Jlieuwe £riïtsrl)e (Courant Pineau, Dulles, Lloyd gaan nabije oosten praten over D4ÜÜ Engeland verontwaardigd over komst Serof Mendès-France wijst schuldige aan in de lekken-zaak MODERNE CRETONNE GORDIJNSTOFFEN VRIJDAG 23 MAART 1956 Postrekening: 58936. BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Zesendertigste jaargang No 10610 Directie: F. DIEMEK Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELIIK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stuntrmstfcfi Is «hcbfeoeti tngn bert in tcgljenspocf Miniatuur- Walcheren VEILIGHEIDSRAAD MAANDAG BIJEEN zou plan hebben voor Engeland eerste tegen-actie PARIJS/LONDEN, 23 MAART. HET WESTEN ontwikkelt een steeds grotere activiteit ten aanzien van het nabije oosien, nu óe toestand in ait deel van de wereld in buitengewoon gevaarlijk stadium is gekomen. Pineau, de Franse minister van buitenlandse zaken, nodigde zijn Britse en Amerikaanse collega's Selwyn Lloyd en Foster Dulles uit tot een conferentie over hét nabije oosten. Londen verklaarde zich onmiddellijk bereid tot zo'n gesprek. Intussen is de Veiligheidsraad der worden gebruikt Verenigde Naties officieel voor maandag bijeengeroepen Amerikaanse resolutie te bespreken, waarin wordt voorgesteld dat secre taris-generaal Hammarskjoeld naar het nabije oosten gaat om het smeu lend vuur te blussen. Zoals bekend is, nemen -de spanningen tussen Israël en de Arabische landen nog steeds toe en de laatste weken wordt zelfs de mogelijkheid van een oorlog besproken. Engeland, zich volkomen bewust dit gevaar, zou in overeenstemming met de drie-mogendhedenverklaring 1950 reeds een plan gereed hebben het spits af te bijten en binnen 24 militair te kunnen ingrijpen bij een Ara- bisch-Israëlische oorlog. De Britse troe pen op Cyprus, die onlangs nog aanzien lijk zijn versterkt, zouden onmiddellijk Van Roijen protesteerde te Washington De Nederlandse ambassadeur te Washington, dr. J. H. van Roijen, heeft gisteren een bezoek gebracht aan de Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken en deze op de hoogte gebracht van de Neder landse gevoelens inzake het bezoek van de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken. Dulles, aan Indo nesië. Het Amerikaanse departement van bui tenlandse zaken wilde zioh niet over <je zaak uitlaten. In officiële kringen herin nert men aan de uitspraak van president Eisenhower, dat Amerika in koloniale kwesties beide partijen te vriend wil houden. Wat de betrekkingen tussen Ne derland en Indonesië betreft willen de V.S. eerder matigend optreden dan „goe de diensten" aanbieden, aldus de woord- Gen.-majoor Mathon dir. Defensie-studiecentrum De gep vlce-admiraal F. J. Kist zal op 15 april als directeur van het Defensie- studiecentrum worden opgevolgd door de generaal-majoor der cavalerie T. E. E. H. Mathon, die dan bevorderd wordt tot lui tenant-generaal. Morgen weer een groot zondagsblad TiMORGEN zal dus ons tweede zondagsblad in de nieuwe uitvoering verschijnen. Het eerste nummer is door een deel van onze lezerskring met enige aarzeling ontvangen voor wat het formaat betreft. Anderen waren vol lof. en uat ons het meest tot vreugde stemde was wel dat er zovele re acties kwamen Als inhoudsopgave geven wij u reeds een voorproefje van wat het Zondagsblad u morgen aan extra lectuur zal bieden. 0 De voorpagina heeft een nieu we (vaste) rubriek waarin u kort maar krrachtig) aan het woord komit en dan is er een beschouwing over de actie „Veilig door uzelf", om het verkeer veiliger te maken. In Parijs is een plastic huis ten toongesteld en ook daarover wordt geschreven en worden foto's afgedrukt. Dat het lente in de polder is, blijkt uit een artikel over de natuur op die bladzij. 0 Een aardig kort verhaal, de medische rubriek, de Volks wijk en andere bijdragen vindt u op de volgende pagina. 0 Op Blad Zij wordt het pro bleem van de werkende vrouw aan een verdere beschouwing onderworpen. Daar zijn weer tal van zaken afgedrukt die vrijwel iedere vrouw zullen interesseren. 0 De kerkelijke pagina heeft twee moeilijke woorden als hoofd motief: concordantie en con sensus. Maar als u gaat lezen, blijken daarachter enkele interessante beschouwingen schuil te gaan. 0 De muziek is door de jongeren met enthousiasme beantwoord nieuw probleem aan de orde gesteld. Wat? Dat mogen we nog niet zeggen. Op deze pa gina ook weer de bekende ont spanningsrubrieken. 0 Ten slotte: het Cultureel Ven ster. Daarin wordt grote aan dacht besteed aan de opera Porgy and Bess van George Gershwin, die in Den Haag zal worden opgevoerd. te voorkomen, dat conflict zich zou uitbreiden. Officieel geeft het foreign office echter geen mentaar op dit bericht uit Amerikaanse bron (New Yok Times). Hier komt nog bij dat Engeland geen parlementaire goedkeuring nodig heeft voor een militaire actie in tegenstelling tot de Amerikaanse regering ,die trou wens evenmin als de Franse over aanzien lijke strijdkrachten beschikt in dit gebied De uitnodiging van Pineau is gebaseerd op diens ervaringen tijdens zijn recente reis door het nabije Oosten. Vandaag bracht Pineau aan de commissie voor bui tenlandse zaken van de nationale verga dering verslag uit over deze reis. Malenkof gelooft in, een goede samenwerking Malenkof heeft gisteren op zijn rond reis langs de Britse energie-Installaties voor het eerst een grote rede uitgespro ken. Hij zeide van oordeel te zijn, dat oost en west in de zeer naaste toekomst overeenstemming kunnen bereiken. De sleutel hiervoor ligt eerder in een con centratie op punten, die ons verenigen dan op punten die ons verdelen," zei hij. „Wij Sowjetmensen zijn optimistisch. Wij geloven, dat de betrekkingen tussen de volkeren steeds beter zullen worden Prins Beun hand1: Internationale bijstand is een plicht „In de start van deze organisatie zie ik een poging om een steentje bij te dragen aan het tot stand komen van een evenwichtiger wereld. Maar dan dienen wij allereerst te beseffen, dat het hier niet om een soort lief dadigheid op grote schaal gaat. De westerse wereld is met het feit, dat zij hulp kan verlenen precies zo ge baat als de gebieden, die hulp krij gen." Dit zeide prins Bernhard vanmiddag ter gelegenheid van de installatie van het bestuur van de Nederlandse Organisatie voor Internationale Bijstand in het Ko ninklijk Instituut voor de Tropen in Am sterdam. Prins Bernhard is algemeen voorzitter van deze organisatie; voorzit ter is prof. dr. E. de Vries. Het is belangrijk, dat wij doen wat onze hand vindt, aldus de Prins. De taak van het verwezenlijken van een waar- 'lijke wereldgemeenschap die door in spanning van de gehele westelijke wereld moet slagen, wil onze beschaving niet ten ondergaan. Zowel de Prins als prof. De Vries waarschuwden er tegen, dat deze hulp nooit mag worden opgelegd. Er is veel kwaad gesticht en op zijn zachtst ge zegd niets bereikt door goedbedoelde, maar psychologisch foutief aangeboden en opgelegde hulp. Het westen heeft nog een fout gemaakt, namelijk door aan het verlenen van hulp voorwaarden van mi litaire' of andere aard te verbinden, waardoor de hulp of geweigerd of met wantrouwen werd bekeken. Prof. De Vries zeide tot slot. dat inter nationale bijstand geen filantropie, maar eenvoudig een staaltje van onze plicht is. Iwan de Vei schrikkelijke Londen, 23 maart. van generaal Iwan A. Serof, het hoofd van de Russische politie, heeft een i verontwaardiging in Engeland ontketend. De Britse bladen beschreven „Jakhals", „monster" en „Iwan de Verschrikkelijke". Toen Serof dan i geheim straalvliegtuig op het vliegveld van Londen landde, werd hjj r de strengste veiligheidsmaatregelen, die ooit in Engeland zijn genomen. Serof is naar Engeland gekomen o maatregelen te treffen voor de veil; heid van Boelganin en Kroesjtsjef tij dens hun bezoek aan Groot-Britta Hij zal vijf dagen blijven om de gehele route, die Boelganin en Kroesjtsjef zul len volgen te inspecteren. Serof moet zich vooral zorgen maken over een grote groep emigranten in Engeland, waf der zich tienduizenden Oosteuropese vluchtelingen bevinden. Velen van I zijn destijds door Serof gedeporteerd. De chef van de Russische politie kw< Op Sotland Yard rust sinds gis teren unieke taak, iemand te be schermen die n.b. naar Engeland is gekomen voor veiligheids maatregelen. Die „iemand" is niemand minder dan generaal Iwan Serof, chef van de Rus sische staatsveiligheidsdienst. Serof is in Engeland om in sa menwerking met Scotland Yard veiligheidsmaatregelen uit te denken voor het bezoek van de Russische leiders Kroesjtsjef en Boelganin, die in april naar En geland komen. Maar hij heeft daarbij waarschijnlijk over het hoofd gezien dat er in Engeland honderden Oosteuropese vluch telingen wonen, van jpiè er velen door de activiteit v^r-, Serof één of meer familieleden hebben verloren. niiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiinii!ii!iiiiiiiiiiiiniiiiiifii'iiin!'i!i!!i[ii!i!i Staking op Ned. suiker onderneming in Ethiopië Tengevolge van een staking van de in heemse arbeiders zijn deze week de sui kerplantage en raffinaderij van de Han delsvereniging Amsterdam ten zuiden van Addis Abeba, Ethiopië gesloten. Het aan tal inheemse arbeiders bedraagt vierdui- De stakers hebben voorzover bekend j dpn, zodat een proce6-verbaal volgde. Ver geen leider of vakorganisatie en hebbendachte is reeds drie jaar lid van het of- geen formele eisen gesteld. f.icieel Benelux-comité. Aanleiding tot de staking was een tij-1 ue ambtenaar van het openbaar ml- hulsvestlng. De staking nisterie eiste tien gulden boete, doch d* adsman betoogde, dat noch de minlst» Rassenscheiding Alabama Negerpredikant wegens boycot veroordeeld Montgomery, 22 maart De negerpredikant Martin Luther King jr. is vandaag als leider van de (onwetti ge) negerboycot van de stedelijke autobus- lijnen in Montgomery veroordeeld tot eer boete van 500 dollar. Zijn verdedigers te kenden onmiddellijk hoger beroep aan. Tijdens de zitting verklaarde de officier van Justitie dat de staat besloten heeft de processen tegen 89 andere beklaagden uil te stellen, in afwachting van het hoger be roep van King. Deze 89 personen zouden eveneens in verband met de boycot recht staan. Advocaat voor de kantonrechter „Vreemdelingen hebben niet hun wettelijke rechten „De vreemdelingen in Nederland wedervaren niet het recht dat hun krachtens de wet toekomt", aldus mr H. P. van Duiken uit Amsterdam in een principiële zaak betreffende de rechtpositie van de vreemdeling, die gisteren voor de kantonrechter van Bergen op Zoom diende. De 34-jarige P. A. van R., geboren in Göttin-gen (Did.) en wonend in Berchem, België, zou zioh op 10 december van het vorig jaar als genaturaliseerde Belg, in de gemeenten Roosendaal en Nispen heb ben bevonden. Deze grensgemeenten lig gen in het bewakingsgebied eerste linie Met ingang van 30 mei 1947 was K. het verblijf hier door de minister van justitie om politieke redenen ontzegd. Od volkomen legale wijze had verdacht» het bewakingsgebied betreden om vreemdelingendienst in Roosendaal verzoeken het verbod op te heffen. Toen hem doorgang werd geweigerd begaf hij zich direct weer naar België. Niettemin had hij voor hem verboden gebied betre- Gistermiddag is de onderzeebootjager Friesland bij de N.D.S.M. te Amsterdam aan de Kon. Marine overgedragen. (Voor verslag zie pagina 11.) Ongelofelijke onachtzaamheid Tevergeefs zochten zijn mensen microfoons PARIJS, 22 maart Terwijl indertijd de vroegere Fran se premier Pierre Mendès-France besprekingen voerde op hoog niveau met Engeland en Amerika, was hij tegelijk verwikkeld in een intensie ve jacht op spionnen. Zijn positie op de conferentie werd ernstig geschaad door beschuldigingen aan zijn adres in Franse bladen, voortvloeiend uit het lek in de Franse defensieraad, aldus Mendès-France tijdens het lekken-proces in Parijs. Mendès-France deed vandaag als ge tuige in het proces een scherpe aanval dp de vroegere secretaris van de defensie raad, Jean Mons, die lijkbleek en volko men verslagen in de verdachtenbank zat. Door toedoen van Mons zijn de notulen van de vergaderingen, die vernietigd had den moeten worden, iö handen geraakt van zijn particuliere secretaris René Tur- pin, die ze vla Roger Labrusse doorgaf aan de communistische Journalist André Baranes. Al deze vier mannen staan te recht. Volgens Mendès-France zochten ln die tijd detectieves te vergeefs naar verbor gen microfoons in het gebouw waar de defensieraad vergaderde. Pas daarna was de premier tot openbare arrestaties over gegaan. Hierdoor kwam ten sflotte i an het licht, wie de schuldigen waren en dit nieuws bracht- een omn^keer in de hou ding van Frankrijks bondgenoten met wie Mendès-France aan het confereren w Hij beschuldigde Jean Mons van „onge lofelijke onachtzaamheid" met de geheime documenten. Mons had twee maanden lang „modder en laster" over de hoofden van de Franse regeerders laten komen doordat hij geweigerd had, geheime stuk ken te vernietigen. „In die tijd heb ik allen die de vergaderingen steeds bij woonden. laten schaduwen en verhoren, waarvoor ik mijn collega's thans mijn verontschulagingen aanbied", zo zei de vroegere premier. Rechtszaak over de naam Boelhouwer De rechtbank te Middelburg zal woens dag de zaak behandelen betreffende de naam Boelhouwer, die de douanier W. Otte aan zijn op 17 februari in Hans- -eert geboren zoontje heeft gegeven. De ambtenaar van de burgerlijke stand wenste de npam niet te accepteren, om dat deze niet in de namenlijst zou voor komen. De heer Otte voerde aan, dat deze voor aam reeds begin 1600 in zijn familie voorkwam en dat thans nog twee perso- in leven zijn, die deze naam dragen. De ambtenaar gaf niettemin geen krimp de heer Otte nam een advocaat in de j de lijk tekort j brak het eerst uit onder de tractor-chauf feurs die het riet van de velden naar de raffinaderij vervoeren. Het bedrijf is de grootste industriële on derneming van geheel Ethiopië. Broer van Eva Perón in 1953 vermoord Buenos Aires, 22 maart Volgens :en officiële Argentijnse com- onderzoek is Juan Duarte, de 1 ex-president Péron en de broer van wijlen Eva Péron in 1953 ver moord. Hij werd in april van dat jaar dood aangetroffen in zijn woning; offi cieel werd toen bekend gemaakt dat hij zelfmoord had gepleegd. Hij was inder tijd financieel agent en vergaarde een groot fortuin. Na de val van Perón werd een ndeuw onderzoek gelast. De commissie maakte niet bekend, wie de moord heeft ge pleegd. riële beschikking, nooh het vreemdelin genrecht een wettelijke basi6 hebben- Twee wetten beheersen de rechtspositie nl. de Vreemdelingenwet van 1849 en di aanvulling hierop van 1918. Op grond var deze wetten zou de minister geen be- voegdheid hebben vreemdelingen uit U In de prakttfk worden reis- en verblyf- passen niet verstrekt, waardoor alle indelingen in Nederland ln wettelijke zin niet-toegelaten vreemdelingen zUn. In iet staat imperatief, dat niet-toege- vreemdelingen over de grens moeten worden gebracht. Hiermede wordt door de overheid de gehele gedachtengang van de wet doel ist overtreden en zUn naar raadsmans mening zowel het vreemdelingenregle- icnt als de ministeriële beschikking on verbindend. Doordat verdachte 6inds 1942 in. het Ne- De Rev: Scott over Z-W.-Afrika De Rev. M. Scott van grootste armoede en on- de Church of England, beschaving leven. Al een een man die in de ge- halve eeuw wordt dit ge hele wereld bekendheid bied achterlijk gehouden kreeg door zijn strijd voor eerst door de Duitsers, de rechten van onder- die er hun principes drukte of lijdende wol keren heeft enige dagen in Den Haag doorgebracht in verband met een ver zoek van de algemene vergadering der verenig de naties aan het inter nationaal gerechtshof over de kwestie van de volkeren in Zuidwest- Afrika. De Reverend vertegenr woordigt in de Zuidwest- Afrikaanse kwestie on ge- voiking al meer dan tien jaar wordt gedebatteerd over het lot van een gebied, dat op het ogenblik on menselijk wordt bestuurd hêersing al ln door de Zuidafrikaanse 1904 toepasten en een be- regering met haar rassen scheiding, aldus de Re- verend Scott. Kerken en missies zijn er verboden onder het excuus, dat de stammen géén missies willen. Weliswaar was de christelijke Luthersebe volking in dit gebied wel aan de blanken gaan twijfelen sinds de Duitse overheersing, maar het verlangen naar het Evan- 80.000 zielen gelie is er gebleven, al- 60.000 wie 30.1 stam en 30.000 Noma's en de Berg Dama- ra's. Door deze vertegen- woordigirg heeft hij zich de vijandschap van de Zuidafrikaanse regering op de hals gehaald: zo dra hij zich ergens ln Zuid-Afrika vertoont, jgjO wordt hij gearresteerd opgesloten. teisterde gebied. maar Londen uit zet hij echtex Tijdens een kort inter- toen na de oorlog de Ver- zijn werk voort, „we- view in hotel Centraal enigde Naties dit gebied tend dat de zegen van het vertelde de Reverend ons, wilden overnemen, wei- christendom wordt teniet dat de stammen in Zuid- gerde Zuid-Afrika Zo gedaan door de apart- west-Afrika onder Zuid- ontstond de onverkwikke- heldspolitiek van de afrikaans mandaat in de lijke omstandigheid dat er Zuidafrikaanse regering". 65.000 zie- dus de Reverend, die zelf verd op een in dit gebied is geweest, geraffineerde manier 0e- met tal van stamhoofden confisceerd, het land heeft gesprokenenvan werd afgenomen en de de Herero-stam zelfs op- bevolking had geen be- dracht kreegde belan- staansmogelijheid meergen .van dit volk te ver want die was nu voor de dedigen. Maar daarmee Duitse settlers geschapen, werd de Reverend. die Zuid-Af ril a kreeg In een missie had in Zuid- de Volkenbond Afrika, tot een ongewen- dit ge- ste vreemdeling. derlandse bevolkingsregister was schreven, bezat hij de 6tatus van toege laten vreemdeling en zou zijn uitzetting slechts kunnen geschieden krachtens Koninklijk besluit. De ambtenaar van het O.M., die op dit verweer niet was voorbereid, vroeg het houden van zijn repliek de zaak veer tien dagen aan te houden. fictie voor Jungschlager Regeling- zal alles doen, wat mogelijk is Naar aanleiding van het telegram, di vorige week uit Doetinchem namei 22.000 leerlingen van middelbare scholen in ons land aan dr. W. Drees werd den over het proces Jungschlager heeft minister mr. J. M. A. H. Luns verzekerd, dat de Nederlandse jeugd achter haar staat, al bet mogelijke zal blijven doen ter waarborging van een onpartijdige rechts pleging in het proces tegen de heer Jung schlager en ter bescherming van mevrouw Ook het damescomité Actie Nederland te Amsterdam ontving antwoorden van de minister, resp. op een telegram aan konin gin Juliana en aan dr. Drees. Deze ant woorden waren van dezelfde strekking. De New York Times publiceert een ar tikel van haar correspondent te 's-Gra- venhage. de heer W. H. Waggoner, die op merkt, dat de normale vriendschappelijke Nederlands-Amerikaanse betrekkingen thans zijn geprikkeld door Ameri-ka's hou ding ten aanzien van Indonesië en dat ei zich bij de pers en het publiek krachtige anti-Amerikaanse gevoelens beginn openbaren. Amerikaanse en Nederlandse diplomaten kunnen zich geen ogenblik herinneren, waarop de nationale gevoelens in Neder land meer verontwaardigd zijn ov Amerikaanse politiek dan thans. De ge schillen tussen beide landen worden sterkt door het proces-Jungschlager. Nederlanders zijn door dit proces 6terk getroffen als de Amerikanen door de processen tegen hun landgenoten in de communistische landen en de Nederlan ders hebben de vervo-lgde Amerikanen veel meer steun gegeven dan de Amerika. thans schenken aan deze Nederlander. Het bezoek van Dulles aan Djakarta Is de Nederlanders een bron van erger nis. Amerika poogt thans het Kremlin te overtreffen in welwillendheid, maar vergeet, dat Nederland nog steeds een onmisbare schakel is in de westelijke verdediging. De correspondent van het blad te Dja karta Alden wijst er op, dat de getuigen a charge zichzelf onder ede herhaaldelijk tegenspraken. Verscheidene hebben klaard. dat hun voor de politie afgelegde verklaringen onder pressie waren gegevci en hebben deze herroepen. De rechter ei de officier van justitie zijn niet afgestu deerd en zijn er niet in geslaagd hun zaak aannemelijk voor te stellen, aldus Alden. Aan dr. M. Barkey Wolf, luit.-kol.- rts, i6 op zijn verzoek eervol ontslag ver leend uit de militaire dienst. in Londen aan in een uitvoering van Ruslands meeat geheime wapens, het viermotorige straalvliegtuig TU 104 Dit toestel moet met een gemiddelde snelheid van 800 km per uur met een atoombom van Moskou naar Londen kunnen vlie gen. Toen Serof uit het vliegtuig stapte draaide hij zich trots om en wees op de hamer en sikkel op de romp van het vliegtuig. Duitsers bereid passen af te schaffen fVan onze verkeersredacteur) Duitsland is als reizend land ten zeer ste in opkomst. Vele Nederlanders heh- ben de grootste moeite om vakantie te bespreken in buitenlandse hotels. wa»r zij al jaren komen. De Duitsers ztfn vaak bereid het dubbele te betalen. •erigens zijn de Duitsers ook zeer gebrand op de komst van Nederlanders. Veelvuldig hebben zij aangedrongen op afschaffing van de pasdwang, maar daar voor schijnt de Nederlandse regering (nog) niet veel te voelen. De Duitsers gaan nu zover, dat zij zelfs bereid schij nen te zijn, de verplichting tot het heb ben van een pas door Nederlanders te laten vervallen, unilateraal dus. MET PRNTERKAT Amerikaanse woonauto's door Nederland Een groep van 42 Amerikaanse gezin- en, in totaal 120 personen van acht tot 85 jaar, zal op 28 maart te New York :heep gaan voor een reis van zes maan- en op het Europese vasteland. Men zal vjjf april in Rotterdam aankomen en ver ms in een lange stoet geheel West- Europa doorgaan en mogelük ook de Sow- jet-Unie bezoeken. De meeste reizigers zijn echtparen bo rn 65 jaar- Een vrouw van over de ze ventig zal haar auto zelf -besturen. Er zijn drie gezinnen met kinderen en een aantal honden, kattep en een panterkat. De reizigers hebben reeds ultnodigln- en van verscheidene steden en festivals Europa ontvangen. Dit is de eerste van een aantal reizen an Amerikanen met woonauto's. Het ligt de bedoeling trektochten te organise- ?n door Afrika, Zuid-Amerika, Australië a Nieuw-Zeeland. Walsmachinist oveneden De 47-jarige walsmachinist C. V. is gis termiddag bij werkzaamheden aan de Haakweg tc Hoek van Holland dodelijk verongelukt. De man moet van zijn rij dende walsmachlne zijn gesprongen en daarbij door onopgehelderde oorzaak er n geen ooggetuigen onder de wals zijn gekomen. Hij moet op slag dood zijn geweest. De wals reed de sloot In en kon eerst enige tijd later door een lier worden gelicht Alvast wennen... HET WEER IN EUROPA Londen ^'dam OZO ZZO ONO OZO windstil windstil windstil Het is nog wat vroeg in het sei zoen, maar zon en zachte tempe ratuur beloven al zo veel, dat deze kinderen voorzichtig, voetje voor voetje de zee proberen. Weinig verandering morgenavond verwacht D« f Veranderlijke bewolking en geen regen van betekenis. Ma- tige tot krachtige zuidoostelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. (Opgemaakt te 11.15 uur.) ZON EN MAAN Zaterdag: zon 6.36-19.02, maan 16.55 op, 5.16 onder. Op 26 maart V.M. nieuwe dessins AA 120 cm. breed l./U BULTHUIS BOTERMARKT 23.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1