MELK dan geeft u gezondheid! Avonturen van Spekkie en Blekkie NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 17 MAART 1956 Gevraagd flinke werkster voor 1 ochtend per week, bij voorkeur donderdags. Aan melden uitsluitend vóór 2 u. Vries, Voorenveltstraat 28. Oegstgeest. Gevraagd in gezin met kinderen meisje voor d. of d. en n. Aanmelden na 7 uur Houtlaan 7a. Tel. 30090. Nette man, weduwn., vr. nette huishoudster, leeft. 60- 65 jaar. P.G. Goede behande ling. Br. no. 6969 bur. blad. Mevr. Meyboom vraagt wegens huwelijk der tegen woordige een meisje voo huishouding (na Pasen) Zoe- terwoudse Singel 28. Tele foon 26990. Spitter gevraagd door G. van Egmond. Rijnsburger- weg 90. Post Rijnsburg. Gevr. 2e meisje voor dag of dag en nacht in klein ge zin. Meerdere hulp aanwezig. Zo spoedig mogelijk Mevr. Nathan. Lange Kerkdam 72. Wassenaar. Tel. 2028. Net meisje gevraagd hulp in de huishouding. Tot 3 uur. Dinsdags- en zater dagsmiddag vrij. Mevrouw Rademaker. De Kempenaer- straat 12. Oegstgeest Wegens huwelijk va; tegenwoordige een flinke huishoudelijke hulp gevr. voor dag en nacht of voor de dag. Aanmelden: 's avonds na 0 uur. Mevrouw Kuijpers, Beresteijnstraat 8. Voorscho- Typiste direct voor tiji lijk gevraagd. Gehuwd gi bezwaar. Br. ond. no. 6 bur. v. d blad. A Wilt u bijverdienste? Gra tis in]. Postbus 60. Dordrecht. A Thuiswerk revraagd door enigszins invalide dame. Tevens een kleine bergruim te aangebeden. Br. no. 6968 bur. v. d. blad. Personeel aangeb. 9 Juffrouw, P.G.. wil huish. waarnemen van heer of da me Liefst hulp v. ruw werk. Leiden o' ome Br. no. 697: bur. v. d. blad. Te huur aangeb. 9 Te huur een bovenhuis centrum stad. voor oudere mensen. Br. no. 6972 bur. bl. Woningruil 9 Gratis Gids voor woning- ruil of verkoop onroerende goederen en zaken. Woning- ruilcentrale ..Nederland", Spoorstraat 11, Utrecht, tel. no. 21758. Aangeboden heel hols met tuin, bev. huiskamer, doorloop voorkamer, gang, grote keuken. Beschoten zol der. Huur 5.15 per week. Gevraagd groter huis. Iets hogere huur geen bezwaar Rijndijkstraat. Br. no. 6971 bur. v. d. blad. Te koop gevraagd 9 Antiek gevraagd. Ronde tafels, stoelen, kasten, bu reaux. porselein, koper, tin enz. Heeft u nog wat op zol der staan? Bel op tel. 23860 Haarlemmerstraat 24. WtJ kopen alle soorten boeken, romans, tijdschriften enz. J. Borsboom, Oude Rijn 23. Tel. 21876. Orgel gevr. Omschr. merk, reg.. prijs. Kruisbroek. Lange Broekweg 18. Naaldwijk. Gevraagd Sicrteeltvergun- ning ook periodvek. A. B. Tulpen-Narcissen. C.V. N. Bakker Hzn. Roe lof arends veen, Tel 487-K 1716. Te koop aangeb. 9 Gratis een accordeon, gitaar, mandoline, banjo of haw.-gitaar 3 maanden lang mee naar huis. Voor deel nemers aan onze testcursus. Vraag nadere inl. Muziek school Zwaag, Korevaar- straat 5. Telefoon 24358. 9 Pracht Gotische boeken kast, bureau cn stoel, gekost 950, nu slechts 475. Nwe Rijn 60. hoek Hooigracht. - Tel. 22150. 9 Donker eiken slaapkam. ameublement, gaskachel en divan. Schelpenkade 34. 9 Volkswagen aangeboden na revisie. Slechts 20.000 km gelopen. Tegen elk aanne melijk bod. Zeemanlaan 31 - 9 Zwaar eiken dressoir, 2- pers. eiken ledikant met spi raal, prima eiken salontafel, uitschuiftafel en bijzettafel, eiken keukentafels en stoe len, kinderledikanten, 1-pers. ledikant met spiraal. Mei doornstraat 13, Katwijk aan Zee. 2-pers. opklapbed zonder ombouw 25; z.g.a.n. wit gasstel 15. Vondellaan 2. Motorrijwiel- Puch Sport 1953. 150 c c. In- en uitwen dig in staat van nieuw. We gens aanschaf auto. Van 't Hoffstraat 11. Wegens omstandigheden groot vloerkleed met bijpas send tafelkleed (nieuw) 100. Br. no. 6952 bur. v. d. blad. Mooie Essen Helianten stokken. Tevens mest com post. W. D. v. Muyen. Dub bele Buurt 9. Rijnsburg. Sjoelbakken vanaf 10.50, keukentafels 8.50, kinder meubelen 3.25, boekenplan ken 4, etagère 5 50, ge reedschapskist 10. trekwa- gens 1.75, keiharde klep pers 0.30, gebr. gehaktmo len 2.50. Vijlen van alle soorten zagen. Oude Singel 216. Pootaardappelen. Goed gekeurde pootaardappelen, F genheimers. Liberia*. Noordelingen. Meerlanders. Bevelanders enz. Met en zonder soruiten bij A. .v. Eg- mond Wzai.. Sand-tlaan 19. Rijnsburg, K 1718—2502. Diversen Voor een schuimrubber matras moet u in 't Schuim rubber- en Plaotic-huis ziin; Mare 70. Wij con f eet tonne ren voor U in elke v schuimrubber en 6choim- plaatic en leveren u dit in elke afmeting. 9 Een erg onverzorgde In druk maakt een sterk kleurd kledingstuk. Laat Veran, SL Jorissteeg 14, als nieuw verven. Vraagt advies. Gehoorapparaat als n zondagmorgen 1 april 10.30 u kleine zaal Stadsgehoorz. Ook solozang en declamatie. Costuums. regenkleding, demi's. sportcombinaties. mantelcostuums, mantels. 10.- maandelijks. Schrijf aan SUPER STANDING. Jac Cremerstraat 44b. Arnhem. Kleur en maat vermelden. Gevraagd wegens dienst plicht tegen april een half was rijwielhersteller bij J. A. Schouten, Dorpsstraat 190, Hazerswoude. Tel. 01728-124. Elektr. Smederij en Rijwiel handel. ..Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud. zilvi juwelen. Grote keuze i: lovingsringen, gouden, zilve ren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle repara ties en uurwerken. Steen- straat 46, Telefoon 26854. Schoonmaak. Teilen, w ketels, gegalv. emmers vanaf 2.49. Sponzen, zemen, dwei len. stofdoeken, borstels, be zems. luiwagens, drooglijn, gordijnspiraal. kastpapiei kastranden. Brabantia strijk tafels. De Lange. Hoge Rijn dijk 74. Tel. 23425. Hoofd straat 26, Leiderdorp. U hebt geen wasmacl die beschadigd is. als u i 179.50 een prima Edy machine met volle garantie kan kopen. Ook in huur koop, vanaf 2.50 per week. De Lange. Hoge Rijndijk 74. Tel. 23425. Huiskamerkappen vanaf 8.50. Ganglantaai Moderne staande schemer lamp. compleet 19.75. Haast u. Grote keuze in moderne kronen, wahd- en schemer lampen. De Lange, Hoge Rijndijk 74. Tel. 23425 er Hoofdstraat 26, Leiderdorp. 9 Namaaichlnes. Wij hebben weer enige gebruikte hand en salonkast naaimachines, zo goed als nieuw met volle dige garantie. Speciale repa ratie-inrichting. P. J. var Steyn en Zn.. Nwe Rijn 79. Telefoon 24809. De nieuwste kofferschrijf machines met volledige fa brieksgarantie, zonder voor uitbetaling. Eerste betaling na 6 weken. Ca. 3 per week. Br. no. 6943 bur. v. d. blad. Haardbrandolie Al eten uw kinderen nog zo flink, toch krijgen zij niet altijd wat zij werke lijk hard nodig hebben: genoeg eiwitten, genoeg kalk, genoeg vitaminen. Melk bevat deze stoffen overvloedig en bovendien nog véle andere, die voor leven en groei onmisbaar zijn. Polshorloges vanaf 1. per week. Gouden ringen, pendules. Billijke prijzen, prima kwaliteit. Plasmeyer, Storm Buysingstraat 33 (L. Morsweg). Tel. 32173. Pijnlijke voeten? Laat deze volledig verzorgen door med. gedipl. pedicure f 1.50. Abon nement 5 x f 6.25. (Bij u thuis resp. f 1.75 - f 7.50). Steunzo len naar maat. Massage. Be handeling volgens afspraak. J. M. Heijn jr.. Haagweg 216, Leiden. Tel. 20554. 9 Deuren cn ramen. Grote voorraad deuren w.o. deuren, keukendeuren, kast deuren, tuindeuren, kozijnen met stolpramen, dakkapellen, ramen zonder kozijnen, alles nieuw. Nlc. v. d. Akker. Ko- revaarstraat 31, Leiden, Tele foon 26966. Dakpannen cn stenen. Grote voorraad rode en blau we oud-holl. dakpannen, blauwe kruispannen, rode verb. holl. pannen, i^>de maanse pannen, rijnv< stenen. vechtvorm-stenen, prima kwaliteit. Nic. Akker, Miening 33, Zoeter- woude-dorp. Tegels enz. Nieuwe trot toirtegels. rode vloertegels, gressplijttegels, witte crème wandtegels, keuken rekjes, badroosters, voeten- roosters, tuinhekjes, voeten bankjes. Nic. v. d. Akker, Korevaarstraat 31, Leiden. Hout enz. Grote voorraad baddings, plankhout, binten, gebruikte ramen en deuren, marmeren platen en tegels, schaaldelen, ijzeren binten, enz. enz. Nic. v. d. Akkei Miening 33. Zoeterwoude- dorp. Tel. K 1715-264. •Heeft U last van rheuma- tische pijnen, bloedarmoede, bleekzucht, verval v. krach ten. vermoeidheid en zer zwakte? Gebruik dan Klin- gers versterkingswijn. - Al leenverkoop F. C. Bloot Zoon, Kloksteeg 7. Vleessnijmachines, snel wegers, kasregisters, elektr. eehafct- en elektr. koffie molens bij Leeuwenburgh. Goudse Singel 47. TeL 25995. Rotterdam: 40 tot 50 procent goedkoper en volle garantie. •Auto- en motorrijschool Marks. Volledige opleiding rijbewijs, motor- en ver- keersles inbegrepen. Gedipl. -rkend instructeur. Ni lesmateriaal. Taxi dag nacht beschikbaar. Morsstr. 60a, Parkstraat 5a, Telefoon 26584—22513. Rijwielen. R. S. Stokvis Gruno, Simplex. Senders e Marepoort rijwielen. Reeds vanaf f 2.50 per week. Joop Nieuwenhuis. Korte Mare 6. Telefoon 26857. Invalidewagens. Alle I dellen invalidewagens, andel-, huiskamer-, zelf- heweegbare en motorwagens Carrierhuis Gebr. Huisman, Hogewoerd 66—68. Tel. 22962. Orgels, plano's grote tering. Vraagt Prijslijst- Boots Piano- en Orgelhan- Bodegraven. Telefoon K 1725—2541. Vacantie-adressen V „Veluwe" Zomerhuisje. 6 pers. Mei- 9/6-7/7, na Gemeub. kamers m. pension, 't Rietdak, Essener- •eg 78. Kootwijkerbroek. i Vrijstaand Gemeub. z< merhuisje op de Veluw Eiefctr., Gas. str. water. 8 slaapplaatsen. E. van Harten. Wolweg 26, Stroe, Tel. 14. Schenk de bekers voII Geef volop melk, wissel eens af met yoghurt, karnemelk, pap of vla. Het is lekker en gezond Het kan bovendien zo gemakkelijkmelk is het goedkoopste voedingsmiddel met de hoogste beschermende voedings waarde MET MELK MEER MANS U merkt het verschil altijdmelk- drinkers zijn gezond en levens lustig; zij slapen, leren of werken beter. Zij zien er beter uit Geef ze Publikatie: Het Nederlands Zuivelbureau - 's Gravenhage 87. Blekkie rende vertwijfeld verder. De weg maakte een vrij scherpe bocht en vlak daarachter, door een groep bomen aan het oog onttrokken, lag een kleine boerderij. Misschien dat daar nog een kans op red ding lag! En plotseling zag Blekkie dat er een bestelauto van het erf afreed, een blauwe wagen met een grote witte pijl er op geschilderd, waarop een mannetje zat met een pijp in zijn mond. Maar die auto kende hij! Dat was de wagen van bode dienst ..De Snelle Smoker". En de jongen achter het stuur was Krijn de Smoker, de neef van mevrouw Oor winkel! Blekkie zwaaide opgewonden met zijn armen. ..Stoppen. Krijn!" schreeuwde hij. ..Vlug. vlug! Ze zitten me achterna!" De auto. die nog maar een heel matig gangetje had, vertraagde zijn vaart nog meer, en de chauffeur stak verbaasd zijn hoofd door het raampje naar buiten. Blekkie. die achter zich in de bocht het gierende gepiep van remmen hoorde, vloog op de bestelauto toe. „Vlug, vlug, Krijn! Laat me erin!" De lange blonde jongen achter het stuur staarde de kleine, hevig geagiteerde mee warige kruiper die voor hem stond en die vreemd genoeg zijn naam scheen te ken nen, stomverwonderd aan. „Ik ken u helemaal niet. mijnheer," zei hij aarzelend. Dan keek hij haast nog ver baasder over Blekkie's hoofd heen naar de auto die knarsend tot stilstand kwam en de grote troep meewarige kruipers, die luid schreeuwend de bocht door kwam stormen. Kende Krijn hem niet? dacht Blekkie verbijsterd. En ze hadden nog geen veertien dagen geleden samen zitten dam men! Dan schoot het plotseling in een flits door hem heen, dat hij nog steeds als meewarige kruiper vermomd was. Hij ruk te zijn pruik en zijn valse neus af en riep gejaagd: „Bk ben het. Krijn: Blekkie van tante Fru! Help me gauw!" „Blekkie!" schreeuwde Krijn verbaasd, terwijl hij het portier openwierp. „Wat is er met jou aan de hand?" „Hédaar, chauffeur!" hoorde Blekkie plotseling de bevelende stem van Jolle- Wiffelsnoep roepen. „Ik verbied u uit naam van burgemeester Blomhert deze spion in uw wagen te nemen!" Maar Blekkie was al naast Krijn op de bank gesprongen ..Rijden, Krijn, zo aard als je kunt!" riep hij angstig. OPLEIDING PERQUIN-ROTTEVEEL OPLEIDING VOOR EXAMENS BOEKHOUDEN. M.B.A., S.P.D. Onze 15-maandscursus ter opleiding voor het PRACTIJKEXAMEN BOEKHOUDEN (Associatie) begint A.S. WEEK. werk prettig Van der Heem Laat ik eerlijk bekennen: ik heb al heel wat "banen" gehad. Maar nergens hield ik het langer dan een half jaar uit.M'n ouders waren altijd boos als ik thuis kwam met de boodschap, dat ik opgezegd had. Ze hadden gelijk, maar jaals je het toch met naar ie zin hebt» Tot ik bij Van der Heem terecht kwam op aanraden van een vriendinnetje. Dat is nu ongemerkt al jaar geleden en ik hoop er tot m'n trouwen te kunnen blijven, Het werk in de moderne lichte ateliers is afwisselend, vrouwelijk en met saai. En als ie die prachtige radio's, televisietoestellen en stofzuigers ziet, ben je werkelijk een beetje trots er aan mee gewerkt te hebben. En wat heel belangrijk is: Van der Heem betaalt goed, werkt aan je toekomst door studie-, spaarfondsen en verleent faciliteiten bii de aankoop van haar producten voor eigen gebruik (de Solex bijvoorbeeld). Daar kan ik nog wat van profiteren voor ik (gouwen ga! Ook voor U is - als U nog geen 40 bent - plaats bil Van der Heem. Kom Uw licht eens opsteken op onze Personeelsafdeling. Het verplicht U tot niets! ¥JJT II® IflKIgM ILW. Maanweg 256, Den Haag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 16