B.deKONING Avonturen van Spekkie en Blekkie Directeur uit Hazerswoude vrijgesproken ,Kerk en Belijdenis" ingeleid in kerkvisitatie Op fotocursus inleiding over nieuwe richtingen NET MEISJE TWEE VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDEN VERTEGENWOORDIGERS NEDERLANDS CORRESPONDENT LIFT-BOY Cassières ASSISTENT(E) 1 VRL. ADM. KRACHTEN natmirazijn KINDER- EN KLEUTERKLEDING KINDER- EN KLEUTERKLEDING JASJE 16.95 belangrijk bericht... nieuwe leidsche couhant 6 DINSDAG 13 MAART 1956 HAAGSE FOUT1ERECHTER Veertien dagen gevangenisstraf en jaar ontzegging van de rijbevoegdheid, luidde de eis van de officier van jnstitie bü de Haagse politierechter tegen eei directeur van een scheepsuitrustingsbe drUf uit Hazerswoude. Deze werd ervai verdacht op woensdag 23 januari op d< Gemeneweg te Hazerswoude met eei auto te hebben gereden terwijl hij onder drankinvloed verkeerde. Hij was daarbij in aanrijding gekomen met een paal. waarbij de auto omvergeklapt was en grondig was vernield. De verdachte ontkende ten stelligste, dat hij onder drankinvloed was geweest. Hij had wel een paar glazen bier op zijn kantoor te Rotterdam gedronken. Toen was hij op weg gegaan naar Amsterdam. Onderweg had hij zijn vrouw willen af halen in Hazerswoude. ..Is dat bij u gebruikelijk, bier te drin ken op het kantoor?", informeerde de politierechter. De verdachte antwoordde, dat dit inderdaad het geval i6. want zijn klanten zijn zeelieden, voornamelijk ka piteins, en die hoeft men geen limonade of thee voor te zetten. De verdachte zelf weet het ongeval aan een gesprongen voorband. Deze mening werd weersproken door een wachtmeester der rijkspolitie uit Ha zerswoude. Deze had een spoor va: voorband gevonden naast het betonnen weggedeelte en ophoudend bij de paal weermee de aanrijding was gebeurd. Dit was een spoor van een gevulde band ge weest. Verdachte had naar alcohol gero ken. De verdediger, mr. Den Hollander, wea er op. dat de man geen wartaal had ge sproken. geen onvaste gang had gehad er dat de bloedproef slechts een gehalte var 1.15 had aangewezen, terwijl al6 greni algemeen wordt aangenomen 1,50 promille De dokter had geen verschijnselen ge vonden van het onder invloed van alco hol zijn. Pleiter had zelf geconstateerd, dat de weg daar ter plaatse de auto's rechts „drijft", en hij vermoedde, dat verd. hierdoor van de weg was afge raakt. Hij wee6 er voorts op, dat de man rijn rijbewijs buitengewoon moeilijk kan missen, daar hij zaken doet in alle zee havens van Hamburg af tot Marseille toe. De verdediger vroeg vrijspraak. Inder daad achtte de politierechter het teniaste- ge'.egde niet bewezen, zodat de man werd vrijgesproken. Wilde politiebureau niet uit „Een merkwaardige zaak. De meeste mensen willen zo snel mogelijk het politie bureau uit en U wilde er jui6t zo lang mogelijk blijven", zei de Haagse politie rechter tegen een scheepsbouwer uit Al phen aan den Rijn. Deze moest terecht staan omdat hij zich op 28 januari niet op eerste vordering uit het wachtlokaal van de politie had verwijderd. „Ik kreeg niet de gelegenheid", zei hij. De 38-jarige politieman J. C. Sijbring vertelde, dat verdachte ontevreden was over een schikkingsvoorstel van f 25 van de kantonrechter. Toen getuige had ge zegd. er niet verder op te kunnen ingaan, was verdachte blijven protesteren, en toen hem gezegd was. het lokaal te verlaten, was hij blijven treuzelen. Uiteindelijk had de getuige V. hem bij de kraag gepakt en hem zo verwijderd. De officier van justitie eiste f 30 boete of 10 dagen. „Dat kan ik niet betalen", antwoordde de jongeman. Hij zal het toch moeten, want de rechter veroordeel de hem overeenkomstig de eis. In Den Haag is overleden de schilder Laszlo Hernadi. Hij was een figuurschil der. diie eveneens portretten maakte KATWUK AAN DEN RUN „De Minor" bijeen In hotel „De Roskam" werd gieter avond een ledenvergadering gehouden van de aquariumverenigong „De Minor" De voorzitter, de heer J. Zijderveld heet te de vele aanwezigen welkom, in het bijzonder de heer Slegtenhoret. uit Oegst- geest, die als spreker aanwezig was De heer Slegtenhoret had als onderwerp „Het kweken van vis in het algemeen". Spr. begon zijn interessante lezing met te vertellen, hoe de Nederlandse Heide maatschappij zich bezig houdt met het kweken van vis. om dan te vervolgen met een beschrijving van het kuifschieten van de welbekende stekelbaarsjes. Het doel, dat de aquariumiliefnebbere zich stellen bij het kweken is, zoveel mo gelijk de schadelijke factoren, die een rol zouden kunnen spelen, uit te schake len en du6 de voortplanting op de meest ideale wijze te laten geschieden. Spr. ging dan verschillende methoden na. die wor den toegepast, om na de pauze met verloting nog een uiteenzetting te ge ven van het gedrag van diverse tropische vissen tijdens de paartijd. Na enkele huishoudelijke zaken, volg de nog een bestuursverkiezing, daar de heer Ravensbergen als bestuurslid In verband met de militaire dienst, moest terugtreden. Gekozen werd de heer De Haas. Bidstond voor het gewas Woensdagavond om 7 uur wordt in de Hervormde Gemeente een bidstond vooi het gewas gehouden. Spreken zal de A Makkenze. Christen-vrouwen vergaderden Vrijdagavond vergadert de plaatselijke afdeling van de Ned. Christen-Vrouwen bond in de zaal Rijnstraat. Mevrouw Kooiker uit Katwijk aan Zee zal een boekbespreking houden over „De Sama ritaan" van Rudolf van Roest. Hoog en laag water Woensdag 14 maart: hoog water i 6.38 uur; laag water 0.18 en 12.40 i KATWIJK AAN ZEE Voor de vereniging „Kerk en Belijde nis" sprak de heer Anth. v. d. Berg uit Valkenburg gisteravond over het onder werp: „Kerkvisitatie". Spr. begon met het maken van een vergelijking tussen het werk der visitatoren onder de oude regle mentenbundel en onder de nieuwe kerk- Vroeger konden we deze arbeid bijna geheel samenvatten onder het woord „toezicht". Boeken werden vooral ge controleerd, terwijl de geestelijke vra gen vaak geheel werden veronachtzaamd. Dit is alles thans geheel anders. De functie van de kerkvisitatie ka volgt worden omschreven: dienstbaar zijn aan de opbouw van de Gemeente als het lichaam des Heren. Duidelijk aangetoond, dat deze arbeid zo veelom vattend is, dat hij slechts zeer gedeelte lijk kan worden verricht. Bovendien vraagt 't zoveel tijd, dat er slechts weinig ambtsdragers zijn, die zich hieraan ge heel kunnen geven. De predikanten moe ten zich vrij maken van het werk in de eigen gemeente, terwijl de ouderlingen heel vaak de arbeid der visitatie ver richten in de tijd. die zij onttrekken aan eigen bedrijf of zaak. Spr. geloofde dan ook, dat het noodzakelijk zal zijn meer vrijgestelden voor de visitatie aan te stéllen. Dat zal financiële offers vra gen van het geheel der kerk. De ge meenten zullen hiervan echter zelf de resultaten zien. In het slot van zijn toespraak nam de heer Van den Berg zijn hoorders in de geest mee op kerkvisitatie, zodat ieder een kon zien dat de visitatie ingevloch ten is in het gebinte van de kerk tot op bouw van het geestelijke leven en tot meerdere eer en verheerlijking van de Koning der Kerk. Een uitvoerige bespreking volgde. „De Discus" vergaderde In Ca6a Cara vergaderde gisteravond de aquariumvereniging „De Discus". De voorzitter, de heer C. J. van der Plas. verwelkomde im het bijzonder de spreker de heer J. van der Schulp uit Den Haag, die als onderwerp had „De aquariumvis sen uit het Amazonegebied". Aan de hand van een aantal lichtbeelden vertelde hij hierover. Na de pauze, waarin naar gewoonte een onderlinge verloting werd gehouden, hielden de aanwezigen zich bezig met het leerzame spel „Wat ie dat". Al met al was deze avond, voorail voor beginners, zeer leerzaam. Bijbellezingen stopgezet In tegenstelling met wat gieteravond vermeld stond, zal woensdagavond in de Cbr. Geref. Kerk geen bijbellezing zijn. De bijibellezingen zijn namelijk stopgezet. Geref. Gemeente Vrij dagavond om half acht spreekt in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente ds Van Dam uit Barneveld. KATWIJK Amateur-fotografen bijeen De amateur-fotografen vereniging Kat wijk hield g:eteravond in hotel „De Ros kam" te Ka'wijk aan den Rijn een leden vergadering. De voorzitter, de heer A. Scherpenzeel heette in het bijzonder wel kom de heer A. van Es. die aanwezig was om enkele films en een aantal dda'6 te vertonen over West-Inddë. De heer Van Es hield, alvorens te beginnen met de projectie, een korte Inleiding. Onder het geprojecteerde vielen bijzonder op de beelden over het recente Koninklijke be zoek aan de West. Ook de projectie over Curacao viel zeer in de smaak, terwijl wel zeer bijzonder de aandacht .werd ge trokken door de film, dne de heer Van Es had samengesteld over zijn reis dcor Mexico Melkloze donderdag Donderdag zullen de Katwijkse melik- slijter6 niet venten. Die dag gaan zij na melijk naar de zulvelitenitoonetelling in Leiden. Wie donderdag dus melk wil ge bruiken, zal morgen>. woensdag voor twee dagen melk moeten inslaan. In het kader van de fotocursus, die de heer D. Krutft deze winter geeft, sprak gisteravond in pension Noordzee de heer C. Koster uit Amsterdam over het on derwerp „Nieuwe richtingen in de foto grafie". Na een kort inleidend woord van de heer Kruijt begon de heer Koster zijn interessante uiteenzettingen met een demonstratie van een der allermodern ste Amerikaanse camera's, waarmee vooral persfotografen en die dank zij toepassing van binnen twee minuten Geen wonder, dat de dei zondere bewondering van de vele aan wezigen opwekte. Ook op ^otovakscho- tn wordt met deze camera reeds ge- •erkt, In Nederland ls dit soort toestel len nog niei in gebruik. - ging hierna in op de praktische i bepaald procé- bijzondere film waarde van zogenaamde eenlaagsfilms, de films van de toekomst, daar tegen woordig algemeen bijna tweelaagsfilms in gebruik zijn. De voordelen van de eenlaagsfilms zijn tweeledig, namelijk allereerst, dat de negatieven veel scher per worden, omdat er geen verstrooiing meer ontstaat vanwege de tweede laag ëmulsiedeeltjes, terwijl voorts een veel fijnere korrel wordt verkregen. De heer Koster gaf een reeks prakti sche wenken, ook voor het gebruik van filters, waarmee de toeluisterende ama teurs zeer zeker hun voordeel kunnen Na de pauze vertoonde hij een groot aantal dia's en gaf hij veel aanwijzingen. Meegedeeld werd nog, dat de Zeiss- Ikon-avond niet 19 maart zal zijn, maar op 26 maart. Maandag 19 maart zal vrij worden gehouden, om eigen foto's te be spreken ZOETERWOUDE Herv. kerk krijgt nu voetverwarming In „Ons Huis" hield de Hervormde ge meente een gemeente-avond, waar ds. G. J. van Embden een inleiding hield over „Liturgie in de eredienst"'. Daarna wer den vier discussiegroepen gevormd, die elk afzonderlijk een rapport Indienden. Ds. Van Embden constateerde een grote overeenkomst in de betrokken rapporten. Na de pauze was het woord aan de heer H. H. van Kapel, die namens de diaconie verslag uitbracht van de finan ciën over 1955. Diaken N. Minnard hield een inleiding over het werk van de dia conie. zoals dit in de nieuwe kerkorde is aangegeven. De heer K. v. d. Vliet, president-kerk voogd, gaf vervolgens een verslag van de werkzaamheden van het college van kerkvoogden. Hij deed enige mededelin gen- over het interieur van de kerk. de orgelrestauratie, de afscheiding van de begraafplaats en de parkeergelegenheid voor motorrijtuigen en rijwielen op het Tevens maakte hij de uitslag bekend van de aanbesteding van de elektrische voet- en raamverwarming in de kerk. Ingeschreven werd door D. Teske te Leiden voor f 9250. techn. bureau Valk te Gouda f4975. firma A. J Elderhorst te Zoeterwoud>e f 4480, Ergon te Leddien f 4450 en Radio Hartog te Alphen aan den Rijn f 3783.05. Het werk is aan de laagste Inschrijver gegund. Technisch adviseur is de heer Jac. K. Zierfuss te Lelden. De op 1 maart j.l. uitgestelde uitvoering van de Chr. gemengde zangvereniging ..Zingt den Here" zal morgenavond in „Ons Huis" aan de Dorpsstraat worden gegeven. Voor de pauze staat de opvoering van het toneelsituk „De zon tegemoet" op het programma. Hervormde gemeente Morgenavond half 8 wordt in de Her vormde kerk bidstond voor het gewas ge houden. Voorganger is ds. Kalkman. GEVRAAGD AANKOMEND TEKENAAR ELEKTRICIEN LOODGIETER Elektro-technisch Bureau en LoodgietersbedrUf FA. C. J. DE JONG ZN., Katwijk aan den R(jn Kerkstraat 52 Telefoon 21332390. GEVRAAGD EEN om opgeleid te worden tot BUFFETJUFFROUW-SERVEERSTER Gevraagd voor direct op klcip Handelskantoor EEN AANKOMENDE BEDIENDE mannelijk of vrouwelijk het bureau 3 N.V. Distilleerderij „De Fransche Kroon" v/h HARTEVELT Cr ZOON Leiden HANDELMAATSCHAPPIJ vraagt voor Leiden voor de verkoop van TEXTIEL EN MEUBELEN (met crediet service) aan particulieren en incasseren gelden. Vast salaris en provisie. Borgstorting vereist (eventueel in overleg). Brieven onder No 6937 aan het bureau van dit blad. Instelling zoekt voor een harer afdelingen Voor deze functie komt in aanmer king een jonge man, die zelfstandig kan optreden, over een prettige stijl beschikt en de Nederlandse taal uit stekend beheerst. Geboden wordt een prettige zelf standige functie met goede vooruit- WIJ VRAGEN VOOR ONZE PERSONENLIFT minimum leeftijd 18 jaar. Persoonlijke sollicitaties dagelijks aan de afdeling Personeelszaken, 4e etage Vroom Dreesmann Leiden N V. WIJ VRAGEN: minimum leeftijd 18 jaar. Persoonlijke sollicitaties dagelijks of brieven aan de afdeling Personeelszaken, 4e etage Vroom Dreesmann Leiden N.V. N.V. MAVOM, Oude Singel 248 te Leiden vraagt voor haar afdeling Boekhouding een Sollicitaties te richten aan bovengenoemd adres. n.v. neqeklanusuhe kabeifabkiek Vloerkleden, bureaus, schrijfmachines. Prima vloer kleden, kofferschrijfmachi- i. pracht radio's, zw. model luchtbuks. handnaaimachi- antiek bureautje, mooi bankstel 120,ledikanten, spiralen. Inkoop alle soorten antiek. Telef. 22150. Nieuwe Rijn 60 bij hoek Hooigracht. Aangeb. handnaaimachine prima staat. Prijs 35.— Pfaff trapnaaimachine (sa- lonkast). In zeer goede staat billijke prijs. Herenstraat Z'. Leiden. Diversen 0 Les Franse taal aangeb. voor leerlingen Ulo. H.B.S. Brieven onder No 6938 aan het Bureau van dit Blad. Wegens omstandigheden gezocht goed tehuis voor hond, reu. 1 jaar oud. Haze wind model. D. v. d. Niet, Jan Kroonsweg 6. Noordwijk aan Zee. Telef. 2288. Wed. vraagt orgel voor onderhoud, van iemand die zelf geen plaats voor heeft. Brieven onder no 6941 aan het bureau van dit blad. iaagt voor de afdelingen Sterkstroom- en Zwakstroomkabelfabricage ONGESCHOOLDE ARBEIDERS voor tewerkstelling In de ploegendienst. Vereisten: leeftijd 18-40 Jaar. Goede gezondheid. Voor de Zwakstroomkabelfabricage gevoel voor het fijnere werk. Serieuze kandidaten die menen aan deze eisen 'e voldoen en die een betrekking wensen met ?en behoorlijk loon en goede sociale voorzie ningen worden uitgenodigd voor een persoonlijk gesprek met een van onze personeelsfunctiona rissen op woensdag 14 maart, 19.30 uur op het Gewestelijk Arbeidsbureau te Leiden. met mulo-opl. en dipl. typen; admin. ervaring strekt tot aanbeveling. Leeftijd tot 30 jaar. Ook gehuwden kunnen solliciteren. SolL onder vermelding van H 375 033 (in linker bovenhoek env. en brief) aan de Centrale Personeels dienst, Bezuidenhoutseweg 15, Den Haag. Oproeping kan desgewenst in de avonduren geschieden. KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST Personeel gevraagd 0 Gevraagd hulp in de huis houding. 3 dagen per week. Mejuffrouw J. A. I. v. Wijk, Groenhovenstraat 23. 0 Gevraagd nette werkster v. de vrijdagmorgen. Molen weg 11. Katwijk aan den Rijn. Werkster gevraagd voor de ochtenduren, maandag, woensdag, vrijdag. Hofdijck 39, Oegstgeest. Flinke werkster gevraagd voor 1 hele dag of 2 halve dagen. Loon 6.50 per dag. Jan van Goyenkade 15. Verkoopsters gevraagd Loon naar leeftijd en kwaamheid. Bedrijfskleding in bruikleen. Pens. aanm.: filiaal Albert Heijn. Willem de Zwij'geriaan i. Voorscho ten. 0 Nette werkster gevraagd voor twee ochtenden per week. Brieven onder no. 6944 bureau van dit blad. PersoneeJ aangeb. 0 Thuiswerk gevraagd door Jong echtpaar. Brieven onder no 6940 bureau van dit blad. Te huur gevraagd Gevraagd ia Leiden: Ge meubileerde kamer of kleine flat, voorzien van moderne gemakken. Br. ond. co. bur. v. d. blad. Te huur gevraagd prettig gemeubileerd huls of gedeel te van huis. van moderne gemakken voorzien. In of omgeving Leiden. Br. onder No. 6902 bum v. d. bla<L Onderwijzeres zoekt vrije etage met keuken en balcon, of benedenverdieping met tuintje, in Leiden of directe omgeving. Brieven onder n 6942 bureau van dit blad. Te huur aangeb. 0 Aangeboden te Oegstgeest zitkamer en kabinetje. Boven 2 slaapkamertjes (aardig wat bergruimte). Huur p. m. Gas en licht over eigen meters. Prachtig uitzicht. - Zeer geschikt voor 2 vrien dinnen. Brieven onder n 5939 bureau van dit blad. Te koop aangeb. O Aangeb Singer handnaal- macblne. in staat van ni 85.— onder nieuwprijs met garantie. Haagweg 172 A, Leiden. Telefoon 25510. 'n Mooie kop haar, zegt d> volksmond! Wij besteden graag aandacht aan herenmodel, lang of kortl Voor beschaafde kapsels u: kapper in Leiden: Ernest Langezaal. 1ste Binnenvest gracht 29, bij Morspoort. ZUIVERE GISTINGSAZIJN Wees kieskeurig Goede schoenen eisen goe de reparatie! Met onze moderne machine-instal latie zijn wij in staat uw schoenen op alle manie ren te repareren. Binnen twee dagen gereed. Modelschocnmakerl) „COWBOY" HOGE WOERD 50 Tel. 23402 - Leiden. Herenstraat 76 Lod. v. Deysselstraat 3. WOENSDAG: BALLONNENDAG Wij ontvingen de NIEUWSTE COLLECTIE NIEUWE VOORJAARSMODELLEN o.a. exclusieve Franse, Zwitserse en Italiaanse nouveauté's. Zie onze speciale etalages, 'n Prachtig ruim vallend van zuiver wollen flausch, geheel gevoerd mei zijden serge Oude volvette kaas 1 per 100 gram. - Kaashandel Oppelaar. Mare 100. Oud goud en zilver verkopen? Het Rimgenhui6 i6 het adres waartoe u zich kunt wenden. Ook voor jamt en antieke voorwerpen. J. Hoogervoret, Morestraat no. 9 Telefoon 24920 Autorijschool „Beatrix" geeft les in nieuwste Ford- Taunus, lesuur 6,gratis theorielessen. Lid van F.A.R. L.O. Beatrixstraat 4. Telef 30319, Leiden. Nieuwe babybox met ver hoogde vlonder en tel ra am 17.75 Plastic boxmatraste 7.95 Kinderstoel 17.25. Hooglandse Kerkgracht 40a. Leiden, Telefoon 22287. Wasmacbinefabrlek heeft wasmachines met lichte emaille beschadiging. Gloed nieuw met garan/tjie 155.— Desgew. afbet. Depot Fran- chimonllaan 64 Leiden. „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud. zilver en juwelen. Grote keuze in ver lovingsringen. gouden, zilve ren en venzilverde airtikelen. Het adres voor alle repara ties en uurwerken. Steen- straat 46. Telefoon 26854. Stop Wij gaan door met onze verrassende koopjes I Kwaliteit voor ongekend lage prijzen in dames-, heren- en kinderondergoed. Woensdag en zaterdag bij de Goedkope Wolkraam, H. v. d. Bosch. Let op het uithangbord I 5 cn 7 gulden permanent, geen warmte op het hoofd. Bespreekt vroegtijdig. Knip pen, wassen, watergolven, ln de meest moderne stijl. Heren bezoekt de kapper voor lastig haar. Het Kap pershuis, Apothekersdijk 8. Telefoon 26218 Woensdagmarkt. Dames onderjurken tot maat 52, het nieuwste 3,95. Leuke kin deronderjurken. Lange on derbroeken en borstrokken, alle maten 2,69. herensport- goed 1.49, Mooi kinder ondergoed. Hoek Stadhuis plein. Japia. De nieuwste kofferschrijf machines met voledige fa brieksgarantie. zonder voor uitbetaling. Eerste betaling na 6 weken. Ca. 3.per week Br. no. 6943 bur. v. d. blad. Grammofoonplaten, gita ren, banjo's, koffergrammo foons enz. enz. te koop ge vraagd tegen goede prijs Accordeon, 80 bassen (piano- klavier) 100.-. Cither 20.-. Gitaar 25. Mandoline 15. W. Grönloh, Burgsteeg 9. Leiden. Dt KONING Haarl.straat hoek Donkersteeg HET LEIDSCHE WOllENDEKENHUIS Het doet ons genoegen te kunnen mededelen, dat de wens van velen onder u thans in vervulling gaat. donderdag 15 maart 3 uur n.m. openen wij, naast onze bontafdeling Ingerichte dantesconleclie- afdeling Wij nodigen u hierdoor uit om een kijkje te komen nemen. Een keurcollectie van Franse en Italiaanse modellen, die uniek zijn voor Leiden, zullen door hun charme en distinctie uw stoutste verwachtingen verre overtreffen. 't Bonthuis nu ook modehuis Melch. Treublaan 46 Telefoon 23368 83. Blekkie voelde zich helemaal niet ge rust, toen hij te midden van de andere meewarige kruipers door het dichte bos terugliep naar hotel ..De Soezende Ezel" Hij was doodsbenauwd dat hij ook plot seling met zijn pruik of valse neus ergens aan zou blijven haken en hij slaakte in wendig een zucht van verlichting, toen de bomen minder dicht op elkaar begonner te staan, zodat hij zich wat vrijer voort bewegen kon. Hij dacht voortdurend aan dii arme mijnheer Spoeling, die nu stellig vast- fiebonden op de bodem van de Echoloze Put ag. Wie weet hoe lang hij daar nog zou moe ten bljjven. Hij hoopte dat de meewarigf kruipers maar snel op huis zouden af gaar maar vreesde dat het nog wel een tijd je zou duren. Als mijnheer Spoeling maai geen kou vatte En als de meewarige krui pers hem verder maar met rust lieten tot hij, Blekkie. de politie had kunnen alar- Toen ze „De Soezende Ezel" bereikt had den en in de grote eetzaal achter de enor Tie tafels plaatsgenomen bleek alras, dal de stemming van de meewarige kruipers niet het minst door het voorval met Spek cie's vader geleden had. Ze aten voor zes dronken voor zeven, en zongen en toeter- ien dat een dove kwartel horen en zien :ou zijn vergaan. Blekkie deed zijn best om flink mee te doen, hoewel het hem veel moeite kostte vooral toen hij gezien had hoe Arend-Kla verwey en Wout-Wostik zich met vals grijnzende gèzichten bij Jolle-Wiffelsnoej ladden gemeld, en hoe deze hen goedkeu rend op de schouder had geklopt. Wel hon derd keer kwam het voornemen bij hem op om de zaal uit te lopen en vlug ergens de politie op te bellen, maar even zovele malen liet hij het zuchtend varen. Het was onverantwoordelijk riskant. Hij moest ge luld hebben en hopen dat er geen verdere jodem en de laatste kruimel geledigd ren en geen der meewarige kruipers meer pap kon zeggen, gaf Jolle-Wiffelsnoep het sein van opbreken. ..Het is jammer dat we weg moeten, jon- iens. maar er staan nog vele honderden irme familieleden te wachten om uil hun oittere nood en ellende verlost te worden", '.ei hij met gemaakt-deerniswekkende stem die de hele zaal in een spottende schater lach deed uitbarsten „Kom, naar de au to's, maanenl"

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 6