Zuiveltentoonstelling wordt donderdag geopend Na muzikaal beginvoorlichting, films en verrassingen Koningin Juliana opende nieuwe Jaarbeurshal AGENT- BEZORGER Broeiseizoen loopt af, vooral narcissen waren schaars VISSERIJGOLFJES Modeshow GOEMAAT NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 DINSDAG 13 MAART 1956 Eerst grote optocht door de stad IEIDEN en ook de Sleutelsteedse omstreken komen van 15 tot en met 24 maart in het teken te. staan van de propaganda voor melk en melkprodukten, die het Nederlands Zuivelbureau gaat voeren in een rèeds op de Nieuwe Beestenmarkt opgericht tentoonstellingsgebouw. Daar kan de huisvrouw lezen, zien en horen, wat ze rtiet melk en melkprodukten bij de samenstelling van gezinsvoeding kan doen. Daar wordt haar niet alleen de raad gegeven, méér met kaas te doen, maar ook hóé meer met kaas te doen. De Nederlandse huisvrouwen gaan wel steeds meer yoghurt gebruiken, maar weet iedere huisvrouw ook, dat ze van yoghurt heerlijke pudding kan maken? Het zal de Leidse, de Hazerswoudse, of de Rijns- burgse huisvrouw, die dat nog niet wist, op de over enkele dagen te openen tentoonstelling duidelijk worden gemaakt. Tot 1953 heeft het Nederlands Zuivel bureau, dat met vrijwillig door de boeren opgebrachte heffingen wordt gefinancierd, zich vooral aan de dagbladreclame gewijd. „Doe meer met kaas" kon men lezen. Toen rijpte het inzicht, dat de huisvrouw ook moest weten, wat ze zoal met kaas kan doen. En het zuivelbureau zorgde er voor, dat de huisvrouw met eigen ogen op een tentoonstelling kon zien, hoe instructrices duizend kunstjes met melk en melkpro dukten deden. Het succes was enorm. Vorig jaar bij voorbeeld werden acht plaatsen met de tentoonstelling bezocht, terwijl de openin gen gepaard gingen met muziek en op tochten, zoals donderdagmiddag ook in Leiden een optocht van muziekkorpsen, 30 grote vrachtwagens, 20 andere auto's, 20 kleinere "voertuigen en ruiters te paard van af de Burggravenlaan dwars door de stad zal trekken. In die acht plaatsen werden 78 tentoonstellingsdagen gehou den. En in die betrekkelijk korte tijd werd aan niet minder dan 268.000 bezoe kers een gratis toegangskaartje uitge- Er is aan de tentoonstelling getimmerd en geschaafd, er zijn nieuwe ideeën uit gewerkt en nu 'gaat dit jaar de „tent" opnieuw het land door. Van Leiden naar Nijmegen en daarna naar Hilversum. Den Bosch, Heerenveen, Heerlen, Middelburg en Zwolle. En op 28 september dóet het zuivelbiy;eau ook mee aan-de DamësbeUrs in Den Haag, op een bijzondere manier. garine. Nederland is een zuinig land. Maar is roomboter dan duur? zo vraagt het zui velbureau zich voor de huisvrouw af. En op de tentoonstelling geeft het zelf ant- sels moesten oplossen, als er een huls vrouw binnen kwam met de vraag: „Melkboer, drie biefstuk graag." Er zal heel wat te beleven zijn op de tentoonstelling, die donderdagmorgen om 11 uur officieel in Het Gulden Vlies 's middags om 5 uur voor het publiek wordt geopend. Er is propagandamateriaal, er worden films vertoond in het 64 plaat sen tellend bioscoopje, een sprekende koe geeft antwoorden op vragen van nieuws gierigen, op een weegschaal kan men controleren of men te zwaar of te licht is, er zijn diorama's te zien en op borden met cijfers en tekeningen zal men kunnen lezen, dat 330.000 van de 1 200.000 Neder landse schoolkinderen schoolmelk krij gen. In drie dimensie stereo kijkkasten kan men kleurenfoto's over het melkge bruik in het gezin en over de melkberei ding in de fabriek zien. Wie niet met zijn neus vooraan komt te staan, zal toch in de spiegels kunnen zien, wat de demon- stratrices uitvoeren. De Leidse middenstand werkt enthou siast mee. Er is een comité van actie ge vormd. dat veel werk verzet o.l.v. de heer woord. Roomboter is niet duur, want Roomboter is kwaliteit roomboter is kwaliteit. Dat één liter melk: gelijk staat aan drie biefstukken, waagt het zuivelbureau nu niet meer te zeggen. Omdat de mensen, die van biefstuk moe ten leven, daartegen opkwamen en omdat de melkboeren dan. in hun winkels r In Nederland wordt weinig roomboter gebruikt: per hoofd der bevolking per jaar 2.9 kilo, tegèn 18.9 kilo margarine. In Nieuw-Zeejand kent men niet eons mar- Tik met nylonstokje "il/TET EEN SLAG VAN EEN NYLONSTOKJE op een stemvork in de vorm -l'-l van een U, gedekt door een Mercuriushoedje opende koningin Juliana gisteren de nieuwe naar haar genoemde Jaarbeurshal aan de .Graadt van Roggenweg in Utrecht. Deze slag was-over het gehele terrein hoorbaar, want in het Mercuriushoedje bevond zich een microfoontje. Na de eerste tik werden de nationale en jaarbeursvlaggen gehesen. Op een tweede stemvorktik en onder fanfares van de Koninklijke Militaire Kapel onder leiding van majoor' Rocus van Yperen weken de gordijnen voor de letters .,JuIianahal". Een derde tik tenslotte was voor de Kapel het 6éin de „Jaarbeursmars" in te zetten, een geschenk van het Jaarbeurs- personeel. Vier en twintig meisjes in de klederdracht der landen, die op de jaar beurs vertegenwoordigd zijn boden de Koningin ieder een bloem aan. Deze plechtigheid was voorafgegaan door een welkomstwoord en een rede var de jaarbeursvoorzitter mr. W. H. Focke- ma Andreae en 'n redevoering van minis ter Ziilstra. welke echter wegens ver hindering van prof. Zijl6tra door staats secretaris Veldkamp werd uitgesproken Bij haar aankomst in de speciaal voor dit doel gebouwde tent. waarin zich twee duizend genodigden hadden verzameld, ontving koningin Juliana een ruiker free- «ia's van Joost Fockema Andreae. de zoon van de voorzitter van de Jaarbeurs en liet-zij het comité van hntvangst-aan zich voorstellen. Mr. Fockema Andreae zeide in zijn welkomstwoord dat de vrije ontplooiing van het internationale verkeer, waardoor de buitenlandse producenten in versterkte mate hun goederen In Utrecht wensen te brengen, de noodzaak bot verdere uitbouw van terreinen en Inrichtingen van de jaar beurs vergrootte. Het beeld van leven en groei van de jaarbeurs is in wezen de ontwikkeling van het scheppende bedrijfsleven, waarvan de beurs slechts een instrument is. aldus mr. Fockema Andreae. Export Dr Veldkamp legde de nadruk op het belang van de export in verband met de noodzakelijke industrialisatie en de rol, die de jaarbeurs hierin speelt „Wij dienen ori6 er voortdurend van bewust te zijn, dat de omvang van de export bepalend is voor de verdere mo gelijkheden tof uitbreiding van het Neder lands industriële apparaat en daarmede voor het peil van onze welvaart en onze werkgelegenheid" „Slechts een belangrijke uitbreiding van de industriële produkt-e kan plaats ver schaffen voor de 600 000 arbeidskrachten, waarmede de Nederlandse beroepsbevol king van 1954 tot 1970 zal toenemen". Het huidige tekort aan arbeidskrachten mag de aandacht voor het behouden van vol doende afzetmogelijkheden in de toekomst de onmiddellijk daarmede gende noodzaak tot opvoering van de ex port niet doen verslappen. aldu6 dr Veld- Hij deelde vervolgens mede dat de heer F. Loeb, lid van het algemeen bestuur van de jaarbeurs, tot ridder in de orde van Oranje-Nassau was benoemd Mr. Fockema Andrecp richtte zich in het bijzonder tot de Koninom en zeide- i een gemeenschad van mensen bliikt nltiid weer de waarde van het voorbeeld van e-ikelen. Hun woord, hun geestkracht opent de blik voor nieuwe moaelakheden waar zonder hen stilstand dreiot. komt door hen leven en beweotna. Voor ae jaarbeurs was de jaarbeurspionier Graadt van Roggen zo'n voorbeeld. Maar ver daarboven uit gaat voor Nederland het levenwekkende voorbeeld van het Hun van Oranje. Dit voorbeeld wordt door hel bedrijfsleven ntet misverstaan. Allen in wier handen een deel van de verantwoordelijkheid ligt voor ome han del en nijverheid, zijn gelukkia TJwt Majesteit in de jaarbeurs telkens weer te mogen tonen hoezeer zij talliens ziin te doen wat zij kunnen, onder Uwer Maies- teits leiding voor de welvaart en hetae- luk van ons land. fij allen bevestioei dit ogenblik deze wil. nu Uwe Male haar ngam wil verbinden aan het nle ste deel van de gemeenschappelijke w plaats van het Nederlands hedrijfsli dat ->e jaarbeurs friag zijn." Door een erehaag van vierentwintig meisjes, die d Koningin bloemen hadden aangeboden, bezocht het gezelschap via de oprit de eerste verdieping van de Juliana- hal. Daarna werd de collectieve landen- Inzending bezichtigd, die nieuwe gebouw is ondergebracht. Hier werden een aantal architecten en diplo matieke vertegenwoordigers van de deel nemende landen aan de Koningin voor gesteld. Hierna ging het gezelschap via he1 open terrein waar de vorstin grote be langstelling aan de dag legd> buitenstands, naar de Rernharc Geschenk Na de rondwandeling diie de Koningin over het Jaarbeursterrein maakte, haar in de Margriethal '.ijdens een beslo ten bijeenkomst, een geschenk aangi boden namens de raad van beheer der Jaarbeurs Het geschenk is een presse-papi kristal, gevat in een coromandel houten doosje dat met een zilveren passé partout Dit is een der blikvangers van de tentoonstelling in „Zuivel- land". Foto N. van der Horst. minimin Van der Kloot. Elke dag zullen mensen worden verrast. Iedere 25ste bezoekster krijgt een surprise. En elke dag wordt een dagprijs uitgereikt, bij de microfoon en een toespraak. Een dagprijs, bestaan de uit een mandje met zuivelprodukten. Jammer, dat de rijdende miikbar, die in aanbouw is, niet voor donderdag klaar kan komen. Daar zullen volgende ten toonstellingsplaatsen dan van kunnen.ge- Zcer waarschijnlijk zal op deze manier het Nederlands zuivelbureau er wel in slagen, ook in Leiden de belangstelling melk en melkprodukten te vergroten. (Advertentie). Voor de bezorging van ons blad te NOORDWIJK BINNEN vragen wij een Brieven aan de abonnementen-afdeling NIEUWE LEIDSCHE COURANT. Steen straat 37, Leiden. NOORDWIJK Tram kraakte auto Een 33-jarige ingenieur uit Nijmegen had enige moeilijkheden met de schake- van zijn wagen op de Beeklaan. Hier door merkte hij de naderende tram niet op, die de auto. een nieuwe Opel, zodanig kraakte, dat er -weinig van overbleef. Wonder boven wonder bleven de chauf feur en de twee andere inzittenden onge deerd. Een van deze. een 24-jarige onder wijzeres, viel na,het zien van de ravage prompt flauw, waarbij zij een hoofdwond opliep, die door dokter De Beer werd verbonden. De 'onfortuinlijke reizigers keerden per taxi hiiiswaarts. Zilvershow in Seinpost In „Seinpost"-werd gisteren door een zilverfabriek uit Nieuwpoort een show gehouden van zilverwerk. Deze show, die in verscheidene grote Europese steden te zien is geweest, wordt na het tweedaags bezoek aan „Seinpost" overgeplaatst naar de huishoudbeurs bij het R.A.I.-gebouw te Amsterdam. Allerlei fraaievoorwerpen zijn op deze show te bewonderen, the?- en koffiepot ten, souvenirs van vuurvast handbewerkt emaille, sierlijke gebruiksvoorwerpen van vlekvrij edelstaal, enzovoort Deze unieke gelegenheid werd" reeds vry druk bezocht; vooral van horeca-zijde was men zeer ge ïnteresseerd- Agenda In het Lido-theater wordt hedenavond een vergadering gehouden van de afde ling Katwijk van het Kon. Ned. Blin dengeleidehondenfonds. Het gezelschap „Bont en Blauw" verleent medewerking. In „Ons Gebouw" vergadert heden avond de vereniging van vogelliefhebbers „Klein Avifauna". In „De Zeeleeuw" vergadert heden avond te 8 uur de afdeling Noordwijk aar Zee van „Philafelica". Woensdagavond komen in „Zeerust" de amateur-fotografen bijeen. 8 uur. In „Flora" wordt woensdag een film avond gehouden door de afdeling Noord- wijk van Bloembollencultuur. In „Ons Gebouw" vergaderen donder dagavond de Norhtgoruiters. Ook de Wilhèlminaschool houdt dan ledenvergadering. In „De Beurs", wordt een voorlichtings avond gegeven door het bureau voor emi gratie. ToegelichtTnet films zal de emi gratie naar Canada worden besproken. Tuinbouw en Plantkunde In het Hof van Holland wórdt donder dag een vergadering gehouden van de af deling Noordwijk van de Kon. Ned. Mij. voor tuinbouw en plantkunde. De heer Buising uit Den Haag zal kleurendia'f vertonen. Ook jaarverslagen en bestuurs verkiezing zijn agendapunten. Huisvrouwen vergaderen De afdeling Noordwijk van de Ned. ver eniging van huisvrouwen vergadert don derdagavond De heer Joh, Admiraal zal spreken over Passiemuziek, toegelicht met grammofoonplaten. Bidstonden voor het gewas Noordwijk binnen: "Hervorfride gemeen te 8 uur ds. Meuzelaar; Geref. kerk 7.30 uur ds. Heinen. Noordwijk aan Zee: Geref kerk 7.30 uur ds. Kuiper vpn Sassenhëdm. Spreekbeurt Woensdag half 8' spreekt voor de afde ling van de GereL bond ds.' Ottevanger van Leiden. Biyft voor 't land De wisselmedailles van de schietvereni ging „Blijft voor 't land" werden in de lste klasse gewonnen door: J. Vink met 41 pnt., in de 2de klasse door H. Boot met 39 pnt., en in de 3de klasse door J..y. d. Hoonaaed mét 41 pnt." In de koppelwed strijd werden-4e koppels 4 en 'l winnaar met respectievelijk 38 err"10~pnt."bóven" het gemiddelde Bidstond Wegens ziekte van ds. Bouma zal in de bidstond voor het gewas in de Geref. kerk te Noordwijk aan Zee voorgaan ds. P. D. Kuiper van Sassenheim- Wekelijkse keuring in Haarlem Het broeiseizoen 1955-1956 ebt langzaam weg. Lang zal het niet meer duren of de warme kassen der diverse broeiproevenbedrijven zijn leeg en dan is het wachten op de koude kassen. Gisteren waren er al opvallend veel minder bloemen op de wekelijkse keuring dan vorige week. Vooral nar cissen waren schaars. Bij de tulpen zag men de diep-rode„ geel-gerande Wild West van A. Groen land, Castricum Een aardige tulp zonder Goed van vorm en -stand wa witte zaailing 25 van Hoek en Vos. 's-Gra- venzande. De gewilde rode Réd Giant w: in J. vén Wa veren, HHlegom en T Warmerdam. Voorhout. We hebben de: tulp tussen twee haakjes wel eens betere conditie gezien. Hij was hu alles behalve „giant"-achtlg. C. A. v. d. Zwet. Lisse. exposeerde een vaal-rdse' sport uil Alberio, die ondanks de minder mooiè kleur, toch wel gevraagd schijnt te zijn het buitenltrid. Patei- Silvinus is een sterke, witte aanwinst van Gebrs. v. d. Poel, Lisse. Of deze de concurrentie met de vele andere variëteiten zal weten vol houden, zal natuurlijk de tijd wel leren. La Suisse is een weinig opvallendi rode triumphtulp van L. van Staalduinen Gravenzande. terwijl de bleke lilarose Peerless Pink van W. van Dongen, Hilii gom, een goede indruk maakte. Een tulp met een aparte kleur. Bizar De bizarre Breeder Kathleen Truxton, vaal .lilarood mét goudbronzen rand. en blijft een opvallende Verschijning. Hij was ingezonden door A. J. Koi, Haarlem, die tevens een Edith Eddy-sport naar voren bracht. Het rood van deze verlo- ping wa6 wat frisser van kleur en d€ witte rand feller afstekend. Het had an ders wel aanbeveling verdiend er dt ge wone Edith Eddy ter vergelijking naast tf zetten. De goed gevormde gele Ornament brachten L. van Berkel, Vogelenzang Gebrs. Van Graven naar voren en G. Helmus. Sassenheim. wa6 er een 6port uit Philip Snowdon. waar we ook graag de „moedersoort" eens naast hadden ge zien. Chardas is een brandend rode varië teit van Adr. Jansen. Voorhout. Déze tulp heeft kennelijk enig bloed van de Lefeber- aanwinsten in de aderen. Nu we hA daar toch over hebben: Jac. Tol, St. Panci toonde de praohtige Lefebers Favorite dezelfde tulp zagen- we ook in prima kwaliteit van H. J. Salman.en Zn.. Noord wijk. De fraaie Roosevelt werd getoond door G. Enthoven. Nieuw-Vennep. Abe Lenstra, de fijne Htfitrose darwin, werd in goede kwaliteit voor het voetlicht j bracht dóór Gebrs. Hartveld.Vopj-hout de vuurrode Fosteriana hybride Galata wa6 er van- C. A. van Haaster Czn., De Zilk en G. Eldering, Noordwijk. T ulipa's Mooie tulipa's bracht ook, de fa. Gebrs Faase. Noordwijk naar voren: de rode, geel-gerande Yellow Dawn, de iets feller getinte Rondo en de rode Zombie mi Tijdens de 10-daagse voor de Wo ninginrichting van 8-^7 maart geven Wij aan ieder, die bij.onS voor-min- —stens 10.— besteedt, een AARDIGE VERRASSING FA. C. VERDUYN Complete meubilering en woninginrichting VLIET Z.Z. 29—30. RMNSBURG- Bijna ouderwets De maandagmarkt was haast ouderwets; verschenen twee loggers, met een flin ke voorraad vis aan de afslag-en daaren boven waren er 31 loggers en 27 kotters ter markt, die eveneens een mooie voor raad aanvoerden De Sch- 171 bad 35 kis ten schelvis, 500 haring, 20(1 makreel, 90 Ir.) Zeer interessante Wij prijzen ons gelukkig U te kunnen uitnodigen tot het bijwonen van onze groots opgezette en bijzonder attractieve, voorjaars-módéshow. Aan deze interessante modeshow_ wordt medewerking verleend door vier beroeps mannequins, terwijl wij ook deze keer weer mej. TRUUS VERBURG (van het radiogezelsch&p Alex de Haas) bereid hebben gevonden deze modeshow te lelden en van conference te voorzien. Verder wordt medewerking verleend doof Kapsalon BARENDSMA met de nieuwste coiffure Uit Parijs; canasta en. Wiener Bouquette. Deze modeshow wordt gehouden DONDERDAG 22 MAART a.s. In Hotel-Restaurant „RICHE", Boulevard 48 (hoek Voorstr.) te Katwijk aan Zee. Tijdens de show wordt GRATIS koffie met gebak geserveerd. Entree f 1.25 per persoon (belasting inbegrepen). af 14 i •rkrijgbaar bij Ris niemand het ziet wijting, 120 dichte wijting, 50 gul en kool, 10 poon en 300 stuks stijve kabeljauwen bij zich en de KW 135 voerde 15" kisten schelvis. 300 apen en 120 dichte wijting, 230 haring. 160 makreel en 320 kool. 10 poon en 160 stuks stijve kabeljauwen aan. Dan zetten de 31 loggers en 27 kotters samen 55.000 kilo tong in de. hal en 2500 kisten schol. 250 bot, 40 tarbot en 500 stuks stijve kabeljauwen, met 220 kisten schar en wijting. Voor de dinsdagmarkt Voor de markt van dinsdag waren maandag al binnen de Sch 54, de KW 159 en de KW 95. die gedrieën 450 kisten schelvis, 400 wijting, 100 kool, 100 gul en kabeljauw. 350 haring en 300 stuks stijve plus 400 ijskabeljauwen aanbrachten. Voor het buitenland Poor de export werden maandag de grote schollen uit de markt genomen tegen f 27 tot f 28. De middelschol maekte t 35 tot f 36 per kist, terwijl de zetscboi C 55 tot f 62 opbracht en de enen f 50 f55 opbrachten. De grote tong-, die even eens naar het buitenland ging. bracht het van f 2,65 tot f 2,75 en de grootmiddel deed f 2.25 k f 2,35, terwijl voor de half- pondjes f 2,30 tot f 2,35 kwam. De enen haalden f 2,40 tot f 2.45 en de slips f 1,90. Regels grote kabeljauwen deden f 74 tot f 100 en de kleintjes zijn'met f 42 tot t 48 betaald. Kisten kabeljauw maakten f 80 tot f 104 Binnenlandse markt Het binnenland nam de rest af en be taalde voor de schol "II f 36 tot f 37 en voor de drietjes f 13 a f 19. Be wijting deed, als ze gestript werd aangevoerd f 30 tot f 32; voor de dichte wijting.is van f 20 tot f 23 betaald. Zwarte kolen maakten f 50 tot f 64, en de gullen deden f 42 tot f 45. Voor de middelgul is f 37 a f 38 be taald en de torren noteerden f 36 tot f 37. Voor de grote schelvis betaalde .de bin nenlandse handel een f 72. De middel schelvis was eveneens gepeperd en bracht f 68 op. terwijl de kleihmiddel f 58 tot f 62 gold. Pennen haalden f58 en braadjes zijn voor f 54 tot f 56 de hal uitgegaan. Haring maakte f 21 tot f 25 en makreel f ?4 "SI RIJNSBUfiG NZH-schaaknleuws Voor de groepswedstrijden werden gis teravond gespeeld: Joh. Schone veldR Tijsterman 0—1. H. Tijsterman—W. M de Kluiver 1—0. Jac. P. Noort—A. v. d. Eykel 1—0, L. J. GouÖiriaan—D. Schone- vèld 1—0. Vrijdagavond wordt de laat6te compe titiewedstrijd gespeeld tegen Vrienden schaar I uit Leiden. Volgende week maandag verplichte bekerwedstrijden. Bidstond voor 't gewas Morgen wordt in de Grote Kerk bid stond voor 't gewas gehouden; voorgan ger is ds H. van Gosliga. VALKENBURG Spreekbeurt Donderdag 8 uur spreekt in zaal De witte rand. Golden Eddy, een verloping Edith Eddy met een gele rand. expo seerde Gebrs. Van Graven, De Zilk en de opvallende Fidelio we stipten deze variëteit ai eens eerder aan bracht G C. Tromp, Lisse. in beste kwaliteit naai i. De alleraardigste rose Kaufman- i Jeantine werd door G. H. Hage- Heemstede, voor het voetlicht ge bracht. n Gebrs. Slijkerman, Venhulzen, er een witte tulp, die naar het for mulier vermeldde, uit de Bartigon-sport Pink Attraction verlopen moet zijn. De bloem heeft inderdaad de Bartigonvorm. naar aan de stand van het krudd zou nen niet zeggen, dat het een Bartigon- sport was. E. Kooi. Vrouwenparochie, liet Better Hervest, een donkergele sport uit Golden Harvest zien (o.i. wel een verbetering) met de bekende Sulphur Cloud en Copland Record. Van P. Dames Zn.. Lisse, noteerden we de donkerrode dubbele Mercato met de gele rand, de bekende dubbele witte Engelenburcht en een parkiettulp gevonden in Eclipse. Deze parkiet had een behoorlijk 6tevige 6tengel. Mooie Freesia's (Rijnveld's Golden Yel low. Prinses Marijke en Renorata) toonde Wülfinghoff's Bloembollenbedrijf, Rijs wijk. Narcissen En wat de narcissen aangaat: men zag beste kwaliteit yan de gr. kr. Carbineer van N. van Reeuwijk, Abbenes, een paar beste kisten van de poëticus Margaret Mitchell, wat slechte Yellow Cheerful ness van L. van Staalduinen, '6-Graven- zande. de machtig mooi gevormde bicolor Straight van Gouverneur Co., Sassen heim, de k.kr. Rideau Hall van W. Dobbe, Noordwijkerhout. Verder toonde Maas Van Stein, HHlegom, de oranjegele crocus Confidence, liet C. Th. Bakker, Hëer Hugowaard, zien dat de witte iris White Perfection ook in deze tijd uitstekend in huis in bloei is te krijgen en trok J. G. Jarsten, Oostérblokker, veel belangstelling met zijn dieper getinte sport uit de beken de vroege iris Wedgwood. De „gewone" stond er naast en de 6chaal sloeg stevig door naar de verloping in verband "met de veel warmere kleur. HOED APPINGEDIJK ARBNDSKERK 1 ARNOUDSPOLDER BANDJERMASIN BEEKBERGEN 1 CALTEX NEDERLAND 1 CAMERCUNKUST CAMPHUYS 1 CLEODORA U .CONCEPCION 1 CON FIANCE 1 CORNELIA-B CORNELI A-B DORDRECHT 1 DUI VEND RECHT I LANGKOEAS LARENBERG 1 LEKHAVEN 12 LEUVEHAVEN 1 LUTTEKERK I! MAARTJE 11 t< MAASHAVEN 1 p Trinidad ti Cona- MARIEKBRK 1 OOSTERBURGH ORANJESTAD 1 OUWERKERK OVERIJSEL 11 PEPERKUST ROGGEVEEN TE1RESIAS 12 te Portsald TELAMON lil te Baltimore TJILUWAH 1T te Hongkor TJIMENTENG 11 270 m I TJIPONDOK 11 V. Maltas» TdlSADANE 11 730 m ZtW WELTEVREDEN WIELDRECHT 1 IJSEL 1! dw Shlpwash i Grimsby ZEELAND-KRL 11 p Kaa ardaful n Modaglsco ZONNEW1JK 12 te Valpi ZUIDERKRUIS 11 te TJpT ZUIDERZEE M 600 ra tt achyhea ZUIDLAND 1 ZIJPENBERG 13 U NAGEKOMEN KOTA IN TEN IJ te TJprlok KfNDEDRDIJK 11 v Antwerpe KORTEN AER 11 KREBSIA 11 te l IKRYPTOS 11 v MOLENKERK 12 MOORDRECHT bany n Kaapstad

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 7