Jlieumc gTriJtórije (üimranl Tweede Kamer bezig aan een sociaal monument Hotel Riche in Katwijk Zee open Nieuwe ouderdomswet kost tweeënhalf maal zo veel als de noodwet Amerikaanse kritiek op de invitatie aan Sukarno Kroesjtsjef en Boelganin komen 18 april in Engeland aan Verplicht verkeersonderwijs op lagere scholen? Betere bescherming van Engelse huwelijken WOENSDAG 21 MAART 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441 Postrekening 58936. ABONNEMENTEN: 7— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chei-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantoastfcfi Is gfjeblcoen "mgn tiert In teqlieospocf Ze9emdertigs»e jcrcn-gcr.'g No 10608 „IK TREK VAN SUURHOFFKLINKT NIET (Van onze parlementaire redacteur.) "X^OOR de vormgeving en de indiening van dit wetsontwerp draag ik de primaire verantwoordelijkheid. Net zo goed als voor de bedrijftaks- gewijze loonvorming", zo zeide minister Suurhoff gisteravond in de Tweede Kamer. „Maar dit wil niet zeggen, dat ik er prijs op stel dat men nu in plaats van „hij trekt van Drees" gaat zeggen: „hij trekt van Suur hoff". „U hoort het wel, dit klinkt ook niet, mijnheer de voorzitter". „Waar het mij wel om gaat", zo vervolgde de bewindsman, „is, dat de bejaarden niet langer aan het kortste eind zullen trekken bij de verdeling van het nationaal inkomen". domsvoorziening. In totaal is daar 279 mee gemoeid. In januari 1957 zullen minder dan 712.000 personen onder de definitieve ouderdomsvoorziening val len. Jaarlijks zal daarmee f 722 min. ge moeid z\jn. Aanpassing Er stond een toegefelijke min achter de regeringstafel. Hij was sli bereid tot het Overnemen van een ai dement Van Lier (soc.), waardoor Minister Suurhoff noemde de defini tieve ouderdomswet een forse stap naar de oplossing van het probleem „oud en arm". Dit probleem vergalde vroeger veel levensvreugde. De huidige eensge zindheid over de hoofdzaak van dit ont werp vond de bewindsman van Sociale Zaken een wonder. Maar dat komt, -om dat er een synthese is gevonden tussen de verzekeringsgedachte en de slaats- pensionering. Deze synthese is een nieu we eenheid op hoger plan. een in zich zelf sluitend systeem. De lange ministeriële redevoering stond ongetwijfeld op hoog peil. Zij bestond niet alleen uit een zakelijke weerlegging van de critiek. Voor het eerst bleek ein delijk dat de Tweede Kamer bezig was aan een waarlijk sociaal monument. On danks de avondvergadering was de op komst zeer bevredigend. En de volle pu blieke tribunes hoorden een bewindsman, die met overtuiging sprak. Het gaat ook om een belangrijke zaak. Minister Suurhoff heeft dit nog eens in cijfers duidelijk gemaakt. Op 1 januari van dit jaar kregen 39.000 personen een uitkering krachtens de noodwet ouder- Werknemers bevelen de 3 pet. aan Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling der gezamenlijke onder nemingsorganisaties, haar leden te adviseren, indien enigszins mogelijk de uitkering ineens van 3 procent aan hun werknemers te verstrekken. Deense staking. Door een belangrijke concessie van de Deense algemene vak bond is het mogelijk geworden dat de trein- en veerdiensten worden gehand haafd, ondanks de nationale staking. mogelijk moei worden, dal ouder zijn dan 60 jaar, bij c haar gepensionneerde man, lang een gehuwdenuitkerini echter tot een leeftijd van toezeggingen heeft hij echtei De aanpassing noemde minister Suur hoff het belangrijkste strijdpunt. De agi tatie die daanmee wordt bedreven, over schrijdt soms de grenzen van de rede lijkheid. Het is nl. volgens de bewinds man practisch onmogelijk een aanpas singsregeling te maken die kan gelden voor de 12000 verschillende pensioenre gelingen. Men had niet beter het wets ontwerp lm dlisorediiet kunnen brengen dan door deze agitatie over de aanpassing, zo klaagde de minister. Het beginsel van d» aanpasing is echter geen nieuwe vinding. Deze weg is alleen maar gekozen, om dat juist alleen langs deze weg een al gemene volksverzekering te bereiken is met een minimum aan administratieve kosten. Minister Suurhoff vindt de aan passing moreel en sociaal volstrekt houd baar. Materieel wordt niemand er slech ter van. Het grootste bezwaar tegen het loslaten van de mogelijkheid tot aanpassing was wel dat de pensioenen zodanig kunnen (Zie vervolg pag. 5) Tien prijzenkartels de laatste weken opgeheven Meer begrip voor bezwaren van minister Over het kartelbeeld en de loon politiek doet minister Zijlstra aan de Eerste Kamer enige belangrijke mededelingen. In de afgelopen weken werden niet minder dan tien prUzenkartels opgeheven. Bovendien is de opheffing van een aantal andere kartels in voorbereiding. Hierbij komen dan nog de prjjzenkartels die in 1954 en in 1955 reeds werden opgeheven, namelijk resp. 16 en 31. Minister Zijlstra kan tot zijn genoegen hieraan toevoegen, dat na de vele kartel besprekingen het begrip van het bedrijfs leven voor de bezwaren van de minister tegen prijsafspraken groeiende is. Het kartelonderzoek is echter nog verre van afgesloten. Bij vele prij zenkartels kan naar de mening van de minister niet ge sproken worden van winstbejag. Naast prijzenkartels waarvoor geen deugdelijke gronden waren aan te voeren, bleken er ook kartelafspraken te bestaan, die meer het karakter van een verweermiddel droegen. Andere motieven voor prijsafspraken bleken: ondersteuning van technische sa menwerking en kwaliteitbevordering van produkten. Hoewel deze doeleinden lovenswaardig zijn. was in vele gevallen hantering van de kartelafspraken ten aanzien van de prijzen toch niet aan vaardbaar voor het algemeen belang. De algemene conclusie van de minister is. dat het bedrijfsleven te gemakkelijk grijpt naar het middel van de prijzen- afspraak. De lonen In het kader van de loonpolitiek wijst de minister het verwijt, dat uit de Eerste Kamer was gekomen, af, als zou op het ogenblik de welvaartsvermeerdering slechts ten goede komen aan een bepaal de groep. Volgens de minister hebben de afgelopen jaren een stijging van de ver diende lonen te zien gegeven van 19 pro cent, terwijl de prijzen nauwelijks met 5 procent toenamen. Nederlanders waren billijk en vooruit strevend T^E New York Times bevat een vernietigende kritiek op Dulles' uitnodiging aan Sukarno om de Ver enigde Staten te bezoeken. Niemand LENTE minder dan Louis B. Wehle, die na de oorlog hoofd was van de Ameri kaanse economische hulpmissie te 's-Gravenhage, doet een aanval op de Amerikaanse gewoonte om blin delings geld in een bodemloze put te storten. De Sowjets buiten Amerika's idealisme en onervarenheid uit, schrijft hij. en de huidige toestand in Indonesië is het re sultaat van een 36 jaar lange inspanning der Sowjets, die daarvoor geschikte In donesiërs doordrenken van de communis tische leerstellingen en hen opleiden tot spionnen. Door vorming van krachtige cellen in Nederland trokken zij Javaanse intellectuelen aan en bovendien vormden zij strijdlustige vakverenigingen in Indo nesië. In het voormalige Nederlands-Indië hadden de Nederlanders een gezond on- (jsstelsel. Z(j schiepen er een zekere mate van zelfstandigheid in economie en bestuur, en bovendien een stelsel, dat bil lijker en vooruitstrevender was dan in enig ander afhankelijk land ter wereld. In de eerste Indonesische kabinetten be kleedden communisten sleutelposities en werden gesteund door terroristische or ganisaties. Rusland heeft thans het machtsevenwicht in Indonesië in handen en de Sowjets zouden in staat zijn de Britten buiten de Zuidzee te houden en beslag te leggen op een der rijkste ge bieden van delfstoffen en landbouwvoort- brengselen ter wereld. De Indonesiërs hebben thans Amerika. Frankrijk en Engeland zo ver gekregen, dat zij met elkaar wedijveren om door leningen de gunst van Djakarta te winnen. Moeten wij, vraagt de schrijver, deze leiders met hun politiek van verraad en hun communistische bondgenootschappen steunen bij de diefstal ten koste van de Nederlanders en bij de verwezenlijking der plannen van Moskou? In het licht van de enkele dagen gele den afgekomen loonbesluiten is ook de volgende opmerking van minister Zijlstra essant. De minister deelt namelijk mede. dat de stelling, dat een loonsverho ging over de gehele linie onder de hui dige omstandigheden niet tot prijsverho ging behoeft te leiden, in zijn algemeen heid niet juist is. De op dit moment al sterke druk op de rijzen kennende en beseffende dat de si tuatie van bedrijfstak tot bedrijfstak ver schilt, zou de minister in het bijzonder ten aanzien van algemene loonsverhogin gen tot de grootst mogelijke voorzichtig heid willen manen. Dit ministeriële antwoord werd opge steld alvorens het kabinet zijn standpunt het loonvraagstuk had bepaald. De opbouw van het nieuwe Europa wordt uitgebeeld in de met algemene stemmen goedgekeurde Franse versie van de Europa-postzegel. De zes lan den van de Europese Kolen- en Staal gemeenschap zullen op 15 september van dit jaar ieder twee of drie van deze Europazegels met dezelfde beel tenis in verschillende waarden uitge ven. Voorverkoop voor filatelisten is nief toegestaan. Eén der zegels zal in landen dezelfde 'waarde alle zes Premier Eden in het Lagerhuis Voornaamste doel: spreken over wereldproblemen Londen, 20 maart Kroesjtsjef en Boelganin zullen 18 april aan boord van een Russisch oorlogsschip in Portsmouth aanko men, zo heeft premier Eden van En geland vandaag in het Lagerhuis meegedeeld. Tijdens hun bezoek aan Engeland zul len de Russische leiders tenminste vijf maal met Eden over de internationale toe stand confereren. Zondag 22 april worden zij door koningin Elizabeth op het kas teel Windsor ontvangen. Het voornaamste doel van het bezoek Handgemeen om Stalin in Oost-Duitsland In het hoofdkwartier van de communis tische partij te Finsterwalde in Oost- Duitsland zijn pro- en anti-Stalinisten urenlang in een heftig handgemeen ver wikkeld geweest, zo meldt de organisatie van vrije juristen te West-Berlijn. Aan leiding tot het gevecht was de verwijde ring van een groot portret van Stalin uit het hoofdkwartier. De Volkspolitie werd gealarmeerd doch deze durfde geen partij te kiezen en trok slechts een cordon rond het gebouw tot dat de strijd was beslecht in het voor deel van de anti-Stalinisten. Aan de hand van gegevens die door de Martin-vliegtuigfabrieken werden vrijgegeven, tekende een Amerikaan se technicus deze plaat van een startplaats, ergens in de Verenigde Staten, waarvan de eerste Vanguard- raket met een kunstmaan wordt af geschoten. De raket is 30 meter lang en zal de aardsatelliet die zij ver voerd in drie trappen tot op onge veer 500 kilometer van de aarde brengen. Op de achtergrond de hijs installatie die het gevaarte op zijn plaats heeft gebracht; rechts de be tonnen bunker vanwaar de start en de vlucht worden gecontroleerd. (Men. zie .ook. „En. de. wereld draait" op deze pagina). Luchtdienst Rotterdam- Londen 1 september De Engelse charter-luchtvaartmaat schappij Mornon Air Services Ltd te Lon den heeft de Engelse regering vergunning gevraagd voor het onderhouden van een dienst tussen Londen (Croydon of Gat- wiek) en Rotterdam, met De Havllland Dovevliegtudgen, en wel voor twee tot vijf vluchten per dag. De vergunning is aangevraagd voor tien maanden, te reke- van 1 september af. sneeuw In de V. S. Als gevolg van e sneeuwstormen in de Verenigde Staten zijn tot nu toe minstens 141 mensen het leven gekomen. Ook gewenst voor het voortgezet onderwijs (Van een onzer verslaggevers) Een voorstel tot wetswijziging, waardoor liet verkeersrfnderw(js op de lagere scho len verplicht wordt, zal dezer dagen het departement verlaten, zei minister Cals van onderwijs, kunsten en wetenschap pen gistermiddag. Hij nam toen het rap port van de commissie verkeersonderwijs voor de leerlingen van het voortgezet on derwijs in ontvangst. Het rapport is een kort maar krachtig „ja" op de vraag dl verkeersonderwijs voor die leerlingen ge wenst is. De voorzitter vain het Verbond voor Amsterdamse studenten en Jungsehlager De senaat van de universiteit van Am sterdam en de studentenverenigingen aan deze universiteit hebben de minister-pre sident dringend verzocht geen geoorloofd middel achterwege te laten om te be werksteliigen, dat over Jungsehlager en andere Nederlanders te Djakarta wordt recht gesproken op een wijze, die in oVei eenstemming is met de rechten van c Regeringscommissie brengt rapport uit Veilig Verkeer, de heer Th. Röell, bood hét rapport in het ministerie aan de Nieuwe Uitleg in Den Haag aan. Hij noemde het een lacune in het verkeers onderwijs, dat op de scholen voor voort gezet onderwijs nog geen verkeersonder wijs wordt gegeven. Hij verzekerde minis ter Cals, dat op de Verkeersonderwijsdag. die 11 april te Utrecht zal worden gehou den, nadere voorstellen zullen worden gedaan over de praktische uitvoering van 'erkeersonderwijs op scholen voor voort- ;ezet onderwijs. Hoewel ons verkeersonderwijs op de lagere scholen ln Europa aan de spits staat, achtte de héér Röelil het van belang mét dit onderwijs door te gaan op vol gende scholen. Zodat het geleerde niel verloren gaat. terwijl het onderwijs araktervormend zal werken. Ook de heer E. Visscher, voorzitter van het rapport samenstel- op het belang van het verkeers onderwijs voor aansluitende scholen. Hij herinnerde er aan. dat het Verbond voor Veilig Verkeer in 1954 besloot een rapport samen te stellen over dit onderwijs Minister Cals bracht dank aan de com missie, die bestond uit: E. Visscher, oud- direoteur technische en machinistenschool te Middelburg, voorzitter: P. A. Reiger, hoofd van een chr. u.l.o.-school te 's-Gra venhage; J. L. de Boef, leraar ldch. oefe ning te Nijmegen; mej. N. C. de Graaf. (Zie vervolg pag. 5) Jaarlijks komen 20.000 kinderen zonder iehuis Londen, 20 maart De commissie van zeven mannen en twaalf vrouwen die in 1951 door de Britse regering werd ingesteld om aanbevelingen te doen in verband met de Engelse echtscheidingswet- ten, heeft thans haar rapport van 400 pagina's gepubliceerd. Dit rapport trekt door de grote ernst van het probleem grote belangstelling. Ieder jaar verliezen 20.000 Engelse kin deren onder de zestien jaar de beschut ting van het ouderlijk huis. doordat de ouders elkaar verlaten. aanbevelingen Ruimtevaart-era nadert snel... jongste straaljager-record, tekracht en meteorologi- gegevens bekend gemaakt guard slechts het middel de Van- sche verschijnselen, stuk het grootste geveer 500 km wzterschappelijke expert- me t in de geschiedenis Door middel van deze superraket zal de mens stuk onbetaalban de gegevens die van enorm »n- betekenis zullen zijn vorv de de luchtvaart, de 1 de c ■rste 1 toch zien de voorspellingen geleerden die zich met dioverbindingen dit project bezighouden in de Vanguard de voor de „gehoor" en „gezicht" in de ruimte plaatsen om de mogelijkheden van de ruimtevaart te onderzoe ken. al is dit niet de fei telijke naam van het doel Wat men echter ook nt- dekt, de bevindingen zul len het tijdperk van de ruimtevaart zeer bespoe- De Vanguard-raket dan, die de Amerikaanse kw.^tma: loper van het ruimteschip van de toekomst. Onge- drie st-dia twgfeld zal uit de Van- re de ruimte zal brengen, guard het eerste .\meri- j dertig meter lang. even kaanse -chip i grgevens voor de toekom stige ruimtevaart. Ver wacht wordt immers, dat de gegevens van de kunst- ring kunnen worden ge bruikt door de geleerden, die reeds nu berekenin gen maken voor een reis Zoals de meeste grote ontwikkelingen geschiedt ook deze stap voor stap de moderne mensen zien reeds reikhalzend uit nar.r de eerste tocht per ruimteschip. De komende groot dus als een huts komen, juist zoals de maanden en jaren zullen van zeven verdiepingen. Vanguard op haar beurt hun nieuwsgierigheid Zij zal de kunstmaan of feitelijk uit de Duitse V-2 is voortgekomen. De kunstmane waalf satellieten maal in hun baan ge- i 2900 km gegei ongevei acht. zullen o snel als het gen, magnetisme. reeds aanzienlijk bevr diqen, als de aardsatellm- ten ser Vanguard in de ruimte verdwijnen. En daarna zal de ruimte vaart plotseling niet eer zo ver van de werkelijk heid verwijderd zijn. van de Commissie is. dat zo spoedig gelijk een officieel lichaam in het leven moet worden geroepen dat tot taak zal hebben, door opvoedende voorlichting ge strande huwelijken weer in het rechte spoor te brengen. Het bedoelde lichaam zou ook preventief werkzaam zijn. De commissie is voorts van mfening dat de Britse huwelijkswetten moeten worden herzien omdat zij in verschillende opzich ten verouderd zijn. 176 inbraken Vijftien jaar geëist tegen record-misdadiger De officier van justitie te Arnhem heeft gisteren vijftien jaar gevangenisstraf met aftrek en terbeschikkingstelling van d» regering geëist tegen de 32-jarige machi nebankwerker G. M. A. van T. te NiJ- megen. Deze heeft bekend, zich in d« jaren 1951 tot en met 1954 aan 176 inbra- keii en 53 rijwieldiefstallen te hebben schuldig gemaakt. Verder heeft hij meisjes aangerand. Van deze enorme aa tallen misdrijven waren drie inbraken Nijmegen en Arnhem en twee pogingen tot doodslag: te Groesbeek op twee kwe kelingen in Mei 1952 en te Heunen op een dienstbode in juli 1954. De verdachte is reeds zes maal veroor deeld. Ook was hij ter beschikking van de regering gesteld. Tijdens verlofperioden van zijn verblijf in een Inrichting had hij verscheidene delicten gepleegd De twee kwekelingen had hij in het Staatsbos bij Groesbeek gevolgd. Een hen had hij met een gestolen pistool n geschoten en ernstig verwond, het andere meisje had hij met het pistool een klap op het hoofd gegeven. Hij sloeg op de vlucht toen een jongeman passeerde. De aan slag op de dienstbode eindigde op het moment dat het meisje door messteken verwond op de grond lag. De bankwerker was toen op zijn bromfiets weggereden. ca12ct koper ca.2ct \\^r ca 40 ct vet ca lel electnciteit iff ca 45cf gas Aartsbisschop van Athene 83, overleden Op 83-jarige leeftijd is de primaat van de Grieks-orthodoxe kerk in Griekenland, aartsbisschop Spyridon van Athene, leden. H(j was voorzitter van het Pan- hellistische comité, dat ijvert voor de vereniging van Cyprus bij Griekenland. Aartsbisschop Spyridon heeft een poli tiek bewogen leven achter de rug. Tij dens de bevrijdingsoorlog van 19121913 werd hij door de gevreesde Djavit Pasja ter dood veroordeeld, doch gered door persoonlijk ingrijpen van Koning Con- stantijn. In de laatste oprlog werd hij door de Italianen ter dood veroordeeld en door de Duitsers gevangen genomen, maar door toedoen van de toenmalige primaat, aartsbisschop Damaskinos in vrijheid ge steld. Hij volgde later aartsbisschop Da- is het houden van besprekingen over de vele vraagstukken, die de wereld verdeeld houden. De Britse regering zal een spe ciaal vliegtuig beschikbaar stellen voor de Russen. Op de vraag van een conservatieve af gevaardigde „Wat gaat dit alles wel niet kosten?" antwoordde Eden: „Veel minder dan een miljoenste deel van de kosten van ecu waterstofbom". Russisch-Japans gesprek vas.gelopen Londen, 20 maart De Russisch-Japanse besprekingen over een vredesverdrag z(jn hier vandaag na negen dagen onderhandelen geheel vast gelopen en voor onbepaalde t\jd verdaagd, zo meldt Reuter De Japanse afgevaardig de vliegt naar Tokio voor overleg met ztjn regering. Tunesië onafhankelijk Parijs. 20 maart Frankrijk heeft gisteren de onafhanke lijkheid éan Tunesië erkend in een ge meenschappelijk protocol, dat in Parijs werd ondertekend door Ben Ammar. de Tunesische premier en Pineau. de Franse minister van buitenlandse zaken. Tunesië mag voortaan zijn defensie en buitenland se betrekkingen zelf regelen, maar er ko men nog onderhandelingen ter definiëring van 'n „onderlinge afhankelijkheid op ge bieden van wederzijds belang" en dat zijn juist defensie en de buitenlandse aangele genheden. Het protocol moet nog worden goedge keurd door het Franse parlement. Op 16 april beginnen besprekingen om te komen tot toepassing van de in het protocol vast gelegde beginselen. Tienduizend Tunesiërs liepen zingend en juichend door de straten van Tunis, toen het nieuws van de ondertekening bekend werd. In de Arabische wijk werd feest verlichting ontstoken. Eers.e lentedag: mooi begonnen T\E eerste volledige lentedag is ingc- zet met prachtig weer boven West-Nederland. In de overige delen van Europa was het nog betrekkelijk koud. Nederland heeft het gehele afgelo pen weekeinde al van milde voorjaars- temperaturen kunnen profiteren: ire het zuiden van het land kwamen mid- dagtemperaturen, van twaalf tot vijf- tien graden voor. Het komende etmaal zullen de zui delijke en zuidoostelijke luchtstromin gen boven ons land zich handhaven, maar verdere tempcratuursstijgingen worden niet verwacht. De lucht, die thans naar ons wordf toegebracht, is van oorsprong iets min der zacht en afkomstig van een de pressie boven de Atlantische Oceaan. Naast opklaringen zullen enkele buien voorkomen. Grote hoeveelheden neerslag worden echter niet verwacht. „Laatste ijsbericht van deze winter" TP1JKSWATERSTAAT heeft gisteren het laatste ijsbericht van deze winter gepubliceerd. Hieruit blükt, dat op het IJsselmeer een strook zwaar opeengepakt drijfijs, die zich bevindt van de Oude Zeug voorbij Medemblik tot Wervershoof, is afgenomen tot een breedte van twee honderd meter. Dit (js ts nog erg hinder lijk voor de scheepvaart. Verder hebben restanten van het üs op het IJsselmeer geen betekenis meer voor de scheepvaart. HET WEERIN EUROPA licht bew. licht bew. OZO ZZO ZZW WNW Veiligheidsraad bespreke Middenoosten T~\E VERENIGDE STATEN hebben zich vandaag tot de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties gewend met het verzoek, onmiddellijk een vergadering te beleggen om een eventuele oorlog tussen Israël en de Ara bische landen te voorkomen. Premier Ben Halim van Libië verklaarde heden in zijn parlement. „In de lente dreigt een Israëlisch-Arabisch con flict, Libië zal elk Arabisch land dat door Israël zou worden aangevallen, met alle krachten te hulp komen. Berlijn Frankfort München Ztlrich Genéve Wenen Innsbruck Zuidelijke wind Tot morgenavond verwacht Da Bilt: Veranderlijke bevolking met nu en dan wat regen maar ook enkele opklaringen. Matige tot krachtige wind tussen zuid en zuidoost. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. (Opgemaakt te 11.15 uur). ZON EN MAAN Zon 6.40—16.59; Maan 14.14—4.25 Op 26 maart volle maan. (Advertentie) 58936 is het nummer van onze postrekening. Als u daarop vóór 1 april het abon nementsgeld voor het 2c kwartaal 1956 k f 7— overschrijft, dan voorkomt u dat er bij u een kwitantie wordt aan geboden en het Is gemakkelijk voor onze administratie. 'ordt, op het strookje wordt vermeld? De betaling kan ook geschieden aan ons loket: Steenstraat 37. DE ADMINISTRATIE.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1