Jliemue ftihsctjc GTmtronl Kroesjtsjef onthulde gruweldaden van „geesteszieke" Stalin Als het voorjaar wordt... Stukadoors: wel doorberekenen Van Geen strafvervolging tegen mr. Schokking Werkgevers en vakbonden met regering akkoord Bylandt teruggekeerd in Nederland ZATERDAG 17 MAART 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Staatoastfeli l« gbebleuen tngn facrl la ttffteaspoef Zesendertigste jaargang No 10605 Toeristische tips voor vakantietrips ZIE PAGINA 5 Jk stond op de zwarte lijst In 1937 zinloze massamoord op 5.000 onschuldige officieren NEW YORK, 16 MAART MIKITA KROESTTSIEF, d© eerste man in hot „collectieve leiderschap" van de Sowjetunie, heeft tijdens een besloten zitting van het jongste congres der communistische partij onthullingen gedaan over verschrik kelijke gebeurtenissen tijdens het regiem van Joseph Stalin, zo schrijft Harold E. Salisbury, oud-correspondent van de New York Times in Moskou, vandaag in dit blad^ Kroesjtsjef zou tijdens het partijcongres hebben verteld, dat Stalin aan het eind van zijn leven aan vervolgings waan heeft geleden, waardoor in de Russische hoofdstad een onhoudbare toestand ontstond. militaire attaché's te Berlijn; toen de aanval kwam, was zijn eerste order, niet terug te schieten, omdat de aanval slechts „een indisciplinaire actie van Duitse eenheden" inhield. Stalin een waar schrikbewind schiep: partijleiders die zijn bureau betraden, vroegen zich altijd af of zij het levend of dood zouden verlaten; Stalin schreeuw de altijd tegen zijn ondergeschikten; men sen die hij op zijn bureau ontbood, inti mideerde hij door te zeggen: „Wat kijkt u vreemd, waarom kijkt u me niet in de ogen? Bent u daar soms bang voor?" Sinds en'ige tijd voert het Kremlin een actie tegen de persoonsverering van Jo seph Stalin. Zijn boeken verdwijnen uit de bibliotheken en in de musea zoekt men sinds het laatste partijcongres te vergeefs naar een schilderij van de dic tator. Toch zien sommige waarnemers in Washington de onthullingen van Kroes jtsjef niet in de eerste plaats als een voortgezette campagne tegen Stalin, doch eerder als een politieke stunt. Volgens deze waarnemers ls de verspreiding van dit rapport ten doel, het vertrouwen van de vrije wereld in de huidige Sowjet unie met haar collectief leiderschap te vergroten, waardoor de defensie-inspan ning van het westen verslapt. Het rap port van Kroesjtsjef zou volgens deze waarnemers niet zijn uitgelekt, doch wel overwogen In westerse handen zijn ge- Andere beoordelaars geloven dat Kroesjt- sjefs onthullingen inderdaad voortijdig zijn bekend geworden. Kroesjtsjefs rap port zou wel degelijk geheim worden ge houden omdat het Kremlin de reactie in de satellietlanden vreest. D'eze landen is steeds voorgehouden dat zij met eerbied naar de dictator en zijn werken moeten opzien. De commentators zijn het er vrijwel unaniem over eens, dat de nadruk die Kroesjtsjef legt op de officierenmoord in 1937 een aanwijzing kan zijn vat invloed van het leger onder minister defensie Zjoekof. Kroesjtsjef, die verklaarde, dat het Russische volk geleidelijk de waar heid zal worden verteld, onthulde onder meer dat hijzelf de hand heeft gehad in het zogenaamde artsenkomplot tegen Stalin en dat hijzelf, Molotof en andere leiders op de nominatie stonden uit de wee te worden geruimd. 0 Stalin maarschalk Worosjilof (thans president) in het laatst van zijn leven als een Britse spion beschouwde en Molo tof onder huisarrest stelde. O maarschalk Toechjatsjevsky en 5000 andere vooraanstaande officieren in 1937 onschuldig („wegens verraad") zijn te rechtgesteld, waardoor de Sowjetunie in 1941 tijdens de Duitse invasie aan de rand van de ondergang kwam. Stalin in 1937 70 van de 135 leden, van het centrale comité liet vermoorden om zijn persoonlijke macht te versterken. Lendn in zijn testament, dat door Sta lin werd vervalst, tegen Stalin heeft ge waarschuwd; Stalin legde de vrouw van Lenin het zwijgen op met verschrikke lijke dreigementen. Stal ins waarschuwingen (onder meer van premier Churchill) dat de Duitsers In 1941 zouden aanvallen, naast zich neer legde, evenal6 de rapporten van zijn ALS HET LENTE WORDT, verandert er iets in ons. Die drang naar veranderingen, leeft de huisvrouw uit in schoonmaakwoede en de journalist bladert door zijn krant en vraagt zich af of niet ergens „de bezem door moet". Welnu, vandaag vindt u ons Zondagsblad in een nieuwe gedaante. We hadden daarvoor allerlei redenen: er was tot nu toe geen eenheid; er waren acht halve pagina's en twee hele n.l. Blad-Zij en de pagina die gedeeld werd' door het Cul tureel Venster en de kerkrubriek. En ook die verdeling verdroot ons: geen van beide rubrieken had „levensruimte" genoeg. Nu is de knoop doorgehakt. Vandaag krjjgt u ons Zondagsblad-in-het-nieuw onder het oog. Een nummer dat naar de lente lonkt. Enfin, oordeelt u zelf. Op de voorpagina wijdde onze speoiale verslaggever aandacht aan de schuohter naderende lente op de Hoge Veluwe en de 65-ste verjaardag van de heer A. B. Wigman. Bovendien wordt het weer in maart onder de loep genomen en is er een raadselach tig geval over de „Mayer-miljoenen" Een kort verhaal met een merkwaar dige titel prijkt op pagina twee en daar vindt u ook „de Volkswijk" en een nieuwe radiorubriek. B 1 a d-Z ij is de derde in de reeks. Daar wordt de vraag gesteld of de gehuwde vrouw ook in het arbeids proces moet worden ingeschakeld en daar is nog een keur van interessan te artikelen voor de dames (en de heren) bijeengebracht. Het Cultureel Venster werd uitgebreid tot een hele pagina en zo kon aan andere onderwerpen aandacht worden gewijd, bijv. een interessante tentoonstelling van Amerikaanse kunst In Den Haag en een interview met de zangeres Wilmy de Zwaan. Op die bladzij vindt men ook de grammofoon- platenrubriek „Via naald en plaat". Het „geestelijk leven" werd eveneens in een volle pagina onder gebracht. Deze bladzij werd verrijkt met een feuilleton en een belangwek kende beschouwing over de wilde Auca-stammen van Ecuador, die on langs vijf zendelingen doodden. In het Godsdienstig Journaal zijn stemmen uit de gehele wereld bijeengebracht en in Ter Overdenking zal men veel vin den wat de moeite van het nadenken waard is. De ontspanningsrubriek is samengevoegd met de jeugdpagina, die bovendien uitbreiding kreeg met een rubriek voor de rijpere jeugd. Wij ho pen, dat juist zij op die nieuwigheid zullen reageren. Kroesjtsjef danste Tijdens de laatste dag van het jongste Russische partijcongres zou Kroesjtsjef volgens de New York Times hebben verteld, hoe hij eens door Stalin was beledigd. Op een receptie waarop buiten landers aanwezig waren, had Sta lin tegen hem geschreeuwd: „Kjo Kjol, dans de gopak". Kjo Kjol is een Russisch scheldwoord voor een Oekrainier en de gopak is een Oekranische dans, die bijzonder veel voetenwerk vereist, hetgeen voor iemand met Kroesjtjefs leef tijd en postuur bijzonder onwaar dig was. „Wat moest ik doen?" zo verklaarde Kroesjtsjef tegenover de afgevaardigden, „Ik danste". Verzet in Georgië (Van onze correspondent) Londen, 17 maart Patrick Sergeant, Moskous corres pondent van de Londense Daily Mail. is er hedenmorgen in geslaagd, enige tijd een telefonische verbinding met zijn krant te krijgen. Sergeant gaf ongeveer honderd woorden door over een opstand in de Sowjetrepubl;ek Georgië, waar Sta lin is geboren. Tijdens het dicteren van zijn verhaal werd de correspondent plotseling door de censor onderbroken en ten slotte af gesneden. Andere journalisten waren niet in staat, ook maar één regel van dit nieuws door te ge", en. Volgens de Daily Mail was de opstand in Georgië, die ne gen dagen geleden zou zijn begonnen, ge richt tegen de anti-Stalinistische propa ganda van de huidige machthebbers. Er zouden verschillende doden zijn geval len. Jungschlager behoort te worden vrijgesproken, aldus luidt de conclusie van de Nederlandse hoge commissaris in Indonesië, mr. W. F. L. graaf van Bylandt, die gisteren op Schiphol aankwam voor overleg met de Nederlandse regering. Ook zijn positie is onaangenaam. De Indonesiërs hadden hem bij aankomst van Dulles genegeerd. Misschien verliet hij het ongastvrije land voor goed. DE besturen der verenigingen van met selaars- en stukadoorspatroons Rotterdam in Amsterdam, Den Haag, Utrecht zullen op dezer dagen te houden ledenvergaderingen hun leden adviseren t akkoord te gaan met de verlenging de vakantie in het bouwbedrijf, als de •aan verbonden hogere kosten niet volle voor de metselaars- en stuka doorspatroons in rekening zijn te bren gen boven hun vastgestelde aannccmsom. een gezamenlijk communiqué wordt toelichting van dit besluit gezegd: „Weliswaar hebben de aannemersbonden het principe van het niet doorberekenen dezer meerdere kosten aanvaard, doch dit komt voor een groot gedeelte hierop neer, dat de metselaars- en stukadoorspatroons een en ander zul' len moeten betalen. Wel is inmiddels in een bijeenkomst o.l.v. het college van rijksbemiddelaars een modus gevonden kosten over een tijdvak van twee jaren zgn. uit te smeren, hetgeen ver' lichting geeft voor de werken tot 30 juni a.s., maar dit is van geen betekenis voor die werken, welke nog een of meer jaren zullen duren en waarvan de aanneemsom reeds vaststaat. Er zijn toch velen van de ondernemers, die dan moeten werken ge durende lange tijdvakken, zonder toinsi of wel niets voor hun bemoeiingen zul len ontvangen, om maar niet te spreken van daardoor te lijden grote verliezen o; wel „de ondergang", zo besluit het ge zamenlijk communiqué. De „ereraad" onder leiding van de heel Gaillard. voorzatter van de Nederlandse Conservatieve Partij, komt vanmiddaj niet bijeen om Westerling te horen ovei ziia financiële daden. De zitting t« Amersfoort is uitgesteld omdat mevrouw Westerling gisteren een zoon heeft kresen Poliofonds Het Nationaal fonds vpor de kinderver lamming heeft yn gironummer ontvan gen. Het is 969 ten name van het Natio naal fonds voor de kinderverlamming i.o., Zeestraat 73 in Den Haag. Julius Caesar: 1999 jaar... (Van een onzer verslaggevers) J-JCT is niet 2000 maar 1999 jaar geleden, dat Julius Caesar werd vermoord. Dit zei de heer J. J. Mostard gisteravond voor leden van het Haags instituut voor volksont wikkeling, die bijeen gekomen waren op de HlVO-zolder, Molen straat 20 in Den Haag. Hiermede was voor ons een einde gekomen aan veel gereken en „ge- turf'. Verscheidene abonnees had den ons reeds voorgerekend, dat de gehele wereld de kranten dus incluis zich heeft vergist, en dat de herdenkingen eerst volgend jaar gehouden hadden moeten worden. 't Zit zo, aldus de heer Mostard: van Caesars dood in 44 voor Chr. tot het begin van onze jaartelling zijn 44 jaar verstreken. Sindt 1 januari van het jaar 1 na Chr. tot heden zijn 1955 jaren voorbij gegaan, want het jaar 0 heeft nooit be staan. Telt men 44 en 1955 jaren bij elkaar op, dan krijgt men 1999 jaar. (De eerste eeuw na Chr. had geen 100 jaren, maar 99). Inderdaad zijn wij dus een jaar te vroeg met herdenken. Maar, zo vervolgde de heer Mostard, de ster renkundigen kennen wèl het jaar 0. Daarom gedenken wij maar met de astronomen de meteoor Caesar aan de Romeinse hemel. De heer Mostard hield een lezing over de Romeinse politicus, veld heer en intrigant Caesar, die het via schijnbaar democratische daden tot dictator wist te brengen. Mr. Albert van der Hoogte droeg voor uit „Julius Caesar" van Shakes- Geschenk prinses Beatrix Comité vraagt giften voor Lemsteraak Het comité „Varend Nederland" is zo als gisteren gemeld begonnen met het uitvoeren van de plannen, prinses Bea trix een zei'ljach/t van het type Lemster aak aan te bieden. Ieder, die aan dit geschenk wil biidra- gen, kan dit doen door een gift te stor ten op postgiro 1818 van het comité Han- delmaatschappij te Amsterdam. Het co mité verzoekt ieder, daarbij volledige naam en adres te vermelden', opdat te zij ner tijd aan de prinses een register met de namen van de schenkers kan worden aangeboden. Het secretariaat van het co. mité is gevestigd: Plat Soetensteeg 46 -u Rotterdam, telefoon 24936. Hoofdconducleur viel uit rijdende trein Uit de in volle vaart rijdende stop trein AmersfoortEde is gistermiddag onder Terechutir de 40-jarige hoofdcon- duateur R. Zetzema uit Amersfoort ge vallen. Zwaar gewond is hij dn het zie kenhuis opgenomen. Moord op baby In O os tere eek ls een vrouw gearres teerd, die ervan wordt verdacht, drie jaar geleden haar toen drie maanden oude baby ia een put te hebben fverdi ken. Officier van justitie acht zaak afgedaan DE OFFICIER VAN JUSTITIE bij de Haagse rechtbank heeft heden aan mejuffrouw Pino te Amsterdam medegedeeld, dat hij g e e n termen aanwezig acht om tot een strafvervolging tegen de burgemeester van Den Haag, mr. Schokking, over te gaan. Doorberekening (3 pet.) slechts in bedrijven waar geen winst wordt gemaakt IN een vergadering, die om tien uur 's morgens begon en om zeven uur was afgelopen, heeft de regering gisteren de centrale organisaties van werkgevers en Werknemers tot elkaar gebracht. Uitgaande van enkele suggesties van regeringszijde (zoals we gisteren schreven: 3 pet. uitkering over 1955 ineensgéén algemene loonronde; differentiatie van 06 pro cent met mogelijkheid van enige doorberekening in de prijzen) werd in de namiddag overeenstemming bereikt. De regering zal maandag een be nemen. kend, waarbij minister Mansholt dan be reid zou moeten zijn de richtprijzen ln de landbouw te verhogen. De Volkskrant wijst erop dat de werk nemers wel "één procent hebben laten vallen van hun verlangde uitkering-in eens van vier procent, en dat zij ook af stand hebben gedaan van de richtlijn- verhoging met 3 procent, maar dat zij in feite hetzelfde resultaat langs een andere weg bereiken De werkgevers wilden nl. niet verder gaan met de dif ferentiatie dan drie procent; thans gaan ze akkoord met zes procent. Zij krijgen formeel hun zin: de richtlijnen worden niet verhoogd. De beslissing die het kabinet maandag zal nemen, zal vermoedelijk niet veel afwijken van de genoemde cijfers. Voor de laatste maal „Vrijspraak van de heer Jungschlager zou een normaal resultaat zijn" ELK weldenkend mens, die het requisitoir en het pleidooi in de zaak Jungschlager heeft gelezen, zal tot de conclusie komen, dat vrijspraak in dit proces wegens gebrek aan bewijs, een normaal resultaat zou zijn." Dit zei de Nederlandse hoge commissaris in Indonesië, mr. W. F. L. graaf van Bylandt, gisteravond bij zijn aankomst op Schiphol. Hij is zoals ge meld voor overleg met de regering uit Djakarta naar Den Haag terug geroepen. De doorberekening van de differentia tie 7.ou slechts gelden voor marginale bedryven (bedrijven die geen winst maken), tot een maximum van 3 procent en slechts met toestemming van het mi nisterie van economische zaken. De ren dabele bedrjjven zouden dus ln geen ge val mogen doorberekenen. Dit zou voor de landbouw betekenen dat 'een loonsver hoging van 3 procent kin worden toege- (Advertentie) De brief, waarin de officier van justitie jn besluit mededeelde, heeft de volgende inhoud: „In antwoord op uw verzoek van 7 aart 1956 tot het instellen van een straf vervolging tegen mr. F. M. A. Schokking. heb ik de eer u te berichten, dat naar mij is gebleken de procureur-fiscaal bij het bijzondere gerechtshof alhier, welk ge rechtshof op 1 juli 1949 werd opgeheven, destijds na kennisneming der stukken, geen termen aanwezig heeft bevonden om een strafzaak tegen mr. Schokking aan hangig te maken. Waar geen omstandigheden zijn geble ken, die onbekend waren toen deze be slissing werd genomen, komt het mij niet gewenst voor thans mr. Schokking straf rechtelijk tc gaan vervolgen. Voor de goede orde deel ik u mede, dat artikel 8 der wet overgang bijzondere rechtspleging (Staatsblad I 186) bepaalt, dat een beklag, als bedoeld in artikel 12 wetboek van strafvordering, na de op heffing van de bijzondere gerechtshoven kan worden gedaan bij de Hoge Raad dei- Nederlanden. Indien u zich uit dien hoofde bij de Hoge Raad over het niet vervolgen van mr. Schokking wenst te beklagen, zal de Hoge Raad over dat verzoek een uit spraak geven, waarnaar ik mij uiteraard zal gedragen." De raadsman van mej. Pino, mr. G. ter Laan uit Utrecht, deelde ons mede, nog niet te kunnen antwoorden op de vraag, of zijn cliënte in het besluit van de offi cier van justitie zal berusten. Nieuwe serie zomer postzegels Dit zijn de zomerzegéls 1956, die ruime een week eerder dan gewoon lijk, namelijk van 23 april af, te koop zullen zijn. Zij dragen alle voor stellingen van details van Rembrandts etsen. De voorstellingen worden in de randschriften verklaard 58936 is het nummer van onze postrekening. Als u daarop vóór 1 april het abon nementsgeld voor het 2e kwartaal 1956 a 7.— overschrijft, dan voorkomt u dat er bij u een kwitantie wordt aan geboden en het is gemakkelijk voor onze administratie- Wilt u er vooral op letten dat het juiste adres, waar de krant bezorgd wordt, op het strookje wordt vermeld? De betaling kan ook geschieden aan ons loket: Steenstraat 37. DE ADMINISTRATIE. Farben en de slavenarbeiders... DE SCHADELOOS- Volgens de woordt STELLINCSEISEN der ziet het er naar uit. dati totaal ruim 55 mil- dat onderhandelingen. welke nu worden gevoerd door de liquidatiecom- SpnAIIVAHETSg ZNEDËf joen gulden, die ongeveer 2.200 voormalige slaven arbeiders tegen de I.G. Farben-in-liquidatie heb ben ingediend, zullen waarschijnlijk door mid del van een compromis worden geregeld. Bij het Hof van Beroep te Frankfort is thans een proefproces in behande ling van de heer Norbert Woolheim, een thans te New Vork woonachtige, in Duitsland geboren Jood, die van de I.G. Farben schadevergoeding eist we gens geestelijk lijden in Auschwitz In juni 1953 besliste het nng gerechtshof te Frankfort, dat hem 10.000 Mark als schadevergoeding moest worden betaald. De I.G. Farben-in-liquidatie te kende in het begin van het vorig jaar beroep aan tegen deze uitspraak. Het gelijkheden van het Hof van Beroep te Frankgelijk besproken: m fort heeft nog geen uit- nog niet toegekome\ srtraak gedaan maar een het bedrag van de compromis voorgesteld. deloosstelttng. De I.G. Farben-in-liqui- het probleem wor eens en voor altijd w te lossen. Zij is bereid ten zekere schadeloos- itelling te betalen, zonder iele daarbij echter schuld of nalatigheid van haar kant te erkennen. Een regeling moet bovendien voor de I.G. Farben de waarborg Inhouden, dat er verder geen eisen zullen worden ingediend. Het resultaat vi derhandelingen groot belang voo oevredigende resultaten zullen opleveren, daar oei de partijen een oplos- slechts de technische r het i de o ■malige aan. deelhouders. Deze ver- delinn moet wachten, tot dat alle vorderingen op de maatschappij zijn gere geld. Verder hangt het van dit resultaat af, of er eisen kunnen worden in gediend tegen alle Duitse ondernemingen, die in de oorlog slavenarbeiders in dienst hebben gehad. Deze „Ik hoop van harte dat de rechter tot dezelfde conclusie zal komen. Ook bij dc Nederlandse gemeenschap in Indonesië heeft de eis tot doodstraf diepe indruk ge maakt." De hoge commissaris kon niet of zjjn ambtsperiode in Djakarta verlopen ls. Graaf Van Bylandt werd op Schiphol met vragen bestormd, allereerst natuur ver de zaak Jungschlager. Gevraagd de vele reacties op het proces in binnen- en buitenland zei hij, dat „de grote internationale belangstelling een nuttig tegenwicht vormt en steun geeft aan de goedwillende elementen in Indonesië, die de zaak tot een goed einde kunnen brengen" De hoge commissaris achtte geen rede- >n aanwezig tot ongerustheid over de veiligheid van mevrouw Bouman. Haar diplomatieke status te verlenen leek hem niet goed mogelijk. Dit zou trouwens eenzelfde figuur scheppen als hetgeen de Indonesische autoriteiten als voorwaarden hebben gesteld voor de Indonesische ver dedigers van de infiltranten op Nieuw- Guinea. Van Indonesische zijde werd overigens ook deze onaanvaardbare eis gesteld omdat men ernaar streefde, een weigerend antwoord van Nederland te ontvangen. Onder de Nederlanders in Indonesië bestaat volgens mr. Van Bylandt geen al te grote ongerustheid over het eenzijdig opzeggen van het unie-verdrag. Wel vra gen de Nederlandse werknemers zich af. de toekomst brengen zal, maar over het algemeen neemt men een afwachten- houding aan in deze „vreemde situa- In dit verband herinnerde de hoge commissaris aan de boycot in het parle- i het wetsontwerp tot afschaf- de unie werd aanvaard en het In twijfel brengen van de wettigheid vai dit besluit. President Sukarno heeft hier advies gevraagd aan het hoog gerechtshof in Djakarta. De uitslag va dit advies is niet bekend gemaakt. Het wachten is op het nieuwe Indone sische kabinet als men vraagt naar d toekomstige betrekkingen tussen Neder land en Indonesië, waar velen op goed betrekkingen met ons land zijn gestel< Niet uitgenodigi Zijn positie als hoge commissaris zi :n van de onderwerpen zijn, die gra: Van Bylandt met de Nederlandse rcgerln moet bespreken. Het bezoek aan de Ind< lesische demissionaire minister van bu tenlandse zaken had niets uitstaande m» •n eventueel afscheid voor goed. De hoge commissaris vertelde iets va de „praktische moeilijkheden", die geri iijn nu de Indonesische regering hei meer als zodanig erkent. Dit stam punt is schriftelijk aan de leden van h' corps diplomatique bekend gemaakt. A deken van dit corps is mr. Van Bylani ook niet uitgenodigd ter gelegenheid vs de komst van de Amerikaanse minist' Dulles in Djakarta, hoewel dit wel g> bruikelijk ls bij dagelijkse bezoeken. Terugkomend op de zaak Jungschlagi ontkende hij, druk te hebben uitgeoefer levrouw Jungschlager om haar act internationale belangstelling vo< het proces tegen haar man te kweken, staken. Mr. Van Bylandt zei verscheidei ■ooraanstaande Indonesiërs te kenne die de zaak Jungschlager een „onplezi en beschamende affaire" vinden. Singapore had hij mr. A. C. van Emp ontmoet, die daar nog wel twee weki zal blijven in verband met de replieke Over de behandeling van d overige Nederlandse arrestanten z> de hoge commissaris geen bijzondei klachten te hebben. Zijn verteger woordigers hebben allen regelmat; mogen bezoeken, behalve Baden. HET WEER IN EUROP. Het is nog geen zomer in ons land, maar nu durven wij toch wel deze foto van de ijsberen in de dierentuin van Detroit (V.S.) te publiceren. Het berenjong werd eind vorig jaar geboren, maar tijdens een halve winter slaap hield de moeder het in haar hol verborgen. Dezer dagen kwam zij plotseling trots met haar jong voor de dag. Schipperskind verdronken. In Hamm. Westfalen. is donderdagavond het vijf jarige zoontje van schipper Boon in het Lippe-kanaal verdronken. A'dam Brussel Parijs ill* WEERBERICHT Zacht voorjaarsweer Tot morgenavond verwac I De Bilt: Zachter weer met aanva kelijk nog veel bewolki: hier en daar enige lie! regen en plaatselijk mi Morgen zonnige perioden. matig of vrij krachtig tf mSA zuidelijke richting ZON EN MAAN Zondag: zon 6.50—18.52; maan 9.29—1 Maandag: zon 6.47—18.53; maan 10.27-2 Op 19 maart eerste kwartier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1