffie van de rechtbank. In 1897 aanvaardde hij de be noeming van ambtenaar bij het hoofd bestuur van de Posterijen en Telegrafie. I In deze hoedanigheid had hij van 1898— 1903 als secretaris zitting in verscheidene i examencommissies voor vakdiploma's bij i de Posterijen en Telegrafie. Van de derde Haagse conferentie voor internationaal privaatrecht in 1900 was jhr. Beelaerts van Blokland secretaris. Zuid-Afrika Bij het uitbreken van de Boerenoorlog i werden in Nederland commissies in het i leven geroepen, die zich ten doel stelden steun te verlenefi aan de bevolking van Zuid-Afrika. Jhr. Beelaerts behoorde tot de lnitia- 1 tiefnemers en had in tal van deze com- missies zitting als secretaris en/of pen- I ningmeester. Hij werd herhaaldelijk belast met het lidmaatschap of het secretariaat van een staatscommissie. In 1903 werd hij com mies-griffier van de Tweede Kamer, wel ke functie hij tot 1909 vervulde. In laatstgenoemd jaar vertrok jhr. Beelaerts van Blokland als gezant van Nederland naar China, met standplaats Peking. Ge- j durende de eerste wereldoorlog was hij i daar tevens belast met de behartiging van i de Duitse en Oostenrijkse belangen. Na zijn terugkeer in 1919 werd hij ge detacheerd bij het ministerie van buiten landse zaken, waar hij hoofd werd van de diplomatieke afdeling. De heer Bee laerts was ook vele malen gedelegeerde op Internationale conferenties. In november 1923 werd hij na de ver werping van het ontwerp-Vlootwet be last met de samenstelling van een extra- 1 parlementair kabinet. Hierin is hij niet kunnen slagen en het tweede ministerie- Ruys de Beerenbrouck is toen met enige wijzigingen aan het bewind gebleven. Ministers Ruim drie jaar later ontving jhr. Bee laerts zijn benoeming tot gezant te Brus sel. Hij trad echter niet als zodanig in I functie, aangezien hij op 31 maart 1927 1 als opvolger van jhr. Van Karnebeek in het ministerie-De Geer de portefeuille van buitenlandse zaken aanvaardde. Hij beijverde zich om de betrekkingen met België, die ten gevolge van de verwer- ping van het Moerdijk-verdrag door de Eerste Kamer geleden hadden, te verbe- j teren. In het hierop volgende derde ka- binet-Ruys de Beerenbrouck bleef hij I belast met de portefeuille van buiten landse zaken. Hij bleef ook tijdens zijn i bewind in dit kabinet er naar streven de betrekkingen met België te verbeteren. Dit kwam tot uitdrukking in de toenade- j ring op economisch gebied en in ver scheidene overeenkomsten. Jhr Beelaerts bekleedde het ministers ambt totdat h(J in april 1933 vice-president In 't Vossiusgymnasium te Am sterdam is gisteravond geloot voor het kandidatentoernooi schaken, waarvan de winnaar het recht krijgt de huidige we reldkampioen uit te dagen. De leider van het toernooi, dat heden begint en tot 30 april duurt, onze landgenoot dr Max Eu we (links), bespreekt hier met de Rus Keres het resultaat van de loting. Voor verslag zie pag. 9 van de Raad van State werd. In 1936 is jhr Beelaerts van Blokland benoemd tot minister van staat. Bfl de huwelijksvol trekking van H.K.H. prinses Juliana er Z.K.H. pms Bernbard op 7 januari 1937 was jhr Beelaerts van Blokland een van de getuigen. Gedurende de tweede we reldoorlog vertoefde h|j te Londen, waar hij adviseur was van H.M. koningin Wil- helmlna. In Nederland teruggekeerd aan vaardde hij het voorzitterschap van het Nederlandse bureau van het comité voor Nederlands-Belgische en Luxemburgse samenwerking. Op 8 maart 1946 werd te Genève de laatste voLikenfoondsvergadering gehouden. Jhr Beelaerts van Blokland was de leider van de Nederlandse delegatie naar deze conferentie, waarop besloten werd de Vol kenbond op te heffen en het werk over te dragen aan de Verenigde Naties Vele functies Het Concertgebouw te Amsterdam, welke functie hij tot eind 1955 heeft bekleed. Hij was van toen af ere-vooroitter van die in stelling. Jaren lang was hij voorzitter (later werd hij erelid) van het Nederlands genootschap voor geslachte- en wapen kunde. In 1952 maakte jhr. Beelaerts van Blokland deel uit van de Nederlandse ver tegenwoordiging bij de Jan van Riebeeck- herdenkdngen dn Zuid-Afrika. Ook in vele andere hoedanigheden is jhr. Beelaerts van Blokland In de loop der jaren werk zaam geweest. Zo was hij verscheidene jaren lid van het hoofdbestuur van de NederlandZuid Afrika Vereniging; 1902 tot 1909 verleende hij zijn diensten als correspondent voor Nederland aan „Lt Journal de Genève". Tevens was hij voor zitter van de Nationale Raad voor Neder land en Nederlands-Indië van het „Insti tute of Pacific Relations" en voorzitter van de Hoge Raad van Adel. Voorts maakte hij deel uit, hetzij als lid of als voorzitter, van onderscheidene internatio nale verzoeningscommissies. Grootkruis Koningin Wilhelmina benoemde hem in 1926 tot haar kamerheer in buitengewone dienst. Jhr. Beelaerts van Blokland was drager van de hoogste Nederlandse onder scheiding: hij was namelijk grootkruis der orde van de Nederlandse Leeuw en was ook Groot-officier der Oranje-Nassau- orde. Ook de Belgische koning heeft de verdienste van jhr Beelaerts van Blokland erkend door hem het grootkruis in de Leopoldsorde, de hoogste Belgische onder scheiding voor niet-vorstelijke personen, te verlenen. Jhr Beelaerts bezat voorts talrijke andere buitenlandse onderschei dingen. Hij bezocht de meeste landen van In een vergadering, die gisteravond in IJmuiden is gehouden en waar ongeveer 190 stakende vissers ter trawlvisserij aanwezig waren, is na stem ming gebleken, dat 95 van de aanwezige vissers voor het opheffen van de staking waren en 54 tegen. Met twee ongeldige stemmen bleek het besluit te zijn gevallen de staking op te heffen. Het conflict heeft inmiddels bijna drie maanden geduurd. Van de overige aanwezigen bleken de meesten niet te hebben willen stemmen, omdat men het niet eens was met- een geheime stemming, zoals nu voor het eerst in deze actie gehouden is. Vorige week was bijna overeenstem ming bereikt over het aflopen stakingsactie op het moment dat i sen het stakingscomité en de rederij Joh. Krijger over het vertrek van de trawler „Amsterdam" op de zogenaamde oude voorwaarden een overeenkomst had be reikt. Dit wilde op dat moment zeggen, dat de vaste gages in de trawlvisserij ge handhaafd zouden blijven, zulks eenstemming met de wil van de stakers. Jhr. F. Beelaerts van Blokland t Europa, maakte gedurende zijn verblijf in China reizen naar Nederlands-Indië, Mon golië, Korea en Japan en vertoefde ook enkele malen in Amerika. De Chinese cultuur heeft hem grote belangstelling ingeboezemd en ook de oude Europese schilderkunst en architec tuur hadden zijn bijzondere aandacht. In De Gids puhldceerde bij onder meer een studie „Egypte en de expeditie naar Kar- Het vice-presidepitsohap van de Raad van State wordt, in afwachting van een nieuwe benoeming door H.M. de Konin- A. A. L. Rutgers. Vanmiddag heeft de Raad van State zijn gewone, wekelijkse voltallige vergade ring gehouden. Dr. Rutgers heeft bjj de aanvang van deze zitting de overleden vice-president herdacht. SAMENVATTING VAN INGEWIKKELDE ZAAK Een meldingsplicht voor alle strijdmiddelen Londen, 26 maart Bij monde van minister Harold Stassen hebben de Verenigde Staten vandaag een nieuw plan ingediend om in het algemeen de internationale spanning te verminderen en om in het bijzonder de kansen op een ver rassende aanval kleiner te maken. Stassen stelde de vorming voor van een alarmsysteem dat de gehele wereld Overheidspersoneel dit jaar meer salaris? „Verwacht mag worden, dat de regering nog dit jaar maatregelen zal nemen tot verbetering van de salarispositie van het overheidspersoneel, evenals dit nu is toe gestaan aan het particuliere bedrijf op grond van de onderhandelingen in de Stichting van de Arbeid", aldus mr. dr. J. B. Sens, hoofdbestuurslid van de A.R.K.A., op een gisteren in Maastricht gehouden bijeenkomst. Sprekende over de bezitsvorming zeide hij te hopen, dat deze kwestie door mid del van een premie-spaarregeling in het nieuwe zittingsjaar van de Kamer zal worden opgelost. Er wordt waarschijnlijk een spaarcapa- citeit van vijf procent aangenomen en voorgesteld zal worden een premievast stelling van veertig proqent aflopend tot twintig procent en lager, aldus dr. Sens. Bij aanvaarding van deze voorstellen zou dit de regering 6.737.000 gulden per jaar kosten. Beslag op lading van Onassis Noorse walvlsmaa tsch app ij en hebben te Hamburg beslag laten leggen op 900C traan van Onassi6, die aangevoerd door de 30.000 tons tanker Olympic Sun. Het schip is intussen met het restant 11.000 ton traan naar Rotterdam vertrok ken. De beslaglegging geschiedde op grond van een klacht, dat Onassis in het ge sloten seizoen ondermaatse walvissen had gevangen. moet omvatten. Volgens Stassen moet elk land dat een eventueel ontwapenings akkoord tekent, verplicht worden, van alle militaire bewegingen van zijn land-, lucht-, en zeestrijdkrachten opgave te doen aan een centraal meldingscentrum Elk land dat ook maar één oorlogsvlieg tuig of onderzeeboot buiten zijn grenzen stuurt, zal verplicht zijn, het internatio naal alarmcentrum hiervan opgave te De Rus Gromykos, dfe zijn land ver tegenwoordigt op de ontwapeningsbespre kingen in Londen, heeft geen commentaar geleverd op de Amerikaanse voorstellen. Ook was het een teleurstelling dat Gro- myko zelf geen ontwapeningsvoorstel in diende. Een vroeger voorstel van de Verenigde Staten is geweest, experimenten te nemen met controle vanuit de lucht door het af bakenen vam zones van 50 tot 80.000 vier kante km. De „bloemböllentijd" is nog niet aangebroken, maar hier en daar staan al wel de velden met krokussen in volle bloei - voorboden van een rijke kleu renpracht op onze geestgron den. Malta in Commonwealth Londen, 26 maart De Britse regering heeft zich vandaag akkoord verklaard met het voorstel, de vlootbasis Malta aeel te laten uitmaken van het Verenigd Koninkrijk en de be woners van het eiland drie zetels in het Lagerhuis te geven. Dit plan wordt in Engeland al meer dan een jaar bestudeerd en de Maltezers hebben zich er onlangs in een referen dum voor uitgesproken. Malta is nu nog een kroonkolonie met een eigen parlement dat beperkte bevoegdheid heeft. Schoonheid en limonadestalletjes H 'ET IS een opmerkelijk Het „onvermijdelijk" ge verschijnsel, dat volg is ook hier geweest, worden. •omantiek plaatsen die de algeme ne belangstelling trekken dat de wegen op de berg en in de omtrek zijn be zaaid met ijs-, souvenir-, ddellijk worden bezaaid limonade, en fotostalle- n (meestal le- tjewi Zover is het hier nu ge komen, dat de schoonheid van de Drachenfels ge weld wordt aangedaan De de lijke) souvenir-tentjes eethuisjes. Weliswaar stelt een uermoeid toerist zo'n rustplaats of een tentje waar hij een blijvende herinnering kan kopen in sommige gevallen wel op prijs, maar hij vergeet dat het schoons waarvoor hij gekomen is. door al die negoties onrecht wordt Een interessant voor beeld is de beroemde berg Drachenfels nabij Keulen genaars '.alletjes, hierin gesteund door de gemeenteraad van het nabijgelegen Koenigswinter, proteste ren uiteraard heftig en wijzen eropdat het groot ste deel van de bezoekers niet bestaat uit rustzoe- kende patiënten, maar uit mijnwerkers uit 't Ruhr. gebied die er slechts op uit zijn. hun werk voor enkele uren te vergeten. De Keulse autoriteiten brengen hiertegen in, dat ook een mijnwerker bü zijn bezoek naar rust en schoonheid zoekt en niet naar een limonadestalle tje. En één der autoritei- voegde daara West-Duitsland. De door deze verspreide stad „Uw standpunt is begrij- autoritelten van Keulen wensen nu eindelijk een grote schoonmaak op deze berg en zijn ruïne, be kend uit de Siegfried- legende. De Drachenfels toeristenoord zeer in trek. heuvels fragiele huisjes. De pelijk Keulse autoriteiten zijn van e van plan hieraan radikaal meèr huisjes moei Drachenfels htige omringende het schoon werkterrein niet u bent (jlleen op maken. De de Drachenfels om geld n weg. De te verdienen met zijn Zoals de zaken er thans illen de stal- ,.oord letjes spoedig verdwijnen. (Van onze parlementaire redacteur) Nu de Tweede Kamer het wetsont werp „ouderdomswet" heeft aan vaard en nu ook wel te verwachten is, dat de Eerste Kamer dit goede voorbeeld zal volgen, zodat de defi nitieve ouderdomsverzekering inder daad op 1 januari a.s. kan ingaan, verdient het aanbeveling een over zicht te geven van de stand van zaken. De Tweede Kamer heeft aan de opzet van de wet niet getornd. Ieder een van 65 jaar en ouder krijgt dus een ouderdomspensioen. Gehuwden: 1338,per jaar, ongehuwden: 804,Stijgen de lonen met 3% dan gaan deze bedragen eveneens omhoog. Er zal een premie betaald moeten worden van 6% a 7 So, welke door een loonsverhoging wordt ge compenseerd. Deze premie wordt via de belasting geïnd. Zelfstandigen met een inkomen minder dan f 1600 (voor ongehuwden) en f2100 (voor gehuwden) betalen geen premie. Maximaal zal de premie geheven worden over een inkomen van f 6000. De premiebetaling begint op 15-j. leeftijd. De aanpassing Dit is het principe der wet. Krijgt iedereen nu dit bodem pensioen boven zijn normale pensioen? Dit is in vele ge vallen zeker niet het geval. Door het aangenomen amendement Van Lier is echter bepaald, dat 20 'I» van het bodem pensioen nooit gekort mag worden. In cijfers: gehuwden kunnen dus in ieder geval rekenen op een bedrag van f268 boven hun pensioen, ongehuwden op een bedrag van f 161. Dit zal stellig ook gaan geiden voor de overheidspensioenen, hoe wel het desbetreffende wetsontwerp nog niet is aangenomen- Niet minder dan 80 van de pensioen regelingen is na de oorlog tot stand ge komen. Men kan bijna veilig aannemen dat in deze pensioenregelingen een be paling is opgenomen over een eventuele aanpassing. In deze gevallen zijn de pen sioenfondsen dus gerechtigd het gewone pensioen met het bodempensioen te kor ten. Het gaat hier om bedrijfs- en on dernemingspensioenfondsen. Onder een "bedrijfspensioenfonds verstaat men een sturen zijn samengesteld uit aantal vertegenwoordigers van gevers en dè werknemers. Nu de mogelijkheid tot aanpassing is gegeven, wordt door de wet ook onmoge lijk gemaakt, dat een verzekerde zich tot de rechter kan wenden om de aanpassing ongedaan te maken. Polissen Naast de bedrijfs- en ondernem pensioenfondsen heeft men ook het sel van de polis. Dit zijn vaak de geval len waarin werkgevers en werknemers samen de pensioenpremie betalen aai verzekeringsmaatschappij. Deze polissen Men betaalt: 1. Iedere ingezetene van 15 tot 65 jaar betaalt een vast percentage van zijn belastbaar bedrag van loon- of inkomstenbelasting tot een maximum-inkomen van f 6000 (welk bedrag zal stijgen met de 2. Dit percentage zal 6li 7 be dragen, en wordt door een loons verhoging gecompenseerd. 3. Zelfstandigen met een inko men mirujer dan f1500 (ongehuw den) en f 2100 (gehuwden) betalen geen premie. Gehuwden met f 2100 f 3100 en ongehuwden met f 1500 ƒ2500 betalen niet de volle pre- 4. Zolang er geen kinderbijslag wet voor zelfstandigen is, wordt voor zelfstandigen met 3 of meer kinderen het inkomen voor de pre mieheffing verminderd met het be drag dat een loontrekkende al« kinderbijslag ontvangt. Men ontvangt: 1. Iedere gehuwde man van 65 Jaar en ouder f1338 per jaar, en iedere gehuwde vrouw van 65 jaar en ouder eveneens f 1338 wanneer zij kost wins ter is en haar man nog geen 65 jaar is. 2. Iedere ongehuwde (of gehuwd geweest zijnde) man of vrouw van 65 jaar en ouder f804 per jaar. Een weduwe win een man die het gehuwdenpensioen ontving, houdt dit na zijn overlijden nog een jaar lang, als zijzelf nog geen 65 jaar is. 3. Stijgen de lonen met minrtens 3 procent, dan gaan ook de pen sioenen omhoog. 4. De pensioenen kunnen evenwel gekort of aangepast worden, het geen in bijgaand artikel nader wordt uiteengezet. Het besluit van de stakingsletding, ge nomen in overeenstemming met de reder Krijger kon echter de goedkeuring van een stakersvergadering niet wegdragen, zodat op het laatste moment het besluit van het stakingscomité teniet werd ge daan. Inmiddels bleek, dat dit besluit ter vergadering niet werd verdedigd door deze stakingsleiding. Dit is vanavond wel gebeurd en thans bleek de vergadering mee te gaan. Inmiddels heeft de reder Krijger, zoals ter vergadering werd mee gedeeld, de stakers toegezegd, dat ook de t rei Iers „Tzonne" en „Bergen" op de zelfde voorwaarden als de „Amsterdam" de volgende week naar zee zouden kun nen gaan. Bovendien zijn toezeggingen gedaan van de rederijen Gouda, Erent en Groen, samen vijf schepen vertegenwoor digend. dat ook zij op de zogenaamde oude voorwaarden de trawlers naar zee willen laten vertrekken. De trawler „Amsterdam" die de stoot heeft gegeven tot deze nieuwe ontwikke ling zal woensdag naar zee kunnen ver trekken. De staking wordt door het onaf hankelijk verbond van bedrijfsorganisa ties, die de actie van het begin heeft ge steund, gezien als een overwinning van de stakers, daar de reders, aldus de sta kers. er nu wel van af zullen zien de vaste gages uit een eventuele nieuwe col lectieve arbeidsovereenkomst te laten schrappen. Schraalzonnig weer op komst IJET AFGELOPEN ETMAAL ts een vri) belangrijke verandering in de lucht, drukverdeling opgetreden. Bij IJsland t« namelijk door stijging van de luchtdruk een verbinding tot stand gekomen tussen hogedrukgebieden boven Rusland en bij de Azoren. 'Tegelijkertijd werd de ouda depressie bij Ierland minder diep. Het oceaanfront, dat met veel bewolking bo ven ons land stagneerde, wordt nu lang zamerhand door zwakke oostelijke tot noordoostelijke wind naar het Westen ge drongen. Verwacht wordt dat de lucht drukstijgingen boven Europa een ver plaatsing van het hoge drukgebied naar zuid-Scandinavië of het zeegebied tussen IJsland en Schotland en Noorwegen tot resultaat zullen hebben. Daardoor stroomt met een iets toenemende oostelijke tulnd geleidelijk droger wordende continentale lucht binnenwaarin de maximumtem peraturen enkele graden lager zullen zijn dan vandaag. De bewolking neemt in het algemeen nog verder af, terwijl in de nacht het kwik plaatselijk tot slechts en kele graden boven het vriespunt zal dalen. Er is opnieuw schraal weer op komst. HET WEERlN EUROPA Helsinki Stockholm Oslo Kopenh. Grenoble Berlijn in niet kunnen worden aangepast I Locarno de pensioenrechten die reeds zijn rnnsbruel bouwd. Alleen voor de komende ja- Rome Korting Een bedrijfs- of ondernemingspensioen fonds. dat een aanpassingsregeling kent, kan korten. Kennen deze fondsen een dgl. bepaling niet, dan kunnen zij toch aan passen. Ook wat betreft de pensioenrech ten. die reeds zijn opgebouwd. In dit ver band is de heer De Kort met zijn amen dement gekomen, waardoor is bepaald, dat bij veertig dienstjaren niet meer dan 60 mag worden gekort. Per dienstjaar voor het gewone pensioen mag nl. lVz per jaar gekort worden. Dit amendement slaat dus alleen op fondsen, die nog geen aanpassingsregeling bezitten. Tot de dag waarop de wet in het staatsblad verschijnt kunnen de bedrijfs- en ondernemingspen sioenfondsen proberen alsnog een aanpas singsregeling in de statuten en reglemen ten op te nemen. Daarna zijn zij gebon den aan het amendement De Kort. De hier bedoelde aanpassingsregeling geldt niet voor pensioenen, die met over heidspensioenen zijn gelijk te stellén- Voor de overheidspensioenen is nl. een aparte regeling te verwachten, die te vens een verbetering zal zijn. Het wets ontwerp daarover moet nog ingediend worden. Malenkof: Rusland wil de ervaring op atoomgebied met Engeland delen Londen. 26 maart. De Russische minister 'Malenkof heeft maandag zijn reis langs de Britse kracht stations onderbroken voor een bezoek de geboorteplaats van de Schotse dichter Burns, van wiens werken hij er uit het hoofd kan citeren. Eerder op de dag werd hij rondgeleid door het pronkstuk van de Britse elektriciteits voorziening, de atoom-energiecentrala in aanbouw te Calder Hall in Noordoost- Engeland. Malenkof zei na dit bezoek dat de Sowjetunie graag bereid is, haar ervaring op het gebied van de kernener gie met die van de Britse vrienden te delen. De Russische minister keert woensdag per vliegtuig naar Londen regeling kunnen maken om hét pensioen te korten met een deel (ten hoogste 80 van het bodempen sioen. Particuliere verzekeringen, lijfrenten, kunnen uiteraard nimmer deze definitieve ouderdomswet worden aangepast. Deze tekeningen uit het Ameri kaanse marine-orgaan- Naval Aviation News tonen de slanke Russische „lichtflits", een met terugwijkende vleugels uitge ruste tweepersoons straaljager, die onder alle weersomstandig heden kan worden gebruikt. windstil ONO ONO WEERBERICHT Schraal Tot morgenavond verwacht De Bilt: Droog weer met morgen I overdag zonnige perioden. Zwakke tot matige, tijdelijk vrij krachtige oostelijke wind. Over het algemeen iets lagere tem peraturen met plaatselijk lechte nachtvorst (Opgemaakt te 11.15 uur). april laatste kwartier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1