orth State Ti 75 ct Aparte wet voor handels- en midden stand sonderwij s Noem uw Amerikaan bij de naam: Cyprus: westelijk bolwerk l-lsêïüïüÜiN GRIEP! één kwaliteit: voortreffelijk! één prijs: Heeft de ouderdomswet een verzekeringskarakter VllMlll Chefarine 4 Kamer wil herziening van vluchtelingenwetgeving 5 WOENSDAG 21 MAART 1956 Gelijkstelling met andere beroepsopleidingen Opleiding voor aankomend gezel gezel, patroon en meester HET MIDDENSTANDSVAK- EN HANDELSONDERWIJS moet in een afzonderlijke wet worden geregeld en niet worden ondergebracht in de grote wet op Tiet voortgezet onderwijs. Tot deze conclusie is de in maart 1954 ingestelde commissie Middenstandsonderwijs gekomen, na een onder zoek te hebben ingesteld naar de inpassing van dit onderwijs in het geheel van de onderwijsvoorzieningen in Nederland en naar de subsidiëring ervan. AMBACHT De delen van het zo gecompliceerde middenstandsonderwijs, die reeds wette lijk zijn geregeld, zullen in de midden standsonderwijswet moeten worden op genomen onder verwijzing naar de des betreffende regelingen in de bestaande onderwijswetten, aldus de conclusie van de CURSUS DETAILHANDEL Op grond van de volgende overwegin gen is de commissie tot deze conclusie gekomen: 1. In de bestaande ondenvijswetgeving ontbreekt een bevredigende rege ling voor de ontwikkeling van het onderwijs naar eigen aard en be hoeften van het kleinere bedrijf. 2. Er bestaat een nauwe wisselwerking tussen het onderwijs voor de onder nemers in het ambacht, in de dienst verlening en de vestigingswet, die judst voor dat onderwijs een aan haar voornaamste steunpunten biedt om deze reden dient de organisatie het middenstandsonderwijs te be rusten bij de ministers van onder wijs, kunsten en wetenschappen en economische zaken. Deze samen werking kan het beste worden ge- effectueerd in een afzonderlijke we'. 3. Het middenstandsbeleid heeft in de loop der jaren binnen het kader van de algemene sociaal en economische politiek een eigen accent gekregen. Dit zal ook in het kader van ae on derwijspolitiek het geval moeten zijn. In hel rapport wordt onderscheid ge maakt tussen een opleiding tot handels kennis en tot vakbekwaamheid. Aange nomen wordt dat het steeds om prak tische redenen nodig zal zijn dat beide systemen naast elkaar tot ontwikkeling komen. De opleiding tot vakbekwaamheid wordt onderscheiden in een opleiding voor het ambacht yoor de detailhandel en voor speciale groepen, zoals het horecabedrijf, het bouwbedrijf en het vervoersbedrijf. HANDELSKENNIS De opleiding tot handelskennis, voor zover zij afzonderlijk wordt gegeven, wordt het beste gediend door de op richting, zoveel mogelijk over het ge hele land verspreid, van avoncursus- Daar echter de eisen die de vestigings wet stelt slechts minimumeisen zijn, wor den daarnaast vervolgcursussen, even eens met een cursusduur van twee jaren, voorgesteld. De opleiding tot vakbekwaamheid voor het ambacht zal in het algemeen het beste kunnen geschieden in opleiding in Elke fase wordt afgesloten door een examen, waaraan een diploma is verbon den dat recht geeft op een bepaalde kwalificatie, t.w. die van aankomend ge zel, van gezel, van patroon en van mees ter. De ineesteropleiding gaat boven de minimumeisen van de wet uit, maar zal juist in de moderne technische ontwikke ling bijzonder dienen te worden bevor- DETAILHANDEL Verbetering van de dctailhandclsvak- oplciding moet in de eerste plaats worden gezocht in het oprichten van scholen voor de detailhandel met een zesjarige cursus. Gedurende de laatste drie jaren zal geen sprake meer zijn van een full-time opleiding, maar zullen de leerlingen in een of andere branche praktisch werk zaam moeten zijn. waarbij het aantal ge controleerde praktijkdagen per week met het jaar zal toenemen. Naast de detail handelsscholen zullen cursussen nodig blijken, niet alleen voor degenen die het schoolonderwijs om bepaalde rede nen niet kunnen volgen, maar ook voor die branches die per jaar slechts enkele verspreid wonende kandidaten kunnen afleveren. De commissie acht het tevens noodza kelijk, dat in verband met nieuwe ont wikkelingen in het bedrijfsleven zowel voor het ambacht als de detailhandel korte aanvullende cursussen worden ge organiseerd. WETTELIJKE REGELING De commissie meent, dat de opleidin gen tot en met gezel onder de nijverheids onderwijswet moeten blijven ressorteren, indien zij aan de onderbouw van de geprojecteerde patroonsscholen zullen worden gegeven. De patroon- en meestercursussen daar entegen zullen in de nieuwe midden standsonderwijswet geregeld moeten wor den, alsmedede detailhandelsscholen, dc middenstandsavondcursussen en de appli- AANPASSING bacht heeft de ïg van de nijverheids- de situatie in het am- ommissie de volgende 1. De commissie wenst uitbreiding van de nijverheidsonderwijswet met een leer lingenstelsel in twee fasen en aanduidin gen: „aankomend gezel" en „gezel". 2. Schriftelijke cursussen moeten wor den gesubsidieerd. 3. De patroonsvergoed'ingcn moeten zo danig worden herzien, dat gedurende di opleiding een redelijk bedrag wordt toe gekend ter tegemoetkoming in de kosten van de opleiding. 4. Subsidiëring van het cursorisch derwijs geschiedt via landelijke organisa ties. Hierin dient de wet te voorzien. SUBSIDIËRING De wettelijke regeling voor het midden standsonderwijs zal aan de scholen over heidssubsidie moeten toekennen, waardoor het onderwijs voor de middenstand op dezelfde wijze wordt behandeld als het merendeel van de andere bestaande be roepsopleidingen. Voor het toezicht moeten speciale in specteurs voor het middenstandsonderwijs worden aangesteld. Ook voor de handels- opleiding. de vakopleiding in de detail handel bepleit de commissie een speciale inspectie. Ten slotte stelt de commissie de in stelling voor van een raad voor het mid denstandsonderwijs. Deze raad zou de minister van advies moe-te;. dienen. Vervaardiging van staal volgens nieuw procédé Een grote staalmaatschappij in het Roer gebied heeft een procédé voor de vervaar diging van verschillende soorten staal ii één fase ontwikkeld. Bij dit procédé wordt ijzererts met behulp van zogenaamde taalbrandstoffen (aluminium-sillcium- bindingen) in een speciale oven recht streeks tot staal verwerkt. Het procédé is het resultaat van jj lapge onderzoekingen en kan volgens de maatschappij in bepaalde omstandigheden een belangwekkende bijdrage tot de tionalisatie van de staalindustrie lever De schoenen worden eleganter en hebben hogere hakken Beter voorkomen dan genezen A MERIKA heeft het nodig geoordeeld, de Veiligheidsraad bijeen te roepen om de gevaarlijke toestand in het Mid denoosten te bespreken. Het is van oor deel dat het beter is te voorkomen dan een oorlog tussen enkele Arabische staten en Israël thans groter dan ooit en is de waarschuwing, welke premier Ben Goerion van Israël enkele dagen geleden heeft laten horen, niet zonder zin geweest. Ben Goerion verklaarde, binnenkoi door Egypte geleide aanval op de jonge staat Israël te verwachten, tenzij de lelijke mogendhe- Verreweg de meest verkochte Amerikaan Verkeersles op lagere scholen verplicht (Vervolg van pagina 1.) directrice industrieschool voor meisjes te Rotterdam; P. van Houte. leraar m.o. te Rotterdam; L, P. A. Verheyen, directeur gemeentelijke m.h.a.s te 's-Gravenhago en C. J, van Wijngaarden van Rees, oud- secretaris van Veilig Verkeer. Het rapport In het rapport wordt aangetoond, dat het aantau kinderen van 1524 jaar. dat slachtoffer wordt van het verkeer, veel groter is dan het aantal kinderen van 1214 jaar, dat bij een ongeluk is betrok- Tijdelijke campagnes als strengere straf fen en zwaardere straffen kunnen geen blijvende resultaten afwerpen. Verkeers- onderricht aan rijpere jeugd is daarom gewenst. Hierbij dienen naast het ver keerstechnisch onderwijs de sociaal- psychologische factoren in de eerst® plaats te worden bezien. Het onderwijs moet zoveel mogelijk in alle leerjaren, maar tenminste in de laag ste drie van de school voor voortgezet on derwijs te worden gegeven. Duurt de cur sus twee jaar, dan in beide klassen. Gedurende het gehele cursusjaar moet per week een les van 15-20 minuten wtw- den gegeven. Van groot belang zou het zijn als het onderwijs verplicht werd ge steld. Het dient binnen de schooltijden te worden gegeven. Doordat er een elastiek in de boord zit, behouden deze buigzame schoentjes van nap-pa-leer hun pasvorm. Ze zijn ook gemaakt met een hakje. r slag geefsters). ',t hebben 'I F«rklaaidm uitzicht Amerika en Enge land. nog tijdig zul len besluiti raël de wapens te leveren die het dig heeft om zich met succes teger aggressie van Arabische zijde te ver dedigen. Amerika bevindt zich op het ogen blik evenwel niet in een positie om-oi grote schaal belangrijke wapens al.' vliegtuigen en tanks aan de Israëliërs te leveren. Dat zou een averechtse uitwer king hebben op de Arabische stati zijn weerslag doen gevoelen' in a delen van het nabije- en middenoosten, waar de Sowjetunie tot dusver met sue getracht heeft vaste voet te krijgen. De Amerikanen bevinden zich echter midden van een hevige verkiezingscam pagne, waarin ook een groot aantal "joden een geducht woordje meespreekt. De re gering van Eisenhower kan het niet ris keren. dat de republikeinse partij bij d< verkiezingen van november a.s, er vai wordt beschuldigd, Israël te hebben uit geleverd aan de Arabische staten, doordat thans steun aan Israël wordt geweigerd. Vandaag dat Amerika een tussen-op- lossing gekozen heelt en de kwestie heeft' voorgelegd aan de Veiligheidsraad, voor dat het te laat is- De mogelijkheid be staat dat de Arabische staten van eer eventuele oorlog tegen Israël zullen af zien, als de Veiligheidsraad zijn volle ge wicht in de schaal werpt. Het is evenwel de vraag, of hiervan in de Arabisch-Israëlisehe kwestie ooil sprake kan zijn, omdat de Sowjetunie slechts gebaat is bij. de voortduring van de onrust in het nabije- en Een veto van de Sowjetunie van de Veiligheidsraad onmogelijk kun nen maken. En aangezien de westelijk! mogendheden zeer waarschijnlijk ernstig rekening zullen houden met deze moge lijkheid, zal wellich eerst nog worden ge tracht, secretaris-generaal Hammers- kjoeld opnieuw met een speciale missie naar Israël en de Arabische landen te Mocht Hammarskjoeld er dan onver hoopt niet in slagen het gevaar af te wenden, dan kan alleen de Veiligheids raad de zaak nog redden, door als één man de oorlog als middel tot beslechting van geschillen te veroordelen. Gebeurt dat niet en breekt er toch een oorlog Uit, dan kunnen de gevolgen ernstig zijn. 1\/[ET veel gevoel de Nederlandse fabrikanten besloU,, niet mee te doen met de Franse en Ita liaanse mode der spitse leestvormen Weliswaar zijn de neuzen van de schoe nen iets spitser geworden, maar toch niet zo, dat dit op praktische bezwaren zou kunnen stuiten. Een en ander constateer den wij op de voorjaarsshow van de schoen- en lederbranche, in Amsterdam gehouden. Da.nr bleek ons tevens, dat het zware sportieve schoeisel en de flat gaat verdwijnen. Hoe langer hoe meer komen de hoge en halve hakjes in trek. De hakken zijn dun en slank, waardoor de schoen fragiel schijnt. Er zijn schoenen die feitelijk uit niets anders dan smalle bandjes en een zool bestaan, de zg. swing-back, waarvan de band zich om de hiel slingert. Garneringen ziet men weinig, hoog- sten kleine stikseltjes, strikjes of vlechL-. reepjes. Het materiaal is nylon (voor de voorvoet) en gekrompen leer (dat waar schijnlijk belangrijker zal worden dan suède). voor het sportieve genre, een ruige hunting-soort, met aangevulcani- seerde crêpe-rand. Ook linnen en een soort crêpe marocain is vrij veel ge bruikt Nieuw en mooi zijn de vinilyte-soorten: plastic dat in verschillende kleurschake ring gebracht wordt en vooral in het ge vlamde rood zwart en barnsteen-bruin een heel mooi effect geeft. Grappig en tegelijk heel praktisch is de „telev-isie-schoen", die, doordat er een elastiek in de boord ls verwerkt, geheel in elkaar trekken. Zo'n schoen blijft ook na lang gebruik goed passen en gaat niet wijken. Het bo venleer is nappa, heel soepel dus; in feite is het een schoen „als een handschoen!" Zwart blijft belangrijk, maar licht bruin in al zijn nuanceringen (hazelnoot, pomme de terre) neemt de overhand. En dan „gebroken wit" of „eiereschaalkleur." Liever niet: „Ik trek van Suurhoff" (Vervolg van pagina 1.) cumuleren, dat het totaal pensioen kan bedragen dan 70°/o van het 1: genoten salaris. Die grens van 70 '/- niet verschoven, worden, zo vervolgde de bewindsman, vooral niet als men let op de voortgaande vergrijzing van ons volk. Dat zou een slechte sociale politiek zijn. Het argument, dat hier* slechts een af lopende zaak betreft, maakte geen enkele indruk op minister Suurhoff. Als in deze wet de mogelijkheid tot cumulatie var pensioenen wordt geopend, zodat het pen sioen theoretisch boven het laatstgenoten salaris kan uitgaan, zullen er na enige tijd een storm van protesten opgaan. Iedereen wil dan het pensioen op 100 °/o van het salaris gaan stellen. Dat is soci aal onverantwoord. Dat zou een te sterke belasting zijn op de werkende generatie, want er komen steeds meer oude mensen. de 12.000 pensioenregelingen zag geen kans een behoorlijke ga rantie in het wetsontwerp op te nemer tegen een onredelijk gebruik van de aan passingsmogelijkheid. Alle amendementen (De Kort-Van Lier en van de heer Van Lier afzonderlijk) vond de minister dan ook niet waterdicht. Het noemen tingspercentages in de wet zal e neetwerking hebben. Maar het is ;n dat deze percentages in alle gevallen 'delijk zullen werken. Inning premie Minister Suurhoff geloofde niet, dat het •etsontwerp populairder wordt als de premies door het uitvoeringsorgaan zul- :n woorden geïnd, in plaats via de rijks belastingdienst. Technisch is dit denk beeld van de Prot. Chr. fracties bijna niet uit te voeren, daar de inkomens per jaai- kunnen wisselen. In 1981 zullen er waar schijnlijk 8V£ miljoen verzekerden zijn. Er enorm apparaat op poten gezet moeten worden, terwijl bovendien iedere 15 jaar de boekingskaarten verwisseld dienen te worden. Voor de bewindsman stond het vast, dat de inning van de pre mies door het uitvoeringsorgaan miljoe nen gulden meer zal kosten dan de in schakeling van de belastingdienst. Ook hield de bewindsman vast aan de vrijstelling van premiebetaling voor klei ne zelfstandigen die minder verdienen dan f 2100,Deze inkomens komen haast niet voor, zo zeide hij. En bovendien zou de inning van de premie naar zijn mening niet opvoedend werken, zoals de heren Stapelkamp (a.r.) en Kikkert (c.h.) had den gezegd. Hoe komt de minister aan de uitke ringsbedragen: f 1338 voor gehuwden en f 804,— voor ongehuwden? Minister Suur hoff zeide zich, wat de verhouding tussen deze bedragen betreft, te hebben aange sloten bij de noodwet ouderdomsverzeke- ring. Die verhouding staat ongeveer 10:6. Waarom komt de heer Kikkert echter op het laatste moment met een amendement um het uitkeringsbedrag voor de onge huwden te verhogen? De minister voelde daar niet veel voor, omdat dit amende ment miljoenen gulden zal kosten. Uit de replieken is wel gebleken, dat de mening in de Kamer door de redevoe ring van de minister niet is veranderd. Het wachten is dus op de behandeling van de amendementen. Duel ds. ZandtSuurhoff S.G.P.-fractievoorzitter heeft grote bezwaren tegen algemene verplichting UIT de rede, die ds. Zandt (s.g.) gistermiddag in de Tweede Kamer heeft gehouden is gebleken, dat zijn fractie de enige is, die zich afvraagt of zij haar stem aan de definitieve ouderdomsvoorziening kan geven. Ds. Zandt had waardering voor dit wetsontwerp, dat naar zijn mening niet uit gaat van de verzekeringsgedachte, maar waarom wordt iedereen verplicht te betalen? Ook de zelfstandigen en sommige predikantep, die een stille armoede lijden. Zij hebben niet om deze wet gevraagd en toch moeten zij premie betalen. Zo helpt deze wet de één, aldus ds. Zandt, maar brengt zij de ander in nog groter nood. groep medemensen ,in nood is moeten eerste de particulieren en de Kerk deze mensen helpen en ten slotte de overheid. Nu had ds. Zand't twee grote bezwaren tegen het wetsontwerp. De eerste was dat ook mensen „diie in weelde baden" dit bodempensioen krijgen. Zij krijgen ook een „favorietje" toegeworpen, maar waar staat in de Bijbel dat de overheid de ge-' fortuneerden moet helpen? Het tweede bezwaar wa-s dat vele mensen zullen zeg gen: was deze wet maar nooit gekomen. Wij hebben er niet om gevraagd en nu moeten we nu premie betalen ook. Zo wordt de fatsoenlijke armoede vergroot. He', mes wordt op deze mensen maat- gèen verband meer bestaat tus- schappelijk op de keel gezet. Ds. Zandt Het was interessant >m de s.g.p. fractie die tegen de ver zekeringsgedachte is toch kon instem men met het uitgangspunt van dit wets ontwerp. Dat komt. aldus de grijze frac tievoorzitter, omdat in deze wet van ver zekering geen sprake is, al wordt het woordje „verzekering" dan ook helaas vaak in dit ontwerp genoemd. Maar aan dit wetsontwerp ligt niet de verzekerings gedachte van Tailma ten grondslag. Bij deze definitieve ouderdomswet is veel sprake van een sociale hulpverle ning dan van een sociale verzekering. Er wordt geen ftremie, maar belasting be taald. Ds. Zandt was dus zeer verheugd, dat premiebetaling en de hoogte van de .uitkering. Het systeem van hulpverlening juichte ds. Zandt zeer toe. Nu gaat het oeroude christelijk beginsel van de barm. hartigheid een rol spelen. En dat beginsel is veel zegenrijker dan de revolutionaire barmhartigheidsbeginsel. Als er een grote „Nu ben ik weer de oude" Talloze dankbare gebruikers hebben dit gezegd, toen zij hun jeugdige kracht en vitaliteit her vonden dank zij Sanatogen. Dit toch bevat de natuurlijke bouwstoffen, die Uw lichaam nodig heeft om krachtig en gezond te zijn. Bestel nog heden een bus Tuch is hot zit WIJNBEKG IN ZEELAND van de wjjnstok in den mogelijk is en d een gematigd klimaat land. België en Eng. opisclie gehie- in landen met jals in Neder- zich gewyzigd kan hebben, maar vo ook omdat er voor de minder ge; den weinig anders op de markt dat het gebrek aan goed drinkw Op zichzelf r ?rkt wordt door het feit dat dé Maa zij kor z\jn landgoederen die zelfs noordelijker rak in de middeler •eks de middel den zacht. kli- t hebben geheerst, leveren erh- ichten die de predikant, dichter r Peter Hondius publiceerde 0- tot 12-jarige kweekprocven, ïstrccks 1600 in Zeeland bij de ans had genomen. Daaruit t niet alleen druiven wilden laar ook abrikozen, perziken, vijgenbomen liet plat (Nadruk vcrbodei sprak in dit verband van een tyraniek regeringsbeleid en van schrijnend barba risme. Want aan gewetensbezwaren wordt niet tegemoet gekomen. Zo wordt de spot gedreven met alle burgerlijke vrijheden. Naar de vaste mening van ds. Zandt is deze wet een toepassing van een socialis tisch beginsel. Wel verzekeringsgedachte Minister Suurhoff vond het Jammer dat hij het risico moest lopen de s.g.p. stem- verliezen, Daardoor zal de we* algemene stemmen aangenomen worden. Maar voor de bewindsman stond het vast, dat dit wetsontwerp ultgaa' van de verzekeringsgedachte. Niet in de ortho doxe, maar in de moderne zin. Want er is verband tussen de premie die de groep betaalt en de uitkering die de groep ont vangt. Aan gewetensbezwaren kon de mi- De met de dag feller wordende strijd op en om het eiland Cyprus is niet los te denken van de westelijke inspanning te gen communistische agressie, De kaart toont het strategisch belang van Cyprus in het westelijk defensiesysteem en het geheel van de smalle verdedigingsgordel langs het oostelijk blok. Het laatste nieuws omtrent Cyprus: bisschop Photios van Paphos, de tweede in rang na de ver bannen aartsbisschop Makarios, in in Athene aangekomen om besprekingen te voeren met de Griekse regering. Het belangrijkste doel van Cyprioten en Grie ken is thans volgens de bisschop „de te rugkeer van aartsbisschop Makarios en onderhandelingen over zelfbestuur voor Cyprus". Ook gisteren kwamen weer bot singen voor tussen Grieken en de Turkse minderheid op Cyprus. Illllllllllllllllllllllllfllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I 4 geneesmiddelen, elk afzonderlijk al wereldberoemd. Tezamen in één tablet verenigd, ondersteunen zij bovendien el- kaars werking, waardoor deze nóg krach tiger is dan kon worden verwacht. De combinatie Chefarine „4" doet werkelijk wonderen en brengt baat waar andere middelen falen! SeJflHEZHEuHMBIfc TEGEN PIJNEN EN GRIEP - 20 TABLETTEN 85 cl lister niet tegemoet komen. Als één groep :ich kan onttrekken aan de verzekering dan word't de deur wagenwijd open gezet Dor volgende groepen. Ook verschillende andere afgevaardig den kregen te horen dat het niet juist zou om elementen in deze wet op te ne- die daaraan wezenlijk vreemd zijn. Zo zijn er pogingen gedaan om de uitke ringen aan ouders met invalide kinderen ior weduwen en wezen te verbeteren, maar de minister vreesde, dat deze wet dan broddelwerk wordt. Ook al zijn er enkele sociale hardheden in de wet aan wezig dan kan men daar nu niet aan tege_ komen. Beter is het te wachten od de algemene regeling voor de kinder bijslag en een regeling voor weduwen en RONDER hoofdelijke stemming (met alleen de communisten tegen) heeft de Eerste Kamer gistermiddag het verdrag betreffende de status van vluchtelingen goed- taat is al luchtclingcn g 28 juli 1955 te Geneve ondertekend, maar het duurde oordat dc Tweede Kamer het In behandelinj nam. In dleaeltdeemaand 'crslag uit, maar pas op 29 februari jl. kwam de re- ntwoord. gekeurd. Di tot juli 1955, nog bracht de Eerste Kamci gering De s prof. Diepenhorst (a. prof. De Beaufort (kath. v.) en mevrouw VefWiey-Jonker (soc.) hebben er gistermid dag terecht op gewezen, dat deze uiterst trage gang van zaken de naam van Neder land als toevluchtsoord voor vluchtelingen geen goed heeft gedaan. De minister buitenlandse zaken, mr, Beyen, kon geen vertuigend antwoord geven op de vraag, het wetsontwerp tot goedkeuring s Ingediend. Hij meende de rege ring te kunnen verontschuldigen door te wijzen op het tijdrovende interdeparte- entale overleg („een vertraagde film"). Een andere grief van de sprekers was, dat Nederland eigenlijk nog geen dege- reemdelingen- en vluchtelingenwet geving kent. Prof. Diepenhorst noemde dit een constitutioneel ongewenste toe stand. Wé hebben in ons land wel een chaotische massa vooreohriften en cir culaires. die betrekking hebben op vluch telingen en vreemdelingen, maar deze bieden, wanneer het er op aankomt, de betrokkenen geen enkele wettelijke waar borg. Ook het onderhavige verdrag voor ziet niet in deze leemte. Baron De Vos van Stecnwfjk (lib.) be pleitte een soepeler houding van dc rege ring tegenover de Indische Nederlanders. Deze groep verkeert in feite in 'dezelfde omstandigheden als de vluchtelingen: ze zÜn ontworteld cn verarmd. Minister Beyen deelde mee. dat dit onderwep op het ogenblik door dc regering intens •dt bestudeerd. Binnen niet al te lange tfjd kunnen over het resultaat van deze e nadere mcdclingen worden ver-

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 5